גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט: הנאסד"ק עלה 1.5%; מניית אסתי לאודר זינקה 12.6%

רווחי אסתי לאודר לרבעון עקפו את הציפיות, המניה זינקה ● המדדים באירופה ננעלו בעליות של יותר מ-1% ● התוכנית של סין להוזלת המימון לחברות דחפה את הבורסות: הבורסה בשנחאי זינקה ביותר מ-2%, הונג קונג טיפסה בשיעור דומה, והניקיי היפני עלה ב-0.7%

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock
וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

נעילה חיובית בוול סטריט, הנאסד"ק  עלה 1.5%, הדאו ג'ונס  הוסיף 1.1% לערכו ומדד S&P 500  עלה גם הוא, ב-1.3%.

מניית אסתי לאודר  זינקה 12.6% על רקע דוחות מוצלחים.

באידו  ואנבידיה  עלו ב-8% וב-7.4% בהתאמה.

מניית אפל  הוסיפה 2% לערכה וסיסקו מערכות  עלתה 3.4%.

21:15

עליות שערים חדות בוול סטריט בשעה זו, מדד הנאסד"ק  מטפס ב-1.5%, הדאו ג'ונס  עולה 1% ומדד S&P 500  מוסיף 1.48% לערכו.

התשואה על האג"ח הממשלתיות לעשר שנים בארה"ב  עולה היום ל-1.6%, מה שמוביל לעליות במניות הבנקים - מניית סיטיגרופ  עולה ב-1.9%, ג'י.פי מורגן צ'ייס  מוסיפה 1.2% לערכה ומניית בנק אוף אמריקה  עולה כ-0.7%.

מניית אסתי לאודר  מוסיפה לעלות אחרי שפירסמה רווחים לרבעון שעקפו את התחזיות, 12% בשעה זו.

מניית מנוע החיפוש באידו  עולה 7.8%, החברה צפויה לפרסם דוחותיה בנעילת המסחר הלילה.

20:15

מתחזקות העליות בוול סטריט, הנאסד"ק מטפס ב-1.6%, S&P 500 עולה 1.37% והדאו ג'ונס מוסיף לערכו יותר מ-1.1%.

מניית ענקית הקוסמטיקה אסתי לאודר  טסה 11.5%.

מניית אנבידיה  עולה ב-6.5% בשעה זו.

מניית ווין ריזורטס , ענקית המלונאות מזנקת ב-6.9%.

סיסקו  מוסיפה 3% לערכה, אפל  עולה ב-2.6%

18:55

המדדים באירופה ננעלו בעליות שערים חדות, הדאקס והקאק ננעלו בעלייה של מעל 1.3%, הפוטסי הבריטי הוסיף 1% לערכו.

המדדים בארה"ב עולים עד 1.5% בשעה זו בהובלת הנאסד"ק.

18:00

המסחר בוול סטריט מתנהל בעליות על רקע התפוגגות מתיחות הסחר בין סין לארה"ב לאחר הקלות הצפויות במכסים מצד ממשל טראמפ. הנשיא האמריקאי אמר בהמשך לשבוע הסוער שחלף בשווקים כי הוא לא רואה שהכלכלה קרובה למיתון וכי הצרכנים עשירים. 

מדד הנאסד"ק עולה ב-1.4%, הדאו ג'ונס מטפס ב-1% ומדד הפחד (VIX) מאבד 6%. 

באירופה המדדים נסחרים בעליות חדות על רקע נתוני האינפלציה החלשים שמעלים את הציפייה לתמיכה מצד הבנק המרכזי. הדאקס עולה ב-1.3%, הפוטסי מטפס ב-1%, הקאק קופץ ב-1.3% והבורסה במילאנו עולה ב-2%.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות נאות, בהמשך להתפוגגות מתיחות הסחר לעת עתה בין סין לארה"ב. מדד הנאסד"ק עולה ב-1.5% בפתיחה, הדאו ג'ונס עולה ב-1.2% ומדד S&P 500 עולה בשיעור דומה.

15:00

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט קופצים בשעה זו ביותר מ-1% ומאותתים על עליות בפתיחת המסחר.

