גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; מיקרוסופט חצתה את רף טריליון הדולר, מניית 3M בצניחה הגדולה מזה 30 שנים

אמזון, פורד ואינטל פרסמו את דוחותיהן הכספיים לאחר נעילת המסחר בוול סטריט ● נעילה שלילית באירופה ● תאגיד הייצור 3M פספס את תחזית הרווח והודיע על קיצוץ 2000 משרות: המניה צונחת בלמעלה מ-10% ● עונת הדוחות נמשכת באירופה: נוקיה, UBS, פיג'ו, ויירקארד וברקליס דיווחו על תוצאותיהן לרבעון הראשון

בורסה עליות וול סטריט / צלם: רויטרס
בורסה עליות וול סטריט / צלם: רויטרס

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:20

פורד  קופצת 8% במסחר המאוחר לאחר פרסום דוחות טובים מהמצופה.

אמזון היכתה את תחזיות הרווח: אמזון  הציגה צמיחה של 17% בהכנסות ברבעון הראשון של השנה והן הסתכמו ב-59.7 מיליארד דולר - בהתאם לתחזיות האנליסטים. זהו קצב הצמיחה הנמוך ביותר של החברה בארבע השנים האחרונות.

עם זאת, החברה הכתה את תחזיות הרווח והציגה רווח של 7.1 דולרים למניה, לעומת תחזית האנליסטים לרווח של 4.72 דולרים למניה. שווי החברה בסיום המסחר עמד על כ-940 מיליארד דולר לאחר שמניית אמזון עלתה ב-29% מתחילת השנה.

מניית אינטל  יורדת ב-7% לאחר פרסום הדוחות.

ענקית השבבים והמעסיקה הגדולה בהייטק הישראלי צופה כי הכנסות החברה לא יצמחו השנה ויעמדו על 69-71 מיליארד דולר, לעומת 70.8 מיליארד דולר בשנת 2018, שהיתה שנה מצוינת בעבור החברה. האנליסטים צפו כי הכנסות אינטל יעמדו על 71 מיליארד דולר. החברה סיימה את המסחר בשווי של 260 מיליארד דולר, לאחר שהמניה שלה עלתה ב-12% בשנה האחרונה.

23:00

בורסות וול סטריט ננעלו במגמה מעורבת. כך, הנאסד"ק  עלה קלות, הדאו-ג'ונס  וה-S&P 500  רשמו ירידות בתום יום המסחר.

מניית מיקרוסופט  ננעלה בעליות של 3.3%. מניית3M  ננעלה בירידות של 13%, לאחר שספגה את הצניחה הגדולה ביותר מזה 30 שנה. לאחר נעילת המסחר אמזון צפויה לפרסם דוחות כספיים לרבעון השלישי.

20:35

מגמה מעורבת בבורסות ארה"ב: הדאו-ג'ונס  יורד ב-0.4%, הנאסד"ק  עולה עולה ב-0.3%, ה-S&P 500  מתרומם קלות.

19:05

המדדים המובילים באירופה ננעלו בירידות. בורסות לונדון , גרמניה , פריז  ומילאנו  ננעלו בירידות של עד 0.5%.

18:30

המדדים העיקריים בוול סטריט מתאוששים לאחר הירידות שחוו מוקדם יותר: ה-S&P 500  והנאסד"ק  עברו לעליות, הדאו  יורד בכ-0.5%. מיקרוסופט  עולה ב-3.8%.

17:20

המדדים העיקריים בוול סטריט עברו לירידות. כך, הדאו-ג'ונס  יורד בכמעט 1%, ה-S&P 500  רושם ירידות של 0.4%, הנאסד"ק  יורד ב-0.2%.

16:50

חברת מיקרוסופט  מזנקת ב-4.7% כששוויה חצה את סף טריליון הדולר לאחר תוצאות הרבעון השלישי. 

ענקית הטכנולוגיה פרסמה אתמול את דוחותיה הכספיים, והציגה הכנסות רבעוניות של 30.6 מיליארד דולר, גידול של 14% בהשוואה לרבעון המקביל. תחזית האנליסטים הייתה להכנסות של 29.84 מיליארד דולר. מיקרוסופט סיימה את המסחר אמש בשווי של 962 מיליארד דולר, לאחר שהמניה שלה זינקה במעל 30% בשנה האחרונה.

