גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הבורסה ננעלה בעליות: ת"א 35 טיפס 0.7%, עזריאלי קפצה 3.3% אחרי הדוחות

ת"א 90 עלה ב-0.6%, מדד הבנקים איבד 0.3% ● שוהם ביזנס התחזקה אחרי הדוחות ●  גזית גלוב שרשמה עלייה ב-NOI ברבעון הראשון ● מחזור המסחר הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:30

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בעליות על רקע המשך עונת הדוחות. מדד ת"א 35 טיפס ב-0.7%, ת"א 90 עלה ב-0.6% ומדד הבנקים איבד 0.3%.

מחזור המסחר הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל.

15:50

המסחר בתל אביב מתנהל ביציבות בהמתנה לפתיחה בוול סטריט, כאשר המשקיעים ממתינים לפרסום פרוטוקול הפד מישיבתו האחרונה. 

מניית איידיאיי ביטוח  נופלת בעוד 6.5% בהמשך לירידות אתמול, ובכך משלימה נפילה של 15% בשני ימי המסחר האחרונים. מניית נייר חדרה  צונחת 5.7%, בזק מאבדת 1.2%.

הדולר עלה 0.36% מול השקל ושערו היציג נקבע על 3.611 שקלים. האירו טיפס ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 4.03 שקלים.

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם בשעה זו ב-895 מיליון שקל.

14:00

בזן  דיווחה כי עיריית חיפה הודיעה לדור כימיקלים (לקוחה של בזן) על פקיעת תוקפו של ההיתר הזמני שניתן לה לשינוע חומרים מסוכנים בצנרות תת-קרקעיות, וכי על דור לחדול מביצוע כל פעולה או עיסוק לפי אותו היתר.

אשטרום נכסים  עברה לרווח של 40 מיליון שקל ברבעון הראשון.

12:20

יום המסחר הרביעי לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל ביציבות ברקע להמשך עונת הדוחות לרבעון הראשון של 2019. המדדים המובילים נסחרים בעליות קלות ברקע להמשך עונת הדוחות, מדד ת"א 35 מטפס ב-0.3%, ת"א 90 עולה ב-0.2% ומדד הבנקים משיל 0.2%.

קבוצת עזריאלי קבוצה  דיווח על תוצאותיה לרבעון הראשון לפיהן ה-NOI ברבעון גדל בכ-8% לכ-399 מיליון שקל. ה-FFO גדל בכ-27% לעומת אשתקד לכ-339 מיליון שקל. ה-FFO ללא הדיור המוגן גדל בכ-12%. ה-NOI מנכסים זהים גדל בכ-6%. במהלך החודשים ינואר-אפריל נרשם גידול בפדיונות בקניוני עזריאלי בשיעור של כ-3%.

חברת עדיקה סטייל  רשמה עלייה של 19% בהכנסות ברבעון הראשון ל-25.4 מיליון שקל. עם זאת, החברה עברה להפסד של כמיליון שקל. בתוך כך, עדיקה התקשרה בהסכם שכירות ביחס לחנות בקניון עזריאלי בתל אביב אשר עתידה להיפתח במהלך יוני הקרוב.

גזית גלוב  דיווחה על תוצאות הרבעון הראשון לפיהן החברה רשמה עלייה של 34% ב-FFO למניה (בנטרול ריג'נסי) ועלייה של 4.6% ב-FFO למניה לעומת הרבעון המקביל אשתקד. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברמת סולו עלה ב-26.7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-57 אג' למניה.

חברת מנועי בית שמש  דיווחה על תוצאותיה לרבעון המאוחדות לראשונה עם תוצאות חישולי כרמל שרכישתה הושלמה בתחילת השנה. הכנסותיה של בית שמש ברמת הקבוצה זינקו ב-57% לעומת הרבעון המקביל אשתקד לכ-39 מיליון דולר. 

