גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סגירה חיובית בוול סטריט לקראת פגישת טראמפ וסגן נשיא סין

המדדים המובילים עלו בכ-0.6% כ"א ברקע לכוונתו של טראמפ לפגוש את סגן נשיא סין מחר ● הליש"ט זינקה על רקע אינדיקציה חיובית מצד מנהיגי הרפובליקה של אירלנד ובריטניה לגבי הליך הברקזיט ● פורסקאוט הישראלית פרסמה אזהרת רווח, ומנייתה צללה ● דלתא איירליינס סיפקה תחזית מאכזבת ● סקטור הקנאביס נצבע באדום

סוחרים בבורסת NYSE / צילום: רויטרס Lucas Jackson
סוחרים בבורסת NYSE / צילום: רויטרס Lucas Jackson

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

בורסות וול סטריט ננעלו בעליות בציפייה לפגישת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם סגן נשיא סין במסגרת חידוש שיחות הסחר שנערכות בוושינגטון. המדדים המובילים עלו בכ-0.6% כ"א.

סקטור הקנאביס נסחר תחת לחץ בצל אזהרת רווח של Hexo שהנמיכה את תחזית ההכנסות ב-40%, ומשכה את התחזית ל-2020 בצל חוסר ודאות רגולטורית.

20:38

החוזים על הזהב ירדו ב-0.8% לרמה של 1,500 דולרים לאונקייה.

20:20

המדדים המובילים בוול סטריט עולים על רקע האופטימיות במסגרת חידוש שיחות הסחר, בציפייה לפגישת טראמפ עם סגן נשיא סין מחר בבית הלבן. הדאו ג'ונס מטפס ב-0.55%, הנאסד"ק עולה בשיעור דומה ומדד S&P 500 מוסיף 0.6% לערכו.

מנייתה של פורסקאוט  הישראלית נופלת בחדות בצל אזהרת רווח שפרסמה החברה לרבעון השלישי. פורסקאוט צופה כעת מעבר להפסד תפעולי ברבעון השלישי בצל דחייה של סגירת עסקאות וסביבה מאתגרת בעיקר בשווקים המתעוררים.

18:40

בורסות אירופה ננעלו בעליות, בדומה לסנטימנט בוול סטריט, על רקע האופטימיות סביב שיחות הסחר בין סין לארה"ב. מדד הדאקס עלה ב-0.6%, הקאק טיפס ב-1.3% והפוטסי עלה ב-0.28%. הבורסה במדריד עלתה בכ-1% ומילאנו זינקה בשיעור דומה.

17:44

הליש"ט  קופצת במהלך חד מול הדולר ועולה ב-0.6% על רקע אינדיקציה חיובית מצד מנהיגי הרפובליקה של אירלנד ובריטניה לגבי הליך הברקזיט. ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון נפגש עם עמיתו האירי ליאו ורדקר להמשך שיחות ברקסיט הערב.

16:50

המדדים בוול סטריט עברו לעליות לאחר פתיחה הססנית, וזאת על רקע הציוץ של הנשיא טראמפ בהקשר של שיחות הסחר. מדד הנאסד"ק עולה ב-0.7%, הדאו ג'ונס ומדד S&P 500 מטפסים ב-0.6%.

"יום גדול של משא ומתן עם סין. הם רוצים לעשות עסקה, אבל האם אני מוכן? אני אפגוש מחר את סגן נשיא סין בבית הלבן", צייץ טראמפ.

סופי אלטרמאט, כלכלנית מחקר בבנק יוליוס בר השוויצרי, התייחסה לשיחות הסחר המתחדשות בין ארה"ב וסין ואמרה כי "למרות המחוות הסימבוליות שנראו במהלך חודש ספטמבר, לאחר ההסלמה שנרשמה באוגוסט, ביוליוס בר לא מצפים ששיחות המו"מ הנוכחיות יסתיימו בפריצת דרך משמעותית".

לפי אלטרמאט, המחיר הפוליטי של ויתורים משמעותיים הוא יקר מדי עבור שני הצדדים. "שיחות מוצלחות ייצרו מסגרת למו"מ עתידי שבסופו של דבר יכול להסתיים בעסקה. אנחנו עדיין חושבים שעסקה סמלית סבירה יותר מעסקה רחבה ומנגד הפוטנציאל להסלמה עדיין גדול", הוסיפה אלטרמאט.

