גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מדד ת"א 35 מחק את העליות אחרי נתון הצמיחה המאכזב

המשק רשם צמיחה של 1% בלבד ברבעון השני של 2019 ● ת"א 90 עלה ב-1%, מדד הבנקים טיפס ב-0.7% ● נדחתה העסקה למכירת סומוטו, והמניה צנחה; טרם נמצא פתרון להסרת תוכנות החברה ממערכת ווינדוס ● חלל תקשורת דיווחה על הרחבת הסכם מתן שירותי תקשורת בלוויין עמוס 17 לשנה נוספת

הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק
הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

16:30

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל בעליות, אם כי אלו שנרשמו במדד ת"א 35 נמחקו לאחר פרסום נתון הצמיחה החלש של המשק לרבעון הראשון. מדד ת"א 90 עלה ב-1%, ומדד הבנקים טיפס ב-0.7%. 

אלביט מערכות  איבדה 1.7%, שופרסל  צנחה ב-2.8%, פריגו  איבדה 1.35%. אלטשולר שחם גמל  עלתה בכ-8% לאחר הדוחות והשלימה זינוק של 30% מההנפקה.

מחזור המסחר הסתכם ב-620 מיליון שקל.

15:25

לאחר העליות שנרשמו מוקדם יותר היום, מדד ת"א 35 נסחר כעת ללא שינוי. מדד ת"א 90 עולה 0.8%, מחזור המסחר מסתכם בשעה זו ב-450 מיליון שקל. זאת אחרי שבסוף השבוע הסתיים המסחר בארה"ב במגמה חיובית.

בסיכום שבוע המסחר הקודם, שהתאפיין בתנודתיות גבוהה למדי ובעליית חששות המשקיעים לגבי עתיד הכלכלה הגלובלית, איבד מדד ת"א 35 קרוב ל-4% מערכו. בסיכום שבועי בלט לשלילה מדד הבנקים, שירד בכ-5.5%.

בין מניות מדד ת"א 35, בצד החיובי בולטות כמה מניות דואליות, בהן לייבפרסון  שקופצות בכ-4%-5%, ואופקו , טבע  ואורמת טכנולוגיות  , שמטפסות בכ-2%-4%.

בצד השלילי של המדד המוביל, מניות שופרסל  ואלביט מערכות  נחלשות בכ-1.5%-2.5%.

עוד במסחר, חברת חלל תקשורת  עדכנה על הסכמות שגיבשה "להארכת שירותי תקשורת בלוויין 'עמוס 17' בשנה נוספת", ומנייתה מגיבה בקפיצה של כ-5%-6%.

מניית כלל ביטוח  מטפסת בכ-4%, כשברקע למסחר דיווחה החברה על הוראה שניתנה לנאמן על המניות "להמשיך לפעול למכירת 5% מאמצעי השליטה".

אנרג'יקס  דיווחה על הסכמים "לקיבוע מחיר חשמל ומכירת תעודות ירוקות" בקשר לפרויקט שבו היא שותפה בוירג'יניה, ומנייתה מטפסת בכ-2%-3%.

חברת סומוטו ו עדכנה על "דחיית מועד להשלמת העסקה למכירת פעילות החברה ונכסיה", ומנייתה צוללת בכ-12%.

בין המניות הקטנות, זו של אפולו פאוור  מגיבה בטיפוס של כ-5% להודעת החברה על "הצלחה בבדיקת היתכנות ליישום היריעה הסולארית הגמישה של החברה על גבי כלי רכב".

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום מגמה שלילית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה מעורבת.

קצב הצמיחה של המשק הסתכם ברבעון השני של שנת 2019 ב-1% בלבד. מדובר בהאטה לאחר עלייה של 4.7% ברבעון הראשון של השנה, ולעומת עלייה של 4.2% ברבעון הרביעי של 2018 - כך פרסמה היום הלמ"ס. העלייה המתונה בתוצר של המשק ברבעון השני משקפת ירידה בהוצאה לצריכה פרטית ובהשקעות בנכסים הקבועים, שהושפעו מירידה משמעותית ביבוא כלי הרכב.

