גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית: ת"א 35 רשם עלייה של כ-0.5%, טבע זינקה ב-11%

ת"א 35 רשם עלייה של כ-0.5%, מדד ת"א 125 הוסיף כ-0.4%, ות"א 90 עלה בכ-0.3% ● טבע זינקה ב-11% לאחר שאישרה רשמית את הדיווח על פשרה במסגרת פרשת האופיואידים בארה"ב, ומנייתה זינקה בוול סטריט ● פרוטליקס זינקה ב-32%

הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר
הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

יום המסחר הראשון השבוע ננעל במגמה חיובית: מדד ת"א 35 רשם עלייה של כ-0.5%, מדד ת"א 125 הוסיף כ-0.4%, ות"א 90 עלה בכ-0.3%. 

מניית טבע  זינקה לאחר לאחר שאישרה רשמית את הדיווח על פשרה במסגרת פרשת האופיואידים בארה"ב, ובהמשך לעליות שרשמה מנייתה בוול סטריט.

מניית פרוטליקס זינקה בכ-32% בהמשך לפרסום ביום חמישי האחרון על תוצאות הניסוי במטופלי כבד שומני.

15:00

מגמה חיובית נרשמת בבורסה של תל אביב, ביום המסחר הראשון לשבוע מקוצר. זאת, לאחר סגירה חיובית בוול סטריט אתמול ועליות קלות בבורסות אירופה היום. הסוחרים בארץ ובעולם ממשיכים לעקוב אחרי ההתפתחויות בגזרת הברקזיט, מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ועונת הדוחות בארה"ב.

בשוק האג"ח נסחרות הממשלתיות השקליות הארוכות בירידות של עד 0.3% ואילו מדדי התל בונד המרכזיים רושמות ירידות של עד 0.1%.

בשוק המטבעות נסחר הדולר בעלייה של 0.2% סביב 3.54 שקלים והאירו מתחזק בכ-0.3% ונסחר סביב 3.94 שקלים.

ליאור וידר, מנהל השקעות בכיר באפסילון, ציין היום כי "וול סטריט סגרה אמש בעליות שערים נאות בהובלת סקטור האנרגיה שבלט לטובה, עלה בכ-1.9% ועבר לתשואה חיובית מתחילת השנה, כשמנגד סקטור הבריאות המשיך לאכזב וסגר באדום. סקטור הפיננסים הרשים מאוד באופן רוחבי בשבוע הראשון של עונת הדו"חות הנוכחית, וכעת חברות משאר הסקטורים ייכנסו למעגל המדווחות. היום מדווחות חברות מקדונלד'ס ופרוקטר אנד גמבל, ומחר ומחרתיים הדיווחים יתפסו תאוצה כשחברות אינטל, מיקרוסופט ואמזון ידווחו על תוצאות הרבעון שלהן, וינסו לדחוף לסופ"ש חיובי במניות. מדד ה-S&P 500 נסחר ביציבות ללא תנודות חריפות בימים האחרונים, והוא נמצא כאחוז בלבד מתחת לשיא כל הזמנים".

"בגזרת הברקזיט שתופס גם היום את מירב הכותרות, ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון מתעקש לעמוד בתאריך היעד של ה- 31 לאוקטובר והציג אמש בפרלמנט את הצעת החוק לפרישה מהאיחוד האירופי כדי לאשר אותו עד יום חמישי הקרוב, בשאיפה להוציא את בריטניה מהאיחוד בזמן כמתוכנן. אתמול נמנעה מהממשלה האפשרות לקיים הצבעה על הפרישה בגלל דרישה של יו"ר הפרלמנט ג'ון ברקו, אבל המתכונת החדשה שלה מגובה באמצעות אישור החוק ולכן הסיכוי גבוה יותר שתעבור בקריאות הקרובות".

