גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

שלוש מדינות בשבועיים וחצי: מנהלים נזכרים בחופשה הראשונה בחו"ל

תמר גרזון מספרת על הנסיעה לפריז לכבוד חגיגות בת-מצווה ● גיא מילוסלבסקי נזכר בנסיעות הארוכות בטיול הראשון שלו ברחבי מערב אירופה ● זאיד זאיד מספר על החודשיים שבילה ביוסטון טקסס ● אייה מגן נזכרת בביקור הראשון שלה באיטליה ● ד"ר אלי פישר מספר על הדרך שעבר במסע ללימודים לאוניברסיטת הארוורד ● והראל גילאון נזכר בטיול אליו יצא ישר ממסיבת הסיום בבית הספר

גיא מילוסלבסקי, ד"ר אלי פישר, אייה מגן, הראל גילאון וזאיד זאיד / צילומים: מיכה בננו, סיון פרג', אביב חופי ואיל יצהר
גיא מילוסלבסקי, ד"ר אלי פישר, אייה מגן, הראל גילאון וזאיד זאיד / צילומים: מיכה בננו, סיון פרג', אביב חופי ואיל יצהר

"הפלגנו מחיפה למרסיי, בתחבורה ציבורית לפריז ומשם טיסה לניו יורק"

ד"ר אלי פישר, נשיא ומייסד תשלובת ד"ר פישר

הטיסה הראשונה שלי לחו"ל הייתה בגיל 24. נסעתי יחד עם אשתי דבורה ז"ל ללימודים באוניברסיטת הארוורד בארה"ב. בפברואר 1959 הפלגנו בספינה "תאודור הרצל" מנמל חיפה למרסיי, עם 20 דולר (לפי החוק אז היה מותר לכל אדם לצאת עם 10 דולר בלבד). ממרסיי המשכנו לפריז בתחבורה ציבורית ומשם טיסה טרנס-אטלנטית לניו יורק.

אלי פישר (במרכז) ואשתו דבורה בדרך לארה"ב / צילום: אלבום פרטי

הזיכרון הראשון שלי הוא הנחיתה בניו יורק, הייתי המום מגורדי השחקים, מכמות האנשים הגודשים את הרחובות, מאנשי עסקים בחליפות, מהגודל והעוצמה. כמה ימים אחר-כך הגעתי בהתרגשות להארוורד לפגישה עם הפרופסור שאיתו באתי לעבוד, חתן פרס נובל ג'ורג' וולד בהארוורד. הייתי כולי לחוץ, לבוש בחליפת החתונה שלי ועניבה (פעם ראשונה בחיי) וגיליתי אדם מקסים, חכם ולבבי לבוש בג'ינס ונעלי ספורט.

ההתחלה לא הייתה קלה, געגועים לישראל, להורים, לארוחות המשפחתיות ולחברים. האתגר המקצועי היה רב אבל היה שווה כל דקה. באוניברסיטת הרווארד הכרתי אישית והתיידדתי עם כמה חתני פרס נובל. למעשה נסיעה זו הייתה משמעותית ביותר בהמשך דרכנו ובהקמת מפעלי ד"ר פישר בישראל ב-1965.

בזמנו היה ייחודי מאוד לנסוע לארה"ב, והמשפחות שלנו חששו שנשאר שם. ארה"ב היא היום יעד נפוץ לטיולים, אך מבחינתי זהו גם יעד אליו אנו מייצאים מידי יום שתי מכולות של תכשירי ד"ר פישר למגוון לקוחות ובכל נסיעה אני משלב בין פגישות העבודה גם סיורים ומוזיאונים וכדומה.

אוניברסיטת הארוורד השתנתה לגמרי במהלך השנים. לפני שנתיים חזרתי ולא הצלחתי למצוא את הבניין שבו עבדתי, כי כל מתחם האוניברסיטה השתנה.

