גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה שלילית בוול סטריט: נאסד"ק צנח ב-1.6% והנפט צלל בכ-6%

החרפת הטון לגבי התנהלות המשא ומתן בשיחות הסחר מכבידה על המדדים ● באירופה הדאקס צנח ב-1.8%, הקאק איבד שיעור דומה ● דרישות האבטלה הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב בשבוע החולף הסתכמו ב-211 אלף ● טבע ננעלה בשפל של 17 שנים

אילוסטרציה: shutterstock
אילוסטרציה: shutterstock

סקירת המסחר בבורסת העולם: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בבורסות ארה"ב ננעל היום בירידות חדות. נאסד"ק איבד 1.6%, S&P 500 ירד ב-1.2% ודאו ג'ונס ירד ב-1.1%. מדד הפחד זינק ב-15%.

הנפט צנח ב-5.7% ומחיר חבית עומדת כעת על 57.95 דולר. 

מניית טבע  סיימה את המסחר בירידה של 4.33%. מחירה עומד כעת על 11.04 דולר. אפל איבדה 1.7%, מניית קוואלקום  איבדה 1.5% ומניית מיקרון טכנולוג'י  ירדה ב-2.6%. ומניית זיילינקס  ירדה בכ-3%.

מניית טסלה  עלתה ב-1.4% במסחר. 

21:40

מדדי וול סטריט נופלים בעד 2% בשעה זו. נאסד"ק מאבד כ-2%, S&P 500 ודאו ג'ונס יורדים בכ-1.7%. הנפט צונח בכ-5.7% ומחיר חבית עומד כעת על 57.9 דולר. 

מניית קוואלקום  ומניית מיקרון טכנולוג'י  מאבדות כ-4% ומניית זיילינקס  יורדת בכ-3%.

מניית אפל  יורדת בכ-2% לאחר UBS חתך את מחיר היעד למניה מ-235 דולר למניה ל-225 דולר. 

20:30

מניית טבע  נופלת כעת במהלך המסחר בוול סטריט במעל ל-4%, ומגיעה למחיר נמוך יותר מהשפל אליו הגיעה בנובמבר 2017, עם כניסתו של קאר שולץ לתפקיד המנכ"ל. מחיר השפל אז היה 11.16 דולר. במחיר הנוכחי, שעומד על 11.06 דולר, מדובר על שפל של כ-17 שנה במחיר המניה (מתואם לדיבידנדים שחולקו).

19:40

חידוש שיחות הסחר בין סין לארה"ב מתרחקת כאשר הסינים אמרו היום כי התנאים כעת "אינם נכונים" לקיום פגישה בין הנשיא טראמפ לשי ג'י פינג. מדד הנאסד"ק מאבד 1.9%, הדאו ג'ונס יורד 1.45% ומדד S&P 500 מאבד 1.56%. מדד הפחד (VIX) מזנק ב-20%.

מחיר הנפט נופל ב-5.8% על רקע החששות מהאטה בביקושים כתוצאה מהאטה בסחר, וכן על רקע העלייה במלאי הנפט בארה"ב שמכבידה על צד ההיצע. כמו כן, המתיחות בין ארה"ב לאיראן לא תורמת לסנטימנט ומחיר הנפט נסחר מתחת ל-60 דולרים לחבית, לראשונה מאז חודש מרץ האחרון.

18:40

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות בדומה לסנטימנט השלילי שנרשם כעת בוול סטריט. מדד הדאקס הגרמני איבד 1.77%, הקאק ירד ב-1.8% והפוטסי איבד 1.4%.

מניית טסלה  עברה לעליות על רקע מייל של אלון מאסק לעובדים שנחשף לפיו החברה ייצרה השבוע בממוצע 900 רכבים ממודל 3.

17:50

מחיר הנפט צולל ב-5% סביב 58 דולרים לחבית, וזאת על רקע החשש מהחרפת מלחמת הסחר, נתוני מאקרו חלשים ביפן ובאירופה, וברקע למתיחות שבין איראן לארה"ב. בתוך כך, מלאי הנפט האמריקאי עלה בשבוע החולף שהסתיים ב-17 למאי ב-4.9 מיליון חביות ל-476.8 מיליון חביות, כך לפי ה-EIA.

