גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

ראש עיריית ר"ג לשעבר תובע חצי מיליון שקל ממחליפו בתפקיד

ישראל זינגר הגיש תביעת דיבה נגד ראש עיריית ר"ג המכהן כרמל שאמה-הכהן, בטענה כי יזם חקירה פלילית נגדו ואף ליווה וליבה את החקירה בפייסבוק ● טוען כי לפרסומים השליליים של שאמה-הכהן נגדו היה חלק משמעותי בהפסד שלו בבחירות לעירייה ב-2018

ישראל זינגר, ראש עיריית רמת גן לשעבר / צילום: שלומי יוסף
ישראל זינגר, ראש עיריית רמת גן לשעבר / צילום: שלומי יוסף

ראש עיריית רמת גן לשעבר, ישראל זינגר, הגיש תביעת דיבה נגד מחליפו בתפקיד, כרמל שאמה-הכהן, בסכום של חצי מיליון שקל. הרקע לכתב התביעה הוא החשדות הפליליים נגד זינגר, שהסתיימו בסגירת התיק נגדו, והתנהלותו של שאמה-הכהן סביב אירועים אלה.

היריבות בין זינגר ושאמה-הכהן החלה עוד בשנת 2013, אז התמודדו השניים במערכת הבחירות לראשות העיר, בסיומה ניצח זינגר.

על-פי הנטען בתביעה, "הנתבע, אשר נחל הפסד במערכת הבחירות, לא השלים עם ההפסד שהוביל אותו לתסכול רב ורצון לנקמה, והחל, לאחר תום מערכת הבחירות, לתקוף את התובע, ראש העיר הנבחר, בעיקר ברשתות החברתיות. הנתבע יזם חקירה פלילית נגד התובע, ליווה וליבה את החקירה ברשת החברתית, כעושה עצמו מקורב לגורמי החקירה ובעל מידע על הנעשה בחקירה ומצוי בחומריה".

עוד נכתב כי "בהמשך, ומתוך מטרה לפגוע בשמו הטוב של התובע, פרסם הנתבע מידע שקרי, ולפיו הפור נפל, והוחלט סופית על העמדתו של התובע לדין. זאת, על אף שידע כי לדבריו אין יסוד, ולא החזיק בכל מידע שיש בו כדי ללמדו על טענת כזב זו. אם לא די בכך, הרהיב הנתבע עוז והמשיך, גם לאחר שתיק החקירה נגד התובע נסגר, לקשור את התובע במעשי שחיתות ושוחד. התנהלות הנתבע הייתה מכוונת מטרה לפגוע בתובע ולמשוך אליו קהל בוחרים על חשבון התובע". 

ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה־הכהן / צילום: איל יצהר, גלובס

בתביעה נכתב כי שאמה-הכהן יזם את פתיחת החקיקה נגד זינגר, ואכן בחודש דצמבר 2014 נפתחה נגדו חקירה בחשד לעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים.

וכך, מדי פעם בפעם, שאמה-הכהן כתב דברים על החקירה של זינגר ובדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום, כגון הפוסט הזה בפייסבוק: "לא ריטמן ולא חברים של ריטמן יכלו לחלץ את זינגר מהבוץ. תיק זינגר יסתיים בקרוב בכתבי אישום והחלפת ראש עיר".

זינגר טוען בתביעות כי "הנתבע, כמי שהציג עצמו 'מקושר' ויודע דבר מתוך החקירה, מפרסם כי התיק נגד התובע יסתיים בקרוב בכתב אישום. כמובן שלא היה בפרסום אמת".

בחודש אוגוסט 2017 הודיעה הפרקליטות כי היא שוקלת להעמיד את זינגר לדין בכפוף לשימוע. לאחר עריכת השימוע פרסם שאמה-הכהן כי "הפור נפל, הפרסום צפוי בין הורדת המסיכות בפורים לביעור החמץ בפסח. שבת שלום".

