גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

לאחר חמישה ימים של עליות: וול סטריט שברה את הרצף

המסחר הושפע מחששות מפני השבתת הממשל המתמשכת, ומהמתרחש בסין, שצפויה להוריד את יעד הצמיחה ל-2019 ● הצניחה במחירי הדלק בסוף 2018 שלחה את מדד המחירים לצרכן בארה"ב בדצמבר לירידה ראשונה זה תשעה חודשים ● מחיר הנפט ירד לאחר העלייה הרצופה הארוכה ביותר זה תשע שנים

וול סטריט IBM /  צילום: Reuters, Brendan McDermid
וול סטריט IBM / צילום: Reuters, Brendan McDermid

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:00

הירידות בוול סטריט נמחקו לקראת הסיום, אולם המדדים ננעלו בטריטוריה השלילית ושברו רצף של חמישה ימי עליות. מדד דאו-ג'ונס  ומדד S&P 500  ננעלו בירידות זניחות, כמעט ללא שינוי, ורשמו עליות של יותר מ-2% השבוע. מדד נאסד"ק כללי  ירד ב-0.2% ורשם עלייה של קרוב ל-3.5% השבוע. 

21:00

הירידות בוול סטריט נמשכות.

הזהב רשם עלייה שבועית של 0.3% במחירו, כשהוא נתמך בהיחלשות שנרשמה השבוע בדולר ובירידות בשוק היום. מחיר הזהב עלה היום ב-0.2%, או ב-2.1 דולרים, למחיר של 1,289.5 דולר לאונקייה. 

מחיר חבית נפט גולמי WTI ירד היום בכ-2.6% או 1.37 דולר, ל-51.2 דולר. 

18:45

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות, על רקע ההתפתחויות בברקזיט. מדד סטוקס אירופה 600  שמר על יציבות. את המגמה השלילית הוביל מגזר הרכב.

בניו יורק נמשכות ירידות השערים, על רקע נתוני האינפלציה לדצמבר, דאגות מהמתרחש בסין וחששות מפני השבתת הממשל המתמשכת. המדדים צפויים לרשום את יום הירידות הראשון זה שישה ימים. מניית ג'נרל מוטורס  מזנקת לאחר שיצרנית הרכב העלתה את תחזיותיה לתוצאות 2018 לקראת הדוח השנתי שיפורסם בחודש הבא.

מחיר הזהב בדרך לרשום עלייה יומית ושבועית ומתקרב לרף של 1,300 דולר לאונקיה. 

החוזים העתידיים על הנפט מצביעים על ירידה, יום לאחר שנרשם מהלך העליות הארוך ביותר במחיר הנפט זה תשע שנים. עם זאת המחיר עדיין בדרך לעלייה שבועית שנייה ברציפות. 

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בירידות של כ-0.5% במדדים המובילים. המדדים בדרך לעצירת מהלך עליות של חמישה ימים רצופים, אך הם צפויים לסיים את השבוע בעליות שערים.

15:30

מדד המחירים לצרכן בארה"ב רשם בחודש דצמבר ירידה של 0.1%, בהתאם לתחזיות הכלכלנים. זוהי הירידה הראשונה של המדד זה תשעה חודשים. הצניחה במחירי הדלק תרמה להאטה באינפלציה בסוף 2018.

העלייה ביוקר המחיה ב-12 חודשים הואטה מ-2.2% ל-1.9%. זוהי ירידה ראשונה מתחת לרף של 2% מאז אוגוסט 2017, זאת לאחר שרק לפני שישה חודשים עלה קצב האינפלציה השנתי ל-2.9%. מדד הליבה, בניכוי מזון ואנרגיה, רשם בדצמבר עלייה של 0.2%, והעלייה השנתית בו נותרה ללא שינוי, 2.2% ב-12 החודשים האחרונים, מעט מעל יעד הפדרל ריזרב. 

השכר לשעה, שהותאם כעת לרמה נמוכה יותר של אינפלציה, זינק בדצמבר ב-0.5%, והשלים עלייה נאה של 1.1% לעומת התקופה המקבילה. זוהי העלייה הגדולה ביותר זה שנתיים וחצי.

הדולר מגיב בירידה לנתוני האינפלציה, ומדד דולר ארה"ב ירד ב-0.3%. ירידות נרשמות גם בתשואות אג"ח ממשלת ארה"ב. עליות נרשמות במחיר הזהב, בדרך לעלייה שבועית. 

