גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט; הנפט קפץ ב-5.7%

טראמפ על הפלת המל"ט ע"י איראן: "עשו טעות גדולה מאד" ● תשואת האג"ח האמריקאי ל-10 שנים יורדת מתחת ל-2% ● בורסות אירופה נסחרות בעליות ● הבנק המרכזי בבריטניה הותיר את הריבית של 0.75%, וחתך את תחזית הצמיחה לכלכלה ברבעון השני לאפס

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock
וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בבורסת וול סטריט ננעל בעליות בהובלתם של הדאו ג'ונס והנאסד"ק, שעלו בכ-1%. ה-S&P 500 עלה בכ-0.8%.

הנפט קפץ ב-5.7%.

21:00

מתחזקות העליות במדדים המובילים בוול סטריט בהובלת הדאו-ג'ונס , שעולה בכ-0.7%.

חברת הסטארט-אפ סלאק, שפיתחה אפליקציית תקשורת פופולרית לעסקים תחת אותו השם, החלה להיסחר היום בבורסת ניו יורק תחת הטיקר WORK. סלאק תבצע הנפקה ישירה, הליך בשונה מהנפקה מסורתית, שבמסגרתו החברה אינה מגייסת הון ואינה מנפיקה מניות חדשות, אלא רושמת למסחר בבורסה את המניות הקיימות שלה. כך מאפשרת סלאק לבעלי המניות שלה למכור את המניות בשוק הציבורי.

19:20

העליות במדדים המובילים בוול סטריט התמתנו ברקע לדברי טראמפ על הפלת המל"ט על ידי איראן, כשאמר כי האיראנים "עשו טעות גדולה מאד". בתגובה, הנפט מזנק בכ-4% מעל ל-54 דולרים לחבית, והמדדים המובילים שעלו מוקדם יותר בכ-1%, מטפסים כעת בעד 0.4%. 

הזהב ננעל ברמת שיא של 5 שנים, לאחר שטיפס ל-1,395 דולרים לאונקייה.

18:50

המדדים המובילים בבורסות אירופה ננעלו בעליות קלות, בדומה לסנטימנט בשוקי העולם, לאחר האיתות של הפד על הורדת ריבית בהמשך.

הדאקס עלה ב-0.4%, הפוטסי טיפס 0.3%, והקאק עלה בשיעור דומה.

17:47

הודעת הריבית של הפד אמש, שסימנה את הדרך להפחתת ריבית בהמשך, מקפיצה את השווקים, והמדדים המובילים בניו יורק עולים בכ-1%. מדד S&P 500 עלה לשיא תוך יומי מאז מאי.

מחיר הנפט מזנק ביותר מ-5% למעל 56 דולרים, בצל המתיחות מול איראן. סוכנות הידיעות אירנ"א דיווחה על הפלת כלי טיס במחוז הורמוזגאן שבדרום איראן. גורם אמריקני אמר כי המל"ט הופל על ידי טיל קרקע-אוויר בזמן שהיה במרחב האווירי הבינלאומי במצרי הורמוז. בהקשר זה הנשיא טראמפ אמר כי "איראן עשתה טעות גדולה".

הזהב קופץ ב-2.6% ל-1,384 דולרים לאונקייה, והתשואות על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדות מתחת ל-2%, לראשונה מאז 2016.

ישראליות בחו"ל

קורנית דיגיטל  הודיעה על שיתוף פעולה עם ענקית בגדי הספורט אדידס. קורנית מייצרת מערכות דפוס דיגיטליות להדפסה על טקסטיל, ולאחרונה אמר מנכ"ל החברה רונן סמואל בכנס משקיעים, כי "אנחנו עובדים על פרויקטים מאוד גדולים עם מותגי-על, ואני מאוד מקווה שנוכל לדווח עליהם ברבעונים הבאים".

לאחר שהשלמת המכירה של חברת Team Internet על ידי מטומי  נדחתה לסוף יוני, היום מעדכנת מטומי כי בשל אתגרים שנוגעים לדרישות ציות החברה הפסיקה פעילות של כמה לקוחות.

