גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סגירה חזקה בבורסה: ת"א 35 עלה ב-1.2%, טבע זינקה ב-5%

מדד ת"א 90 טיפס ב-1.5%, ומדד הבנקים עלה ב-1.95% ● אלטשולר שחם גמל זינקה בעוד 6% ובכך השלימה זינוק של 36% מאז שהונפקה בבורסה ● במהלך החודשים אפריל-יוני חלה ירידה של 4.6% בייצור התעשייתי בישראל, כך פרסמה הלמ"ס ● וואן טכנולוגיות זינקה ב-7.1% לשיא ● חד-אסף צפויה לצמצם את פעילות הייצור בשוק המקומי ולפטר 45 עובדים

הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר
הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בעליות בדומה לסנטימנט החיובי בוול סטריט. מדד ת"א 35 קפץ ב-1.4%, מדד ת"א 90 זינק ב-1.5% ומדד הבנקים זינק בכ-1.95%.

דיסקונט  עלתה ב-3.4%, לאומי  הוסיפה 2.7% במחזור הגבוה בשוק. מניית טבע  קפצה ב-5.3%.

מניית וואן טכנולוגיות  זינקה ב-7.1% לשיא כל הזמנים, וזאת לאחר פרסום הדוחות.

מניית אלטשולר שחם גמל  זינקה בעוד 6% ובכך השלימה זינוק של 36% מאז שהונפקה בבורסה.

מחזור המסחר הסתכם ב-1.23 מיליארד שקל.

16:30

המסחר בתל אביב מתנהל בעליות של כ-1% בהובלת מניות הבנקים לאומי ודיסקונט שמזנקות ב-2.5% ו-3.6% בהתאמה. ברקע: פתיחת שבוע מסחר חיובית בוול סטריט, שם המדדים קופצים בכ-1.5% בפתיחה.

14:45

יום המסחר השני לשבוע זה בבורסת ת"א מתנהל במגמה חיובית. החוזים העתידיים בארה"ב הצביעו על מגמה חיובית לקראת פתיחת המסחר שם, וכיוון דומה נרשם גם בבורסות נוספות בולטות ברחבי העולם.

יממה לאחר שדיווחה כי ברבעון השני של 2019 המשק צמח ב 1% בלבד, היום (ב') פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס) כי במהלך החודשים אפריל - יוני חלה ירידה של 4.6% בייצור התעשייתי.

בהראל פיננסים ציינו בסקירתם השבועית כי "בתקופה שבה מפגין השוק האמריקאי עצבנות גבוהה, שוב בלטו המדדים הישראלים בתנודתיות נמוכה יותר", ובהתאם, "ממשיכים לראות את השוק המקומי כשוק אטרקטיבי בעל פוטנציאל תשואה גבוה, אשר מתפקד טוב ושימשיך להיות בעל סטיית תקן נמוכה יותר מהשוק האמריקאי".

עוד ציינו בהראל לגבי ההתמודדות עם מצב השווקים כי "שילוב אפיקים מסייע בהפחתת תנודתיות מוריד את סטיית התקן ומסייע לצלוח בשלום תקופות כאלה". לפי הראל פיננסים, "על רקע הורדות הריבית בארה"ב ובעולם, וההבנה שבישראל הריבית לא תעלה בזמן הקרוב, המיקוד להמשך השנה הוא השקעה במניות בשיעור גבוה יחסית, תוך מעבר לשוקי מניות בעלי סטיית תקן נמוכה".

לגבי שוק האג"ח הקונצרני המקומי, ציינו בהראל: "אנו מרגישים יותר בנוח במח"מ בינוני ושמירה על מרכיב של אג"ח קונצרני בחלק המדורג A ומעלה, על מנת להקטין תנודתיות".

בין מניות מדד ת"א-35, בצד החיובי בולטצ היום מניית דיסקונט , וגם מניות אנרג'יאן  וטבע . בצד השלילי של המדד המוביל, מניות שיכון ובינוי  ופז נפט מאבדות 1.5%-2.5%.

עוד במסחר היום, מניית אינרום  יורדת בכ-3% במחזור מסחר גדול מהרגיל, אחרי שהחברה פרסמה הבוקר את דוחותיה הכספיים לרבעון השני של השנה, שאותו סיכמה במגמה שלילית.

לעומתה, מניית חברת וואן טכנולוגיות  מגיבה לתוצאותיה הכספיות בעליות נאות של כ-6%.

