גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בת"א; בית שמש זינקה 11%, מיטרוניקס ב-8%

מדד ת"א 35 עלה ב-0.24%, ת"א 90 טיפס ב-0.7% ● רבל דיווחה על זינוק ברווח הנקי ברבעון השני ● מנועי בית שמש קופצת לאחר הדוחות ● חלל תקשורת ממשיכה לטפס ● אמת והמלט נופלות לאחר הדוחות

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס
הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:27

המסחר בתל אביב ננעל בעליות ברקע לסנטימנט החיובי מעבר לים. מדד ת"א 35 עלה ב-0.24%, ת"א 90 טיפס ב-0.7%.

מניית בית שמש  זינקה ב-11% לאחר הדוחות, חלל תקשורת  זינקה בכ-8% בהמשך לעליות שנרשמו בימים האחרונים, מיטרוניקס קפצה ב-8.4% לאחר הדוחות ביותר מ-7%, רבל  עלתה ב-6.8% לאחר הדוחות הטובים, ביג  טיפסה ב-2.9% לאחר הדוחות.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-1.05 מיליארד שקל.

15:30

יום המסחר החמישי והאחרון לשבוע מתנהל בכיוון החיובי במדדים המובילים. החוזים העתידיים בארה"ב המצביעים על נטייה חיוביות מתונה הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם.

בצד החיובי במדד ת"א 35 בולטת מניית טבע , שקפצה בכ-5%, אחרי עליות דומות שרשמה אמש בארה"ב על רקע פרסום נתונים חיוביים בנוגע לתרופה למיגרנה.

עוד בין העולות במדד המוביל יחידות ההשתתפות של דלק קידוחים  ושל מניית בעלת השליטה בה, קבוצת דלק , מתחזקות בכ-1%-1.5%.

בצד השלילי של המדד המוביל, מניות החברה לישראל והחברה הבת כיל  נחלשות בכ-1%-2%, וירידות בשיעורים דומים רשמו גם מניות שיכון ובינוי  והפניקס . מדד ביטוח פלוס בלט בצד השלילי של המסחר, עם ירידה של כ-1%-1.5%, כשבין היורדות במדד מניות כלל ביטוח ומנורה  נחלשו בכ-2%-3%.

עוד במסחר, מניית ביג  מגיבה לפרסום תוצאותיה הכספיות בעלייה של כ-3%, ובצד השלילי בין המדווחות, מניית אמת  מגיבה בצלילה של כ-15% לפרסום תוצאות הרבעון. עוד בין המגיבות לתוצאותיהן הכספיות, מניית רבל  קופצת בכ-6%-7% וזו של אופל בלאנס  נופלת בכ-5%-6%.

עוד במסחר, מניית נאוי  מרכזת מחזור מסחר ער, ללא דיווח מצד החברה.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת מגמה שלילית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמו ירידות חדות, שמגיעות בסדרות הארוכות לכ-1.5%-2%.

בבית ההשקעות אי.בי.אי התייחסו בימים האחרונים למגמת ירידת התשואות שנרשמה בתקופה האחרונה בשוקי האג"ח הממשלתיות, וציינו כי "התפתחות זו משקפת הסתברות גוברת למיתון גלובלי בשנה הקרובה. זאת מתוך הערכה להתארכות מלחמת הסחר, ולכך שהשפעתה העקיפה, כלומר פגיעה רחבה יותר בפעילות הגלובלית ולא רק בפעילות הסחר והתעשייה, צפויה להתגבר".

עוד הוסיפו שם כי "התנודתיות הגבוהה בשווקים והפער שבין נכסי הסיכון לבין איגרות החוב הממשלתיות משקף שילוב של תמונת מצב חיובית בארה"ב ושל האטה מסוימת בפעילות הגלובלית שממוקדת בפעילות התעשייה, וזאת במקביל לציפיות להרחבה מוניטרית אגרסיבית שתמתן את עוצמת ההאטה".

לפי אי.בי.אי, "התימחור הנוכחי ממשיך לשקף פער ניכר בין עוצמת ההרחבה המוניטרית המתומחרת בארה"ב לבין רמת נכסי הסיכון. ככל הנראה משקף הערכה כי ה- FED ימשיך בתוואי הפחתת הריבית גם ללא סיגנלים שליליים מאוד מצד הכלכלה והשווקים, וכי הצעדים שינקוט ימנעו פגיעה משמעותית בפעילות".

