גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

תכירו את המקצוע החדש בארגונים: מנהלי התנדבות

דור העובדים החדש משנה לא רק את שוק העבודה אלא גם את אופי ההתנדבות של עובדים: קצרה יותר, מותאמת כישורים וגמישה ● איך הופכים התנדבות תאגידית לאפקטיבית? ומה עושים כשצריך לפטר מתנדב? המועצה הלאומית להתנדבות, גוף שהוקם השנה מחדש בשיתוף-פעולה בין המגזר הממשלתי, החברתי והעסקי, משיקה בית ספר שיכשיר מנהלי התנדבות וכלי למדידת האפקטיביות שלה, בהשראת המדד הבריטי

התנדבות / צילום: שאטרסטוק
התנדבות / צילום: שאטרסטוק

בשנים האחרונות נדמה שהתנדבות הפכה לטרנד. פעילות שבעבר נתפסה כנחלתם של פנסיונרים או של בני נוער אידיאליסטיים בתנועות נוער הפך לתחביב לאומי, שחדר גם למקומות העבודה בחסות עובדי דור ה-Y וה-Z, שמחפשים משמעות נוספת על העבודה היומיומית. בעקבות דרישת העובדים, חברות רבות מפנות זמן מסוים בשנה כדי לעסוק בפעילויות התנדבותיות כמו צביעת מתנ"ס בפריפריה, עזרה בשיעורי בית לאוכלוסיות מוחלשות או לבלות עם קשישים.

כל אלה יוצרים את הרושם כאילו הישראלים מרבים להתנדב, אבל הנתונים מראים אחרת: לפי נתוני OECD, רק מעט יותר מ-20% מהישראלים עסקו בעבודה התנדבותית ב-2014 לעומת, 45% בארה"ב ובקנדה וכ-40% באוסטרליה. ממוצע OECD, אגב, עומד על שיעורי התנדבות של כ-25% בממוצע.

כדי לגשר על הפער שבין השאיפה הגדולה להתנדב מצד אחד ושיעור ההתנדבות הנמוך בפועל מצד שני, הוקם השנה מחדש ארגון ותיק - המועצה הלאומית להתנדבות. מטרת הארגון היא לקדם את מספר המתנדבים ואת איכות ההתנדבות, ושותפים בו שורה של גופים: משרדי הרווחה, החינוך, השוויון החברתי ורשות החירום הלאומית במשרד הביטחון, הג'וינט, הקרנות גנדיר ורש"י, מפעל הפיס, המרכז לשלטון מקומי וחברת אינטל.

"הרעיון הזה קרם עור וגידים עוד במלחמת לבנון השנייה ב-2006, שבמהלכה התגלו חוסרים רבים בציוד, ועמותות ועסקים עשו את מלאכתה של ממשלת ישראל ועלה הצורך לתאם את הפעילות", אומרת רונית בר, מנכ"לית המועצה הלאומית להתנדבות. "בעקבות אותה מלחמה הוקמו שולחנות עגולים במשרד ראש הממשלה ואחד הנושאים הראשונים שעלו בחדר הוא שיש בלגן בעולם ההתנדבות, אין מספיק מתנדבים וחייבים לטפל בזה".

שיעורי ההתנדבות

"המתנדבים צריכים ליווי"

המועצה הישראלית להתנדבות שואפת להפוך את ניהול המתנדבים לפרופסיה חדשה, תפקיד ספציפי בארגונים, ממש כמו ניהול משאבי אנוש. נוסף על כך, המועצה שואפת להפוך את ההתנדבות למדידה ויעילה, כך שתועיל גם לצד המתנדב וגם לצד הנתרם.

לדברי ד"ר מיכל אלמוג-בר מהמרכז לחקר החברה האזרחית ופילנתרופיה באוניברסיטה העברית, "כיום אנחנו מדברים על סוג חדש של התנדבות -התנדבות אפיזודית שמותאמת לצרכים של הדור החדש, כי היא ממוקדת באירועים חד-פעמיים, היא קצרת טווח, מאפשרת לעובד לבחור את המקום ואת הזמן המתאימים לו, ומתחילה ונגמרת. אנחנו רואים עלייה בדפוס התנדבות זה בכלל וספציפית בקרב עובדים".