מניית חלל תקשורת  עולה בהמשך לעליות אתמול לאחר שדיווחה החברה על הסכמות שגיבשה להארכתם של שירותי תקשורת בלוויין "עמוס 17" בשנה נוספת.

מניות צמד חברות הסלולר, פרטנר  וסלקום  , שוב סובלות מסנטימנט שלילי ברקע להודעת חברת סאני תקשורת , יבואנית מכשירי סמסונג, על השקת חבילות סלולר במחיר נמוך, במה שעשוי להעיד על המשך התחרות העזה בענף. 

באיפקס קפיטל מרקטס פרסמו היום התייחסות למניית ביג , שבה העניקו לה מחיר יעד של 356 שקל - גבוה בכ-30% משוויה הבוקר. 

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת מגמה שלילית, וגם במסחר באג"ח הממשלתיות נרשמה מגמה דומה, עם ירידות חדות בכמה מהסדרות לטווח ארוך, שהתקרבו בחלקן לכ-1%. 

13:25

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בעליות, וזאת כאשר החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים על עליות בפתיחת שבוע המסחר. המדדים ת"א 35 ות"א 90 מטפסים ב-0.6%, מדד הבנקים קופץ ב-1.2%.

מניית אינרום  מאבדת גובה לאחר הדוחות, לאומי  עולה ב-1.6% במחזור הגבוה בשוק, דיסקונט  קופצת ב-2.6%, אלטשולר שחם גמל  ממשיכה צפונה ומטפסת ביותר מ-4.5%.

חד  צפויה לצמצם את פעילות הייצור בשוק המקומי בשל פער בין מחירי היבוא לעלות הייצור של פלדה, וצפויה לפטר 45 עובדים.

12:00

מניות הסלולר סלקום  ופרטנר  מאבדות גובה על רקע הדיווח לפיו סאני תקשורת  משיקה את חבילת הסלולר הזולה בשוק.

שפיר הנדסה  מאבדת יותר מ-2% לאחר פרסום הדוחות, לפיהם החברה רשמה ירידה של 5% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל ב-2018, ל-716 מיליון שקל. הרווח הגולמי ירד גם כן, והסתכם ב-122 מיליון שקל לעומת 128 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. הרווח התפעולי ירד ב-17% לעומת הרבעון השני של 2018, והסתכם ב-81 מיליון שקל. בשורה התחתונה, הרווח הנקי עלה ב-13.3% ל-75 מיליון שקל.

11:00

המסחר בתל אביב מתנהל בעליות כאשר מדד ת"א 35 עולה ב-0.3%, ת"א 90 מטפס ב-0.9%, ומדד הבנקים עולה ב-0.6%. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בשעה זו בעד 0.8%.

מניית וואן טכנולוגיות  עולה ב-4% לאחר הדוחות. הכנסותיה של החברה עלו מ-348 מיליון שקל ברבעון השני של 2018 ל-397 מיליון שקל ברבעון השני של השנה. החברה רשמה עלייה ברווח הנקי מ-16.2 מיליון שקל ברבעון השני של 2018, לרווח נקי של 22.9 מיליון שקל ברבעון השני של השנה. ה-EBITDA הסתכמה ב-43.9 מיליון שקל, לעומת 24.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

אינרום  מאבדת גובה לאחר פרסום הדוחות. החברה רשמה ירידה של 7.2% בהכנסות לעומת הרבעון השני אשתקד, שהסתכמו ב-470 מיליון שקל ברבעון השני של השנה. הרווח הגולמי ירד ב-7% ל-178.8 מיליון שקל ברבעון השני. בשורה התחתונה, הרווח הכולל הסתכם ב-55.3 מיליון שקל לעומת 71.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

דור אלון  דיווחה על עלייה של 30 מיליון שקל בהכנסות ברבעון השני של 2018 (עלייה של 1.6%) ל-1.9 מיליארד שקל ברבעון השני של 2019. הרווח הגולמי עלה מ-227 מיליון שקל ב-2018 ל235.9 מיליון שקל ברבעון השני השנה. בשורה התחתונה, הווח הנקי זינק מ-30 מיליון שקל ל-88.8 מיליון שקל ברבעון השני של 2019, כאשר עיקר העלייה מוסברת מהפרשה למס נדחה בגין עליית ערך נדל"ן להשקעה.