יותר משלוש שנים לאחר שהחלו המגעים להסדר חוב שני בחברת אפריקה ישראל, ולאחר שחלק ניכר מנכסיה כבר נמכרו, התכנסו היום מחזיקי האג"ח לדון בארבע ההצעות שהוגשו לרכישת החברה במסגרת ההסדר. ההצבעה על ההצעות השונות, שתכריע את זהות הרוכש של אפריקה ישראל, מתוכננת ליום רביעי הקרוב, 21 באוגוסט, לאחר שבשבוע שעבר שיפרו ארבעת המתמודדים את הצעותיהם. 

פחות משבועיים לאחר שנודע שג'פרי סמית', נציג קרן Starboard Value בדירקטוריון חברת התרופות פריגו, עוזב את תפקידו (תוך שהוא מחמיא להנהלה הנוכחית על הכיוון שאליו פונה החברה),מתברר שהקרן מכרה חלק נכבד מהחזקתה בפריגו, בהפסד.

בזירת המאקרו המקומית, מדד המחירים לצרכן לחודש יולי הפתיע את מרבית הפעילים כשהצביע על ירידה של 0.3%, נמוך מעיקר התחזיות המוקדמות, ובלאומי שוקי הון ציינו בתגובה, כי "סביבת האינפלציה בישראל ממשיכה ויורדת מתחת לגבול התחתון של יעד יציבות המחירים. בנסיבות אלו, נראה שהאפשרות להעלאת ריבית, שהייתה נמוכה מלכתחילה, מתרחקת מאוד. האפשרות להפחתת ריבית קיימת, אך מוגבלת מאוד".

בלאומי שוקי הון התייחסו גם לנעשה בשוק האג"ח המקומי, וציינו כי האפיק הקונצרני המשיך את הכיוון שלו מהשבועות האחרונים - "ביצועי חסר ביחס לאפיק הממשלתי להמשך העלייה ברמת המרווחים בשוק".

לפי לאומי שוקי הון, "גם השבוע המשיכה לבלוט המגמה של ירידת מחירים באפיק הקונצרני לעומת עליות המחירים החדות יחסית באפיק הממשלתי. מגמה זו משקפת את המשך ירידת תיאבון הסיכון של המשקיעים על רקע העלייה ברמת האי-ודאות בעולם והתנודתיות בנכסי סיכון בעולם".

בלאומי שוקי הון הוסיפו, כי "בחודש האחרון בולט השוק הקונצרני בביצועי חסר משמעותיים ביחס לשוק האג"ח הממשלתי. להערכתנו מגמה זו צפויה להימשך לפחות בטווח הקצר כל עוד תישמר רמת האי-ודאות הגבוהה בשווקים. בניגוד לאפיק הממשלתי, רמת הסיכונים באפיק הקונצרני גבוהה בהרבה בעיקר על רקע העלייה ברמת האי-ודאות בעולם, כתוצאה מהמשך ההסלמה במלחמת הסחר לאחרונה ומהירידה בפעילות הייצור ברחבי העולם, וכן לאור העובדה כי רמת המרווחים נמצאת בסמוך לרמות השפל של השנים האחרונות".

12:00

המסחר בתל אביב מתנהל בעליות שנחלשו בשעה האחרונה, כאשר מדד ת"א 35 שקפץ מוקדם יותר ב-1%, עולה כעת ב-0.4% בלבד. מדד ת"א 90 עולה ב-1%, ומדד ת"א טק-עילית מטפס ב-1.7%. 

מניית חלל תקשורת  מזנקת ב-6% על רקע הארכת הסכם לשירותי לוויין עמוס 17. סומוטו  מתרסקת בכ-10%, מניית קנאשור  עולה על רקע קבלת אישור בטיחות מהיק"ר.

11:00

יום המסחר הראשון בתל אביב מתנהל בעליות של יותר מ-1% במדדים המובילים, אם כי במחזור מסחר של 115 מיליון שקל בחלוף השעה ורבע הראשונות למסחר.

מניית אלטשולר שחם גמל  מזנקת בכ-7% לאחר הדוחות הכספיים הראשונים שעליהם דווחה הבוקר כחברה ציבורית.

