גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט ננעלה בירוק על רקע דברי וויליאמס; הזהב טס

נשיא הפד של ניו יורק דוחק בהורדת הריבית והעביר את וול סטריט לעליות ● עונת הדוחות נמשכת: הלילה לאחר המסחר מיקרוסופט צפויה לפרסם דוחות ● מורגן סטנלי עולה ב-1.4% לאחר שהבנק היכה את תחזית הרווח למניה ב-9 סנט ● פיליפ מוריס ואיביי קופצות לאחר הדוחות ● אפל זוכה להעלאת המלצה מצד בית ההשקעות ריימונד

וול סטריט IBM /  צילום: Reuters, Brendan McDermid
וול סטריט IBM / צילום: Reuters, Brendan McDermid

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המדדים המובילים בוול סטריט קטעו רצף ירידות לאחר הציפייה להורדת ריבית עקב דברי נשיא הפד של ניו יורק. מדד הנאסד"ק עלה ב-0.3%, ומדד S&P 500 טיפס ב-0.4%.

מחיר הזהב, הנחשב לחוף מבטחים בעתות משבר, זינק ב-1.8% ל-1,449 דולרים לאונקייה, וזאת על רקע הדברים שאמר נשיא הפד של ניו יורק בנוגע לצורך המידי בהפחתת הריבית שכן "עדיף לנקוט באמצעי מניעה מאשר להמתין לאסון".

22:00

המדדים המובילים בוול סטריט עברו להיסחר בטריטוריה הירוקה על רקע דבריו של נשיא הפד' של ניו יורק, ג'ון וויליאמס, שאמר כי הפד' צריך לפעול "במהירות ובעוצמה" במטרה לעצור את תחילתה של האטה כלכלית. "עדיף לנקוט באמצעי מניעה מאשר להמתין לאסון", הוסיף וויליאמס.

הדאו ג'ונס עולה ב-0.1%, מדד S&P 500 מטפס ב-0.4%, הנאסד"ק עולה ב-0.3%.

מחיר חבית נפט איבד 2.3% וננעל ברמה של 55.3 דולר לחבית, וזאת על רקע חזרתן לפעולה של אסדות קידוח במפרץ מקסיקו לאחר סיומה של סופת ההוריקן. 

18:35

המדדים המובילים בבורסות אירופה ננעלו בירידות בהובלת הדאקס הגרמני שאיבד 0.9%. הקאק הצרפתי ירד 0.3% והפוטסי הבריטי איבד 0.6%. בוול סטריט, המדדים מאבדים עד 0.4% ברקע להמשך עונת הדוחות.

18:15

מחיר הביטקוין מתאושש מהירידות שרשם בשבוע האחרון ומטפס ביממה האחרונה בכ-5%. לפי נתוני אתר CoinMarketCap, בשעה האחרונה זינק שער ה-BTC  שוב מעל לרף ה-10,000 דולר ונע קרוב ל-10,200 דולר ליחידה.

17:35

המסחר בוול סטריט מתנהל ביציבות ברקע להמשך עונת הדוחות לרבעון השני של 2019. אחרי פרסום הדוחות: מניית איביי  מזנקת, נטפליקס  צוללת ב-11%, מניית אינטרנשיונל ביזנס משין (IBM) קופצת, פיליפ מוריס  ומורגן סטנלי  מרכזות עניין לאחר שהיכו את התחזיות.

מניית טבע  צונחת מתחת ל-8 דולרים - רמת שפל היסטורית.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בירידות על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השני של 2019. המדדים המובילים מאבדים עד 0.3% בפתיחה.

מדד הייצור של הפד לאיזור פילדלפיה עלה ביולי לרמה הגבוהה מזה כשנה. מדד הייצור טיפס ביולי ל-21.8 נקודות, לעומת 0.3 נקודות בחודש יוני, ו-16.6 נקודות בחודש מאי. הכלכלנים צפו קריאה של 4.5 נקודות. כל קריאה מעל ה-0 מצביעה על שיפור בתנאים הכלכליים.

15:30

החוזים העתידיים על המדדים בבורסת ניו יורק מצביעים על יציבות בפתיחה, על רקע המשך עונת הדוחות הרבעוניים לרבעון השני.

בתוך כך, דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב עלו ב-8,000 תביעות הסתכמו ב-216 אלף, בהתאם לציפיות.