אלמוג-בר ומירב אשכנזי-אנור, גם היא מהמרכז לחקר החברה האזרחית והפילנתרופיה באוניברסיטה העברית, מצאו במחקר שערכו כי עובדים שהשתתפו בהתנדבות באירועים ממוקדים הביעו שביעות-רצון גבוהה מההתנדבות, מהמטלות שביצעו ומיחס הצוות אליהם. 87% ציינו כי חוויית ההתנדבות שלהם הייתה טובה עד מצוינת. כמו כן, 75% מהנשאלים הרגישו שתרמו בהתנדבותם לארגון ולפעילות שהשתתפו בה ושהתפקיד שביצעו במסגרת ההתנדבות היה חיוני לפעילות הארגון. הנשאלים דיווחו עוד על גאווה להיות חלק מהקהילה שהשתתפה באירוע, הנאה מהמפגש עם אנשים חדשים במסגרת פעילות ההתנדבות, יכולת לתרום מכישוריהם לחברה ותחושת אתגר והנאה מההתנדבות.

ד"ר מיכל אלמוג-בר, האוניברסיטה העברית / צילום: האוניברסיטה העברית

אבל על אף שביעות-הרצון, המחקר מצא שהמרכיבים המרכזיים שנקשרו בחוויה חיובית מההתנדבות היו איכות ההדרכה וההכנה להתנדבות, היכולת לבחור את מקום ההתנדבות והמטלה וההערכה שניתנה לעובד המתנדב. ממצאים אלה, לדברי אלמוג-בר, מצביעים על חשיבות תפקיד מנהל/ת ההתנדבות בחברה העסקית, בהפניה ובהתאמה של מקומות התנדבות לעובדים, כמו גם בפעילות של הכנה מתאימה, הכשרה, ליווי והערכה.

"במילים פשוטות מאוד, המתנדבים צריכים ליווי, והממצאים מצביעים על הצורך בתפקיד של מנהלי התנדבות בחברה העסקית", אומרת אלמוג-בר. "המחקר שלנו מראה שאם רוצים שהתנדבות העובדים אפקטיבית ולא רק על הנייר או בשביל להכניס את ההתנדבות לדיווח התאגידי, דרושים הכנה, ליווי והכשרה מתאימה.

"דבר חשוב נוסף הוא לתת לעובדים לבחור - אם לפני חמש ועשר שנים אמרו לכולם 'תתייצבו לצבוע בית', היום אנחנו מבינים שזה הרבה יותר מורכב; ההתנדבות צריכה להתאים לכישורים, ליכולות ולרצונות וצריך שתהיה עבודת הכנה טובה. אם מכריחים את העובדים, המוטיבציה שלהם נמוכה מבחינתם וזו עוד מטלה מכבידה בעבודה. היא צריכה להיות התנדבות משמעותית והיא הופכת לכזו כשהעובד עושה את זה מבחירה".

בלה אברהמס, סמנכ"לית ממשל, תקשורת ואחריות תאגידית באינטל, אחת השותפות במועצה הלאומית להתנדבות, אומרת שהתנדבות יכולה להיות עוד פלטפורמה לפיתוח עובדים. בין שאר התוכניות להתנדבות שהיא מפעילה, עובדים בחברה מתנדבים במסגרת תוכניות שותפת עם הג'וינט בוועדים מנהלים של עמותות. גם אברהמס עצמה עושה זאת. "במהלך ההתנדבות אתה לומד על התנהלות של מגזר שלישי, התנהלות של ארגונים שצריכים לגייס משאבים. זה לא בהכרח היומיום שלנו פה ואתה לומד פרקטיקות ניהוליות. התוכנית הזו מאוד פופולרית אצלנו. זו תוכנית פיתוח מנהלים חדשנית. זה לא עוד קורס", אומרת אברהמס.

