גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

ת"א ננעלה בירידות: אלביט מערכות צנחה ביותר מ-3%

ת"א 35 ירד ב-0.3%, ת"א 90 איבד 0.8% ● נכסים ובנין צנחה ב-7.6% ● טבע עלתה ב-0.7%, פריגו טיפסה ב-1.6% ● המחזור הכולל בשוק המניות הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל

הבניין הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר
הבניין הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:34

יום המסחר הרביעי לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל בטריטוריה האדומה, בדומה לסנטימנט בניו יורק. מדד ת"א 35 איבד 0.3%, ת"א 90 ירד ב-0.8% ומדד הבנקים עלה ב-0.15%. 

טבע טיפסה ב-0.7%, פריגו עלתה ב-1.6%, נכסים ובנין צנחה ב-7.6%, מניית אלביט מערכות איבדה 3.2%.

מחזור המסחר הכולל בשוק המניות הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל.

16:35

המסחר בתל אביב מתנהל בטריטוריה האדומה, כשברקע המדדים בוול סטריט נפתחו ביציבות. ת"א 35 מאבד 0.3%, ת"א 90 יורד ב-0.55% ומנגד מדד הבנקים עולה ב-0.1%.

15:00

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל ביציבות, עם נטייה לירידות, כאשר מניות הפארמה דואליות טבע  ופריגו  רושמות עליות של 1.7% ו-2.5% בהתאמה, וזאת ברקע למיזוג ענק בסקטור הפארמה העולמי. לפי דיווח של "הוול סטריט ג'ורנל", אלרגן צפויה להימכר בפרמייה של 45% על מחיר השוק, מה שמספק רוח גבית למיזוגים ורכישות עתידיות בסקטור.

לקראת סיום החודש, בבורסה סיכמו היום את המחצית הראשונה של השנה, ובין הנתונים שהציגו עולה כי מחזור המסחר היומי הממוצע בתקופה זו הסתכם בכ-1 מיליארד שקל - סכום המשקף ירידה של כ-12% ביחס לממוצע היומי בסיכומה של שנת 2018, שעמד על כ-1.12 מיליארד שקל.

עוד ציינו בבורסה כי בסיכום המחצית הראשונה מכירות של מניות לציבור על-ידי בעלי עניין התמתנו והסתכמו בכ-2 מיליארד שקל, אחרי שב-2018 כולה בעלי עניין מכרו מניות בהיקף כולל של כ-13 מיליארד שקל. בין המממשים בלטה משפחת ורטהיים שמכרה ממניותיה בחברת אלוני חץ, בהיקף של כ-740 מיליון שקל.

עוד עולה מנתוני הבורסה כי בסיכום מחצית השנה ארבע חברות חדשות ביצעו הנפקת מניות ראשונית ( IPO ) וגייסו יחד כ-2.2 מיליארד שקל, עיקר הסכום, בהיקף של כ-1.8 מיליארד שקל בהצעת מכר לציבור על-ידי ישראכרט. עוד הצטרפו למסחר מניות שירותי בנק אוטומטיים  (שב"א), פרשמרקט  וג'נריישן קפיטל . עוד הצטרפה למסחר מניית יוטרון , באמצעות פיצול מחברת יוניטרוניקס .

מנגד, מניות נבידאה, אנקיאנו וסיירן נמחקו מהמסחר בזירה המקומית והן ממשיכות להיסחר בארה"ב.

חברת אנרג'יאן  עדכנה הבוקר כי נחתם הסכם בינה לבין חברת נתיבי הגז בפרויקט מערכת הולכה למאגרי "כריש" ו"תנין" בהיקף של 369 מיליון שקל. מניית אנרג'יאן עלתה בכ-1%.

עוד במסחר, מניית נכסים ובניין צונחת בכ-6%-7%. זאת על רקע הגעת המועד האחרון להצעת הרכש שהגישה למניות הציבור בעלת השליטה בה, דסק"ש.

שותפות גבעות  פרסמה עדכון אודות החלטת הממונה על ענייני הנפט בקשר עם העברת זכויות בפעילותה לחברת אלברטה. 