בנק ההשקעות מורגן סטנלי היכה את התחזיות לרבעון השני של השנה, כשרשם רווח למניה של 1.23 דולרים - 9 סנט מעל לתחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק. הבנק היכה את התחזיות גם בשורה העליונה.

פיליפ מוריס רשמה רווח למניה של 1.46 דולרים - מעל לתחזיות המוקדמות שצפו רווח של 1.32 דולרים למניה. החברה עקפה בנוסף את תחזית ההכנסות והעלתה תחזיות לשנה כולה.

בית ההשקעות ריימונד העלה המלצה לאפל ל'תשואת יתר' לעומת 'תשואת שוק', והביע אמון באייפון 5G הצפוי לצאת לשוק.

יצרנית התרופות השוויצית נוברטיס העלתה את התחזיות לשנה כולה, גם ברווח וגם בהכנסות, בהמשך לעלייה של 20% ברווח התפעולי ברבעון השני של 2019. 

איביי היכתה את התחזיות עם רווח של 68 סנט למניה - מעל לצפי ב-6 סנט למניה. גם בשורת ההכנסות החברה עקפה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים.

 חברת SAP דיווחה על ירידה של 21% ברווח התפעולי ברבעון השני של השנה.

מניית נטפליקס  צוללת יותר מ-10% במסחר המוקדם, לאחר שענקית הסטרימינג דיווחה על ירידה מפתיעה במנויים בארה"ב, בשילוב עם האטה בצמיחה של משתמשים גלובליים. 

ירידות נרשמות גם ב-IBM  לאחר שהחברה דיווחה על רבעון רביעי ברציפות של ירידה בהכנסות. 

13:30

באירופה יורד מדד סטוקס אירופה 600  ב-0.4%. הירידה במניות הטכנולוגיה התמתנה נעט, והסקטור מאבד 1.6%, בעוד שמניות מגזר הבריאות עולות בכ-1%.  

11:30

באירופה נסחרות הבורסות בירידות על רקע פרסום דוחות החברות. מניית SAP   צונחת בפרנקפורט בכ-8%, לאחר שחברת הטכנולוגיה בעלת השווי הגבוה ביותר באירופה פרסמה תוצאות שלא עמדו בתחזיות האנליסטים. המניה גוררת מטה את סקטור ההייטק ביבשת. 

נוברטיס  רושמת עליות, לאחר שהיכתה את תחזיות האנליסטים לרבעון השני עם תוצאות חזקות, והעלתה את תחזיותיה לשנה כולה.

דוחות הרבעון השני של דנסקה בנק  מציגים רווח לפני מס מתחת לציפיות האנליסטים. הרווח נפגע משיעורי ריבית נמוכים ומעלויות גבוהות שנגרמו בעקבות שערוריית הלבנת הכספים בסניף האסטוני של הבנק. 

מניות אסוס צונחות בכ-14% בלונדון לאחר שקמעונאית האופנה המקוונת הבריטית פרסמה אזהרת רווח שלישית בתוך שמונה חודשים.

בורסות אסיה ננעלו בירידות שערים בהובלת בורסת טוקיו   שאיבדה 2%.

10:15

בורסות אירופה פתחו את המסחר בירידות, תוך שהמשקיעים מעכלים את תוצאות הדוחות שפורסמו, ופוקחים עין על הנעשה בגזרת הסחר העולמית. 

מדד סטוקס אירופה 600  מאבד בפתיחה 0.6%, עם צניחה של 2.6% במגזר הטכנולוגיה. עליות נרשמות רק במגזר הבריאות, שעולה ב-0.2%.

נמשכות הירידות באסיה. בורסת טוקיו   מאבדת קרוב ל-2%. בהונג קונג מאבדת ענקית הטכנולוגיה טנסנט   1.3%. 

07:30

המניות בסין רושמות ירידות היום (ה'), ויתר שוקי אסיה בעקבותיהם, על רקע האיום המחודש מכיוון הסחר העולמי, ובהמשך למסחר בוול סטריט שננעל אמש בטריטוריה האדומה זה היום השני ברציפות, על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השני של 2019. 

בורסת שנחאי   מאבדת 0.7% ובשנזן  יורד המדד בכ-1%. בהונג קונג מאבד מדד ההנג סנג  0.5%. 

בטוקיו נופל מדד ניקיי  ב-1.25%, עם ירידות בולטות במניות סופטבנק   ו-Fanuc .

