גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

יום נוסף של שיאים בוול סטריט, בהובלת פייסבוק ודיסני

הנאסד"ק עלה ב-0.25% לשיא חדש, מדד S&P 500 טיפס ב-0.13% לאחר שקבע שיא תוך-יומי חדש, ואילו הדאו ג'ונס ננעל ללא שינוי ● בנאומו במועדון הכלכלי של ניו יורק טראמפ תקף את הפד, האשים את סין ברמאות ואמר כי מחסומי הסחר של האיחוד האירופי גרועים משל סין ● דיסני עלתה לאחר שהשיקה שירות סטרימינג חדש ● פייסבוק עולה לאחר שהודיעה על שירות תשלומים חדש ● מדד דקס עלה ב-0.8%, בלונדון עלה הפוטסי 100 ב-0.7%, ומדד סטוקס 600 הכלל-אירופי עלה ב-0.5%

מסחר בוול סטריט / צילום: רויטרס
מסחר בוול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:05

בסופו של יום במהלכות שוב שברו מדדיי נאסד"ק ו-S&P 500 שיאים נוספים, נחלשו העליות בשעות המסחר המאוחרות. בסיום יום המסחר הנאסד"ק עלה ב-0.25% לשיא חדש, מדד S&P 500 טיפס ב-0.13% לאחר שקבע שיא תוך-יומי חדש, ואילו הדאו ג'ונס ננעל ללא שינוי. 

22:00

העליות שנרשמו היום בוול סטריט כמעט נמחקות: הדאו ג'ונס יורד ב-0.1%, S&P 500 נסחר ללא שינוי והנאסד"ק עולה בכ-0.1%. מניית אפל יורדת ב-0.2%.

21:30

העליות במניות פייסבוק ודיסני  ממשיכות לדחוף את מדדיי וול סטריט, אולם העליות התמתנו. הנאסד"ק עולה ב-0.2%, S&P 500 מוסיף 0.15% ואילו מדד דאו ג'ונס נסחר ללא שינוי.

20:45

נאומו של הנשיא טראמפ לא השפיע במיוחד על מדדי המניות והם נסחרים סביב אותה רמה. הנאסד"ק עולה ב-0.4%, S&P 500 מטפס ב-0.3% והדאו ג'ונס מוסיף 0.1%.

למרות דיווחי משתמשים על קושי להתחבר לשירות הסטרימינג החדש של דיסני   המניה עולה ב-כ-1.5%. לדברי דיסני השיבושים נובעים מביקוש שעלה על הציפיות הגבוהות מלכתחילה. מניית נטפליקס יורדת בכ-0.7%.

מניית פייסבוק עולה בכמעט 3% לאחר שהחברה הודיעה על שירות תשלומים חדש המאחד את התשלומים במגוון הפלטפורמות של החברה, פייסבוק, מסנג'ר, וואטסאפ  ואינסטגרם, תחת מותג אחד - פייסבוק פיי.

20:15

טראמפ אמר כי ארה"ב קרובה לחתימה על "שלב ראשון" בעסקת סחר עם סין, ואמר כי הוא יקבל אותה רק אם היא תהיה טובה לארצו ולעובדים האמריקאים.

20:00

טראמפ חידש את המתקפה על סין ואמר כי היא רימתה את ארה"ב בנושאי סחר. "מאז שסין נכנסה לארגון הסחר העולמי בשנת 2000, אף אחד לא עשה מניפולציות טובות יותר על ארה"ב או ניצל אותה יותר", אמר הנשיא. "אני לא אגיד את המלה 'רימו', אבל אף אחד לא רימה יותר טוב מסין, אומר את זה".

19:45

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ משתלח בבנק המרכזי במהלך נאומו בפני המועדון הכלכלי של ניו יורק. טראמפ, תקף את סירובו של הפד להוריד את שיעורי הריבית והאשים הבנק המרכזי כי הוא הגביל את צמיחת ורווחי כלכלת ארה"ב ושוק המניות האמריקאי.