13:00

נתוני האינפלציה שפורסמו בגוש האירו הצביעו על שפל של יותר משנתיים בחודש יולי, מה שמעלה את הציפיות להתערבות הבנק המרכזי של אירופה (ECB). מדד יולי הצביע על עלייה של 1% בחישוב של 12 החודשים האחרונים, לעומת עלייה של 1.3% ביוני, ולעומת התחזיות לעלייה של 1.1%. מדובר בקצב האינפלציה הנמוך מאז נובמבר של שנת 2016. יעד האינפלציה של הבנק המרכזי של אירופה עומד על 2%.

בנק אוף אמריקה צופה כי ה-ECB צפוי להנמיך את הריבית על הפקדונות ב-20 נקודות, וצפוי להשיק תוכנית תמיכה כמותית לשווקים, בהמשך לתוכנית רכישות האג"ח שהופסקה לאחר רכישות בהיקף של 30 מיליארד אירו.

הבורסות באירופה עולות סביב ה-1% על רקע הנתונים. הדאקס מטפס ב-1%, מילאנו עולה ב-1.4%, הפוטסי מטפס ב-0.95%. 

בוול סטריט החוזים העתידיים מטפסים בכ-1%.

11:20

בורסות אסיה ננעלו בעליות חדות על רקע הציפיות לתמריצים מצד הממשל הסיני ולאחר הבעת כוונות חיוביות סביב מתיחות הסחר מול ארה"ב. הבנק העממי של סין (PBOC) חשף אתמול (ש') רפורמה בריבית בכדי לסייע בהפחתת עלויות המימון לחברות, מה שצפוי לספק תמיכה בכלכלה שנפגעה ממלחמת סחר עם ארצות-הברית.

הבנק העממי של סין אמר כי הוא צפוי לשפר את המנגנון הקיים כיום על הלוואות (LPR) החל ממחר (ה-20 באוגוסט), וזאת לקראת הורדת הריבית בהמשך בכוונה להוזיל את עלויות המימון לחברות וכחלק מרפורמות רחבות יותר. לדברי אנליסטים בשוק, המהלך שהגיע לאחר פרסום נתוני ייצור חלשים ביולי בניגוד לציפיות, בא על מנת לתמוך בכלכלה ומשול למעשה להורדת ריבית. 

הבורסה בשנחאי זינקה ביותר מ-2%, הונג קונג טיפסה בשיעור דומה, והניקיי היפני עלה ב-0.7%. 

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בעד 0.8%.

לאחר נתון הצמיחה השלילי בגרמניה שפורסם בשבוע שעבר, שר האוצר הגרמני, אולף שולץ, אמר אתמול כי לגרמניה יש את הכוח הפיסקלי למתן כל משבר כלכלי עתידי ב"כוח מלא", והציע כי הממשל בברלין יוכל לשחרר הוצאות נוספות בסביבות 50 מיליארד יורו (55 מיליארד דולר).

10:25

בורסות אירופה נפתחו בעליות חדות: כך, בורסת לונדון  עולה עם פתיחת המסחר בכ-1%, כמו גם בורסת פריז . בורסות גרמניה  ואיטליה עולות בעד 1.2%.

מניית דויטשה בנק - 542092  קופצת בכ-4%, מובילה את סקטור הבנקים באירופה, יחד עם קומרצבנק  שעולה 3.5%.

08:20

המסחר בבורסות אסיה מתנהל היום, יומו הראשון של שבוע המסחר מעבר לים, בעליות חדות. מדד שנחאי קופץ בלמעלה מ-1.5%, בורסת הונג קונג עולה בלמעלה מ-2%, בורסת יפן מתרוממת בלמעלה מ-0.5%. הקוספי עולה בכ-0.7%. בורסת אוסטרליה עולה גם היא בכ-0.7%. 

בסוף השבוע, רשמו בורסות וול סטריט עליות חדות לאחר שבוע סוער בשווקים. הנאסד"ק ננעל בעליות של 1.7%, ה-S&P 500 ננעל בעליות של 1.5%, הדאו עלה ב-1.2%.