על כך טוען זינגר כי "הנתבע, אשר התהדר לאורך כל הדרך משנת 2014 ועד יום הפרסום בכך שהוא 'מקושר' ויודע דברים מתוך מערכת אכיפת החוק, מפרסם בכזב כי 'הפור נפל', וכי הוחלט להגיש כתב אישום נגד התובע. מדובר בפרסום שלא היה בו אמת, והוא מהווה לשון הרע, שכל מטרתו להשפיל את התובע, לבזותו ולפגוע בתפקידו כראש עיר, כל זאת כאשר מערכת הבחירות המוניציפלית בפתח".

פרסום נוסף בגינו תובע זינגר הוא האמירה של שאמה-הכהן בפייסבוק בחודש אפריל 2018 כי "אחרי קדנציה של חמש שנים שגולת הכותרת שלה היא פרשת שחיתות על סף כתב אישום בגין שוחד... פומבית נמתין בסבלנות, למרות הידיעה האישית".

ביום 29.7.2018 הודיע פרקליט המדינה כי קיבל את טענותיו של זינגר שעלו בשימוע והחליט לסגור את התיק נגדו ולא להגיש כתב אישום. "גם לאחר ההודעה המשיך הנתבע בשלו ופרסם בתגובה בפייסבוק כי ביחידת להב, אשר חקרה את התיק, 'תולשים שערות' לנוכח החלטת הפרקליטות. זאת, על אף שלא החזיק בכל מידע כאמור, וכל מטרתו הייתה להמשיך ולהשפיל את הנתבע ולהציג את החלטת פרקליט המדינה לסגור את תיק החקירה כנגד התובע, כהחלטה שערורייתית, פסולה, אשר היא כשלעצמה עולה כדי שחיתות".

בסיומו של דבר, שאמה-הכהן גבר על זינגר בבחירות לרשויות המקומיות בנובמבר 2018. לטענת זינגר, לפרסומים השליליים נגדו היה חלק משמעותי בהפסד שלו בבחירות.

הפרסום האחרון בגינו תובע זינגר הוא דברים שכתב שאמה-הכהן בסוף חודש מרץ, לאחר דיון סוער בישיבת המועצה שעסקה בתמ"א 38 בעיר. "מי שחושב שבהטלת מורא ואיומים ימשיכו בעיר לבנות ללא הבחנה, הם יבינו ויפנימו בקרוב שימי בר וזינגר חלפו מהעולם, ושבכוח ובשוחד יותר אי-אפשר להשיג דבר בעירייה".

על כך טוען זינגר כי "באמירה פוגענית זו הציג הנתבע את התובע כאדם אשר בתקופת כהונתו זכו יזמים ששילמו לו שוחד והפעילו כנגדו כוח, להשיג הישגים מהעירייה. הנתבע, במטרה להכפיש את התובע ולהציגו כאדם שמעל באמון הציבורי שניתן לו והטיב עם יזמים אשר זיכו אותו בטובות הנאה, העמיד את התובע בשורה אחת עם מר צבי בר, עבריין אשר הורשע בדין בעבירות חמורות של שוחד שניתן לו מאת יזמים והפרת אמונים. כל זאת, ללא שיש באמירות אלה ולו שמץ של אמת".

את זינגר מייצג את עו"ד ינון סרטל. טרם הוגש כתב הגנה.

יש לציין כי בהודעת הפרקליטות על סגירת התיק נגד זינגר נכתב כי התיק נסגר בשל היעדר ראיות מספיקות, אך צוין כי התנהלותו של זינגר הייתה בעייתית במישורים שונים. בסיום ההחלטה נכתב בהודעת הפרקליטות כי "בשולי הדברים יצוין כי לטענותיהם של באי-כוחו של זינגר בדבר היות חקירת המשטרה מוטה, ולטענה כאילו החקירה נערכה בתיאום עם יריבו הפוליטי של זינגר, לא נמצא בסיס". 

