גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

תכירו את המקצוע החדש בארגונים: מנהלי התנדבות

דור העובדים החדש משנה לא רק את שוק העבודה אלא גם את אופי ההתנדבות של עובדים: קצרה יותר, מותאמת כישורים וגמישה ● איך הופכים התנדבות תאגידית לאפקטיבית? ומה עושים כשצריך לפטר מתנדב? המועצה הלאומית להתנדבות, גוף שהוקם השנה מחדש בשיתוף-פעולה בין המגזר הממשלתי, החברתי והעסקי, משיקה בית ספר שיכשיר מנהלי התנדבות וכלי למדידת האפקטיביות שלה, בהשראת המדד הבריטי

התנדבות / צילום: שאטרסטוק
התנדבות / צילום: שאטרסטוק

בשנים האחרונות נדמה שהתנדבות הפכה לטרנד. פעילות שבעבר נתפסה כנחלתם של פנסיונרים או של בני נוער אידיאליסטיים בתנועות נוער הפך לתחביב לאומי, שחדר גם למקומות העבודה בחסות עובדי דור ה-Y וה-Z, שמחפשים משמעות נוספת על העבודה היומיומית. בעקבות דרישת העובדים, חברות רבות מפנות זמן מסוים בשנה כדי לעסוק בפעילויות התנדבותיות כמו צביעת מתנ"ס בפריפריה, עזרה בשיעורי בית לאוכלוסיות מוחלשות או לבלות עם קשישים.

כל אלה יוצרים את הרושם כאילו הישראלים מרבים להתנדב, אבל הנתונים מראים אחרת: לפי נתוני OECD, רק מעט יותר מ-20% מהישראלים עסקו בעבודה התנדבותית ב-2014 לעומת, 45% בארה"ב ובקנדה וכ-40% באוסטרליה. ממוצע OECD, אגב, עומד על שיעורי התנדבות של כ-25% בממוצע.

כדי לגשר על הפער שבין השאיפה הגדולה להתנדב מצד אחד ושיעור ההתנדבות הנמוך בפועל מצד שני, הוקם השנה מחדש ארגון ותיק - המועצה הלאומית להתנדבות. מטרת הארגון היא לקדם את מספר המתנדבים ואת איכות ההתנדבות, ושותפים בו שורה של גופים: משרדי הרווחה, החינוך, השוויון החברתי ורשות החירום הלאומית במשרד הביטחון, הג'וינט, הקרנות גנדיר ורש"י, מפעל הפיס, המרכז לשלטון מקומי וחברת אינטל.

"הרעיון הזה קרם עור וגידים עוד במלחמת לבנון השנייה ב-2006, שבמהלכה התגלו חוסרים רבים בציוד, ועמותות ועסקים עשו את מלאכתה של ממשלת ישראל ועלה הצורך לתאם את הפעילות", אומרת רונית בר, מנכ"לית המועצה הלאומית להתנדבות. "בעקבות אותה מלחמה הוקמו שולחנות עגולים במשרד ראש הממשלה ואחד הנושאים הראשונים שעלו בחדר הוא שיש בלגן בעולם ההתנדבות, אין מספיק מתנדבים וחייבים לטפל בזה".

שיעורי ההתנדבות

"המתנדבים צריכים ליווי"

המועצה הישראלית להתנדבות שואפת להפוך את ניהול המתנדבים לפרופסיה חדשה, תפקיד ספציפי בארגונים, ממש כמו ניהול משאבי אנוש. נוסף על כך, המועצה שואפת להפוך את ההתנדבות למדידה ויעילה, כך שתועיל גם לצד המתנדב וגם לצד הנתרם.

לדברי ד"ר מיכל אלמוג-בר מהמרכז לחקר החברה האזרחית ופילנתרופיה באוניברסיטה העברית, "כיום אנחנו מדברים על סוג חדש של התנדבות -התנדבות אפיזודית שמותאמת לצרכים של הדור החדש, כי היא ממוקדת באירועים חד-פעמיים, היא קצרת טווח, מאפשרת לעובד לבחור את המקום ואת הזמן המתאימים לו, ומתחילה ונגמרת. אנחנו רואים עלייה בדפוס התנדבות זה בכלל וספציפית בקרב עובדים".

