גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

בוגרי 8200 מטפחים את מנהיגות העתיד של ישראל

וגם: מי הגיעו לערב הגאלה של תיאטרון גשר?

ניר דגן (מימין), נויה למפרט, יעל גרינברגר, אפרת וינקר, הגר יעקבי, קרן הרשקוביץ, מרים שטייניץ, הלה גלבוע וניר למפרט / צילום: עומר הכהן
ניר דגן (מימין), נויה למפרט, יעל גרינברגר, אפרת וינקר, הגר יעקבי, קרן הרשקוביץ, מרים שטייניץ, הלה גלבוע וניר למפרט / צילום: עומר הכהן

מפגש הסיום של המחזור הרביעי של תוכנית המנטורינג לנשים Woman2Woman מטעם עמותת בוגרי יחידה 8200 נערך על גג בניין המשרדים של צ'ק פוינט בתל אביב. באירוע נכחו משתתפות התוכנית, מובילות התוכנית, המנטוריות וראשי חברות הייטק המלוות את התוכנית.

ניר למפרט, יו"ר עמותת בוגרי 8200 ומנכ"ל ח.מר תעשיות, ברך את משתתפות התוכנית ואת יוזמיה וציין את החשיבות של קידום נשים בהייטק. מרים שטייניץ, סמנכ"לית משאבי אנוש בצ'ק פוינט, דיברה על החשיבות שהחברה רואה בשותפות בתוכנית ועל הערך הרב בקידום נשים לתפקידי מפתח בכל יחידות החברה. ד"ר ארנה ברי, לשעבר המדענית הראשית ומנכ"לית DELL EMC, ציינה את הצורך בשילוב נשים במשק בתפקידי מפתח מבחינת האינטרס הלאומי על רקע הביקוש הרב לכישרונות יוצאי דופן בשוק העבודה.

תוכנית W2W פועלת ללא כוונת רווח במטרה להצמיח את דור המנהיגות הבא בישראל. בלב התוכנית עומד תהליך המנטורינג, הנעשה על ידי נשים מובילות במשק. בנוסף מתקיימים אירועי קהילה, סדנאות, שולחנות עגולים, ופעילויות נוספות במטרה להגדיל את הייצוג של נשים בצומתי קבלת החלטות. המחזור הבא של התוכנית יפתח בחודש ינואר 2020.

בין הנוכחים באירוע נצפו שחר זיו, שותף מנהל BDO; ד"ר דורית דור, סמנכ"לית המוצרים של צ'ק פוינט; ענת גואטה, יו"ר הרשות לניירות ערך; יפית גריאני, סמנכ"לית וחברת הנהלה בבנק דיסקונט; הלה גלבוע, סמנכ"לית הכספים ב-DELL EMC; מרים שטייניץ, סמנכ"לית משאבי אנוש בצ'ק פוינט; קרן הרשקוביץ, שותפה-מייסדת ומובילת פעילות W2W; הגר יעקבי - מנהלת התוכנית; אפרת וינקר, אחראית המנטורינג; יעל גרינברגר, אחראית השיווק; נויה למפרט, שותפה-מייסדת ומובילת פעילות W2W; וניר דגן, סגן יו"ר עמותת בוגרי 8200 ושותף-מנהל בקרן סקיי. 

לו הייתי רוטשילד: מי הגיעו לערב הגאלה של תיאטרון גשר?

אירוע הגאלה השנתי של תיאטרון גשר, הפותח בימים אלו את העונה ה-29, התקיים במוצאי שבת וכלל ערב הצדעה מיוחד וחד פעמי לבידור ולתרבות הישראליים מקום המדינה. כחלק מהמופע, ביצע השחקן יחזקאל לזרוב את הגרסה האנגלית לשיר ״לו הייתי רוטשילד״ מתוך הסרט ״כנר על הגג״, וזכה למחיאות כפיים מצד לא אחר מאשר חיים טופול, טוביה החולב מהסרט המיתולוגי, חבר אגודת הידידים שהתרשם מהביצוע וקם על רגליו להריע לו.

