גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; מיקרוסופט חצתה את רף טריליון הדולר, מניית 3M בצניחה הגדולה מזה 30 שנים

אמזון, פורד ואינטל פרסמו את דוחותיהן הכספיים לאחר נעילת המסחר בוול סטריט ● נעילה שלילית באירופה ● תאגיד הייצור 3M פספס את תחזית הרווח והודיע על קיצוץ 2000 משרות: המניה צונחת בלמעלה מ-10% ● עונת הדוחות נמשכת באירופה: נוקיה, UBS, פיג'ו, ויירקארד וברקליס דיווחו על תוצאותיהן לרבעון הראשון

בורסה עליות וול סטריט / צלם: רויטרס
בורסה עליות וול סטריט / צלם: רויטרס

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:20

פורד  קופצת 8% במסחר המאוחר לאחר פרסום דוחות טובים מהמצופה.

אמזון היכתה את תחזיות הרווח: אמזון  הציגה צמיחה של 17% בהכנסות ברבעון הראשון של השנה והן הסתכמו ב-59.7 מיליארד דולר - בהתאם לתחזיות האנליסטים. זהו קצב הצמיחה הנמוך ביותר של החברה בארבע השנים האחרונות.

עם זאת, החברה הכתה את תחזיות הרווח והציגה רווח של 7.1 דולרים למניה, לעומת תחזית האנליסטים לרווח של 4.72 דולרים למניה. שווי החברה בסיום המסחר עמד על כ-940 מיליארד דולר לאחר שמניית אמזון עלתה ב-29% מתחילת השנה.

מניית אינטל  יורדת ב-7% לאחר פרסום הדוחות.

ענקית השבבים והמעסיקה הגדולה בהייטק הישראלי צופה כי הכנסות החברה לא יצמחו השנה ויעמדו על 69-71 מיליארד דולר, לעומת 70.8 מיליארד דולר בשנת 2018, שהיתה שנה מצוינת בעבור החברה. האנליסטים צפו כי הכנסות אינטל יעמדו על 71 מיליארד דולר. החברה סיימה את המסחר בשווי של 260 מיליארד דולר, לאחר שהמניה שלה עלתה ב-12% בשנה האחרונה.

23:00

בורסות וול סטריט ננעלו במגמה מעורבת. כך, הנאסד"ק  עלה קלות, הדאו-ג'ונס  וה-S&P 500  רשמו ירידות בתום יום המסחר.

מניית מיקרוסופט  ננעלה בעליות של 3.3%. מניית3M  ננעלה בירידות של 13%, לאחר שספגה את הצניחה הגדולה ביותר מזה 30 שנה. לאחר נעילת המסחר אמזון צפויה לפרסם דוחות כספיים לרבעון השלישי.

20:35

מגמה מעורבת בבורסות ארה"ב: הדאו-ג'ונס  יורד ב-0.4%, הנאסד"ק  עולה עולה ב-0.3%, ה-S&P 500  מתרומם קלות.

19:05

המדדים המובילים באירופה ננעלו בירידות. בורסות לונדון , גרמניה , פריז  ומילאנו  ננעלו בירידות של עד 0.5%.

18:30

המדדים העיקריים בוול סטריט מתאוששים לאחר הירידות שחוו מוקדם יותר: ה-S&P 500  והנאסד"ק  עברו לעליות, הדאו  יורד בכ-0.5%. מיקרוסופט  עולה ב-3.8%.

17:20

המדדים העיקריים בוול סטריט עברו לירידות. כך, הדאו-ג'ונס  יורד בכמעט 1%, ה-S&P 500  רושם ירידות של 0.4%, הנאסד"ק  יורד ב-0.2%.

16:50

חברת מיקרוסופט  מזנקת ב-4.7% כששוויה חצה את סף טריליון הדולר לאחר תוצאות הרבעון השלישי. 

ענקית הטכנולוגיה פרסמה אתמול את דוחותיה הכספיים, והציגה הכנסות רבעוניות של 30.6 מיליארד דולר, גידול של 14% בהשוואה לרבעון המקביל. תחזית האנליסטים הייתה להכנסות של 29.84 מיליארד דולר. מיקרוסופט סיימה את המסחר אמש בשווי של 962 מיליארד דולר, לאחר שהמניה שלה זינקה במעל 30% בשנה האחרונה.

16:30 

בורסות וול סטריט נפתחו במגמה מעורבת. כך, הדאו  יורד ב-0.8%, ה-S&P 500  יורד בכ-0.3%, הנאסד"ק  עולה בכ-0.3%.