אלמוג-בר ומירב אשכנזי-אנור, גם היא מהמרכז לחקר החברה האזרחית והפילנתרופיה באוניברסיטה העברית, מצאו במחקר שערכו כי עובדים שהשתתפו בהתנדבות באירועים ממוקדים הביעו שביעות-רצון גבוהה מההתנדבות, מהמטלות שביצעו ומיחס הצוות אליהם. 87% ציינו כי חוויית ההתנדבות שלהם הייתה טובה עד מצוינת. כמו כן, 75% מהנשאלים הרגישו שתרמו בהתנדבותם לארגון ולפעילות שהשתתפו בה ושהתפקיד שביצעו במסגרת ההתנדבות היה חיוני לפעילות הארגון. הנשאלים דיווחו עוד על גאווה להיות חלק מהקהילה שהשתתפה באירוע, הנאה מהמפגש עם אנשים חדשים במסגרת פעילות ההתנדבות, יכולת לתרום מכישוריהם לחברה ותחושת אתגר והנאה מההתנדבות.

ד"ר מיכל אלמוג-בר, האוניברסיטה העברית / צילום: האוניברסיטה העברית

אבל על אף שביעות-הרצון, המחקר מצא שהמרכיבים המרכזיים שנקשרו בחוויה חיובית מההתנדבות היו איכות ההדרכה וההכנה להתנדבות, היכולת לבחור את מקום ההתנדבות והמטלה וההערכה שניתנה לעובד המתנדב. ממצאים אלה, לדברי אלמוג-בר, מצביעים על חשיבות תפקיד מנהל/ת ההתנדבות בחברה העסקית, בהפניה ובהתאמה של מקומות התנדבות לעובדים, כמו גם בפעילות של הכנה מתאימה, הכשרה, ליווי והערכה.

"במילים פשוטות מאוד, המתנדבים צריכים ליווי, והממצאים מצביעים על הצורך בתפקיד של מנהלי התנדבות בחברה העסקית", אומרת אלמוג-בר. "המחקר שלנו מראה שאם רוצים שהתנדבות העובדים אפקטיבית ולא רק על הנייר או בשביל להכניס את ההתנדבות לדיווח התאגידי, דרושים הכנה, ליווי והכשרה מתאימה.

"דבר חשוב נוסף הוא לתת לעובדים לבחור - אם לפני חמש ועשר שנים אמרו לכולם 'תתייצבו לצבוע בית', היום אנחנו מבינים שזה הרבה יותר מורכב; ההתנדבות צריכה להתאים לכישורים, ליכולות ולרצונות וצריך שתהיה עבודת הכנה טובה. אם מכריחים את העובדים, המוטיבציה שלהם נמוכה מבחינתם וזו עוד מטלה מכבידה בעבודה. היא צריכה להיות התנדבות משמעותית והיא הופכת לכזו כשהעובד עושה את זה מבחירה".

בלה אברהמס, סמנכ"לית ממשל, תקשורת ואחריות תאגידית באינטל, אחת השותפות במועצה הלאומית להתנדבות, אומרת שהתנדבות יכולה להיות עוד פלטפורמה לפיתוח עובדים. בין שאר התוכניות להתנדבות שהיא מפעילה, עובדים בחברה מתנדבים במסגרת תוכניות שותפת עם הג'וינט בוועדים מנהלים של עמותות. גם אברהמס עצמה עושה זאת. "במהלך ההתנדבות אתה לומד על התנהלות של מגזר שלישי, התנהלות של ארגונים שצריכים לגייס משאבים. זה לא בהכרח היומיום שלנו פה ואתה לומד פרקטיקות ניהוליות. התוכנית הזו מאוד פופולרית אצלנו. זו תוכנית פיתוח מנהלים חדשנית. זה לא עוד קורס", אומרת אברהמס.