מטעמו של ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה-הכהן, נמסר: "למרות שזינגר ניהל קמפיין גזעני ועדתי, ופעמיים הורה לו בית המשפט להסיר את שלטיו ואת פרסומיו הלא חוקיים, לא שופטים אדם מובס אכול תסכול ומרמור, שהפך מסמל וממוביל העיר לנע ונד בדד, שאות ראש העיר הכושל ביותר בהיסטוריה של העיר רמת גן טבוע על מצחו. לאחר כישלונו בבחירות ולאחר שכשל בכל תחנוניו שנסיר את תביעת לשון הרע שהוגשה נגדו, הוא מנסה ליצור מאזן אימה".

עוד כתבות

דרור בשן, מנכ"ל פרוטליקס / צילום: יח"צ

מניית פרוטליקס קפצה ב-32% בציפייה לקיצור דרך לאישור תרופת הדגל שלה למחלת הפברי

הבקשה ל-FDA לשיווק התרופה בארה"ב תוגש באפריל 2020, קיצור של כשנתיים לעומת לוח הזמנים המקורי ● בכל מקרה פרוטליקס תמשיך בניסוי שלב III שלה, המתקיים כעת, ומשווה בין המוצר שלה למוצר המוביל את השוק ● בחברה מקווים שהמוצר לפברי יחל להימכר ב-2021

 

 

 סוחרים בבורסתNYSE/  צילום: רויטרס  .rendan McDermid

נעילה מעורבת בוול סטריט; ירידות חדות במגזר הקמעוני

הדאו ג'ונס ירד ב-0.3%, הנאסד"ק עלה ב-0.2% ומדד S&P 500 ננעל כמעט ללא שינוי ● קוהל'ס והום דיפו צללו לאחר תוצאות מאכזבות והנמכת תחזיות, וגררו גם את מייסיס ● מספר היתרי הבנייה בארה"ב זינק לשיא של 12 שנה, עלייה במספר התחלות הבנייה למגורים ● נעילה מעורבת באירופה: פוטסי עלה ב-0.1%, הדאקס נותר כמעט ללא שינוי, הקאק ירד ב-0.4% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.2% ● מדד הניקיי היפני איבד 0.5%, והבורסה בהונג קונג קפצה ב-1.5%

מכשיר אנדרואיד ישן / שאטרסטוק

חברה ישראלית חשפה פרצה באנדרואיד שאפשרה לצלם תמונות ללא רשות ולגשת למיקום המכשיר

חברת Checkmarx חשפה פרצת אבטחה בסמארטפונים עם מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל ● הפרצה נוגעת לאפליקציית המצלמה, וניצול שלה יאפשר להאקרים לגשת אליה ללא הרשאה דרך אפליקציה זדונית ולצלם תמונות וסרטונים ללא ידיעת המשתמשים

אילן ישועה וניר חפץ / צילום: איל יצהר, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

ההצעה המדהימה של מנכ"ל וואלה לניר חפץ: "שים אצלי 700 אלף שקל - ותקבל עד חצי המלכות"

בתמלילי שיחות וואטסאפ שנחשפות כאן לראשונה, אילן ישועה מציע לעד המדינה, שבאותו זמן עבד כראש מטה ההסברה של הליכוד, את העסקה הבאה: הליכוד יוציא את כספי מימון המפלגות שלו על פרסום בוואלה - ובתמורה כל האתר יגויס לטובת הליכוד, "בטירוף"

7 פצועים בתאונות קורקינט או אופניים חשמליים הגיעו למיון באיכילוב

לראשונה בישראל: "גלובס" ובית החולים איכילוב מפרסמים את מספר הנפגעים היומי בתאונות כלי תחבורה ממונעים

7 פצועים בתאונות קורקינט או אופניים חשמליים הגיעו למיון איכילוב רק אתמול ● בקצב הזה, במהלך השנה יגיעו 2,555 איש שייפצעו בתאונות דומות לביה"ח איכילוב בתל אביב לבדו ● השנה נהרגו כבר לפחות 12 איש ● מהיום ובכל יום, "גלובס" עוקב אחרי מספר הנפגעים

