גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה בירידות קלות בוול סטריט; המכירות הקמעונאיות בארה"ב הפתיעו לרעה בספטמבר

המכירות הקמעונאיות בחודש ספטמבר בארה"ב ירדו ב-0.3%, בניגוד לתחזיות לעלייה של 0.3%, והירידה הראשונה מזה 7 חודשים ● בנק אוף אמריקה עקף את התחזיות לרבעון השלישי ● בורסות אירופה ננעלו ביציבות ● סין הזרימה 28 מיליארד דולר למערכת הפיננסית

סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס
סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בירידות שערים קלות, הנאסד"ק  ירד 0.4%, S&P 500  איבד 0.2% מערכו ודאו ג'ונס  ירד ב-0.05%. ההפתעה לרעה של המכירות הקמעונאיות לחודש ספטמבר הובילה את הסנטימנט במסחר היום.

מחיר הנפט הגולמי עלה ב-1%.

המנצחת הגדולה של הלילה היא המניה של אשיליון, חברת הביוטק שנרכשה ע"י חברת הפארמה אלקסיון שמנייתה ירדה ב-4.4%.

22:40

מניית חברת האנרגיה אקסלון  צוללת 4.8% בצל פרישתה של מנכ"לית החברה, אן פרמגיורה, היום ללא כל הסבר. החברה דיווחה בשבוע שעבר שהיא ובכיריה נתונים תחת חקירה פדרלית.

מניית חברת הביוטק אשיליון (ACHN) טסה קרוב ל-70% לאחר שנרכשה על ידי יצרנית התרופות אלקסיון פרמסוטיקלס , שמנייתה יורדת ב-4.5%.

21:30

המדדים העיקריים בוול סטריט יורדים קלות בהובלת הנאסד"ק  שמאבד 0.4% מערכו, S&P 500  יורד ב-0.2% ואילו הדאו ג'ונס  יציב בשעה זו.

מחיר הנפט הגולמי  עולה בכ-1% בשעה זו לאחר איתותים מצד אופ"ק כי תמשיך לחתוך את היצע החביות גם בדצמבר. מחיר נפט מסוג ברנט עולה ל-59.34 דולר לחבית. האירגון צפוי להיפגש שוב כדי לדון במדיניות בתאריכים 5-6 בדצמבר.

מניית בנק אוף אמריקה  עולה כ-2% לאחר פרסום הדוחות לפני פתיחת המסחר. גם מניית יונייטד איירליינס  עולה ב-3% לאחר פרסום דוחותיה.

מניית סיילספורס  יורדת ב-3.7% לאחר פרסומים כי מנכ"ל החברה מארק בניוף דוחף לרכישת רשת טוויטר .

העליות במניית טבע  נחלשו והיא מוסיפה רק 0.3% לערכה בשעה זו.

19:50

המדדים המובילים באירופה ננעלו ביציבות יחסית, המדד הכלל האירופי סטוקס 600 איבד 0.05% מערכו.

המגזר הפיננסי ירד ב-0.9% אך מניות הרכב עלו ב-1.6%.

השיחות על הסכם הברקזיט החדש בין האיחוד האירופי לבריטניה נמשכות בשעה זו, לאחר שהדד-ליין שנקבע להיום אחר-הצהריים חלף. נשיא המועצה האירופית, דונלד טאסק , אמר היום בחמש אחר-הצהריים (שעון ישראל) כי "בעוד שבע או שמונה שעות הכול אמור להיות ברור". הוא עדכן כי הצדדים הגיעו לטיוטת הסכם, אך "ספקות מסוימים עלו היום מהצד הבריטי". הוא אמר כי "השיחות מתקדמות היטב, אבל בוודאי שמתם לב כי בכל הנוגע לברקזיט, ומעל הכול בכל בנוגע לשותפינו הבריטים - הכול יכול להיות". 

18:00

המדדים המובילים בוול סטריט צמצמו את הירידות שנרשמו בפתיחת המסחר, ואלו נסחרים כעת ללא שינוי. 

