גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

קריסת רוביקון וקרן קלע: החברה רימתה משקיעים, המפרק לא יכול לתבוע את רוה"ח המבקר שלה

המחוזי קיבל את בקשת פירמת רוה"ח BDO זיו-האפט והורה על מחיקת התביעה שהגיש מפרק קבוצת רוביקון וקרן קלע שבשליטת אמיר ברמלי, העומד לדין בגין הונאת משקיעים ● ביהמ"ש קבע כי המפרק אינו מוסמך להגיש תביעה בגין נזק למשקיעים אלא רק בגין נזק לחברות

אמיר ברמלי / צילום: תמר מצפי
אמיר ברמלי / צילום: תמר מצפי

האם למפרק של חברה שרימתה את ציבור המשקיעים, קיימת זכות לתבוע את רואי החשבון של החברה, בטענה כי אלה התרשלו בתפקידם כשומרי סף, וכתוצאה מכך לא שיקפו נכונה לציבור המשקיעים את מצבה האמיתי של החברה? לפי החלטת המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, התשובה לכך היא שלילית. לאחרונה הורה השופט מגן אלטוביה למחוק את התביעה שהגיש המפרק של קבוצת רוביקון וקרן קלע שקרסה נגד משרד רואי החשבון המבקר של הקבוצה, BDO זיו-האפט. זאת, בנימוק שהמפרק אינו מוסמך להגיש תביעה בגין נזק למשקיעים אלא רק בגין נזק לחברות.

פסק דינו של השופט אלטוביה מצטרף לפסק דין נוסף שניתן לאחרונה ובו נדונה שאלה דומה. המפרקים של חברות בטר פלייס הגישו תביעת ענק נגד שי אגסי, מייסד המיזם, נושאי משרה בחברות ורואי החשבון שליוו את פעילותה ממשרד KPMG סומך-חייקין. בספטמבר 2018 דחה על הסף השופט גרוסקופף (אז שופט בית המשפט המחוזי מרכז) את תביעת הענק. ביחס לתביעה נגד רואי החשבון קבע השופט קביעה זהה לזו של אלטוביה בעניין רוביקון. "מאחר שהתביעה הוגשה בשם חברות בטר פלייס, דין עילה זו להידחות על הסף... לא מצאתי בכתב התביעה התייחסות לשאלה מהו הנזק הנטען שהסבו רואי החשבון לחברות בטר פלייס", קבע. ערעורם של המפרקים על החלטה זו תלוי ועומד בבית המשפט העליון.

חקירה וקריסה

פרשת הקריסה של קבוצת רוביקון והחברה-הבת השלה, קרן קלע, שהיו בשליטת אמיר ברמלי התפוצצה ב-2015. עם היוודע דבר חקירת רשות ניירות ערך בחשד להונאת משקיעים שביצעו הקבוצה וברמלי, החל מבול פניות של משקיעים שדרשו את מאות מיליוני השקלים שהשקיעו בקרן קלע. עד אז, נהגה הקרן לגייס אג"ח מחוץ לבורסה תוך הבטחת תשואה דו-ספרתית למשקיעים באמצעות השקעות בעסקים קטנים בתחום הביטוח, המסעדנות, הנדל"ן, ההייטק ועוד.

משהחלו המשקיעים לדרוש את כספם בחזרה, ומאחר שהקבוצה הייתה תלויה באופן מוחלט בגיוס כספים חדשים על-מנת לשלם את החזרי האג"ח למשקיעים הקודמים, הגיעה הקבוצה לקושי תזרימי קשה, שהוביל לפתיחת הליכי פירוק של הקבוצה. עד מהרה התברר למי שמונה להיות המפרק של רוביקון וקרן קלע, עו"ד ארז חבר ממשרד עמית-פולק-מטלון, כי סך החובות הנטענים של החברות מטפס עד לכדי כ-300 מיליון שקל, אל מול נכסים ששווים נמוך בהרבה.

בניסיון להעשיר את קופת הפירוק, הגיש המפרק לפני כשבעה חודשים בשם רוביקון וקרן קלע תביעה על-סך 75 מיליון שקל נגד 12 נתבעים, ובהם ברמלי, מנהלי רוביקון, וכן משרד רואי החשבון המבקר של החברות, BD0-זיו-האפט.

