גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נאסד"ק ו-S&P 500 ננעלו בשיא; מניית אינטל איבדה 9%

טראמפ ביקש מה-OPEC להביא להורדת מחיר הדלק ● נתון התמ"ג הרבעוני בארה"ב עמד על 3.2% - גבוה מהצפי ● המסחר באירופה ננעל במגמה מעורבת ● המסחר באסיה ננעל ברובו בירידות ● דויטשה בנק ואמזון עקפו את ציפיות האנליסטים, אינטל פרסמה דוחות מאכזבים

רחוב וול סטריט / צילום: ברנדנ מקדרמיד, רויטרס
רחוב וול סטריט / צילום: ברנדנ מקדרמיד, רויטרס

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בבורסות ארה"ב ננעל הערב בעליות. S&P 500 ונאסד"ק נסגרו בשיא. S&P 500 טיפס ב-0.47%, נאסד"ק הוסיף 0.34% ודאו ג'ונס עולה ב-0.31%. 

מחיר הנפט  יורד כעת ב-3.7%. מחיר חבית עומד על 62.87 דולר.

מניית אינטל  התרסקה היום במסחר ב-9%. מניית פורד  זינקה במעל ל-10%. 3M , שאתמול נסחרה ביום הגרוע ביותר מאז 1987, עלתה היום בפחות מ-1%. מניית טרגט  איבדה מעל ל-5.5% ומניית וולמארט  ירדה בכ-2%. מניית אמזון  עלתה ב-2.5%. 

22:00

המסחר בארה"ב עבר לעליות. S&P 500 עולה בכ-0.2%, נאסד"ק ודאו ג'ונס מוסיפים כ-0.1%.

מניית פורד  מזנקת מעל ל-10% במסחר ואילו אינטל  יורדת בכ-10%. מחיר הנפט יורד בכ-3%. כעת מחיר חבית עומד על 63.2 דולר. 

20:30

המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת. דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים בכ-0.1%. נאסד"ק יורד ב-0.09%. 

מניות וולמארט  וטרגט  יורדות כעת במסחר בשל הודעת אמזון  כי תספק משלוח למינוי אמזון פריים בתוך יום. 

הסטארט-אפ סלאק, שפיתח תוכנה פופולרית לתקשורת בתוך עסקים, פרסם היום תשקיף לפני הנפקה. התשקיף הצביע על עליות חדות בהכנסות החברה, לצד הפסדים משמעותיים בשל ההשקעה הגדולה במכירות ושיווק כדי לעודד צמיחה. סלאק צפויה להיסחר בניו יורק תחת הטיקר SK.

19:00

המסחר בבורסות אירופה ננעל היום במגמה מעורבת. דאקס עולה ב-0.27%, קאק הוסיף 0.21% ואילו פוטסי איבד 0.08%. סטוקס 600 עלה ב-0.19%. המסחר בארה"ב מתנהל כעת במגמה מעורבת. דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים בכ-0.1%. נאסד"ק יורד ב-0.1%. 

מניית דויטשה בנק  ירדה ב-1.85%. 

מניית אקסון מובייל  יורדת במסחר לאחר שהחברה פספסה את ציפיות האנליסטים לרבעון הראשון. הרווח למניה עמד על 55 סנט לעומת צפי לרווח של 77 סנט למניה.

18:00

המסחר בארה"ב מתנהל בשעה זו בירידות נאדס"ק יורד ב-0.2%, דאו ג'ונס ב-0.1% ו-S&P 500 נסחר ללא שינוי. באירופה המסחר מתנהל במגמה מעורבת. קאק ודאקס עולים בכ-0.2% ואילו הפוטסי יורד ב-0.2%. 

מחיר הנפט  יורד כעת ב-4%. זאת לאחר שדונלד טראמפ הצהיר כי פנה ל-OPEC בדרישה שיורידו את מחיר הדלק. "מחיר הבנזין יורד. אני התקשרתי ל-OPEC ואמרתי להם, 'אתם חייבים להוריד אותם למטה. אתם חייבים להוריד אותם למטה', והנה מחיר הבנזין יורד", אמר נשיא ארה"ב בפגישה עם עיתונאים. עם זאת, מחיר הבנזין בארה"ב דווקא נמצא בעלייה. מחיר ליטר בנזין עלה מ-2.877 דולר ל-2.883 דולר. מחיר חבית נפט עומד כעת על כ-3.6 דולר. 

