גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט: מניות הטכנולוגיה מיתנו את הירידות בתעשייה

פפסיקו הראשונה לדווח על תוצאות הרבעון השני של 2019, ועקפה את התחזיות ● סקטור הפארמה ריכזעניין על רקע ההוראה של טראמפ להגביל את מחירי התרופות ● ההסתברות להפחתה שנייה בספטמבר ירדה ל-62% לעומת 77% לפני שבוע ● המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות, בהובלת מדד הדאקס שאיבד 0.86%

בורסת פרנקפורט / צילום: רויטרס
בורסת פרנקפורט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת. בהתאם למגמה הנאסד"ק ננעל בעלייה של 0.54% שהובלה על ידי עליות במניות הטכנולוגיה ובהן אמזון פייסבוק ונטפליקס דאו ג'ונס שירד במשך רוב היום מיתן את הירידות וננעל בירידה קלה של 0.08%. מדד S&P 500 שנסחר במשך רוב היום ביציבות עבר לעליות קלות וננעל בעלייה של 0.14%.

21:50

המגמה המעורבת שולטת במסחר בוול סטריט, כאשר הנאסד"ק רושם עלייה של 0.40% ואילו הדאו ג'ונס מאבד 0.25%. מדד S&P 500 נותר יציב ויורד ב-0.03%.

הזהב שומר על יציבות ומחירו עולה ב-0.04% ל-1,400.60 דולר לאונקייה. 

מניית טוויטר  עולה ב-3% לאחר שבית משפט קבע כי הנשיא טראמפ לא יכול לחסום משתמשים ברשת החברתית.

20:05

המסחר בוול סטריט שב להתנהל במגמה מעורבת כאשר הדאו ג'ונס מאבד כ-0.30%, מנגד מדד הנאסד"ק רושם עלייה בשיעור דומה.

מניית יצרנית השבבים AMD  עולה ב-2%, לאחר שבנק ההשקעות נומורה העלה את מחיר היעד מ-33 דולר ל-37 דולר. 

מניית חברת פתרונות התקשורת האופטית אקיישה (Acacia Communications) מזנקת ביותר מ-35% לאחר שסיסקו הודיעה על כוונתה לרכוש את החברה בתמורה ל-2.6 מיליארד דולר.

18:34

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות, בהובלת מדד הדאקס שאיבד 0.86%, הקאק ירד 0.3% והפוטסי איבד 0.16%. הבורסה באיסטנבול איבדה כ-2%, בהמשך לנפילת מטבע לאחר פיטורי הנגיד על ידי ארדאון.

בוול סטריט המסחר מתנהל בטריטוריה האדומה, בהובלת מנייתה של 3M, וזאת בציפייה לנאום פאואל הערב שעשוי לרמז על שינוי בתוואי הריבית. ההסתברות להפחתה שנייה של הריבית בספטמבר ירדה ל-62% לעומת 77% לפני שבוע.

18:09

המסחר בבורסות וול סטריט מתנהל במגמה מעורבת, כאשר הדאו ג'ונס מאבד 0.35%, מנגד מדד הנאסד"ק עולה ב-0.2%.

מנייתה של חברת התרופות טבע  הישראלית עולה כעת ב-1%, לאחר רצף ירידות מתמשך מסוף השבוע האחרון, על רקע כוונת ממשל טראמפ להגביל את מחירי התרופות בארה"ב. 

מנייתה של פריון נטוורק  הישראלית מזנקת ב-6.6% על רקע התחלת סיקור בהמלצת קנייה.

אלפאבית  הודיעה כי תרכוש את חברת Elastifile הישראלית, שמספקת טכנולוגיית אחסון לענן לחברות אנטרפרייז.

17:00

אחר הצהריים הודיעה IBM  כי השלימה את רכישת RED HAT תמורת 34 מיליארד דולר - אחת מהרכישות הגדולות ביותר בתעשיית הטכנולוגיה.

פריון  מזנקת בכ-6% אחרי שכלכלני בית ההשקעות האמריקאי Lake Street Capital Markets, החלו לסקר את המניה בהמלצת "קנייה" ונוקבים במחיר יעד של 6 דולר, בעוד שהמחיר הנוכחי של המניה, שנסחרת בנאסד"ק ובת"א, הוא כ-2.9 דולר. 