הנשיא טראמפ אמר היום כי הסכם סחר עם סין לא ייחתם באופן רשמי עד לפגישתו עם נשיא סין בצ'ילה. זאת בהמשך לדיווחים בסוף השבוע שעבר על הסכם סחר חלקי בין המעצמות, אם כי נושא הקניין הרוחני שהינו לב המחלוקת לא בא לכדי פתרון לעת עתה.

מנייתה של טבע  מזנקת בכ-5% בהמשך לדיווחים על פשרה שהציעה לאספקת תרופות בהיקף 15 מיליארד דולר במסגרת פרשת האופיואידים. לפי הערכות, העלות לטבע למהלך תעמוד על כ-2 מיליארד דולר, מתחת להערכות של כלכלנים בשוק כי החברה תיאלץ לספוג הוצאות של 4 מיליארד דולר לפחות. כעת נותר לראות האם ההצעה תתקבל. מטבע לא נמסרה התייחסות לדיווח.

עונת הדוחות בוול סטריט נמשכת כאשר הלילה לאחר המסחר נטפליקס  צפויה לפרסם את תוצאותיה לרבעון השלישי. האנליסטים בשוק צופים הכנסות של כ-5.25 מליארד דולר ורווח למנייה של 1.04 דולרים.

16:30

בורסות וול סטריט נפתחו בטריטוריה האדומה וזאת על רקע נתוני המכירות הקמעונאיות שירדו בניגוד לציפיות בחודש ספטמבר ומעלים את החשש מפני חולשת הצרכנים.

מדד הנאסד"ק מאבד 0.3%, הדאו ג'ונס יורד ב-0.2% וכך גם מדד S&P 500.

מניית טבע  מזנקת בכ-7% על רקע הדיווח לפיו החברה חותרת לסגירת פרשת האופיואידים בהסדר בו החברה תספק תרופות בשווי 15 מיליארד דולר על פרוס 10 שנים.

15:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים עד 0.3%. המכירות הקמעונאיות בחודש ספטמבר בארה"ב ירדו ב-0.3%, בניגוד לתחזיות לעלייה של 0.3%, והירידה הראשונה מזה 7 חודשים. מכירות הליבה ללא שינוי, בניגוד לתחזיות לעלייה של 0.3%. 

בהתייחסות לעתיד השוק בארה"ב, בניתוח טכני שביצע בית ההשקעות אופנהיימר הוא ממשיך להחזיק בגישתו "החיובית כלפי שוק המניות האמריקאי, לאור שבירה כלפי מעלה של רמת ההתנגדות של 2,943 נקודות במדד ה-S&P 500".

עוד הוסיפו שם, כי "גם סקרי המשקיעים מצביעים עדיין על מידת זהירות רבה, בדומה לרמות השפל של דצמבר 2018, ובכך השיפור הצפוי באומדנים אלה אמור לספק תמיכה למהלך העליות בשווקים".

נקודה נוספת התומכת בגישה החיובית של אופנהיימר היא "התנהגות ארוכת הטווח של תשואות אג"ח ארה"ב ל-10 שנים, וכן היחס בין מניות בעלות ביטא גבוהה (כלומר, אפיקי סיכון), למניות סולידיות בעלות תנודתיות נמוכה".

בבית ההשקעות מציינים כי "שני האומדנים הללו נמצאים ברמות שפל היסטורי, בדומה לרמותיהם בשנים 2016 ו-2012, מועדי תחילת מהלכי העליות הארוכים". בכך, סבור האסטרטג הטכני של אופנהיימר, ארי ואלד, כי "גם הפעם עומד שוק המניות האמריקאי לקראת מהלך עליות מהותי".

13:55

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים ביציבות עם נטייה לירידות לקראת הפתיחה, ולאחר עליות חדות שנרשמו אתמול על רקע דוחות טובים של הבנקים הגדולים בארה"ב.

