גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

יום נוסף של שיאים בוול סטריט, בהובלת פייסבוק ודיסני

הנאסד"ק עלה ב-0.25% לשיא חדש, מדד S&P 500 טיפס ב-0.13% לאחר שקבע שיא תוך-יומי חדש, ואילו הדאו ג'ונס ננעל ללא שינוי ● בנאומו במועדון הכלכלי של ניו יורק טראמפ תקף את הפד, האשים את סין ברמאות ואמר כי מחסומי הסחר של האיחוד האירופי גרועים משל סין ● דיסני עלתה לאחר שהשיקה שירות סטרימינג חדש ● פייסבוק עולה לאחר שהודיעה על שירות תשלומים חדש ● מדד דקס עלה ב-0.8%, בלונדון עלה הפוטסי 100 ב-0.7%, ומדד סטוקס 600 הכלל-אירופי עלה ב-0.5%

מסחר בוול סטריט / צילום: רויטרס
מסחר בוול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:05

בסופו של יום במהלכות שוב שברו מדדיי נאסד"ק ו-S&P 500 שיאים נוספים, נחלשו העליות בשעות המסחר המאוחרות. בסיום יום המסחר הנאסד"ק עלה ב-0.25% לשיא חדש, מדד S&P 500 טיפס ב-0.13% לאחר שקבע שיא תוך-יומי חדש, ואילו הדאו ג'ונס ננעל ללא שינוי. 

22:00

העליות שנרשמו היום בוול סטריט כמעט נמחקות: הדאו ג'ונס יורד ב-0.1%, S&P 500 נסחר ללא שינוי והנאסד"ק עולה בכ-0.1%. מניית אפל יורדת ב-0.2%.

21:30

העליות במניות פייסבוק ודיסני  ממשיכות לדחוף את מדדיי וול סטריט, אולם העליות התמתנו. הנאסד"ק עולה ב-0.2%, S&P 500 מוסיף 0.15% ואילו מדד דאו ג'ונס נסחר ללא שינוי.

20:45

נאומו של הנשיא טראמפ לא השפיע במיוחד על מדדי המניות והם נסחרים סביב אותה רמה. הנאסד"ק עולה ב-0.4%, S&P 500 מטפס ב-0.3% והדאו ג'ונס מוסיף 0.1%.

למרות דיווחי משתמשים על קושי להתחבר לשירות הסטרימינג החדש של דיסני   המניה עולה ב-כ-1.5%. לדברי דיסני השיבושים נובעים מביקוש שעלה על הציפיות הגבוהות מלכתחילה. מניית נטפליקס יורדת בכ-0.7%.

מניית פייסבוק עולה בכמעט 3% לאחר שהחברה הודיעה על שירות תשלומים חדש המאחד את התשלומים במגוון הפלטפורמות של החברה, פייסבוק, מסנג'ר, וואטסאפ  ואינסטגרם, תחת מותג אחד - פייסבוק פיי.

20:15

טראמפ אמר כי ארה"ב קרובה לחתימה על "שלב ראשון" בעסקת סחר עם סין, ואמר כי הוא יקבל אותה רק אם היא תהיה טובה לארצו ולעובדים האמריקאים.

20:00

טראמפ חידש את המתקפה על סין ואמר כי היא רימתה את ארה"ב בנושאי סחר. "מאז שסין נכנסה לארגון הסחר העולמי בשנת 2000, אף אחד לא עשה מניפולציות טובות יותר על ארה"ב או ניצל אותה יותר", אמר הנשיא. "אני לא אגיד את המלה 'רימו', אבל אף אחד לא רימה יותר טוב מסין, אומר את זה".

19:45

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ משתלח בבנק המרכזי במהלך נאומו בפני המועדון הכלכלי של ניו יורק. טראמפ, תקף את סירובו של הפד להוריד את שיעורי הריבית והאשים הבנק המרכזי כי הוא הגביל את צמיחת ורווחי כלכלת ארה"ב ושוק המניות האמריקאי.

