גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נאסד"ק ו-S&P 500 ננעלו בשיא; מניית אינטל איבדה 9%

טראמפ ביקש מה-OPEC להביא להורדת מחיר הדלק ● נתון התמ"ג הרבעוני בארה"ב עמד על 3.2% - גבוה מהצפי ● המסחר באירופה ננעל במגמה מעורבת ● המסחר באסיה ננעל ברובו בירידות ● דויטשה בנק ואמזון עקפו את ציפיות האנליסטים, אינטל פרסמה דוחות מאכזבים

רחוב וול סטריט / צילום: ברנדנ מקדרמיד, רויטרס
רחוב וול סטריט / צילום: ברנדנ מקדרמיד, רויטרס

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בבורסות ארה"ב ננעל הערב בעליות. S&P 500 ונאסד"ק נסגרו בשיא. S&P 500 טיפס ב-0.47%, נאסד"ק הוסיף 0.34% ודאו ג'ונס עולה ב-0.31%. 

מחיר הנפט  יורד כעת ב-3.7%. מחיר חבית עומד על 62.87 דולר.

מניית אינטל  התרסקה היום במסחר ב-9%. מניית פורד  זינקה במעל ל-10%. 3M , שאתמול נסחרה ביום הגרוע ביותר מאז 1987, עלתה היום בפחות מ-1%. מניית טרגט  איבדה מעל ל-5.5% ומניית וולמארט  ירדה בכ-2%. מניית אמזון  עלתה ב-2.5%. 

22:00

המסחר בארה"ב עבר לעליות. S&P 500 עולה בכ-0.2%, נאסד"ק ודאו ג'ונס מוסיפים כ-0.1%.

מניית פורד  מזנקת מעל ל-10% במסחר ואילו אינטל  יורדת בכ-10%. מחיר הנפט יורד בכ-3%. כעת מחיר חבית עומד על 63.2 דולר. 

20:30

המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת. דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים בכ-0.1%. נאסד"ק יורד ב-0.09%. 

מניות וולמארט  וטרגט  יורדות כעת במסחר בשל הודעת אמזון  כי תספק משלוח למינוי אמזון פריים בתוך יום. 

הסטארט-אפ סלאק, שפיתח תוכנה פופולרית לתקשורת בתוך עסקים, פרסם היום תשקיף לפני הנפקה. התשקיף הצביע על עליות חדות בהכנסות החברה, לצד הפסדים משמעותיים בשל ההשקעה הגדולה במכירות ושיווק כדי לעודד צמיחה. סלאק צפויה להיסחר בניו יורק תחת הטיקר SK.

19:00

המסחר בבורסות אירופה ננעל היום במגמה מעורבת. דאקס עולה ב-0.27%, קאק הוסיף 0.21% ואילו פוטסי איבד 0.08%. סטוקס 600 עלה ב-0.19%. המסחר בארה"ב מתנהל כעת במגמה מעורבת. דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים בכ-0.1%. נאסד"ק יורד ב-0.1%. 

מניית דויטשה בנק  ירדה ב-1.85%. 

מניית אקסון מובייל  יורדת במסחר לאחר שהחברה פספסה את ציפיות האנליסטים לרבעון הראשון. הרווח למניה עמד על 55 סנט לעומת צפי לרווח של 77 סנט למניה.

18:00

המסחר בארה"ב מתנהל בשעה זו בירידות נאדס"ק יורד ב-0.2%, דאו ג'ונס ב-0.1% ו-S&P 500 נסחר ללא שינוי. באירופה המסחר מתנהל במגמה מעורבת. קאק ודאקס עולים בכ-0.2% ואילו הפוטסי יורד ב-0.2%. 

מחיר הנפט  יורד כעת ב-4%. זאת לאחר שדונלד טראמפ הצהיר כי פנה ל-OPEC בדרישה שיורידו את מחיר הדלק. "מחיר הבנזין יורד. אני התקשרתי ל-OPEC ואמרתי להם, 'אתם חייבים להוריד אותם למטה. אתם חייבים להוריד אותם למטה', והנה מחיר הבנזין יורד", אמר נשיא ארה"ב בפגישה עם עיתונאים. עם זאת, מחיר הבנזין בארה"ב דווקא נמצא בעלייה. מחיר ליטר בנזין עלה מ-2.877 דולר ל-2.883 דולר. מחיר חבית נפט עומד כעת על כ-3.6 דולר. 