טילים מעל בתי דמשק/  צילום: רויטרס, SANA

בתגובה לירי על רמת הגולן: צה"ל תקף מטרות איראניות בסוריה

מטוסי קרב של צה"ל תקפו עשרות מטרות צבאיות השייכות לכוח קודס האיראני ולצבא הסורי ● מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה היא תגובה לשיגור הרקטות על רמת הגולן ● במהלך התקיפה הושמדו סוללות הגנה אווירית סוריות, לאחר שירו על המטוסים. התושבים הונחו להישמע להוראות פיקוד העורף

עוזי דנינו / צילום: איל יצהר, גלובס

עוזי דנינו לשעבר מנכ"ל אקסלנס מונה ליו"ר קרן הגשמה

אליו יצטרף רונן טורם, לשעבר מנכ"ל מגדל שוקי הון, כמנכ"ל הגשמה ● המינויים מגיעים על רקע כוונתה של החברה לבסס את הקשר מול המוסדיים, בצל תקופה מאתגרת וחקירה של רשות ניירות ערך

האומן17/ אמיר מאירי

עסקת ענק אחרי הליך דרמטי: דמרי ויהלומית פרץ רכשו את מתחם האומן 17 בת"א ב-355 מיליון שקל

המתחם כולל 16 דונם ועל פי הערכת השמאי שוויו הגיע ל-200 מיליון שקל ● המחיר המריא במהלך ההתמחרות על הנכס, שבה לקחו חלק גם החברות יובלים, אקרו וקרן ריאליטי

ההפגנה בשער מפעל אינפימר / צילום: מרתה פיין

הצרות של תמיר לא תמו: בקיבוץ ברקאי מבקשים להוציא את מפעל אינפימר

תושבי הקיבוץ דורשים להוציא את המפעל בטענה כי הוא גורם לזיהום אוויר כבד באזור ● יו"ר אינפימר יובל תמיר: "מקורו של הזיהום לא במפעל. הפליטות של המפעל מנוטרות על ידי המשרד להגנת הסביבה והן מתחת לתקן המחמיר"

תשלום דמי מזונות משותפים/צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

ביה"ד הרבני בעקבות העליון: "לחייב אב בתשלום מזונות רק כשזה מקדם את טובת הילדים"

ביה"ד הרבני בחיפה ביטל את המזונות שנדרש לשלם אב לילדה שעברה את גיל 6 ונמצאת במשמורת משותפת ● הסיבה: כושר ההשתכרות של האם גבוה בהרבה מכושר האב ● בכך צעד ביה"ד צעד משמעותי לעבר "מהפכת השוויון בנטל המזונות" שהנהיג העליון

משטרת ישראל / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

המחוזי: המשטרה תורשה לבצע חיפוש בטלפונים של יועצי רה"מ עופר גולן ויונתן אוריך

זאת לצורך חקירת פרשת הטרדת עד המדינה שלמה פילבר ● עופר גולן ויונתן אוריך בתגובה: "במקום שבית המשפט ייתן למשטרה סטירה על שהפרה במתכוון את זכויות היסוד שלנו - הוא נותן לה סוכריה. אבסורד"

חברת לומניס / צילום: יונתן בלום

קרן ההשקעות הזרה XIO מוכרת את חברת האסתטיקה הרפואית לומניס לפי שווי של מיליארד דולר לפחות

השליטה בחברה הישראלית, שנרכשה על ידי XIO ב-2015 לפי שווי של 520 מיליון דולר, תימכר לקרן הפרייבט אקוויטי האסייתית BPEA

רצים למרחב המוגן / צילום: רויטרס

שוב ירי מסוריה, ומה עם תוכנית הממשלה להשקיע 5 מיליארד שקל במיגון הצפון?