עצימת עיניים

בתביעת המפרק נטען כי קרן קלע נחזתה להיות קרן שמעמידות הלוואות קצרות-טווח (72 שעות), אך לימים התברר כי בפועל לא התקיימה פעילות של מתן הלוואות גישור בקרן לדברי המפרק, "בפועל, כלל הכספים שהזרימו המשקיעים לקלע, זרמו מיד לאחר הפקדתם בחשבונות הבנק של קלע אל חשבונות הבנק של רוביקון ומשם הוזרמו לכל עבר - בין אם להשקעות שביצעה רוביקון, בין אם למימון השוטף של אחזקותיה, ובין אם לכיסו של ברמלי, של בני משפחתו או של גורמים נוספים".

במקביל, טען המפרק, "כאשר הגיע המועד לפירעון החוב למי מהמשקיעים בקלע, הזרימה רוביקון כספים בחזרה לחשבונותיה של קלע, ומשם שולמו הריביות או החזר הקרנות. הגדלתם של מספר המשקיעים וסכומי ההשקעות משנה לשנה אפשרה למודל להתקיים במנותק מהתשואה שהתקבלה בפועל מההשקעות השונות".

ביחס לרואי החשבון, טען המפרק כי אלה התרשלו בביצוע תפקידם כשמורי סף ולא שיקפו נכונה את מצב החברות. לאור זאת, טען המפרק, המשקיע הסביר לא יכול היה לדעת מה היה מצבן הכלכלי האמיתי של החברות, שאליהן העביר את מיטב כספו. עוד נטען בתביעה נגד רואי החשבון כי הם היו מודעים היטב לכך שקרן קלע שימשה צינור להעברת כספים לקבוצת רוביקון, בלי שהמשקיעים היו מודעי לכך, אך שהם בחרו "לעצום עיניים ולא לשאול שאלות לגבי התנהלות זו".

לדברי המפרק, "פירמת BDO הפרה את חובת הזהירות המוטלת עליה מתוקף תפקידה כשומרת סף של חברות קלע, כאשר פטרה את עצמה מאחריות לשקף את פעילות החברות לאשורה, ולהציג מידע מלא ומהימן כלפי ציבור המשקיעים, בטענה כי מדובר בחברות פרטיות להבדיל מציבוריות". לטענתו, "מאחר שמדובר בחברות פרטיות בעלות אופי פעילות ייחודי, אשר מושתתות על גיוס כספי משקיעים בהיקף של מאות מיליוני שקלים, בדומה לחברות ציבוריות, היה על BDO לנהוג במשנה זהירות ולשקף את כל המידע הרלוונטי בדוחות הכספיים".

ריב המשקיעים

עם הגשת התביעה, הגישה פירמת BDO - באמצעות עורכי הדין ניר מילשטיין ויעל שגיב-שפאק - בקשה לסלק את התביעה נגדה על הסף. זאת, בין היתר, בטענה כי הטענות שמעלה המפרק בשם קרן קלע ורוביקון הן בכלל טענות של המשקיעים. הפירמה ציינה כי בכתב התביעה טוען המפרק כי BDO עוולה כלפי המשקיעים בחברות, אך גם אם כל טענותיו של המפרק יוכחו כנכונות - בכל מקרה הוא לא יזכה בסעד הנתבע' מכיוון שהוא אינו בא בנעליהם של המשקיעים אלא בנעלי החברות.

לאחרונה, קיבל השופט אלטוביה את טענת פירמת BDO זיו-האפט והורה למחוק נגדה את התביעה, בנימוק שהמפרק אינו מוסמך להגיש תביעה בגין נזק למשקיעים אלא רק בגין נזק לחברות. "אין מנוס ממחיקת התביעה נגד זיו-האפט, משום שנראה כי רוביקון-קרן קלע מבקשות לריב את ריבם של המשקיעים", קבע השופט. "עו"ד ארז חבר מונה כמפרק של רוביקון-קרן קלע, ולא נטען כי אלה פועלות או מייצגות את המשקיעים... ככל שנגרם נזק כלשהו מהמעשים ומהמחדלים המיוחסים לזיו-האפט, ואיני מביע עמדה בעניין זה, נזק זה נגרם למשקיעים ולא לרוביקון-קרן קלע".