בתוך כך, החרפת הטון בין סין לארה"ב מכבידה על המדדים בוול סטריט, לאחר שמשרד המסחר הסיני אמר כי על האמריקאים לשנות את הטון על מנת להמשיך בקיום השיחות. מדד הנאסד"ק מאבד 1.3%, הדאו ג'ונס יורד 1.1% ומדד הפחד (VIX) מזנק ב-12%.

באירופה נרשמות ירידות גם כן, כאשר מדד הדאקס יורד ב-1.4%, והקאק ב-1.5%.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בירידות על רקע החרפת הטון סביב שיחות הסחר בין סין לארה"ב, כאשר לא ברור אם ומתי יחודשו. מדד הנאסד"ק מאבד 1.2% בפתיחה, הדאו ג'ונס יורד בכ-1% ומדד S&P 500 יורד בשיעור דומה.

15:30

דרישות האבטלה הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב בשבוע החולף ירדו באלף דרישות והסתכמו ב-211 אלף, מתחת לתחזיות שצפו עלייה ל-215 אלף דרישות.

לראשונה מאז חודש מרץ, מחיר הנפט נופל מתחת ל-60 דולר לחבית, וזאת בצל החדד להאטה כתוצאה מהחרפת מלחמת הסחר, ועלייה במלאי הנפט בארה"ב. מחיר הנפט צונח כעת ב-2.4% לרמה של 59.9 דולרים לחבית.

15:00

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בחדות, וזאת על רקע החשש מהחרפת מלחמת הסחר. משרד הסחר הסיני אמר כי ממשל טראמפ "חייב לתקן את פעולותיו השגויות" על מנת להמשיך בקיום המשא ומתן ושיחות הסחר.

טסלה יורדת בטרום-מסחר על רקע הדיווח לפיו האנליסט השורי מבנק ההשקעות מוגן סטנלי הזהיר מפני מצוקת האשראי של החברה, ושלל את האפשרות כי טסלה תירכש על ידי חברת ענק.

בגרמניה, מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור לחודש מאי נפל מהתחזיות המוקדמות, וירד לרמה של 44.3 נקודות, לעומת הצפי לעלייה ל-44.8 נקודות. נתוני התמ"ג של גרמניה ברבעון הראשון עמדו בתחזיות, על 0.4% ברבעון הראשון.

13:00

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בירידות של 1%, על רקע החשש מהחרפת מלחמת הסחר, כאשר הצדדים מתבצרים בעמדתם. משרד הסחר הסיני צופה כי מלחמת הסחר תימשך ככל הנראה עד שנת 2035, והעלו ביקורת על חוסר הכבוד של האמריקאים במשא ומתן. 

החוזים העתידיים על מדד הנאסד"ק יורדים ב-1.4%, החוזים על מדד דאו ג'ונס מאבדים 0.9% והחוזים העתידיים על מדד S&P 500 יורדים בכ-1%.

גם באירופה גוברת חוסר הוודאות, על רקע הבחירות המתוכננות לפרלמנט האיחוד האירופי, וזאת כשנוסף לכך המשקיעים עוקבים אחר צעדיה של תרזה מאי, ראשת ממשלת בריטניה, העשויה להתפטר בשל כישלונה עם מדיניות ה"ברקזיט".

12:30

חברי הבנק המרכזי של ארה"ב חשו בנוח עם הבחירה שלא לבצע שום מהלך בסוגיית הריבית. כך עולה מפרוטוקול פגישת הריבית שנערכה ב-30 באפריל וב-1 במאי.

רבים מחברי הפדרל ריזרב שהשתתפו בפגישה העריכו שהירידה שנרשמה לאחרונה באינפלציה הינה זמנית, כך על פי הפרוטוקול ששוחרר לפרסום אתמול (ד'). אך כמה מהם הביעו חשש מההשלכות האפשריות על הכלכלה אם האינפלציה תמשיך להיות נמוכה בניגוד לציפיות. מהפרוטוקול עולה כי חברי הפד לא שקלו אפשרות של קיצוץ הריבית.

11:15

בורסת הונג קונג  ננעלה בירידות של 1.7%. 