18:35

על רקע האופטימיות לקראת נאום הסחר של הנשיא טראמפ, בו הוא צפוי לדחות הטלת מכסים על יצרני מכוניות אירופיים בחצי שנה, בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים: בפרנקפורט עלה מדד דקס ב-0.8%, בלונדון עלה הפוטסי 100 ב-0.7% ובפריז הוסיף מדד קאק 40 כ-0.6%. מדד סטוקס 600 הכלל-אירופי עלה בכ-0.5%.

האופטימיות גם דוחפת את הדולר, שמתחזק מול סל המטבעות הדולר ב-0.15% ומול הין היפני ב-0.1%. האירו נחלש מול הדולר בכ-0.2%.

בניו יורק עולה הנאסד"ק ב-0.5% וניצב מעל 8,500 נקודות. מדד S&P 500 עולה ב-0.4% ונסחר סביב רף 3,100 הנקודות.

האופטימיות והעליות בשוקי המניות דוחפות את הזהב לירידות והוא נסחר בשפל של שלושה חודשים במחיר של 1,447 דולר לאונקיה, לאחר ירידה של 0.6%.

התקוות לחדשות טובות בחזית הסחר הביאו את הנפט למחיר של 62 דולר לחבית נפט מסוג ברנט. נפט מסוג WTI נסחר במחיר של 57.3 דולר לחבית.

17:25

מדדי S&P 500 ונאסד"ק עולים בכ-0.4% ורושמים שיאים חדשים. נאסד"ק רשם שיא תוך-יומי חדש ואילו הנאסד"ק נסחר ברמת שיא של כל הזמנים. הדאו ג'ונס עולה ב-0.2%.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות קלות בציפייה לנאומו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הערב במועדון הכלכלי של ניו יורק. הדאו ג'ונס, S&P 500 והנאסד"ק רשמו עם הפתיחה עליות של עד 0.1%. טראמפ צפוי להתייחס לסוגיות רפורמת המס, שיחות הסחר מול סין ולפי חלק מהדיווחים, אף עשוי לדחות את העלאת המכסים על תעשיית הרכב האירופית בשישה חודשים.

דיסני  השיקה היום את שירות הסטרימינג החדש שלה דיסני+ בעלות של 6.99 דולר לחודש, החברה השקיעה למעלה מ-3 מיליארד דולר בתוכן ובטכנולוגיה לשירות החדש. השור לא מגיב בהתלהבות והמניה עולה ב-0.5%.

ויזה  הודיעה כי היא רוכשת "החזקת מיעוט מהותית" בפלטפורמת התשלומים הניגרית אינטרסוויץ' ומנייתה עולה ב-0.2%.

חברת התקשורת וודאפון  העלתה את תחזית ההכנסות השנתית שלה לאחר שיפור בצמיחה בספרד ובאיטליה. מנייתה עולה בכ-4.5%.

אנהויזר-בוש אינבוו , יצרנית הבירה הגדולה בעולם, הודיעה כי היא רוכשת את יתרת המניות שאינה מחזיקה בקראפט ברו אליאנס. העסקה תתבצע במחיר של 16.5 דולר למניה, יותר מכפול ממחיר הסגירה אתמול, שעמד על 7.33 דולר.

14:45

מנייתה של חברת טייסון פודס (Tyson Foods) צונחת בכ-5% בטרום מסחר בוול סטריט לאחר פרסום הדוחות לרבעון הרביעי. החברה פספסה את התחזיות עם רווח של 369 מיליון דולר, או 1.01 דולרים למניה, לעומת רווח של 537 מיליון דולר, או 1.47 דולרים למניה, ברבעון המקביל אשתקד. הרווח המתואם הסתכם ב-1.21 דולרים למניה - מתחת לתחזיות שצפו רווח מתואם של 1.3 דולרים למניה. מכירותיה של החברה הסתכמו ב-10.9 מיליארד דולר, המהווים עלייה של 900 מיליון דולר לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אך מתחת לתחזיות השוק שצפו הכנסות של 11 מיליארד דולר.

13:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בעליות שערים, בדומה למסחר בחוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט, וזאת בציפייה לנאום הנשיא טראמפ במועדון הכלכלי של ניו יורק הערב, שם אמור הנשיא האמריקאי להתייחס לסוגיות רפורמת המס, שיחות הסחר מול סין ולפי חלק מהדיווחים, אף עשוי לדחות את העלאת המכסים על תעשיית הרכב האירופית בשישה חודשים.