תאגיד הייצור והתעשייה 3M  דיווח מוקדם יותר על תוצאותיו לרבעון הראשון ופספס את תחזית הרווח, המנייה יורדת בלמעלה מ-10%. ירידה זו מושכת את מדד הדאו ג'ונס מטה עם ירידה של למעלה מ-200 נקודות. החברה גם הודיעה על פיטורים של 2000 משרות ברחבי העולם.

מנכ"ל החברה, מייק רומן, אמר כי "הרבעון היה מאכזב", וציין כי:"המשכנו להתמודד עם האטה בשווקי מפתח מרכזיים שהשפיעו על הצמיחה, והביצוע שלנו אף הוא לא עמד בציפיות שלנו".

מדדי ה-S&P 500 והנאסד"ק קיבלו דחיפה מדוחות רבעוניים חזקים של פייסבוק  ומיקרוסופט . פייסבוק עולה בשעה זו בכמעט 7%. מיקרוסופט עולה בכ-3.6%.

 

14:00

החוזים העתידיים על וול סטריט נסחרים במגמה מעורבת בשעה זו, הדאו  מאבד יותר מ-150 נקודות ואילו המדדים האחרים נסחרים במגמה חיובית.

תאגיד הייצור והתעשייה 3M  דיווח על תוצאותיו לרבעון הראשון ופספס את תחזית הרווח, המנייה יורדת במסחר המוקדם כמעט 9%.

עונת הדוחות עדיין בפוקוס בוול סטריט כאשר אמש דיווחו על תוצאותיהן מיקרוסופט, פייסבוק וטסלה. עוד צפויים היום לפני פתיחת המסחר דוחות קומקאסט  ו-UPS , אמזון , פורד , סטארבקס  ו-T-Mobile  צפויות לפרסם את דוחותיהן הלילה לאחר נעילת המסחר.

13:10

מתמתנות הירידות בשוקי אירופה ועוברות למגמה מעורבת, הדאקס  בגרמניה מאוזן, הפריס קאק 40  בצרפת משיל 0.18% מערכו והפוטסי  הבריטי יורד 0.36%. מדד סטוקס 600  יורד רק 0.16% בשעה זו.

שיעור האבטלה בספרד עלה ל-15% ברבעון הראשון של 2019 מ-14.45% ברבעון האחרון של 2018.

מניית נוקיה  ממשיכה ליפול, 9% כעת.

בבריטניה מניות סיינסבורי  וברקליס  יורדות 4.2% ו-2%.

11:10

בורסות אירופה נסחרות באדום בשעה זו, הפוטסי  בבריטניה מאבד 0.64% מערכו, הקאק  בפריס יורד 0.39% והדאקס  יורד גם הוא 0.2%. סטוקס 600  הכלל אירופי יורד כ-0.3%.

מניית נוקיה  מתרסקת 10% בבורסת יורונקסט  על רקע דוחות חלשים מהצפוי.

הבנק הבריטי ברקליס דיווח הבוקר על תוצאותיו לרבעון הראשון שהושפעו מהקשיים בהסכם הברקזיט המתקרב, הרווח של הבנק ירד ב-10% ל-1.5 מיליארד ליש"ט ברבעון מ-1.7 מיליארד ליש"ט בתקופה הדומה בשנה שעברה. המניה  יורדת 1.3% בשעה זו.

מניית הבנק השוויצרי UBS  עולה 1.13% בשעה זו על רקע דוחותיה לרבעון הראשון שעקפו את התחזיות.

בבריטניה, המיזוג המדובר בין קמעונאיות המזון סיינסבורי ואסדה נדחה על ידי רשות התחרות הבריטית, מניית סיינסבורי  צוללת 6%.

שוקי אסיה ננעלו במגמה מעורבת, מדד שנחאי צלל 2.43%, ההנג סנג השיל 0.81% מערכו ואילו הניקיי עלה 0.41%.

10:00

נמשכת המגמה המעורבת בשוקי אסיה, הירידות במדד שנחאי  מעמיקות עד 2.36%, ההנג סנג  יורד 0.48% ואילו הניקיי  עולה 0.48%.

מניות סוני  ונינטנדו  עולות בטוקיו, 1.51% ו-1.34% בהתאמה.

09:20

עונת הדוחות ממשיכה באירופה: נוקיה   פרסמה הבוקר (ה') את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2019 ועברה להפסד נקי לאחר שהייתה צריכה לעכב את פעילות הדור החמישי שלה בצפון אמריקה, המניה יורדת 0.17% במסחר המוקדם בשעה זו.

