גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט; הנפט קפץ ב-5.7%

טראמפ על הפלת המל"ט ע"י איראן: "עשו טעות גדולה מאד" ● תשואת האג"ח האמריקאי ל-10 שנים יורדת מתחת ל-2% ● בורסות אירופה נסחרות בעליות ● הבנק המרכזי בבריטניה הותיר את הריבית של 0.75%, וחתך את תחזית הצמיחה לכלכלה ברבעון השני לאפס

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock
וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בבורסת וול סטריט ננעל בעליות בהובלתם של הדאו ג'ונס והנאסד"ק, שעלו בכ-1%. ה-S&P 500 עלה בכ-0.8%.

הנפט קפץ ב-5.7%.

21:00

מתחזקות העליות במדדים המובילים בוול סטריט בהובלת הדאו-ג'ונס , שעולה בכ-0.7%.

חברת הסטארט-אפ סלאק, שפיתחה אפליקציית תקשורת פופולרית לעסקים תחת אותו השם, החלה להיסחר היום בבורסת ניו יורק תחת הטיקר WORK. סלאק תבצע הנפקה ישירה, הליך בשונה מהנפקה מסורתית, שבמסגרתו החברה אינה מגייסת הון ואינה מנפיקה מניות חדשות, אלא רושמת למסחר בבורסה את המניות הקיימות שלה. כך מאפשרת סלאק לבעלי המניות שלה למכור את המניות בשוק הציבורי.

19:20

העליות במדדים המובילים בוול סטריט התמתנו ברקע לדברי טראמפ על הפלת המל"ט על ידי איראן, כשאמר כי האיראנים "עשו טעות גדולה מאד". בתגובה, הנפט מזנק בכ-4% מעל ל-54 דולרים לחבית, והמדדים המובילים שעלו מוקדם יותר בכ-1%, מטפסים כעת בעד 0.4%. 

הזהב ננעל ברמת שיא של 5 שנים, לאחר שטיפס ל-1,395 דולרים לאונקייה.

18:50

המדדים המובילים בבורסות אירופה ננעלו בעליות קלות, בדומה לסנטימנט בשוקי העולם, לאחר האיתות של הפד על הורדת ריבית בהמשך.

הדאקס עלה ב-0.4%, הפוטסי טיפס 0.3%, והקאק עלה בשיעור דומה.

17:47

הודעת הריבית של הפד אמש, שסימנה את הדרך להפחתת ריבית בהמשך, מקפיצה את השווקים, והמדדים המובילים בניו יורק עולים בכ-1%. מדד S&P 500 עלה לשיא תוך יומי מאז מאי.

מחיר הנפט מזנק ביותר מ-5% למעל 56 דולרים, בצל המתיחות מול איראן. סוכנות הידיעות אירנ"א דיווחה על הפלת כלי טיס במחוז הורמוזגאן שבדרום איראן. גורם אמריקני אמר כי המל"ט הופל על ידי טיל קרקע-אוויר בזמן שהיה במרחב האווירי הבינלאומי במצרי הורמוז. בהקשר זה הנשיא טראמפ אמר כי "איראן עשתה טעות גדולה".

הזהב קופץ ב-2.6% ל-1,384 דולרים לאונקייה, והתשואות על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדות מתחת ל-2%, לראשונה מאז 2016.

ישראליות בחו"ל

קורנית דיגיטל  הודיעה על שיתוף פעולה עם ענקית בגדי הספורט אדידס. קורנית מייצרת מערכות דפוס דיגיטליות להדפסה על טקסטיל, ולאחרונה אמר מנכ"ל החברה רונן סמואל בכנס משקיעים, כי "אנחנו עובדים על פרויקטים מאוד גדולים עם מותגי-על, ואני מאוד מקווה שנוכל לדווח עליהם ברבעונים הבאים".

לאחר שהשלמת המכירה של חברת Team Internet על ידי מטומי  נדחתה לסוף יוני, היום מעדכנת מטומי כי בשל אתגרים שנוגעים לדרישות ציות החברה הפסיקה פעילות של כמה לקוחות.

ה-SEC הגיש תביעה אזרחית נגד אביליטי  ובעלי השליטה.

16:30

בורסות וול סטריט נפתחו בעליות על רקע האיתות של הפד אמש, כי הבנק המרכזי מוכן להוריד את הריבית בהמשך. הנאסד"ק מזנק ביותר מ-1% בפתיחה.

15:00

לראשונה מאז 2016, תשואות האג"ח האמריקאי ל-10 שנים יורדות מתחת ל-2%, וזאת על רקע הודעת הריבית של הפד אמש, שאותת כי הבנק המרכזי מוכן להוריד ריבית. 

בתוך כך, החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בהמשך לעליות אתמול. החוזים על מדד הנאסד"ק קופצים ב-1.3%.