עוד ציינו ביוליוס בר כי הם לא צופים שההיחלשות בפעילות הכלכלית ששתי המדינות חוות בתקופה זו תגדיל את הסיכוי להסכם. "הסיכוי שהנשיא האמריקאי יואשם ביד רכה כלפי סין, גבוהים יותר מאלה שיואשם באחריות להיחלשות הכלכלה בגלל מלחמת הסחר. באופן דומה, בסין, הלחץ הפוליטי להראות עוצמה ולהימנע מיחס לא הוגן למדינה מצד מדינות אחרות הוא חשוב יותר מהפגיעה המתמשכת של מלחמת הסחר בצמיחה הכלכלית", סיכמה אלטרמאט.

16:37

המסחר בוול סטריט נפתח ביציבות כאשר המשקיעים ממתינים לכותרות מכיוון חידוש שיחות הסחר בין נציגיה של סין ומקביליהם האמריקאים.

מנייתה של דלתא איירליינס  נופלת ב-4.4% לאחר פרסום הדוחות הרבעוניים, וזאת על רקע התחזית המאכזבת.  החברה צופה כי הרווח המתואם למניה יעמוד בטווח של 1.2-1.5 דולר למניה, נמוך מהצפי בשוק שצפה רווח מתואם של 1.51 דולרים למניה.

מדד המחירים לצרכן בארה"ב עלה ב-0.1% בחודש ספטמבר, לעומת הצפי לעלייה של 0.2%.

התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע החולף בארה"ב הסתכמו ב-210 אלף, מתחת לתחזיות ל-215 אלף.

16:00

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בשעה זו ביציבות על רקע חידוש שיחות הסחר בין נציגיה של סין עם מקביליהם בוושינגטון.

חברת התעופה דלתא איירליינס דיווחה על רווח מתואם של 2.32 דולרים למניה, מעל לתחזיות האנליסטים שצפו רווח של 2.26 דולרים למניה. ההכנסות הסתכמו מעט מתחת לתחזיות.

ג'נרל מוטורס דיווחה על ירידה של 17.5% במכירות בסין כתוצאה ממתיחות הסחר, האטה בכלכלה ועלייה בתחרות.

גולדמן זאקס הוריד המלצה לסיסקו ל'ניטרלי' מ'קנייה'. מנייתה אפל זכתה להעלאת המלצה ל'קנייה' לעומת 'ניטרלי' מ-Longbow Research, על רקע העלייה הצפויה להערכתם בביקוש לאייפונים.

14:55

בחוזים העתידיים על המדדים בניו יורק נרשמות ירידות קלות, על רקע דיווחים כי אין התקדמות בשיחות בין ארה"ב לסין.

המדדים בבורסות אירופה נסחרים רובם בירידות, ביום מסחר תנודתי, לקראת פתיחת השיחות בדרג הגבוה בין סין לארה"ב. מדד סטוקס מיתן מעט את הירידות שלו והוא מאבד כ-0.2%. מניות מגזר שירותי הבריאות מאבד 1%, ומגזר המשאבים הבסיסיים מוסיף 1.3%. 

נתוני התמ"ג בבריטניה היכו את התחזיות, ורשמו עלייה של 0.3% בשלושת החודשים עד אוגוסט, לאחר עדכון כלפי מעלה ביולי, מ-0.3% ל-0.4%. הנתון מראה כי הסיכויים למיתון בבריטניה פוחתים.

ארגון אופ"ק חותך את תחזית הצמיחה בביקוש לנפט זה החודש השלישי ברציפות. התחזית להמשך השנה פחתה מספטמבר ב-40 אלף חביות, הויא עומדת על 980 אלף חביות ביום.     

11:50

המסחר באירופה מתנהל בתנודתיות, כאשר בורסות גרמניה וצרפת רושמות עליות, ואילו לונדון ומדד סטוקס 600 רושמים ירידות קלות סביב רמות הפתיחה. באסיה התאוששו המניות, והמסחר בשווקים ננעל בעליות.

11:00

המדדים באירופה עברו לטריטוריה השלילית לאחר פתיחה מעורבת. סטוקס אירופה 600  יורד בכ-0.5% וירידות בשיעור דומה נרשמות עם בלונדון  ובפרנקפורט 

10:15

המסחר בבורסות אירופה נפתח היום במגמה מעורבת, לקראת פתיחת השיחות בדרג הגבוה בין ארה"ב ובין סין בנושא הסחר.

מדד סטוקס אירופה 600  נסחר סביב רמות הפתיחה, עם עליות בולטות במגזר המשאבים הבסיסיים וירידות במגזר הנפט והגז. 

השיחות בין שתי המעצמות צפויות להתחדש מאוחר יותר היום בוושינגטון. בבית הלבן מכחישים ידיעות שפורסמו בסין כי ליו הי, סגן נשיא סין, מתכוון לעזוב את השיחות לאחר היום הראשון של דיונים ברמת השרים. עם זאת, ב-CNBC דווח כי הי עדיין צפוי לעזוב ביום שישי בערב. 