האירוע נערך בביתם של יו"ר אגודת הידידים ישראל מקוב ובת זוגו בלה לוסטיג בישוב כרמי יוסף. יחד איתם קיבלו את פני האורחים יו"ר התיאטרון עו"ד אלי זהר ורעייתו נילי, מנכ״לית אגודת הידידים רותי היילפרן ובעלה רודי, המנהל האמנותי יבגני אריה ומנכ״לית התיאטרון לנה קריינדלין, השחקנים והיוצרים. המופע התקיים בהשתתפותם של אנשי ושחקני תיאטרון גשר גלעד קלטר, רות רסיוק, אלון פרידמן, קארין סרויה, לנה פרייפלד, סבטלנה דמידוב, ליליאן רות, נטשה מנור, אפרת בן צור, סשה דמידוב, הנרי דוד ורום קלטר.

בין מי שהגיעו לתמוך בתיאטרון היו איש העסקים היהודי-אוסטרלי פרנק לואי שעלה השנה לישראל והצטרף לאגודת הידידים, חנה וגדעון המבורגר, סוזי ודן פרופר, רוני ושוקי פורר, רותי ולולו אסף, שרה ומיכאל סלע, ליזיקה ועמי שגיא, ג׳ניס ודני גילרמן, קארן גילרמן, ג'ואל ופרופ' דניאל זייפמן, תמי ומיכל פדרמן, עו"ד יצחק וולף, אורן מוסט, חלי לוי ועמוס שפירא, אתי וגד פרופר, חיים טופול, אורי לוי, איה לוריא, עופרה פרוייס, נאוה ורוני דיסנצ׳יק, עדנה ואמיר מקוב, חיה ואודי מקוב, נעם סמל, ברברה ובוריס קרסני, יהודית ורוני קצין, אלה ויאיר שמיר, מיכל ועמי פדרמן ועוד.

לנה קריינדלין, פרנק לואי ואלי זהר  / צילום: אביב חופי

חלל עבודה משלהן: קהילת היזמיות WMN חנכה מתחם חדש

קהילת היזמיות WMN חנכה אתמול מתחם עבודה חדש במלון לינק (Link hotel & hub) בתל אביב. מעתה המלון, על כל מתחמי העבודה המשותפים שהוא מציע, יהיה הבית (ומתחם העבודה) החדש של קהילת הנשים שמובילות מיזמים טכנולוגיים, ויארח יזמיות למפגשים מקצועיים, כנסים ואירועים.

בין המברכות באירוע היו סגנית ראש עיריית תל אביב, ציפי ברנד ומנכ"לית המלון, גלית דוהן. חברות הקהילה, בראשות המייסדות מרב אורן, כרמית אורון ועדי זמיר, והמנכ"לית מירב מצגר משה, שמעו הרצאה של הטרנדולוגית עדי יופה בנושא "המיומנות לחשוב עתיד", ופאנל על יזמות ומנהלות פורצות גבולות. כמובן שהמשתתפות גם הרימו כוסית לכבוד המתחם החדש והשנה החדשה. 

בין הבאות היו גם נילי צור, מנכ"לית קבוצת ויסוצקי; מיכל לוי, מנכ"לית טבעול; ד"ר אירית עידן, סמנכ"לית ברפאל; טליה גזית, לשעבר ראש ממר"ם לשעבר; עו"ד רונית אמיר יניב, שותפה בכירה במשרד עוה"ד יגאל ארנון; חנה פרי זן, יו"ר פעילים שוקי הון; אפרת מייקין-כנפו, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה בעיריית ת"א יפו; מיכל האובסמן, מייסדת חברת VDroom; כרמית ידין מייסדת ומנכ"לית חברת ARCUSTEAM; וטניה אטיאס, מייסדת ומנכ"לית חברת מדינט. 

חנה פרי זן (מימין) וטליה גזית  / צילום: יונתן אוחיון

 

נמסטה: משלחת נשים יזמיות מהודו מבקרת בישראל

משלחת של 62 יזמיות הודיות, מטעם ארגון הנשים של התאחדות לשכות המסחר והתעשייה של הודו, מבקרת בימים אלה בישראל. מטרת המשלחת היא היכרות עם ישראל, בדגש על התעשייה המקומית וממשקים לשיתוף פעולה עסקי. בראש המשלחת עומדת נשיאת הארגון, הארג׳ינדר קאור (Harjinder Kaur), מנכ"לית חברת התוכנה Comvision (India) Pvt. Ltd, המתמחה בממשל נגיש ותחבורה חכמה.