המפרק טען בתביעתו בהקשר זה כי התביעה נועדה להעשיר את קופת הפירוק שבראש ובראשונה תשמש את הנושים של החברות - היינו המשקיעים שהם כ-95% מנושי החברה. לדבריו, נם אלה שאמורים ליהנות מהסכומים שיצליח  לגייס, הם משקיעים שכספם אבד. אולם בית המשפט דחה גם טענה זו וקבע כי "אין בכך כדי להקנות לרוביקון-קרן קלע מעמד להגיש תביעה בעילות העומדות למשקיעים".

המפרק, עו"ד חבר, מסר בתגובה: "המפרק סבר וסובר שהוא הגורם הנכון לתבוע את הנזק בשם המשקיעים, בעוד שבית המשפט סבר שעל המשקיעים להגיש תביעתם באופן עצמאי. יודגש כי אין בהחלטת בית המשפט כל מניעה מלהגיש את התביעה שוב נגד רואי החשבון. הואיל וההחלטה נתקבלה לפני מספר ימים, אנו לומדים אותה ונשקול צעדינו בהתאם".

עו"ד ניר מילשטיין, בא-כוחה של פירמת BDO זיו-האפט, מסר בתגובה: "הצדק נעשה. מדובר בתביעה שלא הייתה כל הצדקה להגישה מלכתחילה". 

ברמלי מואשם כי העביר 19 מיליון שקל מכספי משקיעים לחשבונותיו 

לפני קצת פחות משלוש שנים, ביוני 2016, הגישה מחלקת רשות ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה) כתב אישום נגד קבוצת רוביקון, קרן קלע (חברה-בת של רוביקון), הבעלים של הקבוצה, אמיר ברמלי, ונתבעים נוספים. בכתב האישום נטען כי רוביקון, קרן קלע וברמלי קבלו במרמה כספי משקיעים, גנבו אותם, ולאחר מכן הלבינו אותם. בנוסף, נטען כי הם ביצעו הצעה לציבור ללא תשקיף והטעו את רשות ניירות ערך. עוד נטען בכתב האישום כי ברמלי משך לכיסו ללא לאישור כספים מקרן קלע ללא אישור.

לפי כתב האישום, על-יסוד מצגי המרמה שמסר ברמלי, גייסה קרן קלע ממשקיעים סכום של כ-340 מיליון שקל, כשבד בבד העביר ברמלי כ-19 מיליון שקל מכספי המשקיעים שגייס לחשבונות פרטיים שלו ושל קרוביו. זאת, גם כשמצבה הכלכלי של קלע הלך והורע.

המשפט בעניינו של ברמלי עדיין מתנהל, אם כי שלב ההוכחות בו שהחל כבר לפני כשנה מתנהל בעצלתיים, בעיקר לאור קושי בו נתקלים עורכי דינו של ברמלי לזמן עדים מטעמם. שופט המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, סגן הנשיא חאלד כבוב, כתב לאחרונה ביחס לכך: "דומה שבתיק זה נחצו כבר כל הקווים האדומים של דחיות חוזרות ונשנות ובזבוז ימי דיון, מבלי יכולת לקדם את שמיעת התיק". בעוד פחות מחודש, צפויים להתחדש בתיק דיוני ההוכחות, כאשר לעדים שמבקשת ההגנה להעיד והתחמקו עד כה מהגעה, יוצא ככל הנראה צו שיפוט.

באשר לאישומים נגד החברות רוביקון וקרן קלע - אלה הגיעו להסדר טיעון עם הפרקליטות, שבמסגרתו הן הודו באישומים נגדן. השופט כבוב גזר עליהן עונשים קלים - קרן קלע נקנסה בסכום של 200 אלף שקל, ורוביקון נקנסה בסכום של 50 אלף שקל בלבד. זאת, בנימוק שכל קנס שיושת על החברות ייגרע מהכסף שיוחזר למשקיעים.

בגזר הדין כתב כבוב כי "בשנים האחרונות, לצד מגמת החמרת הענישה בעבירות כלכליות, באה לידי ביטוי גם מגמת החמרה בענישת תאגידים בעבירות אלה". עם זאת, ציין השופט: "שיקולי ההרתעה אינם חזות הכול", וכי קיים צורך לבחן את הנסיבות הספציפיות של כל תאגיד מורשע, ובמסגרת זאת לתת את הדעת, בין היתר, ליכולתו של התאגיד לפרוע את התחייבויותיו בטרם קביעת גובה הקנה שיושת עליו.