14:00

המסחר באירופה עבר לירידות. מדדי דאקס , קאק , פוטסי  נסחרים בירידות שערים. מדד סטוקס 600  נסחר בעליות. 

13:20

הליש"ט עולה מול הדולר: המטבע הבריטי   מוסיף כעת כ-0.36%. זאת לאחר ששרים בקבינט הבריטי אמרו כי מתחזקת האפשרות שתאריך יציאת בריטניה מהאיחוד. העיתון הבריטי "Evening Standard" דיווח כי מחוקקים בולטים בפרמלנט הבריטי מאמינים כי דחייה בעזיבה האיחוד אפשרית, בשל "מצבור של לפחות שש הצעות חוק מהותית שחייבות לעבור לפני שבריטניה עוזבת את האיחוד". בריטניה צפויה לצאת מהאיחוד ב-29 למארס. 

12:45

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת. כך, מדדי דאקס  וקאק  עברו לירידות. פוטסי  הבריטי וסטוקס 600  נסחרים בעליות. החוזים העתידיים על הוול סטריט מאותתים על פתיחה שלילית.

הדולר עלה ב-0.25% ושערו היציג נקבע היום על 3.6730 שקלים. האירו התחזק ב-0.11% ושערו היציג עומד על 4.2318 שקלים. הליש"ט הוסיף 0.17% ושערו היציג הוא 4.6788 שקלים. 

הרשויות בפולין עצרו והאשימו את מנהל המכירות של חברת וואווי במדינה בריגול למען סוכנות מודיעין סינית, כחלק מחקירה גלובלית שנערכת על ידי ארה"ב. העצור הוא אזרח סין.

נתון התמ"ג של ברטיניה עומד על 0.2%, לעומת צפי ל-0.1%. מדד התפוקה החודשי ירד ב-0.3%, בעוד הצפי היה לעלייה של 0.4%. 

10:25

המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר בעליות. כך, מדדי דאקס , קאק , פוטסי  וסטוקס 600  נסחרים כעת בעליות שערים. המסחר באסיה ננעל בעליות: מדדי ניקיי , הנג סנג , קוספי  ושנחאי  בעד 1%. המדד ASX/200  ירד ב-0.36%.

פרוטוקולים של הבנק המרכזי באיחוד האירופי חושפים כי בכירי הבנק עשוים לדון בקרוב לגבי הענקת הלוואות חדשות לבנקים ביבשת. 

היום יתפרסם בבריטניה נתון התמ"ג החודשי, שצפוי לעמוד על 0.1%. 

9:30

המסחר בבורסות אסיה מתנהל גם בשעה זו בעליות, למעט המדד האוסטרלי ASX/200  שיורד. 

הנפט  צפוי לסגור את השבוע עם העלייה הגדולה ביותר בשנתיים האחרונות, זאת בתקווה שארגון OPEC יצליח לשמור על השוק מאוזן וכי המתיחות בין ארה"ב וסין תיחלש. החוזים על הנפט עלו ב-9.5% השבוע בניו יורק. עם זאת, מחיר הנפט עדיין נמוך בכ-30% מהמחיר באוקטובר האחרון. כעת מחיר הנפט נסחר בעליות של 0.13% ומחיר חבית עומד על 52.66 דולר. 

ממשלת סין מתכננת להוריד את יעד הצמיחה ב-2019 ל-6%-6.5% לעומת יעד של כ-6.5% ב-2018. כך אמרו ל"רויטרס" גורמים בממשל הסיני.

8:00

שוק המטבעות הדיגיטליים עדיין מלקק את הפצעים, אחרי הנפילה הכואבת שלו בשנת 2018. מחירו של המטבע המוביל בשוק, הביטקוין (BTC ), ירד ביממה האחרונה בכ-9% והוא נסחר כעת במחיר ממוצע של כ-3,660 דולר - נמוך בכ-81% מהשיא של 20 אלף דולר שקבע בדצמבר 2017, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. מחירו הנוכחי משקף לביטקוין שווי שוק של כ-64 מיליארד דולר - כ-52% משוויו הכולל של שוק הקריפטו, המונה כ-2,100 סוגי מטבעות דיגיטליים. במקום השני בשווי השוק שלו ניצב XRP , המטבע של פלטפורמת הבלוקצ׳יין של ריפל, שירד ביממה האחרונה ב-11.5%, ובמקום השלישי את׳ר (ETH ), המטבע של פלטפורמת את׳ריום, שצנח ביממה האחרונה ביותר מ-13%. המטבעות XRP ואת׳ר צמודים זה לזה בשווי השוק שלהם, הקרוב ל-13.5 מיליארד דולר.