18:35

על רקע האופטימיות לקראת נאום הסחר של הנשיא טראמפ, בו הוא צפוי לדחות הטלת מכסים על יצרני מכוניות אירופיים בחצי שנה, בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים: בפרנקפורט עלה מדד דקס ב-0.8%, בלונדון עלה הפוטסי 100 ב-0.7% ובפריז הוסיף מדד קאק 40 כ-0.6%. מדד סטוקס 600 הכלל-אירופי עלה בכ-0.5%.

האופטימיות גם דוחפת את הדולר, שמתחזק מול סל המטבעות הדולר ב-0.15% ומול הין היפני ב-0.1%. האירו נחלש מול הדולר בכ-0.2%.

בניו יורק עולה הנאסד"ק ב-0.5% וניצב מעל 8,500 נקודות. מדד S&P 500 עולה ב-0.4% ונסחר סביב רף 3,100 הנקודות.

האופטימיות והעליות בשוקי המניות דוחפות את הזהב לירידות והוא נסחר בשפל של שלושה חודשים במחיר של 1,447 דולר לאונקיה, לאחר ירידה של 0.6%.

התקוות לחדשות טובות בחזית הסחר הביאו את הנפט למחיר של 62 דולר לחבית נפט מסוג ברנט. נפט מסוג WTI נסחר במחיר של 57.3 דולר לחבית.

17:25

מדדי S&P 500 ונאסד"ק עולים בכ-0.4% ורושמים שיאים חדשים. נאסד"ק רשם שיא תוך-יומי חדש ואילו הנאסד"ק נסחר ברמת שיא של כל הזמנים. הדאו ג'ונס עולה ב-0.2%.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות קלות בציפייה לנאומו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הערב במועדון הכלכלי של ניו יורק. הדאו ג'ונס, S&P 500 והנאסד"ק רשמו עם הפתיחה עליות של עד 0.1%. טראמפ צפוי להתייחס לסוגיות רפורמת המס, שיחות הסחר מול סין ולפי חלק מהדיווחים, אף עשוי לדחות את העלאת המכסים על תעשיית הרכב האירופית בשישה חודשים.

דיסני  השיקה היום את שירות הסטרימינג החדש שלה דיסני+ בעלות של 6.99 דולר לחודש, החברה השקיעה למעלה מ-3 מיליארד דולר בתוכן ובטכנולוגיה לשירות החדש. השור לא מגיב בהתלהבות והמניה עולה ב-0.5%.

ויזה  הודיעה כי היא רוכשת "החזקת מיעוט מהותית" בפלטפורמת התשלומים הניגרית אינטרסוויץ' ומנייתה עולה ב-0.2%.

חברת התקשורת וודאפון  העלתה את תחזית ההכנסות השנתית שלה לאחר שיפור בצמיחה בספרד ובאיטליה. מנייתה עולה בכ-4.5%.

אנהויזר-בוש אינבוו , יצרנית הבירה הגדולה בעולם, הודיעה כי היא רוכשת את יתרת המניות שאינה מחזיקה בקראפט ברו אליאנס. העסקה תתבצע במחיר של 16.5 דולר למניה, יותר מכפול ממחיר הסגירה אתמול, שעמד על 7.33 דולר.

14:45

מנייתה של חברת טייסון פודס (Tyson Foods) צונחת בכ-5% בטרום מסחר בוול סטריט לאחר פרסום הדוחות לרבעון הרביעי. החברה פספסה את התחזיות עם רווח של 369 מיליון דולר, או 1.01 דולרים למניה, לעומת רווח של 537 מיליון דולר, או 1.47 דולרים למניה, ברבעון המקביל אשתקד. הרווח המתואם הסתכם ב-1.21 דולרים למניה - מתחת לתחזיות שצפו רווח מתואם של 1.3 דולרים למניה. מכירותיה של החברה הסתכמו ב-10.9 מיליארד דולר, המהווים עלייה של 900 מיליון דולר לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אך מתחת לתחזיות השוק שצפו הכנסות של 11 מיליארד דולר.

13:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בעליות שערים, בדומה למסחר בחוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט, וזאת בציפייה לנאום הנשיא טראמפ במועדון הכלכלי של ניו יורק הערב, שם אמור הנשיא האמריקאי להתייחס לסוגיות רפורמת המס, שיחות הסחר מול סין ולפי חלק מהדיווחים, אף עשוי לדחות את העלאת המכסים על תעשיית הרכב האירופית בשישה חודשים.

מנייתה של חברת הטלקום הצרפתית iliad מזנקת בכ-18% לאחר שהחברה היכתה את התחזיות לרבעון השלישי וחשפה תוכנית רכישה חוזרת של מניות.

מפילת הסלולר Vodafone  העלתה את התחזית לשנת 2020, המשקפת צמיחה אורגנית של 3%-2%.

יצרנית השבבים הגרמנית Infineon Technologies דיווחה על דוחות טובים מהצפוי ומנייתה מזנקת בכ-6.5%.

10:11

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעליות על רקע הציפייה לעדכונים מכיוון שיחות הסחר שבין ארה"ב לסין. מדד הדאקס הגרמני עולה ב-0.4%, הקאק הצרפתי מטפס ב-0.26%, ומדד הפוטסי הבריטי עולה ב-0.3%.

07:45

המסחר באסיה מתנהל בנטייה לעליות בהמשך לנעילה אמש בניו יורק, שם המדדים נסוגו מעט מהשיא, ובהמתנה לעדכונים ממלחמת הסחר. עיני המשקיעים מופנות לעדות יו"ר הפד ג'רום פאואל בסנאט.

מדד הניקיי היפני עולה ב-0.5%, הבורסה בהונג קונג עולה ב-0.3%, שנחאי ללא שינוי והבורסה בסינגפור עולה ב-0.56%%.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים קלות, בציפייה לנאום של הנשיא טראמפ הערב במועדון הכלכלי של ניו יורק.

עוד כתבות

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) / צילום: לומי ברנטל

יו"ר ועדת החוקה: "אי-אפשר לדחוק את כל אזרחי ישראל ל-15 קניונים"

ח"כ יעקב אשר בדיון על פתיחת הקניונים: "לא נסכים לאשר הארכה של הפיילוט כמות שהוא, חייבים להרחיב אותו ולייצר פיזור גיאוגרפי נכון יותר" ● מנגד, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, הביע התנגדות להרחבת פתיחת הקניונים לפני שיסתיים שלב הפיילוט

יאיר אבידן / צילום: רמי זרניגר, יח"צ

הפיקוח על הבנקים מודיע על גיבוש מתווה נוסף לדחיית תשלומי משכנתאות והלוואות

חלון הזמנים לדחיית ההחזרים מוארך בשלושה חודשים, עד סוף הרבעון הראשון ב-2021 ● מדובר במהלך שיש לו עלויות, לא זניחות, שמגבירות את נטל ההלוואה על כתפי הלווה ● בנק ישראל: "דחיית תשלומים כמוה כאשראי חדש"

מטוס ישראייר / צילום: יחצ

טיסת ישראייר מת"א לדובאי אמורה להמריא מחר, אך האישור לטוס מעל סעודיה טרם התקבל

טיסה ראשונה של ישראייר לאיחוד האמירויות אמורה להמריא מחר, אך עד כה חברות התעופה הישראליות לא קיבלו אישור רשמי לטוס בשמי סעודיה ● גורמים במשרדי ראש הממשלה והתחבורה: "הנושא בטיפול"

חנות מקס סטוק בבני ברק / צילום: שני מוזס

הפרשנות היצירתית והרפיסות הממשלתית שסידרו למקס סטוק את הרבעון

הדוחות הרבעוניים שמפרסמת החברה מוכיחים שמשבר הקורונה הוא גם הזדמנות עסקית ומצדיקים את המחיר ששילמה עליה אייפקס ● מתחת לרדאר החברה המשיכה לפעול תחת הגדרה מעורפלת של מפעל חיוני והרחיבה את סל המוצרים שלה

מיקי חיימוביץ', יו"ר ועדת הפנים ואיכות הסביבה / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