נמשכת המגמה השלילית בבורסות אירופה.

החוזים העתידיים על נאסד"ק  יורדים כעת יותר מ-1%.

על רקע הדיווח בבריטניה בנוגע להתפטרותה הצפויה של ראשת הממשלה תרזה מיי, שער הליש"ט הבריטי יורד כ-0.3% מול הדולר.

10:30

המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר בירידות. בורסות לונדון , גרמניה , פריז  ואיטליה  נפתחו בירידות של עד 1%.

מניות הרכב רושמות ירידות של עד 2.5%, לאור חששות השוררים בשוק מפני החרפת מלחמת הסחר. מניות הבנקים גם הן בטריטוריה שלילית, בהובלת דויטשה בנק  שיורדת 2.7%.

גם אי הוודאות בכל נושא הברקזיט מדאיגה את המשקיעים, לאור הלחצים על ראשת ממשלת בריטניה לפרוש מתפקידה, ולאור הדיווחים על כוונתה להתפטר מחר.

באסיה, בורסות שנחאי  וטוקיו ניקיי 225  ננעלו בירידות של עד 1.4%. בורסת הונג קונג  יורדת 1.7%.

06:20

ירידות שערים הבוקר (ה') בשוקי אסיה על רקע מתיחות בין סין לארה"ב, מדד ההנג סנג  בהונג קונג יורד מעל 1%, הניקיי  יורד 0.82% ומדד שנחאי  מאבד 0.4% מערכו.

אתמול שר האוצר האמריקאי סטיב מנוצ'ין אמר בראיון כי נסיעה לבייג'ינג כדי להמשיך את שיחות הסחר עם הסינים עדיין לא נקבעה באופן רשמי, מה שהוריד את תקוות המשקיעים למציאת פתרון למלחמת הסחר בין שתי המעצמות הכלכליות הגדולות.

מניית בנק ההשקעות היפני סופטבנק  נופלת מעל 5% לאחר דיווח כי משרד המשפטים האמריקאי המליץ לחסום עסקה בין טי-מובייל ויריבתה ספרינט.

ענקית הסמארטפונים וואווי הודיעה כי תפתח מערכת הפעלה משלה במקרה שאכן יופסק שיתוף הפעולה עם גוגל ואנדרואיד, לפי הודעת החברה - מערכת הפעלה זו תהיה מוכנה עוד השנה.

אמש המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בירידות שערים.

עוד כתבות

ראש הנציבות האירופית ז'אן-קלוד וראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון / צילום: Yves Herman, רויטרס

כל מה שצריך לדעת על ההתקדמות החדשה בהסכם הברקזיט

ראש ממשלת בריטניה הודיע היום כי הגיע להסכם חדש עם האיחוד האירופי ● מה בדיוק חדש בהסכם והאם זה אומר שהברקזיט יוצא לפועל? ● "גלובס" עושה סדר

ריד הייסטינגס, מנכ"ל נטפליקס, וטד סרנדוס, מנכ"ל התוכן / צילום: Kim Hong-Ji, רויטרס

רבעון אחרון לפני כניסת המתחרות החדשות: נטפליקס היכתה את התחזיות

6.8 מיליון מנויים חדשים בתשלום הצטרפו לנטפליקס ברבעון השלישי; החברה עצמה חזתה שיצטרפו אליה 7 מיליון משתמשים, ופספסה במעט את ציפיותיה ● הרווח למניה ברבעון של 1.47 דולר - מעל ציפיות האנליסטים ל-1.04 דולר

עופר שלח / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

עופר שלח: התר"ש לצה"ל לא מעניין את נתניהו כבר שנה שלמה

ח"כ עופר שלח הוסיף בפוסט פייסבוק נוקב במיוחד כי "רק כעת משתמש נתניהו בכך להפעלת לחץ פוליטי על כחול לבן"

מרגרט וסטגר / צילום: רויטרס, Francois Lenoir

האישה שקנסה את גוגל ואפל במיליארדים: "הקנסות - לא הפתרון הנכון"

מרגרט וסטגר, הממונה על ההגבלים העסקיים באירופה: "צריך להצליח למנוע את הבעיות מראש"