בשבוע שעבר אירחו סמנכ"ל כלכלה במשרד החוץ, השגרירה יעל רביע-צדוק ויו"ר לשכת המסחר ישראל-הודו, הגב' ענת רייך-ברנשטיין, פורום עסקי שהפגיש את חברות המשלחת עם יזמיות ישראליות מקבילות במגוון רחב של תחומים לצורך שיח משותף ומציאת נקודות ממשק משותפות.

רביע-צדוק אמרה למשתתפות כי "נשים מנהיגות בעולם העסקים הן מנוע רב עוצמה ליצירת צמיחה וערך כלכלי כמו גם לשינוי חברתי" והוסיפה כי היא שמחה על האפשרות "לזהות הזדמנויות ולייצר חיבורים בין מנהיגות במרחב הכלכלי והאזרחי הישראלי וההודי ולהעמיק את המסד לעסקאות ולשותפויות כלכליות בין המנהיגות העסקית של שתי המדינות". רייך-ברנשטיין אמרה כי "התרגלנו שהמשלחות המגיעות מהודו הן כמעט תמיד על טהרת המין הגברי, ומטרת המפגש הזה הוא להקים פורום משותף שימשיך את פעילותו לאורך זמן, תוך עידוד שיתופי פעולה בין יזמיות ישראליות-הודיות". 

האורחות מהודו והיזמיות הישראליות  / צילום: אלירם מנדל

נתניה מנציחה את איש הקולנוע לאון אדרי

בנתניה נחנך רחוב על שמו של איש הקולנוע, מפיק הסרטים ויזם מתחמי הסינמה סיטי, לאון אדרי. הרחוב, הצמוד למתחם הסינמה סיטי בעיר, נחנך בטקס הסרת הלוט במעמד שר העלייה והקליטה, יואב גלנט; ראש העיר נתניה מרים פיירברג-איכר ובני משפחתו של אדרי פנינה ומשה אדרי, מבעלי הסינמה סיטי; סולנג' אדרי, אלמנתו של לאון; וילדיו: אייל, אבי לירון ושגית.

השר גלנט, שהיה חבר אישי של אדרי, אמר בטקס כי "לאון מעולם לא שכח מהיכן הגיע ועזר בסתר לכל כך הרבה אנשים. לאון היה חבר יקר, איש משפחה וציוני אמיתי במלוא מובן המילה". אבי אדרי, בנו של לאון ומנכ"ל הסינמה סיטי אמר כי "אבא ומשה אחיו, שחקני נשמה אשר הגיעו מדימונה לעיר הגדולה, פינטזו על אלפי אנשים שבאים למתחמי קולנוע, ושוכחים מצרות היומיום".

בין הנוכחים נצפו מירי ויעקב כהן, שותפם של האחים אדרי בסינמה סיטי; איש העסקים חזי בצלאל, שמואל פרנקל, מנכ"ל ושותף בבית השקעות אפסילון; גבי רוטר, מנכ"ל משותף בקסטרו; חה"כ לשעבר רפי אלול; ישראל טראו, לשעבר מנכ"ל בנק איגוד לשעבר; קובי רוגובין, יו"ר קבוצת רוגובין; ירון אשל, מנכ"ל גזית גלוב ישראל; וגיורא עיני, מנכ"ל קרן רבינוביץ לאמנויות.

שמואל פרנקל (מימין), משה אדרי, ישראל טראו וקובי רוגובין  / צילום: רפי דלויה

אלקטרה מוצרי צריכה משקיעה בנוער במצוקה

חברת אלקטרה מוצרי צריכה ועמותת עלם חוברות לשיתוף פעולה שהושק אתמול. עובדי החברה יתנדבו בפרויקטים שונים של העמותה למען נוער בסיכון והחברה תעביר לעמותה תרומה של רבע מיליון שקלים שתתפרס על השנתיים הקרובות.

צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה, אמר כי "כחלק ממדיניות החברה ליצור אימפקט חברתי-סביבתי לצד הרווח העסקי, קיבלנו החלטה אסטרטגית למקד את עיקר ההשקעה החברתית של החברה בתמיכה בנוער בסיכון ובפרויקט אחד לתקופה ארוכת טווח". נאוה ברק, נשיאת עמותת עלם אמרה כי "אני רואה את חברת אלקטרה מוצרי צריכה כשותפים מרכזיים שלנו בעשיית שינוי חברתי משמעותי בשנים הקרובות".

הפרויקט הראשון בו יתקיים שיתוף פעולה הוא "מגדלור רחובות", מרכז נוער חברתי-חינוכי-טיפולי לבני נוער מתרבויות שונות, שמסייע לנערים ונערות להשתלב בחברה הישראלית, תוך שמירה על ייחודם התרבותי והבנת המצוקות הייחודיות להם. במקביל, ישולבו בני נוער בפעילויות שמקיימת חברת אלקטרה לעובדיה כמו מרוץ הלילה בת"א, סדנאות מקצועיות וימי גיבוש.

שיתוף הפעולה נהגה ומנוהל על ידי "אג'נדות", חברה העוסקת בפיתוח אג'נדות חברתיות, בניית שותפויות אסטרטגיות בין עסקים לקהילה ומינופן לתועלות שיווקיות. עובדי החברה ייעזרו באפליקציה ייעודית בשם HELPI, שתאפשר להם לבחור פעילות התנדבותית מתאימה לפי אזור, זמן וסוג הפעילות. 

צביקה שווימר ונאווה ברק / צילום: יוני רייף

עוד כתבות

רמי דרור / צילום: תמר מצפי

הלמן אלדובי מציג גידול ניכר בהכנסות וברווח, כשהשוק ממתין להחלטה על להצעות לרכישה

בית ההשקעות שבניהול רמי דרור לא שופך אור חדש על גורל ההצעות לרכישתו מצד אלטשולר שחם גמל, הפניקס וקרן בריטית ● בינתיים: מתחילת השנה עבר בית ההשקעות לרווח של כ-5 מיליון שקל

שי פלדמן / צילום: אמיר מאירי

לאחר שיצא מהמרוץ לדירקטוריון ישראכרט: שי פלדמן מצטרף לדירקטוריון מנורה מבטחים

מנכ"ל יבואנית הרכב סמלת ובעבר מנכ"ל AIG ישראל יצטרף למנורה מבטחים כדח"צ ●  אייל דבי מלאומי על דוחות החברה: "החברה סגרה כמעט לחלוטין את הפער בינה לבין הפניקס והראל"

גארי ברנט / צילום: מצגת החברה

אקסטל: הסכום לתשלום האג"ח בדצמבר כבר נמצא בקופה

לדברי החברה, הסכמי מימון חדשים עם בנק ג'יי.פי מורגן האמריקאי הניבו לה תזרים נטו של 78 מיליון דולר, כשבנוסף הסכים בעל השליטה גארי ברנט להעמיד לחברה הלוואת גישור ללא ריבית של 10 מיליון דולר

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני / צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

ועדת הכספים תדון בביטול הגדלת מס הרכישה למשפרי דיור

הוועדה תדון מחר בההצעה שמבקשת להשיב את המצב לקדמותו ולקבוע כי משפרי דיור יכולים לרכוש דירה חדשה ולהחזיק בישנה במשך שנתיים, מבלי שייחשבו למשקיעים ויוטל עליהם מס גבוה ● שר האוצר לשעבר כחלון קיצר את משך הזמן לשנה וחצי

נשיא סין, שי ג'ינפינג, באזור שיבדונג במהלך סיור באזורים כפריים במדינה ב־2013 / צילום: Associated Press, Wang Ye

המהפכה הסינית החדשה: מעודדת הגירת ענק פנימית - הפעם מהערים לכפרים

במהלך שנועד להילחם בעוני, הנשיא שי רוצה שיזמים וצרכנים יעברו לעיירות כפריות שמפגרות אחרי ערי הענק, ויביאו לשגשוגם