כרגע, אומר וידר, "נראה כי השווקים ימשיכו לדשדש ברמות הנוכחיות עד לטריגר חדש כגון חתימה מעשית ולא רק דיבורים על הסכם סחר כולל בין ארה"ב לסין, שיוכל לגרום להם לעלות מדרגה נוספת ולרשום שיאים חדשים".

מבין מניות מדד ת"א 125 בולטת טבע בעלייה של 15% בעקבות הסכם הפשרה שהושג בפרשת משככי הכאבים בארה"ב. עוד בולטות בעליות של עד 4% מניות מיטרוניקס , אורמת , אודיוקודס  וקמטק .

מנגד, ירידות של עד 3% נרשמות במניות נייס , שיכון ובינוי , ארפורט סיטי , אלביט מערכות , אנרג'יאן  וסאמיט יט.

מניית אנרג'יקס  עולה בכ-3% לאחר שהחברה דיווחה בבוקר כי חברות בנות בבעלותה המלאה חתמו על הסכמים לרכישת צבר של עד 5 פרויקטים פוטו-וולטאים בארה"ב בהספק מצרפי של עד 115 מגוואט בסכום של כ-7.6 מיליון דולר.

בקרב המניות הקטנות ממשיכה אל על  במומנטום החיובי, ועולה בעוד 4% במחזור ער ומשלימה התקדמות של 32% בחודש האחרון.

14:00

גבעות יהש  דיווחה על הפסקת הקידוח באתר מגד 8 בשל תקופת החגים. הקידוח יחודש בתחילת נובמבר לאחר שיוחדשו ויזות העבודה למספר אנשי מפתח
בקידוח. להערכת השותפות הפסקה זו תאריך את תקופת הקידוח בכ-28 ימי עבודה ועלות נוספת של כ-700 אלפי דולר. 

נאוויטס פטר יהש  ושותפותיה לפרויקט שננדואה (Shenandoah) במפרץ מקסיקו החלו ברכש הציוד הנחוץ לפיתוח המאגר, בדגש על ציוד עם זמן אספקה ארוך, והן רוכשות יחידות תת-ימיות לשליטה ובקרה על הפקת הנפט במאגר. מהחברה נמסר כי בכוונת השותפים בפרויקט שננדואה להמשיך לחתום בחודשים הקרובים על הסכמים נוספים להזמנות ציוד ושירותים עם זמן אספקה ארוך, כאשר החלטת השקעה סופית בפרויקט (FID) צפויה להתקבל עד מחצית שנת 2020.

12:00

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בעליות שערים בדחיפת מניית טבע  שמזנקת בהמשך להסדר בפרשת משככי הכאבים בארה"ב. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.55% ונושק לרמה של 1,450 נקודות. מדד ת"א 90 מטפס ב-0.2% ומדד הבנקים עולה ב-0.8%.

אנרג'יקס  עידכנה הבוקר כי התקשרה בהסכם עם חברה יזמית בארה"ב, לרכישת צבר של עד 5 פרויקטים פוטו-וולטאיים בהספק כולל של כ- MWp 115 בוירג'יניה, זאת בתמורה ל-7.6 מיליון דולר.

דירקטוריון אופקטרא  אישר את הסכם המיזוג עם חברת מיט-טק. במסגרת ההסכם יקבלו בעלי המניות של מיטק-טק 60% מהון המניות של אופקטרא, וכן 8% נוספים ע"י מימוש אופציות בכפוף לעמידה באבני דרך.

מרחביה אחזקות  דיווחה כי סידיאיקס ( CD’X - Cleveland Diagnostics) המוחזקת בכ-7.5% על ידי מרחביה, הודיעה שמנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA), העניק לבדיקת הדם החדשנית שפיתחה לאבחון מוקדם של סרטן הערמונית, התוויית 'מכשיר פורץ דרך', וזאת על בסיס בדיקות שביצע. באמצעות כניסה לתוכנית מנהלת התרופות למכשיר פורץ דרך, סידיאיקס תוכל להאיץ את קבלת האישורים הרגולטורים הנדרשים. מנייתה של מרחביה עולה ב-1.5%.