בשנה שעברה התנדבו מחצית מעובדי אינטל ותרמו 60 אלף שעות התנדבות. "מבחינתנו זו אסטרטגיה של win win win - לעובדים שמתמלאים בסיפוק ועשייה, גיוון בעבודה והזדמנות לעשות מעשים טובים; לארגון, שקל לו יותר לשמר עובדים מחויבים ושבעי-רצון, וכולנו מכירים את הצורך של עובדי דור ה-Y בעשייה משמעותית; ולחברה שבה אנחנו חיים - חברה מלאת פערים ואוכלוסיות שלא שפר עליהן גורלן".

עובדי אינטל יכולים לבחור בין סוגים שונים של התנדבות, בהתאם להעדפתם האישית: התנדבות חד-פעמית או התנדבות כיום גיבוש. יש עובדים שמנתבים את הכישרונות שלהם להתנדבות. כך, לדוגמה, יש מהנדסים שמלמדים שיעורים פרטיים במתמטיקה או עובדים כעוזרי הוראה בבית הספר לאחר שעברו הכשרה של משרד החינוך.

בר מאירה פן נוסף: "כשאתה מוציא עובדים שלך להתנדב, אתה רואה צד אחר שלהם. כשאתה רואה את מנהל החשבונות הקלאסי פתאום מטפל בילד, אתה רואה עוד צדדים שלו, וזה משנה את החשיבה".

בלה אברהמס, אינטל / צילום: יח"צ

שיחות משוב ופיטורים, גם למתנדבים

ממצאי המחקר של אלמוג-בר ואשכנזי-אנור, וממצאי מחקרים אחרים, מוטמעים בתוכנית ההכשרה לניהול התנדבות, בבית הספר הבין-מגזרי להתנדבות ברמת גן, שיחל לפעול בקרוב. מערך הלמידה מבוסס על מודלים מארה"ב ומאוסטרליה שהותאמו לישראל. מסלולי ההכשרה נעים בין 30 ל-120 שעות, במפגש של אחת לשבועיים, וכוללים שני סוגים: אחד מיועד לאנשי מקצוע, רכזי מתנדבים בארגונים חברתיים או ברשות מקומית; והאחר מיועד למגזר העסקי - בעלי תפקידים בתחום משאבי האנוש או אחריות תאגידית שיוכשרו להיות מנהלי ההתנדבות בארגוניהם. הקורסים ייתנו הכשרה בסיסית ובהמשך יהיו קורסים משלימים. בשנה הבאה צפוי בית הספר להציע גם מסלול לקריירה לאנשים שהם בתחילת דרכם המקצועית ולהכשיר אותם כמנהלי התנדבות.

בית הספר להתנדבות הוא רק אחד בסט של מוצרים, הכולל גם תו איכות להתנדבות, כלי מדידה הבודק את השפעת ההתנדבות, חממת יזמות להתנדבות וכלים נוספים. תו האיכות יסמן ארגונים שיעמדו בסטנדרטים מסוימים שיהפכו אותם לאטרקטיביים למתנדבים.

לדברי רונית בר, יש להתייחס למתנדב בדיוק כמו אל עובד: יש לראיין אותו, ובהתאם לראיון לבנות לו תפקיד שיעניין אותו ויאפשר לו להתפתח. לעתים יש לתת לו הכשרה ייעודית לתפקיד שאליו הוא מתנדב, למשל עבודה עם ילדים עם מוגבלות. בנוסף יש לבנות "מסלולי קריירה" להתנדבות, כלומר לא רק התנדבות חד פעמית אלא מתמשכת, ואפילו לעשות לו שיחות משוב. וכן, אפשר אפילו "לפטר" מתנדב.

"אחת הבעיות בעולם העבודה הוא פיטורי עובדים וזה קשה פי עשרה בעולם המתנדבים. צריך לעקוב אחרי העבודה שלו ואם לא מרוצים ממנו אין מנוס מלפטר אותו. ההבדל הוא שכשמפטרים מתנדב צריך למצוא לו אפיק חלופי, להעביר אותו לארגון אחר".