ד"ר אלי פישר, נשיא ומייסד תשלובת ד"ר פישר / צילום: אביב חופי

"המונית לשדה התעופה לוד אספה אותנו ישירות ממסיבת הסיום"

הראל גילאון, מנכ"ל משותף בבית השקעות אופנהיימר ישראל

הפעם הראשונה שטסתי לחו"ל הייתה בגיל 18 ליוון. טסתי עם החברים מבית הספר הריאלי בחיפה, רגע לפני הגיוס לצה"ל לשלושה שבועות. המונית לשדה התעופה לוד אספה אותנו ישירות ממסיבת הסיום שנערכה בקיבוץ אפק ליד חיפה, 11 חברים טובים.

נחתנו באתונה ומיד לקחנו טיסת המשך לשדה התעופה בקורפו, שם חיכו לנו אנשי מועדון הים התיכון "קלאב מד" בו חווינו בפעם הראשונה סקי מים, גלישת רוח, לינה בבקתות קש, אוכל צרפתי ועוד.

הראל גילאון (משמאל) ביוון / צילום: אלבום פרטי

לאחר 10 ימים עזבנו את המועדון וטיילנו לבדנו בקורפו איוס, סנטוריני, מיקונוס, ונקסוס. התאכזבנו עמוקות מ"הסלט היווני" שהוגש לנו לעומת מקבילו הישראלי, ולעומת זאת התענגנו כמעט בכל מקום על מעדני כבש וסופלקי, דגים טריים וחופים מושלמים.

אחד הרגעים הלא נעימים בטיול היה כאשר לקחנו מעבורת לא נכונה לאי נקסוס במקום לאי פארוס, וגילינו זאת רק עמוק בתוך הים, בסוף האי נקסוס התגלה כאי שקט יותר המאוכלס בנופשים בריטים בגיל העמידה. לאחר לילה הטעות תוקנה וחזרנו ליעד המקורי.

1991 שייכת עדיין לדור טרום הטלפונים הניידים והאינטרנט, כך שהקשר עם הבית היה דרך שיחות גוביינא קצרות, את התמונות פיתחנו רק שחזרנו לארץ, ולא השתמשנו במילה ל"תייג" או סלפי.

ראוי לציין שאז ב"קלאב מד" היינו כמעט הישראלים היחידים מתוך כ-400 אורחים, בשנים הבאות מספר הישראלים גדל משמעותית. מאז יצא לי לבקר מספר רב של פעמים באיי יוון, אך לקורפו לא הגעתי שנית ואני מתכנן לחזור לשם בשנים הקרובות עם אישתי ושלוש בנותי.

הראל גילאון, מנכ"ל משותף בבית ההשקעות אופנהיימר ישראל / צילום: איל יצהר, גלובס

"פריז הייתה חוויה תרבותית לא פחות מתיירותית"

תמר גרזון, מנכ"לית טרווליסט

הטיסה הראשונה שלי לחו"ל הייתה בגיל 12. טסתי עם אמא לשבועיים של טיול בת-מצווה בפריז. זה היה גם ביקור משפחתי, נסענו לבקר את דודי ובני הדודים של אמי שלא ראיתי הרבה זמן, שהתגוררו בעיר.

 תמר גרזון בפריז / צילום: אלבום פרטי

אני זוכרת שמאוד התרגשתי, זו הייתה פעם ראשונה שלי במטוס. העיר הייתה נפלאה, נסענו בחופשת הפסח, מזג האוויר היה נעים והרגשתי שאני בסרט. אני זוכרת המון אומנות, מוזיאונים, תרבות. לאן שלא הסתכלת ראית יופי וצבעוניות ומשהו שמרגיש כמו סצינות מסרטים רומנטיים. במיוחז אני זוכרת את המונמארט, מה שנחשב כרובע האומנים של פריז. אמא שלי לקחה אותי לטייל בין האמנים ואני זוכרת שציירו דיוקן שלי, הצייר היה אחד מציירי הפורטרטים שהיו פזורים באזור, ולא היה כמעט כיסא פנוי.