מיטב דש הפך לבעל ענין בויקטורי , ומחזיק ב-5.7% מהון המניות של החברה. בעל ענין נוסף בויקטורי הוא כלל ביטוח, המחזיק 15.2% בחברה. אייל רביד, מנכ"ל ויקטורי אמר בהקשר זה: "הצגנו לאחרונה תוצאות שיא ברבעון השני של 2019, ואנו משוכנעים כי מגמה זו תמשיך גם ברבעונים הקרובים. הנזילות הגבוהה ותזרים המזומנים שלנו מאפשרים לנו לממש אסטרטגית צמיחה גם באמצעות רכישת רשתות מתחרות או סניפים בודדים, וזאת לצד פתיחת סניפים באזורים חדשים".

09:55

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח הבוקר בעיכוב ("פתיחה אנגלית") בשל התנודה החדה במניית טבע , שמזנקת כעת בכ-14% בפתיחה. מדד ת"א 35 עולה ב-0.8%, ת"א 90 מטפס ב-0.5% ומדד הבנקים משיל 0.3%.

מניית פרוטליקס  מזנקת ב-32% בהמשך לפרסום ביום חמישי האחרון על תוצאות הניסוי במטופלי כבד שומני.

לייבפרסון  נופלת בכ-5%, אנלייט אנרגיה  עולה ב-3.5%, אופקו הלת'  מטפסת ב-2.5%. מניית פלוריסטם  מזנקת ב-11.5%, קמטק  עולה בכ-4% ואורמת טכנו  מטפסת ב-3.8%.

09:45

המסחר בתל אביב צפוי להיפתח הבוקר בעיכוב ("פתיחה אנגלית") בשל התנודה החדה במניית טבע הדואלית, לאחר שזינקה בוול סטריט וחוזרת למסחר עם פער ארביטרז' חיובי של יותר מ-14%. המשקל של טבע במדד ת"א 35 נושק ל-6%, כך שהתנודה החדה במניה גוררת שינוי חד של המדד שמצריך עיכוב בפתיחת המסחר.

06:00

יום המסחר הראשון בשבוע המקוצר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח הבוקר (ג') בעליות על רקע הנעילה החיובית אמש בוול סטריט, שם המדדים עלו על רקע אופטימיות סביב נושא הסחר בין סין לארה"ב ועל רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השלישי.

מניית טבע הדואלית צפויה לרכז עניין רב לאחר שהיא חוזרת מוול סטריט עם פער ארביטרז' חיובי של יותר מ-14%. בכך טבע צפויה לדחוף מעלה את מדד ת"א 35 בפתיחה בשל משקלה במדד. טבע זינקה אמש בוול סטריט בכ-9% על רקע הדיווח הרשמי של החברה ולפיו רגע לפני המשפט באוהיו הוסכם כי החברה תשלם לפחות 20 מיליון דולר במזומן ותתרום תרופות בשווי 25 מיליון דולר. בנוסף, טבע הגיעה למתווה פשרה עקרוני ליישב את שאר התביעות הקיימות עם מדינות נוספות. 

מניית הביומד פרוטליקס חוזרת מוול סטריט עם פער ארביטרז' ענק של 37%, לאחר ימים סוערים בוול סטריט. בסוף השבוע האחרון המניה זינקה ב-74% על רקע תוצאות ביניים חיוביות בניסוי לטיפול בחולי כבד שומני, אך אתמול המניה איבדה כ-12% בוול סטריט.

עוד בגזרת המניות הדואליות, נייס ואיי.אפ.אפ חוזרות עם פערי ארביטרז' שליליים של כ-1%, פריגו עם פער שלילי של 0.55%, לייבפרסון חוזרת עם פער שלילי של 5.5%. מנגד, טאואר חוזרת עם פער חיובי של 1.4%, ואורמת עם פער חיובי של 3.2%.