בעלי מניות באלפאבית , החברה האם של גוגל, תובעים את הדירקטוריון בטענה כי הוא טייח תלונות על הטרדות מינית נגד בכירים בחברה

7:15

המסחר באסיה הבוקר מתנהל בעליות. כך, מדדי ניקיי , הנג סנג , קוספי  ושנחאי  עולים עד 1%. היחיד שיורד הוא המדד האוסטרלי ASX/200 

המסחר בבורסות וול סטריט הסתיים אמש בנעילה חיובית: נאסד"ק  עלה ב-0.42%, דאו ג'ונס  הוסיף 0.51% ו-S&P 500 , שעלה ב-0.45%, סגר רצף עליות של חמישה ימים לראשונה מאז ספטמבר 2018. באירופה המדדים ננעלו במגמה מעורבת לאחר שנסחרו במהלך היום בירידות. מדד הדאקס  טיפס 0.27%, הקאק  השיל 0.17% והפוטסי  עלה 0.54%.

יו"ר הפד פאואל ג'רום נאם אמש וחזר על דבריו כי הפד יכול לגלות גמישות ולשנות את המדיניות במהירות אם יהיה צורך בכך. 

אמש הסתיימו גם שיחות הסחר בין סין לארה"ב, שהחלו ביום שני האחרון ונמשכו שלושה ימים, מעבר לצפוי. השיחות הסתיימו בקול ענות חלושה בהודעה פושרת מכיוון שני הצדדים. 

מדד הוצאות משקי הבית ביפן ירד ב-0.6% בחודש נובמבר, זאת לעומת צפי לירידה של 0.1%. באוסטרליה התפרסם מדד המכירות הקמעונאיות, בנטרול עונתיות, שעלה ב-0.4% בנובמבר לעומת החודש הקודם, זאת לעומת צפי לעלייה של 0.3%. היום צפוי להתפרסם מדד המחירים לצרכן האמריקאי, שצפוי לעמוד על ירידה של 0.1%. 

מניית Fast Retailing  עולה במסחר למרות שהחברה היפנית דיווחה על ירידה של 8% ברווח התפעולי שלה ברבעון שנגמר בנובמבר. 

הדולר נחלש ב-0.1% לעומת הין היפני וצנח ב-0.58% מול היואן הסיני. 

בוול סטריט נפתחה השבוע עונת הדוחות הכספיים. היום יפרסמו את דוחותיהן לרבעון האחרון, בין השאר, ענקית התוכנה ההודית Infosys (שתפרסם את הדוחות לפני פתיחת המסחר) וענקית הקמעונות הבריטית Tesco.

עוד כתבות

צביקה שווימר, מנכ"ל אמ"צ / צילום: יחצ

רווח חד-פעמי "בגין ביטול התחייבות חוזה מכביד" הקפיץ את רווחי גולן טלקום ואלקטרה צריכה

החברה רשמה רווח הנקי הרבעוני של אמ"צ לכ-127 מיליון שקל, אחרי רווח נקי כ-14 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד

יירוט מעל שדרות/ צילום : שי גולדן

עצמאי זה לגמרי לבד: המגזר שסובל יותר מחרדה ודיכאון

אנשים שעובדים בעסק משלהם לא תמיד חוגגים עצמאות ● חוסר ודאות ובעיות כמו לקוחות שדוחים תשלומים או אפילו רצף של חופשות וחגים, גורמים לעצמאים חרדות ● איך מתמודדים עם עסק ביש? ומה עושים עצמאים בעוטף עזה?

הנשיא טראמפ בפלורידה / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

המדינה שתכריע את גורל הבחירות המקוטבות ביותר בארה"ב

50 מדינות משתתפות בהצבעה, אבל רק מעטות מהוות לשון מאזניים שקובעת בפועל את התוצאות. אחת מהן היא פלורידה ● מה קרה בה במערכות בחירות קודמות, איזה תפקיד היא משחקת עכשיו בפריימריז הדמוקרטיים, ולמה היא עשויה לקבוע לאן הולכת אמריקה מכאן ● כתבה ראשונה בסדרה

זאב אלקין / צילום: תמר מצפי

צמצום פליטת גזי חממה: האם ישראל יכולה לעמוד בהבטחותיה הצנועות?