אני זוכרת שאמא לקחה אותי גם ללובר והסתובבתי שם בין כל היצירות הענקיות וכמובן המונה ליזה המדוברת. אני זוכרת במיוחד שבתור תלמידה לבלט קלאסי בתחילת הדרך, חיכיתי במיוחד להופעה שהוזמנה מראש של להקת הבלט של פריז, שעד היום נחשבת אחת מלהקות הבלט המובילות והוותיקות בעולם, לצד להקת הבולשוי הרוסית. אך רצה הגורל ובאותו היום בדיוק הייתה שביתה וההופעה לא התקיימה, זו הייתה עבורי אכזבה קטנה, אבל שאר החוויות בעיר האורות בהחלט חיפו על כך. בסך הכול אני זוכרת את החופשה כחוויית חו"ל מאוד מעניינת וטובה, שבהחלט פתחה לי את התיאבון ליעדים שחוויתי אחרי. זו גם הייתה חוויה תרבותית לא פחות מתיירותית מאוד מהנה בשביל ילדה בת 12.

בזמנו פריז נחשבה ליעד אירופאי קלאסי, ומאוד פופולרי, לצד לונדון. מאז ביקרתי מספר פעמים בפריז, וחזרתי גם ללובר עוד מספר פעמים וראיתי שם את אותן יצירות אומנות. כאדם בוגר, חוויתי אותן בצורה שונה לחלוטין מאלה של הילדה. לפני כשנתיים הייתי שוב במונמארט, וההרגשה הייתה שלא הרבה השתנה, ציירי הפורטרטים עדיין מפוזרים בנינוחות ברחבה למול הנוף הפריזאי, הכיסאות עדיין מלאים והנוף המרהיב של פריז עדיין מרגש.

תמר גרזון,  מנכ"לית טרווליסט / צילום: וליץ סטודיו

"ככה זה כשמטיילים בשלוש מדינות בשבועיים וחצי"

גיא מילוסלבסקי, מנכ"ל ובעלי מילוסלבסקי אדריכלים

הטיסה הראשונה שלי לחו"ל הייתה בגיל 14. טסתי עם הרויי ושתי אחיותי לאיטליה, לאוסטריה ולגרמניה. בזמנו לא היה טריוויאלי לטוס, זה היה נראה משהו לא שגרתי - לפחות לא עבור מי שגר בצפת.

גיא מילוסלבסקי אז ועכשיו בפיזה / צילום: אלבום פרטי

לטובה זכור לי הביקור ב"קן הנשרים", המתחם ההררי של היטלר בדרום גרמניה וגם הביקור במכרות המלח העתיקים בעיירה הסמוכה ברכטסגאדן. פחות לטובה אני זוכר את הנסיעות הארוכות, ככה זה כשמטיילים בשלוש מדינות בשבועיים וחצי.

מאז יצא לי לשוב לאותן מדינות, אך כמעט לא לאותם המקומות. לאחרונה ביקרנו בפיזה, שמאז גיל 14 לא הייתי בה. במבחן הזמן תופעת ״המגדל הנוטה״ הפכה להיות מצד אחד מובנת הנדסית ומצד שני מרשימה יותר. ההסתכלות מתוך פרספקטיבה אדריכלית על המתחם כולו ועל מגדל הפעמונים בפרט כל זאת בראי הזמן וההיסטוריה משאירה חותם מקצועי אחר לגמרי, ועדיין ההסתכלות על ילדים ובני נוער שמסתכלים בפליאה על המגדל מעלה חיוך של הזדהות וחזרה בזמן לימי הילדות.