בשנה שעברה התנדבו מחצית מעובדי אינטל ותרמו 60 אלף שעות התנדבות. "מבחינתנו זו אסטרטגיה של win win win - לעובדים שמתמלאים בסיפוק ועשייה, גיוון בעבודה והזדמנות לעשות מעשים טובים; לארגון, שקל לו יותר לשמר עובדים מחויבים ושבעי-רצון, וכולנו מכירים את הצורך של עובדי דור ה-Y בעשייה משמעותית; ולחברה שבה אנחנו חיים - חברה מלאת פערים ואוכלוסיות שלא שפר עליהן גורלן".

עובדי אינטל יכולים לבחור בין סוגים שונים של התנדבות, בהתאם להעדפתם האישית: התנדבות חד-פעמית או התנדבות כיום גיבוש. יש עובדים שמנתבים את הכישרונות שלהם להתנדבות. כך, לדוגמה, יש מהנדסים שמלמדים שיעורים פרטיים במתמטיקה או עובדים כעוזרי הוראה בבית הספר לאחר שעברו הכשרה של משרד החינוך.

בר מאירה פן נוסף: "כשאתה מוציא עובדים שלך להתנדב, אתה רואה צד אחר שלהם. כשאתה רואה את מנהל החשבונות הקלאסי פתאום מטפל בילד, אתה רואה עוד צדדים שלו, וזה משנה את החשיבה".

בלה אברהמס, אינטל / צילום: יח"צ

שיחות משוב ופיטורים, גם למתנדבים

ממצאי המחקר של אלמוג-בר ואשכנזי-אנור, וממצאי מחקרים אחרים, מוטמעים בתוכנית ההכשרה לניהול התנדבות, בבית הספר הבין-מגזרי להתנדבות ברמת גן, שיחל לפעול בקרוב. מערך הלמידה מבוסס על מודלים מארה"ב ומאוסטרליה שהותאמו לישראל. מסלולי ההכשרה נעים בין 30 ל-120 שעות, במפגש של אחת לשבועיים, וכוללים שני סוגים: אחד מיועד לאנשי מקצוע, רכזי מתנדבים בארגונים חברתיים או ברשות מקומית; והאחר מיועד למגזר העסקי - בעלי תפקידים בתחום משאבי האנוש או אחריות תאגידית שיוכשרו להיות מנהלי ההתנדבות בארגוניהם. הקורסים ייתנו הכשרה בסיסית ובהמשך יהיו קורסים משלימים. בשנה הבאה צפוי בית הספר להציע גם מסלול לקריירה לאנשים שהם בתחילת דרכם המקצועית ולהכשיר אותם כמנהלי התנדבות.

בית הספר להתנדבות הוא רק אחד בסט של מוצרים, הכולל גם תו איכות להתנדבות, כלי מדידה הבודק את השפעת ההתנדבות, חממת יזמות להתנדבות וכלים נוספים. תו האיכות יסמן ארגונים שיעמדו בסטנדרטים מסוימים שיהפכו אותם לאטרקטיביים למתנדבים.

לדברי רונית בר, יש להתייחס למתנדב בדיוק כמו אל עובד: יש לראיין אותו, ובהתאם לראיון לבנות לו תפקיד שיעניין אותו ויאפשר לו להתפתח. לעתים יש לתת לו הכשרה ייעודית לתפקיד שאליו הוא מתנדב, למשל עבודה עם ילדים עם מוגבלות. בנוסף יש לבנות "מסלולי קריירה" להתנדבות, כלומר לא רק התנדבות חד פעמית אלא מתמשכת, ואפילו לעשות לו שיחות משוב. וכן, אפשר אפילו "לפטר" מתנדב.