16:30

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח היום בירידות. נאסד"ק מאבד כ-0.3%, דאו ג'ונס נופל ב-0.1% ו-S&P 500 נסחר ללא שינוי. המסחר בבורסות אירופה מתנהל גם בשעה זו במגמה מעורבת. דאקס וקאק עולים בכ-0.2%, פוטסי יורד ב-0.1%. 

שיעור הצמיחה של הכלכלה האמריקאית ברבעון הראשון של השנה עמד על 3.2%, גבוה מהצפי שהיה לצמיחה של 2%. 

מניית אינטל  פתחה את המסחר בירידה חדה של כ-8%. מניית אמזון  פתחה את המסחר בעלייה קלה ומניית פורד  מזנקת בכ-8%. 

אמזון הודיעה כי תשקיע 800 מיליון דולר ברבעון השני של 2019 כדי להפוך את סטנדרט שירות המשלוחים שלה לחברי המועדון לכזה שמאפשר אספקה בתוך יום במקום יומיים. 

14:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת. פוטסי  יורד ב-0.2%, קאק  עולה ב-0.2% ודאקס  מוסיף כ-0.1%. החוזים העתידיים מאותתים על פתיחה מעורבת בוול סטריט.

חברת אובר פרסמה היום את התשקיף המועדכן שלה לקראת הנפקתה בוול סטריט. החברה רוצה לגייס כ-10 מיליארד דולר לפי שווי של 80-84 מיליארד דולר. מחיר המניה יהיה בין 44 ל-50 דולר.

מניית אינטל  נופלת ב-7% בטרום מסחר. אמזון  נסחרת כעת ללא שינוי ומניית פורד  מזנקת ב-8% בטרום מסחר. 

10:20

המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר במגמה מעורבת. פוטסי  יורד ב-0.3%, קאק  עולה ב-0.1% ודאקס  נסחר ללא שינוי. סטוקס 600  מאבד 0.1%. המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות. שנחאי  צנח ב-1.2%, קוספי  איבד 0.5% וניקיי  ירד ב-0.2%. הנג סנג  ו-S&P/ASX 200  ננעלו ללא שינוי. 

הבוקר פורסם מדד אמון הצרכנים בצרפת שעומד על 96 נקודות לעומת צפי ל-97. 

מניות דויטשה בנק  יורדת במסחר. 

8:45

המסחר בבורסת אסיה מתנהל הבוקר במגמה מעורבת. הנג סנג  ושנחאי  עולים, בעוד ניקיי  וקוספי  יורדים
ו-ASX 200  נסחר ללא שינוי. המסחר בארה"ב ננעל אתמול במגמה מעורבת: נאסדק עלה ב-0.2% ואילו דאו ג'ונס איבד 0.5%. S&P 500 ננעל ללא שינוי. המדדים המובילים באירופה ננעלו אתמול בירידות.

מניית יצרנית הרובוטים היפנית Fanuc  יורדת במסחר לאחר שדיווחה השבוע כי היא צופה שהרווח הנקי שלה יצנח ב-60% בשנה הפיסקלית שמסתיימת במרץ 2020. זאת בשל חשש לירידה בהיקף הזמנות חלקים לסמארטפונים שמייצרת החברה. מניית נינטנדו  יורדת לאחר שפרסמה תחזיות מאכזבות לשנה הפיסקלית שלה.

דויטשה בנק  פרסם הבוקר את דוחותיו לרבעון הרבעון של השנה והצליח לעקוף את תחזיות האנליסטים. הרווח הנקי של הבנק זינק ב-67% והסתכם ב-201 מיליון אירו. 

מבחינת נתוני מאקרו, היום צפוי להתפרסם שיעור הצמיחה הרבעוני בארה"ב. הצפי הוא לעלייה של 2% בתמ"ג. 

מספר חברות פרסמו אמש דוחות לרבעון הראשון. 

אינטל , ענקית השבבים והמעסיקה הגדולה בהייטק הישראלי, צופה כי הכנסות החברה לא יצמחו השנה ויעמדו על 69-71 מיליארד דולר, לעומת 70.8 מיליארד דולר בשנת 2018, שהיתה שנה מצוינת בעבור החברה. האנליסטים צפו כי הכנסות אינטל יעמדו על 71 מיליארד דולר. החברה סיימה את המסחר בשווי של 260 מיליארד דולר, לאחר שהמניה שלה עלתה ב-12% בשנה האחרונה. מניית אינטל איבדה 7% במסחר המאוחר.