טבע  שנפתח בירידות של 2%, מתקנת כעת מעלה ונסחרת בטריטוריה הירוקה.

16:35

המסחר נפתח במגמה שלילית בציפייה לנאום פאואל היום בערב. המדדים המובילים מאבדים 0.4%.

סקטור הפארמה נסחר תחת לחץ בעקבות הוראה של טראמפ להגביל את מחירי התרופות בארה"ב.

טבע מאבדת 2%.

15:25

לקראת נאום פאואל בקונגרס נזכיר כי ההסתברות להפחת ריבית ראשונה ביולי לא השתנתה והיא עומדת עדיין על 100%, לפי החוזים העתידיים שנסחרים בשיקאגו. עם זאת, ההסתברויות להפחתה שנייה בספטמבר ולהפחתה שלישית בדצמבר. נכון לעכשיו, ההסתברות להפחתה שנייה בספטמבר ירדה ל-62% לעומת 77% לפני שבוע, כאשר ההסתברות להפחתה שלישית בדצמבר ירדה ל-43% בלבד לעומת 60% לפני שבוע. זה למעשה השינוי הדרמטי בשבוע האחרון בעקבות פרסום נתוני המאקרו האחרונים.

14:00

עונת הדוחות בוול סטריט נפתחה עם פרסום תוצאות פפסיקו, שעקפה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים, גם ברווח וגם בהכנסות. הרווח למניה עלה ל-1.54 דולרים, מעל לתחזיות לרווח של 1.5 דולרים למניה. ההכנסות עלו ב-2.2% ל-16.45 מיליארד דולר, מעל לתחזיות שצפו הכנסות של 16.43 מיליארד דולר.

טבע  יורדת בטרום מסחר, יחד עם סקטור הפארמה שנסחר תחת לחץ, וזאת על רקע ההוראה של טראמפ להגביל את מחירי התרופות בארה"ב.

שער הביטקוין (BTC) עלה ביממה האחרונה ב-4%, ונע סביב 12,300 דולר, נכון לשעה 13:45, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. הבוקר התקרב מחיר הביטקוין ל-12,800 דולר - שערו הגבוה ביותר בשבוע האחרון.

11:30

המדדים המובילים באירופה נסחרים תחת לחץ, כשברקע החוזים העתידיים על המדדים המובילים מאבד עד 0.7% בהמשך לירידות אתמול. מדד הדאקס יורד ביותר מ-1%. 

נגיד הפד פאואל צפוי לשאת היום עדות בפני הקונגרס ובה יהיה לנגיד הזדמנות להגן, או לשנות, את תוואי הריבית. נזכיר כי דוח התעסוקה החזק שפורסם בארה"ב ביום שישי האחרון, הרחיק את הסיכויים להורדת הריבית בארה"ב בטווח הקצר.

10:15

אירופה נפתחת במגמה שלילית: בורסת גרמניה יורדת ב-0.6%, בורסת צרפת ב-0.2%, ובורסת לונדון ב-0.1%. המסחר באסיה ננעל בירידות, למעט ניקיי שעלה ב-0.14%. קוספי איבד 0.6%, שנחאי ירד ב-0.18% ו-ASX 200 איבד 0.1%. הנג סנג נסחר בשעה זו בירידות של כ-0.7%.

מניית איזיג'ט  יורדת ב-3% ומניית דויטשה בנק  יורדת בעד 3.2%, על רקע צעדי ההתייעלות עליהם הכריזה אתמול.  

7:00

המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר בירידות, למעט מדד ניקיי שעולה ב-0.2%. מדד הנג סנג מאבד 0.75%, מדד שנחאי יורד ב-0.6%, מדד ASX 200 יורד ב-0.45%, ומדד קוספי ב-0.3%. המסחר בוול סטריט ננעל אמש בירידות של עד 0.8%. באירופה המסחר ננעל אתמול ביציבות עם נטייה לירידות.