בבית ההשקעות מעריכים כי "עלתה ההסתברות לכך שהפחתת הריבית באופן המתומחר בשווקים תגיע עם החרפה משמעותית יותר בתנאים הפיננסיים, תרחיש שתומך בעמדה דפנסיבית יותר ביחס לנכסי הסיכון. לאור ההתפתחויות האחרונות וההערכה להתארכות מלחמת הסחר, אנו ממשיכים להעריך כי תימשך העלייה בפרמיית הסיכון הנדרשת בנכסי הסיכון. הדבר צפוי להתקבל בעיקר בירידת מכפילים ועלייה במרווחי האשראי, כאשר הפוטנציאל להמשך ירידת תשואות באג"ח הממשלתיות נמוך יותר".

14:30

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל ביציבות ברקע להמשך עונת הדוחות לרבעון השני 2019. התשואות על האג"ח הממשלתיות יורדות בעד כ-1%.

מניות הביטוח מגדל ביטוח , מנורה , הפניקס  וכלל עסקי ביטוח  מאבדות עד 3%.

מניית אופל בלאנס  צונחת ב-6% לאחר הדוחות, מנגד רבל  מזנקת ב-8% לאחר שדיווחה על עלייה ברווח הנקי מ-1.13 מיליון אירו ברבעון השני של 2018, לרווח נקי של 2.4 מיליון אירו ברבעון השני של 2019.

מנייתה של רבל  עולה בכ-7% לאחר הדוחות, כאשר החברה דיווחה על עלייה של 25% בהכנסות ברבעון השני ל-65 מיליון אירו.

13:00

אגרות החוב הממשלתיות יורדות בשעה זו, כאשר האג"ח השקליות הארוכות נופלות בכ-1%.

מיטרוניקס  מזנקת בהמשך לפרסום הדוחות אתמול. החברה רשמה רווח נקי של 61 מיליון שקל, ללא שינוי לעומת הרבעון השני אשתקד. הכנסותיה עלו מ-279 מיליון שקל ברבעון השני של 2018, להכנסות של 308 מיליון שקל ברבעון השני של השנה. 

12:10

המסחר בבורסה מתנהל במגמה מעורבת על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השני של 2019. מדד ת"א 35 משיל 0.2%, ומנגד, מדד ת"א 90 עולה ב-0.5%. 

מניית ביג  עולה ב-4% לאחר הדוחות, טבע  מטפסת ב-3.1%, חברה לישראל  מאבדת 2.2%. אחרי הדוחות: אמת  צונחת בחדות, בית שמש  מזנקת ב-9% לאחר שהציגה דוחות טובים לרבעון השני, ואופל באלנס  מאבדת 5%.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-375 מיליון שקל.

10:20

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל במגמה מעורבת בהמשך לפרסום הדוחות הכספיים לרבעון השני של השנה. מדד ת"א 35 משיל 0.3% ומנגד ת"א 90 עולה ב-0.3%.

מנועי בית שמש  מזנקת ב-7.5% לאחר הדוחות, החברה דיווחה על הכנסות שיא ברבעון השני של 42.2 מיליון דולר - עלייה של 85.1% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. עוד דיווחה על שיא ברווח הגולמי שעלה ב-91% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-7.1 מיליון דולר (16.8% מההכנסות).

המלט  צונחת ב-7% לאחר שדיווחה על דוחות הרבעון השני, ולפיהם הרווח התפעולי צנח ברבעון השני מ-5.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, ל-958 אלף דולר. בנטרול הוצאות אחרות, בהן רכישת פעילות החברה הבת בקוריאה ושומת מס, הרווח התפעולי הסתכם ב-1.7 מיליון דולר.