16:30

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח היום בירידות. נאסד"ק מאבד כ-0.3%, דאו ג'ונס נופל ב-0.1% ו-S&P 500 נסחר ללא שינוי. המסחר בבורסות אירופה מתנהל גם בשעה זו במגמה מעורבת. דאקס וקאק עולים בכ-0.2%, פוטסי יורד ב-0.1%. 

שיעור הצמיחה של הכלכלה האמריקאית ברבעון הראשון של השנה עמד על 3.2%, גבוה מהצפי שהיה לצמיחה של 2%. 

מניית אינטל  פתחה את המסחר בירידה חדה של כ-8%. מניית אמזון  פתחה את המסחר בעלייה קלה ומניית פורד  מזנקת בכ-8%. 

אמזון הודיעה כי תשקיע 800 מיליון דולר ברבעון השני של 2019 כדי להפוך את סטנדרט שירות המשלוחים שלה לחברי המועדון לכזה שמאפשר אספקה בתוך יום במקום יומיים. 

14:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת. פוטסי  יורד ב-0.2%, קאק  עולה ב-0.2% ודאקס  מוסיף כ-0.1%. החוזים העתידיים מאותתים על פתיחה מעורבת בוול סטריט.

חברת אובר פרסמה היום את התשקיף המועדכן שלה לקראת הנפקתה בוול סטריט. החברה רוצה לגייס כ-10 מיליארד דולר לפי שווי של 80-84 מיליארד דולר. מחיר המניה יהיה בין 44 ל-50 דולר.

מניית אינטל  נופלת ב-7% בטרום מסחר. אמזון  נסחרת כעת ללא שינוי ומניית פורד  מזנקת ב-8% בטרום מסחר. 

10:20

המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר במגמה מעורבת. פוטסי  יורד ב-0.3%, קאק  עולה ב-0.1% ודאקס  נסחר ללא שינוי. סטוקס 600  מאבד 0.1%. המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות. שנחאי  צנח ב-1.2%, קוספי  איבד 0.5% וניקיי  ירד ב-0.2%. הנג סנג  ו-S&P/ASX 200  ננעלו ללא שינוי. 

הבוקר פורסם מדד אמון הצרכנים בצרפת שעומד על 96 נקודות לעומת צפי ל-97. 

מניות דויטשה בנק  יורדת במסחר. 

8:45

המסחר בבורסת אסיה מתנהל הבוקר במגמה מעורבת. הנג סנג  ושנחאי  עולים, בעוד ניקיי  וקוספי  יורדים
ו-ASX 200  נסחר ללא שינוי. המסחר בארה"ב ננעל אתמול במגמה מעורבת: נאסדק עלה ב-0.2% ואילו דאו ג'ונס איבד 0.5%. S&P 500 ננעל ללא שינוי. המדדים המובילים באירופה ננעלו אתמול בירידות.

מניית יצרנית הרובוטים היפנית Fanuc  יורדת במסחר לאחר שדיווחה השבוע כי היא צופה שהרווח הנקי שלה יצנח ב-60% בשנה הפיסקלית שמסתיימת במרץ 2020. זאת בשל חשש לירידה בהיקף הזמנות חלקים לסמארטפונים שמייצרת החברה. מניית נינטנדו  יורדת לאחר שפרסמה תחזיות מאכזבות לשנה הפיסקלית שלה.

דויטשה בנק  פרסם הבוקר את דוחותיו לרבעון הרבעון של השנה והצליח לעקוף את תחזיות האנליסטים. הרווח הנקי של הבנק זינק ב-67% והסתכם ב-201 מיליון אירו. 

מבחינת נתוני מאקרו, היום צפוי להתפרסם שיעור הצמיחה הרבעוני בארה"ב. הצפי הוא לעלייה של 2% בתמ"ג. 

מספר חברות פרסמו אמש דוחות לרבעון הראשון. 