רונית בר, מנכ"לית המועצה להתנדבות / צילום: האוניברסיטה העברית

המועצה פועלת גם לגיבוש תו איכות לניהול ההתנדבות, שיקבע אילו ארגונים הם ידידותיים להתנדבות וימשכו אליהם מתנדבים. בארגון כזה יהיה אדם שיראיין את המתנדבת או המתנדב, יבנה לו תפקיד שמפתח אותו, יעביר אותו הכשרה לסוג ההתנדבות וגם יבנה לו מסלול קריירה בהתנדבות. "בעולם העבודה, ככל שהאדם מרגיש מעורב, הוא עובד יותר טוב", אומרת בר. "כך גם בעולם ההתנדבות. צריך לשאול את המתנדב כיצד מתייחסים אליו בארגון - ככוח-אדם זול או כמי שמביא ערך מוסף לארגון".

אחד הכלים החדשים שפיתחה המעוצה הוא כלי למדידת אימפקט שיובא מבריטניה ועבר התאמה לישראל. מדובר בכלי טכנולוגי חינמי שכל ארגון יכול לקבל וכולל סט של שאלונים שנועד לברר את חוויית המתנדב או הארגון. הכלי מנתח את התשובות, מצביע על מידת האפקטיביות של ההתנדבות ונותן המלצות לשיפור. במועצה מחכים שארגונים יענו על השאלות בכלי המדידה וכך ייאסף מידע מספיק שיאפשר לקבוע את האפקטיביות של סוגי ההתנדבות השונים. 

עוד כתבות

רחוב ריק בתל אביב / צילום: כדיה לוי, גלובס

הבנקים שוב סוגרים סניפים בשל הסגר: לא יתנו שירות פרוטנלי ב-20% מהסניפים

הפיקוח על הבנקים מאפשר סגירת סניפים ושינוי שעות הפעילות הרגילות בסניפי הבנקים ● בשיא הסגר הראשון היו פתוחים לשירות פרונטלי רק 15% מסניפי הבנקים

הנשיא ריבלין / צילום: כדיה לוי, גלובס

מצטרפים לשרים: נשיא המדינה ונשיאת העליון מבקשים לקצץ 10% משכרם

נשיא המדינה ונשיאת בית המשפט העליון מצטרפים לצעד עליו הוחלט בממשלה, על-פיו שכר חברי הכנסת והשרים יקוצץ ב-10% ● שכרו העדכני של הנשיא ריבלין עומד על 64,673 אלף שקל בחודש

ועדת הקרונה בראשות ח"כ יפעת שאשא ביטון / צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

יו"ר איגוד רופאי הציבור חגי לוין: "שיטת האקורדיון היא אסון"

ועדת הקורונה דנה הבוקר בהיערכות ליום שאחרי הסגר ● פרופ' גרוטו: "אסטרטגיית היציאה כוללת שלושה מרכיבים: חזרה הדרגתית למודל הרמזור, איתור וקטיעת שרשראות הדבקה והתעצמות בתי החולים" ● משרד הבריאות: "3,994 רופאים ואחיות בבידוד. 1,700 רופאים ואחיות מאומתים"

חיסון לקורונה / אילוסטרציה: Dado Ruvic, רויטרס

אסטרהזנקה חושפת עוד מידע על הניסוי שהוקפא והוחזר, אך הקהילה המדעית דורשת שקיפות רבה עוד יותר

החברה הגיעה למסקנה כי לא סביר שהשיתוק ממנו סבלה אחת מהמשתתפות בניסוי שהיא עורכת לחיסון לקורונה קשור לחיסון, אך לא פירטה את הסיבות שהובילה אותה למסקנה זאת

טופז לוק/ צילום: באדיבות המצולם

יועצי רה"מ הגישו תביעת דיבה: "לא ביימנו הפגנה"

עופר גולן וטופז לוק הגישו תביעת דיבה בסף 420 אלף שקל נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, העיתונאי אורי משגב ונגד רוית נאור שהאשימו אותם בבימוי של הפגנה במסגרת ההפגנות נגד ראש הממשלה

אלדד פרי / צילום: איל יצהר, גלובס

אלדד פרי מוכר החלומות: מה היה תפקיד עורכי הדין ורואי החשבון, מה אפשר ללמוד מפרשת ענבל אור, ואיפה המדינה?

