תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

התחדשות - מובילה בתמ"א 38 בירושלים לשנת 2017-2018 לפי דירוג המדד להתחדשות עירונית

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית
המדד להתחדשות עירונית

תוכן שיווקי

"התחדשות" היא מהחברות המובילות בתחום ובעלת ניסיון רב בייזום וביצוע פרויקטים של התחדשות עירונית בירושלים. החברה מנוהלת בידי שלושה שותפים: ברוך בלוי - שותף מייסד, המשמש כיו‘‘ר החברה. בלוי, יזם נדל"ן, ובעל ניסיון עשיר iintoo שותף בקרן ההשקעות בהובלת פרויקטים מורכבים בארץ ובחו"ל; עמיחי ניימן - שותף ומנהל פיתוח עסקי בחברה. ניימן יזם נדל"ן בנשמתו ומתמחה בפרויקטים מורכבים בעיר, הכוללים אלמנטים לשימור מחמיר, דיירים מוגנים והקדשות; יונה גרין - שותף בכיר המשמש כמנכ"ל החברה. גרין אדריכל מבריק בעל ניסיון רב בפרויקטים מובילים ומורכבים. בתפקידו כמנכ"ל הוביל את החברה להישגים משמעותיים ולסטנדרטים בינלאומיים.

ירושלים היא אמנם מהרשויות הראשונות שגיבשה תוכנית לצורכי התחדשות עירונית (תוכנית 10038), אך התוכנית אושרה בפועל רק ב-2014 . גם היום, אחרי אישור התוכנית, עקב תוכניות אב שכונתיות תב"עיות אשר יש בהן הגבלות נוספות הסותרות את תוכנית העירונית של תמ"א 38 , קיים חוסר ודאות לגבי שכונות ספציפיות. לפיכך, קצב הבנייה בירושלים בפרויקטים מסוג התחדשות עירונית עדיין רחוק מזה שבמרכז או בצפון. עם זאת, הקצב מתגבר, ועל כך מעיד זבולון רוטנברג, סמנכ"ל השיווק של חברת התחדשות: "הרשות המקומית מעודדת את ההתחדשות העירונית. אנחנו, למשל, כבר צברנו 20 פרויקטים בהיקפים משמעותיים, בשלבים שונים, מהיתרים ועד סיום בנייה".

עיר עם מאפיינים ייחודיים ירושלים רוויה במבנים ישנים ושכונות המשוועות להתחדשות. ואולם, היא שונה באופייה מכל עיר אחרת בישראל, וגם בתחום ההתחדשות העירונית יש לה מאפיינים ייחודיים. רוטנברג מסביר במה דברים אמורים: "בירושלים יש פסיפס של קהלים, שחלק גדול מאוד ממנו הוא ציבור חרדי. לציבור זה יש דרישות ייחודיות, כמו למשל מרפסת סוכה וקומה נמוכה, לעומת הציבור הכללי אשר מעדיף קומה גבוהה. מעבר לצרכים השונים, כאמור, לאחרונה מצאנו פתרון שמוסכם על הרבנים במענה לפסיקה הלכתית שאסרה כפיית הדייר הסרבן בפרויקטים מסוג פינוי-בינוי". 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988