באירופה המדדים קופצים כאשר הדאקס עולה ב-0.9%, הקאק מטפס ב-0.7%, הפוטסי עולה ב-0.7% והבורסה בשוודיה עולה ב-1.2%.

הבנק המרכזי בבריטניה הותיר את הריבית של 0.75%, וחתך את תחזית הצמיחה לכלכלה ברבעון השני לאפס.

מחיר הזהב קופץ בכ-3% על רקע הריצה של המשקיעים לנכסים בטוחים, הנפט קופץ ב-3.3% ל-55.5 דולרים לחבית בצל המתיחות בין ארה"ב לאיראן.

טסלה סופגת הורדת מחיר יעד מצד גולדמן זאקס מ-200 דולרים למניה, למחיר שח 158 דולרים למניה. 

דויטשה בנק החל לסקר את מניית אפל בהמלצה 'החזק', ואת מניית דל בהמלצת 'קנייה'.

מאקרו

דרישות האבטלה בארה"ב ירדו ל-216 אלף תביעות.

12:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים כעת בעליות נאות, כאשר החוזים על הנאסד"ק קופצים ב-1.2%. אמש, הפד הותיר את הריבית ללא שינוי, על 2.25%-2.5%, אך הותיר את הפתח להורדה בהמשך. מההודעה של הפד נשמט המשפט כי זה יהיה 'סבלני' לנתונים מהכלכלה האמריקאית, והשוק מתמחר הורדת ריבית כבר בהודעה הבאה בחודש יולי. 

לצד זאת, הדולר נחלש מול המטבעות, הזהב מטפס והתשואות על אג"ח של ממשלת ארה"ב יורדות.

11:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בשעה זו בעליות. דאקס מטפס ב-0.8%, פוטסי עולה ב-0.2% וקאק מוסיף 0.5%. סטוקס 600 עולה בכ-0.6%. מדד הנג סנג ננעל בזינוק של 1.25%. 

מניית Delivery Hero מזנקת מעל ל-10%. חברת משלוחי האוכל הגרמנית העלתה שוב את התחזית השנתית להכנסות. 

10:16

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעלייה - הפוטסי עלה ב-0.4%, הדאקס ב-0.9% והקאק ב-0.7%. בנק אנגליה צפוי להכריז בצהריים על המדיניות שלו לחודש יוני. כלכלנים צופים שהריבית תישאר על 0.75%. לאחר שבוע של הפסדים, מגמת איזיג'ט  מתאזנת ועולה ב-2%. מניית פולקסווגן  עולה ב-1.5%. 

המסחר בבורסות אסיה גם הוא התנהל בעליות, בעיקר בזכות ההחלטה של הפד אתמול לא להוריד את הריבית, ונסגר במגמה חיובית - ניקיי נסגר בעלייה של 0.6%, ובורסת שנחאי ב-2.3%. המסחר ממשיך בינתיים בבורסת הונג קונג, שנמצאת בעלייה של 1%. 

06:00

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות שערים: בורסת טוקיו  עולה ב-0.6%, בורסת הונג-קונג  עולה ב-0.9%, ובורסת שנחאי  מזנקת 2.2%.

הבנק הפדרלי הותיר אתמול את הריבית בארה"ב ללא שינוי ברמה של 2.25%-2.5%, וזאת בתום ישיבה מתוחה בת יומיים של חברי ועדת השוק הפתוח. החלטת הריבית הינה בהתאם לתחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק. יחד עם זאת, נמסר כי הפד צופה הורדת ריבית אחת ב-2020,  למרות שהמשקיעים עדיין מהמרים על ירידה בריבית כבר ביולי.

האבטלה הנמוכה והצמיחה של המשק האמריקאי, מהווים קרקע נוחה לפד, בעוד החוזים נותנים כיום הסתברות של 85% להפחתת ריבית כבר בחודש יולי, ולמעשה מגלמים לחלוטין 3 הפחתות ריבית של 25 נ"ב עד סוף השנה.

בורסות וול סטריט ננעלו אמש בעליות: כך, הדאו עלה ב-0.15%, הנאסד"ק 0.42% וה-S&P 500 עלה 0.3%.4.