הבנק השוויצרי UBS  הודיע על ירידה ברווח הנקי לרבעון אך עדיין עקף את תחזיות האנליסטים, המניה עולה במסחר המוקדם 0.61%.

ויירקארד , חברת התשלומים האינטרנטיים מגרמניה, דיווחה על עלייה של כ-35% בהכנסות ל-2.02 מיליארד יורו.

חברת הפארמה הגרמניה באייר  דיווחה על ירידה של 37% ברווחיה לרבעון הראשון, ל-1.24 מיליארד אירו מ-1.95 מיליארד אירו בתקופה הזהה בשנה שעברה.

הכנסות יצרנית הרכב הצרפתית פיג'ו  לרבעון הראשון של השנה ירדו ב-1.1% ל-17.98 מיליארד אירו בהשוואה לתקופה הדומה אשתקד בה עמדו על 18.18 מיליארד אירו.

07:55

מגמה מעורבת בשוקי אסיה, מדד שנחאי  יורד 0.71%, ההנג סנג  משיל 0.07% מערכו ואילו הניקיי  ביפן עולה 0.33%.

הבנק המרכזי של יפן הודיע היום (ה') כי מתכנן לשמור על רמות הריבית שלו "נמוכות מאוד" עד לפחות שנת 2020. רמת הריבית לטווח קצר נותרה ברמה השלילית של 0.1%- והבנק התחייב לשמור על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים ברמת ה-0%, בהתאם למה שציפו בשוק. מאוחר יותר היום, הבנק יפרסם עדכון על המדיניות המוניטרית במדינה.

הין היפני  נחלש הבוקר מול הדולר לרמת 111.96 ין לדולר.

אמש, בורסות וול סטריט ננעלו בירידות שערים יום לאחר שמדדי הנאסד"ק וה-S&P 500 שברו שיאי עליות.

ענקיות הטק פייסבוק ומיקרוסופט פרסמו את דוחותיהן לאחר נעילת המסחר אתמול. מיקרוסופט הכתה את התחזיות עם פעילות הענן שלה והציגה צמיחה של 14% בהכנסות הרבעוניות, פייסבוק גם הציגה תוצאות טובות למרות הקנס הענקי שקיבלה מרשות הסחר הפדרלית בארה"ב.

בואינג פרסמה אתמול את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2019, ודחתה את פרסום התחזיות לשנה כולה, בצל פרשת התרסקות המטוס מדגם 737 MAX באתיופיה.

גם יצרנית הרכב של אלון מאסק, טסלה, פרסמה דוחותיה אמש לאחר נעילת המסחר. החברה פספסה בגדול את תחזיות הרווח לרבעון הראשון של השנה לאחר הדרישה לרכביה החשמליים ירדה באופן דרסטי.

עוד כתבות

הבניין ברחוב לייב יפה, הרצליה/ צילום: כדיה לוי

צו פירוק זמני לחברת עקיבא מאיר: מכרה דירות ללא ודאות שיוקמו

כחלק מההחלטה התייחסה השופטת עירית וינברג-נוטוביץ' לממצאים שעלו בהליך, לפיהם נעשו מעשים לא כשרים בכספי רוכשים, וקבעה כי ממצאים אלה "לא נסתרו", ועל כן פירוק החברה נועד גם בכדי "להגן על הציבור ועל מתקשרים פוטנציאליים עם החברה"

פיגוע בצינור הגז של EMG / צילום: רויטרס

חברת החשמל: הדירקטוריון אישר את הסכם הפשרה עם חברות הגז המצריות

במסגרת הפשרה הסכימה חברת החשמל לוותר על חוב של כ-2 מיליארד דולר שנפסק לזכותה בבוררות בינלאומית, בתמורה לתשלום של כ-500 מיליון דולר ● דירקטוריון החברה החליט לאשר את ההסכם לאחר שדן בהסתייגויות רשות החברות שביקשה לבדוק האם התספורת של 85% על החוב לצרכני החשמל הייתה מחוייבת המציאות

רחפנים תעשייתיים אוטונומיים של פרספטו / קרדיט תמונות: פרספטו

פרספטו, יצרנית רחפנים אוטונומיים ישראלית, גייסה 15 מיליון דולר

חברות תעשייתיות משתמשות ברחפנים של פרספטו כדי לעקוב אחר הפעילות במתחמים שלהן ● החברה גייסה עד כה 27 מיליון דולר ● המנכ"ל דור אבוחצירה: "אנחנו מאפשרים להפעיל רחפן מבלי שיש מפעיל בסביבה"

עמנואל מקרון  תרזה מיי ואנגלה מרקל. / צילום: רויטרס

בחירות באירופה: האם בת הכומר שהרגיזה את ענקיות הטק בדרך להפוך לנשיאת הנציבות?