09:45

בורסת תל אביב נפתחה בעליות, בהובלת מדד ת"א-35  שעולה עם פתיחת המסחר ב-0.75%.

מדדי הבנקים, הטכנולוגיה והנפט עולים בכ-0.6%, מדדי הביטוח והביומד עולים בכ-0.5%.

וואן טכנולוגיות  קופצת בכ-4% לאחר הדוחות.

07:00

המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח בהמשך לעליות שנרשמו אתמול, לאחר העליות שנרשמו ביום שישי האחרון בוול סטריט, נוכח הקלות המכסים של ממשל טראמפ. 

מדד ת"א 35 מחק אתמול את העליות לאחר פרסום נתון הצמיחה המאכזב למשק ברבעון השני ונזכיר כי בשבוע החולף איבד ת"א 35 3.8% מערכו. מנגד, מדד ת"א 90 עלה בכ-1%, ומדד הבנקים טיפס ב-0.7%. 

ביום המסחר האחרון בוול סטריט נרשמו עליות חדות על רקע הודעת טראמפ על השהיית הטלת המכסים, כאשר מדד הנאסד"ק זינק ב-1.7%, הדאו ג'ונס טיפס ב-1.2%, ומדד S&P 500 עלה ב-1.44%. עם זאת, הבורסות סגרו שבוע שלישי ברציפות של ירידות. מדד ה-S&P500 ירד בשבוע האחרון ב-1%, ונמצא כ-6% מתחת לשיא של כל הזמנים שנרשם בשבוע האחרון של יולי. רמת התנודתיות נותרה גבוהה, כפי שזה בא לידי ביטוי במדד הפחד (VIX). בין הגורמים שמשפיעים על התנודתיות בשווקים בולטים אי-הוודאות לגבי מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין, המצב המתוח בין סין להונג קונג, אי-הוודאות לגבי יישום הברקזיט, ואי-הוודאות הפוליטית בחלק ממדינות אירופה, כגון איטליה.

החוזים העתידיים מטפסים בעד 0.5%, ובאסיה המדדים מזנקים בעד 2.5%.

מניית אלטשולר שחם גמל בלטה אתמול בעליות עם זינוק של 8% לאחר הדוחות, מה שהקנה לה מהלך עליות של 30% מאז ההנפקה. 

מניית גן שמואל תמשיך לרכז עניין לאחר שצנחה אתמול ב-11% כשדיווחה על ירידה חדה בהכנסות וברווחים.

היום יפורסמו נתוני הייצור התעשייתי ופדיון בענפי המשק לחודש יוני. ביום רביעי יפורסמו נתוני היצוא ושירותים ליוני.

עוד כתבות

עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס מציגים את תוכנית "הסיפוח" שלהם / צילום: דוברות העבודה-גשר, יח"צ

הבליץ של הרגע האחרון: פרץ ולוי-אבקסיס הציגו "תוכנית סיפוח"

ראשי העבודה-גשר חשפו היום את "מפת הוויתורים האמיתית של נתניהו - התנתקות חד צדדית מאזרחי מדינת ישראל ומירושלים" ● "כשר בריאות הוא ויתר על החולים והפקיר על הדרך גם את הנכים, הקשישים, החקלאים, ואת היישובים הערביים"

ניר דגן (מימין), נויה למפרט, יעל גרינברגר, אפרת וינקר, הגר יעקבי, קרן הרשקוביץ, מרים שטייניץ, הלה גלבוע וניר למפרט / צילום: עומר הכהן

בוגרי 8200 מטפחים את מנהיגות העתיד של ישראל

וגם: מי הגיעו לערב הגאלה של תיאטרון גשר?

יאיר לפיד / צילום: תמר מצפי

עד כמה שר האוצר הקודם מעודכן בשיעורי הצמיחה?

