תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

חברת משהב - מובילה בפינוי בינוי לשנת 2017 לפי דירוג 100 dun's ומדלן

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית
המדד להתחדשות עירונית

תוכן שיווקי

חברת משהב הוקמה לפני 80 שנה על-ידי הסתדרות הפועל-המזרחי בישראל. מאז ועד היום בנתה החברה יותר מ-110 אלף יח"ד בכל רחבי הארץ. בשנים האחרונות החברה היא שחקן מרכזי בתחום ההתחדשות העירונית. היא נכנסה לתחום מתוך רצון לשפר את איכות חייהם של אלפי משפחות במרכזי הערים, ולהוסיף להיצע הדיור דירות חדשות במיקומים הנחשקים ביותר. עד היום החברה מסרה ליותר מ-500 משפחות את המפתח לדירתם החדשה במסגרת פרויקטי התחדשות עירונית.

לדברי מנכ"ל משהב, רו"ח עזרא ערוסי, "אנו רואים בפרויקטי התחדשות עירונית את עתיד הבנייה בישראל, מכיוון שעתודות הקרקע בארץ ובייחוד באזורי הביקוש מוגבלות. הניסיון של החברה הן כקבלן-מבצע והן כיזמת, סייעו לנו להפוך למומחים בתחום. כיום פרויקטי התחדשות עירונית מהווים כמחצית מהיקף הפעילות של החברה, ובעתיד הלא רחוק אנו מתוכננים לצאת לשיווק עם עוד ארבעה מתחמי התחדשות עירונית. "צריך לזכור, כי חידוש מתחם מגורים או שכונה קיימת שונה לחלוטין מבניית פרויקט חדש. מדובר באתגר עצום - מרמת התכנון של פרויקט חדש בתוך שכונה ותיקה, ועד התחשבות בדיירים שמפנים את בתיהם. נוסף על כך, כדי למשוך אוכלוסייה חזקה לאזורים הוותיקים יש צורך במיתוג וביצירת חוויית מגורים נחשקת". בשנים אחרונות קמו מאות חברות קטנות המציעות לוועדי בתים פרויקטי התחדשות עירונית, כשברוב המקרים הפרויקטים אינם יוצאים לדרך. לדברי המנכ"ל ערוסי, "דיירים המעוניינים להיכנס לתהליך של פרויקט התחדשות עירונית טוב יהיה אם יבחרו חברה גדולה ויציבה, עם ניסיון וחוסן כלכלי. מדובר בתהליך ארוך, אך בסופו הם יקבלו חוויית מגורים טובה לאין שיעור מקודמתה לצד איכות חיים".

בין הפרויקטים הבולטים של החברה בתחום ההתחדשות העירונית: צמרות אונו, קריית אונו - במתחם ישעיהו, בליבה הוותיק של קריית-אונו, מקימה משהב פרויקט פינוי-בינוי הכולל כ-230 דירות. שלב א' של הפרויקט, הכולל 136 דירות ב-3 בניינים אוכלס לאחרונה, ובחודשים הקרובים החברה תחל בשלב ב' הכולל הריסה של 24 יח"ד ובניית 92 דירות חדשות ב-3 בניינים. Central Heights גבעתיים - מתחם מגורים יוקרתי, במסגרת פרויקט פינוי-בינוי, אשר יכלול ארבעה מגדלי מגורים המוקמים בשותפות, ובהם 528 יחידות-דיור. הפרויקט מוקם על אחת מעתודות הקרקע האחרונות בסיטי החדש של גבעתיים, בסמוך למתחם הבורסה ברמת-גן ולמרכז עזריאלי בתל-אביב. שני מגדלים כבר אוכלסו, ובקרוב החברה תצא לשיווק עם השלב השני הכולל 230 יח"ד.

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988