גיא מילוסלבסקי, מנכ"ל ובעלי מילוסלבסקי אדריכלים / צילום: מיכה בננו

"הכול היה כתוב ומודפס על דפים גדולים, היה לנו תיק שלם של מסמכים"

אייה מגן, מנכ"לית תלמה נסיעות ותיירות

הטיסה הראשונה שלי לחו"ל הייתה בגיל 19. חמש שנים לאחר שנחתנו בנמל התעופה בן גוריון כעולות, שבנו אני ובת דודתי וטסנו לשווייץ ולאיטליה.

אייה מגן באיטליה / צילום: אלבום פרטי

טסנו בטיסת סוויסאייר לז'נווה ואני זוכרת את ההלם הראשון כשהגענו למלון עם שם מרשים, אבל כל השאר היה קצת פחות מרשים. לא נתנו לזה להפריע לנו ויצאנו לטרוף את העיר המנומנמת - וי מהיר על בניין האו״ם, סירה באגם ושעון הפרחים והמשכנו ליעד הבא - ברן. משם חצינו את הגבול לאיטליה ברכבת לילה, מסלול שעד היום כרוך בהחלפת רכבת בבריג. היינו מצויידות בכרטיסיית רכבת שאיפשרה לבצע חמש נסיעות בתוך אירופה. הכול היה כתוב ומודפס על דפים גדולים , היה לנו תיק שלם של מסמכים וואוצ׳רים.

זה היה הביקור הראשון שלי באיטליה, בפירנצה ובמילאנו. לא משנה כמה פעמים אני חוזרת לערים האלו, כל פעם מחדש אני נזכרת כמה עוצר נשימה כל דבר היה נראה וכמה תיאבון לעוד זה עשה. כשחזרתי החלטתי שאני רוצה לעבוד בשדה התעופה ולהיות כמה שיותר קרובה להמולה המשכרת שאפיינה אז את הנסיעות לחו״ל - לפני השמיים הפתוחים ולפני שלעלות על מטוס נהיה קל ופשוט כמו להיכנס לרכב ולנהוג לחיפה. כבר באותה שנה התחלתי לעבוד בארקיע וזאת הייתה תחילתה של ידידות מופלאה עם ענף התיירות שנמשכת עד היום.

אייה מגן, מנכ"לית תלמה נסיעות ותיירות / צילום: סיון פרג'

 

"כולם ראו את יוסטון בסדרה דאלאס, ואני הייתי שם"

זאיד זאיד, בעלי ומנכ''ל T&E Fashion

הטיסה הראשונה שלי לחו"ל הייתה בגיל 17 לארה"ב. עם סיום הלימודים הורי החליטו שלאור העובדה שסיימתי בהצטיינות את התיכון ראוי לשלוח אותי לחודשיים ליוסטון בטקסס בארה''ב, שם גרים בני דודים שלי - לחופשה וטיולים, וגם ללימודים לשיפור השפה האנגלית.

זאיד זאיד בארה"ב / צילום: אלבום פרטי

אכן חרשתי בטיולים את יוסטון והסביבה ולקחתי במקביל ארבעה קורסים בקולג' ללימוד אנגלית. מאוד נהניתי להיפגש עם בני נוער ממדינות בדרום אמריקה, שהגיעו גם הם ללימוד ושיפור השפה האנגלית ונוצרו חברויות שעד היום אנחנו בקשר .

טסתי לבד, אך כאמור היה לי עוגן חזק שבני הדודים שאירחו אותי וייעצו לי מה לעשות ואיפה לבקר . ובכל זאת זכור לי מאוד לטובה קשר שנוצר עם מספר בני נוער שפגשתי באחד המועדונים, שהפכו ליועצים ומדריכים שלי איפה כדאי לבלות, איך להשיג אישורי כניסה למועדוני חברים ואיזה מסעדות מומלצות. את אחד מהם אף אירחתי כשהגיע לישראל, והייתי איתו יום שלם בשפרעם ובאזור.