אמזון  היכתה את תחזיות הרווח. החברה הציגה צמיחה של 17% בהכנסות ברבעון הראשון של השנה והן הסתכמו ב-59.7 מיליארד דולר - בהתאם לתחזיות האנליסטים.  מדובר בקצב הצמיחה הנמוך ביותר של החברה בארבע השנים האחרונות. עם זאת, החברה הכתה את תחזיות הרווח והציגה רווח של 7.1 דולרים למניה, לעומת תחזית האנליסטים לרווח של 4.72 דולרים למניה. שווי החברה בסיום המסחר עמד על כ-940 מיליארד דולר לאחר שמניית אמזון עלתה ב-29% מתחילת השנה.

תאגיד הייצור והתעשייה 3M  דיווח גם הוא על תוצאותיו לרבעון הראשון ופספס את תחזית הרווח. החברה גם הודיעה על פיטורים של 2000 משרות ברחבי העולם. המניה צנחה ב-13% אתמול במסחר. זה היה יום המסחר הגרוע ביותר במניה מאז 1987. 

פורד  הצליחה לעקוף את תחזיות השוק. הרווח המתואם למניה עמד על 44 סנט לעומת צפי ל-27 סנט. המניה זינקה ב-7% במסחר המאוחר. 

הדולר מתחזק ב-0.06% מול הין היפני ונחלש ב-0.13% מול היואן הסיני. 

הנפט  יורד ב-0.4% ומחירו עומד כעת על 64.95 דולר לחבית. 

עוד כתבות

אייל לפידות, נתי סיידוף / צילום: אמיר מאירי, אבי שאולי, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

סיידוף יירד מהעץ? האם שיכון ובינוי תדחה את ההצבעה על אישור תנאי השכר החריגים לבכירים

החברה מבקשת לאשר תנאי שכר משודרגים ליו"ר תמיר כהן ולמנכ"ל היוצא משה לחמני, אך התרחיש הסביר הוא שהיא תיאלץ לדחות את ההצבעה בשל התנגדות חברת הייעוץ אנטרופי וייתכן אף כי תידרש להקטין את היקף התגמול ● אשר למנכ"ל אייל לפידות, הדירקטוריון יוכל לאשר את חבילת התגמול שלו, גם אם לא יושג הרוב הנדרש באסיפה הקרובה ● ניתוח "גלובס"

אוריאל לין / צילום: תמר מצפי

אוריאל לין לכחלון ולדרעי: לשנות את השיטה לעדכון גובה הארנונה

תרעומת במגזר העסקי עקב החלטת משרד הפנים להעלות את הארנונה ב-2.58% לשנת 2020: בעקבות ההחלטה, נשיא איגוד לשכות המסחר קורא לשרי האוצר והפנים לפעול לשינוי השיטה שלפיה גובה הארנונה מתעדכן לפי נוסחה המתבססת על מדד השכר במגזר הציבורי ועל מדד המחירים לצרכן

רחפנים תעשייתיים אוטונומיים של פרספטו / קרדיט תמונות: פרספטו

פרספטו, יצרנית רחפנים אוטונומיים ישראלית, גייסה 15 מיליון דולר

חברות תעשייתיות משתמשות ברחפנים של פרספטו כדי לעקוב אחר הפעילות במתחמים שלהן ● החברה גייסה עד כה 27 מיליון דולר ● המנכ"ל דור אבוחצירה: "אנחנו מאפשרים להפעיל רחפן מבלי שיש מפעיל בסביבה"

בנק הפועלים דיגיטל / צילום: יחצ

עדיין בלי בלוקצ'יין: בנק הפועלים השיק ערבות בנקאית דיגיטלית ללקוחות עסקיים

השירות החדש, שעל פיתוחו עבד הבנק בשנתיים האחרונות, מאפשר הפקה ושליחה של הערבות הבנקאית כקובץ דיגיטלי ללא צורך בהגעה לסניף ● ל"גלובס" נודע כי הבנק בוחן אפשרות להפיק את הערבויות על פלטפורמת בלוקצ'יין, שתפותח על ידי IBM או מיקרוסופט, שעמה אף השלים פיילוט ב-2017