מנייתה של חברת הטלקום הצרפתית iliad מזנקת בכ-18% לאחר שהחברה היכתה את התחזיות לרבעון השלישי וחשפה תוכנית רכישה חוזרת של מניות.

מפילת הסלולר Vodafone  העלתה את התחזית לשנת 2020, המשקפת צמיחה אורגנית של 3%-2%.

יצרנית השבבים הגרמנית Infineon Technologies דיווחה על דוחות טובים מהצפוי ומנייתה מזנקת בכ-6.5%.

10:11

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעליות על רקע הציפייה לעדכונים מכיוון שיחות הסחר שבין ארה"ב לסין. מדד הדאקס הגרמני עולה ב-0.4%, הקאק הצרפתי מטפס ב-0.26%, ומדד הפוטסי הבריטי עולה ב-0.3%.

07:45

המסחר באסיה מתנהל בנטייה לעליות בהמשך לנעילה אמש בניו יורק, שם המדדים נסוגו מעט מהשיא, ובהמתנה לעדכונים ממלחמת הסחר. עיני המשקיעים מופנות לעדות יו"ר הפד ג'רום פאואל בסנאט.

מדד הניקיי היפני עולה ב-0.5%, הבורסה בהונג קונג עולה ב-0.3%, שנחאי ללא שינוי והבורסה בסינגפור עולה ב-0.56%%.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים קלות, בציפייה לנאום של הנשיא טראמפ הערב במועדון הכלכלי של ניו יורק.

עוד כתבות

דודי, מוזי ודרורית ורטהיים / צילום: סיון פרג'

בנק ישראל: דודי ורטהיים ודרורית ורטהיים קיבלו היתר שליטה קבוע בבנק מזרחי טפחות

לפי ההודעה שיצאה לכלי התקשורת, עם תום תקופת הביניים של חוק הריכוזיות, נתן נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון, היתר שליטה קבוע לדודי ורטהיים ודרורית ורטהיים בגרעין השליטה של בנק מזרחי טפחות, שבו נכלל גם אייל עופר

בורסת קוריאה / צילום: רויטרס

מסחר מעורב בבורסות המזרח; המשקיעים ממתינים להחלטת הפד

הבנק המרכזי בארה"ב ימסור היום את החלטת הריבית האחרונה שלו השנה, והציפיות הן כי הריבית לא תשתנה ● המשקיעים עוקבים גם אחר חזית הסחר; ביום ראשון אמור ארה"ב להטיל מכסים נוספים על סין

קאר2גו ואוטותל / צילום: יח"צ

חניה לאוטותל יש, רווחים אין: מה גורם לעלייה הניכרת בהפסדי מיזם הרכב השיתופי Car2Go?

בתוך פחות משנתיים מצטברים ההפסדים התפעוליים של קאר2גו, המוחזקת בשליטת חברת שגריר, לכ-20 מיליון שקל ● ההפסדים נובעים, בין השאר, מירידה ברווחיות הפעלתו של מערך הרכב השיתופי אוטותל בת"א ומעלייה בהוצאות המיוחסות להרחבת הפעילות לערים חדשות

מטוסים של איזי ג‘ט ווויז אייר./ צילום:Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

עמלת איות: מדוע חברות התעופה מקשות על שינוי השם בכרטיסי טיסה, ומה אפשר לעשות?

מי שיופיע בשדה התעופה עם כרטיס טיסה שהשם הרשום עליו אינו תואם במדויק לזה המופיע בדרכון - מסתכן בכך שלא יעלו אותו לטיסה ● חברות התעופה לא ממהרות להסכים לשנות, גם לא תמורת תשלום ● הסיבה: חוקים מיושנים וחשש מספסרות

אחד מהפריטים לחג המולד שהתגלו באתר הקניות של וולמארט / צילום: צילום מסך

זה לא שלג: למה וולמארט מיהרה להתנצל ולהסיר מהאתר סוודר חדש

חברת וולמארט הסירה מהאתר הקנדי שלה סוודרים של חג המולד שעליהם אריגה של סנטה קלאוס יושב מול שולחן ועליו שלוש שורות של מה שנראה כמו קוקאין ומתחת הכיתוב "LET IT SNOW" ● לאחר שהדבר פורסם, הוציאה וולמארט התנצלות