הרקע לירידות מיוחס לצינון הציפיות לחיתוך הריבית של הפדרל ריזרב, לאחר פרסום דוח התעסוקה החיובי בארה"ב בסוף השבוע האחרון שניפץ את התחזיות. היום צפוי נגיד הפד ג'רום פאואללפתוח בעדות בת יומיים בפני הקונגרס, ובה תהיה לנגיד האמריקאי הזדמנות להצהיר מחדש על מדיניות הריבית של הבנק המרכזי.

מנהיגת הונג קונג קארי לאם הודיעה הבוקר על הביטול הסופי של חוק ההסגרה לסין. שלשום התקיימה בהונג קונג הפגנת ענק נוספת נגד החוק, שאמור היה לאפשר לרשויות בהונג קונג להעביר עצורים ואסורים לסין ללא דיון בפסק דינם. 

הלירה הטורקית נסחרת הבוקר בעליות קלות של 0.3% מול הדולר, זאת לאחר שירדה בימים האחרונים בעקבות החלטתו המפתיעה של הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן להדיח את נגיד הבנק המרכזי מוראט סטינקאיה מתפקידו ולמנות תחתיו את סגנו

מבחינת נתוני מאקרו, היום יפורסמו בארה"ב סקר מחזור משרות פתוחות ותעסוקה לחודש מאי. בנוסף, היום נפתחת עונת הדוחות לרבעון השני בוול סטריט. חברת פפסיקו תהיה בין הראשונות לדווח. 

מניית אפל  איבדה 2% במסחר בארה"ב אמש. הבוקר הספקיות של ענקית הטכנולוגיה נסחרות בירידות באסיה. כך, מניית TDK Corp , מניית Nidec, מניית Alps Alpine , מניית Hon Hai Precision Industry ומניית Catcher Technology מאבדת מעל ל-1%.

מניית סול ג'ל  הישראלית זינקה ב-13% אתמול במסחר בארה"ב. החברה, המפתחת מוצרים לטיפול במחלות עור, הודיעה על השגת כל היעדים בניסויי שלב III שלה בטיפול במחלת רוזציאה

חברת הטכנולוגיה הישראלית ננו דיימנשן  התרסקה אתמול במסחר בוול סטריט - המניה צנחה ב-18.5%. החברה פרסמה אתמול אזהרת הכנסות

עוד כתבות

בורסת לונדון / צילום: פול האקט, רויטרס

בורסת לונדון דחתה את הצעת המיזוג עם בורסת הונג קונג

בורסת לונדון LSE דחתה הצעת מיזוג בשווי 36.6 מיליארד דולר של בורסות הונג קונג ● בהונג קונג מאוכזבים מהתגובה, אך הודיעו שימשיכו לשוחח עם בעלי מניות LSE על הצעה בניגוד לרצון הנהלת הבורסה

מטוס של וויז-אייר/ צילום: שאטרסטוק

כמה כסף קיבלו חברות התעופה הזרות על הפעלת קווים לנתב"ג?

מנתוני משרד התיירות עולה כי חברות התעופה הזרות קיבלו מענקים של יותר מ-50 מיליון שקל על הפעלת קווים מיעדים שונים לנתב"ג משנת 2016 ועד היום ● מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי: "מענקי המשרד לחברות התעופה מוכיחים את עצמם פעם אחר פעם"

השופט דוד רוזן / צילום: תמר מצפי

ההחלטה שלא תמצא חן בעיני היועצים המשפטיים בעיריות

נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות סבור כי היועצים המשפטיים בעיריות צריכים לפקח על הטיפול בתיקי הפרות בנייה ● במסגרת החלטה חדשה המליץ הנציב לבחון נהלים חדשים להסדרת התנהלות התביעה העירונית מול מחלקת הפיקוח ברשויות המקומיות, תוך הטלת האחריות החדשה על היועצים המשפטיים

דרור אריה, יו"ר מפלגת נעם / צילום: מתוך יוטיוב

לא נורמלי: רגע לפני פתיחת הקלפיות, מפלגת "נעם" פורשת

בכל מערכת הבחירות מפלגת "נעם" לא עברה בסקרים את אחוז החסימה, וההנחה הייתה שהקמפיין הפוליטי נועד לתת חשיפה מרבית לאג'נדה נגד הלהט"ב ● ראשי המפלגה בהודעת הפרישה: "חשפנו את המזימה לגנוב את המדינה מהעם, אנחנו כאן כדי להישאר"