"אחת הבעיות בעולם העבודה הוא פיטורי עובדים וזה קשה פי עשרה בעולם המתנדבים. צריך לעקוב אחרי העבודה שלו ואם לא מרוצים ממנו אין מנוס מלפטר אותו. ההבדל הוא שכשמפטרים מתנדב צריך למצוא לו אפיק חלופי, להעביר אותו לארגון אחר".

רונית בר, מנכ"לית המועצה להתנדבות / צילום: האוניברסיטה העברית

המועצה פועלת גם לגיבוש תו איכות לניהול ההתנדבות, שיקבע אילו ארגונים הם ידידותיים להתנדבות וימשכו אליהם מתנדבים. בארגון כזה יהיה אדם שיראיין את המתנדבת או המתנדב, יבנה לו תפקיד שמפתח אותו, יעביר אותו הכשרה לסוג ההתנדבות וגם יבנה לו מסלול קריירה בהתנדבות. "בעולם העבודה, ככל שהאדם מרגיש מעורב, הוא עובד יותר טוב", אומרת בר. "כך גם בעולם ההתנדבות. צריך לשאול את המתנדב כיצד מתייחסים אליו בארגון - ככוח-אדם זול או כמי שמביא ערך מוסף לארגון".

אחד הכלים החדשים שפיתחה המעוצה הוא כלי למדידת אימפקט שיובא מבריטניה ועבר התאמה לישראל. מדובר בכלי טכנולוגי חינמי שכל ארגון יכול לקבל וכולל סט של שאלונים שנועד לברר את חוויית המתנדב או הארגון. הכלי מנתח את התשובות, מצביע על מידת האפקטיביות של ההתנדבות ונותן המלצות לשיפור. במועצה מחכים שארגונים יענו על השאלות בכלי המדידה וכך ייאסף מידע מספיק שיאפשר לקבוע את האפקטיביות של סוגי ההתנדבות השונים. 

עוד כתבות

סוחר בבורסת ניו יורק. המצטרפת החדשה אינמוד סיימה את אוגוסט בזינוק של 42%   / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

ירידות באירופה; המשבר בצ'ילה פגע בתוצאות וולמארט; אפל צונחת בטרום-מסחר

אפל הודיעה כי לא תעמוד בתחזית ההכנסות שפרסמה בגלל השפעות וירוס הקורונה על הפעילות הכלכלית בסין ● HSBC פספסה את התחזיות ● החוזים העתידיים בוול סטריט צבועים באדום

מארק צוקרברג מציג בקונגרס האמריקאי את פרויקט ליברה של פייסבוק  / צילום: Erin Scott, רויטרס

בכוונת מקוון: הפינטק יגביר את התחרות מול הבנקים

הרגולטור בישראל מיישם אסדרה מתקדמת של עולם התשלומים והבנקאות הדיגיטלית שתצעיד את התחום קדימה

המשנה למנכ``ל  ``ידיעות אחרונות`` ציון פרץ / צילום: יוסי כהן

בעקבות מינוי אבי בן טל: ציון פרץ, המשנה למנכ"ל רשת 13, פורש מתפקידו

כבר עם היוודע דבר מינויו של אבי בן טל לתפקיד מנכ"ל רשת, העריכו רבים כי פרץ יפרוש מתפקידו, זאת למרות שנעשו מאמצים מצד בעלי המניות לשכנע אותו להישאר לפחות לחודשים הראשונים

סוגיית תשלום המעמ בגין הטיפים טרם הושלמה / צילום: שלומי יוסף

יציבות במשרות הפנויות במשק; איפה חסרות הכי הרבה ידיים עובדות?

לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בממוצע חודשי, מספר המשרות הפנויות המבוקשות ביותר הן למהנדסים ● אלפי משרות פנויות גם בתחום המכירות ● ומה בתחום המסעדנות?