בין החברות הקטנות, סייפ-טי גרופ  דיווחה על השקת שירות חדש בענן. דירקטוריון חברת גו.די.אם  אישר את כניסת החברה לפעילות בתחום הקנאביס, ומנייתה קפצה בכ-20% ומניית קאנומד עלתה בכ-15% בהמשך לזינוק של כ-40% שרשמה אתמול אחרי שהחברה דיווחה כי חתמה על מזכר הבנות להקצאת 51% ממניותיה תמורת השקעה של 25 מיליון שקל.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמה היום מגמה שלילית. אג"ח נכסים ובניין נחלשו עד כ-3.5% על רקע הכנסתם לרשימת מעקב על-ידי S&P מעלות. אג"ח אי.די.בי פתוח ירדו עד כ-3% על רקע חששות מהסדר חוב נוסף בחברה. במסחר באג"ח הממשלתיות נרשמה מגמה שלילית.

13:20

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בטריטוריה האדומה, כאשר ת"א 35 יורד 0.16%, ת"א 90 מאבד 0.5% ומנגד מדד הבנקים עולה ב-0.5%.

מניית נכסים ובנין  צונחת בכ-7% בצל הדיווח שהודלף לתקשורת לפיו בעל השליטה באידיבי, אדוארדו אלשטיין, מבקש לבצע עסקת בעלי עניין לפיה תרכוש דיסקונט השקעות את חברת גב ים מידי נכסים ובנין.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-450 מיליון שקל בלבד.

12:20

אג"ח אידיבי פיתוח ט  צונחת 2.88% ונסחרת בתשואה (ברוטו) לפידיון של 29%, אג"ח אידיביפת אגח יד צונחת 2.8% ונסחרת בתשואה ברוטו לפדיון של 20%.

יו"ר חברת עדיקה סטייל  אפי רוזנהויז התפטר מתפקידו, כך דיווחה החברה למשקיעים. לאחרונה רוזנהויז עזב את תפקידו בחברה האם גולף .

09:45

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח ביציבות, כאשר מדד ת"א-35 משיל 0.2%, ת"א-90 עולה ב-0.1% ומדד הבנקים מטפס ב-0.4%.

נכסים ובנין צונחת ביותר מ-6%. אמש הכניסה חברת הדירוג מעלות את האג"ח של החברה לרשימת מעקב עם השלכות שליליות.

משרד התקשורת החליט לעצור את שיווק חבילת ה-500 מגה הרץ בהוט עד ה-14 באוגוסט. ההחלטה באה בעיקר לאחר תלונות של פרטנר  וסלקום ם על כך שהשירות שהוט השיקה לא תואם עימם קודם ולכן לא נערכו אליו.

בזק  עולה בכ-0.5%, אינטרנט זהב  יורדת בכ-1%, בי קומיונקיישנס  עולה, לאחר עיכוב בפתיחת המסחר, בכ-5%; זאת לאחר שאתמול נחתמה העסקה למכירת מניות השליטה בחברת ביקום לידי קרן סרצ'לייט ומשפחת דוד פורר.

טבע  יורדת בכ-1%, זאת לאחר שבית המשפט באוקלהומה אישר אתמול את ההסדר שחתמה החברה בגובה 85 מיליון דולר ליישוב פרשת האופיואידים.

6:45

המסחר בבורסת ת"א ייפתח הבוקר על רקע נעילה מעורבת אמש. מדד ת"א 35 איבד 0.2%, ומנגד מדד ת"א 90 טיפס בכ-0.6%. מחזור המסחר במניות הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל. 

המסחר באסיה מתנהל בשעה זו בירידות. המסחר בוול סטריט ננעל אתמול במגמה שלילית והמסחר באירופה ננעל במגמה מעורבת. 

