גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

יום נוסף של שיאים בוול סטריט, בהובלת פייסבוק ודיסני

הנאסד"ק עלה ב-0.25% לשיא חדש, מדד S&P 500 טיפס ב-0.13% לאחר שקבע שיא תוך-יומי חדש, ואילו הדאו ג'ונס ננעל ללא שינוי ● בנאומו במועדון הכלכלי של ניו יורק טראמפ תקף את הפד, האשים את סין ברמאות ואמר כי מחסומי הסחר של האיחוד האירופי גרועים משל סין ● דיסני עלתה לאחר שהשיקה שירות סטרימינג חדש ● פייסבוק עולה לאחר שהודיעה על שירות תשלומים חדש ● מדד דקס עלה ב-0.8%, בלונדון עלה הפוטסי 100 ב-0.7%, ומדד סטוקס 600 הכלל-אירופי עלה ב-0.5%

מסחר בוול סטריט / צילום: רויטרס
מסחר בוול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:05

בסופו של יום במהלכות שוב שברו מדדיי נאסד"ק ו-S&P 500 שיאים נוספים, נחלשו העליות בשעות המסחר המאוחרות. בסיום יום המסחר הנאסד"ק עלה ב-0.25% לשיא חדש, מדד S&P 500 טיפס ב-0.13% לאחר שקבע שיא תוך-יומי חדש, ואילו הדאו ג'ונס ננעל ללא שינוי. 

22:00

העליות שנרשמו היום בוול סטריט כמעט נמחקות: הדאו ג'ונס יורד ב-0.1%, S&P 500 נסחר ללא שינוי והנאסד"ק עולה בכ-0.1%. מניית אפל יורדת ב-0.2%.

21:30

העליות במניות פייסבוק ודיסני  ממשיכות לדחוף את מדדיי וול סטריט, אולם העליות התמתנו. הנאסד"ק עולה ב-0.2%, S&P 500 מוסיף 0.15% ואילו מדד דאו ג'ונס נסחר ללא שינוי.

20:45

נאומו של הנשיא טראמפ לא השפיע במיוחד על מדדי המניות והם נסחרים סביב אותה רמה. הנאסד"ק עולה ב-0.4%, S&P 500 מטפס ב-0.3% והדאו ג'ונס מוסיף 0.1%.

למרות דיווחי משתמשים על קושי להתחבר לשירות הסטרימינג החדש של דיסני   המניה עולה ב-כ-1.5%. לדברי דיסני השיבושים נובעים מביקוש שעלה על הציפיות הגבוהות מלכתחילה. מניית נטפליקס יורדת בכ-0.7%.

מניית פייסבוק עולה בכמעט 3% לאחר שהחברה הודיעה על שירות תשלומים חדש המאחד את התשלומים במגוון הפלטפורמות של החברה, פייסבוק, מסנג'ר, וואטסאפ  ואינסטגרם, תחת מותג אחד - פייסבוק פיי.

20:15

טראמפ אמר כי ארה"ב קרובה לחתימה על "שלב ראשון" בעסקת סחר עם סין, ואמר כי הוא יקבל אותה רק אם היא תהיה טובה לארצו ולעובדים האמריקאים.

20:00

טראמפ חידש את המתקפה על סין ואמר כי היא רימתה את ארה"ב בנושאי סחר. "מאז שסין נכנסה לארגון הסחר העולמי בשנת 2000, אף אחד לא עשה מניפולציות טובות יותר על ארה"ב או ניצל אותה יותר", אמר הנשיא. "אני לא אגיד את המלה 'רימו', אבל אף אחד לא רימה יותר טוב מסין, אומר את זה".

19:45

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ משתלח בבנק המרכזי במהלך נאומו בפני המועדון הכלכלי של ניו יורק. טראמפ, תקף את סירובו של הפד להוריד את שיעורי הריבית והאשים הבנק המרכזי כי הוא הגביל את צמיחת ורווחי כלכלת ארה"ב ושוק המניות האמריקאי.

18:35

על רקע האופטימיות לקראת נאום הסחר של הנשיא טראמפ, בו הוא צפוי לדחות הטלת מכסים על יצרני מכוניות אירופיים בחצי שנה, בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים: בפרנקפורט עלה מדד דקס ב-0.8%, בלונדון עלה הפוטסי 100 ב-0.7% ובפריז הוסיף מדד קאק 40 כ-0.6%. מדד סטוקס 600 הכלל-אירופי עלה בכ-0.5%.

האופטימיות גם דוחפת את הדולר, שמתחזק מול סל המטבעות הדולר ב-0.15% ומול הין היפני ב-0.1%. האירו נחלש מול הדולר בכ-0.2%.