בהמשך להודעה של טראמפ על הטלת מכסים על סחורות סיניות בגובה 300 מיליארד דולר, ובהמשך לתגובה הסינית של עצירת יבוא סחורות חקלאיות ופיחות היואן, ובהמשך לנסיגה של טראמפ מכוונתו להטיל מכסים, או יותר נכון, החרגה של מוצרים מהרשימה השחורה במטרה לא להכביד על הצרכנים בארה"ב בתקופת החגים של סוף השנה האזרחית, השוק דרוך לקראת התבטאות נוספת שעשויה לסכן, או לחלופין, לספק מידע נוסף, בנוגע למתיחות הסחר בין סין לארה"ב. 

ביום רביעי הקרוב בשעה 21:00 (שעון ישראל) הפד צפוי לפרסם את הפרוטוקול האחרון מישיבת הריבית בה הוחלט להוריד את הריבית לראשונה מאז 2008, ומה שסימן באופן סופי את כוונת הפד להעלות ריבית. מאז, נרשמה התלקחות בזירת הסחר שבין סין לארה"ב, והתשואות נפלו בחדות. בתוך כך, השוק צופה כעת 4 הורדות ריבית השנה.

ביום חמישי הקרוב יפורסמו הנתונים העיקריים לשבוע: מדד מנהלי הרכש PMI לחודש אוגוסט במדינות רבות, כמו: באירופה, ארה"ב, גם למגזר התעשייה וגם למגזר השירותים. לאחרונה מסתמנת התכווצות בפעילות התעשייה הגלובלית (מלבד ארה"ב שרושמת לפי שעה התמתנות בלבד), לצד סימני התמתנות בענף השירותים.

עוד כתבות

ארון האריס, Y Combinator / צילום: Y Combinator

"סטארט-אפ לא צריך לשאוף להימכר לענקיות הטכנו'": המשקיע שמאחורי האקסלרטור המוביל בעולם בראיון

המשקיע ארון האריס הגיע לישראל כדי לחפש סטארט-אפים ל-Y Combinator ● בראיון ל"גלובס" הוא מסביר למה החליטו להגיע עד ליזמים כדי לראיין אותם, ואומר: "הסמן הגדול ביותר להצלחה עבור חברה זה כשהיא משנה את העתיד ואת הדרך בה העולם עובד"

גיל טייכמן / צילום: אביב חופי

שהאחרון ייכבה את האור: כונסי הנכסים של גיל טייכמן מבקשים לפטר עובדים

בשלב הראשון מדברים הכונסים על פיטורי 9 מתוך 30 עובדי החברה, כשההערכות הן שלאחר ביצוע שני פרויקטים גדולים בשבועות הקרובים, הכונסים יבקשו את פיטוריהם של 13 עובדים נוספים ● בשבוע שעבר מינה ביהמ"ש כונסי נכסים לחברה לאחר שצברה חובות של 20 מיליון שקל, 6 מיליון מהם לבנקים

קונים בדיזנגוף סנטר/ צילום: שלומי יוסף

30% הנחה למי שהצביע: יוזמה חדשה תעלה את אחוז ההצבעה?

קבוצת סטודנטים ובוגרים מהמרכז הבינתחומי הקימו את עמותת "מצביעים 70", שמטרתה להעלות את אחוז ההצבעה ע"י מתן הנחות במגוון בתי עסק ● מדובר ב-30% הנחה על מוצרים ושירותים בפורמטים השונים של בתי העסק, כאשר ההנחה תוענק למי שיציג תמונה שלו מחוץ לקלפי

רוני חזקיהו / צילום: תמר מצפי

האוצר בודק חריגה של 160 מיליון שקל במתקן השבת מים בעמק הירדן

ההתייקרות נחשפה לראשונה ב"גלובס" ● רשות המים דנה בחמישי האחרון בבקשה לתוספת תקציבית למתקן שיבנה ליד דגניה, אך נציג האוצר ביקש לעכב את אישור התקציב עד להשלמת בדיקה שעורך החשב הכללי בנושא

כרמל שאמה הכהן / צילום: תמר מצפי

מכה לעיריית ר"ג: ביהמ"ש ביטל את מדיניות התמ"א שלה

השופט איתן אורנשטיין קיבל את עתירת התאחדות הקבלנים, קבע כי הוועדה המקומית חרגה מסמכותה, ופסק כי המדיניות הקודמת של תמ"א 38 ברמת גן - היא התקפה ● ראש עיריית ר"ג: אערער לעליון

