תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

משרד רון סמוראי ושות’, משרד עורכי דין - מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית
המדד להתחדשות עירונית

תוכן שיווקי

משרד עורכי הדין רון סמוראי ושות' הוא משרד בוטיק ותיק, מזה כ 23- שנים, הכולל שישה עורכי דין. בעלי המשרד, עו"ד רון סמוראי, מרכז גם את תחום המקרקעין במשרד. היתרון במשרד קטן יחסית הוא עבודת צוות וחשיבה אסטרטגית משותפת, כפי שמעיד עו"ד סמוראי. המשרד עוסק בהתחדשות עירונית החל משנת 2011 , וייצג ומייצג שורה ארוכה של פרויקטים באזור המרכז - ברמת גן, הרצליה, חולון, אור יהודה, רעננה, קריית אונו ועוד, הכוללים כ-950 יחידות קיימות וכ-3,500 יחידות חדשות שייבנו. גם במשרד סמוראי ושות' זיהו בתחילת העשור שתחום הנדל"ן הולך לכיוון ההתחדשות העירונית בגלל המחסור בקרקעות פנויות באזור המרכז. "חשבנו אז, ואנחנו חושבים כך גם היום, שעיקר הפעילות הנדל"נית במרכז תהיה בתחום ההתחדשות העירונית. התחלנו בייצוג דיירים, ובהמשך גם יזמים, ועם זאת רוב הפעילות שלנו בתחום היא בייצוג דיירים", מספר עו"ד סמוראי.

עו"ד סמוראי סבור כי העתיד הוא בתחום הפינוי-בינוי. לדבריו, "העתיד הוא פינוי- בינוי ולא תמ"א 38. תמ"א 38 סובלת מלא מעט כשלים, בעיקר בתחום התכנוני, ומרגולציה לא אחידה ומשתנה לעתים תכופות מדי מצד הרשויות המקומיות. הדבר יוצר אי-ודאות גדולה בתחום וקשיים גם ליזמים וגם לדיירים. יזם יכול להתחיל פרויקט עם נתונים מסוימים, ובהמשך הנתונים יכולים להשתנות ולא להיות רלוונטיים עד כדי קושי לממש את הפרויקט. מדובר בהנחיות ובתוכניות חדשות שמונחתות על ידי הרשות המקומית חדשות לבקרים, אם בגלל חילופי גברי, בגלל לחצים פוליטיים במישור המקומי או סיבות אחרות".

אבל תחום התמ"א ממש פורח. "אני פחות אופטימי. ניקח לדוגמה את רמת גן, שהייתה הרשות המובילה בתחום ההתחדשות העירונית. בגלל שינויי תוכניות ורגולציה, הבנייה בתחום התמ"א הפכה להיות מסובכת מאוד ברמת גן. התוצאה היא שהרבה פרויקטים נתקעו או שנדרשות בהם התאמות מורכבות כדי להוציא את הפרויקט לפועל למרות הכל". משרד רון סמוראי ושות' מקפיד על יחס אישי לכל דייר. "אנחנו מטפלים בכמה פרויקטים במקביל בהתאם ליכולת שלנו לתת טיפול מקסימלי ויחס אישי לכל דייר", מדגיש עו"ד סמוראי. "פרויקטים מסוג תמ"א ופינוי-בינוי דורשים מטבעם יחס אישי. אנחנו נפגשים עם כל דייר שמבקש זאת ונותנים מענה טלפוני לעשרות דיירים מדי יום. היחס האישי הוא בנפשנו, כי די בדייר אחד ממורמר שיסית דיירים אחרים והמצב יגיע חלילה עד לעצירה של פרויקט. היחס האישי הוא אלף-בית בייצוג דיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית". 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988