גרשון גונטובניק /צילום: אלון רון

בית המשפט משרטט מחדש את גבולות שכר-הטרחה של עורכי הדין

מסר לעורכי הדין הגובים שכר-טרחה על בסיס הצלחה: ביהמ"ש המחוזי קבע כי אין תוקף משפטי לסעיף בהסכמי שכר-טרחה מבוססי אחוזים, שלפיו הלקוח מתחייב לשלם את מלוא הכסף גם אם יפסיק את הטיפול המשפטי ● ערעור על ההחלטה נדון בעליון

ארומה תל אביב / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של ארומה

נזקי הסנדוויץ' המורעל: לצרכנים יש זיכרון קצר, אבל לא בטוח שזה יעזור במקרה של ארומה ת"א

אשפוז לקוחות ארומה ת"א שאכלו כריך טונה עלול לגרום לחברה נזק תדמיתי שעוד מוקדם להעריכו ● מומחים מעריכים שכעת הדילמה היא בין עורכי הדין שמפחדים מתביעות לבין יועצי התקשורת שמציעים שקיפות ● ועד כמה נלקח הזיכרון הקצר של הצרכנים בניהול המשבר? ● ניתוח גלובס

שליחים של וולט ותן ביס/ צילום: שלומי יוסף

בלי סכו"ם בבקשה: כך תהפכו את משלוח האוכל שלכם לקצת פחות מזהם

לפריחה בתחום משלוחי האוכל יש מחיר כבד - באיחוד האירופי נזרקים מיליארד קופסאות חד-פעמיות מזהמות לפח מדי שנה, ובישראל אלפי שליחים מדי יום מעבירים ארוחות ארוזות במוצרים לא מתכלים לבתי עסק ● רוב החברות אפילו לא מציעות ללקוחות להימנע מלקחת מוצרים מזהמים

המכונית האוטונומית של גוגל /צילום: רויטרס

מה יקרה לרכבי המיני והאם הג'יפונים כאן כדי להישאר? כך ייראה שוק הרכב ב-2020

חלק מהסיבות לשינויים הן פנימיות, כמו פגיעה בשוק ההיברידיות כתוצאה מעדכון המס הירוק, וחלקן נובעות מתהליכים גלובליים בשוק • מה שלא משתנה הוא החיבה של הישראלים לג'יפונים שלהם

דונלד טאסק, נשיא המועצה האירופית / צילום: Bartosz Banka/Agencja Gazeta, רויטרס

נמשכות השיחות על הסכם "ברקזיט"; טאסק: "נדע בעוד שבע-שמונה שעות"

השיחות על הסכם הברקזיט החדש בין האיחוד האירופי לבריטניה נמשכות בשעה זו, לאחר שהדד-ליין שנקבע להיום אחר-הצהריים חלף

בנימין נתניהו / צילום: Ronen Zvulun, רויטרס

מה יקרה ב-48 השעות האחרונות לפני פקיעת המנדט והאם נתניהו ישלוף עוד שפן?

כל מי שמכיר את רה"מ יודע שהוא נוהג לשלוף שפנים מהכובע כשאף אחד לא מוכן • בהנחה שלא יקדים להחזיר את המנדט להרכבת הממשלה, גם הפעם כדאי להיות דרוכים עד הרגע האחרון • ומה הותיר נתניהו במשרד החוץ ● פרשנות

מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נדלה / צילום: רויטרס

שווי המשכורת השנתית של מנכ"ל מיקרוסופט: 43 מיליון דולר

משכורתו של נאדלה גבוהה ב-66% לעומת משכורתו בשנה שעברה, שעמדה על 26 מיליון דולר, אך היא נמוכה יותר ממשכורתו ב-2014, שהייתה 84.3 מיליון דולר, השנה בה נכנס לתפקיד

אלי לוי, מור בית השקעות \ צילום: איל יצהר

זינוק של 60% במדד הנדל"ן מתחילת השנה לא הרתיע את מור השקעות מרכישת מניות אדגר וחג'ג'