אחד הרגעים הפחות נעימים היה כשיום אחד בדרך חזרה לבני הדודים שלי, עליתי בטעות על אוטובוס M101, במקום 101. הסתבכתי במסלול, ירדתי באחת מהשכונות של יוסטון והלכתי לאיבוד במשך מספר שעות עד שהצלחתי למצוא מישהו שעזר לי.

בשעתו היה מאוד חריג לבחור צעיר משפרעם לטוס לחו''ל בגיל הזה. אני זוכר שכשחזרתי הפכתי לכוכב בקרב החברים שלי והתלמידים במחזור. כולם ראו את יוסטון בסדרה דאלאס, עם ג'יי אר ומשפחתו ואני - אני הייתי שם. חמש שנים אחר-כך, בשנת 2001, טסתי שוב ליוסטון. המקום לא השתנה בהרבה, אבל מבחינתי נהניתי הרבה יותר כי כבר שלטתי באנגלית, הכרתי מקומות והייתי הרבה יותר עצמאי .

זאיד זאיד, בעלים ומנכ''ל T&E Fashion / צילום: יח"צ

עוד כתבות

מארק הרד, מנכ"ל אוראקל המנוח / צילום: Robert Galbraith, רויטרס

מארק הרד, מנכ"ל חברת התוכנה אורקל, מת בגיל 62

הרד מונה למנכ"ל אורקל בספטמבר יחד עם צפרא כץ ● בעבר כיהן כמנכ"ל HP ועזב בשנת 2010 לאחר שערוריית הטרדה מינית

מסחר בוול סטריט./  צילום: רויטרס

שבוע המסחר בוול סטריט ננעל בירידות; ג'ונסון אנד ג'ונסון צנחה 5.9%

בורסות אירופה ננעלו בירידות שערים ● נגיד הבנק המרכזי של אנגליה צפוי לנאום הלילה כשברקע ציפייה להצבעה על הסכם הברקזיט בפרלמנט הבריטי ● בורסת שנחאי נסגרה בירידה של 1.3% בעקבות הודעת התמ"ג של סין, שאר המדדים העיקריים באסיה ננעלו בירידות שערים גם כן

בנימין נתניהו / צילום: איל יצהר, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

לא ביבי, לא חופרים? האם עד נתניהו המדינה לא שיקמה אתרים היסטוריים

רה"מ טען בסרטון תעמולה כי קודמיו לא השקיעו שקל באתרי מורשת ● האמת היא שהמדינה טיפלה באתרים ארכיאולוגיים והיסטוריים כבר לפני עשרות שנים ● ובכל זאת, נתניהו יכול לרשום לזכותו מהפך בסדרי הגודל

ארומה תל אביב / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של ארומה תל אביב

ויליגר: "מצרים על מחול השדים שנוצר וניסיונות השווא של ארומה ת"א להתנער מאחריות"

ממצאי בדיקת משרד הבריאות מנקים את האחריות מספקית הטונה ויליגר ● היסטמין הגבוה נבע מאופן הטיפול בטונה לאחר פתיחתה ● ארומה ת"א: "נעשה הכול על-מנת שתקלה מסוג זה לא תחזור" ● אדם נוסף הגיע לחדר מיון לאחר שאכל כריך טונה בקיוסק בנמל ת"א

 ד"ר אלכסנדרה רבנל / צילום: Ignotz .J.J

כל מה שמסתירים מאיתנו כשמדברים על כלכלה שיתופית

מונית שיתופית, דירה שיתופית, עובדים שיתופיים - מספרים לנו שהכלכלה משנה כיוון, ומזמינים אותנו לקחת חלק במהפכה החברתית. אבל מה מסתתר מאחורי זה? ● הסוציולוגית ד"ר אלכסנדרה רבנל חקרה את המציאות העגומה מאחורי הבאזז, ועכשיו מציעה לעובדים להתפכח מחלום היזמות האישית

וויטני וולף הרד, מנכ"לית אפליקציית הדייטים באמבל/ צילום:Kristen Kilpatrick

באפליקציית הדייטים באמבל רק נשים יכולות ליזום היכרויות. האם זה צעד הראשון לשיוויון מגדרי?