אינטל , ענקית השבבים והמעסיקה הגדולה בהייטק הישראלי, צופה כי הכנסות החברה לא יצמחו השנה ויעמדו על 69-71 מיליארד דולר, לעומת 70.8 מיליארד דולר בשנת 2018, שהיתה שנה מצוינת בעבור החברה. האנליסטים צפו כי הכנסות אינטל יעמדו על 71 מיליארד דולר. החברה סיימה את המסחר בשווי של 260 מיליארד דולר, לאחר שהמניה שלה עלתה ב-12% בשנה האחרונה. מניית אינטל איבדה 7% במסחר המאוחר.

אמזון  היכתה את תחזיות הרווח. החברה הציגה צמיחה של 17% בהכנסות ברבעון הראשון של השנה והן הסתכמו ב-59.7 מיליארד דולר - בהתאם לתחזיות האנליסטים.  מדובר בקצב הצמיחה הנמוך ביותר של החברה בארבע השנים האחרונות. עם זאת, החברה הכתה את תחזיות הרווח והציגה רווח של 7.1 דולרים למניה, לעומת תחזית האנליסטים לרווח של 4.72 דולרים למניה. שווי החברה בסיום המסחר עמד על כ-940 מיליארד דולר לאחר שמניית אמזון עלתה ב-29% מתחילת השנה.

תאגיד הייצור והתעשייה 3M  דיווח גם הוא על תוצאותיו לרבעון הראשון ופספס את תחזית הרווח. החברה גם הודיעה על פיטורים של 2000 משרות ברחבי העולם. המניה צנחה ב-13% אתמול במסחר. זה היה יום המסחר הגרוע ביותר במניה מאז 1987. 

פורד  הצליחה לעקוף את תחזיות השוק. הרווח המתואם למניה עמד על 44 סנט לעומת צפי ל-27 סנט. המניה זינקה ב-7% במסחר המאוחר. 

הדולר מתחזק ב-0.06% מול הין היפני ונחלש ב-0.13% מול היואן הסיני. 

הנפט  יורד ב-0.4% ומחירו עומד כעת על 64.95 דולר לחבית. 

עוד כתבות

תת ניצב אלי אסייג/ צילום: איל יצהר

"נתייחס לתאונת עבודה כמו שמתייחסים לחקירת רצח": המחלקה החדשה של המשטרה לטיפול בתאונות בנייה נחשפת

יחידת פלס אמורה לתת מענה לחקירת תאונות באתרי בנייה • בראיון ראשון חושפים מפקדי היחידה והאחראים עליה מלהב 433, את שיטות העבודה - מהאזנות לקבלנים, איסוף מודיעין אלקטרוני ועד שימוש בצוותי בילוש

 סיגל רגב–רוזנברג/צילום: אורית פניני

"יש כרוניקה של מוות ידוע מראש, צריך להחליט - ארבע קופות חולים טובות או רק שתיים"

זמן קצר לאחר מינויה למנכ"לית קופת חולים מאוחדת, גילתה סיגל רגב-רוזנברג כי הגירעון השנתי זינק ב-2018 ל-440 מיליון ש' - הגבוה מאז הקמתה ● בראיון ל"גלובס" היא מדברת על התחרות, על ההתמודדות עם משרדי האוצר והבריאות וכיצד היא מתכוונת לייצב את הקופה ולהביא מבוטחים חדשים

צב ים עם קשית תקועה בפיו/ צילום:  Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

הגיליון הירוק: פרויקט מיוחד על משבר האקלים

הגיע הזמן להודות בכך: למשבר האקלים יש השלכות כלכליות מובהקות והאחריות מוטלת על כולנו ● למה לא באמת מדובר בסוגייה פוליטית, מה ההשלכות של עוד כמה מעלות ואיך עסקים בעולם כבר נערכים עם פתרונות ● מגזין G של "גלובס" הוקדש השבוע כולו לסיקור משבר האקלים. קבלו הצצה

הדור שמגיע לו הכול פוגש בשוק פיננסי שאין לו לתת / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

מה קורה כשהדור שמגיע לו הכל פוגש עולם פיננסי שאין לו מה לתת

ילידי שנות ה-70 המאוחרות ואילך נולדו לתקופה של צמיחה כלכלית ושינויים תעשייתיים וטכנולוגיים מרחיקי לכת ●  קל לזנוח את ההתייחסות למה עלול לקרות אם הצמיחה הזו תיעצר או אפילו רק תואט באופן משמעותי