סומוטו  בולטת בירידה של כ-10% בצל דחיית השלמת המכירה לצביקה בארינבוים. טבע  מזנקת ב-4% לאחר שחזרה עם פער חיובי מוול סטריט, מניית הבורסה מזנקת ב-5%.

09:00

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב נפתח בעליות בדחיפת המניות הדואליות, לאחר יום מסחר חיובי ביום שישי האחרון בוול סטריט. מניית טבע מזנקת ב-4%, ודוחפת את ת"א 35 לעלייה של 0.9% בפתיחה. מדד ת"א 90 מטפס ב-0.5% ומד הבנקים קופץ בכ-1%.

מניית סומוטו  צונחת ביותר מ-12% לאחר שדיווחה בסוף השבוע האחרון כי נדחתה העסקה למכירתה לצביקה בארינבוים, וזאת לבקשתו של הרוכש. לצד זאת מסרה החברה כי לא נמצא פיתרון טכנולוגי בנוגע להסרת תוכנות של החברה ממחשבים בסביבת מערכת ווינדוס.

אלטשולר שחם גמל  דיווחה על הדוח הראשון מאז ההנפקה בבורסה. מנייתה מזנקת כעת ב-6.5% ומשלימה עלייה של 27% מההנפקה בחודש יולי האחרון. בשורה התחתונה, חברת הגמל דיווחה על רווח של 19.5 מיליון שקל ברבעון השני, לעומת רווח של 10.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018.

חלל תקשורת  הודיעה הבוקר על הרחבת הסכם מתן שירותי תקשורת בלוויין עמוס 17 לשנה נוספת תמורת דמי שירות של 6 מיליון דולר שישולמו בשנת 2020. הארכת ההסכם לשנה חמישית מותנית בפעולות נוספות שעל החברה להשלימן, ונכון להיום אין ודאות בדבר יכולתה של החברה להשלים את המהלכים הללו. צבר ההזמנות של הלקוח למתן שירותי תקשורת בלוויין עמוס 17 נכון להיום מסתכם ב-36 מיליון דולר במצטבר.

בהמשך להוצאה של מטוסי אל על  מדגם בואינג 747-400 בהדרגה, חברת התעופה עדכנה ביום חמישי האחרון על חתימה עם חברה זרה על הסכם למכירת 4 מנועים מפארט & וויטני, וכי היא צפויה להכיר ברווח הון של 6.6 מיליון דולר בהתאם למועד המתוכנן לקבלת התמורה והעברת הבעלות במנועים לרוכש.

מניית הקנאביס אינטרקיור  משלימה נפילה של 70% מהשיא שנקבע בחודש פברואר השנה.

ביום חמישי האחרון פורסם מדד המחירים לצרכן לחודש יולי, שהצביע על ירידה של 0.3% בסל המוצרים, וזאת מתחת לציפיות המוקדמות של הכלכלנים בשוק שלא צפוי שינוי למדד). בעקבות כך האינפלציה ב-12 החודשים האחרונים ירדה ל-0.5% - עמוק מתחת ליעד של בנק ישראל. לפי כלכלני לאומי שוקי הון: "בנסיבות אלו, נראה שהאפשרות להעלאת ריבית, שהייתה נמוכה מלכתחילה, מתרחקת מאוד. האפשרות להפחתת ריבית קיימת, אך מוגבלת מאוד".

06:30

המסחר בבורסה בתל אביב ייפתח היום (א') על רקע העליות החדות בוול סטריט בסוף השבוע, ולאחר הירידות שנרשמו ביום המסחר האחרון בת"א.

בורסות וול סטריט נעלו שבוע סוער בשווקים בעליות חדות, כאשר הנאסד"ק ננעל בעליות של 1.7%, ה-S&P 500 ננעל בעליות של 1.5%, הדאו עלה ב-1.2%. ביום המסחר האחרון באחוזת בית מדד ת"א 35 איבד 0.7%, מדד ת"א 90 צנח ב-1.6%, מדד הבנקים איבד 2%. בסיכום השבוע החולף, איבד ת"א 35 3.8%, ת"א 90 ירד ב-2.3% ומדד SME60 איבד 2.2%.

מניית טבע צנחה ב-6.5% ושוויה נפל מתחת לזה של אלביט מערכות. כעת יצרנית התרופות החבוטה נסחרת לפי שווי של 23.8 מיליארד שקל.