משה כחלון/ צילום:  איל יצהר

מחשש לעתיד הותמ"ל: קבינט הדיור אישר 7 מתחמי פינוי-בינוי חדשים לטיפול הוועדה

מדובר בשבעה מתחמי התחדשות עירונית חדשים בקריית גת, ראש העין, לוד, חדרה, יהוד-מונוסון ופתח-תקווה ● הישיבה נערכה על רקע עתידה המעורפל של הותמ"ל, שאמורה לסיים את פעילותה בסוף יולי

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

עם רוח גבית מהצמיחה במשק, הריבית הנמוכה והרגולטור: דוחות חזקים לחברות המימון החוץ בנקאי

ארבע מחמש החברות הנסחרות בתחום, למעט האחים נאוי שטרם דיווחה, הציגו גידול חד ברווח הנקי ברבעון הראשון של 2019 ● הרווח של פנינסולה צמח ב-45.6% וזה של אס.אר. אקורד קפץ ב-83% ● שוהם ביזנס, הקטנה בתחום, הציגה זינוק של 89% ואופל בלאנס הסתפקה בעלייה של 25%

קניון של ערביאן סנטרס בדהראן, סעודיה / צילום: Hamad I Mohammed, רויטרס

אחת מההנפקות הגדולות בערב הסעודית לא עמדה בציפיות

המניה של מפעילת הקניונים הסעודית ערביאן סנטרס, שהחלה להיסחר היום, יורדת במסחר ● המניה הונפקה במחיר של 26 ריאל, הרף הנמוך בטווח שאליו כיוונה החברה - 33-26 ריאל

חדוה בר / צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי

עדיין רחוק מהתחרות בסלולר: כמה לקוחות מחליפים בנק בכל שנה בישראל

הפיקוח על הבנקים מגלה כי 2.5% מחשבונות העו"ש בישראל מועברים מבנק אחד לשני בכל שנה, וטוען כי המצב דומה לזה שקיים בבריטניה ובארה"ב • הסיבות העיקריות למעבר: רצון לקבל הלוואה נוחה יותר או ריבית גבוהה יותר על הפיקדון • הפיקוח: "הקמת מערכת ניוד אוטומטי - מורכבת ויקרה"

בתי הזיקוק בחיפה / צילום: איל יצהר

בזן מזהירה: חשש לקושי באספקת בנזין כבר בימים הקרובים

החברה מזהירה מפני אפשרות שבימים הקרובים לא תוכל לספק ללקוחותיה בנזין העומד בתקן הישראלי, בעקבות פקיעת ההיתר הזמני שניתן לדור כימיקלים להזרמת MTBE – תוסף חיוני לייצור בנזין ● דיסקונט ברוקראז': "קשה להאמין כי בעקבות החלטת עיריית חיפה יאפשרו הפסקת בנזין סדירה לאורך זמן למשק"

יניב אלפי, מנכל יאנגו ישראל Yango / צילום: אלירן אביטל

שוק המוניות מתחמם: יאנגו תעדכן מראש על מחיר הנסיעה ומבטיחה הנחה של 25% ממחיר המונה

לפי החברה, המחיר המשוערך שהנוסע יקבל מראש יהיה נמוך בכ-25% ממחיר המונה ● את המחיר משקללת יאנגו באמצעות טכנולוגית למידת מכונה (ML) שמתבססות על נתיב הנסיעה וחיזוי זמן הנסיעה בהתאם למשתנים השונים

גאווה / צילום: שאטרסטוק

שינוי מדיניות וחקיקה: דרישות הקהילה הגאה לקראת מצעדי הגאווה

שבועיים לפני אירועי מצעד הגאווה, התאחדו הארגונים המייצגים את הקהילה הלהט"בית וחיברו מסמך דרישות לממשלה ● מתוך הבנה שהתנאים הפוליטיים הנוכחיים יקשו להשיג שינוי בתחום הפונדקאות למשפחות המורכבות משני אבות, נושא הפונדקאות לא כלול במכתב

רחוב ברודצקי נתניה / צילום: אלון רון

הריסה ובנייה בנתניה: 60 דירות במקום 24

השכנים התעניינו בשלט שהוצב בבניין הסמוך - ושני הבניינים התארכנו יחד לפרויקט הריסה ובנייה

או"ם מועצת הביטחון / צילום: רויטרס

גרינבלאט: לפלסטינים אין מה להפסיד, והרבה להרוויח, בבחריין

בדיון במועצת הביטחון על סוכנות הסעד והתעסוקה של או"ם, אמר גרינבלאט כי ההטבות לפלסטינים יהיו מיידיות; "לא מוכרחים לחכות לשלום מקיף ובר-קיימא" ● שגריר ישראל באו"ם, דני דנון: "אונר"א מעצימה את בעיית הפליטים הפלסטיניים במקום לפתור אותה"

