גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה שלילית בוול סטריט: טבע ירדה לרמת שפל היסטורית; הנפט איבד 1.5% לאחר דוח המלאים

מלאי הנפט בארה"ב ירד בשבוע החולף מעבר לצפוי ● ספר הבז' של הפד: הכלכלה צמחה באופן "צנוע" ממאי עד יולי ● בנק אוף אמריקה היכה את תחזית הרווח למניה ברבעון השני ● בורסות אירופה ננעלו בירידות, בהובלת הקאק הצרפתי

וול סטריט. גם אם שוק האג”ח מזהה סיכון, נראה ששוק המניות לא יודע עליו כלום / צילום: רויטרס
וול סטריט. גם אם שוק האג”ח מזהה סיכון, נראה ששוק המניות לא יודע עליו כלום / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל בטריטוריה האדומה זה היום השני ברציפות על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השני של 2019. מדד S&P 500 איבד 0.6%, הנאסד"ק ירד ב-0.5%.

מניית טבע  איבדה כ-1% למחיר של 8.12 דולרים למניה, רמת שפל היסטורית.

21:45

מחיר הנפט מאבד 1.6% מערכו מתחת ל-57 דולרים לחבית לאחר פרסום דוח ה-EIA שהצביע על ירידה חדה מהצפוי במלאים בארה"ב. אלו ירדו ב-3.1 מיליון חביות - לעומת התחזיות המוקדמות של הכלכלנים לירידה של 2.7 מיליון חביות.

21:00

ספר הבז' של הפד שפורסם הערב הצביע על התרחבות הכלכלה האמריקאית באופן צנוע בסקר האחרון שמדד את התקופה שבין אמצע מאי לתחילת יולי. עם זאת, הסנטימנט החיובי נשמר למרות החששות לגבי ההשפעה השלילית בקשר לאי הוודאות ביחסי הסחר שבין ארה"ב לסין.

מניית אמזון  נסחרת על רקע סיומו של יום ההנחות הגדול - פריים דיי.

20:00

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בירידות קלות על רקע המשך עונת הדוחות. מדד S&P 5000 מאבד 0.3%, הדאו ג'ונס משיל 0.2% והנאסד"ק יורד ב-.1%. מדד הפחד (VIX) קופץ ב-2.5%.

מניית טבע  מאבדת 2.2% ויורדת למחיר של 8 דולרים. מוקדם יותר השבוע גולדמן זאקס חתך מוקדם יותר המלצה למניה ואת מחיר היעד ל-6 דולרים למניה.

חברת התרופות אבוט העלתה תחזיות וצופה כעת לשנה הפיסקלית רווח למניה בטווח של 3.27-3.21 דולרים, לעומת תחזית קודמת לרווח של 3.25-3.15 דולרים למניה.

אינטראקטיב ברוקרס' דיווחה על תוצאות מאכזבות לרבעון השני של השנה, עם רווח של 46 סנט למניה - הרבה מתחת לתחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק לרווח של 53 דולרים למניה. התוצאות הושפעו מירידה בפעילות המסחר ועלייה של 8% בהוצאות.

גולדמן זאקס חתך את ההמלצה למניית ליוויס' מ'ניטרלי' ל'מכירה' והמניה יורדת ביותר מ-5%.

18:34

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בטריטוריה האדומה, בהמשך לירידות קלות שנרשמו אמש. 

מניית טבע  יורדת למחיר של 8 דולרים בלבד. מוקדם יותר השבוע מורגן סטנלי חתך המלצה למניה והוריד את מחיר היעד באגרסיביות. נטפליקס צפויה לפרסם הערב לאחר המסחר את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של השנה. גם IBM ואיביי יפרסמו דוחות. בזירת הבנקאות מורגן סטנלי צפוי לפרסם גם הוא דוחות לאחר המסחר.

מאוחר יותר הערב (21:00) שעון ישראל יפורסם ספר הבז' של הפד שישקף את הפעילות הכלכלית בקרב 20 מחוזות בארה"ב.

באירופה המסחר ננעל בירידות בהובלת הקאק הצרפתי שאיבד -0.76%. הדאקד ירד בשיעור דומה והפוסטי הבריטי השיל 0.6% לצד ירידת המטבע המקומי לשפל של שנתיים מול הדולר. הבורסה בשטוקהולם איבדה 2%. 