טראמפ מחמם את שוק הנדל"ן בגרינלנד / צילומים: רויטרס, shutterstock, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

טראמפ מחמם את שוק הנדל"ן בגרינלנד (והוא עדיין יותר זול מאשר בתל אביב)

התושבים בגרינלנד לא שמחו לשמוע שנשיא ארצות הברית מעוניין לקנות את האי שלהם ● אבל, המתווכים מספרים שתשומת הלב שהופנתה לעיר מזניקה עוד יותר את המחירים הגבוהים מלכתחילה

נפתלי בנט, איילת שקד / צילום: שלומי יוסף, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

מהמעטפות לוועדות - כמה אתם שולטים בחדשות הפוליטיות?

בכמה גדל שיעור ההצבעה במעטפות הכפולות, מי עומד בראש ועדת החוץ והביטחון ומי עוד חבר בסיעה של שקד ובנט?

אדם נוימן, מייסד ומנכ"ל WeWork ומסיושי סאן, מייסד ומנכ"ל סופטבנק / צילומים: Noam Galai, flicker, shutterstock

דיווח: סופטבנק מכינה חבילת מימון להשתלטות על WeWork

על פי דיווחים, הענקית היפנית הכינה חבילת מימון במטרה להשתלט על החברה להשכרת חללים משותפים ● בתחילת החודש ביטלה החברה את ההנפקה הצפויה

הפגנה נגד הפשיעה והאלימות בחברה הערבית /צילום : רויטרס

ההשקעה בחברה הערבית תניב תשואה לכל המשק

תוכנית 922 שהקצתה 15 מיליארד שקל לשיפור מצבה של האוכלוסייה הערבית בישראל עומדת לפוג ב-2020 • לאור ההצלחה נדרשת כעת תוכנית המשך • השקעה גדולה במגזר הערבי תניב תשואה לכלל המשק - רק צריך לגלות מנהיגות • "גלובס" מנתח את דרישות המגזר הערבי

הרברט דיס, מנכ"ל פולקסווגן / צילום: REUTERS/Axel Schmidt

פולקסווגן מעכבת החלטה לבניית מפעל רכבים חדש בטורקיה בעלות של 1.4 מיליארד דולר

על רקע התקיפה הצבאית של טורקיה את כוחות הכורדים בגבול סוריה הצפוני, יצרנית הרכבים הגדולה בעולם נוקטת עמדה ● בהמשך להטלת מכסים ע"י טראמפ על פלדה מיובאת מטורקיה, הלירה הטורקית מתאוששת לאחר שבשוק ציפו למכה נוקשה יותר

טראמפ וארדואן במטה נאט"ו בבלגיה ביולי / צילום: רויטרס

טראמפ עוצר את שיחות הסחר עם טורקיה ומקפיץ את המכס על יבוא פלדה

בנוסף הודיע נשיא ארה"ב כי המכס על פלדה מיובאת מטורקיה יעלה ל-50% וכי הוא צפוי להטיל סנצקיות גם נגד בכירים טורקים

מוחמד סעוד הבלוגר הסעודי / צילום: צילום מסך מתוך טוויטר

מוחמד סעוד, המוכר בכינויו "הבלוגר הסעודי": סוחטים אותי

מוחמד סעוד המפרסם חדשות לבקרים ציוצים בעד ישראל וראש הממשלה נתניהו בחשבון הטוויטר שלו, ואף נפגש עם נתניהו לפני מספר חודשים, מאשים את האקטיביסט באיומים ● זאת בתגובה לציוץ שפרסם רותם בו נכתב: "לא מציע לך להיכנס איתי ראש בראש כי זה יגמר רע מאד בשבילך"

דונלד טראמפ/ צילום: רויטרס

ארה"ב נסוגה לחלוטין מצפון סוריה; הכורדים יאפשרו לאסד להתפרס בגבול טורקיה

עם התקדמות הכוחות הטורקיים, טראמפ הורה על יציאת כאלף חיילים מאזור הקרבות ● לאור הנטישה האמריקנית, הכורדים הגיעו להבנות עם המשטר על כניסתו לשטחים שהיו בידיהם מאז תחילת המלחמה