16:30 

בורסות וול סטריט נפתחו במגמה מעורבת. כך, הדאו  יורד ב-0.8%, ה-S&P 500  יורד בכ-0.3%, הנאסד"ק  עולה בכ-0.3%.

תאגיד הייצור והתעשייה 3M  דיווח מוקדם יותר על תוצאותיו לרבעון הראשון ופספס את תחזית הרווח, המנייה יורדת בלמעלה מ-10%. ירידה זו מושכת את מדד הדאו ג'ונס מטה עם ירידה של למעלה מ-200 נקודות. החברה גם הודיעה על פיטורים של 2000 משרות ברחבי העולם.

מנכ"ל החברה, מייק רומן, אמר כי "הרבעון היה מאכזב", וציין כי:"המשכנו להתמודד עם האטה בשווקי מפתח מרכזיים שהשפיעו על הצמיחה, והביצוע שלנו אף הוא לא עמד בציפיות שלנו".

מדדי ה-S&P 500 והנאסד"ק קיבלו דחיפה מדוחות רבעוניים חזקים של פייסבוק  ומיקרוסופט . פייסבוק עולה בשעה זו בכמעט 7%. מיקרוסופט עולה בכ-3.6%.

 

14:00

החוזים העתידיים על וול סטריט נסחרים במגמה מעורבת בשעה זו, הדאו  מאבד יותר מ-150 נקודות ואילו המדדים האחרים נסחרים במגמה חיובית.

תאגיד הייצור והתעשייה 3M  דיווח על תוצאותיו לרבעון הראשון ופספס את תחזית הרווח, המנייה יורדת במסחר המוקדם כמעט 9%.

עונת הדוחות עדיין בפוקוס בוול סטריט כאשר אמש דיווחו על תוצאותיהן מיקרוסופט, פייסבוק וטסלה. עוד צפויים היום לפני פתיחת המסחר דוחות קומקאסט  ו-UPS , אמזון , פורד , סטארבקס  ו-T-Mobile  צפויות לפרסם את דוחותיהן הלילה לאחר נעילת המסחר.

13:10

מתמתנות הירידות בשוקי אירופה ועוברות למגמה מעורבת, הדאקס  בגרמניה מאוזן, הפריס קאק 40  בצרפת משיל 0.18% מערכו והפוטסי  הבריטי יורד 0.36%. מדד סטוקס 600  יורד רק 0.16% בשעה זו.

שיעור האבטלה בספרד עלה ל-15% ברבעון הראשון של 2019 מ-14.45% ברבעון האחרון של 2018.

מניית נוקיה  ממשיכה ליפול, 9% כעת.

בבריטניה מניות סיינסבורי  וברקליס  יורדות 4.2% ו-2%.

11:10

בורסות אירופה נסחרות באדום בשעה זו, הפוטסי  בבריטניה מאבד 0.64% מערכו, הקאק  בפריס יורד 0.39% והדאקס  יורד גם הוא 0.2%. סטוקס 600  הכלל אירופי יורד כ-0.3%.

מניית נוקיה  מתרסקת 10% בבורסת יורונקסט  על רקע דוחות חלשים מהצפוי.

הבנק הבריטי ברקליס דיווח הבוקר על תוצאותיו לרבעון הראשון שהושפעו מהקשיים בהסכם הברקזיט המתקרב, הרווח של הבנק ירד ב-10% ל-1.5 מיליארד ליש"ט ברבעון מ-1.7 מיליארד ליש"ט בתקופה הדומה בשנה שעברה. המניה  יורדת 1.3% בשעה זו.

מניית הבנק השוויצרי UBS  עולה 1.13% בשעה זו על רקע דוחותיה לרבעון הראשון שעקפו את התחזיות.

בבריטניה, המיזוג המדובר בין קמעונאיות המזון סיינסבורי ואסדה נדחה על ידי רשות התחרות הבריטית, מניית סיינסבורי  צוללת 6%.

שוקי אסיה ננעלו במגמה מעורבת, מדד שנחאי צלל 2.43%, ההנג סנג השיל 0.81% מערכו ואילו הניקיי עלה 0.41%.

10:00

נמשכת המגמה המעורבת בשוקי אסיה, הירידות במדד שנחאי  מעמיקות עד 2.36%, ההנג סנג  יורד 0.48% ואילו הניקיי  עולה 0.48%.

מניות סוני  ונינטנדו  עולות בטוקיו, 1.51% ו-1.34% בהתאמה.