לפיד אומר שכבר 40 רבעונים לא היה רבעון כה חלש. מה אומרים בלמ"ס? ● המשרוקית של "גלובס"

אמזון./ צילום:  צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

מיליוני חבילות בשנה: אמזון חתמה על הסכם הפצה בלעדי עם דואר ישראל

עפ"י הערכות, ההסכם צפוי להגדיל את הכנסותיה של דואר ישראל בעשרות מיליוני שקלים בשנה, בהתאם לצפי של מיליוני חבילות שהחברה תפיץ עבור אמזון ברחבי הארץ

חשיפת המחיר של אייפון 11 / צילום: סטיבן לאם, רויטרס

הערכה: הביקוש לדגמי האייפונים החדשים עד כה - מעל לציפיות

כך טוען מינג צ'י קו, אנליסט מוביל המסקר את אפל מטעם חברת TF Securities ● לדבריו, הדגמים שזוכים לביקוש הגבוה ביותר להערכתו הם אייפון 11 פרו בצבע ירוק ואייפון 11 בצבעים ירוק וסגול, שזמני ההמתנה עבורם ארוכים משמעותית

פקקי תנועה/   א.ס.א.פ קריאטיב / Shutterstock : צילום

ממשיכים לשבור שיאים: מספר כלי הרכב בישראל גדל ב-2018 ב-3.9%

לפי הלמ"ס, סך הקילומטראז' של כלי הרכב המנועיים בארץ גדל ב-2018 ב-2.7% לעומת 2017 והגיע ל-61.2 מיליארד ק"מ

פוטוניקה / צילום: שאטרסטוק

מנוע צמיחה? המדינה השקיעה 200 מיליון שקל במכון מחקר לתחום מדעי האור והלייזר

תחום מדעי האור (פוטוניקה) נחשב לאחד התחומים הצומחים בעולם הטכנולוגיה ומשמש לתעשיית כלי הרכב האוטונומיים והסיבים האופטיים ● את הקמת המרכז הובילו משרדי הביטחון והאוצר, אוניברסיטת בן־גוריון ורשות החדשנות

שלט חגיגי שהוצב במתחם גליל ים בהרצליה לפני כשנתיים./ צילום: איל יצהר

למעלה מאלף דירות מוזלות מוצעות למכירה לאחר שזכאי מחיר למשתכן ויתרו עליהן

מאות דירות בקריות, כ-120 דירות בדימונה, עשרות בבאר שבע ואפילו שש בהרצליה: בדיקת "גלובס" מגלה כי זכאי תוכנית הדיור הממשלתית ויתרו על מעל ל-1,000 דירות מוזלות ● חלקן שוכבות על המדף זמן רב בשוק החופשי, מה שמעיד על הצפת דירות באזורים מסוימים

כיכר אתרים בתל אביב / צילום: תמר מצפי

מה באמת יוקם במקום הפוסיקט ומאיפה צץ הסיפור על בית הכנסת?

"הסיפור הזה הוא הרי בכלל לא נכון. זה רחוק ממה שאנחנו מתכננים לעשות במקום", אומר ל"גלובס" יקיר שגב, מיוזמי הפרויקט של JTLV לשיקום מתחם "הפוסיקט" בכיכר אתרים בתל אביב, בתגובה לפייק ניוז על הפיכת מועדון החשפנות לשעבר לבית כנסת

בני גנץ, בנימין נתניהו. צופים העלאת מסים / צילומים: אמיר המאירי, תמר מצפי, אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

לא משנה מי יהיה ראש הממשלה הבא, הוא יהיה מוכרח להעלות מסים

למרות הכרזות הפוליטיקאים שלא יעלו מסים, התרחיש הסביר מצביע על מהלך קלאסי של העלאת מס הכנסה, מע"מ ומס חברות ב-1%, שיכניס למדינה 11 מיליארד שקל ● ההבדלים בין הקואליציות יתבטאו רק בשולי התקציב, למשל מיסוי משקאות ממותקים או צמצום משרדי ממשלה ● ניתוח "גלובס"

דונלד טראמפ / צילום: רויטרס

בעקבות פיצוץ המכלית, האמריקאים מחריפים הטון מול איראן

אם שלשום הנשיא טראמפ עוד צייץ כי הוא ממתין למידע מהסעודים, אתמול כבר פרסמו בכירים אמריקנים האשמה ישירה כי המתקפות יצאו מאיראן עצמה

מדף של מוצרי תנובה/  צלם:תמר מצפי

צורכים פחות? מכירות שוק המזון התכווצו ב-3.2% בחודש אוגוסט

לפי נתוני סטורנקסט לחודש אוגוסט 2019, תשע מתוך עשר ספקיות המזון הגדולות בישראל רשמו באוגוסט ירידה בהיקף המכירות הכספי לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה ● לעומתן וילי פוד הציגה עלייה של 36.5% במכירות באוגוסט, וגד עלתה ב-11% מתחילת השנה