היצוא ביפן צנח ביוני ב-6.7% בהשוואה ליוני 2018, ולעומת ציפיות כלכלנים לירידה מתונה יותר, של 5.6%.

מדד קוספי   בקוריאה הדרומית מאבד כ-0.3%, עם ירידות של כ-1% במניית Celltrion.

הבנק של קוריאה הודיע על קיצוץ הריבית ב-25 נקודות בסיס ל-1.5%, בעקבות הורדה ביעד הצמיחה של קוריאה הדרומית מוקדם יותר החודש, וסכסוך סחר מתמשך בין סיאול לטוקיו, שבמסגרתו הטילה יפן מגבלות על יבוא חומרים חשובים המשמשים את מגז ההייטק בקוריאה.     

הוון הקוריאני מאבד 0.17% לשער של 1,181.68 וואן לדולר, לאחר שפל קודם של 1,183.52.

באוסטרליה נסחר מדד S&P/ASX 200  בירידות של כ-0.3%. מניות חברת הנדל"ן Lendlease זינקה ביותר מ-4% לאחר שהחברה הודיעה על חוזה עם ענקית הטכנולוגיה של אלפבית, גוגל, בהיקף של 15 מיליארד דולר, בקליפורניה.

נתוני העבודה באוסטרליה  מראים היום כי שיעור האבטלה במדינה נותר ברמה של 5.2% ביוני. 500 משרות חדשות נוצרו בחודש שעבר, הרחק מתחזית של 10,000 משרות.

יצרנית השבבים עבור אפל, טייוואן סמיקונדקטור , צפוה לפרסם היום דוחות. 

עוד כתבות

יוסי דורי, כלל ביטוח / צילום: איל יצהר, גלובס

כלל ביטוח רוכשת מחברת טוטנאור של קרן פורטיסימו מבנה תעשייתי ב-96 מיליון שקל

כלל תשכיר לטוטנאור את הבניין שבאזור תעשייה הר-טוב בבית שמש לתקופה של 12 שנים לפחות בכ-6 מיליון שקל בשנה, המשקפים תשואה של כ-6.2% על ההשקעה

אזור המלונות באילת / צילום: שלומי יוסף

רשת אברהם הוסטלס מתרחבת: תגיע לאילת באביב-קיץ 2020

הסניף הדרומי של אברהם הוסטלס יצטרף לשלושה סניפים שכבר מונה הרשת, בירושלים, בת"א ובנצרת ● המבנה שבו יוקם הסניף באילת יחליף את מלון בי יוניק, והמבנה הקיים יעבור שיפוץ ואבזור בהשקעה של 10 מיליון שקל

אתר אשפה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מה עושה לאונרדו דיקפריו כשהוא נתקע מאחורי משאית זבל

בתוך סקטור התעשייה, שמאבד ערך ותפוקה לטובת מפעלים במדינות המזרח הרחוק, בולט מגזר תעשייתי אחד שדווקא נמצע בצמיחה מתמדת - פינוי אשפה ● רבים כבר גילו את פוטנציאל ההשקעה הטמון בתחום - וביניהם גם כמה שמות מפורסמים ● רוב קרנות הסל של מגזר התעשייה מקצות בינתיים משקל זעום לחברות בתחום, אבל אפשר למצוא גם כאלה שמתמחות בו

חברי הקונגרס האמריקאי/ צילום :   רויטרס Jim Young

שירות המחקר של הקונגרס: תמיכת האמריקאים בישראל שנויה במחלוקת

הדוח קובע כי תמורות דמוגרפיות בארה"ב הן אחד מהגורמים לשינוי באופן שבו תופסים האמריקאים את היחסים עם ישראל ● "למרות מעמדה של ישראל כמדינה עשירה, בעלת עוצמה צבאית, היא עדיין תלויה בארה"ב לרכש מערכות נשק יקרות" ● סך כל הסיוע האמריקאי לישראל – 142 מיליארד דולר

נשק / צילום: שאטרסטוק

כך משתמשים בפייסבוק עוקפים את איסור מכירת הנשק בפלטפורמה

לפי דיווח של ה"וול סטריט ג'ורנל", משתמשים מצליחים למכור כלי נשק דרך פלטפורמת מרקטפלייס על ידי פרסום של קופסה או תיק עבור כלי נשק בתמחור מנופח