בהתאם, ציין כבוב, "כ-95% מהנשייה המאושרת, מקורה בתביעות חוב שהגישו משקיעים בקרן קלע. המשקיעים שהגישו את תביעות החוב הם בעצם קורבנות העבירות שבעטיים הוגש כתב האישום, כך שכל סכום שהחברה תחויב בו במסגרת גזר דין זה, ייגרע מחלקם של אותם משקיעים... כל קנס שיוטל על החברות ייגרע מחלקם של המשקיעים בעצמם נפלו קורבן בפרשייה זו". 

*** חזקת החפות: אמיר ברמלי לא הורשע בכל עבירה. במהלך המשפט טוען ברמלי לחפותו, וכל עוד הוא לא הורשע, הוא זכאי ליהנות מחזקת החפות. 

עוד כתבות

חדוה בר / צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי

דוח הפיקוח על הבנקים: קיטון במס' העובדים, גידול במשתכרים לפחות 30 אלף ש' לחודש וחשש מסייבר

בדוח השנתי של הפיקוח על הבנקים ל-2018 שפרסם היום בנק ישראל כתבה חדוה בר: "בשנים האחרונות פחתו הסיכונים הפיננסיים בפעילות הבנקאית, ובראשם סיכוני האשראי וסיכוני הנזילות, ועלו באופן יחסי סיכונים תפעוליים ובראשם סיכוני סייבר וסיכונים טכנולוגיים, שנובעים מהמהפכה הטכנולוגית"

שופט העליון, נועם סולברג / צילום: אוריה תדמור

פעיל שוק ההון יובל פלג ירצה 33 חודשי מאסר, אך הקנס יופחת

פלג הורשע כי פעל יחד עם חברו גיא ממן לביצוע מאות עסקאות תרמיתיות בין חשבונות מגדל ביטוח, עליהם היה אחראי ממן במסגרת תפקידו, לבין חשבונותיו הפרטיים של פלג • ביהמ"ש העליון דחה ברובו את הערעור שהגיש פלג על חומרת העונש, אך הורה על הפחתת הקנס שהושת עליו - מ-1.5 מיליון שקל למיליון שקל בלבד

רונאל פישר/ צילום : רפי קוץ

סוער במשפט רונאל פישר: התפרץ על התובע - ונקנס ב-1,000 שקל

בתוך כך, ביהמ"ש דחה את בקשת הפרקליטות להוסיף אישום נוסף נגד עו"ד רות דוד בדבר שיבוש הליכי משפט

חדר כספות. הבנקים מצמצמים / צילום: shutterstock

חמשת הבנקים הבינלאומיים שמואשמים במניפולציות במט"ח

משרד עורכי דין אוסטרלי הגיש היום תביעה ייצוגית נגד חמישה בנקי השקעות בינלאומיים גדולים, בטענה כי קשרו קשר לביצוע מניפולציות בשערי החליפין של מט"ח בשנים 2008-2013, כדי להגדיל רווחים על חשבון חברות ומשקיעים ● בפרשה מעורבים כמה בנקים שכבר היו מעורבים בשערוריות מטבע דומות באירופה ובארה"ב

בורסת תל אביב  / צילום: רויטרס - Baz Ratner

ת"א עברה לירידות: גולף צונחת 8% לאחר הדוחות, קנסיט צוללת ב-10%

המדדים עברו לירידות של 0.3% ● גולף דיווחה על הפסד של 15 מיליון שקל ברבעון הראשון ● בנק לאומי דיווח על זינוק ברווח ברבעון הראשון ל-1.092 מיליארד שקל ● היום לא יתקיים מסחר בארה"ב בשל יום הזיכרון, והמסחר בבורסות וול סטריט ייפתח רק מחר

הכניסה למפעל של פיאט קרייזלר במישיגן / צילום: רויטרס

ענקית הרכב פיאט-קרייזלר יורדת מהמדף? הציעה מיזוג בחלקים שווים לקבוצת רנו

בהודעה לעיתונות מסרה פיאט קרייזלר כי 50% מהחברה הממוזגת יוחזקו בידי בעלי המניות שלה, ו-50% האחרים בידי בעלי המניות של קבוצת רנו, ב"מבנה בעלות מאוזן" ● החברה הממוזגת תהיה יצרנית הרכב השלישית בגודלה בעולם במונחי ייצור, לאחר פולקסווגן וטויוטה, ולפני ג'נרל מוטורס