שינויי מזג אויר/ צילום:  Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

הירוק היום אפור מאוד: 30 סיבות ללכת על ירוק

כבר 20 שנה שבכל שנה נרשמה עלייה בטמפרטורה הממוצעת, 2,240 אנשים בישראל מתים מוות מוקדם בכל שנה בגלל זיהום האוויר, ובירת אינדונזיה שוקעת בקצב של 25 ס"מ בשנה ● 30 סיבות למה צריך להיות לכם אכפת ממה שקורה סביבכם

עמוס לוזון / צילום: איל יצהר

תביעות ענק ומוניטין בצניחה: דורי בנייה הרימה ידיים. כך זה נראה מאחורי הקלעים

הליך משפטי של חברת אינסטלציה לגביית חוב הוביל את החברה להגשת בקשה להקפאת הליכים ● בדיקת "גלובס" מגלה שהחברה איננה מעורבת בשום פרויקט נדל"ני, וכי לקריסתה "אחראים" פרויקטים שבנתה בעבר ושבגינם היא נתבעת על ליקויים רבים

ההנפקה של ליפט./Shutterstock  צילום:א.ס.א.פ קריאייטיב

אובר לא לבד, גם ליפט תובעת את עיריית ניו יורק: "פוגעת בנוסעים ובנהגים"

חוק חדש בניו יורק קובע כי מעתה על הנהגים יהיה להסיע נוסעים ברכבם לפחות 69% מהזמן ● דובר ליפט: "חוק זה אינו נועד להתמודד ברצינות עם נושא העומס התחבורתי והפקקים, וסופו לפגוע בנוסעים ובנהגים בניו יורק"

סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס

נעילה שלילית בארה"ב; טראמפ הקפיץ את המכס על יבוא פלדה מטורקיה

הנפט נופל מעל ל-2% ● המסחר באירופה ננעל בירידות ● מזכיר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין ציין כי הייתה התקדמות משמעותית במשא ומתן בשבוע האחרון, אך סין מקררת מעט את האופטימיות ● בורסת יפן בחופש

גלנורקי קמפ בניו זילנד / צילום: שאטרסטוק

תיירות ומשבר האקלים: ניו זילנד מדגימה איך הקפדה על תקן סביבתי מחמיר לא חייב לבוא על חשבון נוחות ופינוק

קמפ גלנורקי: הקמפגראונד האקולוגי הראשון בניו זילנד ● אפס בזבוז אנרגיה, מינימום התפשרות על נוחות ומקסימום מותרות ופינוק

יאיר דוכין, ויצמן נגר, אביחי שניר ואפרת טולקובסקי / צילום: שלומי יוסף

"אנחנו לקראת הסופה התחבורתית המושלמת בגוש דן. פקק של יממה"

המחירים בשמים? המשקיעים אשמים במשבר הדיור? הממשלה מגזימה בהתערבות בשוק? חסרות דירות? ● בפאנל "גלובס" כינסנו הפעם 4 חוקרים: ד"ר אפרת טולקובסקי, ד"ר ויצמן נגר, ד"ר יאיר דוכין וד"ר אביחי שניר, שמסכימים כי הדרך לפתור את משבר הדיור חייבת לעבור דרך תשתיות התחבורה

אמיר ירון/ צילום: איל יצהר

מדיניות הריבית ממשיכה לתדלק את השווקים

המשקיעים בארץ מצפים כי בנק ישראל יילך בעקבות הפד ויוריד את הריבית, ובהתאם נרשמות עליות נאות באפיק האג"ח ובמדדי המניות בישראל

אי הפלסטיק/ צילום:  Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

כתם מוסרי: אי הפלסטיק באוקיינוס השקט זורע הרס וגדל לממדים בלתי נתפסים

הוא זכה לכינוי אי הפלסטיק, אבל למעשה מדובר בכתם עצום בגודלו – משהו בין מדינת טקסס לרוסיה כולה - שהולך ומתפשט באוקיינוס השקט, זורע הרס, ובעיקר לא הולך להיעלם לשום מקום ● האשמים: כולנו