וויטני וולף הרד, מייסדת ומנכ"לית אפליקציית הדייטים באמבל שבה רק נשים יכולות ליזום היכרויות, חושבת ששינוי הרגלי החיזור הוא הצעד הראשון בדרך להפלת הפטריארכיה

נתניהו ובנט. מי ייצא שבע אחרי הבחירות? / צילום: מוטי מילרוד, הארץ

בנט מתייצב לצד נתניהו, ומתעלם מהתוצאות בבחירות

נתניהו קיבל פחות קולות מגנץ, מחנה הימין ירד ב-5 מנדטים ואף על פי כן, ח"כ נפתלי בנט מציין שהחלפת נתניהו צריכה להיות "דרך פתק" תוך שהוא מתעלם מתוצאות הבחירות ● פרשנות

הג'וקר/ צילום: באדיבות טוליפ-אינטרטיי

צפוי להפליא ולא אמין להחריד: ג'וקר קלף לא ממש מנצח

מבחינה טכנית, "ג'וקר" הוא סרט מרשים במיוחד ● מבחינה תוכנית, הוא קליפה ריקה

 מאזדה 3 סדאן / צילום: יחצ

שאיפות פרימיום: מאזדה 3 החדשה זכתה לשדרוג מרשים ביחס לדור היוצא

מאזדה 3 מתברכת בשלדה מהנה לנהיגה, בתא נוסעים איכותי, ובביצועים מכובדים • אבל תג מחיר שאפתני מציב אותה במיקום בעייתי מול ההיברידיות והקרוס-אוברים האופנתיים

בוריס ג'ונסון / צילום: רויטרס SIMON DAWSON

בוריס ג׳ונסון אחרי התבוסה בפרלמנט: ״אנסה להעביר את הסכם הברקזיט שוב בשבוע הבא״

הפרלמנט הבריטי הצביע בעד עיכוב נוסף בפרישה מהאיחוד האירופי ● חברי הפרלמנט הצביעו בעד תיקון שיאלץ את רה"מ לבקש עוד הערב מבריסל הארכה נוספת של שלושה חודשים ● ג'ונסון: "החוק לא מחייב אותי לכך" ● במקביל לדיון התקיימה הפגנה מחוץ לפרלמנט שבה השתתפו מאות אלפי בני אדם

אתר בנייה סגור בפתח תקווה / צילום: גיא ליברמן, גלובס

הקבלנים: הפסד יומי של 380 מיליון שקל בשל הטלת הסגר על יו"ש

ערב תקופת החגים שיגרו בהתאחדות בוני הארץ מכתב לראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו בו הפצירו שיחריג מהסגר עובדים בענף ● המכתב לא נענה ● מבדיקת "גלובס", עולה כי ערב חג הפסח שוגר מכתב דומה שבו נאמד ההפסד היומי מאי כניסת פועלים ב-350 מיליון שקל

אזוב מצוי/ צילום: פרופ' נתיב דודאי

שיח מפלג: איך אפילו ביטול האיסור על קטיף של זעתר הפך לקרב נרטיבים בין יהודים וערבים

גם אחרי שרשות הטבע והגנים ביטלה את האיסור המוחלט על קטיף הזעתר והעכוב, יש מי שמשוכנעים יותר מתמיד שבסוף כל החלטה מקצועית שלה יושב ערבי עם נרגילה ● הסופר עודה בשאראת: "ברור שהמדינה רצתה ליצור ניכור בין הערבים לבין הטבע, רוצים שהערבי ישתגע במדינה הזאת"

מטוס בואינג 787 דרימליינר של אל על / צילום: יח"צ

עקב תקלה: טיסת אל על מניו יורק תנחת ב-48 שעות עיכוב

נוסעי טיסת אל על מספר 008 ימריאו לישראל רק מחר בערב במקום היום בצהריים, וצפויים לנחות בישראל לאחר החג ● הסיבה: תקלה טכנית בהעמסת תא המטען