בניגוד לטראמפ, השר להגנת הסביבה זאב אלקין דבק בהתלהבות בהסכם האקלים של פריז • אבל כמה שאפתניות היו ההתחייבויות של ישראל מלכתחילה, והאם סביר שנעמוד בהן בתאריך היעד - 2030? ● המשרוקית של גלובס

יואל בר אל / צילום: איל יצהר, גלובס

"זה עולם קשה, קר ואכזר": הכירו את היזם שמלמד את רשתות השיווק מה קורה בחנויות שלהן

חברת Trax מלמדת ספקים וקמעונאיות מה מתרחש בחנויות - ממלאי המוצרים ועד אופטימיזציה של המדפים ● יואל בר־אל, מייסד-שותף, מספר ל"גלובס" על העבודה מול הקמעונאיות ועל החברה שהצליח להציל מפירוק ● האזינו לפודקאסט ההייטק "רוד שואו" 

ערן יעקב/ צילום: ליאב פלד

התוכנית החדשה לכיסוי הגירעון: הטלת מס על ירידה מהארץ ורילוקיישן

ועדה של רשות המסים בוחנת לאחרונה שורת פתרונות לסגירת פרצות המס בעת ירידה מהארץ או רילוקיישן ● בין הפתרונות - החמרה של "מס הגירה" שכבר קיים היום אך לא נאכף, וחיוב להעביר לנאמנות נכסים שנותרו בישראל

לורנס דאגלס פינק, יו"ר ומנכ"ל בלאקרוק   / צילום: Thomas Peter, רויטרס

חברות ניהול ההשקעות הגדולות בארה"ב: אנחנו לא פוגעות בתחרות

הפירמות בלאקרוק, ונגארד וסטייט סטריט מחזיקות בכחמישית ממדד 500 S&P באמצעות הקרנות שהן מנהלות עבור לקוחותיהן ● בימים אלה הן מנסות לשכך את החששות הגוברים בממשל ובאקדמיה, מכך שהחזקותיהן חונקות את התחרות במגזרים מסוימים

אמזון / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

אמזון תעלה השבוע קמפיין השקה באמצעות מקאן ת"א

הקמפיין יתמקד בדיגיטל ויודיע על הגרסה העברית של האתר ועל מבצע השילוח חינם בקנייה מעל 49 דולר ● זו הפעם הראשונה שבה מעלה אמזון קמפיין מקומי בארץ

גיל שרון / צילום: תמר מצפי

הכנסות גולן טלקום ברבעון השלישי צמחו ב-5.6% ל-136 מיליון שקל

חברת הסלולר דיווחה על כ-923 אלפי מנויים פעילים ברבעון, גידול של כ-17,000 מנויים מהרבעון הקודם

הראל ויזל, מנכ"ל ובעלים קבוצת פוקס  / צילום: שוקה כהן, יח"צ

הנשר נחת: איחוד תוצאות אמריקן איגל הקפיץ את רווחי פוקס ברבעון, למרות ירידה במכירות חנויות זהות

קבוצת האופנה סיימה את הרבעון השלישי ברווח של 116 מיליון שקל, עיקרו בגין מעבר להחזקת שליטה באמריקן איגל ● דיווחה על עלייה בפעילות במותגים החדשים ושיפור בפעילות אתר טרמינל איקס ומועדון כרטיס האשראי ● מניית פוקס קרובה לשיא ומשקפת לה שווי של כ-2 מיליארד שקל

קמפיין ההשקה של SKYMAX, כרטיס האשראי הראשון בישראל שמאפשר לצבור נקודות ולטוס עם כל חברות התעופה / צילום: יח"צ

כרטיס אשראי חדש של מקס יאפשר מימוש נקודות להזמנת כרטיסי טיסה

מימוש הנקודות שנצברו בקניות בכרטיס החוץ-בנקאי "סקיי מקס" ייעשה בהזמנת כרטיסי טיסה ומוצרים משלימים דרך אתר ייעודי, כשהנקודות יהוו אמצעי תשלום ● באתר הייעודי אפשר להזמין כרטיסי טיסה של כל החברות, כולל חברות לואו קוסט

מנסור עבאס, יו"ר רע"ם / צילום: דוברות הכנסת

יו"ר רע"ם: הצוות של נתניהו ניהל איתי מו"מ לתמיכה בממשלת 60 ח"כים

ח"כ ד"ר מנסור עבאס סיפר הבוקר בגל"צ כי בין סוף אפריל למאי 2019 הוא ניהל מו"מ עם ח"כ מיקי זהר, נתן אשל ושר בכיר בליכוד ● ההצעה הפוליטית כללה תמיכה עקיפה בממשלת 60 ח"כים בראשות נתניהו, תוך הסכמת רע"ם שלא להצביע נגד הממשלה