בנק אוף אמריקה פרסם דוחות ועלה על התחזיות של האנליסטים בשוק ברבעון השלישי. הרווח הנקי עלה ב-4% והסתכם ב-7.5 מיליארד דולר, או 75 סנט למניה, מעל לתחזיות השוק לרווח של 51 סנט למניה. ההכנסות הסתכמו ב-23 מיליארד דולר, לעומת התחזיות להכנסות של 22.79 מיליארד דולר ברבעון.

12:11

נציגי האיחוד האירופי מסרו כי הברקזיט "אינו אפשרי" ללא צעד של בריטניה. הליש"ט מגיבה בירידה ב-0.6% מול הדולר.

לקראת נתוני הצמיחה החלשים שצפוי לפרסם סין בסוף השבוע הקרוב, הממשל הזרים 28 מיליארד דולר למערכת הפיננסית באמצעות הלוואות לבנקים.

11:25

המסחר באירופה מתנהל בירידות של עד 0.3%. מדד הנג סנג ננעל 0.6%.

10:30

המסחר באירופה נפתח בירידות. קאק מאבד 0.2%, פוטסי יורד ב-0.1% ודאקס נסחר ללא שינוי. סטוקס 600 מאבד 0.4%.

המסחר באסיה ננעל בעליות, למעט מדד שנחאי שאיבד 0.4%. ניקיי זינק ב-1.2%, ASX 200 טיפס ב-1.3% וקוספי הוסיף 0.7%. הנג סנג עולה בשעה זו ב-0.5%.

היום בצהריים צפוי השליח של האיחוד האירופי למגעים עם בריטניה, מישל ברנייה, לעדכן אם שני הצדדים הגיעו להסכם ברקזיט שיוצג מחר בפני ראשי האיחוד. הליש"ט יורדת ב-0.7% מול הדולר.

לפי ב"בלומברג", טבע  הציעה פשרה במסגרתה היא תעביר תרופות גנריות בשווי של למעלה מ-15 מיליארד דולר, כולל תרופות שנועדו לטפל בשימוש יתר באופיואידים, במשך 10 שנים. זאת, על מנת ליישב את התביעות נגדה בנוגע לשיווק של משככי כאבים אופיואידים שהובילו להתמכרויות בארה"ב.

7:00

המסחר באסיה מתנהל הבוקר בעליות, למעט מדד שנחאי שמאבד 0.25%. ניקיי מזנק ב-1.3%, ASX-200 מוסיף 1.2%, קוספי מטפס ב-0.6%, והנג סנג עולה ב-0.1%.

המסחר בארה"ב ננעל אתמול בעליות: מדד נאסד"ק עלה ב-1.2%, S&P 500 טיפס ב-1% והדאו ג'ונס הוסיף 0.9%. גם המסחר באירופה ננעל בעליות. 

הבנק המרכזי של דרום קוריאה הוריד את הריבית בפעם השנייה בשלושת החודשים האחרונים. כעת הריבית עומדת על 1.25%. 

ברקע למסחר נמצאת אי הוודאות המתחדשת לגבי הסכם הסחר בין ארה"ב וסין. בעוד שבשבוע שעבר פורסם כי סין וארה"ב מתקרבות לחתימת הסכם סחר, לא בטוח שהוא אכן ייחתם בקרוב. בסין הודיעו בתחילת השבוע כי הם דורשים סבב נוסף של דיונים לפני שיחתמו על ההסכם. 

כלי התקשרות בבריטניה דיווחו אתמול כי ממשלת בריטניה והאיחוד האירופי קרובים להסכם ברקזיט חדש, שיאפשר פרישה של הממלכה המאוחדת מהאיחוד האירופי עד ה-31 באוקטובר. לפי ה"גרדיאן", ההסכם כולל פשרה של בוריס ג'ונסון, ראש ממשלת בריטניה, לפיה צפון אירלנד תישאר מחויבת לחוקי המכס של האיחוד - על מנת למנוע את הצורך בגבול בינה לבין אירלנד.  