הקפאת ההליכים של פרי נדל"ן הזכירה לרבים את הקריסה של מלכת קבוצות הרכישה, ענבל אור, ב-2016 • איך "שומרי הסף" שליוו אותה צלחו את הסופה? "גלובס" חזר לפרשה ההיא, בניסיון לברר האם לאנשי המקצוע שסבבו את אלדד פרי יש סיבה לחשוש

יו"ר iCreate מנוג' קומאר דאס, השגריר רון מלכא ועל המסך מנכ"ל SNC יוג'ין קנדל / צילום: iCreate

SNC ומרכז היזמות ההודי icreate ינגישו את השוק ההודי לסטארט-אפים ישראלים

מיזם חדש של סטארט-אפ ניישן סנטראל (SNC) והמרכז הבינלאומי ליזמות ולטכנולוגיה בהודו "icreate" יפעל להנגשת השוק ההודי לחברות ישראליות ● מטרת המיזם היא להוביל למיסחור בשוק ההודי או להשקעות אסטרטגיות של חברות הודיות בחברות ישראליות

אמיר אוחנה בהשבעת הכנסת ה-35 / צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

אוחנה ביקש להביא יועץ חיצוני לקבינט הקורונה; היועמ"ש: לא מקובל

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה ביקש לצרף לישיבת קבינט הקורונה את עו"ד ד"ר אבישי בקשי,  יועץ משפטי חיצוני, מפני שלדבריו, כחול לבן עובדים בקבינט בשירות היועמ"ש מנדלבליט ולא בשירות הציבור

אוניברסיטת בר אילן/ צילום:Shutterstock   א.ס.א.פ קרייטיב

קמפוס אוניברסיטת בר אילן יחולק בין תחומי השיפוט של רמת גן וגבעת שמואל

קץ לסכסוך? במשך שנים, גבעת שמואל דרשה לקבל את האוניברסיטה כולה אל תחומה בשל סמיכותה הגאוגרפית ● ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה: "גם את החלקים הקטנים והלא אקדמאים שנלקחו זה רק עניין של זמן עד שהם יוחזרו לר"ג"

תוכנית ההתחדשות העירונית של שכונת גבעת רמב"ם בגבעתיים / הדמיה: אדר' יחיאל קורין

תוכנית חדשה תאפשר הכפלת הדירות בשכונת רמב"ם בגבעתיים

הופקדה תוכנית ההתחדשות העירונית של שכונת גבעת רמב"ם בגבעתיים, שכוללת תוספת אפשרית של 3,827 יח"ד ● ראש העירייה רן קוניק: " גבעתיים לא תישאר לעד עיר של 60 אלף איש. אם אתה רוצה להתחדש צריך לעשות את זה בצורה נכונה"

בדיקה במתחם 'היבדק וסע' של מגן דוד אדום ומשרד הבריאות בחניון גני יהושוע בתל אביב  / צילום: דוברות מד"א

מסמך של משרד הבריאות: תמותה עודפת של 10% באוגוסט

לפי המסמך, שהוצג אתמול בפני קבינט הקורונה, יש עלייה בתמותה בעיקר בבני 65 ומעלה ● עד כה 1,273 בני אדם מתו מנגיף הקורונה בישראל ● חוקרי האוניברסיטה העברית והדסה מזהירים מפני עלייה חדה בתמותה מקורונה בחודשים הקרובים

מירב קירשנר / צילום: דובר צה"ל

לראשונה: מועמדת אישה לתפקיד מנכ"לית התעשייה האווירית. ומי עוד במועמדים?