אתמול נחתמה העסקה למכירת מניות השליטה בחברת בי קומיונקיישנס  (ביקום) לידי קרן סרצ'לייט ומשפחת דוד פורר. לדברי ביקום, השלמת העסקה תאפשר הזרמה כוללת של כ-640 מיליון שקל, אשר צפויים לייצב ולשפר משמעותית את מצבה הפיננסי. ביקום מחזיקה ב-26.34% ממניות בזק , שמהוות את גרעין השליטה בחברה. מתוך הסכום של 640 מיליון שקל האמור לעיל, סך של 345 מיליון שקל ישולם לביקום על ידי אינטרנט זהב  (בין היתר, באמצעות התמורות שתקבל אינטרנט זהב ממכירת מניות ביקום שבבעלותה לסרצ'לייט ופורר), וזאת כנגד איגרות חוב של ביקום ומניות של ביקום. 

פרשמרקט  בדרך לרכוש את רשת סופר דוש מבת ים שמונה 4 סניפים. מדובר במשא ומתן מתקדם לקראת חתימה בין רשת הסופרמרקטים של האחים שלומי ויוסי אמיר שהונפקה לאחרונה לבין עזרא דוש.

טבע  איבדה אתמול 3.24% במסחר בת"א. בית המשפט באוקלהומה אישר אתמול את ההסדר שחתמה החברה בגובה 85 מיליון דולר , ליישוב פרשת האופיואידים (משככי כאבים). עם זאת, מדובר בהסדר ראשון כאשר בפני טבע עומדות עוד 2,000 תביעות במסגרת פרשה זו.

מניית בית שמש  זינקה בחדות על רקע החרבת ההסכם עם פראט אנד וויטני. צפי היקף ההכנסות העתידי מההסכם עומד על כ-800 מיליון דולר, אשר יתפרסו על פני 20 שנות ייצור (2020-2039). סך הסכמי המסגרת ("Frame Orders") של קבוצת מנועי בית שמש לאחר החתימה על הסכם זה עומד על כ-2.6 מיליארד דולר.

חברת הנדל"ן מגה אור  עדכנה על מכירת נכס שתניב לה רווח אחרי מס של כ-116 מיליון שקל.

הדולר נחלש ב-0.17% מול השקל ושערו היציג הוא 3.604 שקלים. האירו מאבד 0.16% ושערו היציג עומד על 4.1051 שקלים. 

עוד כתבות

השקעות אלטרנטיביות / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

במוצרים אלטרנטיביים לא כל המנהלים שווים

התחום הצומח של השקעות בנכסים אלטרנטיביים בחו"ל מצריך מיומנות גבוהה והיכרות עמוקה עם הנכסים ● מנהלי השקעות ישראלים בעלי מומחיות עשויים להניב למשקיעים ערך מוסף ואפילו תשואות עודפות, אם ינצלו את היתרונות היחסיים שלהם ● מנגד ניצבים מנהלים שהערך המוסף העיקרי שהם מעניקים הוא עצם הגישה לנכסים אלטרנטיביים בחו"ל ● כתבה שנייה משתיים

נדל"ן בת"א/צילום:אייל יצהר

עסקת ענק בהרצליה והקרב על נתוני מכירת הדירות. כותרות הנדל"ן

כמה שילמה קבוצת יזמים בראשות איציק תשובה, פרשקובסקי וטריגו במסגרת התמחרות על חטיבת קרקע מבוקשת בהרצליה? מה קרה כש"גלובס" הפגיש ארבעה שמאי מקרקעין בכירים? מדוע מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון שלח מכתב חריף לסטטיסטיקן הראשי בלמ"ס ואיזה תשובה הוא קיבל? אלה כותרות הנדל"ן שלנו מהשבוע החולף

דרור פויר / צילום: יונתן בלום

אני ילד ירח: כל צעד קטן לאדם, גם הצעד הזה שלי, הוא קפיצה ענקית למין האנושי

50 שנה לנחיתה על הירח וגם בהווה יש מה לחגוג - אם אתם מהטיפוסים שדומעים מול פוטונים מתנשקים