פייזר ואופקו הלת' דיווחו על הצלחה בניסוי שלב 3 בילדים הלוקים ב-GHD, הורמון הגדילה סומטרוגון. 

סאטקום מערכות העוסקת במתן שירותי תקשורת באמצעות תשתית לוין ותשתיות נוספות, דיווחה היום כי חברת בת בבעלות מלאה חידשה חוזה עם וודאקום בקונגו, בהיקף כולל של מעל ל-28 מיליון דולר ל-3 שנים.

בורסות וול סטריט ננעלו אמש בעליות על רקע אופטימיות סביב שיחות הסחר. מדד הנאסד"ק עלה ב-0.9%, מדד S&P 500 עלה ב-0.7% ונושק לשיא כל הזמנים. היועץ הכלכלי של טראמפ, לארי קודלו, אמר אתמול כי המכסים המתוכננים לחודש דצמבר עשויים שלא לצאת לפועל. ראש המשלחת הסינית, וסגן הנשיא, ליו הי אמר בסוף השבוע האחרון כי שני הצדדים רשמו התקדמות, וכי בייג'ינג תעבוד עם ארה"ב על מנת לענות על יתר הסעיפים במסגרת הסכם סחר.

עוד כתבות

אביגדור ליברמן  / צילום: טל שניידר, גלובס

ליברמן: ממשיך לדחוף לממשלת אחדות - עד רביעי בצהריים

יו"ר ישראל ביתנו אמר היום בפתח ישיבת הסיעה כי הוא ממשיך לדחוף להקמת ממשלת אחדות בין הליכוד לכחול לבן ויעשה זאת עד ליום רביעי בשעה 12 בצהריים

פדריקה מוגריני / צילום: פרנציסיוב וולסצ'רטס, רויטרס

האיחוד האירופי בתגובה להצהרת פומפיאו: "ההתנחלויות בלתי חוקיות"

שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני פרסמה הערב כי "עמדת האיחוד האירופי לגבי מדיניות ההתנחלויות בשטח הפלסטיני נשארת ללא שינוי" ● "האיחוד האירופי קורא לישראל לחדול ממדיניות ההתנחלויות"

מיקו צרפתי, יו"ר ועד עובדי חברת החשמל / צילום: איל יצהר, גלובס

מיקו צרפתי, סמנכ"ל: הג'וב החדש והמפתיע שמסתמן עבור יו"ר ועד עובדי חברת החשמל

צרפתי, יו"ר המזכירות הארצית של ועד עובדי חברת החשמל, אמר כי אינו פוסל התמודדות על התפקיד שהתפנה בעקבות עזיבתו של עמית אוברקוביץ' לבנק הפועלים ● "כרגע זה לא רלוונטי. אם יפורסם מכרז, אהיה בדילמה קשה"

נאסד"ק / צילום: רויטרס

וול סטריט ננעלה בעליות מינוריות שהספיקו למדדים כדי לקבוע שיאים חדשים

המדדים התקשו לטפס לאחר שגורמי ממשל סיניים צוטטו כמי שמגלים פסימיות לגבי סגירת עסקת סחר עם ארה"ב ● פולקסווגן הנמיכה תחזיות בצל חולשה בביקוש לרכבים מסחריים גדולים ● בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת, הפוטסי טיפס ב-0.1%

בצלאל סמוטריץ' / צילום: שלומי יוסף

סמוטריץ': "נסגור אחת ממסילות הרכבת בנתיבי איילון למשך שישה שבועות"

זאת לצורך ביצוע עבודות חשמול הרכבת ● עוד אמר סמוטריץ' ש"אם נעבוד רק בלילות, ייקח שנה וחצי לסיים את הפרויקט" ● "אנחנו נערכים לכך שיהיו רכבות שיבוטלו. תהיה התקוממות. לי יש את האומץ ואני אצטרך ואבקש את הגיבוי שלכם" ● כשנשאל לגבי עבודות בשבת אמר "אם אפשר שלא - אז לא"