כוחות צבא ברחובות צ'ילה בעקבות הפגנות / צילום: שני אשכנזי, גלובס

מהומות בצ'ילה: "האנשים מתעוררים, עכשיו זה העם נגד הפוליטיקאים"

מזה כשבוע מתחוללת בצ'ילה מחאת ענק ● הממשלה הכריזה על מצב חירום ● "אנשים מבוגרים נאלצים להתקיים מפנסיה זעומה, לצעירים אין ביטחון כלכלי וחברתי, מצב החינוך רע ולא מושקע בו כסף"

אורי רוזן, מנכ"ל מאקו / צילום: שלומי יוסף, גלובס

"העולם הוא לא רק דיווחים על פוליטיקה והפצצות בסוריה": אורי רוזן מספר על ניהול מאקו ולמה סירב למנכ"ל את חדשות 13

הסירוב לתפקיד מנכ"ל חדשות 13 ● ההתחממות על הקווים במגרש מול ynet ● החשש מפני ענקיות האינטרנט הבינ"ל ● ולמה לא תמיד צריך אג'נדה גאה ● מנכ"ל מאקו אורי רוזן סוגר למעלה מ-6 שנים באתר, ומבחינתו – שרק יהיו עוד כאלה ● "אוף דה רקורד"

דרור פויר / צילום: יונתן בלום

עוקף מלמעלה: תנו לאנשים לעוף, והם יבינו הכל אחרת

לא הייתי צריך לטוס בגובה 800 רגל כדי לאהוב את המקום שאני חי בו, אבל עכשיו אני רואה אותו אחרת לגמרי

אליזבת וורן/ צילום:  רויטרס

היא מפחידה את וול סטריט וגם את מארק צוקרברג ויש לה תוכנית לכל בעיה: האם זו המועמדת שתצליח לנצח גם את טראמפ

אליזבת וורן, המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, מובילה בסקרים ● יש לה תוכניות להכול - מפיקוח על שוקי הפיננסים, דרך מיסוי עשירים עד להפחתת פליטות הפחמן ● וורן היא פוליטיקאית מזן שונה - האם זה יספיק לה כדי לזכות בהתמודדות הדמוקרטית והאם היא תוכל לנצח את הנשיא טראמפ

מרקוס בקינגהאם / צילום: יח"צ

מומחה הניהול מרקוס בקינגהאם מציג: במה טעינו עם העובדים שלנו

לוחצים עליכם לטפל בחולשות שלכם בעבודה? מומחה הניהול העולמי מרקוס בקינגהאם ינסה להוריד אתכם מזה ● בראיון ל"ליידי גלובס" הוא מספר על האלגוריתם שפיתח לבדיקת אפקטיביות בעבודה, ומנסח כתב אישום נגד שיטות הניהול החדשניות: "כשאנחנו מכריחים עובדים לציית לתרבות ארגונית מומצאת, אנחנו מדכאים את היצירתיות שלהם וגורמים לבזבוז אדיר של זמן"

שונות גיאוגרפית רבה בשיעור ההשתתפות בשוק העבודה / צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

שיוויון גורף? למה עדיין מתעקשים להטיל על נשים עבודות בית גם במשרד

מסידור חדרי ישיבות ועד רכישת מתנות יום הולדת לקולגות - נשים מתחילות להתנגד לתפקידים הלא כתובים שמייעדים להן במקום העבודה

לאגר אנד אייל   / צילום: אנטולי מיכאלו

“לאגר אנד אייל", בירות טובות במחיר מצוין. מתברר שאפשר

כשנפתח "לאגר אנד אייל" הייתי בטוח שלא יעברו כמה חודשים והוא ייסגר ● וראה זה פלא, המקום לא רק שורד אלא אף משגשג