בנימין ושרה נתניהו מצביעים בפריימריז/  צילום: הליכוד

מערך דלת לדלת והסעות הליכוד בשיתוף אפליקציית אלקטור יצא לדרך

כך נראה הממשק בין מאגר הנתונים לבין מבצע דלת לדלת של הליכוד, המתנהל בימים אלה, ועד מערך ההסעות לקלפיות - המנוהלים כולם דרך אפליקציה וקבוצות הוואטסאפ של המפלגה ● לפי תוכנית הליכוד, שיאו של המבצע יגיע ביום הבחירות כאשר ב-14 הימים שלפניהן נעשית עבודת התשתית

 דקלה שפנגנטל, מנהלת הסניף הישראלי של חברת IQVIA / צילום: יח"צ. עיבוד: טלי בוגדנובסקי

חזון הניסוי הקליני הדיגיטלי של ענקית המידע הרפואי

חברת IQVIA, המחזיקה במאגרי נתונים גדולים בתחום הרפואה, רוצה להחליף בהדרגה את הניסויים הקליניים הקלאסיים בניסויים עתירי מידע המבוססים על מעקבים בעולם האמיתי ● דקלה שפנגנטל, מנהלת הסניף הישראלי של החברה, מחפשת שיתופי פעולה מקומיים ומדברת על הקשיים הייחודיים של תעשיית התרופות החדשניות

בצלאל מכליס / צילום: אלביט מערכות, יח"צ

אלביט זכתה בחוזה של 670 מיליון דולר לאספקת פתרונות ביטחוניים למדינה באסיה-פסיפיק

החוזה יבוצע על פני תקופה של 25 חודשים, ומציב את היקף החוזים שבהם זכתה אלביט מערכות מתחילת השנה על יותר ממיליארד דולר

אבי יעקובוביץ/ צילום: איל יצהר

תחילתה של מגמה? גב ים הבטיחה גיוס של 777 שקל באג"ח הנושאת ריבית שלילית

החברה השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בהנפקת סדרה חדשה, במסגרתו זכתה לביקושים של 1.43 מיליארד שקל ● מנכ"ל סיגמא: "שוק ההון בישראל הצטרף לשורה של שווקים עולמיים שבו חברות מגייסות בריביות שליליות"

תמר איש שלום/ צילום: ענבל מרמרי

רם לנדס מייעץ לחדשות 13: האם אודי סגל יגיש לצד תמר איש-שלום?

לנדס, איש התקשורת שעל שמו רשום המעבר של מיקי חיימוביץ' ויעקב אילון מחדשות 2 לערוץ עשר, נשכר לסייע בבניית המעבר להגשה זוגית במהדורה המרכזית של חדשות 13 ● מנכ"ל החברה ישראל טויטו ביקש מלנדס להיות נוכח בחזרות שעורכים בימים אלה שני המגישים

בנק HSBC / צילום: שאטרסטוק

בנק HSBC: נפטר 35 אלף עובדים ונמכור נכסים ב-100 מיליארד דולר

הבנק שמתכונן לארגון מחדש דיווח היום במסגרת הדוחות הכספיים לשנת 2019 על ירידה של 53% ברווח הנקי שלו ● בין יתר האתגרים העומדים בפני הבנק מתייחס היו"ר לנגיף הקורונה: "הבנק עוקב אחרי השפעת התפרצות נגיף הקורונה, והפחית את ציפיותיו לצמיחה באסיה השנה כתוצאה מכך"

אלון יחזקאלי, ירון אלבוים וטל תמיר, מייסדי וויליוט / צילום: איל יצהר, גלובס

וויליוט גייסה 20 מיליון דולר כדי להפוך כל חפץ למכשיר מחובר

עד כה גייסה החברה 70 מיליון דולר ● הסכום שגויס נועד לשמש את החברה כדי לבצע פיילוטים נוספים עם לקוחות

שביתת עובדים בוולמארט, שאורגנה על ידיקבוצת OUR, שנת 2014 / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

