ערוץ עשר: עדות נוספת על הטרדה מינית נגד הראל ויזל

הערב נחשפה עדות של אישה שלישית שעבדה בסביבתו של ויזל • ד': "אנחנו יוצאים מאיזה מקום ויש עוד אנשים בסביבה ואז הוא פתאום לוקח לי את היד ומכניס אותה לתוך המכנסיים שלו"

הראל ויזל / צילום: רפי דלויה
הראל ויזל / צילום: רפי דלויה

חדשות עשר ותוכנית התחקירים "המקור" פרסמו היום (ג') תחקיר נוסף של ליאת לוי ורביב דרוקר, שבו נחשפה עדות נוספת על הטרדה מינית נגד הראל ויזל, בעל השליטה ומנכ"ל פוקס. 

על פי החקיר, ד', שעבדה בסביבתו של ויזל, העידה כי "כל מה שקרה היה בשבילי ממש בושה, טראומה גדולה. פעם אחת אני זוכרת שיצאתי מהשירותים והוא פתאום בא, דחף אותי לשירותים והדביק לי נשיקה. איך הגבתי? הייתי בשוק, רעדתי כולי. קיפאון מוחלט. פעם אחרת אני יוצאת מאוחר בלילה לאוטו ושוב הוא מגיח. מנשק אותי. שוב לא הגבתי. אהבתי את העבודה והייתי צריכה את הכסף. פעם נוספת, הייתי איתו בחו"ל. אנחנו יוצאים מאיזה מקום ויש עוד אנשים בסביבה ואז הוא פתאום לוקח לי את היד ומכניס אותה לתוך המכנסיים שלו. זה היה מפחיד. קפאתי. ניסיתי אחרי זה לא להיות לידו. הייתי ממציאה תירוצים כדי שלא להיקלע לסביבה שלו. הייתה, למשל, פעם שהוא קרא לי למשרד שלו מוקדם בבוקר. פתאום הוא אומר לי - את רוצה למצוץ לי? זה היה כשאנחנו שותים קפה ואין שם אף אחד. זה היה הלם. לא הגבתי. איכשהו הצלחתי לצאת". בערוץ עשר מציינים כי ד' הסכימה להיבדק בפוליגרף ונמצאה דוברת אמת.

לפני שבוע פורסם התחקיר הראשון של דרוקר בערוץ עשר. לפי התחקיר, ויזל הציע הצעות מגונות לשתי נשים לפחות שעמן בא במגע במסגרת עבודתו ופורסמו שתי עדויות, של א' שהייתה עמו בקשר עסקי ושל ב', עובדת פוקס. שתי העדות נבדקו בבדיקת פוליגרף ונמצאו דוברות אמת.

תגובת הראל ויזל: "המקרים המתוארים על ידכם מסולפים מן היסוד. ערוץ עשר ממשיך למחזר חומרים. ולאור זאת, אין בכוונתי להמשיך ולספק חדשות לבקרים תגובות לחומרים ממוחזרים וליטול חלק בקמפיין זה".

תגובת רשת פוקס: "בשל חשיבות הנושא ועדת הביקורת של החברה החליטה בתחילת השבוע לפתוח בהליך בדיקה יסודית ועל מינוי בודקת חיצונית כבר במהלך הימים הקרובים לבדיקת הטענות. אנו חוזרים ומדגישים כי הקבוצה פועלת בהתאם להוראות הדין ומפעילה מנגנונים בתוך החברה לצורך בירור וטיפול בנושאים אלה ובכללם קיומם של ממונה על מניעת הטרדה מינית בחברה וכן "מלשינון" המאפשר פניות ותלונות אנונימיות לכל אחד מעובדות ועובדי החברה".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988