חברת אלוני חץ  דיווחה על תוצאות הרבעון השני לפיהם הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות ברבעון השני נותר ללא שינוי מהותי לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכם ב-170 מיליון שקל. ה-FFO המיוחס לבעלי המניות הסתם ב-159 מיליון שקל לעומת 126 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

אמת  נופלת ב-14% לאחר שדיווחה על ירידה של 4.5 מיליון שקל ברווח הגולמי על רקע שחיקה בשיעור הרווח הגולמי בשל השינוי מתמהיל ההכנסות והן כתוצאה מתיסוף השקל מול הדולר. בשורה התחתונה, הרווח הנקי צנח ב-54% מ-11.1 מיליון שקל ל-5.1 מיליון שקל ברבעון השני של 2019.

קופיקס  פרשמה אתמול דוחות ולפיהם הכנסותיה ברבעון השני התכווצו בכ-8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ועמדו על כ-68 מיליון שקל בלבד. ההכנסות מפעילות בתי הקפה הצטמקו ב-21% ברבעון השני, לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו בכ-18 מיליון שקל, ואילו בהכנסות מפעילות המרכולים נרשמה ירידה של כ-2% לרמה של כ-50 מיליון שקל. השורה התפעולית של קופיקס הצביעה על הפסד של כ-4.2 מיליון שקל ברבעון, לעומת הפסד תפעולי של כ-2.7 מיליון שקל ברבעון המקביל, ובשורה התחתונה רשמה החברה הפסד נקי של כ-6 מיליון שקל, פי 6 לעומת ההפסד ברבעון המקביל אשתקד.

אינטרקיור  ממשיכה לטפס לאחר הזינוק אתמול. 

09:45

הבורסה בתל אביב נפתחה ביומו האחרון של שבוע המסחר בירידות. מדדי ת"א-35  ות"א-125  יורדים בעד 0.4%.

מנועי בית שמש  מזנקת ב-6% לאחר הדוחות.

מניית טבע  קופצת עם פתיחה המסחר ב-3.2%.

מניית המלט  נופלת בלמעלה מ-6% לאחר שדיווחה על דוחות הרבעון השני, ולפיהם הרווח התפעולי צנח ברבעון השני מ-5.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, ל-958 אלף דולר. בנטרול הוצאות אחרות, בהן רכישת פעילות החברה הבת בקוריאה ושומת מס, הרווח התפעולי הסתכם ב-1.7 מיליון דולר.

מניית מיטב דש  יורדת 2.5%, אופקו  יורדת כ-2%. גזית גלוב  יורדת ב-0.5%. קרסו  עולה ב-0.5%.

08:30

מנועי בית שמש פרסמה דוחות כספיים לרבעון השני של השנה. החברה דיווחה על הכנסות שיא לקבוצה שהסתכמו בכ-42.2 מיליון דולר, גידול של כ-85.1% ביחס לאשתקד.

הרווח הנקי של הקבוצה ברבעון השני לשנת 2019 הסתכם בכ-4 מיליון דולר (המהווה כ-9.5% מסך ההכנסות), לעומת כ-1.3 מיליון דולר (המהווה כ-5.6% מסך ההכנסות), ברבעון המקביל אשתקד.

07:00

המסחר בבורסה בת"א ייפתח הבוקר לאחר נעילה חיובית הן בת"א והן בוול סטריט.

אתמול עלה מדד ת"א 35 ב-0.66%, מדד ת"א 90 טיפס ב-0.88% ומדד הבנקים עלה ב-0.4%. 

בורסות וול סטריט ננעלו אמש בעליות לאחר פרסום פרוטוקולי הפד. נאסד"ק ודאו ג'ונס עלו ב-0.9% ו-S&P 500 הוסיף 0.8%.

גזית גלוב עלתה אתמול בלמעלה מ-6%, לאחר שפרסמה דוחות כספיים ודיווחה על הפחתת חוב. כמו כן רשמה ירידה קלה של 1.1% בהכנסות מהשכרת מבנים ל-702 מיליון שקל. בשורה התחתונה, גזית גלוב עברה להפסד של 83 מיליון שקל ברבעון השני של 2019, לעומת רווח של 72 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. 

יוניטרוניקס עלתה אתמול בכ-9% לאחר שדיווחה על זינוק של 73% ברווח הנקי מפעילות נמשכת ברבעון השני של השנה ל-3.7 מיליון שקל. בחצי הראשון של 2019 הרווח הנקי מפעילות נמשכת זינוק ב-124% ל-7.1 מיליון שקל. 