אושרה הארכת הפטור מהיטל השבחה על התקנת מערכות סולריות בגגות מבנים

ועדת הכלכלה אישרה את הארכת הפטור בחמש שנים נוספות ● עקב הסבך הפוליטי הארכת הפטור, שיזמה ח"כ מיקי חיימוביץ', התאפשרה באמצעות עדכון של חוק מקורות האנרגיה שמקדם משרד האנרגיה

המשרוקית של גלובס

המשרוקית יוצאת מתוכנית בדיקת העובדות של פייסבוק

למרות ההקפדה על הפרדה מוחלטת בין שיתוף הפעולה עם פייסבוק לפעילות השוטפת של המשרוקית בגלובס, הבנו שלפחות למראית עין עיסוק בהגבלת תכנים של מפרסמים אחרים ברשת החברתית עלול להעמיד את העיתון בניגוד עניינים

רובע שדה דב / הדמיה: רשות מקרקעי ישראל

צעד חשוב לאישור הסופי של תוכנית מתחם אשכול ברובע שדה דב

לאחר שבאוגוסט הופקדה ע"י הותמ"ל תוכנית מתחם אשכול, רשות המסים הודיעה השבוע כי לא תחייב במס נוסף את בעלי הקרקע במתחם ● ההליך מהווה צעד חשוב באישור הסופי של התוכנית

מיכל הלפרין,הממונה על רשות התחרות / צילום: רמי זרנגר

ברשות התחרות חוששים: כניסה של הוט למיזם הסיבים IBC תפגע בתחרותיות

ברשות עדיין לא דחו את העסקה, אך בוחנים היטב את ההשלכות על שוק התקשורת ● בין היתר, עולה חשש שאישור העסקה יוציא את הוט ממעגל התחרות בבזק וכי הבעלות המשותפת עם סלקום בחברת הסיבים תקטין תחרותיות בתחומים אחרים, כמו סלולר וטלוויזיה

בנימין נתניהו ובני גנץ / צילום: יהונתן סמייה, דוברות הכנסת

כחול לבן והליכוד מסכימים על דבר אחד: ככה אי אפשר להמשיך

אף שאתמול כונסה לראשונה מזה זמן רב ועדת השרים לחקיקה, בשני הצדדים של הקואליציה לא רואים עתיד לממשלה ● נתניהו רוצה בחירות בקיץ שבו צפויים להגיע כבר חיסונים לקורונה, אך בכחול לבן מעדיפים בחירות בקרוב, גם אם המשמעות של הדבר הוא שחצי מהם לא יכנסו לכנסת הבאה

שמואל סנראי/  צילום: יחצ

בכיר בלשכה המשפטית של רפאל תובע את החברה על התעמרות קשה

עו"ד חנן אבני, ראש שטח בכיר ולשעבר מ"מ יועמ"ש רפאל, תובע 7.5 מיליון שקל מהחברה ומהיועמ"ש שלה לשעבר, עו"ד שמואל סנראיי ● טוען כי ההתעמרות, הבריונות והפוגענות כלפיו הלכו והחריפו כשניסה לבלום את עו"ד סנראיי מלאשר פעולות המפרות את חוק חובת מכרזים

הבורסה בתל אביב/ צילום: שלומי יוסף

סגירה שלילית בת"א בהובלת מדד הבנקים; כלל ביטוח זינקה ב-7.7%

בנק ישראל הותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.1% ● האוצר צופה התאוששות מהירה של המשק ממשבר הקורונה ● בזק בלטה בירידה חדה, אורמד מטפסת ב-8%

כספומט שנפגע מהירי בצפון / צילום: מרכז מוסאוא

האלימות בחברה הערבית מגיעה לבנקים: שורת תקריות ירי לסניפים בצפון

לפי הערכות, מדובר בפעולות של ארגוני פשע במטרה לסחוט "דמי חסות" ● בשבת נפצעה מירי אישה במע'אר שעמדה ליד כספומט ● ח"כ ג'אבר עסאקלה: "המשטרה פועלת להגן על הבנקים אבל לא על סתם אזרחים ערבים"