השור של וול סטריט / צילום: שאטרסטוק

"לפעול במהירות": הסגנים של פאואל מדברים על הורדה אגרסיבית של הריבית

נשיא הפד של ניו יורק, ג'ון וויליאמס, אמר כי יש להקדים תרופה למכה ולחתוך הריבית ● למרות שדבריו התבססו על מחקרים ולא על ישיבת הפד האחרונה, למשקיעים זה הספיק כדי לחמם מנועים לקראת שיאים חדשים ● אחרי וויליאמס, סגנו של פאואל, קלרידה, הוסיף רמז למדורה, ועלו הסיכויים להורדת ריבית כפולה

אאודי E-TRON

החשמלית של אאודי היא קרוס-אובר למופת שתהפוך בשנה הבאה לקורבן מס

ה-SUV החשמלי הראשון של אאודי הוא רכב פאר מפנק, שימושי ונמרץ, שיכול להקטין משמעותית את ההוצאות השוטפות, לטפח את המצפון הסביבתי ועל הדרך לעקוף את טסלה ● רק חבל שהשינוי במדיניות המס בשנה הבאה עשוי להפוך אותו בישראל לאפיזודה חולפת

עד הירח ובחזרה / צילום: שאטרסטוק

כל מה שצריך לדעת לרגל 50 שנים לנחיתה על הירח

מדוע הירח מתרחק מכדור הארץ, אילו יסודות מיוחדים נמצאים בו, מדוע כריית חומרים ממנו מדאיגה את המערב ומה הקשר בינו לבין פייק ניוז

יאיר לפיד, פודקאסט לשבת / עיבוד תמונה: אפרת לוי

עם הגב לים: הפודקאסטים הטובים ביותר לסוף השבוע

כמה חם היה השבוע? ● מספיק חם כדי לקפוץ לטבילה בים, שלמרבה הצער מלא במדוזות  ● זאת הזדמנות נהדרת לשבת על הספה עם מזגן ולהינות מפודקאסטים שעשו לנו את השבוע ● פודקאסט לשבת ● האזינו

אהוד ברק באירוע של ישראל דמוקרטית בתל אביב / צילום: אמיר מאירי

ברק: איחוד עמיר פרץ ואורלי לוי עלול לסגור את הגולל על מפלגת העבודה

ברק שב וקרא לאיחוד הכוחות בשמאל: "טובת הגוש הייתה ונותרה איחוד רחב של כל הכוחות שבו. ניצחון זה לא הדבר הכי חשוב, זה היחיד שחשוב" ● על האיחוד של עמיר פרץ ואורלי לוי: "אני מקווה שזה עדיין לא בלתי הפיך"

שלומי סנדק - חברת קנאביסנדק / צילום: שלומי יוסף

פוטוסינתיזה: הליך הייעוץ בקבלת קנאביס רפואי יוצא מהמחתרת

קליניקת הייעוץ של מטופלי קנאביס רפואי למעט מטופלים אחרים עובר לקדמת הבמה בניצוחו של האקטיביסט ופעיל "עלה ירוק" לשעבר, שלומי סנדק, וזאת תחת השקעה מחברת קנאביס קנדית

 המגדלור של Davaar, ליד קמפבלטאון / צילום:  Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

סקוטלנד למתקדמים, או לכל מי שמוכן להתמסר לאיטיות ולערפל

הטיול בדרום-מערב סקוטלנד, בחצי האי קינטייר, אינו מסע לכל אדם ● הוא מתאים למי שמחפשים שקט אמיתי ומוכנים להתמסר לאיטיות, לגשם, לערפל וליופיים של צוקים, מגדלורים, כפרי דייגים, איים קטנים ומזקקות וויסקי לרוב

עמיר פרץ / צילום: REUTERS/Gil Cohen Magen / צילום: רויטרס

פרץ משנה את הטון: לא אשב עם נתניהו גם בטרם כתב אישום

אתמול אמרה אורלי לוי כי אינה פוסלת חבירה לממשלת בראשות הליכוד. הקווים האדומים כדבריה היא אם יוגש נגד נתניהו כתב אישום ● היום הציג פרץ עמדה נחרצת יותר, ואמר "נתניהו הפך לנטל על ישראל"

אהוד ברק ובנימין נתניהו  / צילום: תמר מצפי

הכניסה של ברק למירוץ - מיתוג הדמוקרטיה כ"שמאלנית"

ברק משלים את המהפכה של נתניהו ושקד. ואולם הבעיה המרכזית היא הצגת הימין כלא-דמוקרטי

הירח / צילום: shutterstock

מה המרחק וכמה זכו לצעוד עליו - כמה אתם שולטים במסע לירח?