קרסו טסה אתמול למעלה מ-12% לאחר שדיווחה כי הרווח הנקי קפץ פי 3. הקפיצה הרבעונית ברווח תמכה בעלייה של 17% ברווח הנקי של קרסו מוטורס למחצית השנה הראשונה, שהגיע ל-76 מיליון שקל. 

שיכון ובינוי התנודדה אתמול לאחר שהחברה פרסמה את דוחותיה לחצי הראשון של השנה והודיעה כי היא מבטלת את מדיניות חלוקת הדיבידנדים שלה. 

טבע חוזרת עם פער ארביטראז' חיובי של 4%.

עוד כתבות

בני גנץ ויאיר לפיד / צילום: שלומי יוסף

נתניהו: לפיד וגנץ אחראים לדיווח לפיו מדינת ישראל מרגלת אחרי הבית הלבן; לפיד: "האיש ירד מהפסים"

ראש הממשלה אמר היום כי גנץ ולפיד אחראים לפרסום בעיתון פוליטיקו בוושינגטון, לפיו מדינת ישראל מרגלת אחרי הבית הלבן ● גנץ: נתניהו יוכל לכהן כשר בממשלתי עד אשר יוחלט על כתב אישום נגדו

אאודי   35TFSI /צילום: יחצ

טבעות אליפות: הכירו את יצרנית המזומנים החדשה של אאודי

ה-Q3 החדש של אאודי מציע עיצוב אטרקטיבי, תא נוסעים מרווח, שלדה נעימה לנהיגה ומנוע 1.5 ליטר טורבו חסכוני באופן מרשים • המחיר בשקלול שיטת "חבילות האבזור" אינו נמוך, אך זה לא ירתיע את החסידים של סמל הטבעות על הגריל המהודר

הדמיה לתוכנית בנייה במתחם אמת המים בדרך חברון ירושלים / צילום: משרד אדריכלים ארי כהן

עמותת אלע"ד טוענת לקיפוח באישור תוכנית בנייה נרחבת בי-ם

תוכנית "אמת המים" שמקדמת רשות מקרקעי ישראל תכלול לצד 447 דירות, שטחי תעסוקה נרחבים ומבני ציבור ● עמותת אלע"ד, שמחזיקה בחלק מהמתחם, מתנגדת לתוכנית המוצעת בטענה כי זכויותיה נפגעות ● רמ"י: "נגיב לטענות בוועדה המחוזית"

אילן רביב (מימין) וצבי סטפק / צילום: יוסי מסה

עומר אדם הגיע להרים למיטב דש שחגג יום הולדת ארבעים

וגם: ביהמ"ש דחה בקשה להורות לפנטזי נטוורק לא להשיב לעבודה את המנכ"ל שתקף, מפגש בוטיק לבעלי עסקים משפחתיים ומי הגיעו לכנס הקנאביס של Cann10?

מניות הערך/  צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

יצאו מהאופנה? מוקדם להספיד את מניות הערך

בכל מה שנוגע לבחירת מניות ערך, חברות עם מכפילי רווח חד-ספרתיים גבוהים או דו-ספרתיים נמוכים עונות טוב יותר על ההגדרה ● למרות התחושה המעיקה שמניות אלה "יצאו מהאופנה", דווקא רמת התמחור המכווצת שלהן הופכת אותן להזדמנות השקעה

נעורים/ איור: עובדיה בנישו

מפחדים להזדקן? מדענים מעריכים שבתוך עשור יימצאו תרופות לרבות ממחלות הזקנה. ואז יתחילו בעיות אחרות

כבר בתוך עשור צפויות להגיע לשוק תרופות למחלות המאפיינות זקנים שיאטו את ההזדקנות ● רגע לפני שאתם נתקפים באופטימיות, צריך לזכור את ההשלכות על החברה, על מערכת הבריאות, ועל עולם התעסוקה והפנסיה - שכמובן אף אחד לא נערך אליהן