הבחירות לפרלמנט האירופי ייצאו לדרך מחר ויינעלו ביום ראשון בערב ● בעוד עיני כולם נשואות לראות עד כמה יתחזק הימין האירו-סקפטי המתנגד להגירה, ענקיות הטכנולוגיה גם הן עוקבות בחשש אחרי התוצאות, שעשויות לסלול את דרכה של הנציבה הדנית לענייני תחרות לתפקיד החשוב ביותר באיחוד

דורון ספיר, רמי לוי, ערן יסעור וליאור כלפון. על כשלונות ובנייה מחדש / צילום: מורן מיטלקה

מי צפה על אצטדיון בלומפילד ולמה הוא מצפה?

וגם: דירקטוריון פעילות החומוס של שטראוס באירופה ניגב חומוס בישראל ● הרשת החברתית

יניב אלפי, מנכל יאנגו ישראל Yango / צילום: אלירן אביטל

שוק המוניות מתחמם: יאנגו תעדכן מראש על מחיר הנסיעה ומבטיחה הנחה של 25% ממחיר המונה

לפי החברה, המחיר המשוערך שהנוסע יקבל מראש יהיה נמוך בכ-25% ממחיר המונה ● את המחיר משקללת יאנגו באמצעות טכנולוגית למידת מכונה (ML) שמתבססות על נתיב הנסיעה וחיזוי זמן הנסיעה בהתאם למשתנים השונים

בית המשפט העליון/ צילום: גיל יוחנן

כ-130 מומחי משפט מהאקדמיה מצטרפים למאבק נגד יוזמות החקיקה של הימין

אחרי ששלשום התכנסו עורכי דין מהשוק הפרטי ואיימו להשבית את מערכת המשפט במחאה על יוזמות החקיקה של הימין, היום הודיעו מומחי משפט מהאקדמיה על הקמת "הקואליציה של הפקולטות למשפטים למען שלטון החוק" ● מנגד, עורכי דין ומשפטנים שסבורים אחרת חתמו על עצומה בעד "חוקי המשילות"

בתי הזיקוק בחיפה / צילום: איל יצהר

בזן מזהירה: חשש לקושי באספקת בנזין כבר בימים הקרובים

החברה מזהירה מפני אפשרות שבימים הקרובים לא תוכל לספק ללקוחותיה בנזין העומד בתקן הישראלי, בעקבות פקיעת ההיתר הזמני שניתן לדור כימיקלים להזרמת MTBE – תוסף חיוני לייצור בנזין ● דיסקונט ברוקראז': "קשה להאמין כי בעקבות החלטת עיריית חיפה יאפשרו הפסקת בנזין סדירה לאורך זמן למשק"

בנק הפועלים דיגיטל / צילום: יחצ

עדיין בלי בלוקצ'יין: בנק הפועלים השיק ערבות בנקאית דיגיטלית ללקוחות עסקיים

השירות החדש, שעל פיתוחו עבד הבנק בשנתיים האחרונות, מאפשר הפקה ושליחה של הערבות הבנקאית כקובץ דיגיטלי ללא צורך בהגעה לסניף ● ל"גלובס" נודע כי הבנק בוחן אפשרות להפיק את הערבויות על פלטפורמת בלוקצ'יין, שתפותח על ידי IBM או מיקרוסופט, שעמה אף השלים פיילוט ב-2017

וול סטריט. גם אם שוק האג”ח מזהה סיכון, נראה ששוק המניות לא יודע עליו כלום / צילום: רויטרס

נעילה שלילית בוול סטריט; קוואלקום צללה ב-10.8%

אורבן רשמה קיפאון בהכנסות, והאשימה את מדיניות המכסים של טראמפ במצב ● סייפצ'ארג' של טדי שגיא זינקה 22% בלונדון על רקע הצעת רכש ● קוואלקום צנחה ב-10.8% לאחר פסיקה בארה"ב לפי ענקית השבבים עברה על חוקי ההגבלים העסקיים ● טרגט עקפה את תחזית הרווח למניה ● נעילה מעורבת באירופה