שוהם ביזנס  העוסקת בתחום המימון החוץ בנקאי הציגה תוצאות שיא ברבעון, כאשר הכנסות המימון ברבעון עלו בכ-72% ל-10.8 מיליון שקל והרווח הנקי עלה בכ-89% ל-3.7 מיליון שקל. מחזור עסקאות האשראי הרבעוני עמד על כ-277 מיליון שקל, עלייה של כ-51% בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2018. היקף תיק האשראי של החברה בסוף הרבעון עמד על כ-224 מיליון שקל, עלייה של כ-69% בהשוואה לרבעון מקביל אשתקד. 

חברת ישרס  דיווחה על עלייה של 27% ברווח הנקי ברבעון הראשון ל-46 מיליון שקל. ה-NOI עלה ב-13.4% ל-82.3 מיליון שקל, הדירקטוריון החליט על חלוקת דיבידנד של 38 מיליון שקל.

חברת אסאר אקורד  דיווחה על תוצאות טובות לרבעון הראשון, לפיהן הכנסות המימון גדלו בכ-73% לכ-24.3 מיליון שקל. הרווח הנקי עלה ב-83% לכ-12.5 מיליון שקל. החברה הכריזה על דיבידנד של 8 מיליון שקל לרבעון.

חברת הולמס פלייס  דיווחה על תוצאותיה לרבעון לפיהן החברה רשמה עלייה של 7% בהכנסות ל-101 מיליון שקל, כאשר מספר המנויים גדל ב-14 אלף למעל 132 אלף מנויים. החברה רשמה עלייה של 150 ברווח התפעולי ל-12 מיליון שקל. 

9:45

המסחר בבורסת ת"א נפתח הבוקר ביציבות, בהמשך לעליות שנרשמו אמש בניו יורק. מדד ת"א-35 ללא שינוי מהותי, כך גם המדדים ת"א-90 ות"א-125. מדד ת"א-בנקים מאבד 0.4%.

אופקו הלת' , גזית גלוב  ואורמת טכנו  בולטות בעליות בת"א-35. IFF , בזן  וחברה לישראל  בולטות בירידות. 

8:40

הבוקר פורסמו דוחות הרבעון הראשון של 2019 על-ידי החברות אופל בלאנס , אשטרום נכסים , עדיקה סטייל , קבוצת עזריאלי , גזית גלוב  ומנועי בית שמש. 

הזדמנות ישראלית , שותפות חיפושי הגז והנפט, מדווחת כי שר האנרגיה החליט שלא לאשר בקשה לקבלת רישיון קידוח הנפט "יועד החדש". לפי הדיווח, השותפים לבקשה יבחנו את החלטת השר וישקלו את צעדיהם בהתאם. 

חברת הנדל"ן המניב תנופורט מדווחת על מינויו של כידן דהרי לתפקיד מנכ"ל זמני. דהרי הוא סגן יו"ר דירקטוריון תנופורט ויו"ר דירקטוריון משותף בחברה-הבת צמח תנופורט. 

6:55

המסחר בבורסת ת"א ייפתח הבוקר על רקע העליות בת"א אתמול והסנטימנט החיובי בוול סטריט. המסחר באסיה מתנהל הבוקר במגמה מעורבת, ובאירופה המסחר ננעל אתמול בעליות. החוזים העתידיים בוול סטריט נסחרים הבוקר ביציבות. ת"א 35 עלה 0.6%, ת"א 90 טיפס ב-0.9% ומדד הבנקים קפץ ב-1.1%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.01 מיליארד שקל.

יום המסחר אתמול בתל-אביב נפתח באיחור של יותר משלוש שעות בשל עיצומי עובדים. שלב טרום הפתיחה החל רק ב-12:30 במקום ב-9:00' ושלב המסחר הרציף החל רק בשעה 13:15 במקום 9:45. 

שלושת חברי ועד העובדים של הבורסה שהושעו ל-48 שעות, יוכלו לחזור היום לעבודתם, כפי שנמסר אתמול בערב מהנהלת הבורסה. זאת על רקע סכסוך העבודה בין הנהלת הבורסה לעובדים, שהביא אתמול לפתיחה מאוחרת של הבורסה. 