פסטרמה בהכנה ביתית/ צילום: shutterstock אס.איי.פי קריאייטב

קנטטה לפסטרמה: להכין פסטרמה בבית

במסגרת הנטייה ההולכת וגוברת להכין בבית מוצרים במקום אלה המתועשים והקנויים, דרך גם כוכבה של הפסטרמה הביתית מתברר שיש לא מעט משוגעים לדבר, שכובשים ומעשנים בשרים במו ידיהם, מתקבצים בקבוצות ווטסאפ ופייסבוק ומחליפים מתכונים

המבורגר/ צילום: חיים יוסף

רוברטה'ס בורגר בהרצליה: גם שפים רציניים פותחים לאחרונה המבורגריות, וחובבי הז'אנר מרוויחים

בשנים האחרונות נוטה הכף לטובת אוכל הרחוב המהיר והזול ולרעת ה"פיין דיינינג" ● הרבה מסעדות נסגרות, ואינספור מזללות רחוב נפתחות, חלקן מעניינות לא פחות. למשל, רוברטה'ס בורגר בהרצליה

ראש הממשלה נתניהו בדרך להצבעה במליאה/ Ronen Zvulun , צילום: רויטרס

"אם תלונות הליכוד היו נבדקות בזמן, לא היינו שוב בבחירות"

(עדכון) - בעקבות כתבתו של קלמן ליבסקינד ב"מעריב", לפיה המשטרה חקרה רק שתיים מתוך 82 קלפיות שבהן דווח על זיופים, נתניהו אמר כי ביקש לקיים דיון חירום עם יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, מיד עם צאת השבת ● דובר ועדת הבחירות: "לא הגיעה במהלך השבת כל דרישה מטעם רה"מ"

יו"ר הפד פאואל  ודונלד טראמפ./ צילום: רויטרס Carlos Barria

תקיפת רחפנים בסעודיה עשויה להקפיץ את הנפט; דריכות לקראת ריבית הפד; 5 נקודות השבוע בשווקים

בהמשך ללחצים מצד הנשיא טראמפ, הפד עשוי להוריד השבוע את הריבית ● רגיעה במתיחות הסחר בין סין לארה"ב לאחר ההקלות של סין במכסים על ייבוא סחורה חקלאית מארה"ב ● מחיר הנפט צפוי לרכז עניין בצל תקיפת שני מתקני הפקה הגדולים בסעודיה ● בארה"ב יפורסמו נתוני אישורי הבנייה לחודש אוגוסט ומדד הייצור של פילדלפיה ● בשוק המקומי, היום יפורסם מדד המחירים לצרכן לחודש אוגוסט ● התחזית השבועית של "גלובס"

פרופ' נדין טרכטנברג  / צילום: גבע רונן

מהעומס בכבישים ועד הפערים החברתיים העצומים - מהי הבעיה הכלכלית הכי דחופה בישראל?

שאלנו שורה של כלכלנים בכירים מהי הבעיה הכלכלית הכי דחופה בישראל ● בין תשובות מיידיות כמו הגירעון התופח לבין תשובות קיומיות כמו הסכסוך הישראלי-פלסטיני, היתה תשובה אחת שבלטה מעל כולן ● ומדובר בבעיה שמקפלת בתוכה את רוב הרעות החולות של החברה הישראלית

בנימין נתניהו / האזינו לפודקאסט

שובר את החרם: נתניהו יתראיין הערב בערוץ 12

אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, רה"מ יתראיין הערב בתוכניתה של רינה מצליח "פגוש את העיתונות", יחד עם הראיון הצפוי עם איילה חסון בערוץ 13 ● למרות קריאתו לחרם על ערוץ 12 והאשמות כי בעליו "מנסים להטות את תוצאות הבחירות", נתניהו מעדיף לוותר על רטוריקת ההחרמה

המשוררת אלקס ריף / צילום: מתן פורטנוי, גלובס

בני העולים מבריה"מ: "הקמפיין הרוסי מביך אותנו - אנחנו חיה פוליטית חדשה"

הקול הרוסי הפך להיות המגזר המחוזר בבחירות מועד ב', אבל חברי תנועת "דור 1.5", ילדי העולים שהתערו בישראל, לא מתרשמים מהקריצה הסטריאוטיפית של נתניהו וליברמן ● לאן ילכו 15 המנדטים של המגזר? פרק 4 בסדרה "לפרק את המיתוס"