ה-SEC הגיש תביעה אזרחית נגד אביליטי  ובעלי השליטה.

16:30

בורסות וול סטריט נפתחו בעליות על רקע האיתות של הפד אמש, כי הבנק המרכזי מוכן להוריד את הריבית בהמשך. הנאסד"ק מזנק ביותר מ-1% בפתיחה.

15:00

לראשונה מאז 2016, תשואות האג"ח האמריקאי ל-10 שנים יורדות מתחת ל-2%, וזאת על רקע הודעת הריבית של הפד אמש, שאותת כי הבנק המרכזי מוכן להוריד ריבית. 

בתוך כך, החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בהמשך לעליות אתמול. החוזים על מדד הנאסד"ק קופצים ב-1.3%.

באירופה המדדים קופצים כאשר הדאקס עולה ב-0.9%, הקאק מטפס ב-0.7%, הפוטסי עולה ב-0.7% והבורסה בשוודיה עולה ב-1.2%.

הבנק המרכזי בבריטניה הותיר את הריבית של 0.75%, וחתך את תחזית הצמיחה לכלכלה ברבעון השני לאפס.

מחיר הזהב קופץ בכ-3% על רקע הריצה של המשקיעים לנכסים בטוחים, הנפט קופץ ב-3.3% ל-55.5 דולרים לחבית בצל המתיחות בין ארה"ב לאיראן.

טסלה סופגת הורדת מחיר יעד מצד גולדמן זאקס מ-200 דולרים למניה, למחיר שח 158 דולרים למניה. 

דויטשה בנק החל לסקר את מניית אפל בהמלצה 'החזק', ואת מניית דל בהמלצת 'קנייה'.

מאקרו

דרישות האבטלה בארה"ב ירדו ל-216 אלף תביעות.

12:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים כעת בעליות נאות, כאשר החוזים על הנאסד"ק קופצים ב-1.2%. אמש, הפד הותיר את הריבית ללא שינוי, על 2.25%-2.5%, אך הותיר את הפתח להורדה בהמשך. מההודעה של הפד נשמט המשפט כי זה יהיה 'סבלני' לנתונים מהכלכלה האמריקאית, והשוק מתמחר הורדת ריבית כבר בהודעה הבאה בחודש יולי. 

לצד זאת, הדולר נחלש מול המטבעות, הזהב מטפס והתשואות על אג"ח של ממשלת ארה"ב יורדות.

11:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בשעה זו בעליות. דאקס מטפס ב-0.8%, פוטסי עולה ב-0.2% וקאק מוסיף 0.5%. סטוקס 600 עולה בכ-0.6%. מדד הנג סנג ננעל בזינוק של 1.25%. 

מניית Delivery Hero מזנקת מעל ל-10%. חברת משלוחי האוכל הגרמנית העלתה שוב את התחזית השנתית להכנסות. 

10:16

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעלייה - הפוטסי עלה ב-0.4%, הדאקס ב-0.9% והקאק ב-0.7%. בנק אנגליה צפוי להכריז בצהריים על המדיניות שלו לחודש יוני. כלכלנים צופים שהריבית תישאר על 0.75%. לאחר שבוע של הפסדים, מגמת איזיג'ט  מתאזנת ועולה ב-2%. מניית פולקסווגן  עולה ב-1.5%. 

המסחר בבורסות אסיה גם הוא התנהל בעליות, בעיקר בזכות ההחלטה של הפד אתמול לא להוריד את הריבית, ונסגר במגמה חיובית - ניקיי נסגר בעלייה של 0.6%, ובורסת שנחאי ב-2.3%. המסחר ממשיך בינתיים בבורסת הונג קונג, שנמצאת בעלייה של 1%. 

06:00

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות שערים: בורסת טוקיו  עולה ב-0.6%, בורסת הונג-קונג  עולה ב-0.9%, ובורסת שנחאי  מזנקת 2.2%.