ברקע למסחר בארץ ובעולם, ממשיכה לעמוד חוסר הוודאות בנוגע להשלכות מלחמת המסחר בין ארה"ב ובין סין, שבאה לידי ביטוי בתנודתיות גבוהה יחסית בכיווני המסחר המשתנים. הערכות אנליסטים רבים בשוק היא כי התנודתיות צפויה להמשיך וללוות את המסחר בשוקי ההון בעולם בתקופה הקרובה, הגם שזו לא תוביל בהכרח למגמה שלילית, וזאת כשהמשקיעים ממשיכים לעקוב אחר נתוני המאקרו המתפרסמים בעולם, ובייחוד במשק האמריקאי, וממשיכים לעקוב אחר מהלכי הבנק הפדרלי בארה"ב, והתייחסותו למצב הכלכלי. היום צפויים להתפרסם הפרוטוקולים מהחלטת הריבית האחרונה שפרסם הפד. 

כלכלני ה-OECD הורידו אתמול את תחזית הצמיחה של ישראל בשנת 2019 מ-3.5% ל-3.1%. ב-OECD מצפים מהממשלה לצעדי ריסון והתייעלות, אך מציינים שכלכלת ישראל עדיין איתנה.

מניית איידיאיי ביטוח  נפלה ביותר מ-8% אתמול, בזק  איבדה 2.9%, נייס  ירדה ב-1.7%. מנגד, מליסרון  עלתה בכ-3%, פריגו  ב-2.75% ומניית טבע  קפצה ב-4%.

מניית טבע  עלתה אתמול במסחר ב-3.22% על רקע דיווח באתר ספרדי כי המשקיע וורן באפט מקדם יחד עם בנק ההשקעות קרדיט סוויס מיזוג בין טבע ומיילן.

הדולר מתחזק הבוקר ב-0.04% מול השקל. שערו היציג עומד על 3.5980 שקלים. האירו מתחזק ב-0.08% ושערו היציג הוא 4.0116 שקלים. 

עוד כתבות

הג'וקר/ צילום: באדיבות טוליפ-אינטרטיי

צפוי להפליא ולא אמין להחריד: ג'וקר קלף לא ממש מנצח

מבחינה טכנית, "ג'וקר" הוא סרט מרשים במיוחד ● מבחינה תוכנית, הוא קליפה ריקה

קשים מפלסטיק / צילום: Shutterstock

מקשיות לחליפות חלל - כמה אתם שולטים בחדשות?

מה מגדלים בשטחים המוחכרים מירדן, איזו מניה שברה שיאים ומה שמו של ההאקר הרוסי? 10 שאלות שיבחנו כמה אתם מעודכנים

שאול אולמרט / צילום: איל יצהר

״כשירדתי מאולימפוס הבנתי שהצלחה לא הופכת אותי לגאון, ולהיפך": שאול אולמרט מסכם תקופה בפלייבאז

שמונה שנים לאחר שהקים את פלייבאז, שאול אולמרט התפטר בשבוע שעבר מתפקיד המנכ"ל ● בראיון ל"גלובס" הוא מספר על המעבר מההצלחה המסחררת וההפלגות ביאכטות של מיליארדרים למציאות הכואבת של סטארט-אפ שנאלץ לפטר כשליש מעובדיו ולהמציא את עצמו כל פעם מחדש

סוכה / צילום: שאטרסטוק

סוכת שלום כל השנה: אפשר לפתור את המתח בין החילונים לחרדים

רוב הישראלים מסורתיים וחובבים את היהדות אך מודאגים מאוד מהקונפליקט החילוני-חרדי ● מסתבר שניתן לפתור אותו, אך הוא דורש מאמץ משני הצדדים ● דעה

אופניים ברכבת ישראל / צילום: רכבת ישראל

אופניים אאוט, קורקינטים אין: הכללים החדשים של רכבת ישראל

החל מה-1 בדצמבר תוגבל העלאת אופניים שאינם מתקפלים לרכבות בשעות השיא בבוקר ואחה"צ ● המגבלה לא תחול על אופניים מתקפלים שארוזים בתיק נשיאה ייעודי ועל קורקינטים