אתי אלישקוב/ צילום :אבי מועלם

חברת הביטוח ליברה יוצאת נגד פייסבוק והמטבע הדיגיטלי שלה

חברת הביטוח הדיגיטלית הישראלית "ליברה" הגישה תביעה בסך 5 מיליון שקל נגד פייסבוק, שהודיעה לאחרונה על השקת מטבע דיגיטלי באותו שם ● לטענת חברת הביטוח, היא הבעלים של כל הזכויות בסימן "ליברה" בישראל

בנימין נתניהו / צילום: יוסי זמיר

יו"ר ועדת הבחירות נגד הצ'ט בוט של נתניהו: לא לפרסם סקרים

בעתירה שהוגשה לחנן מלצר נטען שנתניהו מפיץ נתוני סקרים במסגרת הצ’ט בוט בפייסבוק ● זאת על אף שהחוק אוסר זאת במהלך חמישה הימים האחרונים של הבחירות ● מלצר קבע: הפרסומים עומדים בניגוד לחוק דרכי תעמולה

אסדת קידוח / צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

יותר מהאמברגו הערבי ומלחמת יום כיפור: האם הנזק להפקת הנפט צפוי לגרור מיתון

מחסור בנפט עבור העולם המתועש גורר עלייה חדה במחירים, שבתורה עלולה לגרור את העולם למיתון חריף, במקביל להתייקרות חומרי הגלם ● תקיפת המל"טים בסעודיה גוררת אובדן הפקה של 5.7 מיליון חביות נפט ביום; מדובר בנזק חמור יותר מזה שנגרם כתוצאה מהחרם הערבי ומפלישת עיראק לכווית ● ארה"ב הודיעה כי תכסה על אובדן הנפט הסעודי, אך האם זה יספיק?

כיכר אתרים בתל אביב / צילום: תמר מצפי

מה באמת יוקם במקום הפוסיקט ומאיפה צץ הסיפור על בית הכנסת?

"הסיפור הזה הוא הרי בכלל לא נכון. זה רחוק ממה שאנחנו מתכננים לעשות במקום", אומר ל"גלובס" יקיר שגב, מיוזמי הפרויקט של JTLV לשיקום מתחם "הפוסיקט" בכיכר אתרים בתל אביב, בתגובה לפייק ניוז על הפיכת מועדון החשפנות לשעבר לבית כנסת

מתקני נפט באבקאיק, לפני ההתקפה/ צילום: רויטרס

השווקים חשבו שאפשר להתעלם ממתחים גיאופוליטיים במזה"ת, ואז הגיעה ההתקפה על סעודיה

לאחר שבועות של מסחר נטול אירועים, זינקו מחירי הנפט בעקבות הפצצת מתקני הנפט בסעודיה שנטרלו 5% מהתפוקה העולמית ● בצעד נדיר הורה הנשיא טראמפ על פתיחת מאגרי הנפט האסטרטגיים של ארה"ב

חרדים בירושלים /  צילום:צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

איך מצליחות המפלגות החרדיות להגיע אל כל הקהלים שלהן

כדי להגיע עם מסר אחיד מפלגתי לכלל הציבור, המפלגות החרדיות משתמשות בכלי תקשורת יעיל ממוקד ואישי: קווי השיחות החרדיים ● חברות תקשורת חרדיות מספקות מספרי טלפון שהן רוכשות מבזק וחברות הסלולר, ומעניקות פלטפורמות טכנולוגיות להעברת מידע, הקלטות, קבלת הודעות, העברת מסרים וגיוס

יובל כהן פורטיסימו / צילום:שלומי יוסף

פורטיסימו יוצאת לגיוס קרן חמישית בהיקף של יותר מחצי מיליארד דולר

קבוצת קרנות הפרייבט אקוויטי שמוביל יובל כהן גייסה עד היום כמיליארד דולר בארבע קרנות שהניבו תשואות של פי 7-4 ● הפתעה: גם קיבוצים מתעניינים בהשקעה של מיליוני דולרים בקרן, המתמחה בחברות צמיחה בעלות זיקה לישראל הפועלות בתחומי ההייטק והתעשייה