ד"ר מטאנס שחאדה, יו"ר מפלגת בל"ד / צילום: איל יצהר, גלובס

המשותפת בתגובה לכנס החירום של הליכוד: חוששים שהסתה תביא לפגיעה באוכלוסייה הערבית

קודם לכן ח"כ איימן עודה לקצין הכנסת, למשטרת ישראל ולשר לביטחון הפנים בבקשה להצמיד לו אבטחה בעקבות איומים על חייו ופרסום תמונתו במדי הג'יהאד האיסלמי ● בפנייתו כתב: "ההיסטוריה לימדה אותנו שבכוחן של תמונות כאלה להוביל לרצח פוליטי"

ברק כהן / שלומי יוסף

העונש של ברק כהן, מוביל מחאת "באים לבנקאים": מאסר על-תנאי וצו הרחקה מרוסק-עמינח

על כהן, שהורשע בפגיעה בפרטיותה של מנכ"לית בנק לאומי לשעבר לאחר שהפרקליטות נסוגה מהאישומים היותר קשים נגדו במסגרת הסדר טיעון, נגזר גם קנס של 20 אלף שקל ● ביהמ"ש: "גרם לזילות חופש הביטוי" ● כהן: "היה שווה - הבנקאים הורתעו"

מבלים ומלכלכים / צילום: אלירן דהוד, יערן קק"ל - ארכיון הצילומים של קק"ל

מדריך משבר האקלים: 5 דברים שאתם יכולים לעשות, והפעם צמצום אשפה

97% מהמדענים העוסקים בנושא האקלים מסכימים כי המקור לשינויי האקלים הוא פעילות אנושית ● וכאן גם טמונה הבשורה האופטימית: את מה שהאנושות קלקלה, היא יכולה גם לתקן

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

ת"א ננעלה בעליות: ת"א 90 קפץ 1.5%, פוקס ואלקטרה צריכה זינקו לאחר פרסום הדוחות

מדד ת"א 35 עלה ב-0.6%, מדד הבנקים טיפס בשיעור זהה ומדד ת"א ביומד עלה ב-2.2% ● סקטור הקנאביס ריכז עניין על רקע חשיפת "גלובס" כי משרד הבריאות יפרסם מחר הנחיות ליצוא קנאביס ● טבע זינקה על רקע החלטת ביהמ"ש באוקלהומה ● הצמיחה של המשק ברבעון החולף הפתיעה לחיוב

שי ניצן, אביחי מנדלבליט / צילום: רפי קוץ, איל יצהר

לקראת ההכרעה בתיקי נתניהו: בדידותם של אנשי מערכת המשפט

ערב ההכרעה בתיקי רה"מ, היועמ"ש ופרקליט המדינה יודעים שהציבור לא יקבל בהבנה הופעה שלהם בכנס המשפט בחיפה • מנדלבליט יכול להתעודד מכך שגם מזוז ספג ביקורת כשעסק בתיקי שרון ואולמרט • ואיך שליח פיצה הבהיר שהחיים פשוטים מכל קונספירציה

מטריקס / צילום: איל יצהר

מכפילי הרווח של חברות ה-IT מעוררים מחשבה: האם זה הזמן לדלל החזקות?

מניותיהן של ארבע החברות הישראליות הגדולות בסקטור טכנולוגיות המידע - מלם-תים, חילן, וואן ומטריקס - נסקו במאות אחוזים בחמש השנים האחרונות ● האם יש הצדקה מלאה להתארכות מכפילי הרווח במגזר?

ורנר היור, יו"ר בנק ההשקעות האירופי / צילום: FRANCOIS LENOIR, רויטרס

בנק ההשקעות האירופי מסיט השקעות מדלקים מאובנים

בנק ההשקעות האירופי משנה את מדיניות ההשקעות שלו, כדי לייצר טרנספורמציה אנרגטית בעידן משבר האקלים ולתמוך בייעדי הסכם פריז

עו''ד אביטל רוזנברג / צילום: רפאל

יועצת משפטית חדשה לרפאל; האישה הרביעית בהנהלה הבכירה

עו"ד אביטל רוזנברג תחליף את עו"ד שמואל שנראי שכיהן בתפקיד במשך 13 שנה