חרף מחירי השיא שבהן נסחרות רבות מחברות הנדל"ן בת"א, מנהלי השקעות עדיין רואים בהן הזדמנות קנייה ● כבר בימים שמיד לאחר העסקאות, מור מורווח בשיעור דו-ספרתי על ההשקעות באדגר ובחג'ג' נדל"ן ● ילין לפידות השקיע 40 מיליון שקל במניות מגה אור, גם לאחר שהכפילו את מחירן ב-2019

אופניים ברכבת ישראל / צילום: רכבת ישראל

אופניים אאוט, קורקינטים אין: הכללים החדשים של רכבת ישראל

החל מה-1 בדצמבר תוגבל העלאת אופניים שאינם מתקפלים לרכבות בשעות השיא בבוקר ואחה"צ ● המגבלה לא תחול על אופניים מתקפלים שארוזים בתיק נשיאה ייעודי ועל קורקינטים

סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס

נעילה בירידות קלות בוול סטריט; המכירות הקמעונאיות בארה"ב הפתיעו לרעה בספטמבר

המכירות הקמעונאיות בחודש ספטמבר בארה"ב ירדו ב-0.3%, בניגוד לתחזיות לעלייה של 0.3%, והירידה הראשונה מזה 7 חודשים ● בנק אוף אמריקה עקף את התחזיות לרבעון השלישי ● בורסות אירופה ננעלו ביציבות ● סין הזרימה 28 מיליארד דולר למערכת הפיננסית

בני גנץ נואם לאחר פרסום תוצאות המדגם / צילום: כדיה לוי, גלובס

גנץ השיב בשלילה להצעת נתניהו: החזר את המנדט, המתווה שלך לא כולל התייחסות לטוהר המידות

גנץ ציין כי במתווה של נתניהו אין התייחסות לנושא טוהר המידות וכי ההצעה היא "דרך לחסינות"

מפעל פרוטליקס  / צילום: פאול אורלייב

פרוטליקס מזנקת ב-70% בוול סטריט על רקע נתוני ביניים חיוביים בטיפול בחולי פברי

נתונים מ-12 חודשי טיפול בתפקוד הכלייתי של חולי פברי מעידים על שיפור משמעותי בתפקוד הכלייתי אצל החולים שעברו מטיפול באחת משלוש התרופות המתחרות בשוק לחלבון Prx-102 של פרוטליקס

נתיבי איילון, הנחל ומסילת הרכבת לפני ההרחבה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

המקטע השלישי של פרויקט הנתיבים המהירים יוצא לדרך

במסגרת העבודות ייסלל נתיב נסיעה נוסף ממחלף קק"ל ועד למחלף שבעת הכוכבים בשני הכיוונים ● כמו כן ייבנו שני גשרים המחברים ישירות את הנתיב המהיר בכביש 20 לנתיב המהיר בכביש 5 ● הפרויקט צפוי להסתיים בשנת 2025

שלט של כריסטיאן דיור על קניון בסין / צילום: Darley Shen, רויטרס

מכבדת את עיקרון סין האחת: דיור מתנצלת על השמטת טייוואן משטח המעצמה

מותג האופנה כריסטיאן דיור קיים מצגת באוניברסיטה שכללה מפה של סין ללא טייוואן, שסין רואה בה מחוז סיני מורד - מה ששם את החברה במרכז שערורייה פוליטית שהובילה להתנצלותה

ג'ראד קושנר ובנימין נתניהו / צילום: קובי גדעון/לע"מ

ג'ארד קושנר מגיע לישראל לדון על תכנית השלום

על פי דיווח באמצעי תקשורת אמריקאים, יבחן קושנר את האווירה הפוליטית בישראל בעקבות הבחירות האחרונות ● קושנר מתכנן לתת פומבי לתכנית השלום בין ישראל לפלסטינים

בצלאל סמוטריץ' / צילום: שלומי יוסף

עם אילו מורשעים החוק מחמיר יותר - ח"כים או שרים? סמוטריץ' ערבב, אנחנו סידרנו

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' התראיין לגלי צה"ל וטען כי "חברי כנסת חייבים להתפטר אחרי הרשעה בערכאה ראשונה; שרים וראש ממשלה - אחרי ערכאה אחרונה עם קלון" ● מתי הם באמת חייבים להתפטר? ● המשרוקית של גלובס