מבחינת נתוני מאקרו, צפויים היום להתפרסם מדד המחירים לצרכן הבריטי ומדד המחירים לצרכן באיחוד האירופי. לפי הציפיות, המדד הבריטי (שנתי) יעלה ב-1.8% ואילו באיחוד הוא יוסיף 0.9%. בנוסף צפוי להתפרסם גם מלאי הפנט הגולמי בארה"ב. לפי הצפי, מלאי הנפט יגדל ב-1.4 מיליון חביות. בשבוע שעבר גדל המלאי בכמעט 3 מיליון חביות. נתון נוסף שיתפרסם הוא השינוי במכירות הקמעונאיות בארה"ב. לפי הצפי, המכירות גדלו ב-0.3% בספטמבר.

נטפליקס  ובנק אוף אמריקה  צפויים לפרסם היום את דוחותיהם לרבעון השלישי של השנה. נטפליקס צפויה לפרסם את דוחותיה בסיום המסחר ואילו בנק אוף אמריקה יפרסם לפני תחילת המסחר.

עוד כתבות

לב לבייב / צילום: תמר מצפי

הדילמה של משקיעי אפי פיתוח: האם להיענות להצעת הרכש של לבייב - בפחות מחצי מההון העצמי

הצעת הרכש שהגיש לבייב   להחזקות הציבור בחברה בסכום של 110 מיליון דולר, תישאר פתוחה עד 19 בדצמבר ● לבייב באופן ישיר בכ-65% ממניות אפי פיתוח, אותן רכש בספטמבר 2016 מחברת אפריקה ישראל הקורסת

אופיר שריד, מנכ"ל מליסרון החדש / צילום: אביב אברמוב

איפוס הוצאות המימון הרבעוניות הקפיץ את רווחי מליסרון ברבעון השלישי ב-25%, ל-131 מיליון שקל

ענקית הקניונים נהנתה מתחילת השנה מעליית שווי של קרוב ל-400 מיליון שקל בנכסיה ● בתשעת החודשים הראשונים של 2019 הציגו הקניונים האזוריים של הקבוצה גידול של 3.5%, עם פדיונות בהיקף של 5.2 מיליארד שקל ● הצומח ביותר הוא קניון רמת אביב שהציג גידול של 5.6% בפדיונות

תאונת קורקינט  בתל אבי ב / צילום: יחצ

"שמעתי 'קנאק' בכתף ולא הבנתי מה קורה לי": עם מי באים בחשבון כשנהג קורקינט פוגע ונעלם

מה קורה כשמאבדים שליטה בכלי ממונע חשמלי? ● חוויות מפי נפגעים שהגיעו לחדרי המיון ● שני מוסדות רפואיים נוספים פנו ל"גלובס" והודיעו כי הם נערכים לדיווח יומי על נפגעי קורקינטים ואופניים חשמליים שיפורסמו אצלנו

הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

נעילה מעורבת בבורסה בתל אביב: מניית טבע עלתה ב-1.3%

מדד ת"א 35 איבד 0.4%, מנגד מדד ת"א 90 עלה ב-0.1% ● נייס איבדה 1.7%, פועלים ירדה בשיעור דומה ● אלוני חץ איבדה 2.5%, דלק קידוחים איבדה כ-1%

בנימין נתניהו / צילום: רויטרס

היום הגורלי של ראש הממשלה נתניהו מגיע: היועמ"ש ימסור את החלטתו בתיקי נתניהו הערב ב-19:30

הערב צפוי היועמ"ש אביחי מנדלבליט להודיע על הגשת כתב אישום נגד נתניהו בגין שחיתות ציבורית ● לראשונה בתולדותינו תופיע על מסמך משפטי רשמי הכותרת: מדינת ישראל נגד ראש ממשלת ישראל