הבנק הפדרלי הותיר אתמול את הריבית בארה"ב ללא שינוי ברמה של 2.25%-2.5%, וזאת בתום ישיבה מתוחה בת יומיים של חברי ועדת השוק הפתוח. החלטת הריבית הינה בהתאם לתחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק. יחד עם זאת, נמסר כי הפד צופה הורדת ריבית אחת ב-2020,  למרות שהמשקיעים עדיין מהמרים על ירידה בריבית כבר ביולי.

האבטלה הנמוכה והצמיחה של המשק האמריקאי, מהווים קרקע נוחה לפד, בעוד החוזים נותנים כיום הסתברות של 85% להפחתת ריבית כבר בחודש יולי, ולמעשה מגלמים לחלוטין 3 הפחתות ריבית של 25 נ"ב עד סוף השנה.

בורסות וול סטריט ננעלו אמש בעליות: כך, הדאו עלה ב-0.15%, הנאסד"ק 0.42% וה-S&P 500 עלה 0.3%.4.

עוד כתבות

מנכ"ל אסתי לאודר ישראל, אורן רווח / צילום: איל יצהר

אחרי המזון, גם תחום הקוסמטיקה מצטרף לגל ההתייקרויות: אסתי לאודר מעלה מחירים

הנציגות הישראלית של אסתי לאודר ביצעה עדכון מחירון למוצריה ברשתות ובאמצעים בהם היא משווקת ישירות לצרכן ● עליית המחיר לקמעונאי תעמוד על עד 15%, אך המחיר הסופי לצרכן צפוי להיות גבוה יותר ולגלם גם את שיעורי הרווחיות של הרשת ● החברה: "במרבית המוצרים לא נעשה שינוי במחיר, בחלק מהמוצרים חלו הורדות מחירים של עד 15%"

אוטובוס של חברת דן/ צילום: תמר מצפי

ביהמ"ש ביטל את החלטת משרד התחבורה במכרזי האוטובוסים לתחבורה ציבורית

בעקבות עתירה שהגישה קבוצת הארגז, ביהמ"ש הורה על ביטול החלטת ועדת המכרזים של משרד התחבורה ומשרד האוצר מלפני כשנה, ולפיה לא תינתן העדפה לאוטובוסים המורכבים בארץ על פני חברות זרות במכרזים לרכישת אוטובוסים לחברות התחבורה הציבורית

נוני מוזס, בנימין נתניהו  / צילום: מגד גוזני, דניאל שמיל

נתניהו: "העתירה השנייה לפרסום תמלילי שיחותיי עם נוני מוזס – ניסיון לפגוע במעמדי כראש ממשלה"

רה"מ הגיש תגובה לעתירה בה מתבקש בג"ץ להורות ליועמ"ש, שוב, לפרסם בציבור את תמליל השיחות שהתקיימו בין נתניהו לבין מו"ל "ידיעות אחרונות" ● "תקופת הבחירות מחייבת את בית המשפט הנכבד לנקוט משנה זהירות"

וול סטריט / צילום: רויטרס

נעילה חיובית בוול סטריט: מניית אינטק פארמה התרסקה 82%

המשקיעים בוול סטריט נערכים לקראת שבוע עמוס דוחות ● ווסטרן דיגיטל בלטה בעליות במניות הטק ● אינטק פארמה הישראלית התרסקה לאחר כישלון בניסוי ● טבע איבדה גובה ● בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת

צוות ויסיטה / צילום: vCita

vCita גייסה 15 מיליון דולר כדי לחבר נותני שירותים ללקוחותיהם

vCita מפתחת מערכת לניהול קשרי לקוחות עבור עסקים קטנים ונותני שירותים של עד כעשרה עובדים ● החברה דיווחה כי היקף הכנסותיה הוכפל בשנה האחרונה, והן עומדות על כמה עשרות מיליוני דולרים בודדים

בריטיש איירווייס / צילום: יחצ

בתוך שבועיים - שיבושים בטיסות בריטיש איירוויס בעקבות שביתת טייסים

איגוד הטייסים של חברת התעופה הבריטית (BALPA), המייצג יותר מ-85% מטייסי בריטיש איירוויס, הודיע כי אין מנוס מקיום השביתה לאור מחלוקות מול הנהלת החברה ● האיגוד לא חושף את המועדים המדויקים שבהם יתקיימו שיבושים בלוח הטיסות