תא"ל במיל' מירב קירשנר, שהייתה ראש מטה אגף כוח אדם בצה"ל, תתמודד על התפקיד בין היתר מול שי באב"ד, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר, אלוף במיל' חגי טופולנסקי ובכירים בתע"א ובאלתא

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

התאוששות בניו יורק: בורסות וול סטריט ננעלו בעליות וקטעו רצף ירידות בן ארבעה ימים

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.5%, נאסד"ק קפץ ב-1.7% ומדד S&P 500 התחזק ב-1%
● נפט WTI עלה ב-0.7%, הזהב ירד ב-0.2% ● מדדי דאקס ופוטסי 100 עלו ב-0.4%, קאק 40 איבד 0.4% ● מכירות הבתים הקיימים בארה"ב עלו באוגוסט ב-2.4%, לצד עלייה במחירים

חובש של מד"א לפני ביצוע בדיקת קורונה / צילום: Ariel Schalit, AP

התאגדות רשתות האופנה והמסעדות נגד מתווה האוצר לתשלום ימי בידוד

ההתאגדות הצטרפה לגופים נוספים במשק שמתנגדים למתווה של משרד האוצר, לפיו שני ימי הבידוד הראשונים יהיו על חשבון העובד ושאר הימים יחולקו שווה בשווה בין המדינה למעסיק

זוהר פוקס ואורי לדרמן, מייסדי אורורה לאבס / צילום: אורורה לאבס

אורורה לאבס מגייסת 23 מיליון דולר ממריוס נכט ו-LG

הסטארט-אפ מפתח טכנולוגיה לניהול תוכנה, אבחון ועדכון מרחוק עבור רכבים ומכשירים מחוברים ● בגיוס השתתפו גם פורשה SE, בעלת השליטה בקבוצת פולקסווגן, וחברה מקבוצת טויוטה

ישראל כ"ץ / צילום: אמיל סלמן-הארץ

לקראת החמרות בסגר: כ"ץ הורה להכין תוכנית להפעלה מצומצמת של הסקטור העסקי

התוכנית תוצג בפני רה"מ ותועלה לדיון בקבינט הקורונה ● השר כ"ץ הבהיר לרה"מ כי המגזר העיסקי הוא הלב הפועם של הכלכלה הישראלית ויש לעשות הכל כדי לשמר את פעילותו, תוך התנהלות נכונה

דירה למכירה  / צילום: שירי דובר, גלובס

הגל השני של הקורונה הגיע – ודחיית המשכנתאות התחדשה

על-פי נתוני בנק ישראל בחודש אוגוסט לווי המשכנתאות הגדילו את היקף דחיית המשכנתאות ב-3.5 מיליארד שקל לעומת יולי ● מצד שני לווי מחיר למשתכן לקחו משכנתאות גבוהות במיוחד ● המשקיעים בינתיים לא חזרו לשוק

אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. קצב רכישות האג”ח מעיד כי הבנק מתכנן להתערב בשוק עוד תקופה ארוכה / צילום: Ronen Zvulun, רויטרס

הנגיד חושף את השיטה: משרד האוצר מנפח אומדנים, והפוליטיקאים חוגגים

בדיון בממשלה הזהיר הנגיד אמיר ירון מפני שימוש בעייתי ביתרות שנוצרות ונתן רוח גבית לשר כ"ץ בוויכוח עם מרידור • במסגרת הדיון טען ירון שהאוצר מחלק רזרבות ללא דיון מקצועי

סניף בנק מזרחי טפחות / צלם: יח"צ

"על הקשקש": האם מחזיקי מניות בנק אגוד מהציבור ייענו להצעת הרכש של מזרחי טפחות?

מחר בצהריים יחול מועד הקיבול בהצעת הרכש, ועדיין קיים חשש שלא תושג התמיכה הנדרשת, בשל חוסר מודעות להצעה ולתנאיה ● בינתיים מזרחי טפחות מתקדם עם ההיתרים הרגולטוריים

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

ת"א ננעלה בעליות קלות; ירידות בבנקים ובפיננסים

מדד ת"א 35 התחזק ב-0.1%, ת"א 125 התקדם ב-0.2% ות"א 90 הוסיף 0.4% ● מדד הבנקים ירד ב-1.3% ● רם און טסה 52%, סמוטו קפצה ב-8% ואבוג'ן המשיכה וקפצה בעוד 8%