מונית של גט / צילום: צילומים:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

גט מודיעה על סגירת ג'ונו ועל שיתוף פעולה עם ליפט

גט הודיעה היום על סגירת הפעילות של שירות הנסיעות השיתופיות שלה בארה"ב, שנרכשה תמורת 200 מיליון דולר ב-2017 ● שיתוף הפעולה עם ליפט ייכנס לתוקף ב-2020 ויאפשר ללקוחות העסקיים של גט להזמין נסיעה שיתופית של ליפט

אייל רביד ויקטורי / צילום: אבי רוקח

אייל רביד ימשיך להתמקד בעסקי המזון: ויקטורי נסוגה מהשקעתה בחוות קנאביס

ככל הידוע, משרד הבריאות טרם אישר את הקמת חווה הקנאביס המתוכננת ● לצד קיטון ברווח הנקי, רשת הסופרמרקטים של אייל רביד רשמה גידול של 4.8% במכירות הרבעון השלישי, שהסתכמו ב-447 מיליון שקל

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש / צילום: ישראל הדרי

בעקבות בית ההשקעות פסגות, גם מיטב דש מפטר עשרות עובדים: "מתאימים את ההוצאות למבנה ההכנסות"

מיטב דש, שמעסיק כיום כ-1,000 עובדים, צפוי להוציא בקרוב לפועל מהלך פיטורים של כמה עשרות מעובדיו ● בחודש שעבר הודיע פסגות כי יקצץ כ-7% מכוח האדם, המונה כ-800 עובדים

יאיר לפיד/ צילום:  Shutterstock  א.ס.א.פ קריאטיב

לפיד: "דברי נתניהו על הערבים הם גזענות בלתי נסלחת"

ח"כ יאיר לפיד בישיבה של סיעת כחול לבן: "אם יקרה משהו למי מהיושבים פה בחדר, שיידע שזה ביבי. הוא מוביל לאלימות" ● יו"ר כחול לבן בני גנץ: ניהול מו"מ פוליטי אל מול הליכוד "שקול לדיבור עם הקיר"

הבריכה במגדלי זיו, שבה התחשמל איתמר יוסף פוקס ז"ל / צילום: ניב אהרונסון, וואלה! חדשות

כשהרוח הופכת לסכנה ממשית: מי אמור לשמור על הבטיחות שלנו ברחוב

ילד נופל מערימת סלעים, אדם נכנס לבריכת נוי ומתחשמל, אישה מועדת על מדרכה שבורה ונפצעת קשה • מי אמור לשמור עלינו בחופים, בפארקים וברחובות - והאם זה בכלל אפשרי

רהט / צלם: ברנדייס

אושרה תוכנית ותמ"ל להקמת שכונת מגורים חדשה ברהט

התוכנית כוללת 2,400 יח"ד במבני מגורים בני 3-10 קומות, 19,000 מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה, 140 דונם עבור מבני ציבור ו-134 דונם לשטחים ציבוריים פתוחים ● ראש עיריית רהט: "לתוכנית יש צוואר בקבוק. עדיין לא הצליחו להגיע להסדר עם התושבים"

פרוייקט מחיר למשתכן בירושלים/ צילום:רפי קוץ

התפרסמה רשימת זוכי ההגרלה התשיעית ב"מחיר למשתכן"

משרד הבינוי והשיכון פרסם הבוקר את רשימת הזוכים בהגרלה האחרונה של מסלול "מחיר למשתכן" ● יותר מ-20 אלף משקי בית השתתפו בהגרלת מחיר למשתכן שפורסמה בספטמבר, מתוכם יש 3,316 זוכים

בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן / צילום: לע"מ, קובי גדעון