אייל אלי, יו״ר ועד עובדי מגה / צילום: איל יצהר, גלובס

יושב ראש ועד העובדים במגה: "מגה ב' לא יקרה במשמרת שלי"

את הדברים הללו אמר היום ל"גלובס" אייל אלי, שלוש שנים וחצי לאחר שרשת מגה נקלעה להקפאת הליכים תחת בעליה הקודמים ● "אנחנו נמצאים רחוק רחוק ממה שהיה בתקופה המקבילה", הוסיף

בני זוג במשבר / צילום: Shutterstock

"הלכת השוויון בנטל המזונות" לא חלה בעניינם של בני זוג מוסלמים

כך קבע ביהמ"ש לענייני משפחה בצפת, שדחה בקשת אב לחייב את אמן של שלוש בנותיו הקטינות במזונותיהן מכוח הלכת העליון מיולי 2017 ● הסיבה: הדין השרעי מחייב את האב אבסולוטית במזונות ילדיו ללא קשר לשאלת המשמורת

הפגנה נגד עליית מחירי הדיור בברלין / צילום: Fabrizio Bensch, רויטרס

"עצרנו את כל השיפוצים המתוכננים": שוק הנדל"ן בברלין מגיב בזעזוע לתוכנית הקפאת שכר הדירה

התוכנית להקפיא את שכר הדירה בברלין כבר משפיעה על המשקיעים הפועלים בשוק שמצמצמים השקעות, ועל קבלני השיפוצים שמפטרים עובדים ● "החוקים החדשים הם בסגנון קומוניסטי", אומר בכיר ישראלי ל"גלובס"

נתניהו במבואות יריחו / צילום: חיים צח, לע"מ

היועץ המשפטי הסיר את התנגדותו והממשלה אישרה הקמת ישוב מבואות יריחו

לפני מספר ימים הודיע היועמ"ש כי הוא מתנגד לאישור ממשלתי להקמת יישוב חדש בבקעת הירדן, ואולם היום הצליח ראש המל"ל לשכנע את מנדלבליט כי יש ליישוב חשיבות בשל פרסום תוכנית המאה של טראמפ מיד לאחר הבחירות

נחום ביתן / צילום: שלומי יוסף

ארבע רשתות מצטרפות למרוץ לרכישת סניפי רשת יינות ביתן

לאחרונה התקיימו מגעים עם בעלי הרשתות רמי לוי, יוחננוף, Be ושוק העיר בנוגע למכירת הסניפים ● לפי הערכות, הבעלים ביתן יעדיף למכור לרשת קטנה במקום למתחרה ישיר

בית החייל, רמת גן / צילום: יח"צ

איילון מכרו את הבניין, ובית החייל ברמת גן ישנה כתובת

תשע שנים אחרי שחברת הביטוח רכשה את הבניין שברחוב הרוא"ה ב-58 מיליון שקל, היא מכרה אותו ב-63 מיליון שקל ● באגודה למען החייל, שמפעילים במקום את בית החייל, רומזים שהם לא מרוצים מתנאי השכירות והחלו לחפש מבנה חדש לפעילותם

מצביעים באופן אלקטרוני בבחירות האמצע בארה"ב, נובמבר 2018  / צילום: רויטרס

בבחירות הבאות נצביע באמצעות בלוקצ'יין? המומחים חושבים שזה מסוכן מדי

השאלה אם ישראל צריכה לאמץ בחירות דיגיטליות מבוססות טכנולוגיית בלוקצ'יין, עוררה דיון מעניין בכנס שערך מכון חוגג באוניברסיטת תל אביב ● הניסוי במערכת אלקטרונית שנערך בבחירות לעיריית מוסקבה בשבוע שעבר, מלמד כי לא כדאי למדינה למהר בעניין הזה

