תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

חברת אזורים: מובילה בפינוי בינוי לשנת 2017 לפי דירוג 100 dun's ומדלן

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית
המדד להתחדשות עירונית

תוכן שיווקי

הנדל"ן המקומי משתנה לנגד עינינו: הפעילות המסורתית מפנה אט אט את מקומה ליזמויות שונות ומגוונות ולתוכניות שמשנות את כללי המשחק. אחת מבין אותן תוכניות היא זו של ההתחדשות העירונית, כאשר פרויקטים בתחום עוברים מלהיות נישה צדדית למרכז הבמה הנדל"נית המקומית. "מרבית החברות בשוק הנדל"ן מתייחסות לתחום ההתחדשות העירונית כאל מנוע צמיחה, אך מעבר לסלוגן היפה, החוכמה היא לדעת ליצוק תוכן אמיתי באמירה", גורס דרור נגל, מנכ"ל חברת אזורים המקדמת בימים אלה כ-15 פרויקטים של התחדשות עירונית, בהם מתוכננות כ-6000 יחידות דיור בכל רחבי הארץ. "אנו הבנו מבעוד מועד כי תחום הפינוי בינוי הינו העתיד; הקמנו מחלקה ייעודית וגייסנו את מיטב המוחות, כדוגמת סופיה אלדור, המנהלת לשעבר של אגף תכנון ובינוי ערים במשרד הבינוי והשיכון, אשר למעשה המציאה את ההתחדשות העירונית המודרנית בישראל".

כיצד השינויים האחרונים בשוק הנדל"ן משפיעים על פעילותכם? "אין ספק שהשוק משתנה, ומרכיב הקרקע הופך לנדיר יותר מיום ליום, לכן יש לייצר לעיתים פתרונות של יש-מאין. תחום ההתחדשות העירונית לתפישתי מהווה פלטפורמה מושלמת להביע את יתרוננו היחסי הן בממד היזמי והן בממד התכנוני-ביצועי, לאור המוניטין הרב שצברנו".

אינך חושש מכך ששחקנים רבים נכנסו למשחק? "להיפך. ככל שישנם יותר שחקנים, כך מתבלטת איכות המובילות, אלו שפה כדי להישאר גם בעוד עשרות רבות של שנים. כשם שהוכחנו זאת בתחומי הנדל"ן המסורתי, אנו מוכיחים זאת כיום בתחום הפינוי בינוי, ובעתיד הקרוב יתרוננו יבוא לידי ביטוי גם בתחום התמ"א 38".

ואמנם, בחברת אזורים הקימו לפני מספר חודשים חטיבה ייעודית לתחום התמ"א 38, מתוך הבנה שגם באמצעות פרויקטים קטנים ונקודתיים ניתן לייצר ערך רב, לחברה מחד ולדיירים מאידך. "אנו קוראים את השוק ולומדים אותו מדי יום", מספר משה קורן, מנהל השיווק, המכירות והפיתוח העסקי באזורים. "בכוונתנו להיות שחקן מרכזי בתחום, ולצורך כך הקדשנו מאמץ רב ולמידה בטרם יצאנו לדרך".

כחלק מהקמת הפלטפורמה הייעודית חברה אזורים לאחד ממקורות הידע בתחום, עת גייסה לשורותיה את היזם אייל אוכמן, המשמש כיו"ר איגוד תמ"א 38 והתחדשות עירונית בלשכת המסחר. היכן אתה רואה את השוק התמ"א 38 בעוד מספר שנים? קורן: "הרשויות הפנימו כי התמ"א פה כדי להישאר, ומנגנוני הסירוב בהן הולכים ומתמעטים, ולשמחתי חלקן הבינו כי מדובר במנוף אמיתי לשדרוג פני העיר. גם נושא הבירוקרטיה הופך לנסבל יותר, והפיכתן של חלק מהוועדות לעצמאיות מיוחדות מזרזת הליכים. בהמשך הדרך לדעתי, תמ"א 38 תהפוך מפתרון נקודתי לכזה המסוגל לייצר פתרונות סביבתיים כוללים. זאת, על ידי איחוד מספר בניינים למתחמים של תמ"א 38, ובכך לייצר לצד שדרוג הבניין גם שדרוג של סביבתו הקרובה בזמן יחסית קצר". 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988