קאר שולץ, מנכ"ל טבע / צילום: שלומי יוסף

בדרך לפשרה: שופט זימן את מנכ"לי טבע וחברות התרופות האחרות לדיון לפני המשפט

שופט פדרלי זימן בכירים מהחברות על מנת לדון בפיצויים שהחברות מציעות ● טבע תשלם 29 מיליארד דולר, כחלק מהסכם הפשרה, בתרופות ובשירותי הפצה - כך על פי מקורבים לעסקה

מאיר שמגר / צילום: איל יצהר, גלובס

מאיר שמגר – לוחם חירות ישראל כל חייו

ההגדרה שעמה נכנס לעולם המשפט השופט מאיר שמגר , נשיא בית המשפט העליון שהלך הבוקר לעולמו, היא גם זו שמגדירה אותו בצורה המדויקת ביותר: לוחם חירות ישראל ● אכן שמגר היה, לאורך כל חייו, לוחם חירות ישראל ● עם נקודה בין שתי המילים האחרונות ובלעדיה

ארומה תל אביב / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של ארומה תל אביב

ויליגר: "מצרים על מחול השדים שנוצר וניסיונות השווא של ארומה ת"א להתנער מאחריות"

ממצאי בדיקת משרד הבריאות מנקים את האחריות מספקית הטונה ויליגר ● היסטמין הגבוה נבע מאופן הטיפול בטונה לאחר פתיחתה ● ארומה ת"א: "נעשה הכול על-מנת שתקלה מסוג זה לא תחזור" ● אדם נוסף הגיע לחדר מיון לאחר שאכל כריך טונה בקיוסק בנמל ת"א

מארק צוקרברג / צילום: צילום מסך מפייסבוק

זהירות, דיקטטורה: צוקרברג חשף את קו ההגנה החדש שלו

בנאום מיוחד על חופש הביטוי הציב עצמו מנכ"ל פייסבוק בעמדת המבוגר האחראי שפונה לעולם ומזהיר – אם לא תחדלו לריב כמו ילדים ולתת לטהרנות ולצדקנות לאכול כל חלקה טובה, הסינים ישתלטו על האינטרנט ויהרסו אותו ● האם צוקרברג באמת חושש מהסינים, או בעיקר לעתיד החברה שהקים? ● פרשנות

גפילטע בפיתה עם חזרת ביתית / צילום: דוד ששון

לא רק לאייל שני מותר: לסגור את החגים עם גפילטע, בפיתה

אחת האופנות הקולינריות הבולטות בישראל היא תופעת ה"הכול בפיתה", אבל גפילטע פיש בפיתה, זה כבר השיא

בוריס ג'ונסון / צילום: רויטרס

דרמת הברקזיט: ג'ונסון שיגר לאיחוד שני מכתבים סותרים בנוגע לפרישה

(עדכון) ● אחרי שלא הצליח לאשר את הסכם הברקזיט בפרלמנט הבריטי אתמול, ג'ונסון נאלץ לבקש דחייה מהאיחוד • כלי התקשורת בבריטניה דיווחו כי שלח בקשת הארכה בלתי-חתומה בבריסל, מלווה במכתב חתום נוסף שבו הוא מפציר באיחוד לא לאשר אותה

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון / צילום: Tom Nicholson, רויטרס

"פרלמנט של שוטים": לתקשורת הבריטית נמאס מהברקזיט

ראש הממשלה הבריטי בוריס ג'ונסון נחל מפלה נוספת בניסיון הלא נגמר להוציא את בריטניה מהאיחוד האירופי ● לעיתונים במדינה כבר נמאס מהסאגה, והם לא מפחדים להראות את זה

דרור פויר / צילום: יונתן בלום

עוקף מלמעלה: תנו לאנשים לעוף, והם יבינו הכל אחרת

לא הייתי צריך לטוס בגובה 800 רגל כדי לאהוב את המקום שאני חי בו, אבל עכשיו אני רואה אותו אחרת לגמרי