פערי ארבטראז' חיוביים ידחפו את הבורסה בפתיחה. אופקו חוזרת עם פער חיובי של 5.5%, טבע עם פער חיובי של 4%. 

השבוע יפרסמו דוחות בין השאר החברות גזית גלוב, מיטרוניקס, שיכון ובינוי ואלוני חץ.

סומוטו דיווחה בסוף השבוע האחרון כי נדחתה העסקה למכירתה לצביקה בארינבוים, לבקשתו של הרוכש. לצד זאת מסרה החברה כי לא נמצא פיתרון טכנולוגי בנוגע להסרת תוכנות של החברה ממחשבים בסביבת מערכת ווינדוס.

אחרי ירידה של כ-16% במניית סלקום מתחילת אוגוסט וצניחה של כ-62% מתחילת השנה, ולאחר הורדת דירוג החוב שבוצעה באחרונה , פרסמה ביום חמישי סלקום את דוחותיה הכספיים לרבעון השני של 2019, שבו הציגה ירידה קלה בהכנסות וצמצום מסוים בהפסד הנקי.

ההכנסות של סלקום הסתכמו ב-920 מיליון שקל, לעומת 927 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018; וההפסד הנקי ירד מ-37 מיליון שקל ל-35 מיליון שקל.  המנייה ירדה ב-2.5% ביום חמישי.

חודשים ספורים לפני המועד האחרון לעמידה בהוראות חוק הריכוזיות, שיהיה מחייב מתחילת דצמבר הקרוב, קבוצת הפניקס מוציאה לדרך את ההליך ההיפרדות שלה מחברת מהדרין, שנסחרת לפי שווי של כ-641 מיליון שקל. את זה הפניקס מתכוונת לעשות באמצעות חלוקה לבעלי המניות שלה את ההחזקות שלה במהדרין כדיבידנד בעין.

עוד כתבות

בנייני מגורים בשכונת שרלוטנבורג בברלין / צילום: Fabrizio Bensch, רויטרס

צעדים חסרי תקדים בברלין: שכר הדירה יוקפא לחמש שנים

מלבד הקפאת שכר הדירה כוללים הצעדים הפחתת מחירי השכירות בחוזים חדשים לרמות שנרשמו ב-2012, ומניעת העלאת שכר דירה באמצעות שיפוצים יקרים ● ביום שלישי צפוי הסנאט של ברלין לאשר את ההצעה

ארומה תל אביב / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של ארומה תל אביב

ויליגר: "מצרים על מחול השדים שנוצר וניסיונות השווא של ארומה ת"א להתנער מאחריות"

ממצאי בדיקת משרד הבריאות מנקים את האחריות מספקית הטונה ויליגר ● היסטמין הגבוה נבע מאופן הטיפול בטונה לאחר פתיחתה ● ארומה ת"א: "נעשה הכול על-מנת שתקלה מסוג זה לא תחזור" ● אדם נוסף הגיע לחדר מיון לאחר שאכל כריך טונה בקיוסק בנמל ת"א

לאגר אנד אייל   / צילום: אנטולי מיכאלו

“לאגר אנד אייל", בירות טובות במחיר מצוין. מתברר שאפשר

כשנפתח "לאגר אנד אייל" הייתי בטוח שלא יעברו כמה חודשים והוא ייסגר ● וראה זה פלא, המקום לא רק שורד אלא אף משגשג

מארק צוקרברג / צילום: צילום מסך מפייסבוק

מארק צוקרברג: "לפייסבוק תפקיד חשוב במניעת תוכן שגורם לקיטוב"

מנכ"ל פייסבוק נאם בשידור חי ופרש את משנתו בנושא חופש הביטוי ● בפוסט שפרסם יממה קודם לשידור הנאום כתב צוקרברג כי יתייחס לאיומים המרכזיים על חופש הביטוי, וכי הנאום הוא זיקוק של כל הדברים שלמד על הנושא בשנים האחרונות

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון / צילום: Simon Dawson, רויטרס