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

נעילה מעורבת בבורסה בת"א; דלק זינקה ב-9.6%

מדד ת"א 35 השיל 0.4%, ומדד ת"א 90 עלה ב-0.2% ● היום יפורסם מדד המחירים לצרכן לחודש אוגוסט ● בסוף השבוע האחרון בוול סטריט מדד דאו ג'ונס סגר רצף עליות של שמונה ימים ברציפות, לראשונה זה למעלה משנה ● אתמול דווח על הקלות מצד סין במכסים על סחורה חקלאית מארה"ב

חיים פייגלין - מנכ"ל צמח המרמן / צילום: איל יצהר

כלל ביטוח תשקיע עד 350 מיליון שקל בפרויקט המשרדים של צמח המרמן בגבעתיים

השותפות יפעלו לבצע שינוי ייעוד בקרקע שנרכשה ע"י צמח המרמן ואורוקום בינואר 2018 מחברת מצלאוי תמורת כ-84 מיליון שקל ● על הקרקע מתוכנן לקום פרויקט שיכלול 26 קומות משרדים, 2 קומות מסחר, 5 קומות מגורים וחניון

מכלית נפט סעודית שנפגעה / צילום: רויטרס

התקפת מל"טים קיצצה את תפוקת הנפט של סעודיה ביותר מ-50%

מייק פומפיאו, שר החוץ האמריקאי: "התקפה חסרת תקדים של איראן על אספקת האנרגיה הגלובלית" ● המורדים החותים בתימן נטלו את האחריות להתקפה, אך פומפיאו אומר כי אין שום הוכחה שההתקפה יצאה מתימן

בנימין נתניהו בקלפי / צילום: חיים צח-לעמ"

נתניהו תקף את ועדת הבחירות לאחר שאלה סירבו להיפגש עמו

ראש הממשלה האשים את ועדת הבחירות והמשטרה באוזלת ידה שהביאה להטיית תוצאות הבחירות הקודמות ולאי הקמת ממשלה בראשותו באפריל

המוסד לביטוח לאומי / צילום אילוסטרציה: תמר מצפי

בנק ישראל: המוסד לביטוח לאומי יפשוט רגל ב-2050

בתקופה האחרונה דווח כי המוסד לביטוח לאומי צפוי להגיע למצב של "פשיטת רגל" סביבות שנת 2037, אך מחקר נוסף שנערך מצביע על כך שהמערכת אינה צפויה "לצאת מאיזון" לפני שנת 2050

חנן מלצר / צילום: שלומי יוסף, גלובס

ועדת הבחירות: לא ניתן לנתניהו להיפגש עם השופט מלצר

נשיאות ועדת הבחירות החליטה ברוב של 3 קולות לדחות את בקשת רה"מ להיפגש עם יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר ומנכ"לית הוועדה אורלי עדס, כדי לדון בפרסומים שלפיהם המשטרה לא בדקה את התלונות על זיופים בבחירות

חממת גידול קנאביס של תיקון עולם / צילום: יחצ

חברות מובילות בענף הקנאביס הישראלי מתחרות על רכישתה של תיקון עולם

בין המתחרות על הפעילות: החברות קנביט, קנדוק (אינטרקיור), יוניבו ובזלת ● בעלי תיקון עולם, צחי כהן, דורש 100 מיליון דולר ותמלוגים עבור פעילות תיקון עולם בישראל ● כהן נאלץ למכור את החברה בעקבות טענות המשטרה כי אינו כשיר משפטית להחזיק ביותר מ-5% מחברת קנאביס

דוד אמסלם / צילום: יוסי זמיר

מפעילים סלולריים חוששים שחוקי נייטרליות הרשת יקשו עליהם בדור החמישי

במשרד התקשורת מרגיעים: כל עוד המפעילים לא פוגעים במתחרים הפועלים על הרשת, אין מצב שהנייטרליות ברשת תפגוש את הדור החמישי בסלולר

חיים אביטן/ צילום: שלומי יוסף

המדינה תשקיע 5 מיליון שקל בהתחדשות עירונית בשכונות מצוקה

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תשקיע את הסכום בתכנון של מעל 21 אלף יחידות דיור ● 13,112 מתוכן יהיו יחידות דיור חדשות בשכונות ותיקות בעלות פוטנציאל להתחדשות בישובים פרדס חנה-כרכור, יבנה ורמלה