בניו יורק עולה הנאסד"ק ב-0.5% וניצב מעל 8,500 נקודות. מדד S&P 500 עולה ב-0.4% ונסחר סביב רף 3,100 הנקודות.

האופטימיות והעליות בשוקי המניות דוחפות את הזהב לירידות והוא נסחר בשפל של שלושה חודשים במחיר של 1,447 דולר לאונקיה, לאחר ירידה של 0.6%.

התקוות לחדשות טובות בחזית הסחר הביאו את הנפט למחיר של 62 דולר לחבית נפט מסוג ברנט. נפט מסוג WTI נסחר במחיר של 57.3 דולר לחבית.

17:25

מדדי S&P 500 ונאסד"ק עולים בכ-0.4% ורושמים שיאים חדשים. נאסד"ק רשם שיא תוך-יומי חדש ואילו הנאסד"ק נסחר ברמת שיא של כל הזמנים. הדאו ג'ונס עולה ב-0.2%.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות קלות בציפייה לנאומו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הערב במועדון הכלכלי של ניו יורק. הדאו ג'ונס, S&P 500 והנאסד"ק רשמו עם הפתיחה עליות של עד 0.1%. טראמפ צפוי להתייחס לסוגיות רפורמת המס, שיחות הסחר מול סין ולפי חלק מהדיווחים, אף עשוי לדחות את העלאת המכסים על תעשיית הרכב האירופית בשישה חודשים.

דיסני  השיקה היום את שירות הסטרימינג החדש שלה דיסני+ בעלות של 6.99 דולר לחודש, החברה השקיעה למעלה מ-3 מיליארד דולר בתוכן ובטכנולוגיה לשירות החדש. השור לא מגיב בהתלהבות והמניה עולה ב-0.5%.

ויזה  הודיעה כי היא רוכשת "החזקת מיעוט מהותית" בפלטפורמת התשלומים הניגרית אינטרסוויץ' ומנייתה עולה ב-0.2%.

חברת התקשורת וודאפון  העלתה את תחזית ההכנסות השנתית שלה לאחר שיפור בצמיחה בספרד ובאיטליה. מנייתה עולה בכ-4.5%.

אנהויזר-בוש אינבוו , יצרנית הבירה הגדולה בעולם, הודיעה כי היא רוכשת את יתרת המניות שאינה מחזיקה בקראפט ברו אליאנס. העסקה תתבצע במחיר של 16.5 דולר למניה, יותר מכפול ממחיר הסגירה אתמול, שעמד על 7.33 דולר.

14:45

מנייתה של חברת טייסון פודס (Tyson Foods) צונחת בכ-5% בטרום מסחר בוול סטריט לאחר פרסום הדוחות לרבעון הרביעי. החברה פספסה את התחזיות עם רווח של 369 מיליון דולר, או 1.01 דולרים למניה, לעומת רווח של 537 מיליון דולר, או 1.47 דולרים למניה, ברבעון המקביל אשתקד. הרווח המתואם הסתכם ב-1.21 דולרים למניה - מתחת לתחזיות שצפו רווח מתואם של 1.3 דולרים למניה. מכירותיה של החברה הסתכמו ב-10.9 מיליארד דולר, המהווים עלייה של 900 מיליון דולר לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אך מתחת לתחזיות השוק שצפו הכנסות של 11 מיליארד דולר.

13:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בעליות שערים, בדומה למסחר בחוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט, וזאת בציפייה לנאום הנשיא טראמפ במועדון הכלכלי של ניו יורק הערב, שם אמור הנשיא האמריקאי להתייחס לסוגיות רפורמת המס, שיחות הסחר מול סין ולפי חלק מהדיווחים, אף עשוי לדחות את העלאת המכסים על תעשיית הרכב האירופית בשישה חודשים.

מנייתה של חברת הטלקום הצרפתית iliad מזנקת בכ-18% לאחר שהחברה היכתה את התחזיות לרבעון השלישי וחשפה תוכנית רכישה חוזרת של מניות.

מפילת הסלולר Vodafone  העלתה את התחזית לשנת 2020, המשקפת צמיחה אורגנית של 3%-2%.

יצרנית השבבים הגרמנית Infineon Technologies דיווחה על דוחות טובים מהצפוי ומנייתה מזנקת בכ-6.5%.

10:11

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעליות על רקע הציפייה לעדכונים מכיוון שיחות הסחר שבין ארה"ב לסין. מדד הדאקס הגרמני עולה ב-0.4%, הקאק הצרפתי מטפס ב-0.26%, ומדד הפוטסי הבריטי עולה ב-0.3%.

07:45

המסחר באסיה מתנהל בנטייה לעליות בהמשך לנעילה אמש בניו יורק, שם המדדים נסוגו מעט מהשיא, ובהמתנה לעדכונים ממלחמת הסחר. עיני המשקיעים מופנות לעדות יו"ר הפד ג'רום פאואל בסנאט.