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

מגמה מעורבת בת"א; בית שמש מזנקת 7%, המלט צונחת

ת"א 35 משיל 0.3%, מנגד ת"א 90 עולה ב-0.3% ● מנועי בית שמש קופצת לאחר הדוחות ● אינטרקיור ממשיכה לטפס לאחר זינוק אתמול ● אמת צונחת ב-14%, המלט נופלת ב-7% לאחר הדוחות

סניף קפה של קופיקס / צילום: יחצ

רשת קופיקס ממשיכה לדמם: סגרה 10 בתי קפה במחצית הראשונה של 2019

ההכנסות מפעילות בתי הקפה הצטמקו ב-21% ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו בכ-18 מיליון שקל, ופעילות המרכולים סופר קופיקס רשמה ירידה של כ-2% לרמה של כ-50 מיליון שקל

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

הבורסה ננעלה בעליות: דלק רכב וגזית גלוב עלו בחדות לאחר הדוחות

מדד ת"א 35 טיפס ב-0.66%, מדד ת"א 90 עלה ב-0.88% ● דלק רכב זינקה בכ-10% ● קרסו רשמה זינוק ברווח הנקי ברבעון השני פי 3 ל-46.4 מיליון שקל ● מניית אפי נכסים זינקה ב-5.2%, אנלייט אנרגיה זינקה ב-5.66%, נורסטאר זינקה ב-7.85%

חווה לגידול קנאביס בצפון הארץ/  צילום: רויטרס

יו"ר קאנומד גיא רוזן התפטר אחרי ארבעה חודשים בלבד

וגם: שינויים בצמרת ניהול ההשקעות בנדל"ן בקבוצת הביטוח הראל, מנכ"ל גבאי מניבים יוסי גורדון הודיע על פרישה, סמנכ"ל הכספים של פתאל מונה לדירקטור במגדלי הים התיכון, מנכ"ל פייפאל ישראל מונה לסגן נשיא בחברה העולמית ואל"מ גלית גולן מונתה ליו"רית "חבר"

יוסף ג'בארין   / צילום: דוברות הרשימה המשותפת

האם ח"כ יוסף ג'בארין שולט בנתונים על העצורים המינהליים בישראל?

חבר הכנסת מהרשימה המשותפת יוסף ג'בארין הפתיע כשטען כי בערך 500 עצורים מינהליים כלואים בישראל מבלי שנשפטו ● האם זה אכן המספר? ● המשרוקית של גלובס

שרת הסחר הדרום קוריאנית יו מיונג-הי ושר הכלכלה והתעשייה אלי כהן / צילום: יוסי זמיר

שר הכלכלה: הסתיים המו"מ עם דרום קוריאה להסכם אזור סחר חופשי

רה"מ בנימין נתניהו הודיע אתמול כי ישתתף בחתימה, אך עם הודעת היועמ"ש כי מדובר רק בטקס סיום המו"מ ולא בחתימה על ההסכם סחר, ביטל את הגעתו

מחכים בתור לביטוח לאומי / צילום: תמר מצפי

משרדי הבריאות והמשפטים נותנים את השירות הגרוע ביותר; מי המשרד הממשלתי המצטיין?

בדוח של רשות התקשוב במשרד רה"מ, הציון הממוצע שהעניק הציבור לרמת השירות שהוא מקבל מיחידות הממשלה מסתכם ב-65 בלבד ● את הציון הגרוע ביותר קיבל משרד המשפטים (האפוטרופוס הכללי והכנ"ר) ● רשות הגבייה והאכיפה קיבלה ציון מספיק בקושי ● ומה הכי מעצבן את האזרח?

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

נעילה חיובית בארה"ב: נאסד"ק ודאו ג'ונס עלו ב-0.9%; טרגט זינקה ב-20%

נאסד"ק טיפס ב-0.9% ו-S&P 500 עלה ב-0.8% ● המדדים המובילים באירופה עלו מעל ל-1% ● טראמפ אומר כי ארה"ב "Doing great" עם סין, אך הבעיה היא יו"ר הפד פאואל; מוקדם יותר הכריז כי הוא שוקל שורה של צעדים לחיזוק הכלכלה ● טרגט זינקה לאחר שהיכתה התחזיות והעלתה את הצפי לשנה כולה ● פרוטוקולי הפד: "הורדת הריבית ביולי היא לא תחילת מגמה"