וולמארט מציגה דוחות נמוכים מהתחזית למרות שיא מכירות באונליין

החולשה במכירות הצעצועים ומשחקי הווידאו במהלך תקופת החגים, לצד המצב הפוליטי בצ'ילה, הכבידו על תוצאותיה של וולמארט ברבעון ● לגבי ההמשך, החברה צופה לשנה הפיסקלית 2021 רווח מתואם של 5.15-5 דולר למניה

אזרחים ותיקים בשדה התעופה / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

הקורונה היא רק תירוץ? סוכני נסיעות זועמים על גל ביטולים בחסות חוק הגנת הצרכן

בהלת וירוס הקורונה חיזקה תופעה שמעמידה היום את סוכני הנסיעות בבעיה: לטענתם, חוק הגנת הצרכן נדיב מדי לאזרחים מעל גיל 65, ומאפשר להם לבטל עסקאות בקלות ● "בעבר היו ביטולים מעת לעת, היום זה טירוף. אנחנו מפסידים מאות אלפי שקלים"

דור חמישי בסלולר, אילוסטרציה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

החל השלב הראשון במכרז הדור החמישי בסלולר: הוגשו הצעות משותפות

למרות חילוקי הדעות והמתיחויות סביב מיזוגים בשוק התקשורת, החברות הגישו הצעות למכרז ● ההצעות שהוגשו הן של פרטנר והוט מובייל והצעה נוספת של סלקום, גולן טלקום ואקספון ● פלאפון מגישה הצעה לבד, ולכן השלב הנוכחי אינו רלוונטי עבורה

עופר דקל וילדיו/ צילום : אלבום פרטי

"אני רוצה לעזור לצוותים הרפואיים וגם להציל את המפעל"

בלתי אפשרי להשיג עכשיו בעיר חליפות מיגון הדרושות מאוד בבתי החולים. ננה ועופר דקל בודקים האם יוכלו להחזיר לחיים את המפעל שלהם ולייצר בו חליפות בעזרת טכנולוגיה ישראלית ● יומן ווהאן, פרק שלישי

הצבעה לבחירות לכנסת ה-22 / צילום: שלומי יוסף, גלובס

היום יחלו להצביע לבחירות בנציגויות הישראליות בחו"ל

ההצבעה תתחיל בשגרירות ישראל בבירת ניו זילנד, וולינגטון בשעה 22:00 שעון ישראל ● הבחירות בנציגויות ימשכו כ-32 שעות עד מועד סגירת הקלפיות בחוף המערבי בארה"ב ביום חמישי בשעה 06:00

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 17 בפברואר

אתמול באיכילוב: 8 נפגעים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

דב מורן / צילום: אלון רון

גרוב ונצ'רס של דב מורן גייסה קרן שנייה של 120 מיליון דולר

הקרן מיועדת להשקעה בחברות סטארט-אפ ישראליות בשלבים המוקדמים, המפתחות טכנולוגיה עמוקה

צביקה גנדלמן / צילום: תמר מצפי

הוועדה המקומית של חדרה אישרה להרוס את בניין העירייה

הוועדה המקומית חדרה אישרה תוכנית להרס מבנה העירייה הקיים, כחלק מחידוש משמעותי של מרכז העיר המיושן ● בתוכנית – הקמת מגדל בן 26 קומות שיהווה קרייה שלטונית, ולצידו בנייה של היכל תרבות חדש, ובנייה למגורים ומסחר

בנימין נתניהו ובני גנץ / צילומים: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות, יוסי זמיר. עיבוד: טלי בוגדנובסקי

מבחינה כלכלית, בני גנץ ובנימין נתניהו כבר מוכנים לאחדות

צוות "המשרוקית של גלובס" בדק את המצעים שהציגו הליכוד וכחול לבן • למרות השיתוק הפוליטי, הבחירות השלישיות שייערכו בעוד שבועיים והקמפיניים שיורדים לפעמים מתחת לחגורה - ניתוח השוואתי מגלה כי בנימין נתניהו, ניר ברקת, בני גנץ ואבי ניסנקורן יכולים כנראה להגיע לפשרה