09:20

עונת הדוחות ממשיכה באירופה: נוקיה   פרסמה הבוקר (ה') את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2019 ועברה להפסד נקי לאחר שהייתה צריכה לעכב את פעילות הדור החמישי שלה בצפון אמריקה, המניה יורדת 0.17% במסחר המוקדם בשעה זו.

הבנק השוויצרי UBS  הודיע על ירידה ברווח הנקי לרבעון אך עדיין עקף את תחזיות האנליסטים, המניה עולה במסחר המוקדם 0.61%.

ויירקארד , חברת התשלומים האינטרנטיים מגרמניה, דיווחה על עלייה של כ-35% בהכנסות ל-2.02 מיליארד יורו.

חברת הפארמה הגרמניה באייר  דיווחה על ירידה של 37% ברווחיה לרבעון הראשון, ל-1.24 מיליארד אירו מ-1.95 מיליארד אירו בתקופה הזהה בשנה שעברה.

הכנסות יצרנית הרכב הצרפתית פיג'ו  לרבעון הראשון של השנה ירדו ב-1.1% ל-17.98 מיליארד אירו בהשוואה לתקופה הדומה אשתקד בה עמדו על 18.18 מיליארד אירו.

07:55

מגמה מעורבת בשוקי אסיה, מדד שנחאי  יורד 0.71%, ההנג סנג  משיל 0.07% מערכו ואילו הניקיי  ביפן עולה 0.33%.

הבנק המרכזי של יפן הודיע היום (ה') כי מתכנן לשמור על רמות הריבית שלו "נמוכות מאוד" עד לפחות שנת 2020. רמת הריבית לטווח קצר נותרה ברמה השלילית של 0.1%- והבנק התחייב לשמור על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים ברמת ה-0%, בהתאם למה שציפו בשוק. מאוחר יותר היום, הבנק יפרסם עדכון על המדיניות המוניטרית במדינה.

הין היפני  נחלש הבוקר מול הדולר לרמת 111.96 ין לדולר.

אמש, בורסות וול סטריט ננעלו בירידות שערים יום לאחר שמדדי הנאסד"ק וה-S&P 500 שברו שיאי עליות.

ענקיות הטק פייסבוק ומיקרוסופט פרסמו את דוחותיהן לאחר נעילת המסחר אתמול. מיקרוסופט הכתה את התחזיות עם פעילות הענן שלה והציגה צמיחה של 14% בהכנסות הרבעוניות, פייסבוק גם הציגה תוצאות טובות למרות הקנס הענקי שקיבלה מרשות הסחר הפדרלית בארה"ב.

בואינג פרסמה אתמול את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2019, ודחתה את פרסום התחזיות לשנה כולה, בצל פרשת התרסקות המטוס מדגם 737 MAX באתיופיה.

גם יצרנית הרכב של אלון מאסק, טסלה, פרסמה דוחותיה אמש לאחר נעילת המסחר. החברה פספסה בגדול את תחזיות הרווח לרבעון הראשון של השנה לאחר הדרישה לרכביה החשמליים ירדה באופן דרסטי.

עוד כתבות

סינגפור מראה כללי/צילום:shutterstock אס איי פי קריאייטיב

תיירות ומשבר האקלים: סינגפור מדגימה איך אפשר להפוך לימון סביבתי ללימונדה תיירותית

סינגפור היא אחת המדינות המוטרדות מאוד כבר עכשיו מנזקי האקלים, בעיקר מעליית פני הים ● את הדאגה המוצדקת ניתבה לשורה של פרויקטים סביבתיים, שהפכו גם לאתרי פנאי ולאטרקציות תיירותיות

הבורסה לני"ע בת"א. / צילום: תמר מצפי

עליות בבורסה: ת"א 35 קופץ ב-1%, אנרג'יאן מזנקת

המדדים המובילים עולים בדומה לסנטימנט מעבר לים, ת"א 90 עולה ב-0.8%, מדד הבנקים מטפס ב-0.6% ● תמר פטרוליום דיווחה על חלוקת דיבידנד של 10 מיליון דולר ● בשל חול המועד שלב הנעילה בבורסה יחל ב-14:44

אי הפלסטיק/ צילום:  Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

כתם מוסרי: אי הפלסטיק באוקיינוס השקט זורע הרס וגדל לממדים בלתי נתפסים

הוא זכה לכינוי אי הפלסטיק, אבל למעשה מדובר בכתם עצום בגודלו – משהו בין מדינת טקסס לרוסיה כולה - שהולך ומתפשט באוקיינוס השקט, זורע הרס, ובעיקר לא הולך להיעלם לשום מקום ● האשמים: כולנו