עוד כתבות

מתוך ההפגנה בדטרויט, מישיגן / צילום: Paul Sancya, Associated Press

מי היא אנטיפה והאם היא באמת מנהלת את המהומות בארה"ב

בסדרת התבטאויות אמר טראמפ כי מאחורי האירועים האלימים בהפגנות בארה"ב עומדת "קואליציית אנטיפה" ● הנשיא הבטיח כי הממשל יגדיר אותה כארגון טרור, אלא שהדעות חלוקות בעניין הזה ● כך או כך מלחמה נגד טרוריסטים היא יותר פוטוגנית ממאבק נגד "הוירוס הסמוי" שטראמפ כבר הפסיד לו

מערכת JFMT של אלביט מערכות / צילום: אלביט מערכות, יח"צ

שילוב אופטימלי של יכולות: אלביט מערכות הולכת נגד הרוח

השלכות הקורונה לא יותירו לממשלות ברירה: הן ייאלצו להסיט את תקציבי הביטחון לשיקום הכלכלה ● אלביט מערכות היא דוגמה מובהקת להתחזקות של חברות חזקות בזמן שהשווקים רועדים

עופר מלכה / צילום: יח"צ

עופר מלכה מונה לתפקיד מנכ"ל משרד התחבורה

הממשלה אישרה הבוקר את מינויו של עופר מלכה לתפקיד בהתאם לבקשת השרה הנכנסת מירי רגב ● במשך כ-20 שנה שימש מלכה בתפקידים שונים במשרד ראש הממשלה

סוחרים בוול סטריט / צילום: Brendan McDermid, רויטרס

וול סטריט ננעלה בעליות; מדד נאסד"ק נשק לשיא

המדדים דאו ג'ונס, ו-S&P 500 קפצו ב-3.15% ובכ-2.6%, בהתאמה ● כ-2.5 מיליון אמריקאים חזרו לשוק העבודה בחודש מאי ● ראלי בענף התעופה: מניית אמריקן איירלינס זינקה בכ-7% בואינג הוביל את העליות בדאו ג'ונס עם תוספת של 10% ● מחיר הנפט מתקרב ל-40 דולר ● הזהב יורד בכ-2.3%

הפגנה בכיכר רבין נגד הסיפוח / צילום: בר לביא, גלובס

אלפים בהפגנה בכיכר רבין נגד הסיפוח

הערב התקיימה הפגנה נגד הכוונה לספח חלקים מהגדה המערבית - כאשר תאריך היעד שהציב ראש הממשלה הוא ה-1 ביולי ● עודה נטל חלק בהפגנה באמצעות נאום מוקלט: "אנחנו יכולים לעצור את הסיפוח אבל כולנו נצטרך להיאבק בו יחד"

מימין: יואב שמחי, אלי כהן, צביקה אברמוביץ, רן גוראון  / צילום: yes, יח"צ

הושלמה החזרה לעבודה מלאה בכל החברות-הבנות של בזק

נחתם הסכם חדש בין ההנהלה לבין עובדי yes, שיקבלו מעניק חד-פעמי ויוותרו על הנופש השנתי בחו"ל

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

אין מסחר בת"א היום בעקבות העיצומים של עובדי הבורסה

עובדי הבורסה פתחו בעיצומים על רקע מחלוקות מול ההנהלה, שהחליטה לבטל את יום המסחר ● בוול סטריט, המדדים קפצו ביום שישי לאחר שפורסמו נתוני אבטלה מעודדים ● בזן גייסה כ-154 מיליון שקל באמצעות הרחבת אג"ח מסדרה י'

אלפא ג'וליה וולוצ'ה 2020 / צילום: יח"צ

"רומיאו ויוליה" של עולם הרכב: אלפא רומיאו מציגה רומן בהמשכים

מכונית הספורט-סלון אלפא ג'וליה וולוצ'ה 2020 היא קלאסיקה מודרנית עם עיצוב שפונה לרגש והתנהגות דינמית, שכבר קשה למצוא כיום ● הגרסה המחודשת לא מיישרת קו עם הגרמניות באגף האלקטרוניקה אבל מדובר באופציה ייחודית

אילן פז מנכ"ל ברקליס ישראל / צילום: יוסי זליגר

"אימצתי רעיונות טובים מהקולגות באסיה, שהתחילו את המשבר לפנינו"

אתגר המנכ"ל עם אילן פז, מנכ"ל ברקליס ישראל, על ההתמודדות עם משקיעים שצריכים לקבל החלטה מרחוק, על ההתייעצויות עם קולגות בעולם ועל "שעת הקפה" שעברה לזום ● ויש גם טיפ: אחרי מי כדאי לעקוב

קריסטין לגארד, נשיאת הבנק האירופי המרכזי / צילום: Kai Pfaffenbach, רויטרס

התחזיות דיברו על משבר בממדים היסטוריים. הן לא טעו

האיחוד האירופי נכנס למיתון הגרוע בתולדותיו, ובבריטניה מעריכים כי הכלכלה תתכווץ בשיעור החריף ביותר ב–300 השנים האחרונות • בישראל, לעומת זאת, המצב מעט יותר טוב: בנק ישראל צופה מיתון קל יותר מהתחזית, אבל זו לא בהכרח סיבה להיות אופטימיים

שי לי שפיגלמן - ראש מטה המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית שמוביל המשרד לשוויון חברתי - יח"צ

"היא נחמדה מדי": גבר ואישה מונו באותו היום למנכ"לים של משרד ממשלתי. נחשו מי חטפה מקלחת קרה

שלוש נשים בלבד מונו למנכ״ליות של אחד מ-34 המשרדים בממשלה הנוכחית. הן זכו לקבלת פנים צוננת על אף שפע התארים, הניסיון וההצלחות המוכחות שהביאו עמן. למה זה עדיין קורה?