ג'ונסון: "יש הסכם ברקזיט"; הליש"ט עברה לירידות על רקע התנגדות בפרלמנט

ההסכם עדיין טעון אישור של הפרלמנט הבריטי, ולא ברור אם יש לו רוב בעקבות הודעת המפלגת הדמוקרטית הצפון-אירית הבוקר כי אינה מקבלת אותו "במתכונתו הנוכחית" ● אחרי שעלתה בעד 0.9% מול הדולר, הליש"ט עברה לירידות

קאר שולץ, מנכ"ל טבע / צילום: שלומי יוסף

בדרך לפשרה: שופט זימן את מנכ"לי טבע וחברות התרופות האחרות לדיון לפני המשפט

שופט פדרלי זימן בכירים מהחברות על מנת לדון בפיצויים שהחברות מציעות ● טבע תשלם 29 מיליארד דולר, כחלק מהסכם הפשרה, בתרופות ובשירותי הפצה - כך על פי מקורבים לעסקה

גמר גביע העולם בכדורגל.  beoutQ הערוץ הפיראטי beoutQ / צילום:HANDOUT  רויטרס

כך מאיים ערוץ טלוויזיה פיראטי ואלמוני על הכסף הגדול של קטאר

ערוץ טלוויזיה לא חוקי שפועל מסעודיה ומעביר לכל העולם שידורי ספורט מקטאר, מסעיר את האמירות וגורם לה להרהר אם להמשיך לשלם מיליארדי דולרים בשנה עבור שידורי התחרויות • החשש: הקטארים ינטשו את שידורי הספורט וענפים שלמים יתמוטטו

ראש ממשלת לבנון סעאד חרירי / צילום: Aziz Taher, רויטרס

המס על הוואטסאפ הצית הפגנות זעם בלבנון

המס עצמו כנראה יבוטל אבל ההפגנות לא שוככות ● ראש ממשלת לבנון סעד אל-חרירי ביטל את ישיבת הממשלה שאמורה הייתה לדון בהצעת התקציב לשנה הבאה, והקציב לקואליציה שלושה ימים לפתור את המשבר ● מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה: "נגד מסים חדשים, אבל לא תומך בהתפטרות של הממשלה"

חוגגים עליות ב-NYSE  / צילום: רויטרס

וול סטריט ננעלה בעליות: טבע זינקה ב-12%, IBM נפלה לאחר ירידה במכירות זה הרבעון החמישי ברציפות

מדד הנאסד"ק טיפס ב-0.4%, הדאו ג'ונס הוסיף 0.1% לערכו ● ארה"ב וטורקיה הסכימו על הפסקת אש בסוריה ● נעילה הססנית בבורסות אירופה לאחר שהמחוקקים בבריטניה מטילים ספק בעסקת ברקזיט ● מורגן סטנלי עקף את התחזיות לרבעון

בני גנץ נואם לאחר פרסום תוצאות המדגם / צילום: כדיה לוי, גלובס

גנץ השיב בשלילה להצעת נתניהו: החזר את המנדט, המתווה שלך לא כולל התייחסות לטוהר המידות

גנץ ציין כי במתווה של נתניהו אין התייחסות לנושא טוהר המידות וכי ההצעה היא "דרך לחסינות"

סוכה / צילום: שאטרסטוק

סוכת שלום כל השנה: אפשר לפתור את המתח בין החילונים לחרדים

רוב הישראלים מסורתיים וחובבים את היהדות אך מודאגים מאוד מהקונפליקט החילוני-חרדי ● מסתבר שניתן לפתור אותו, אך הוא דורש מאמץ משני הצדדים ● דעה

קשים מפלסטיק / צילום: Shutterstock

מקשיות לחליפות חלל - כמה אתם שולטים בחדשות?