רוב הבורסות באסיה נסחרות בעליות, לאחר שהמדדים מחקו את הירידות שנרשמו בהם מוקדם יותר. המשקיעים מחכים להתפתחויות בחזית הסחר בין ארה"ב ובין סין, לקראת המגעים בדרג הגבוה בין שתי המעצמות הכלכליות. השיחות בדרג המשני של סין וארה"ב לא מראות התקדמות. מוקדם יותר השבוע הביעו הסינים נכונות לחתום על הסכם סחר על נושאים שעליהם אין מחלוקת. עליות של 0.8% נרשמות בשנחאי  ועליות נרשמות גם בשנזן.

אתמול דיווח הניו יורק טיימס כי ממשל טראמפ מתכוון להעניק רישיונות שיאפשרו לחברות אמריקאיות למכור לחברת וואווי ציוד שאינו מתאפיין ברגישות ביטחונית. מוקדם יותר השנה אסר הבית הלבן על מכירה לענקית הטלקומוניקציה הסינית, בגלל חששות ביטחוניים. האיסור נדחה מאוחר יותר על-ידי הממשל כדי לאפשר לחברות האמריקאיות להגיע להסדרים אחרים.

בהונג קונג מטפס מדד הנג סנג  בכ-0.4% וירידות של 0.9% נרשמות במדד קוספי  בקוריאה. בורסת טוקיו  עולה בכ-0.5%. ירידה חודשית שנייה ברציפות נרשמה באוגוסט במדד הליבה של הזמנת מכונות ביפן.

יררידות נרשמות במדד S&P/ASX 200  באוסטרליה. 

07:00

בורסות אסיה נסחרות יום (ה') בנטייה חיובית, לאחר שהמדדים מחקו ירידות שרשמו מוקדם יותר. המשקיעים מחכים להתפתחויות בחזית השיחות בין ארה"ב ובין סין בנושא הסחר. השיחות בדרג המשני של שתי המדינות לא מראים התקדמות. המדדים בשנזן ובשנחאי מטפסים בכ-0.3%.  

אמש דווח כי ארה"ב מתכוונת להקל את הסנקציות שהוטלו על וואווי. 

בהונג קונג רשמות עליות קלות, וכך גם בטוקיו.

מדד קוספי בקוריאה מאפס ב-0.7%. בטייוואן לא מתקיים היום מסחר.

עוד כתבות

חברת הסייבר ההתקפי NSO / צילום: shutterstock, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

ביהמ"ש הורה להסיר את חסימת חשבונות הפייסבוק של עובדת NSO

זאת במסגרת תביעה נגד פייסבוק שהגישו העובדים בנובמבר האחרון, בדרישה לפתוח את החשבונות החסומים שלהם ברשת החברתית ובאפליקציית אינסטגרם שבבעלותה ● השופט: סיכויי התובעים לזכות בתביעה הם על פניו טובים

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 17 בפברואר

אתמול באיכילוב: 8 נפגעים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

שלטי השכרה ומכירה בבניין בחדרה  / צילום:  תמר מצפי

הורשע עו"ד שהעלים הכנסות בסך 1.7 מיליון שקל מהשכרת שמונה דירות

ביהמ"ש קבע כי "עו"ד שמואל אריאלי העלים את ההכנסות מהשכרת הדירות במרמה, תוך שימוש פסול בפרטיהם של קרובי משפחתו, כדי לפטור עצמו מהצורך לדווח על הכנסותיו ולשלם מסים כדין" ● "הנאשם עשה שימוש יצירתי במיוחד – אם להשתמש במילים עדינות – בידע המשפטי שברשותו"

עמדת הטענה של רכב  חשמלי בגרמניה /  צילום: רויטרס, Ralph Orlowski

העולם דוהר לכיוון הרכב החשמלי, אז למה ישראל מתעקשת להישאר מאחור?