ניהול בימי קורונה

מחקר אחד בשבוע: איך מנטרלים סטריאוטיפים והטיות בלתי מודעות?

גם אנשים שמחשיבים את עצמם לנאורים, רציונליים ומודעים, פועלים לא פעם בהסתמך על דעות קדומות. כך אפשר להתגבר על זה

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק / צילום: גדעון לוין

נחתמו שתי עסקאות הענק של דלק שיכניסו לה כ-1.1 מיליארד שקל

החתימה סוללת את הדרך גם למכירת דלק ישראל עצמה ● במסגרת העסקה הראשונה מכרה דלק ישראל תמורת 720 מיליון שקל את מלוא זכויותיה בשותפות דלק פי גלילות לקבלן יחיאל אבו ● בעסקה השנייה נמכרו לרפק אנרגיה שתי תחנות כוח ב-367.5 מיליון שקל

הבורסה בת"א / צילום: שלומי יוסף, גלובס

ההנפקה הטכנולוגית הראשונה בעידן הקורונה: סייברוואן גייסה 26 מ' ש'

החברה סיימה בהצלחה הנפקת מניות ראשונה לפי שווי של 87 מיליון שקל "לפני הכסף" ● עם בעלי המניות בחברה נמנות UMI Israel, איתוראן, חברת גיל-קאר וקשת 12 וכן איש העסקים צביקה בארינבוים, מוטי גוטמן מנכ"ל מטריקס, ליגד רוטלוי, וצחי סולטן

עבודות בנייה בכפר סבא-כרכור / צילום: גלובס

החלטה: יש לקזז מהיטל ההשבחה את עלויות הבנייה של שטחי ציבור בפרויקטים פרטיים

החלטה של ועדת הערר המחוזית בחיפה קובעת כי במקרה שיזם מתבקש לבנות שטחים ציבוריים בתוך פרויקט פרטי - הרשות המקומית תקזז את עלות הבנייה מהיטל ההשבחה שיוטל על היזם

איגרא רמא, ת"א / צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של איגרא רמא

60 אלף עסקים עשויים להיסגר בחודשים הקרובים. אלו סיפוריהם של 40 שכבר נסגרו

עסקים קטנים ובינוניים בכל המדינה, מחיפה ועד אילת, ספגו מכה קשה עם פרוץ משבר הקורונה ● עשרות אלפים מהם עוד עשויים להיסגר בקרוב ● הנה אלה שכבר לא הצליחו להיאבק במצב הכלכלי ● סגרתם? פנו אלינו: i-can-help@globes.co.il

מה נמכר לאחרונה ב-800-750 אלף שקל בצפון / עיבוד: טלי בוגדנובסקי , גלובס

מה אפשר לקנות עם 800 אלף שקל בצפון

קוטג' בן 4 חדרים בבית שאן או בעפולה, דירת 4 חדרים במעלות תרשיחא או 
דירת 3 חדרים בקריית ביאליק

 

איור של סצינה ממשפט דרייפוס / צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

למה נתניהו משווה את עצמו לדרייפוס, ואיך זה קשור לטראמפ

עד כמה מופרכת קביעתו של ראש הממשלה כשהוא אומר לנו: "אני דרייפוס, הקורבן הגדול ביותר בעולם ב–244 שנות דמוקרטיה" - ואיך זה קשור לטראמפ? שיעור ברפובליקה השלישית

תחנת הרכבת בתל אביב. הרכבת מושבתת בצל הקורונה. / צילום: איל יצהר, גלובס

בעקבות הנחיית שרת התחבורה מירי רגב: מסתמן כי חזרת הרכבת תתעכב

בעקבות העלייה בתחלואה הודיעה היום שרת התחבורה מירי רגב כי הנחתה את רכבת כי בעקבות הצורך בהיערכות למתן שירות לנוסעים תידחה הפעלת הרכבת ליום רביעי

לן בלווטניק, בעלי כלל תעשיות / צילום: יח"צ

הכול בגלל מכתב? בלווטניק עצר הזרמת כסף ל"רשת 13"

בעל השליטה בערוץ היה אמור להזרים 15 מיליון שקל, שהיו מיועדים, בין השאר, לתשלום משכורות לעובדים ● ועד עובדי "חדשות 13" שלח השבוע מכתב לרשות השנייה, שבו התריע כי "רשת 13" משלב בניגוד לחוק תכנים המקדמים את תוכניות הערוץ בשידורי החדשות