ענבר בזק, יועצת עסקית / צילום: רון לביא

"אני מוטרדת מחוסר יציבות. עסק חייב להיות כל הזמן עם פלוס בבנק"

ענבר בזק (45) היא יועצת עסקית שמלווה עסקים קטנים ובינוניים ● "בתקופה שהעסקתי עובדים כשכירים, מכל הרווח הנקי נשאר לי 33%" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il

בני גנץ ובנימין נתניהו בפגישה עם הנשיא ראובן ריבלין / צילום: חיים צח, לע"מ

המנדט של גנץ נגמר וישראל נקלעה למצב תקדימי: מה צפוי לקרות ב-21 הימים הבאים?

הודעתו של אביגדור ליברמן כי מפלגתו לא תצטרף לאף אחד מהגושים, מובילה את ישראל לראשונה למצב שבו אף מועמד לא הצליח להקים ממשלה בתום 28 ימים שקיבל מהנשיא • האם יש דרך להימנע מבחירות שלישיות?

אייל טריבר/צילום: יחצ

מיטרוניקס ממשיכה לצמוח בשיעור דו ספרתי והמניה דוהרת; קיבוץ יזרעאל מחזיק מניות בשווי 2 מיליארד שקל

יצרנית הרובוטים לניקוי בריכות שחייה דיווחה על הכנסות של כ-165 מיליון שקל ברבעון השלישי, צמיחה של 14% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ● "העונה בחצי הכדור הצפוני התארכה לתוך הרבעון השלישי, שהתאפיין בהמשך ביקושים חזקים בארה"ב ופתיחה מרשימה של העונה באוסטרליה"

מפגינים בטהרן על העלאת מחירי הדלק. / צילום: רויטרס

טהראן מנסה לשכך את מהומות הדלק: מחלקת מענקי מזומנים לעניים ומארגנת הפגנות בעד המשטר

הממשלה העלתה את הסבסוד החודשי במזומן ב-13 דולר לנפש בחודש ל-60 מיליון איש מהמעמד הנמוך והבינוני ● לפחות 106 מפגינים נהרגו במהומות

"ZULA" בפיליפינים / צילום: יח"צ

בזמן שישנתם: ההוסטלים הפכו לטרנד לוהט בקרב התיירים והיזמים

יזמים ישראלים כבר מבינים את פוטנציאל פתרונות הלינה המוזלים, והם אפילו מרחיבים את פעילותם בענף בחו"ל ● האם בקרוב מחיר הלינה בישראל יתקרב יותר למחיר הטיסה לארץ?

טרמינל 1 - צילום לפני אירוע פתיחה/ צילום: סיוון פרג'

טסים לחו"ל? טרמינל 1 בנתב"ג יהיה סגור מחר עד השעה 13:00

בעקבות תרגיל של חטיבת הביטחון בנתב"ג, בין השעות 08:00 ל-13:00 מחר כל הפעילות של טרמינל 1 תיעצר, והנוסעים יופנו להמראות מטרמינל 3

משרדי WeWork במנחם בגין, ת"א / צילום:  Eyal Marilus for WeWork

WeWork החלה בפיטורי עשרות עובדים בישראל

הסערה העולמית בחברה מגיעה לישראל ● היום יצאו זימונים להליכי שימוע לפני פיטורים ל-65 עובדי המטה הטכנולוגי של החברה בישראל ● מדובר בעובדים שפועלים מבניין מידטאון בתל אביב ● במקביל נשלחים מכתבי שימוע לעובדים רבים בכל העולם

ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועהמ"ש אביחי מנדלבליט / צילומים: מארק ישראל סלם, איל יצהר, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

מדינת ישראל נגד ראש ממשלת ישראל: היועמ"ש החליט להעמיד את נתניהו לדין בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים

בתיק 4000 (תיק וואלה-בזק) יואשם נתניהו בשוחד, בתיק 2000 (השיחות עם מו"ל ידיעות אחרונות) בקבלת טובות הנאה ובתיק 1000 (תיק המתנות) גם כן בקבלת טובות הנאה ● גם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס יואשם בניסיון למתן שוחד ● שאול ואיריס אלוביץ׳ יואשמו במתן שוחד