זה ייגמר בבכי  / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

זה ייגמר בדמעות: שורה של חוקרים מנסים לפענח מה גורם לנו לבכות והאם אפשר לחיות בלי בכי

בכי כתגובה לרגש הוא תופעה נדירה בעולם היצורים החיים ונחשב תכונה אבולוציונית מתקדמת, אבל חוקרים עדיין מנסים לפענח מה בדיוק התפקיד שלו ומדוע גם חוויות חיוביות יכולות לגרום לדמעות לזלוג מעצמן

ליברפול, מרכז העיר. רחוב אופייני של בנייני לבנים אדומות  / צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

ליברפול, לא רק ביטלס וכדורגל. טיול אחר בעיר

רוב התיירים שמגיעים לליברפול נוחתים בשדה התעופה ע"ש ג'ון לנון ועושים את הסיבוב המסורתי בעקבות ארבעת המופלאים ● אבל הביטלס לא צמחו מתוך ואקום, וליברפול היא לא רק הביטלס ● יש לה היסטוריה, מורשת כדורגל מפוארת והרבה אווירה

נחל הקיבוצים / צילום: יותם יעקובסון

כמעיין המתגבר: פארק המעיינות מציין 60 שנה בפסטיבל חגיגי

פסטיבל המעיינות חוגג השנה עשור להקמתם של פארק המעיינות ושביל המעיינות, וגם 60 שנה לגן השלושה (הסחנה), בשפע של פעילויות, הופעות, תערוכות ואירועים מיוחדים בחול המועד סוכות

הנשיא טראמפ / צילום: רויטרס

ההסכם עם ארדואן: ממשל טראמפ תקע סכין נוספת בגב הכורדים

ההתקפלות של טראמפ לפני ארדואן היא מהלומת קטלנית על שאיפת הכורדים לבית לאומי ומנציחה את דריסת הרגל הטורקית בסוריה ● מיט רומני: "האם ארה"ב כל כך חלשה עד שטורקיה הצליחה לכופף לה את היד?"  ● האם הנדל"ן של טראמפ בטורקיה שימש אמצעי לחץ בידי ארדואן? ● פרשנות

גמר גביע העולם בכדורגל.  beoutQ הערוץ הפיראטי beoutQ / צילום:HANDOUT  רויטרס

כך מאיים ערוץ טלוויזיה פיראטי ואלמוני על הכסף הגדול של קטאר

ערוץ טלוויזיה לא חוקי שפועל מסעודיה ומעביר לכל העולם שידורי ספורט מקטאר, מסעיר את האמירות וגורם לה להרהר אם להמשיך לשלם מיליארדי דולרים בשנה עבור שידורי התחרויות • החשש: הקטארים ינטשו את שידורי הספורט וענפים שלמים יתמוטטו

עו"ד עמית ברכה / צילום: יונתן בלום

"הסיפור הסביבתי הוא סיפור קיומי ויומיומי כמו הקוטג'"

עו"ד עמית ברכה, מנכ"ל עמותת "אדם, טבע ודין", בראיון אישי ● על הילדות בבת ים ובתל אביב ("הייתי ילד פוליטי"), על הבחירה במשפטים ("היה לי ברור שאני רוצה עבודה ציבורית"); ועל הצפוי בישראל בשל ההתחממות הגלובלית: "אלפי אנשים ימותו בכל שנה מבעיות של משבר האקלים"

נעמה יששכר / צילום: רויטרס

המפתח לשחרור נעמה יששכר נמצא במשרד המשפטים

ההטיה של הפרקליטות לטובת בקשת ההסגרה מארה"ב, ביחד עם ההתעלמות מהבקשה הרוסית והסחבת האינסופית של מעצר בורקוב, היא עלבון צורב לרוסים ● על ישראל להיענות לבקשת ההסגרה של רוסיה כדי להחזיר את הצעירה הישראלית הביתה ● דעה