מטוס של פליי דובאי. "הממשלה נותנת שקט" / צילום: דני שדה

"טורקיש צריכה להתחיל לדאוג, והיא לא היחידה": מנכ"ל פליי דובאי משיק את הקו בישראל

200 נוסעים הביאה עמה חברת הלואו קוסט פליי דובאי בטיסת הבכורה לת"א, אלא שהפוטנציאל בקו לא נעצר בנוסעים ● מנכ"ל החברה ריית' אל ריית' מסביר לגלובס כיצד יחבר את הישראלים ליעדים רבים בעולם, ולמה בקרוב מאוד המסחר בין המדינות יגדל משמעותית

הבית הטמפלרי באלוני אבא. אין יכולת להשוות לנכסים דומים / צילום: תמונה פרטית

הנכס היקר בעמק למכירה: בכמה יימכר בית טמפלרי באלוני אבא

בית טמפלרי, בן למעלה מ-100 שנה, מוצע ב-10 מיליון שקל לאחר שעבר שיפוץ מקיף ● כיצד קובעים מחיר לנכס מסוג זה? ● ניתוח עסקה

מסכים במנהטן. לפי אחד התרחישים, בעתיד נוצף עוד יותר במסכים עם תכנים פרסומיים / צילום: Associated Press, John Minchillo

הקרב על תשומת הלב: 4 תרחישים משרטטים איך ישתלבו המסכים בחיינו

ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום התקשורת יצרו שדה קרב חדש: מי ישלוט בתכנים שנצפה בהם, ובאופן שבו נעשה זאת ● דוח חדש משרטט ארבעה תרחישים אפשריים לחיים עם המסכים, ומכולם עולה סוגיה מהותית נוספת: מי יחזיק במידע שלנו, אנחנו או חברות הטכנולוגיה

אהוד ברק, יו"ר אינטרקיור / צילום: שלומי יוסף, גלובס

אינטרקיור: הכנסות שיא של 22.5 מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה

הכנסות החברה לתשעת החודשים הראשונים של 2020 עמדו על 37 מיליון שקל, גידול של 380% לעומת התקופה המקבילה ● שיעור הרווח הגולמי עמד על 48%

נציב תלונות הציבור על הפרקליטים השופט (בדימוס) דוד רוזן / צילום: תמר מצפי

הנציב רוזן בביקורת חריפה על התביעה המשטרתית: ניסתה לחשוף את ביהמ"ש למידע במעמד צד אחד ללא הצדקה

נציב התלונות על מייצגי המדינה בערכאות, השופט בדימוס דוד רוזן, מותח ביקורת על התנהלות תובע משטרתי ביחידת להב 433 במסגרת הליך מעצר עד תום ההליכים ● בהחלטתו מבקר רוזן את ניסיון התובע להגיש מידע לביהמ"ש מבלי לחשוף אותו בפני ההגנה

ביומד - מעבדה - מבחנות - תרופות / צילום: כפיר זיו

פתחה את חלון הנפקות הביומד מחדש: Human Xtensions גייסה 158 מיליון שקל

ההנפקה האחרונה בתחום הביומד בבורסה בת"א הייתה של קדימהסטם ב-2013, ומקבץ הנפקות משמעותי של חברות ביומד התרחש בפעם האחרונה ב-2010

אוטובוס חוצה כביש מוצף ליד באר מילכה. ההצעה היא להקים אתרי ויסות / צילום: Reuters, Amir Cohen

בהיעדר רגולטור אחראי: מינהל התכנון מציע תוכניות חדשות להתמודדות עם שיטפונות

לגלובס נודע כי במינהל מציעים הקמת אגני ניקוז ש”יתפסו” את מי הגשמים בשטחים הפתוחים ● כיום ניהול ההתמודדות עם שיטפונות והצפות מבוזר בין ידיים רבות עם אינטרסים שונים

