רכישה שלישית בחודשיים: טראקס רוכשת את פלאנורמה

פלאנורמה מפתחת פתרון של שירותי זיהוי תמונה • סכום הרכישה לא פורסם, אך גורמים בשוק מעריכים כי העסקה נעשתה לפי שווי של כמה עשרות מיליוני דולרים, בהתבסס על הכנסותיה השנתיות של הנרכשת, העומדות על כ-10 מיליון דולר

יואל בר־אל ודרור פלדהיים, מייסדי טראקס / צילום: יח"צ
יואל בר־אל ודרור פלדהיים, מייסדי טראקס / צילום: יח"צ

חברת הסטארט-אפ הסינגפורית-ישראלית טראקס (TRAX), המפתחת טכנולוגית ניהול מלאי בחנויות פיזיות, הודיעה על רכישת הסטארט-אפ הצרפתי פלאנורמה (Planorama) בעסקת מזומן. פלאנורמה מפתחת פתרון של שירותי זיהוי תמונה לרשתות קמעונאיות ליצרניות של מוצרי צריכה, והיא אחת החברות המובילות בתחום באירופה. סכום הרכישה לא פורסם, אך גורמים בשוק מעריכים כי העסקה נעשתה לפי שווי של כמה עשרות מיליוני דולרים, בהתבסס על הכנסותיה השנתיות של הנרכשת, העומדות על כ-10 מיליון דולר לפי פרסומים בעיתונות הגלובלית.

טראקס הוקמה ב־2010 על ידי יואל בר־אל ודרור פלדהיים, והיא מפתחת טכנולוגיה לראיית מחשב וניתוח נתונים של חנויות פיזיות. התוכנה שפיתחה החברה מסוגלת לעבד תמונות שצולמו בחנויות, ולהפיק מהן מידע עסקי ושיווקי בעבור חברות צריכה ורשתות קמעונאות. התוכנה שפיתחה החברה מסוגלת לעבד תמונות שצולמו בחנויות, ולהפיק מהן מידע עסקי ושיווקי בעבור חברות צריכה ורשתות קמעונאות. בין לקוחותיה - קוקה-קולה, שופרסל ועוד. מטה טראקס יושב בסינגפור ויש לה מרכז פיתוח בישראל, שבו מועסקים 250 עובדים, והם צפויים לגדול ל-350 עובדים בשנה הקרובה.

פלאנורמה הוקמה בפאריז ב-2009 על ידי וינסנט ז'אק. החברה מפתחת טכנולוגית ראייה ממוחשבת אשר יכולה לזהות מוצרים בהתבסס על צילומי מדפים בחנויות פיזיות, ולספק ללקוחותיה תובנות אודות דפוסי הרכישה שלהם. התובנות נועדו לסייע בשיווק, במכירות ובסידור המוצרים על גבי המדפים בצורה שתביא למכירות מיטביות. היא מעסיקה כ-100 עובדים באירופה, אשר צפויים להצטרף ל-700 עובדי טראקס בעקבות הרכישה. ככל הנראה, עובדי הנרכשת צפויים להפוך לשלוחה האירופית של טראקס, וכך להרחיב את הגישה שלה ללקוחות קמעונאיים ויצרניות ביבשת.

הרכישה מגיעה כשבוע ימים לאחר שטראקס השלימה גיוס של 100 מיליון דולר, לפי שווי הגבוה ממיליארד דולר. לדברי פלדהיים, הסבב נועד לממן לחברה שלוש רכישות שביצעה בחודשים האחרונים: הרכישה הנוכחית, רכישת שופקיק האמריקאית שהתבצעה לפני כחודש תמורת כ-200 מיליון דולר, ורכישת LenzTech הסינית, עליה הכריזה החברה בתחילת חודש יוני.

טראקס

■ הקמה: 2010

■ מייסדים: יואל בר־אל ודרור פלדהיים

■ מטה החברה: ממוקם בסינגפור

■ עובדים: 700 עובדים, מתוכם 250 במרכז הפיתוח בישראל

■ גיוסי הון: 350 מיליון דולר

■ משקיעות בולטות: HOPU Investments, Boyu Capital ,DC Thomson ו-Warburg Pincus

צרו איתנו קשר *5988