ראובן (רובי) ריבלין /צילום: תמר מצפי

ריבלין לננסי פלוסי: "לשמור את ישראל מעל למחלוקת הפוליטית"

נשיא המדינה ראובן ריבלין התקשר הערב ליו"ר בית הנבחרים הדמוקרטית ננסי פלוסי בניסיון לאחות את הקרע העמוק בין המפלגה המדוקרטית לישראל לאחר החלטה לאסור על כניסת שתי חברות קונגרס לישראל ● טראמפ: "יהודים שמצביעים למפלגה הדמוקרטית לא נאמנים לישראל"

מימין: ניר גלעד ורן עוז / צילומים: אלון רון, איל יצהר, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

מסתמן: ניר גלעד ורן עוז לא יקבלו חוזה לחמש שנים במגדל

בעקבות חשיפת "גלובס", רשות שוק ההון לא תאשר ככל הנראה סעיף בחוזי העסקה של גלעד ועוז במגדל, שמבטיח כי השניים יקבלו שכר על חמש שנות עבודה, גם אם תקופת העסקתם תהיה קצרה יותר ● הסיבה: הסעיף עשוי להתנגש בחוק שכר הבכירים שמגביל את שכרם לכ-3.5 מיליון שקל בשנה

זיהום בחופים /  צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב / Shutterstock

באוויר, בים, ביבשה ובצלחת: הפלסטיק נמצא במקומות שלא חשבנו עליהם

על קרקעית האוקיינוס, בהרי הרוקי ואפילו בקונגרס - שאריות של פלסטיק נמצאות בכל מקום ומתעופפות למרחקים ● המדענים הוכיחו שהחומר פוגע בבעלי חיים, וכעת הם בודקים את הנזק לבני האדם ● ובישראל? פה הזיהום גבוה פי תשעה בהשוואה למערב הים התיכון ● המשבר האקולוגי - מדור חדש

איימן עודה / צילום: איל יצהר

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה: מוכן להצטרף לקואלייצית מרכז-שמאל

כפי שפורסם ב"גלובס" עוד באפריל, איימן עודה ציין כי הוא מוכן להמליץ על בני גנץ לראשות הממשלה בתמורה למספר תנאים, בהם ביטול חוק יסוד הלאום והסדרת הבנייה בישובים הערבים ● יו"ר בל"ד מטנאס שחאדה: "דברי איימן עודה מנוגדים לעמדה של המשותפת ושל בל"ד"

דב סלע, מנכ”ל ראדא / צילום: שלומי יוסף

מניית ראדא זינקה לשיא בעקבות זכייה של אלביט במכרז משהב"ט לאספקת מערכות "חץ דורבן"

מכ"מים שמייצרת ראדא משולבים במערכת שנועדה להגן על הנגמ"שים של צה"ל ● מחיר של 4.8 דולר למניה משקף לראדא שווי של 182 מיליון דולר ותשואה של יותר מפי 4 על השקעתה של בעלת השליטה, DBSI, לפני 3.5 שנים ● למרות צמיחה בהכנסות, החברה עברה להפסד רבעוני

רני (מימין) צים, עדי צים, כמעט חינם / צלם תמר מצפי

מגע ההצלחה של האחים צים: אס.אר אקורד ברמת שיא; צים סנטרס משפרת תוצאות

לאחר אקזיט מוצלח ברשת המזון כמעט חינם, עושים האחים רני ועדי צים חיל גם בעסקים שהם מנהלים כיום בנפרד: חברת הפרויקטים המסחריים מציגה צמיחה נאה למרות הקשיים בתחום הקמעונות בארץ, ואס.אר אקורד מנצלת את התנופה באשראי החוץ–בנקאי

השריפה ביערות האמזונס בברזיל / צילום: Bruno Kelly, רויטרס

"קטסטרופה סביבתית איומה": יערות הגשם בברזיל, שאחראים ל-28% מייצור החמצן בעולם, עולים באש

תמונות לוויין מראות כי העשן מכסה כמחצית מברזיל וכבר הגיע לפרו, לבוליביה ולפרגוואי ● לפי סוכנות החלל הברזילאית, שטח בגודל של 1.5 מגרשי כדורגל נשרף בכל דקה ● מהן ההשלכות של שריפת יערות האמזונס, המהווים את אחת המערכות האקולוגיות הגדולות ביותר על פני כדור הארץ?