שינו את הטון: לאחר פגישה בין ליברמן לרה"מ, בליכוד התחילו לפרגן

לאחר שהפגישה בין ליברמן לראש הממשלה הסתיימה בצורה חיובית, דיברו הבוקר מספר שרי ליכוד בכלי התקשורת ופרגנו לראש ישראל ביתנו במילים חמות ● ליברמן, כך מסתמן, מתפקד כמתווך בין נתניהו לגנץ

שמואל סייד מנכ"ל ריט 1 / צילום: תמר מצפי, גלובס

עם רוח גבית מהריבית הנמוכה והצמיחה במשק: ריט 1 מפרסמת דוחות טובים ומעלה תחזיות

הקרן הציגה ברבעון שחלף גידול של 30% ברווח הנקי שהגיע לרמה של כ-80 מיליון שקל ● המנכ"ל שמואל סייד: "התוצאות החזקות נובעות מרכישת נכסים מניבים במהלך השנה בהיקף של כ-700 מיליון שקל יחד עם שיפור ב-NOI מנכסים זהים"

משה כחלון / צילום: רפי קוץ, גלובס

שכר הדירה עלה ב-10% בחמש שנים, אך הוא עדיין לא מדביק את קצב עליית מחירי הדירות

לפי נתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שכר הדירה הממוצע עלה בשנה האחרונה ב-1.6% והגיע לשיא של 4,000 שקל ● בראש טבלת המחירים עומדת תל אביב עם שכר דירה ממוצע של 5,865 שקל ובתחתית הטבלה נמצאות הקריות באזור חיפה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ האמריקאי מייק פומפיאו / צילום: ג'ים יאנג, רויטרס

מזכיר המדינה האמריקאי פומפיאו: "ההתנחלויות לא מפרות את החוק הבינלאומי"

כתגובה להחלטת בית הדין האירופי לסמן מוצרים המיוצרים בהתנחלויות, מייק פומפיאו הודיע היום כי ארה"ב מרככת את עמדתה ביחס להתנחלויות ישראליות בגדה המערבית ● מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס ברביעי הקרוב לדיון בעקבות הצהרת ארה"ב

נתיבות / צילום: איל יצהר

בית המשפט ביטל את תוכנית הותמ"ל בנתיבות: "כאוס תכנוני"

התוכנית שנדחתה ממוקמת בחלקה המערבי של העיר נתיבות וממזרח לנחל בוהו ● טענת העותרים העיקרית היא שסוגיית גבולותיה המוניציפליים של נתיבות נדונה כבר כמה פעמים בעבר בוועדת הגבולות של משרד הפנים ובקשותיה להרחיב את שטחה נדחו

מתקנים של ארמקו הסעודית./ צילום: רויטרס Ahmed Jadallah

לקראת ההנפקה המדוברת: ארמקו ביטלה את הרוד שואו שתכננה בלונדון

החברה כבר החליטה שלא למכור מניות בארה"ב, בקנדה או ביפן ● ההנפקה תסתמך כעת בעיקר על משפחות סעודיות עשירות ומשקיעים מקומיים ● הודיעה אתמול כי תנפיק 1.5% ממניותיה לפי שווי של עד 1.7 טריליון דולר

איתן יוחננוף, מנכ"ל החברה / צילום: תמר מצפי

הצלחה בהנפקת יוחננוף: ביקושים בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל

החברה הבטיחה את הסכום שביקשה לגייס, כ-460 מיליון שקל, לפי שווי חברה של 1.85 מיליארד שקל "לפני הכסף"

פקקים בנתיב פלוס - נתיב הקארפול הראשון / צילום: שלומי יוסף

פרויקט "דרך ערך" חוזר: נהגים שיפחיתו שימוש ברכבם הפרטי יתוגמלו ע"י המדינה

המאמצים להוריד את העומס הקשה בכבישים נמשכים והפעם הגיע תורו של החיזוק החיובי • כיצד זה יעבוד ומי יכול להשתתף בפרויקט? "גלובס" עושה סדר