עמוס לוזון / צילום: איל יצהר

תביעות ענק ומוניטין בצניחה: דורי בנייה הרימה ידיים. כך זה נראה מאחורי הקלעים

הליך משפטי של חברת אינסטלציה לגביית חוב הוביל את החברה להגשת בקשה להקפאת הליכים ● בדיקת "גלובס" מגלה שהחברה איננה מעורבת בשום פרויקט נדל"ני, וכי לקריסתה "אחראים" פרויקטים שבנתה בעבר ושבגינם היא נתבעת על ליקויים רבים

ההנפקה של ליפט./Shutterstock  צילום:א.ס.א.פ קריאייטיב

אובר לא לבד, גם ליפט תובעת את עיריית ניו יורק: "פוגעת בנוסעים ובנהגים"

חוק חדש בניו יורק קובע כי מעתה על הנהגים יהיה להסיע נוסעים ברכבם לפחות 69% מהזמן ● דובר ליפט: "חוק זה אינו נועד להתמודד ברצינות עם נושא העומס התחבורתי והפקקים, וסופו לפגוע בנוסעים ובנהגים בניו יורק"

סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס

נעילה שלילית בארה"ב; טראמפ הקפיץ את המכס על יבוא פלדה מטורקיה

הנפט נופל מעל ל-2% ● המסחר באירופה ננעל בירידות ● מזכיר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין ציין כי הייתה התקדמות משמעותית במשא ומתן בשבוע האחרון, אך סין מקררת מעט את האופטימיות ● בורסת יפן בחופש

 סיגל רגב–רוזנברג/צילום: אורית פניני

"יש כרוניקה של מוות ידוע מראש, צריך להחליט - ארבע קופות חולים טובות או רק שתיים"

זמן קצר לאחר מינויה למנכ"לית קופת חולים מאוחדת, גילתה סיגל רגב-רוזנברג כי הגירעון השנתי זינק ב-2018 ל-440 מיליון ש' - הגבוה מאז הקמתה ● בראיון ל"גלובס" היא מדברת על התחרות, על ההתמודדות עם משרדי האוצר והבריאות וכיצד היא מתכוונת לייצב את הקופה ולהביא מבוטחים חדשים

צב ים עם קשית תקועה בפיו/ צילום:  Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

הגיליון הירוק: פרויקט מיוחד על משבר האקלים

הגיע הזמן להודות בכך: למשבר האקלים יש השלכות כלכליות מובהקות והאחריות מוטלת על כולנו ● למה לא באמת מדובר בסוגייה פוליטית, מה ההשלכות של עוד כמה מעלות ואיך עסקים בעולם כבר נערכים עם פתרונות ● מגזין G של "גלובס" הוקדש השבוע כולו לסיקור משבר האקלים. קבלו הצצה

נפתלי בנט, איילת שקד / צילום: שלומי יוסף, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

מהמעטפות לוועדות - כמה אתם שולטים בחדשות הפוליטיות?

בכמה גדל שיעור ההצבעה במעטפות הכפולות, מי עומד בראש ועדת החוץ והביטחון ומי עוד חבר בסיעה של שקד ובנט?

בנימין נתניהו / צילום: רויטרס

נתניהו לא התקדם עם הרכבת הממשלה, אך מתכנן נסיעה ליפן

20 ימים חלפו מאז קיבל ראש הממשלה את מלאכת הרכבת הממשלה, אך נראה כי המו"מ תקוע ● "חדשות 12" פרסמו כי נתניהו שוקל נסיעה ליפן החל מוצאי שבת

הדור שמגיע לו הכול פוגש בשוק פיננסי שאין לו לתת / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

מה קורה כשהדור שמגיע לו הכל פוגש עולם פיננסי שאין לו מה לתת

ילידי שנות ה-70 המאוחרות ואילך נולדו לתקופה של צמיחה כלכלית ושינויים תעשייתיים וטכנולוגיים מרחיקי לכת ●  קל לזנוח את ההתייחסות למה עלול לקרות אם הצמיחה הזו תיעצר או אפילו רק תואט באופן משמעותי