הבנק הגדול בגרמניה, דויטשה בנק , עלה לכותרות עקב הדיווח ב"בלומברג" לפיו קרנות גדולות מבצעות משיכות ענק מהבנק לאחר ההודעה על קיצוץ עובדים ומכירת חטיבות.

16:39

המסחר בוול סטריט נפתח ביציבות במדדים המובילים. מניית טבע ממשיכה במומנטום השלילי ומאבדת 3.5% מתחת ל-8 דולרים למניה.

15:40

החוזים העתידיים על המדדים בניו יורק מצביעים היום (ד') על פתיחת מסחר יציבה, ללא שינויים מהותיים, על רקע הגל האחרון של פרסום דוחות לרבעון השני.

סי.אס.אקס  פרסמה תוצאות חלשות מהצפוי, והודיעה כי היא צופה כי ההכנסות לשנה כולה יירדו בין 1% ל-2%. 

יונייטד איירליינס  עקפה את תחזיות האנליסטים בהכנסות וברווחים, והרחיבה את תוכנית רכישת המניות העצמית שלה (בייבק) ב-3 מיליארד דולר.

יותר מ-7% מחברות מדד S&P 500 כבר דיווחו את דוחותיהן לרבעון השני, מתוכן כ-85% הציגו רווחים שעלו על תחזיות האנליסטים.

היום פורסם נתון התחלות הבנייה בארה"ב, שהצביע על ירידה של 0.9% - לשיעור עונתי של 1.253 מיליון יחידות ביוני. הצפי היה ל-1.261 מיליון יחידות. 

באירופה החשש ממאבק הסחר העולמי שולח את השווקים לירידות. מניית יצרנית ציוד הטלקום אריקסון  צונחת בכ-7% לאחר שהזהירה כי העלויות של זכייה בחוזים חדשים עלולות להשפיע לשלילה על רווחיותה במחצית השנייה של השנה. 

14:00

עונת הדוחות בוול סטריט נמשכת. בנק אוף אמריקה  היכה את תחזיות הרווח למניה ברבעון השני של 2019, כשרשם רווח של 74 סנט למניה, לעומת 63 סנט לעומת 62 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד, ומעל לתחזיות האנליסטים בשוק לרווח למניה של 71 סנט. בשורה העליונה, ההכנסות ירדו במעט מהתחזיות והסתכמו ב-23.08 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 23.11 מיליארד דולר, ולעומת הכנסות של 22.55 מיליארד דולר ברבעון המקביל. בנק אוף אמריקה צפוי להגדיל את שיעור הדיבידנד המחולק למשקיעים ב-20%.

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בשעה זו ביציבות.

מדד המחירים לצרכן בגוש האירו עלה בחודש יוני ב-0.2%, לעומת הצפי לעלייה של 0.1%. בחישוב שנתי מדובר בעלייה של 1.3% לעומת הצפי לעלייה של 1.2%.

הליש"ט הבריטית בשפל של שנתיים מול הדולר האמריקאי בצל חוסר הוודאות סביב הברקזיט.

11:30

נמשכות הירידות באירופה.

באסיה נסגר המסחר בבורסת שנחאי  בירידה של 0.2%, ובשנזן עלה המדד בשיעור דומה. 

בסינגפור נרשמה צניחה של 17.3% ביצוא ללא נפט מהמדינה ביוני, הרחק מעבר לצפי לירידה של 9.9% בסקר הכלכלנים של רויטרס. מדובר גם בירידה הגדולה ביותר מאז פברואר 2013, אז צנח היצוא ב-33.2%.

10:30

בורסות אירופה החלו את המסחר במגמה מעורבת, לאחר שהערותיו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על הסחר מול סין פגעו בסנטימנט המשקיעים, ועוררו מחדש את החששות מהנושא.

מדד סטוקס אירופה 600  נסחר בירידה קלה, בהובלת מדד הנפט והגז שצונח ב-1.2%, בעוד שבעליות מוביל מגזר המוצרים למשק הבית, עם עלייה של 0.5%.   

08:45

מחיר הביטקוין ממשיך לרדת הבוקר, לאחר שאתמול צנח ב-13%. נכון לשעה 7:30 הבוקר עומד שער הביטקוין (BTC) על קרוב ל-9,380 דולר, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. זהו מחירו הנמוך ביותר של הביטקוין מאז 20 ביוני - והוא מתקרב לשפל של חודש. שער הביטקוין נפל ב-27% בשבוע האחרון.