מה שם הטיל, היכן נחתה אפולו 11 ואת מי הותירו ארמסטרונג ואולדרין מאחור בחללית? 11 שאלות על תוכנית אפולו

מהגרי עבודה מחכים בתור לכניסה ללשכת האוכלוסין והגירה בת"א / צילום: תמר מצפי

פחות מלבנון ומאוגנדה: מדינת היהודים לא מובילה בקליטת הגירה

גירוש האימהות הפיליפיניות עורר ויכוח על מדיניות ההגירה של שר הפנים • השר טוען להגנתו שישראל קולטת עולים יותר מאשר המדינות שקולטות מהגרים ופליטים • אבל המספרים מראים שהיתרון של ישראל הולך ונשחק, וכיום מדינות אחרות נושאות בנטל הגירה כבד מאיתנו

לחיות ולמות בתל אביב / צילום כריכת הספר

"לחיות ולמות בתל אביב" של שלמה זנד: כשהיסטוריון מנסה לכתוב מותחן

בספר “לחיות ולמות בתל אביב”, שכתב פרופ’ שלמה זנד, הגיבור הוא היסטוריון שמזכיר את המחבר ● חוץ מהיסטוריונים והיסטוריה, יש גם שוטרים, אנשי שב”כ ומוסד, אנשי שמאל רדיקלים ואף סקס לרוב

ריבה מפירות קיץ / צילום:  Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

קונפיטורת סברסים, קונפי תאנים וריבת דלעת: מהרו להכניס את הקיץ לצנצנת

זה הזמן לשמר את טעמי הקיץ בצנצנות ולהפוך עודפים מפירות העונה לריבות וקונפיטורות ● הכול הולך: מריבת ענבים או תאנים, ריבות סברס, רימונים ועד ריבת דלעת עם אמרטו וקציפת כמהין במסעדות מתוחכמות

תעשיית הסטארט-אפ הישראלית משגשגת/ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

דוח חדש: תחום התעשייה 4.0 מתפתח, בלי התעשייה הישראלית

לפי דוח של סטארט-אפ ניישן סנטרל, פועלות כיום בישראל 230 חברות סטארט-אפ בתחום, לעומת 146 ב-2014

יונדאי סנטה פה / צילום: יחצ

גרסת הבנזין של יונדאי סנטה פה החדשה עולה בסולם התמורה

גרסת הבנזין של הקרוס-אובר 7 מקומות הקוריאני מציעה קצת פחות תחכום בהרבה פחות כסף

קארן קווינטוס, סמנכ"לית הלקוחות של חברת Dell / צילום: שלומי יוסף

רוצים חברות שאכפת להם: דור ה-Z נכנס לשוק העבודה ומחפש מעסיקים ערכיים

קארן קווינטוס, סמנכ"לית הלקוחות של חברת Dell והאישה הבכירה בארגון, מספרת בראיון ל"גלובס" על השינויים האסטרטגיים שעוברת החברה, על החשיבה לטווח ארוך ועל המעורבות של מייקל דל בנושאים של גיוון והכלה ● "למה נושאי גיוון הם באחריות של סמנכ"לית הלקוחות? כי ללקוחות שלנו אכפת מהם"

יאיר גרבוז / צילום: כפיר זיו

יאיר גרבוז: "חוץ מפעם אחת, בחיים לא מכרתי עבודה מחוץ לתל אביב"

האמן יאיר גרבוז עדיין בטראומה מהלינץ' שחווה אחרי “נאום הקומץ" לפני ארבע שנים ● עכשיו הוא מציג עבודות ב"זומו", מוזיאון נייד לאמנות, ויש לו כמה תובנות לא נעימות לאוזן על הפריפריה ● ריאיון