סטיבן מולנקוף, מנכ"ל קוואלקום / צילום: רויטרס

ביהמ"ש בארה"ב: קוואלקום פגעה באופן לא חוקי בתחרות בשוק הסלולר

השופטת קבעה שהחברה הפרה את חוקי ההגבלים העסקיים, גבתה תמלוגים גבוהים באופן לא סביר ודחקה יריבות ● ההחלטה ניתנה בתביעה שהוגשה על ידי ה-FTC, ותחייב את יצרנית השבבים האמריקאית לשנות את נוהלי הרישוי שלה - שאפשרו לה לגבות מיליארדים

מנועי בית שמש/ צילום: תמר מצפי

רכישת חישולי כרמל הקפיצה את היקף הפעילות של מנועי בית שמש והניבה לה רווח נאה

בעקבות הרכישה, שבוצעה בתחילת השנה, הציגה מנועי בית שמש הכנסות של 39 מיליון דולר ברבעון הראשון - צמיחה של 57.1% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד ● הרווח הנקי זינק ב-170% ל-5.7 מיליון דולר

יצחק אנג'ל, מנכל אורמת / צילום: איל יצהר

חרף ההסתייגויות: אושרה מדיניות התגמול לבכירי אורמת

בעלי המניות של החברה הצביעו ברוב של כ-66% בעד התגמולים לבכירי החברה – הצבעת "Say on Pay"

אודי מוקדי / צילום: איל יצהר

סייברארק תעניק לאודי מוקדי מניות חסומות ואופציות בשווי 6 מיליון ד'

מייסד ומנכ"ל חברת סייברארק שמספקת פתרונות ל אבטחת סייבר , צפוי לקבל מענק של מניות חסומות ואופציות בשווי של 6 מיליון דולר, בכפוף לאישור אסיפת בעלי המניות

או"ם מועצת הביטחון / צילום: רויטרס

גרינבלאט: לפלסטינים אין מה להפסיד, והרבה להרוויח, בבחריין

בדיון במועצת הביטחון על סוכנות הסעד והתעסוקה של או"ם, אמר גרינבלאט כי ההטבות לפלסטינים יהיו מיידיות; "לא מוכרחים לחכות לשלום מקיף ובר-קיימא" ● שגריר ישראל באו"ם, דני דנון: "אונר"א מעצימה את בעיית הפליטים הפלסטיניים במקום לפתור אותה"

 

דנה עזריאלי.  "אני לומדת מכולם"  / צילום: איל יצהר

עוד רבעון חזק לעזריאלי, שבדומה למתחרה מליסרון פועלת להקטנת התלות בתחום הקניונים

ענקית הנדל"ן המניב הציגה קפיצה של 42% ברווח הנקי הרבעוני ל-369 מיליון שקל ● בפילוח מגזרי הפעילות של החברה בולט לחיוב טיפוס של כמעט 20% בהכנסות וברווחיות התפעולית של מגזר המשרדים

קניון של ערביאן סנטרס בדהראן, סעודיה / צילום: Hamad I Mohammed, רויטרס

אחת מההנפקות הגדולות בערב הסעודית לא עמדה בציפיות

המניה של מפעילת הקניונים הסעודית ערביאן סנטרס, שהחלה להיסחר היום, יורדת במסחר ● המניה הונפקה במחיר של 26 ריאל, הרף הנמוך בטווח שאליו כיוונה החברה - 33-26 ריאל

קוואלקום / צילום: מייק בלייק, רויטרס

ענקית השבבים קוואלקום צוללת 10% בצל פסיקה בארה"ב

קוואלקום מואשמת כי השתמשה בעמדה הדומיננטית שלה לגבייה של עמלת דמי רישוי מופרזים ● קוואלקום גבתה מיליארדי דולרים על ידי גביית תמלוגים באחוזים ממחיר הטלפון החכם

משה כחלון/ צילום:  איל יצהר

מחשש לעתיד הותמ"ל: קבינט הדיור אישר 7 מתחמי פינוי-בינוי חדשים לטיפול הוועדה

מדובר בשבעה מתחמי התחדשות עירונית חדשים בקריית גת, ראש העין, לוד, חדרה, יהוד-מונוסון ופתח-תקווה ● הישיבה נערכה על רקע עתידה המעורפל של הותמ"ל, שאמורה לסיים את פעילותה בסוף יולי

רחוב בקעת רמון 11, אשקלון / צילום: בר - אל, עיצוב תמונה: טלי בוגדנובסקי

איזו דירה אפשר לקנות ב-1.3 מיליון שקל באזור הדרום

דירת 4 חדרים בבאר-שבע, באשקלון או באילת וקוטג' בקריית מלאכי