נפילת הביטקוין באה במידה רבה על רקע הלחץ הפוליטי והרגולטורי הגובר בעולם על תוכנית המטבע הדיגיטלי של פייסבוק, ליברה. דיויד מרכוס, העומד בראש פרויקט ליברה, עבר אתמול חקירה באש צולבת בשימוע שנערך בסנאט האמריקאי.

7:15

המסחר בשוקי אסיה מתנהל היום (ד') במגמה שלילית, בעקבות ההתפתחויות אמש בחזית הסחר בין ארה"ב לסין.

במסחר הבוקר נרשמו ירידות של כ-0.1% בבורסת שנחאי   בעוד שבשנזן  נרשמו עליות של כ-0.2%. בבורסת הונג קונג ירד מדד הנג סנג  בכ-0.4%.

ביפן נפל מדד ניקיי   ב-0.4% עם ירידה של יותר מ-2.5% במניית קבוצת סופטבנק .

בקוריאה הדרומית צנח מדד קוספי  בכ-1%, עם ירידה של 1.5% במניית יצרנית השבבים SK Hynix, בעוד שבאוסטרליה נרשמו עליות של כ-0.5% במדד S&P/ASX 200 .

עוד כתבות

שוק הפשפשים של פייסבוק / צילום: shutterstock, עיצוב: טלי בוגדנובסקי

המערב הפרוע של פייסבוק: שאריות מזון, שיניים תותבות ואיפור משומש לכל המעוניין

זירת המסחר של פייסבוק הושקה לפני שלוש שנים, וכיום אחד מכל שלושה אמריקאים עושה בה שימוש ● הזירה הפופולרית הפכה לכר פורה להונאות, בין השאר בשל יותר מ-100 מיליון חשבונות מזויפים ברשת החברתית ● הענקית מנסה לצמצם את התופעה באמצעות הגבלת גיל, דרישת ותק וטכנולוגיית בינה מלאכותית

ראובן (רובי) ריבלין /צילום: תמר מצפי

ריבלין לננסי פלוסי: "לשמור את ישראל מעל למחלוקת הפוליטית"

נשיא המדינה ראובן ריבלין התקשר הערב ליו"ר בית הנבחרים הדמוקרטית ננסי פלוסי בניסיון לאחות את הקרע העמוק בין המפלגה המדוקרטית לישראל לאחר החלטה לאסור על כניסת שתי חברות קונגרס לישראל ● טראמפ: "יהודים שמצביעים למפלגה הדמוקרטית לא נאמנים לישראל"

אס”א ת”א מול מכבי כשרונות חדרה בגמר גביע המדינה לנשים 2019 / צילום: עודד קרני - באדיבות ההתאחדות לכדורגל

נשים ללא תקציב: "אנחנו מקריבות, מי שייהנה זה דור העתיד"

נבחרת הנשים בכדורגל אירחה אתמול למשחק ידידות את קבוצת צ'לסי האנגלית מול 8,534 אוהדות ואוהדים, ששברו את שיא הקהל במשחק נשים בישראל ● שחקניות הנבחרת, אשרת עיני ונורה אבו שנב התארחו באולפן "גלובסטוק" וסיפרו על ההתרגשות מנקודת הציון והמאבק לקיום הענף בישראל ● האזינו

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

מגמה מעורבת בת"א; בית שמש מזנקת 7%, המלט צונחת

ת"א 35 משיל 0.3%, מנגד ת"א 90 עולה ב-0.3% ● מנועי בית שמש קופצת לאחר הדוחות ● אינטרקיור ממשיכה לטפס לאחר זינוק אתמול ● אמת צונחת ב-14%, המלט נופלת ב-7% לאחר הדוחות

אנשים בחוף ים בעת גל חום בצרפת  / צילום: Eric Gaillard, רויטרס

התחזית: ב-2030 יאבדו 80 מיליון עבודות במשרה מלאה בגלל החום

דוח של ארגון העבודה הבינלאומי מזהיר שההתחממות הגלובלית היא איום ממשי על פריון העבודה בעולם כולו, שעלותו עשויה להגיע ל-2.4 טריליון דולר ● המזגנים, שהצילו את עובדי המשרדים, לא רק מחריפים את בעיית ההתחממות, הם יוצרים "איי חום" בערים צפופות שפוגעים בתנאי העבודה של העובדים בחוץ ● בגרמניה, בעקבות גל החום האחרון, הירוקים כבר דורשים לעגן בחוק הקלות בימים חמים במיוחד