ראש הפד, ג'רום פאוול / צילום: רויטרס

יו"ר הפדרל ריזרב: שחררנו 2 טריליון דולר לתמיכה בכלכלה במהלך המגפה

נגיד הפדרל ריזרב פאוול ושר האוצר האמריקאי מנוצ'ין צפויים להעיד היום בשימוע בקונגרס

גיל שרון / צילום: תמר מצפי

הרווח הנקי של בזק צלל ב-85% בצל האירוע החשבונאי בחברה הבת

בזק בינלאומי גוררת את כל הקבוצה לשחיקה אדירה בעקבות האירועים החשבונאיים הקשים שהתגלו ובעקבות מחיקות וירידת ערך ● החברה שהייתה רשומה בספרי בזק ב-652 מיליון שקל תירשם ב-123 מיליון שקל ● בנטרול ירידת הערך בבזק בינלאומי בזק רשמה זינוק של כ-40% ברווחי הרבעון השלישי

נציגי ארגון האולמות וגני האירועים הבוקר בשביתת רעב מול משרד ראש הממשלה בירושלים / צילום: יוסי שטיינר

"המענקים היו אמורים להיות פלסטר. חייבים שיטה אחרת"

לינדה אביטן, בעלת חברה להגברה ולתאורה קול אור אלי בע"מ ● "הבן שלי מתחת לגיל 28, אז הוא מקבל תשלום של 60% בלבד בחל"ת מהמדינה, ולי ולבעלי אין הכנסות כלל" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז  

מל"ט הרון של התעשייה האווירית / צילום: אתר החברה

שורה של חברות ממשלתיות בדרך להפרטה, אך מנכ"ל הבורסה מתריע: "הנפקת תע"א גדולה על השוק המקומי"

מאז הנפקות הבנקים בעבר הרחוק, לא היו הנפקות ראשוניות גדולות של חברות ממשלתיות בבורסת תל אביב ● עכשיו זה עומד להשתנות: התעשייה האווירית, החברה לשירותי איכות סביבה ואולי גם מקורות ייזום, עשויות להגיע לבורסה ב-2021

קנס, קנסות, אי עטית מסכות, שוטרים, משטרה, קורונה / צילום: דוברות משטרת ישראל

המגמה נמשכת: יותר מ-1,200 חולים חדשים ביממה

גם מספר הבדיקות האמיר: ברחבי הארץ נלקחו כ-56 אלף דגימות, מתוכן 2.2% נמצאו חיוביות ● מספר החולים במצב קשה נותר יציב ועומד על 264 בני אדם ● פרופ' נחמן אש: "אנחנו במצב חירום. יש עלייה בתחלואה יחד עם תחושה בציבור שהקורונה הלכה"

קמפיין Gen M בלונדון להגברת  המודעות לגיל המעבר. פסלים שמציגים נשים שקופות / צילום: רויטרס

הבעיה שאי אפשר לנפנף: גיל המעבר משפיע לרעה על תעסוקת נשים

בבריטניה, אחת מתוך ארבע נשים בגיל המעבר שוקלת לעזוב את העבודה, ומעסיקים שם מאמצים בהדרגה תוכניות תמיכה ייעודיות ● בישראל, המודעות לנושא עדיין בחיתולים ● לאחרונה הרימה סודהסטרים את הכפפה והשיקה את תוכנית "מעברים" ● הצטרפו לוובינר מיוחד

דוד פתאל / צילום: איל יצהר

בפתאל סוגרים רבעון קשה אך רואים את האור בקצה המנהרה

הפסד נקי של כ-270 מיליון שקל לפתאל ברבעון השלישי ● שחר עקה, דירקטור וסמנכ"ל הכספים בחברה: "נכון למועד פרסום הדוח הכספי בקופת המזומנים של החברה יש כ-1.5 מיליארד שקל שיתמכו בחברה עד לקבלת החיסון"

מנכ"ל פלאפון רן גוראון \ צילום: שלומי יוסף

פלאפון: הקורונה הובילה להפסד של 12 מיליון שקל ברבעון

ההכנסות ברבעון השלישי נשחקו ב-11% אך פוצו במקצת ע"י הגידול בהכנסות מציוד קצה ● ה-EBITDA נחתך ב-30.6%