עסקים קטנים / צילום: Shutterstock

דוח של משרד הפנים: 27% מהעסקים בישראל פועלים בניגוד לחוק ללא רישיון - רובם בתחום המזון

הנתונים שהגיעו לידי "גלובס" מלמדים על מגמה של ירידה איטית במספר העסקים שפועלים ללא רישיון, ששיעורם עמד ב–2013 על 31% מכלל העסקים טעוני הרישיון • הירידה מיוחסת לתחילת הרפורמה ברישוי עסקים בשנת 2017, שמאפשרת להעניק רישיון על בסיס תצהירים של הבעלים

הנשיא טראמפ והנשיא שי./צילום: רויטרס Jonathan Ernst

אבוי למנוצחים, אבל גם למנצחים: כולם יפסידו ממלחמת הסחר

לא פחות מאשר מדובר במלחמת סחר, העימות הנוכחי בין ארה"ב וסין הוא מלחמה קרה על עליונות טכנולוגית ● ההכרח הוא אם ההמצאות וסין תעשה הכול בנחישות כדי להפוך למעצמה טכנולוגית שעומדת בפני עצמה, ללא תלות בטכנולוגיות אמריקאיות ● זהו גם עימות על כבוד - הכבוד של הנשיא האמריקאי, של הנשיא הסיני, הכבוד הלאומי של סין ● ארה"ב אמורה לצאת כשידה על העליונה במלחמת הסחר, אבל היא עלולה לגלות שזה ניצחון פירוס

בורסות אירופה / צילום: רויטרס

עליות בבורסות אירופה; מניית פיאט-קרייזלר מזנקת לאחר שהגישה הצעה למיזוג עם רנו

היום לא יתקיים מסחר בארה"ב בשל יום הזיכרון, והמסחר בוול סטריט ייפתח רק ביום שלישי ● גם בורסת לונדון תשוב מחר לפעילות ● דריכות בשווקים בציפייה לתוצאות הבחירות לפרלמנט האירופי ● הביטקוין בשיא שנתי

ניסים בובליל / צילום: תמר מצפי

3 חודשי עבודות שירות לניסים בובליל בגין עריכת הסדר כובל

ביהמ"ש קיבל את הסדר הטיעון אליו הגיעו רשות התחרות וניסים בובליל, נשיא התאחדות הקבלנים לשעבר ● בשנה שעברה הורשעו בובליל והתאחדות הקבלנים בעבירות עפ"י חוק ההגבלים העסקיים, מכיוון שהנחו קבלנים שלא להגיש הצעות למכרזים להקמת חדרי מיגון בעוטף עזה כל עוד המדינה מסרבת לפצותם על התייקרות הברזל והתשומות

דין ברכה / צילום: שרון קנה

"כשאני חוזר מהעבודה מתחיל החלק המוזיקלי של היום"

דין ברכה (28) הוא מנהל פיתוח עסקי בקבוצת M51 ● טווח שכר: 35-30 אלף שקל

 

עמנואל מקרון  תרזה מיי ואנגלה מרקל. / צילום: רויטרס

הבחירות לפרלמנט האירופי: המרכז הפוליטי נשחק, הקצוות התחזקו

"הירוקים" וברית הימין האירו-סקפטית של סלביני כמעט שווים עם 73 ו-78 מושבים, בהתאמה ● השמרנים והסוציאל-דמוקרטים הפסידו יחד 106 מתוך 751 מושבים ● בצרפת ספג הנשיא מקרון תבוסה כשתנועתו הגיעה במקום השני בלבד, אחרי "האיחוד הלאומי" הימני של לה-פן ● ביוון עשויות התוצאות להוביל לבחירות חדשות

מונית של אובר. העיר המארחת של משרדיה טרם נקבעה / צילום: shutterstock

כך נהגי אובר וליפט מרמים את המערכת כדי להעלות את מחירי הנסיעות

על פי הדיווח, מספר פעמים בכל לילה, כל נהגי ליפט ואובר הפועלים בנמל התעופה בווירג'יניה מכבים באופן מתואם את האפליקציות בו זמנית לדקה או שתיים, על מנת שהאפליקציה תקבל מצג לפיו אין נהגים פנויים בסביבה, ותביא לעליית מחירים ● לדברי הנהגים, המניפולציה שהם מבצעים על האפליקציות היא דרכם להיאבק בחזרה בקיצוצים בשכרם ובעמלות המופרזות