נשיא המדינה, ראובן ריבלין / צילום: מארק נוימן, לע"מ

החברה להגנת הטבע ביקשה, ובית הנשיא וחברת אינטל מפסיקים להשתמש בפלסטיק

בית הנשיא וחברת אינטל נענו לפניית החברה להגנת הטבע והארגונים הירוקים, והחליטו להפסיק את השימוש בכלי פלסטיק חד-פעמיים • לעומתם, מרבית הגופים האחרים אליהם נעשתה פנייה לקראת ועידת האקלים הישראלית לא השיבו, ומקצתם טענו כי ייבחנו את הבקשה

ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: תמר מצפי

ה"לא יהיה כלום כי אין כלום", הפך היום ל"יהיה הרבה כי יש הרבה"

כתב האישום חושף מציאות עגומה, שבה האיש החזק במדינה מביא כמעט לחורבן של חלקים בתקשורת החופשית ● היום מנדלבליט הוכיח שרוב הביקורת נגדו הייתה חסרת תוקף - מי שתקף אותו בבוטות, חייב לו התנצלות ● פרשנות

ברני סנדרס/  צילום: רויטרס

ברני סנדרס בעימות הדמוקרטי: "אני פרו-ישראלי, אך אנו צריכים לדאוג לפלסטינים"

הסכסוך הישראלי-פלסטיני פרץ (בקצרה) לעימות הדמוקרטי אמש ● הסנאטור ברני סנדרס העלה ביוזמתו את הנושא: "שוב אין זה מספיק טוב להיות פרו-ישראלי" ● זכה בתשואות ● התקפה על הילארי קלינטון

מימין: שגיא גידלי ועמית ברקת  / צילום: נדב כהן יונתן

SonicWall הובילה השקעה של 10 מיליון דולר בחברת הסייבר פרימטר 81

פרימטר 81 מפתחת טכנולוגיה לגישה מאובטחת מרחוק לרשתות ארגוניות ● עוד השתתפו בגיוס המשקיעים הקיימים בחברה, Spring Ventures, ומשקיעים פרטיים שהשתתפו גם בסבב הגיוס הקודם

קזינו באילת / צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קרייטיב

אחרי ששוויו הוערך בעבר במיליארד דולר: קזינו לוטרקי ביוון צפוי להימכר ב-15 מיליון אירו

חברת קווינקו, המחזיקה במחצית מהשליטה בקלאב הוטל לוטרקי, צופה רווח של 5.5 מיליון אירו ממכירתה ורווח דומה ממכירת קרקע בקמבודיה

אם זה היה נגמר טוב, זה לא היה נגמר / צילום: shutterstock

"התפיסה שאין לבגידה משקל בהכרעת הדין היא שגויה"

כך אמר דיין ביה"ד הרבני הרב סיני לוי במסגרת כנס "מחיר הבגידה" בקריה האקדמית אונו ● בחלוף כשנה מאז שניתן "פסק דין הבוגדת", במסגרתו נשלל מאישה רכוש תוך מתן משקל לבגידה נטענת בבעלה, ממשיכים מומחי דיני המשפחה להתווכח על משמעויותיו של פסק הדין

תחנת הכח אלון תבור /  צילוםיוסי זמיר חברת החשמל

אנרג'יאן תמכור לתחנת אלון תבור גז טבעי בכמיליארד דולר על פני 15 שנים

המחיר בעסקה נמוך בכ-40% מזה שמשלמת חחברת חשמל עבור גז ממאגר תמר ● העסקה מותנית בהשלמת הרכישה של אתר אלון תבור על ידי קבוצת MRC - הכוללת את  מאיר שמיר, רפק, קרן ג'נריישן קפיטל וחברה סינית - מידי חברת החשמל תמורת כ-1.9 מיליארד שקל