רוכשי רכב חשמלי בגרמניה יקבלו בונוס מוגדל, בדרום קוריאה מקצים מאות מיליוני אירו לפריסת עמדות טעינה ובאנגליה טוענים ש"המכוניות החשמליות צריכות להיות הנורמה החדשה" ● הטרנד העולמי הזה פוסח על הרגולטור הישראלי שדווקא מכביד את המס על רכבים ירוקים

אורי פדרמן - בעלים של קפה לנדוור  / צילום: איל יצהר, גלובס

אחרי 13 שנה: קפה לנדוור נפרדת מאסם-נסטלה ותופץ ע"י שסטוביץ

ל"גלובס" נודע כי מוצרי הקפה של לנדוור יעברו בהדרגה להפצת שסטוביץ • לפי הערכות, פעילות זו צפויה להביא לשסטוביץ תוספת למחזור של כ-5 מיליון שקל בשנה

הבורסה בתל אביב / צילום: תמר מצפי

ת"א ננעלה בירידות; סלקום קפצה לאחר רכישת גולן טלקום

ת"א 35 ירד ב-0.8%, ת"א 125 נחלש ב-0.75%, ומדד ת"א 90 איבד 0.45% ● מדדי הטכנולוגיה והבנקים ירדו בכ-1% ● סלקום תרכוש את גולן טלקום ב-600 מיליון שקל ● טאואר פספסה את תחזיות הרבעון הרביעי ומספקת תחזית הכנסות נמוכה לרבעון הראשון של 2020

בדיקת נוסעים בעת הצ'ק אין בנמל תעופה בסין / צילום: רויטרס

ליצמן: "עד עכשיו מנענו את הגעת הקורונה, אך מניחים שהנגיף יגיע"

נערכים לקורונה בישראל: שר הבריאות וראש המל"ל מחפשים  אתרים שישמשו כמרכזי קליטה לחולי קורונה, ושר הפנים הודיע כי תימנע כניסתם של אנשים ששהו בבסין, במקאו, בתאילנד, בסינגפור ובהונג קונג בשבועיים האחרונים ושאינם אזרחי או תושבי ישראל ● לפי איסתא, "ההיסטריה בארץ מוגזמת"

משה ברקת / צילום: רפי קוץ

ברקת משנה תוואי ליישום משטר ההון הרגולטורי ומכין את הקרקע להגברת דיבידנדים בביטוח

אתמול פרסם הממונה על רשות שוק ההון טיוטות של "מפות דרכים להתאמת הוראות סולבנסי 2 למתכונת האירופית ולאימוצו של תקן דיווח כספי בינלאומי (IFRS) מספר 17" ● מניות חברות הביטוח, שהתחזקו אתמול בעקבות הודעת ברקת, ירדו היום בממוצע בכ-1.3%, בצל הסנטימנט השלילי בשוקי ההון

בני גנץ, בנימין נתניהו / צילום: איל יצהר, תמר מצפי

נתניהו הזמין את גנץ לעימות טלוויזיוני: "אם אתה לא יכול לעמוד בלחץ של עימות איך תוביל את מדינת ישראל?"

נתניהו הזמין את גנץ לעימות בראיון בערוץ 20 ● גורם בכיר בכחול לבן: מעטים הסיכויים שגנץ יענה לעימות כזה

בנק HSBC / צילום: שאטרסטוק

בנק HSBC: נפטר 35 אלף עובדים ונמכור נכסים ב-100 מיליארד דולר

הבנק שמתכונן לארגון מחדש דיווח היום במסגרת הדוחות הכספיים לשנת 2019 על ירידה של 53% ברווח הנקי שלו ● בין יתר האתגרים העומדים בפני הבנק מתייחס היו"ר לנגיף הקורונה: "הבנק עוקב אחרי השפעת התפרצות נגיף הקורונה, והפחית את ציפיותיו לצמיחה באסיה השנה כתוצאה מכך"

בנימין נתניהו / צילום: איל יצהר, גלובס

אנשי עסקים בכירים פנו לח"כים: "לא לאפשר לנאשם נתניהו לקבל מנדט לשלוט"

120 אנשי עסקים מוכרים פנו היום במכתב ל-120 חברי הכנסת בבקשה שלא לאפשר לרה"מ נתניהו, הנאשם בעבירות חמורות, להקים את הממשלה הבאה ● "כשם שלא יעלה על דעתנו למנות נאשם בעבירות כאלה לתפקיד במוסד חינוכי - כך גם אין להטיל עליו להקים ממשלה"

מתוך התוכנית "בואו לאכול איתי" / צילום: מתוך יוטיוב

ב"כאן" מקדמים שיתוף-פעולה עם נטפליקס. לא כולם מרוצים

ל"גלובס" נודע כי תאגיד השידור הציבורי פועל להעלות את התכנים שלו על הפלטפורמה של נטפליקס ● אם המהלך ייצא לפועל, התאגיד לא יקבל תשלום ● מפיקי הטלוויזיה זועמים: "הפרת הסכמי זכויות יוצרים"