בני גנץ בכנס התאחדות התעשיינים / צילום: אלעד מלכה

גנץ: בכנסת הבאה אפעל לחוק שייתן יום שבתון בבחירות רק למי שהצביע

"גלובס" ביצעו בדיקה רחבה בנושא במהלך יולי 2019, וממנה עלה כי חקיקה מן הסוג הזה נתמכת גם ע"י סיעות ש"ס ויהדות התורה וייתכן שאף ע"י ישראל ביתנו

עו"ד יאיר ליבוביץ' / צילום יונתן בלום

עורך הדין יאיר ליבוביץ' בשיחה על מטוסים, הלבנת הון וזיכרונות מבית סבא

השיחה האישית עם עו"ד יאיר ליבוביץ', נכדו של פרופ' ישעיהו ליבוביץ', מתחילה באוויר בזמן שהוא מטיס את המטוס הקטן שבבעלותו ● הוא טוען כי הבנקים, שאותם הוא מייצג בנושא הלבנת ההון, "עומדים לבדם בחזית", ללא סיוע של המדינה ● את הוועדה שבחנה את מתן האשראי לטייקונים הוא מכנה "פופוליזם צרוף" ● על ההיכרות האישית עם סבו: "הוא היה האדם החכם והמשכיל ביותר שפגשתי מעולם"

נתניהו  טראמפ וג'ונסון  /צילומים: קובי גדעון - לע"מ, רויטרס - Erin Scott

שלטון החוק בדרך למות? שלוש חברות דמוקרטיות בצומת דרכים

שלוש חברות דמוקרטיות מנסות להחליט מה עליהן לעשות כאשר גחמת מנהיגיהן מעמידה בספק את הערובה החשובה ביותר של חירויותיהן ● בשבוע הקרוב יראה העולם כולו מה החליטו בישראל

דונלד טראמפ/ צילום: רויטרס

"טראמפ הוא נבל עז מצח, ג'ו ביידן הוא העובד שמקבל פני לקוחות בוולמארט"

העימות הדמוקרטי שנערך ביוסטון היה בעליל אירוע לא טראמפאי – וזו אולי הבעיה הגדולה של המפלגה הדמוקרטית ● אבל טראמפ מודאג: הוא זועם על סקרי "כזב" שמראים שביידן (ודמוקרטים אחרים) יביסו אותו ב-2020 ● פרשנות

פרד קופמן/  צילום: איל יצהר

הכירו את היועץ שמלמד את מנכ"ל גוגל איך לנהל ארגון שכל הזמן גדל ומשתנה

פרד קופמן, סגן נשיא פיתוח מנהיגות באינטל, מתאר בראיון בלעדי ל"גלובס" מהי תפיסת מנהיגות מודעת אותה הוא מקדם, ואומר: "גוגל היחידה שהצליחה עם רמה גבוהה של אוטונומיה, אבל זה יוצר אתגרים חדשים" ● קופמן ישתתף בשבוע הבא בכנס ג'רני של EY ו"גלובס"

אזרחי ישראל מצביעים בבחירות 2019 / צילום: שלומי יוסף

יזמים, משקיעים ומנהלים בכירים בהייטק בקריאה לעובדים: צאו להצביע

שתי יוזמות של בכירים צוברות תאוצה בקרב עובדים בהייטק ובשתיהן קריאה לעובדים לצאת להצביע, איש איש על פי אמונתו ● היוזמה האחת מובלת על ידי האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI) והשנייה על ידי קבוצה של משקיעים ● בין החותמים: איל וולדמן, דב מורן, ארנה ברי, יואל חשין ושלמה דברת

הנשיא טראמפ. / צילום: רויטרס Kevin Lamarque

3 ימים לפני הבחירות: המתנה של טראמפ לנתניהו

נשיא ארה"ב צייץ כי במהלך שיחה עם רה"מ נתניהו הם דנו באפשרות של קידום ברית הגנה הדדית בין המדינות ● "אני מקווה להמשיך בדיונים אחרי הבחירות בישראל, כאשר אפגוש את נתניהו באו"ם בהמשך החודש" ● כבר לפני שבועות פרסם בן כספית את התכנון לבשר על הברית עוד לפני הבחירות, במטרה להשפיע על דעת הקהל בישראל