הפגנה נגד הפשיעה והאלימות בחברה הערבית /צילום : רויטרס

ההשקעה בחברה הערבית תניב תשואה לכל המשק

תוכנית 922 שהקצתה 15 מיליארד שקל לשיפור מצבה של האוכלוסייה הערבית בישראל עומדת לפוג ב-2020 • לאור ההצלחה נדרשת כעת תוכנית המשך • השקעה גדולה במגזר הערבי תניב תשואה לכלל המשק - רק צריך לגלות מנהיגות • "גלובס" מנתח את דרישות המגזר הערבי

מרכז העיצוב דיזיין סיטי, מעלה אדומים / הדמיה: יח"צ

בכמה שכרה רשת פנדור 600 מ"ר בדיזיין סיטי במעלה אדומים?

ועוד דירות וחללים שנמכרו והושכרו לאחרונה

אמיר ירון/ צילום: איל יצהר

מדיניות הריבית ממשיכה לתדלק את השווקים

המשקיעים בארץ מצפים כי בנק ישראל יילך בעקבות הפד ויוריד את הריבית, ובהתאם נרשמות עליות נאות באפיק האג"ח ובמדדי המניות בישראל

הרברט דיס, מנכ"ל פולקסווגן / צילום: REUTERS/Axel Schmidt

פולקסווגן מעכבת החלטה לבניית מפעל רכבים חדש בטורקיה בעלות של 1.4 מיליארד דולר

על רקע התקיפה הצבאית של טורקיה את כוחות הכורדים בגבול סוריה הצפוני, יצרנית הרכבים הגדולה בעולם נוקטת עמדה ● בהמשך להטלת מכסים ע"י טראמפ על פלדה מיובאת מטורקיה, הלירה הטורקית מתאוששת לאחר שבשוק ציפו למכה נוקשה יותר

דארה קוסררשאהי מנכ"ל אובר / צילום: רויטרס

אובר פיטרה כ-350 עובדים ברחבי העולם

כ-1.5% מעובדי אובר פוטרו בסבב הפיטורים השלישי והאחרון של החברה ● מניית אובר מזנקת בכ-4%

אמבולנס של מגן דוד אדום / צילום: תמר מצפי

חשד לחיסול באור יהודה: גבר בן 37 נהרג מפיצוץ רכב

התקרית אירעה סמוך לכניסה לעיר בכביש 412 ● צוותי מד"א שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו של נהג הרכב, תושב העיר המוכר למשטרה וככל הנראה השתייך לארגון הפשיעה של מיכאל מור

יוזמה להפחתת קשיות פלסטיק חד פעמיות במסעדות ובתי קפה    / צילום: שני מוזס, גלובס

מזמינים שתייה קרה בבית קפה? אולי תקבלו אותה בלי קש

עמותת "מסעדנים חזקים ביחד" קוראת לבתי קפה ולמסעדות להפחית את השימוש בקשיות פלסטיק חד-פעמיות ע"י חלוקתן רק עפ"י בקשה או מעבר לחלופות מזהמות פחות ● עשרות בתי עסק ברחבי הארץ התגייסו למהלך - אך מה בנוגע לעלויות?

הכלכלנית זוכת פרס הנובל אסתר דופלו / צילום: Eloy Alonso, רויטרס

המחקר פורץ הדרך שהפך היום את אסתר דופלו לאישה השנייה אי פעם עם נובל בכלכלה

איך גורמים לילדים להתחסן יותר ומעודדים חקלאים להשתמש בשיטות חדשניות? דופלו, באנרג'י וקרמר יצאו לענות על השאלות האלה בניסויים מבוקרים בשטח, וחוללו מהפכה ● דופלו היא האישה השנייה בהיסטוריה שזכתה בנובל לכלכלה: "מקווה שההדגמה שנשים יכולות להצליח, תיתן השראה לאחרות"

יעקב ליצמן / צילום: כדיה לוי

משרד הבריאות בסיבוב פרסה: האם ביטול ההפרטה יציל את המכונים להתפתחות הילד

הורים שלא מצליחים להשיג תור לילדיהם במכון ציבורי להתפתחות הילד, יכלו בעשור האחרון לפנות למטפל פרטי ולקבל החזר התוצאה: מטפלים רבים עברו לעבוד בפרטי, והתורים הציבוריים התארכו ● ל"גלובס" נודע כי משרד הבריאות מתכוון לבטל את ההפרטה ולהפסיק את שיטת ההחזרים