מה מגדלים בשטחים המוחכרים מירדן, איזו מניה שברה שיאים ומה שמו של ההאקר הרוסי? 10 שאלות שיבחנו כמה אתם מעודכנים

ליברפול, מרכז העיר. רחוב אופייני של בנייני לבנים אדומות  / צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

ליברפול, לא רק ביטלס וכדורגל. טיול אחר בעיר

רוב התיירים שמגיעים לליברפול נוחתים בשדה התעופה ע"ש ג'ון לנון ועושים את הסיבוב המסורתי בעקבות ארבעת המופלאים ● אבל הביטלס לא צמחו מתוך ואקום, וליברפול היא לא רק הביטלס ● יש לה היסטוריה, מורשת כדורגל מפוארת והרבה אווירה

אופניים ברכבת ישראל / צילום: רכבת ישראל

אופניים אאוט, קורקינטים אין: הכללים החדשים של רכבת ישראל

החל מה-1 בדצמבר תוגבל העלאת אופניים שאינם מתקפלים לרכבות בשעות השיא בבוקר ואחה"צ ● המגבלה לא תחול על אופניים מתקפלים שארוזים בתיק נשיאה ייעודי ועל קורקינטים

ג'ראד קושנר ובנימין נתניהו / צילום: קובי גדעון/לע"מ

ג'ארד קושנר מגיע לישראל לדון על תכנית השלום

על פי דיווח באמצעי תקשורת אמריקאים, יבחן קושנר את האווירה הפוליטית בישראל בעקבות הבחירות האחרונות ● קושנר מתכנן לתת פומבי לתכנית השלום בין ישראל לפלסטינים

מאיר שמגר / צילום:אמיר מאירי

מאיר שמגר היה גדול הבנאים של שלטון החוק במדינת ישראל

פרקליט צבאי ראשי, יועץ משפטי לממשלה ונשיא בית המשפט העליון – בכל תפקידיו הניעה את מאיר שמגר מחויבות דמוקרטית עמוקה, אנושיות, ואמונה בחירות, שוויון וצדק לכל אדם ● איש לא תרם כמותו לעיצוב מעמד שלטון החוק במדינת ישראל

מרקוס בקינגהאם / צילום: יח"צ

מומחה הניהול המוביל בעולם מציג: במה טעינו עם העובדים שלנו

לוחצים עליכם לטפל בחולשות שלכם בעבודה? מומחה הניהול העולמי מרקוס בקינגהאם ינסה להוריד אתכם מזה ● בראיון ל"ליידי גלובס" הוא מספר על האלגוריתם שפיתח לבדיקת אפקטיביות בעבודה, ומנסח כתב אישום נגד שיטות הניהול החדשניות: "כשאנחנו מכריחים עובדים לציית לתרבות ארגונית מומצאת, אנחנו מדכאים את היצירתיות שלהם וגורמים לבזבוז אדיר של זמן"

בוריס ג'ונסון / צילום: רויטרס SIMON DAWSON

בוריס ג׳ונסון אחרי התבוסה בפרלמנט: ״אנסה להעביר את הסכם הברקזיט שוב בשבוע הבא״

הפרלמנט הבריטי הצביע בעד עיכוב נוסף בפרישה מהאיחוד האירופי ● חברי הפרלמנט הצביעו בעד תיקון שיאלץ את רה"מ לבקש עוד הערב מבריסל הארכה נוספת של שלושה חודשים ● ג'ונסון: "לא אדון בהארכה עם האיחוד האירופי, והחוק לא מחייב אותי לכך"

זה ייגמר בבכי  / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

זה ייגמר בדמעות: שורה של חוקרים מנסים לפענח מה גורם לנו לבכות והאם אפשר לחיות בלי בכי

בכי כתגובה לרגש הוא תופעה נדירה בעולם היצורים החיים ונחשב תכונה אבולוציונית מתקדמת, אבל חוקרים עדיין מנסים לפענח מה בדיוק התפקיד שלו ומדוע גם חוויות חיוביות יכולות לגרום לדמעות לזלוג מעצמן

ראש ממשלת בוריס ג'ונסון בהצבעת הפרלמנט אתמול / צילום: Jessica Taylor, רויטרס

דיון מכריע בפרלמנט הבריטי: האם לאשר הסכם ה"ברקזיט"

זוהי הפעם הראשונה שהפרלמנט הבריטי יושב בשבת מאז המלחמה עם ארגנטינה ב-1982 ● הסיכויים שהעסקה תאושר גברו בשעות האחרונות, אחרי שקבוצת האולטרה-שמרנים בתוך המפלגה השמרנית, שקראו ל"ברקזיט" נוקשה יותר והתנגדו לעסקה של תרזה מיי, הודיעו כי יתמכו בעסקה של ג'ונסון