אריה דרעי באירוע ההשקה של קמפיין ש"ס / צילום: יעקב כהן, יח"צ

דרעי: סמוטריץ' צריך לפעול משפטית נגד תחבורה ציבורית בשבת

בהשקת קמפיין הבחיירות של ש"ס, דרעי האשים את ליברמן בבחירות אך אמר שאינו תוקף אותו כי הוא "מעולם לא פגע אפילו בכוס מים של אדם דתי" ● דרעי הציב רשימת הבטחות ובהן: העלאת שכר המינימום באלף שקל, חידוש פרויקט שיקום השכונות, טיפול שיניים חינם לקשישים וחינוך חינם מגיל אפס

כיכר דיזנגוף בתל אביב / צילום: כדיה לוי

חפשו את הצל: למה אחרי כל ההשקעה כיכר דיזנגוף החדשה נטושה בשעות היום?

הכיכר התל-אביבית אינה היחידה, ובחום הלוהט של הקיץ הישראלי גם ירידה של שלוש-ארבע מעלות היא משמעותית ● אז למה חסר כל-כך הרבה צל במרחב הציבורי שלנו, אף שההשקעה בו טובה לתושבים וגם חוסכת כסף למדינה?

ישראלים באומן, אוקראינה / צילום: Valentyn Ogirenko, רויטרס

האם מחירי הטיסות לאומן בתקופת החגים יהיו נמוכים מהרגיל?

רשות התעופה האזרחית צפויה לפנות לרשות התעופה האזרחית האוקראינית עם הצעה להגדלת מכסת המושבים בטיסות המיוחדות לאוקראינה בתקופת החגים ● בשנה שעברה בקשה דומה שהגישה הרשות נדחתה, והמחירים זינקו

אחיות / צילום: Shutterstock

האחיות ישבתו מחר לאחר שפגישתן עם משרד הבריאות התפוצצה

שביתת האחיות מתוכננת לצאת לדרך מחר כמתוכנן - עבודת האחיות תתקיים במתכונת חירום בלבד בכל מערכת הבריאות

מתחם גני שרונה בתל אביב / צילום: תמר מצפי

כדי לפרוע אג"ח: מידאס נוטלת הלוואה בריבית של 9.6% ומשעבדת את עיקר החזקותיה בגני שרונה

חברת הנדל"ן הקטנה תממן כמעט מחצית מתשלום החוב הקרוב בסוף החודש - בהיקף של כ-18 מיליון שקל - באמצעות הלוואה של 8 מיליון שקל מבנק, שכנגדה ישועבדו ההחזקות במתחם הבילויים בת"א

יהודה בן אסאייג / צילום: איל יצהר

הרבעון השני הניב חצי מהתשואה באפיקי החיסכון לטווח ארוך לעומת הרבעון הראשון

במחצית הראשונה של 2019 רשמו שני האפיקים החדשים - גמל להשקעה וחיסכון לכל ילד - תשואות נומינליות ברוטו של 9%, עיקרן ברבעון הראשון ● ומי המנהלים המובילים בדירוגי התשואה נכון לסוף יוני?

ג'ו לובין, ממייסדי את'ריום / צילום: Joe Bender

תביעה של יותר מ-13 מיליון דולר נגד אחד ממייסדי את'ריום

ג'וזף לובין, מנכ"ל ומייסד קבוצת הבלוקצ'יין ConsenSys, הנמנה עם מייסדי הפלטפורמה השנייה בגודלה בשוק המטבעות הדיגיטליים, נתבע על ידי מנהל לשעבר באחד הסטארט-אפים של הקבוצה, שהעלה נגדו טענות להפרת חוזה ולהונאה ● לובין יבקר בישראל בספטמבר לרגל אירועי שבוע הבלוקצ'יין בתל אביב