איתי ברדה / צילום: פיני סלוק

איתי ברדה מונה למשנה למנכ"ל הלמן אלדובי; התפטר מהגמל

במקביל ימונה ברדה לתפקיד יו"ר פעיל של בית הסוכן קוואליטי ● ברדה ימשיך לקחת חלק פעיל בפיתוח התחום הפנסיוני של הקבוצה ובליווי צמוד של לקוחות אסטרטגיים, מעסיקים וסוכנים

אביחי מנדלבליט / צילום: שלומי יוסף

החלטת בג"ץ: ביקורת גלויה ומרומזת על היועמ"ש והפרקליטות

אמירות שופטי בג"ץ בדיון היום בעתירה נגד מינוי מנכ"ל משרד המשפטים מאירות באור בעייתי את התנהלות היועמ"ש ופרקליטות המדינה ● מנדלבליט, כזכור, נתן מעין אישור רפה למהלך של שר המשפטים אוחנה - וכעת השופטים למעשה מטיחים בו: מדוע לא פעלת לגבי המינוי עד היום? ● פרשנות

אזרח איראני חולף ליד פוסטר של האייטולה חומייני / צילום: TIMELINE-Morteza Nikoubazl

לאחר קריסה של 60%: איראן תבצע פיחות אגרסיבי למטבע

נשיא איראן, חסן רוחני, הורה לפרלמנט למחוק ארבעה אפסים מהריאל שקרס ב-60% מאז הסנקציות של ממשל טראמפ  ● המהלך צפוי לייצר למעשה מטבע חדש בשם 'טומאן', שהיה בשימוש בשנות השלושים של המאה הקודמת

מחצבה בדרום. זכויות בנייה  של 120% לתעסוקה הופכות ל־600% במשרדים  / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

"אזורי התעשייה נעלמים": לאן עוברים המפעלים ומה יעשו התעשיינים שחייבים להישאר במרכז הארץ

שטח הקרקע לתעשייה מסורתית בישראל יורד והולך, בעיקר במרכז הארץ ● מי מרוויח ומי מפסיד מהתופעה הזו, ולאן ילכו כל המפעלים שלא יכולים לעבור לפריפריה?

גיא סלע / צילום: תמר מצפי

גיא סלע, מנכ"ל סולאראדג', ייעדר מהתפקיד בגלל מחלתו; צבי לנדאו מונה למנכ"ל בפועל

סולאראדג' עדכנה לאחר סיום המסחר בוול סטריט כי במצבו הבריאותי של סלע חלה החמרה משמעותית, וכתוצאה מכך הוא ייעדר מהתפקיד ● לנדאו מכהן כסגן הנשיא למכירות בחברה מאז 2009

גיורא איילנד / צילום: תמר מצפי, גלובס

גיורא איילנד: הגידול בהסכם הסיוע הביטחוני של ארה"ב פוגע בתעשיות הקטנות והבינוניות

במסגרת ההסכם בוטלה היכולת של ישראל להמיר כ-25% מכספי הסיוע מדולר לשקל • האלוף במיל' איילנד כתב את הדברים בחוות דעת שחיבר בהזמנת פורום חברות המייצרות רכיבים לתעופה • חוות הדעת מציעה ליצור "אפליה מתקנת" לספקים זרים שיבצעו עסקאות רכש עם חברות קטנות

ג’ף בזוס, מנכ”ל אמזון /  צילום: רויטרס, JOSHUA ROBERTS

היא הגיעה: אמזון הכריזה רשמית על כניסתה לפעילות בישראל

לשם כך הקימה אמזון דף רשמי בשפה העברית תחת Amazon Services ופונה לקהל המוכרים הישראלים בהצעה להצטרף לזירה שלה ● מציעה גם למוכרים מחו"ל לאחסן את המלאי בישראל ולהסדיר את השילוח הבינלאומי באמצעות חברת שילוח לבחירתם

ניר שטרן / צילום: תמר מצפי

התחרות בשוק התקשורת: סלקום מעלה את מחיר חבילת הטריפל

החברה החלה להודיע ללקוחות הטריפל על העלאת מחיר של 5 שקלים בעלות הנתב האלחוטי, שיעלה מעתה 15 שקל בחודש ● מדובר במהלך מוכר שבו במקום להעלות את מחיר החבילה, מעלים את מחיר ציוד הקצה

