הנקראות ביותר

מה בנט ושקד חושבים על תחבורה ציבורית בשבת? בואו למצוא את המפלגה שמתאימה לעמדות שלכם

מפתיע, אבל ראשי מפלגת הימין החדש הודו בתשובה לשאלון "גלובס" שיהיו מוכנים לתחבורה ציבורית בשבת ביישובים שירצו בכך • רוב המפלגות מסכימות בסוגיה זו, ועדיין לא נראה שיש שינוי באופק • ומה במפלגה שלכם חושבים על זה? • בואו לבדוק איזו מפלגה באמת מתאימה לדעות הכלכליות שלכם

מה המאץ' הכלכלי שלך - קאבר למשחק
מה המאץ' הכלכלי שלך - קאבר למשחק

מי המאץ' הכלכלי שלכם? לחצו כאן למשחק

ראשי מפלגת הימין החדש נפתלי בנט ואיילת שקד מוכנים לתחבורה ציבורית בשבת ביישובים שירצו בכך - אף שתדמיתם, כיוצאי הבית היהודי, היא של מתנגדים מוחלטים לסוגיה. מתשובות המפלגות לפניית "גלובס" עולה כי רק ארבע מפלגות מתנגדות באופן מלא לתחבורה ציבורית בשבת, ואילו היתר נעות על הציר שבין תמיכה מוחלטת (למשל מרצ והעבודה) לבין נכונות להעביר את ההחלטה בעניין לרשויות המקומיות, וכך למעשה לאפשר זאת ביישובים שירצו בכך (למשל כולנו והימין החדש). המפלגות שמתנגדות אידיאולוגית הן יהדות התורה, ש"ס, הליכוד ואיחוד מפלגות הימין.

על "מאץ' הבחירות של גלובס"

האם גנץ יפרק את הוועדים הגדולים? מה ליצמן חושב על מס ירושה? ומה אבי גבאי יעשה עם 90% משכנתא? סביר שרובנו לא יודעים, כי כשאנחנו הולכים לקלפי אנחנו נוטים לשכוח שהיומיום שלנו מורכב ממספרים, ושכלכלה היא החיים עצמם. בבחירות הקרובות "גלובס" שם את הכלכלה במרכז, ומזמין אתכם לבדוק אחת ולתמיד לאיזו מפלגה מתאימות הדעות הכלכליות שלכם. 

כך בנינו את המשחק: "גלובס" שלח ל-14 המפלגות המובילות בסקרים, כולל אלה שבשלב זה לא עוברות את אחוז החסימה, רשימת שאלות בסוגיות כלכליות בוערות. כחול לבן, הליכוד, יהדות התורה, ש"ס ובלד-רעם בחרו שלא לענות, וישראל ביתנו שלחו תשובה חלקית. במקרים אלה ביססנו את התשובות ככל האפשר על פעילות המפלגות בנושא המדובר, התבטאויות המנהיגים, מצעי העבר ופרסומים בתקשורת. בלד-רעם לא משתתפת כרגע במשחק משום שפעילותה, לפחות בעברית, לא נגעה כמעט בסוגיות כלכליות. אם תגיע תשובה, המפלגה תשולב במשחק מיידית.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות