גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות קלות; צ'ק פוינט איבדה 8%

מנייתה של חברת ZOOM וידאו זינקה -75% ביומה הראשון בוול סטריט ● הלירה הטורקית צונחת בצל הדיווח כי הבנק המרכזי השתמש בהלוואות לטווח קצר על מנת להגדיל את רזרבות המט"ח ● צ'ק פוינט עקפה את התחזיות, אך ההכנסות ממוצרים ורישיונות ירדו ב-4.5% ל-113 מיליון דולר ● מחר, "יום שישי הטוב", רוב בורסות העולם יהיו סגורות; ביפן ובסין יסחרו כרגיל

וול סטריט / צילום: שאטרסטוק
וול סטריט / צילום: שאטרסטוק

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:05

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות קלות. דאו ג'ונס עלה ב-0.26%, S&P 500 הוסיף 0.16% ונאסד"ק ננעל ביציבות.

מניית צ'ק פוינט  ננעלה בירידה של 7.4%. מניית ZOOM וידאו סיימה את יום המסחר הראשון שלה בזינוק של 75%. מניית פינטרסט קפצה ב-28% ביום המסחר הראשון שלה. 

הלירה הטורקית נחלשת כעת ב-0.9% מול הדולר. 

21:50

המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו בעליות. S&P 500 ודאו ג'ונס עולים בכ-0.25% ונאסד"ק מוסיף כ-0.1%. 

19:40

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בנטייה לעליות, כאשר מדד S&P 500 עולה 0.15% ומדד דאו ג'ונס מטפס ב-0.4%. 

מניית צ'ק פוינט  הישראלית צונחת ביותר מ-8% לאחר שהחברה פרסמה דוחות, ולפיהן הכנסות ממוצרים ורישיונות ירדו ב-4.5% ל-113 מיליון דולר.

סיוה  הישראלית מאבדת עוד 2% בהמשך להתרסקות אתמול, וזאת בשל הודעתה של אינטל על יציאה מעסקי השבבים לדור החמישי (5G).

מניית פינטרס מזנקת בכ-30% ביומה הראשון בוול סטריט.

19:00

המדדים בוול סטריט נסחרים במגמה מעורבת, כאשר מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.4%, הנאסד"ק משיל 0.1%, ומדד S&P 500 עולה ב-0.1%. 

מניית פינטרס מזנקת ב-25% ביומה הראשון למסחר בוול סטריט.

מנייתה של חברת ZOOM וידאו (סימול: ZM) מזנקת ב-80% ביומה הראשון בוול סטריט.

18:34

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת, כאשר הדאקס עלה ב-0.54%, הקאק טיפס ב-0.3% והפוטסי הבריטי השיל 0.1%. 

17:20

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בשעה זו בירידות, מלבד מדד דאו ג'ונס שנסחר ללא שינוי. מדד הנאסד"ק יורד 0.5%, ומדד S&P 500 משיל 0.2%.

יצרנית הקנאביס קאנופי מזנקת ב-7% על רקע הודעתה על רכישה בהיקף של 3.4 מיליארד דולר של חברת אקריג אחזקות.

ברינסווי הודיעה על שינוי הסימול של מניית החברה בוול סטריט, והחל מה-22 לאפריל סימול המניה יהיה BWAY, במקום BRIN.

מניית פינטרס צפויה לפתוח את יומה הראשון במחסר במחיר של 22.5-23.5 דולרים למניה, מה שמהווה זינוק של 18%-24% לעומת מחיר המניה בהנפקה הראשונית לציבור (IPO).

16:30

הלירה הטורקית צונחת בעוד 1.8% מול הדולר לרמה הנמוכה מאז חודש אוקטובר, וזאת בצל הדיווח ב"פייננשל טיימס" לפיו הבנק המרכזי הטורקי השתמש במיליארדי דולרים בהלוואות לטווח קצר על מנת לחזק את יתרות המט"ח שלו, מה שמעלה חששות בקרב האנליסטים והמשקיעים כי המדינה מגזימה ביכולת להגן על עצמה במקרה של משבר.

יום המסחר בוול סטריט נפתח בטריטוריה הירוקה, ברקע להמשך עונת הדוחות. מדד הנאסד"ק ללא שינוי מהותי, הדאו ג'ונס מטפס ב-0.3% ומדד S&P 500 עולה ב-0.1%, ונפתח למעשה ברמת שיא כל הזמנים. 

15:33

מדד הייצור של פילדלפיה ירד ל-8.5 נקודות באפריל, לעומת 13.7 נקודות במרץ.

דרישות האבטלה ירדו ב-5,000 תביעות ל-192,000 תביעות בשבוע שהסתיים ב-13 באפריל. מדובר בנתון טוב יותר מהתחזיות של הכלכלנים שצפו כי דרישות האבטלה יעמדו על 204,000 תביעות.

המכירות הקמעונאיות בארה"ב רשמו את העלייה החדה מזה שנה וחצי. המכירות הקמעונאיות עלו ב-1.6% בחודש האחרון לעומת תחזיות הכלכלנים בשוק לעלייה של 1.1%.

סיוה הישראלית יורדת בטרום-מסחר בהמשך לצניחה אתמול, וזאת על רקע הודעתה של ענקית השבבים אינטל על יציאה מעסקי השבבים לדור החמישי בסלולר. 

14:54

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים ביציבות, וללא שינוי מהותי על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון הראשון של 2019.

מניית צ'ק פוינט  הישראלית צונחת בכ-6% בטרום-מסחר לאחר פרסום הדוחות. החברה עקפה את התחזיות, אך ההכנסות ממוצרים ורישיונות ירדו ב-4.5% ל-113 מיליון דולר.

דאו כימיכלים  הזהירה כי עסקי החקלאות יניבו תוצאות נמוכות מהצפוי ברבעון הראשון, בשל נזקי מזג האוויר שדחו את משלוחי הזרעים לתוך חודש אפריל. "פחות מ-50% ממשלוחי הזרעים שתוכננו בחמשת הימים האחרונים ברבעון למעשה בוצעו", מסרה החברה.

פיליפ מוריס  דיווחה על תוצאות הרבעון וסיפקה צפי להמשך, לפיו הרווח למניה יהיה לפחות 4.87 דולרים למניה ב-2019, הרווח המתואם יהיה 5.09 דולרים למניה. התחזיות של האנליסטים היו לרווח למניה של 5.18 דולרים. ברבעון הראשון יצרנית הטבק עקפה את התחזיות.

אמריקן אקספרס  עקפה את תחזית האנליסטים בשורת הרווח למניה ברבעון, אך פיספסה את תחזית ההכנסות. הרווח של חברת האשראי ירד ל-1.55 מיליארד דולר, או 1.8 דולרים למניה, לעומת 1.3 מיליארד דולר, או 1.86 דולרים למניה ברבעון המקביל אשתקד. הרווח המתואם למניה הסתכם ב-2.01 דולרים, מעל לתחזיות לרווח של 1.99 דולרים למניה. ההכנסות עלו ב-7% ברבעון הראשון לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-10.36 מיליארד דולר - מתחת לתחזיות המוקדמות של האנליסטים להכנסות של 10.46 מיליארד דולר.

תביעה ייצוגית נגד אפל  שהוגשה בבית משפט פדרלי בקליפורניה מאשימה את חברת הענק בהונאת ניירות ערך, מאחר שלא חשפה מוקדם מספיק את הירידה בביקוש לאייפונים, בעיקר בסין.

לקראת הנפקתה, אובר נמצאת במגעים להשקעה של מיליארד דולר בחטיבת הרכב האוטונומי שלה, כך לפי ה"וול סטריט ג'ורנל". 

12:25

המדדים המובילים באירופה נסחרים בטריטוריה האדומה, לאחר שרשמו אתמול יום חמישי ברציפות של עליות. מדד הדאקס הגרמני נסחר ללא שינוי, מדד הקאק הצרפתי מאבד 0.3% ומדד הפוטסי הבריטי משיל 0.4%.

מדד מנהלי הרכש למגזר הייצור בגוש האירו עלה בחודש אפריל ל-47.8 נקודות, לעומת 47.5 נקודות בחודש הקודם. התחזיות של הכלכלנים בשוק היו לקריאה של 47.9 נקודות. מדד מנהלי הרכש המשוקלל של Markit ירד בחודש אפריל ל-51.3 נקודות, לעומת 51.6 נקודות בחודש הקודם. התחזיות של הכלכלנים היו לקריאה של 51.8 נקודות. מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים בגוש האירו ירד ל-52.5 נקודות, לעומת 53.3 נקודות בחודש הקודם. התחזיות היו לקריאה של 53.3 נקודות.

בבריטניה, המכירות הקמעונאיות עלו ב-1.1% (בחישוב שנתי) בחודש מרץ, וזאת בניגוד לצפי לירידה של 0.3%.

ישראליות בוול סטריט

חברת אבטחת הסייבר צ'ק פוינט  סיכמה את הרבעון הראשון של 2019 עם הכנסות ורווח מעט יותר גבוהים מתחזיות האנליסטים. הכנסות החברה הסתכמו ברבעון בכ-472 מיליון דולר, והיא רשמה רווח נקי (Non-GAAP) של 1.32 דולר למניה, סנט אחד מעל תחזיות השוק. בסך הכול, הכנסות החברה צמחו ב-4.3%, כאשר ההכנסות ממנויי אבטחה צמחו ב-13.1% ביחס לרבעון המקביל לרמה של 144 מיליון דולר, בעוד שההכנסות ממוצרים ורישיונות ירדו ב-4.5% ל-113 מיליון דולר. ההכנסות מעדכוני תוכנה ותחזוקה הסתכמו ב-215 מיליון דולר, עלייה של 3.9%.

מניית ורינט  (סימול: VRNT) ירדה אתמול בכ-3% בעקבות מתקפת ransomware שגרמה שיבושים בפעילות החברה. נראה כי המתקפה טופלה תוך שעות ספורות, ללא השלכות על פעילות ורינט. בבית ההשקעות אופנהיימר כותבים, כי חומרת המתקפה הנה מוגזמת, ומציינים כי "המתקפה נבלמה, ללא השלכות על פעילותה השוטפת". בנוסף, ציינו באופנהיימר, כי גם נושא מכירת המניות על ידי מנכ"ל החברה אינו מהווה, סוגייה מהותית. "אנו מציינים כי מדובר בחלק שולי מסך אחזקותיו, כאשר תזמון המכירה נובע לתיאומי מס ואינה קשור לעסקי החברה". בבית ההשקעות ממליצים לנצל את החולשה במניית VRNT ומשמרים את המלצתנו Outperform עם מחיר יעד של 65 דולרים.

"אנו סבורים כי הפרסום השלילי בנוגע לורינט אינה משקף את פעילות החברה, שממשיכה להערכתנו להפגין מומנטום עסקי חזק, כפי שניתן היה לראות בדוחותיה האחרונים ובתחזית ל-2019. שתי חטיבות החברה, החטיבה הארגונית Customer Engagement והחטיבה הביטחונית Cyber Intelligence, צפויות השנה להציג צמיחה בהכנסות עם המשך שיפור ברווחיות, לאור ביקושים מצד לקוחות ורינט לפתרונות אנליטיקה וביג דאטה", כתבו באופנהיימר.

10:15

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה שלילית: מדד ניקיי  איבד 0.84% ומדד שנחאי  איבד 0.4% מערכו.  מדד הנג סנג  בהונג-קונג מאבד כעת כ-0.6% לקראת תום המסחר. 

מניית סמסונג  איבדה כ-3% לאחר הדיווח על הכשלים במכשיר הדגל החדש שלה, הסמארטפון המתקפל

בורסות אירופה נפתחו במגמה שלילית: מדד דאקס  יורד כ-1.16%, מדד קאק  מאבד כ-0.25 ומדד פוטסי הבריטי  מאבד 0.05%. מדד סטוקס אירופה 600  יורד 0.07%. 

ענקית המזון השוויצרית נסטלה  דיווחה הבוקר על גידול במכירות ברבעון הראשון ואישרה את תחזית ההכנסות השנתית שלה. מניית נסטלה רושמת עלייה של 1% בפתיחת המסחר בבורסת ציריך. 

09:15

הרשת החברתית פינטרסט גייסה אתמול בהנפקה הראשונית של מניותיה יותר מ-1.4 מיליארד דולר. מחיר המניה משקף לחברה שווי שוק של יותר מ-12 מיליארד דולר.

הירידות באסיה ממשיכות: הניקיי  יורד כמעט 1%, ההנג סנג  בהונג-קונג יורד 0.62% ומדד שנחאי  מאבד 0.24% מערכו.

מניית ענקית ההשקעות מיפן סופטבנק  יורדת מעל 2%, גם מניית צ'יינה קונסטרקשן בנק  הרשומה בהונג-קונג.

סמסונג אלקטרוניקס  יורדת 3.3% בשעה זו על רקע דיווח כי הטלפון החכם המתקפל של החברה, בשווי 2000 דולר, נשבר אצל מספר משתמשים.

06:00

בעקבות נעילה שלילית אמש בארה"ב: מגמה שלילית בבורסות אסיה. בורסות טוקיו , שנחאי  והונג-קונג  יורדות עד 0.5%. נתוני התעסוקה באוסטרליה לחודש מרץ פורסמו, והם גבוהים באופן משמעותי מהתחזיות.

בתקשורת האמריקאית דווח אמש (ד') כי ארה"ב וסין קבעו לוח זמנים טנטטיבי לסבב הבא של שיחות הסחר ביניהן. האחראים למשא ומתן מכוונים לטקס חתימה על הסכם סחר בסוף מאי או בתחילת יוני. 

הקוספי הדרום קוריאני יורד 0.7%. סמסונג אלקטרוניקס  ירדה ביותר מ-1.8%, לאחר שפורסם כי המכשיר הנייד המתקפל החדש שלה, שעולה 1,980 דולר, נשבר לאחר יום או יומיים של שימוש. גם המכשיר שניתן ל-CNBC לצורך חוות דקה וסקירה נשבר לאחר יומיים של שימוש.

המדדים העיקריים בוול סטריט ננעלו אמש בירידות של עד 0.2%. וסיוה צללה בלמעלה מ-13%.

עונת הדוחות בוול סטריט נמשכת, והיום יתפרסמו בין השאר תוצאות הרבעון הראשון של יוניון פסיפיק, לוריאל ופיליפ מוריס. 

חברת ורינט חוותה מתקפת סייבר אתמול. על פי גורמים בתעשייה מדובר באירוע חמור שפגע במשאבים רגישים בחברה, אשר היו תחת הגנות רבות. בהודעה שפרסמה ורינט  ברשת המחשבים הפנימית שלה נכתב כי "החברה חווה תקלה קריטית שהשפיעה על שרתים מקומיים" וכי "החברה פועלת להכיל את המצב ולטפל בו, בסיוע גורמים חיצוניים". ורינט סיימה את המסחר אמש בירידות של כ-2.5%.

תם הסכסוך המשפטי בין אפל  וקוואלקום : שתי החברות פרסמו הודעה קצרה משותפת ביום ג' אחר הצהריים, שבה נאמר ששתיהן חתמו על הסכם לשים קץ לכל המהלכים המשפטיים. העסקה כוללת הסכם רישוי לשש שנים, הסכם רב-שנתי לאספקת ערכות שבבים, ותשלום מאפל לקוואלקום. שתי החברות סירבו למסור פרטים נוספים.

חברת אינטל הודיעה על ביטול תוכניתה לייצור שבבי מודם לסמרטפונים G5, כמה שעות לאחר שיריביתה הגדולה על אותו שוק, קוואלקום, יישבה סכסוך משפטי בן שנים עם אפל. אינטל  סירבה להגיב לשאלה האם קשורה הכרזתה לדיווח החדשותי על הסכם אפל-קוואלקום.

תיקי יד, טרקטור, אתי חפירה ודגים הם רק חלק מרשימה בת 11 עמודים של מוצרי יבוא מארה"ב בשווי 20 מיליארד דולר שהאיחוד האירופי רוצה להטיל עליה מכסים במחלוקת השינוע האווירי בינו לבין ארה"ב.

היום יהיה יום המסחר האחרון לשבוע זה בוול סטריט, בבורסות אירופה והונג-קונג ובעוד מדינות רבות שיציינו את "יום שישי הטוב". בורסות סין ויפן הן בין הבורסות הגדולות המעטות בעולם שיפעלו מחר. 

עוד כתבות

בורסת פרנקפורט / צילום: shutterstock

עליות בבורסות אירופה; שנחאי ירדה בכ-0.6%

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת: בשנחאי הבורסה איבדה 0.64% וביפן הנייקי טיפס 0.7% ● בורסות וול סטריט ננעלו אמש ביציבות ברמת השיא

שרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה בבית המשפט לקראת הודאה / צילום: מרים צחי

המסרונים המפלילים של בעלי בזק ו-250 סמסים בין שרה נתניהו לאיריס אלוביץ': נחשפו תמלילי חקירת אשת רה"מ

בתוכנית המקור בערוץ 13 נחשפו הערב תמלילים מחקירתה של שרה נתניהו שאף מעומתת בחקירה עם תכתובות בין שאול אלוביץ ומנכ"ל וואלה דאז אילן ישועה ● אלוביץ קושר בתכתובות במפורש בין סיקור חיובי להטבות רגולטוריות ● נתניהו נדרשת להגיב על מעורבותה בענייני משרד התקשורת ובהפעלת לחץ לקבלת סיקור חיובי

איריס בינקוביץ', אביגיל דר ונרקיס טסלר / צילום: רונה איבר

מועדון ארוחת הבוקר: מה חושבות מנהלות בתחום הקנאביס על שבירת קירות

וגם: UMI תפחית שכרו של בני גבאי ל-60 אלף שקל לחודש

חברת סיסקו / צילום: רויטרס

סיסקו מספקת תחזית חלשה זה הרבעון השני ברציפות; המניה נפלה ביותר מ-7%

סיסקו אכזבה את המשקיעים כאשר סיפקה תחזית חלשה זה הרבעון השני ברציפות ● פסגות: "בעידן הנוכחי של ריביות נמוכות במיוחד, חברות בעלות תזרים מזומנים יציב וחזק מסוגה, המחזירות למשקיעים היקף גדול מהתזרים מהוות נכס מעניין"

אביחי מנדלבליט / צילום: שלומי יוסף

מי צריך את היועץ המשפטי לממשלה, ומהי קללתו של נתניהו?

החלטת העליון להעמיד לדין את השוטר שירה במתפרע בכפר כנא התקבלה בשקט יחסי; אלא שהיא משנה את הדין הפלילי בישראל באופן שאין לו אח ורע בשום מדינה ● מדוע היא עשויה לחרוץ את גורל נתניהו, וכיצד היא מאיימת על החירות של כל אחד מאיתנו? ● דעה

ליאור טנר, מנכ"ל הנוסע המתמיד ו-FLY CARD / צילום: יונתן בלום, גלובס

"לקוחות היוקרה הם הלחם והחמאה שלנו. אנחנו מוותרים על הרבה הכנסות בשבילם"

על ההתקוממות מצד הנוסעים, הזינוק במספר הלקוחות והמהלכים שסותרים את האג'נדה הרשמית ● מנכ"ל מועדון הנוסע המתמיד של אל על, ליאור טנר, משיק מהלך אסטרטגי לא נטול סיכונים ומתיישב לשיחה עם "גלובס"

מטבע דיגיטלי/צילום: שאטרסטוק

יצרנית מכונות כריית הביטקוין מנמיכה ציפיות לקראת הנפקה ראשונית בנאסד"ק

Canaan הסינית, החברה השנייה בגודלה בתעשיית מכונות הכרייה של מטבעות קריפטו, מתכננת להנפיק 10 מיליון ADS במחיר יעד של 11-9 דולרים למניה ● במחיר זה תוכל החברה לגייס לכל היותר 100 מיליון דולר - ולא 400 מיליון דולר, כפי שהעריכה לפני כשבועיים

יהלי סלע, רם יוניש וגילי ינקוביץ - מייסדי סימפליפיי / צילום: יח"צ

צ'ק פוינט רוכשת את סטארט-אפ הגנת הסייבר סימפליפיי

סימפליפיי מפתחת טכנולוגיית הגנת סייבר להגנה על מוצרי האינטרנט של הדברים ● סכום העסקה לא נחשף, אך ההערכה היא כי מדובר בכמה מיליוני דולרים

רחוב שער פלמר בעיר התחתית, חיפה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

עם הגב לים: קמפוס נמל חיפה נפתח למגורים ומחירי הנכסים עולים

מסילת הרכבת עדיין חוצצת בין העיר חיפה לבין הים, אבל התוכנית של העירייה ל"קמפוס הנמל" מקדמת את התחדשות האזור כבר עכשיו, והיזמים שנכנסו לפני כמה שנים רואים עליות מחירים

חיילי צה"ל על גבול רצועת עזה,/ צילום: רויטרס

בשל הפרת הפסקת האש: בעוטף עזה החליטו לא לקיים מחר לימודים

(עדכונים שוטפים): למרות שפיקוד העורף הודיע על חזרה לשגרה, ברשויות החליטו שלא לקיים לימודים, לאחר שרקטה נורתה לישראל ויורטה על ידי כיפת ברזל ● פלסטינים מפגינים בגבול עזה נגד הפסקת האש

שי ניצן בטקס הפרידה של איילת שקד ממשרד המשפטים / צילום: רפי קוץ

המכתב והנזיפה: פרקליט המדינה ניסה לגייס שופטים לתמיכה בפרקליטות

לפי הדיווח, בין המכותבים הם שופט העליון, עוזי פוגלמן, בעבר בכיר בפרקליטות, ועוד שורה של כמה שופטים בבית המשפט המחוזי ● בפרקליטות מסרו: "הנהלת הפרקליטות נוהגת מזה שנים לשמור על קשר עם פורום יוצאי הנהלת הפרקליטות" ● דוברות הרשות השופטת: "מדובר בתקלה והשופטים המכהנים יוסרו מרשימת התפוצה"

וורן באפט, תלמידו של בנג'מין גרהאם / צילום: ריק ווילקינג, רויטרס

ההשקעה של וורן באפט בטבע: השווי עלה, אך ברקשייר הת'אוויי עדיין הפסידה מאות מילוני דולרים

פורסמו ההחזקות הרבעוניות של ברקשייר הת'אוויי (שבבעלות וורן באפט) בחברת טבע. אין שינוי מרבעונים קודמים, עדיין מחזיק בסוף הרבעון השלישי בכ-43.2 מיליון מניות טבע ● השוני המרכזי הוא שמחיר המניה עלה מ-6.88 דולר בסוף הרבעון ל-9.37 דולר נכון לאתמול, לכן שווי ההחזקה של באפט הוא כ-405 מיליון דולר

עדי יופה / צילום: אריק סולטן, גלובס

"כמו סטורי שנעלם תוך 24 שעות, העבר לא רלוונטי לקביעת העתיד"

אנחנו חיים בעידן אקסטטי שבו העולם כולו הופך ל'סטורי': מה שהיה רלוונטי ל-24 השעות האחרונות, יכול להיעלם עד מחר ● עדי יופה משרטטת עבור 'ליידי גלובס' קווים למגמות העל שישלטו בשנה הקרובה