יהודה בר און / צילום: תמר מצפי

על רקע מערכת יחסים עכורה עם הדירקטוריון: מנכ"ל נת"ע יהודה בר-און פורש מתפקידו

הפרישה מגיע אחרי מתיחות עם יו"ר הדירקטוריון, רם בלניקוב, שנכנס לתפקידו לפני כחצי שנה ● בר-און סיים את תפקידו על רקע טענות לממשל תאגידי לא תקין; במכתב ההתפטרות מתאר בר-און את מערכת היחסים העכורה עם הדירקטוריון ● מקורבים לדירקטוריון מתארים תמונה שונה, לפיה בר-און הציג לדירקטוריון החלטות שכבר התקבלו ותואמו עם ועדת ההיגוי, ולא הותיר לדירקטוריון כל סמכות

בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן / צילום: רוני שיצר

דרעי: הקואליציה סיכמה על הגשת החוק לפיזור הכנסת

(עדכונים שוטפים) - בתום סבב פגישות נוסף שקיים רה"מ, אליו סירב ליברמן להגיע, בקרב ראשי הקואליציה הוחלט לנסות לפתור את המשבר סביב חוק הגיוס ובמקביל לקדם את חוק פיזור הכנסת ● דרעי: "לא הלכנו לבחירות כדי ללכת שוב לבחירות, הבוחר אמר את דברו. 65 מנדטים בחרו בנתניהו לראשות הממשלה, וזה הרצון האמיתי של רוב העם" ● התאריך שנקבע ע"י ראשי המפלגות לבחירות הוא 27 באוגוסט

עובדי ההייטק / צילום: Shutterstock

נט-אפ רכשה את קוגניגו הישראלי תמורת 70 מיליון דולר

עם הרכישה, 35 עובדי קוגניגו הצטרפו למרכז הפיתוח של נט-אפ בישראל, המונה כיום כ-80-90 עובדים

ברקזיט/  צילום: רויטרס

הברקזיט שלו: גרסת המועמדים לראשות הממשלה בבריטניה להיפרדות מהאיחוד האירופי

בסוף השבוע הודיעה ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי כי היא פורשת מתפקידה ● שבעה מועמדים כבר הכריזו רשמית כי יתמודדו על תפקיד ראש הממשלה ● "גלובס" עושה סדר ומציג את חמשת המובילים ואת עמדתם לגבי הברקזיט

אביחי מנדלבליט, בכנס לשכת עורכי הדין / צילום: ליאב פלד

מנדלבליט: אם תוגבל יכולת העליון לבטל חוקים – לא תהיה לאזרח הגנה מהשלטון

היועמ"ש בכנס לשכת עוה"ד: "התביעה הכללית אינה רודפת איש; היא רודפת רק את האמת ואת הצדק; כל ההחלטות בתיקי נתניהו התקבלו בצורה מקצועית ועניינית, ללא כל הטיה" ● פרקליט המדינה שי ניצן: "הטענה הנשמעת כאילו מערכת אכיפת החוק מנסה 'להפיל' את רה"מ משיקולים זרים - היא טענת כזב"

ביטקוין / צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קרייטיב

הביטקוין בשיא שנתי: התקרב בלילה ל-8,900 דולר אך ירד מיד

ביום א' בלילה העפיל הביטקוין אל מעבר ל-8,900 דולר, אך לאחר מכן ירד במהירות, ונסחר ב-8,740 דולר

שר האוצר משה כחלון / צילום: איל יצהר

ארגז הכלים של משה כחלון מתפרק, ולאף אחד לא אכפת

הפוליטיקאים הבודדים שדיברו על מדיניות דיור לפני הבחירות, ובראשם כחלון, נכוו מהבוחרים • כעת סמכויות הדיור המרובות שריכז שר האוצר במשרדו בקדנציה הנוכחית עומדות "לנדוד" למשרדים אחרים, אבל נראה כי אין באמת מי שיודע מה לעשות בתחום, למעט הסיעות החרדיות ● פרשנות