הפיילוט של ווינד - אופניים חשמליים להשכרה לטווח קצר / צילום: יח"צ

לא רק קורקינט: ווינד יצאה בפיילוט - אופניים חשמליים להשכרה לטווח קצר

החברה ביצעה השקה שקטה ופיזרה עשרות אופניים חשמליים ברחבי ת"א, לצד הקורקינטים שכבר פועלים בהצלחה ● עדיין אין תאריך כניסה לפעילות שגרתית, ובשלב זה מדובר בניסוי ● האופניים יושכרו תמורת 85 אגורות לדקת שימוש ללא דמי פתיחה

אביב כוכבי / צילום: Oded Balilty, Associated Press

רשמית צה"ל מודיע על הקמת אגף אסטרטגיה ואיראן

זאת כחלק מהתוכנית הרב-שנתית "תנופה" שמקדם הרמטכ"ל אביב כוכבי ● האגף החדש יכלול בשלב ראשון את החטיבה האסטרטגית וחטיבה קשרי החוץ, ושתי משימותיו העיקריות יהיו תכנון אסטרטגיה צבאית ו"ריכוז הפעולות לעיצוב ולתכנון המערכה למול הזירה האיראנית"

בנימין נתניהו/ צילום: רויטרס

יש תאריך: משפטו הפלילי של רה"מ נתניהו ייפתח ב-17 במרץ 2020

המשפט ייפתח בהקראת כתב האישום; עם זאת, הליך ההוכחות בתיק צפוי להתחיל רק בעוד כחצי שנה ● לפי החלטת ביהמ"ש, הדיון ב-17 במרץ ייערך במעמד הנאשמים - כלומר נתניהו יצטרך להגיע לדיון

סוחר בבורסת ניו יורק. המצטרפת החדשה אינמוד סיימה את אוגוסט בזינוק של 42%   / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הדאו ננעל בירידות יום שלישי ברצף, נאסד"ק הצליח לגרד עלייה סמלית

מדד דאו ג'ונס איבד 0.6%, S&P 500 ירד ב-0.3% והנאסד"ק ננעל בעלייה מזערית של 0.02% לשיא חדש ● אפל הודיעה כי לא תעמוד בתחזית ההכנסות בגלל השפעות וירוס הקורונה על הפעילות הכלכלית בסין, מנייתה איבדה כ-2% ומניות הספקיות שלה נפגעו גם כן ● הזהב חצה את רף 1,600 דולר לראשונה מאז 2103 ונסגר במחיר של 1,603.5 דולר לאונקיה ● הנפט ננעל ללא שינוי, במחיר של 52.1 דולר לחבית ● טסלה טיפסה בעוד 7% ● המדדים המובילים באירופה סיימו את יום המסחר בירידות של 0.8%-0.5%

הובלת מכולות מסין לקליפורניה / צילום: רויטרס

משבר הקורונה הוא “מהחמורים שידע ענף הספנות בעשור האחרון”

האטת הכלכלה הסינית מביאה להשעיית עשרות קווים ימיים ומעכבת את קצב הבנייה של אוניות חדשות

 

 

אבי יעקובוביץ/ צילום: איל יצהר

תחילתה של מגמה? גב ים הבטיחה גיוס של 777 מיליון שקל באג"ח הנושאת ריבית שלילית

החברה השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בהנפקת סדרה חדשה, במסגרתו זכתה לביקושים של 1.43 מיליארד שקל ● מנכ"ל סיגמא: "שוק ההון בישראל הצטרף לשורה של שווקים עולמיים שבו חברות מגייסות בריביות שליליות"

אייל מליס, ענת גבריאל / צילומים: יוסי זמיר, אנצ'ו גוש. עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

האוטו של תנובה: בוחנת כניסה למשלוחי המכולות

חברת המזון הגדולה בישראל במגעים לכניסה למיזם המכירה המקוונת לסופרמרקטים שכונתיים שהקימה יוניליוור • המיזם מציע לסופרמרקטים ומכולות תשתית להקמת אתר מכירות ברשת • שיתוף-פעולה שכזה עשוי להיות כפוף לאישור הרשות לתחרות

טל גרנות-גולדשטיין, מנכ"לית HOT / צילום: יח"צ

הערכות: הוט תבקש לבחון את המיזוג שלה עם פרטנר במקביל למיזוג סלקום וגולן טלקום

בהוט שוקלים לבקש מהמדינה שלא לתת אישור למיזוג של סלקום עם גולן טלקום לפני שיבחנו את פוטנציאל המיזוג של הוט עם פרטנר ● בהוט מאמינים כי המיזוג שלה עם פרטנר טומן בחובו יתרונות ברמה הלאומית, ולכן על הרגולטור לבחון את שני המיזוגים במקביל