 

עירא פלטי/ צילום: אורה בשן

סרגון עוברת לראש העין: שכרה 6,000 מ"ר בפארק העסקים נצבא סיטי

ענקית הטכנולוגיה תשכור 2.5 קומות עליונות בפרויקט נצבא סיטי בראש העין ● על פי הערכות, תשלם סרגון סכום של למעלה מ-5 מיליון שקל לשנת שכירות, ועוד כ-100 אלף שקל בשנה בעבור דמי ניהול

חגי שטדלר, מנכ"ל אלגטק / צילום: בני דויטש

האקזיט של מגדלת האצות מהערבה: נמכרה לסולאביה הצרפתית לפי שווי של עד 100 מיליון דולר

במסגרת העסקה, קיבוץ קטורה יחזיק בידיו 20% מחברת אלגטק והפעילות צפויה להישאר בישראל, לפחות בטווח הקרוב ● אלגטק מייצרת מוצרים לתעשיית הרפואה והקוסמטיקה ● 70 עובדי החברה יקבלו כל אחד בונוס של לפחות 20 אלף שקל בעקבות העסקה ● המנכ"ל: "הערבה תהפוך למרכז ביוטכנולוגיה ימית"

פיגוע בצינור הגז של EMG / צילום: רויטרס

חברת החשמל: הדירקטוריון אישר את הסכם הפשרה עם חברות הגז המצריות

במסגרת הפשרה הסכימה חברת החשמל לוותר על חוב של כ-2 מיליארד דולר שנפסק לזכותה בבוררות בינלאומית, בתמורה לתשלום של כ-500 מיליון דולר ● דירקטוריון החברה החליט לאשר את ההסכם לאחר שדן בהסתייגויות רשות החברות שביקשה לבדוק האם התספורת של 85% על החוב לצרכני החשמל הייתה מחוייבת המציאות

טדי שגיא / צילום: יונתן בלום

טדי שגיא לקראת עוד אקזיט: ימכור את חלקו ב-SafeCharge ב-570 מיליון דולר; המניה מזנקת בלונדון

הצעת הרכש לחברת סייפצ'רג', המספקת פתרונות סליקה ותשלומים, משקפת לה שווי של 889 מיליון דולר ● את ההצעה הגישה החברה הקנדית Nuvei Bidco, חלק מקבוצת Nuvei, שעוסקת גם היא בטכנולוגיית סליקה ● ההצעה משקפת פרמיה של 25% על מחיר המניה, שעולה בלונדון ב-22%

עמנואל מקרון  תרזה מיי ואנגלה מרקל. / צילום: רויטרס

בחירות באירופה: האם בת הכומר שהרגיזה את ענקיות הטק בדרך להפוך לנשיאת הנציבות?

הבחירות לפרלמנט האירופי ייצאו לדרך מחר ויינעלו ביום ראשון בערב ● בעוד עיני כולם נשואות לראות עד כמה יתחזק הימין האירו-סקפטי המתנגד להגירה, ענקיות הטכנולוגיה גם הן עוקבות בחשש אחרי התוצאות, שעשויות לסלול את דרכה של הנציבה הדנית לענייני תחרות לתפקיד החשוב ביותר באיחוד

השר לוין במו"מ הקואליציוני / צילום: הליכוד

ישראל ביתנו: יש התקדמות במו"מ הקואליציוני עם הליכוד

בישראל ביתנו סירבו לפרט איזה התקדמות חלה בנושא תיפקוד שר הביטחון והגעה להכרעה אל מול החמאס ● עוד היום נפגש בכנסת השר יריב לוין עם נציגי ש"ס ויהדות התורה, השר לשעבר אריאל אטיאס וח"כ אורי מקלב

חיים כצמן/ צילום: איל יצהר

הפסד ממכירת FCR הקנדית צמצם את הרווח הנקי של גזית גלוב

ההפסד ממכירת ההחזקה בחברה הקנדית עומד על 486 מיליון שקל ● מימוש קרן הון בגין התאמות צפוי להגדיל את ההפסד מהעסקה לכ-550 מיליון שקל ● החברה רשמה ברבעון הראשון רווח נקי של 42 מיליון שקל, לעומת הפסד של כחצי מיליארד שקל ברבעון המקביל