מריו דראגי וג’רום פאוול. / צילום: רויטרס

מורידים ובוכים: אחרי דראגי, גם פאוול בדרך להוריד ריבית – אבל שניהם לא מרוצים

הפדרל ריזרב צפוי ללכת השבוע בעקבות הבנק האירופי המרכזי, ולהוריד את הריבית פעם נוספת ● אבל הבנקאים המרכזיים מסבירים שהכדור בכלל מצוי במגרש של הפוליטיקאים, בברלין ובוושינגטון ● בינתיים מתרבים הקולות שמזהירים כי הריבית הנמוכה מתקרבת לרמה שבה תגרום יותר נזק מתועלת ● פרשנות

דורון גרסטלר, מנכ"ל פריון / צילום: תמר מצפי

רונן שילה ממשיך להקטין ההחזקה בפריון: מכר בחודשים האחרונים מניות בכ-1.7 מיליון דולר

שילה הפך לבעל מניות בפריון ב-2013, כשהחברה רכשה את חטיבת סרגלי הכלים של החברה שייסד, קונדואיט

חנן מלצר / צילום: שלומי יוסף, גלובס

"30% הנחה למי שמצביע"? ועדת הבחירות קבעה כי זה "מתן שוחד"

מיזם "מצביעים 70", שביקש להעלות את אחוז ההצבעה על ידי מתן הנחות במגוון בתי עסק, נפסל בנימוק כי מדובר "במתן שוחד" ● במיזם קראו לבעלי העסקים "להמשיך ולתת את ההטבות, ללא שום תנאים מקדימים וללא צורך בהוכחת הצבעה"

גלעד יעבץ / צילום: יחצ

אי.בי.אי: גם לאחר עלייה של מאות אחוזים נותר אפסייד במניות אנלייט ואנרג'יקס

בבית ההשקעות ממליצים על מניות האנרגיה המתחדשת בהמלצת "תשואת יתר" ונקבו במחיר יעד של 4 שקלים לאנלייט ו-9.2 שקלים לאנרג'יקס, גבוה ב-13% ו-24% ממחיריהן בבורסה, בהתאמה ● המגמות המרכזיות שלהערכתם ימשיכו לתמוך בענף הן סביבת הריביות הנמוכה, רגולציה תומכת, ירידה בעלות הציוד והתקדמות משמעותית באגירת האנרגיה

חנן מלצר / צילום: שלומי יוסף, גלובס

השופט מלצר: תוגבל פעילות ארגון הימין "שומרי הסף" נגד החברה הערבית

יו"ר ועדת הבחירות הורה על הגבלת פעילות ארגון הימין ביום הבחירות; בין היתר, קבע שפעילי הארגון לא יורשו להימצא בתחום מתחם הקלפי בכל תרחיש שהוא, ולשהות במרחק של 10 מטר ומעלה מן הקלפי

הראל ויזל מנכל ובעלים קבוצת פוקס / צילום: שוקה כהן

הראל ויזל מתרחב: במו"מ לפתיחת חנויות בשיתוף עם נייקי ו-Foot Locker באירופה

הקבוצה בראשותו של הראל ויזל במו"מ על הסכם לקבלת זיכיון של חנויות נייקי ופוט לוקר באירופה ● פוקס צפויה לבצע את המהלך באמצעות חברת ריטיילורס

יום בחירות בחנויות ובשווקים/ צילום: שלומי יוסף

"יום המכירות הטוב ביותר": הקניונים עשויים להיות המנצחים הגדולים בבחירות

בבחירות הקודמות דווח במרכזי הקניות על גידול של פי 3-5 במספר המבקרים ביחס ליום רגיל ● עיתוי הבחירות הנוכחי, זמן קצר לפני ראש השנה, מוביל את הרשתות ואת בעלי החנויות להאמין ששוב יישבר שיא פדיון שנתי ● בוחרים נתח - כתבה שנייה בסדרה

חרדים בירושלים /  צילום:צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

איך מצליחות המפלגות החרדיות להגיע אל כל הקהלים שלהן

כדי להגיע עם מסר אחיד מפלגתי לכלל הציבור, המפלגות החרדיות משתמשות בכלי תקשורת יעיל ממוקד ואישי: קווי השיחות החרדיים ● חברות תקשורת חרדיות מספקות מספרי טלפון שהן רוכשות מבזק וחברות הסלולר, ומעניקות פלטפורמות טכנולוגיות להעברת מידע, הקלטות, קבלת הודעות, העברת מסרים וגיוס