הכנסות והוצאות / צילום: Shutterstock

הלמ"ס: לפחות 42% ממשקי הבית היו במצב של אוברדראפט; שליש נושאים הלוואות שלא קשורות למשכנתא

26% מאלה שהיו באוברדראפט קיבלו לפחות פנייה אחת מהבנק בשל חריגה מהמסגרת ● כמעט 2 מיליון משקי בית מחזיקים בחסכונות מסוגים שונים; ל-87% מהחמישון העליון יש קרן פנסיה - פי 2.6 מאלה שבתחתית ● ומה גובה ההלוואה הממוצעת למשק בית?

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי בהשקת מערך ההסעים החדש, "נעים בסופ"ש" / צילום: איל יצהר, גלובס

מיזם התחב"צ בשבת הוא סיפור הצלחה. כנראה שזה פחות מתאים לנהגי המוניות

ראשי העיריות המפעילות את "נעים בסופ"ש" , שירות הנסיעות החינמי בגוש דן בשבת, קיבלו השבוע מכתב התראה שבו נטען כי השירות החדש שהם מספקים מסב נזק כלכלי לנהגי המוניות ופוגע בשוויון של תושבים דתיים ומסורתיים

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח / צילום: כדיה לוי

רגע לאחר שהפכה לחברה ללא גרעין שליטה ובגלל הסולבנסי: כלל ביטוח תנפיק מניות

דירקטוריון החברה אישר בחינת דילול בעלי מניותיה הקיימים על מנת לשפר את יחס כושר הפירעון של החברה לפי הוראות הסולבנסי 2 ואולי לסייע לה לשוב בעתיד ולחלק דיבידנדים לאחר שנים ארוכות של עצירת דיבידנדים

שוחד / איור: יזהר כהן

הותר לפרסום: חשודים בפרשת שחיתות בגוף ביטחוני יועמדו לדין

זאת בכפוף לשימוע ● עפ"י החשד, עובדי ציבור בגוף ביטחוני לקחו שוחד מחברות העוסקות במכירת ציוד לגופי ביטחון, בתמורה לכך שיקדמו עסקאות מכר בין גוף הביטחון וגופי ביטחון נוספים לבין החברות המשחדות

נשיאת לשכת רוה"ח איריס שטרק / צילום: שלומי יוסף

שטרק נגד הבנקים: הורתה לרואי החשבון להפסיק לתת אישורים על לקוחותיהם

אחרי שנלחמה בהוראות רשות שוק ההון לרואי החשבון, מפנה כעת נשיאת הלשכה את הזרקור לבנקים, שלטענתה מנסים לגלגל על רואי החשבון את האחריות שהוטלה עליהם במאבק בהון השחור ● "הדרישה שנדע לגבי כל כסף בעולם אם הוא דווח, ידווח, האם הושג כדין ועוד - לא נורמלית"

תלמידים, סטודנטים / צילום אילוסטרציה: תמר מצפי

מכון אהרן נגד המל"ג: "הנתונים מוטעים, הפערים בין המגזר היהודי לערבי רק גדלו"

חוקרי מכון אהרן במרכז הבינתחומי טוענים כי המדדים שהמל"ג מציג מוטעים, ובפועל הפערים ברמת ההשכלה בין המגזר הערבי ליהודי מעמיקים ● המל"ג: "שיעורם של הסטודנטים הערבים בתואר ראשון עלה מכ-10% ב-2010 לכ-18% ב-2019. אנחנו גאים על כך"

בינה מלאכותית/ Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

מה עם זכויות האדם והתחרותיות במשק? כך תנסה ישראל להימנע מהסכנות של עתיד הבינה המלאכותית

פגיעה באוכלוסיות חלשות, בזכויות אדם ובתחרותיות במשק: בינה מלאכותית יכולה להשפיע על חיינו לרעה ● כך מנסה ועדה בהשתתפות נציגי ממשלה, חוקרים וגופים עסקיים, למנוע זאת - מהטלת האחריות על גופי הממשלה השונים ועד הגדרה מתי יהיה מדובר ברשלנות