מטח הרקטות לגליל ולגולן העלה שוב את הפערים בין המיגון הקיים ביישובי הצפון לבין זה הנדרש לאור האיומים העדכניים בזירה • תוכנית "מגן לצפון", שיצאה לדרך השנה והבטיחה בנייה של מרחבים ממוגנים ושיפוץ מקלטים על פני עשור, נותרה כמעט כולה על הנייר ותמתין לממשלה הבאה

הפגנת יוצאי אתיופיה  / צילום: מאיר המאירי

המחאה תתחדש? השוטר שירה למוות בסלומון טקה יואשם בגרימת מוות ברשלנות

כך הודיעה היום מח"ש לבני משפחתו של טקה ז"ל, שציפו כי השוטר יואשם בהריגה וקיבלו את ההחלטה במורת-רוח ● הירי בטקה, שהתרחש בסוף יוני, הצית מחאה נרחבת של יוצאי אתיופיה נגד המשטרה בכל רחבי הארץ

ישראל גרטי, שלמה אליהו וניר גלעד  / צילום: יוד צילומים אילת

כיפת ברזל באילת: מי הגנו על כבוד "שומרי הסף של המבוטחים"

וגם: הנהלת פנאקסיה ישראל פתחה את המסחר בבורסה לני"ע

 

דורי סגל וחיים כצמן / צילומים: תמר מצפי, איל יצהר

דורי סגל עושה עסקים עם גזית גלוב: ישקיעו יחד מעל רבע מיליארד שקל בנדל"ן מניב בקנדה

גזית השיקה שותפות חדשה להשקעות בנדל"ן עם דורי סגל, שותפו של חיים כצמן לייסוד החברה, שגם שימש בעבר כמנכ"ל ● סגל יפרוש מחברותו רבת השנים בדירקטוריונים של גזית גלוב ושל חלק מהחברות הבנות

נורד סטרים 2. צינור הגז של פוטין / צילום: רויטרס

"צינור הגז של פוטין" כמעט הושלם, אבל ממשיך ללבות את היצרים בתוך האיחוד האירופי

הפרויקט השנוי במחלוקת גרר לאחרונה סנקציות, קנסות ועימות פומבי בין פולין לצרפת ● האם האמריקאים יהיו אלה שיטרפדו אותו?

מחאת יוצאי אתיופיה / צילום: שלומי יוסף

איך משקמים את האמון האבוד של יוצאי אתיופיה במדינה?

בתי המשפט הם לא הפתרון לבעיה החברתית הזאת. גם לא בתי הסוהר ● הפתרון הוא בגני הילדים ובבתי הספר: כשילדים כהי-עור ולבנים יגדלו ביחד באופן שוויוני, בכל מקום בארץ ולא רק באזורים מסוימים, הגזענות תיעלם, והאמון יחזור ● פרשנות

סינמה סיטי באר שבע / צילום: עידן אסלן, יח"צ

בהשקעה של כ-550 מיליון שקל: סינמה סיטי יורדת לדרום

המתחם החדש בבאר-שבע משתרע על פני 3 קומות בשטח של 50 אלף מ"ר וכולל קומה שלמה של 20 אולמות קולנוע, 4 אולמות VIP, היכל מופעים, תאטרון ואולם כנסים מהגדולים בדרום הארץ, מתחם הופעות ומתחם החלקה על הקרח

הנשיא דונלד טראמפ/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

כך הואשם הקצין היהודי בנאמנות כפולה בשימוע האימפיצ'מנט

מאמץ רפובליקני לקעקע אמינותו של של לוטננט קולונל אלכסנדר וידמן, שמשפחתו היגרה מבריה"מ לארה"ב בהיותו בן שלוש ● וינדמן, שהאזין לשיחת טראמפ עם נשיא אוקראינה, העיד: "אין זה יאה שנשיא ידרוש ממדינה זרה לחקור את יריבו הפוליטי" ● פרשנות