שדרות ירושלים/צילום: מתן פורטנוי

מוקדם מהמתוכנן: אפליקציית Colu מסיימת מחר את הטבת הצבירה המוגדלת ביפו

בתחילת אוקטובר יצאה אפליקציית התשלומים במהלך שמטרתו לעודד את העסקים בשדרות ירושלים ביפו: הטבה של צבירת קאש-בק בשיעור של 30% ● המבצע, שאמור היה להימשך עד 1 בדצמבר, יסתיים כבר מחר בערב, היות שהתקציב נגמר

גדי נצר / צילום: תמר מצפי

מניית גלוברנדס הגיבה בחיוב לעלייה ברווח הרבעוני למרות קיפאון בהכנסות

עם זאת, מאז החלה מפיצת הסיגריות והממתקים להיסחר בבורסה אשתקד, רשמה מנייתה ירידה של 27%

הפגנת BDS / צילום: SHUTTERSTOCK

הארגון שהפסיד בעתירה על סימון מוצרים מיו"ש: "החלטה מבישה שנבעה מסיבות פוליטיות"

ביה"ד של האיחוד האירופי הנחית השבוע מכה על היצוא הישראלי, כשקבע כי חובה לסמן מוצרים מיהודה ושומרון, ממזרח ירושלים ומרמת הגולן, בשל היותם "שטחים כבושים" ● באירופה הנזק לישראל יהיה יותר תדמיתי מאשר כלכלי

תמר גור קראוזה, רבה רפורמית עורכת חופות / צילום: אורי אלון , גלובס

"יש לך להמליץ על מישהו שהוא ממש כמוך, אבל גבר?"

תמר גור קראוזה כבר חיתנה 300 זוגות אבל עדיין נתקלת בשאלה: 'תוכלי להמליץ על מישהו בדיוק כמוך רק גבר?' ● אבל היא בכל זאת אופטימית: "קורית כאן מהפכה גדולה שמגיעה מלמטה - הציבור קם ואומר לרבנות אנחנו לא רוצים אתכם יותר. ומהפכות כאלה קורות לאט" ● פרק שלישי בסדרה "העבודה שלי"

 האריה השואג / צילום: יחצ

האריה השואג נדם: אחרי 60 שנות פעילות ובצל תככים וחילופי האשמות - איגוד יחסי הציבור מתפרק

מסמכים שהגיעו לידי "גלובס" בעקבות הבקשה לפירוק איגוד משרדי היח"צ הפועלים בישראל, חושפים את מאחורי הקלעים של התנהלותו ● בין הממצאים: היעדר דיווחים ופנקס חברים וטענות לרשימת "מומלצים"

נועה קירל בקמפיין החדש של ביטוח ישיר  / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של ביטוח ישיר

בזכות נועה קירל? ביטוח ישיר - הפרסומת הזכורה ביותר השבוע

גיאוקרטוגרפיה: הפרסומת לביטוח ישיר היא גם המושקעת ביותר השבוע עם כ-813 אלף שקל ● הפרסומת לדלתא בכיכובה של אליאנה תדהר היא האהודה ביותר בשבוע החולף

קנאביס / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

התפתחות דרמטית בבג"ץ הקנאביס: משרד הבריאות חשף כי הנחיות בעניין ייצוא הקנאביס יפורסמו בשבוע הבא

משרד הבריאות מתכנן לפרסם הנחיות בעניין ייצוא קנאביס ביום שני הקרוב ● בהודעה לבג"צ אמר המשרד: "מבחינת משרד הבריאות, כל עסק אשר עומד בסטנדרט לייצור ושיווק מקומי – יוכל לשווק מוצריו לחו"ל" ● חשיפת תקנות מטעם משרד הבריאות עדיין אין פירושה שישנה הסכמה עם כל הגורמים הקשורים בעניין וכי הוסרו כל החסמים לייצוא, אולם היא לכל הפחות מעידה כי הדיון מתקדם ואיננו תקוע