הנשיא טראמפ  / צילום: Hannah Schroeder, רויטרס

טראמפ: לנתניהו סיכוי טוב לזכות, אבל הסקרים טועים לעיתים קרובות

אמר במסיבת עיתונאים: "לפי הסקרים, אלה יהיו בחירות צמודות מאוד... אבל הסקרים טועים לעיתים קרובות" ● "עדיין מוקדם לדבר על סיפוח ההתנחלויות" ● בתגובה לשאלה: אתה מעודד את ישראל וסעודיה לפעול יחדיו נגד איראן? טראמפ: "תמיד. אני מעודד כל אחד"

יגאל כרמי, מנכ"ל תדיראן סוללות / צילום: תמר מצפי, גלובס

תדיראן סוללות תובעת את מועצת ברנר ב-59 מיליון שקל: מונעת הקמת מפעל חדש

בכתב התביעה נטען כי "המהלכים השונים של הנתבעים לסיכול הקמת המפעל במגרש המיועד פוגעים באופן ברור בתדיראן סוללות, והצטברותם של כלל המהלכים לא מותירה מקום לספק כי מדובר בהתנהלות מאורגנת שמטרתה סיכול הקמת המפעל"

דונלד טראמפ / צילום: רויטרס

בעקבות פיצוץ המכלית, האמריקאים מחריפים הטון מול איראן

אם שלשום הנשיא טראמפ עוד צייץ כי הוא ממתין למידע מהסעודים, אתמול כבר פרסמו בכירים אמריקנים האשמה ישירה כי המתקפות יצאו מאיראן עצמה

הראל ויזל מנכל ובעלים קבוצת פוקס / צילום: שוקה כהן

הראל ויזל מתרחב: במו"מ לפתיחת חנויות בשיתוף עם נייקי ו-Foot Locker באירופה

הקבוצה בראשותו של הראל ויזל במו"מ על הסכם לקבלת זיכיון של חנויות נייקי ופוט לוקר באירופה ● פוקס צפויה לבצע את המהלך באמצעות חברת ריטיילורס

מייקל מקללן, סמנכ"ל הכספים הזמני / צילום: אתר החברה

התפקיד החדש של סמנכ"ל הכספים של טבע הפורש מייקל מקללן

לאחר שפרש מטבע מסיבות אישיות מייקל מקללן עובר לחברה ספרדית לאותו תפקיד ● מקללן כיהן קודם לכן כמנהל הכספים של פעילות התרופות הייחודיות הגלובליות בטבע ולפני כן עבד בחברת התרופות סאנופי

עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס מציגים את תוכנית "הסיפוח" שלהם / צילום: דוברות העבודה-גשר, יח"צ

הבליץ של הרגע האחרון: פרץ ולוי-אבקסיס הציגו "תוכנית סיפוח"

ראשי העבודה-גשר חשפו היום את "מפת הוויתורים האמיתית של נתניהו - התנתקות חד צדדית מאזרחי מדינת ישראל ומירושלים" ● "כשר בריאות הוא ויתר על החולים והפקיר על הדרך גם את הנכים, הקשישים, החקלאים, ואת היישובים הערביים"

דורון גרסטלר, מנכ"ל פריון / צילום: תמר מצפי

רונן שילה ממשיך להקטין ההחזקה בפריון: מכר בחודשים האחרונים מניות בכ-1.7 מיליון דולר

שילה הפך לבעל מניות בפריון ב-2013, כשהחברה רכשה את חטיבת סרגלי הכלים של החברה שייסד, קונדואיט

חנן מור / צילום: אייל טואג

גם החברות הקטנות נהנות מהביקושים הגבוהים בשוק האג"ח: חנן מור ורפק השלימו גיוסי חוב בהצלחה

חברת הנדל"ן חנן מור השלימה גיוס של קרוב ל-80 מיליון שקל, בריבית של 2.35%, לעומת ריבית של 2.9% שהציעה במכרז ● רפק, שפעילותה מתרכזת בתחום הפרויקטים בחשמל, קיבלה בשלב המוסדי בהנפקה התחייבויות של כ-100 מיליון שקל, בריבית שנתית של 4.35%, במקום ריבית מקסימום של 5.4% שהוצעה