אלן דאבקין / צילום: יוסי כהן

עוד בנק השקעות זר פותח נציגות מקומית: סטיפל האמריקאי נכנס לישראל

אלן דאבקין מונה למנכ"ל הסניף החדש בישראל של הבנק ● על הכוונת של הגוף האמריקאי נמצא תחום עסקאות הרכישה ומיזוגים בישראל

נחום ביתן / צילום: שלומי יוסף

ועד עובדי מגה מאיים לנטוש את החנויות ולסכל את המגעים למכירת הסניפים

גורמים בוועד מגה מאיימים לקרוא ל-3,200 עובדי הרשת לנטוש את החנויות אם נחום ביתן יחתום על מזכר הבנות למכירת יותר מעשרה סניפים ● מהלך כזה יהיה מנוגד להבנות שהושגו מול הנהלת הקבוצה, הוועד ויו"ר ההסתדרות רק בחודש שעבר

בני גנץ / צילום: אלעד מלכה, יח"צ

24 שעות לפני התפזרות הכנסת ה-22 ח"כ גנץ: אני עושה מאמץ למנוע את הבחירות

ראש הממשלה נתניהו פנה לגנץ: "בני גנץ, אני קורא לך לחדול מהספינים. אחרי 80 ימים הגיע הזמן שיום אחד, נשב ונדון ברצינות למען הקמת ממשלת אחדות רחבה, זה עדיין לא מאוחר"

עבודה מהבית / צילום: shutterstock

להקים עסק? הנשים בארה"ב מעדיפות זכיינות

לנשים יש נציגות בולטת כזכייניות בעסקים של שירותים לילדים, שירותים לעסקים, טיפול בקשישים, נסיעות ונדל"ן

דוד אמסלם / צילום: יוסי זמיר

אכזבה וכעס במשרד התקשורת על העתירה נגד מכרז הדור החמישי

סלקום, גולן טלקום ואקספון הגישו עתירה לעיכוב מכרז הדור החמישי בסלולר, ובמשרד התקשורת מתכוונים להתנגד לכך במלוא המרץ

אביגדור ליברמן  / צילום: טל שניידר, גלובס

ליברמן נגד נתניהו: "אולי אתה הסוכן של ג'יימס פאקר?"

יו"ר ישראל ביתנו בפוסט חריף בפייסבוק נגד רה"מ נתניהו: "לאחרונה אני מזהה קפיצת מדרגה בהשמצות נגדי... אם הייתי רוצה לתקוף או לפגוע בך אדוני ראש הממשלה במקום הכי רגיש, הייתי מזכיר לך את דבריך בשנת 2008 על ראש ממשלה אחר, אהוד אולמרט" ● ליברמן טוען שמכיוון רחוב בלפור יוצאות השמצות על היותו סוכן, ותוקף: "אולי אתה סוכן של גורמים עלומים ועשירים ממקומות שונים בעולם?"

אמיר ירון/ צילום: איל יצהר

בנק ישראל שוב מתערב באופן משמעותי בשוק המט"ח

ל"גלובס נודע כי בנק ישראל שוב רוכש מט"ח, בהמשך להתערבויות מאז הודעת הריבית האחרונה, וסיכום של רכישות 1.27 מיליארד דולר בחודש נובמבר ● נראה שבנק ישראל שוב רוכש מחוץ לשוק המסחר הסדיר

שלמה אליהו / צילום: תמר מצפי

תביעה נגד שלמה אליהו: מתעלם מהסכם שכר-טרחה בעסקת נדל"ן

עו"ד גד ירדני ומשרד ירדני-אמיראס, שסיפקו שירותים משפטיים למגרש שמכר לאחרונה אליהו ב-305 מיליון שקל, טוענים כי אליהו והרוכשים של הפרויקט הפרו את הסכם שכר-הטרחה עמם ● לטענתם, בחוזה מובטחים להם אחוזים מעסקת הענק ומהתמורה על הדירות שייבנו בו בעתיד