טל שניידר וטוויטר / איור: גיל ג'יבלי, גלובס

טוויטר: יומן מסע של טל שניידר בתעלת ביוב עם השפעה

כבר 12 שנים שאני מצייצת בטוויטר והפכתי לאחת העיתונאיות הישראליות המוכפשות והשנואות ביותר ברשת הזו • אבל אם טוויטר היא מקום כה רעיל ומדכא, למה אני נשארת שם? • עיתונאית גלובס טל שניידר על יחסי האהבה-שנאה עם הרשת הכי אלימה

דניאל פלד, מייסד שותף של אורבס / צילום: יח"צ

הסכסוך בין מייסדי מיזם הבלוקצ'יין Zen הגיע לבית המשפט בתל אביב

אמנון דפני תובע את שותפיו לשעבר דניאל פלד ואוהד עשור בסכום של 3 מיליון שקל, בטענה כי נישלו אותו מזכויותיו בחברת זנט יישומים מבוזרים, שהייתה אחראית על המיזם

מנכ"ל ארטימדיה עופר מילר. קו תקיף עם תג מחיר / צילום: תמר מצפי

עלייתה ונפילתה של הקואליציה שביקשה להילחם בגוגל ובפייסבוק

5 שנים אחרי שהוקמה, חברת ארטימדיה סוגרת את שירות הפרסום בווידאו שלה ● איך קרסה ההבטחה הגדולה למענה לענקיות הטכנולוגיה הבינלאומיות שנגסו נגיסות ענק בתקציבי הפרסום בישראל, ומה תהיה ההשפעה של הפסקת הפעילות על השוק

ישראל כ"ץ / צילום: אמיל סלמן-הארץ

כאוס בדרך? ללא שינויי חקיקה משמעותיים, פעילות הממשלה תושבת בתוך חודש

לפי בכירים במשרד האוצר, המסגרת הנוכחית לא תאפשר לחלק כספים לפעילות השוטפת של משרדי הממשלה החל מ-2021 - ללא קשר לאישור תקציב 2020

חוקרת בודקת מבחנות דם כחלק מהניסוי בחיסון של מודרנה לנגיף הקורונה / צילום: Taimy Alvarez, AP

מודרנה עדכנה את תוצאות הניסוי שלה עם 94% אפקטיביות; תגיש בקשת אישור חירום לחיסון עוד היום

החיסון של מודרנה מבוסס על הטכנולוגיה החדשה mRNA, כמו החיסון של פייזר, שכבר פרסמה תוצאות לפני כשבוע ● היום החברה פרסמה כי החיסון שלה נמצא יעיל גם בקבוצה גדולה יותר של חולים וכי שיפרה את התנאים בהם ניתן לשנע את המוצר ● המניה מזנקת בכ-11% במסחר המוקדם

לשכת תעסוקה / צילום: אריאל ירוזלימסקי

מספר התביעות להבטחת הכנסה כמעט הוכפל מפרוץ המשבר

29% מהתובעים החדשים הם בני 18-35, וכיום מהווים התובעים בני פחות מ-40 37% מכלל התובעים ● בנוסף נרשמה עלייה של 167% במספר הזוגות הנשואים התובעים שניהם קצבת הבטחת הכנסה

מסחר בוול סטריט./  צילום: רויטרס

חברת S&P קרובה לסיכום עסקה לרכישת HIS Markit תמורת כ-44 מיליארד דולר

אם העסקה תצא לפועל ישולבו במסגרתה שתיים מחברות המידע הגדולות ביותר בוול סטריט

אדם עם מסכה עובר ליד בניין בורסת ניו יורק / צילום: Mark Lennihan, AP

ירידות בוול סטריט; הדאו יורד ב-1.4%, ניקולה צוללת ב-25%

מימושים בוול סטריט אחרי הבלאק פריידיי ● הדאו עדיין בדרך לרשום את החודש הטוב מאז 1987 ● ביידן הודיע רשמית על מינויה של ג'נט ילן, נגידת הפד לשעבר, לשרת האוצר ● המסחר באירופה ננעל בירידות ● עסקת הענק של השנה: S&P גלובל רוכשת את HIS Markit ב-44 מיליארד דולר