מטוס של וויז-אייר/ צילום: שאטרסטוק

וויז אייר לא העלתה נוסע לטיסה - ותפצה אותו ב-7,400 שקל

התובע התייצב לטיסה יחד עם עוד 12 בני משפחה בחודש אוקטובר האחרון, אך נשאר בוורשה ולא עלה על הטיסה בשל עיכוב שנגרם לטענתו ע"י וויז אייר ● חברת התעופה טענה מנגד כי סירובה להטיס את התובע היה מוצדק, אך ביהמ"ש קבע כי עליה לשאת בנזקים שנגרמו לו בגין סירוב זה

ליאורה עופר / צילום: שלומי יוסף

דירקטוריון מליסרון מינה ועדת איתור למנכ"ל במקומו של אבי לוי הפורש

לפי הערכות, הוועדה תבחן כ-30 מועמדים פוטנציאליים ● לוי הסכים לבקשת הדירקטוריון להמשיך ולכהן כמנכ"ל מליסרון באופן זמני וללא שינוי בתנאי העסקתו הקיימים

איילת שקד / צילום: כדיה לוי, גלובס

איילת שקד מול המהפכה האנטי פמיניסטית: לאיפה נעלמו הנשים מהפוליטיקה והעסקים?

גברים בארץ ובעולם חזרו לדחוק נשים מעמדות מפתח בתירוץ שקמפיין #METOO גורם להם לחשוש מהאשמות-שווא ● רק הדור הצעיר, שהגברים בו לא מוכנים לפגוש את ילדיהם רק כשיצאו לפנסיה, יכול להביא לשינוי אמיתי ולשוויון הזדמנויות ● פרשנות

משקיעים / צילום:  Shutterstock/א.ס.א.פ קרייטיב

בחנו את עצמכם: כמה אתם טובים כמשקיעים?

למה להאמין - לתשואות הנמוכות באג"ח בארה"ב או לתשואות הגבוהות במניות שם? האם שווי ענקיות הטכנולוגיות מנופח, ומה תמליצו בהרכבת תיק ההשקעות ל-3 לקוחות חדשים - איש הייטק, פורשת מצה"ל ובעלת נכסים שמחפשת את הטיימינג הנכון לצאת? ● שאלות ותשובות מבחינת מקצועית ב' של רשות ני"ע, המיועדת למבקשים לעסוק בניהול השקעות עבור אחרים ● כתבה ראשונה משתיים

קו ייצור במפעל רכב. / צילום?: רויטרס Philippe Wojazer

וולוו וטויוטה הובילו השקעה של 31 מיליון דולר ב-UVeye הישראלית

UVeye פיתחה מערכת לבדיקות חיצוניות של רכבים, הן לשוק הביטחוני והן לתהליכי ייצור ולבדיקת רכבים שכבר עלו על הכביש

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

נעילה חיובית בת"א: אלטשולר גמל זינקה 8% לעומת ההנפקה

מדד ת"א 35 טיפס ב-0.4%, ת"א 90 עלה ב-0.34% ● שיכון ובינוי צפויה להיכנס למדד ת"א 35 ● באטמ עדכנה על "השקת פלטפורמת רשת להעברת נתונים מהירה ובנפח גבוה במיוחד" ● הראל פיננסים: "מתמקדים כיום בהסטה למניות ישראל לצד ארה"ב, החזקה באג"ח קונצרני בדירוגים גבוהים-בינוניים לפדיון וחשיפה לדולר במח"מ קצרצר"

שרון שפורר \ צילום: שלומי יוסף

אין שום סיבה להתלהב ממחיקת התביעה של לשכת עורכי הדין נגד שרון שפורר

הסירוב לשאת בהוצאות של שפורר על ההליך המשפטי הוא בבחינת "דיבור כפול" שמשמעותו ברורה - הלשכה עדיין טוענת כי הפרסומים שקריים ● לפחות נקודה אחת הרוויחה הלשכה עם החזרת הרישיון לפעיל החברתי ברק כהן, שהושעה לאחר העמדתו לדין בפרשת "באים לבנקאים" ● פרשנות