זיהום בחופים /  צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב / Shutterstock

באוויר, בים, ביבשה ובצלחת: הפלסטיק נמצא במקומות שלא חשבנו עליהם

על קרקעית האוקיינוס, בהרי הרוקי ואפילו בקונגרס - שאריות של פלסטיק נמצאות בכל מקום ומתעופפות למרחקים ● המדענים הוכיחו שהחומר פוגע בבעלי חיים, וכעת הם בודקים את הנזק לבני האדם ● ובישראל? פה הזיהום גבוה פי תשעה בהשוואה למערב הים התיכון ● המשבר האקולוגי - מדור חדש

סקר הסקרים - מועד ב'

סקר הסקרים: למרות הדיווחים על חיכוכים בצמרת, כחול לבן נותרת יציבה; גם איילת שקד לא נפגעה מהפרסומים השבוע

מערכת הבחירות החדשה יצאה לדרך, וסקר הסקרים חוזר ● מי מתחזק, מי נחלש, ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה? ● כל הסקרים מכל כלי התקשורת ● "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר של מערכת הבחירות הלוהטת

דב סלע, מנכ”ל ראדא / צילום: שלומי יוסף

מניית ראדא זינקה לשיא בעקבות זכייה של אלביט במכרז משהב"ט לאספקת מערכות "חץ דורבן"

מכ"מים שמייצרת ראדא משולבים במערכת שנועדה להגן על הנגמ"שים של צה"ל ● מחיר של 4.8 דולר למניה משקף לראדא שווי של 182 מיליון דולר ותשואה של יותר מפי 4 על השקעתה של בעלת השליטה, DBSI, לפני 3.5 שנים ● למרות צמיחה בהכנסות, החברה עברה להפסד רבעוני

מסיבת עיתונאים של "ימינה" ביישוב אלקנה / צילום: מפלגת ימינה

הפתרון של ימינה למחירי הדיור: חצי מיליון תושבים לשטחים

מפלגת ימינה בראשות איילת שקד הציגה היום ביישוב אלקנה את תוכניתה להורדת מחירי הדיור, שכוללת הגדלת היצע הדירות במערב השומרון למאות אלפי ישראלים והארכת קו הרכבת הקלה עד לצומת תפוח ● שר החינוך, הרב רפי פרץ: "השומרון הוא הפתרון למצוקת הדיור והמחיה"

מימין: ניר גלעד ורן עוז / צילומים: אלון רון, איל יצהר, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

מסתמן: ניר גלעד ורן עוז לא יקבלו חוזה לחמש שנים במגדל

בעקבות חשיפת "גלובס", רשות שוק ההון לא תאשר ככל הנראה סעיף בחוזי העסקה של גלעד ועוז במגדל, שמבטיח כי השניים יקבלו שכר על חמש שנות עבודה, גם אם תקופת העסקתם תהיה קצרה יותר ● הסיבה: הסעיף עשוי להתנגש בחוק שכר הבכירים שמגביל את שכרם לכ-3.5 מיליון שקל בשנה

אמיר אוחנה./ צילום: כפיר זיו

מכה לאוחנה: בג"ץ מקפיא את המינוי למנכ"ל משרד המשפטים

(עדכון) - שופטי בג"ץ הנחיתו מהלומה על שר המשפטים אמיר אוחנה ומתחו ביקורת חריפה על המדינה, כשהוציאו צו על-תנאי נגד מינוי עו"ד אופיר כהן למנכ"ל משרד המשפטים בתקופת בחירות ● לדבריהם, המינוי "סותר כל שורה בהנחיית היועמ"ש", שלפיה החלפת מנכ"ל בתקופת בחירות תיעשה רק במקרים חריגים

השריפה ביערות האמזונס בברזיל / צילום: Bruno Kelly, רויטרס

המשבר האקולוגי הבא: יערות הגשם בברזיל, שאחראים ל-28% מייצור החמצן בעולם, עולים באש

תמונות לוויין מראות כי העשן מכסה כמחצית מברזיל וכבר הגיע לפרו, לבוליביה ולפרגוואי ● לפי סוכנות החלל הברזילאית, שטח בגודל של 1.5 מגרשי כדורגל נשרף בכל דקה ● מהן ההשלכות של שריפת יערות האמזונס, המהווים את אחת המערכות האקולוגיות הגדולות ביותר על פני כדור הארץ?