מדד הניקיי היפני עולה ב-0.5%, הבורסה בהונג קונג עולה ב-0.3%, שנחאי ללא שינוי והבורסה בסינגפור עולה ב-0.56%%.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים קלות, בציפייה לנאום של הנשיא טראמפ הערב במועדון הכלכלי של ניו יורק.

עוד כתבות

עובדי פבריק

קמעונאות היא עסק יקר: פבריק מגייסת עוד 200 מיליון דולר למרכזי אספקה רובוטיים לרשתות קניות

זאת לפי שווי של מעל למיליארד דולר ● זהו סבב גיוס משמעותי שלישי שמאופיין בדרך-כלל בגיוס של עשרות מיליוני דולרים, אך במקרה זה מדובר בסבב בעל היקפים גדולים במיוחד ובשווי גדול במיוחד ביחס להכנסות החברה

חיסון לקורונה של פייזר / צילום: Associated Press, Darko Vojinovic

הוועדה המייעצת של ה-FDA הצביעה בעד חיסון ילדים

ההמלצה לחיסון נגד קורונה לילדים בני 5-11 עברה ברוב של 17 בעד ונמנע אחד ● מתי החיסון יגיע לישראל? משרד הבריאות כבר נערך לקמפיין שייצא לדרך לאחר שה-FDA ייתן את האישור הסופי

תחנת טעינה של טסלה / צילום: Shutterstock

כך נתנה הרץ בוסט לטסלה והכניסה אותה למועדון הטריליון

הרכישה הגדולה של מאה אלף מכוניות על ידי חברת השכרת הרכב עשויה לעזור לטסלה להביא יותר מכוניות שלה לידיים של לקוחות שלא קנו מכונית חשמלית

נמלים / צילום: Shutterstock, Thammanoon Khamchalee

מפשיזם ועד שוק חופשי: האם בני האדם הם בסך הכל נמלים מתרוצצות?

האם אזרחים במדינות שבהן יש שוק חופשי הם באמת אינדיבידואלים? ואולי אין הבדל רב בינם לבין נמלים שמתרוצצות בקן? ● תחום מחקר חדשני בכלכלה – כלכלה של מערכות מורכבות – דן בשאלות אלה ועוד אחרות ● האזינו

נשיא סין, שי ג'ינפינג / צילום: Associated Press, Nicolas Asfouri

הפועלים מעלה המלצה לסין – "התמתנות רגולטורית ותמחור נוח"

לאחר שהורידו המלצה ביוני האחרון על רקע קשיי רגולציה בסין, האנליסטים בבנק הפועלים מעריכים כי הרוחות נרגעו, ולמרות הזינוק במחירי האנרגיה, העלו המלצה לסין ל"תשואת יתר"

קבוצת תיירים בירושלים / צילום: Shutterstock

מתווה התיירות אושר: התיירים יחזרו לישראל בעוד שבוע. אלו התנאים

החל מה-1 בנובמבר תותר כניסת תיירים מחוסנים או מחלימים לישראל ● המתווה "יעודכן בהתאם להתפתחויות ולגילוי וריאנטים חדשים"

אקדח רמון של חברת אמתן / צילום: יח''צ

אמתן הישראלית תספק 9,120 אקדחים למשטרת ספרד

מדובר בפעם ראשונה שחברה ישראלית מצליחה לקבל פרויקט נשק קל במדינה מערב אירופאית ● אמתן חתמה על החוזה, שמוערך במיליוני יורו, ביחד עם חברת גרדיאן אשר בבעלות ישראלית ● מנכ"ל אמתן: "רואים התעניינות רבה מגורמי ממשל מאירופה ומדינות נוספות"

בניית אתר חוות השרתים של גוגל בבני ציון

חברות הנדל"ן משקיעות מיליארדים בחוות שרתים. אבל לא כולם מרוצים

הרעב הגדול בקרב חברות להעביר את תשתית המחשוב שלהן לשרתים מרוחקים הקפיץ את הביקוש לחוות שרתים בישראל ● חברות הנדל"ן המובילות כבר עמוק בתחום אבל מתקשות לספק את הביקוש ● אילו חסמים עומדים בפניהן, ומה אפשר ללמוד מהתביעה של תושבי בני ציון נגד החווה של גוגל

משחקי הדיונון / צילום: Associated Press, Youngkyu Park/Netflix

משחק הדיונון הרג את ה"נבל הקלאסי". מי יתפוס את מקומו?

עשור אחרי שנאסרה לשיווק, הסדרה "משחק הדיונון" הפכה לסחורה חמה בנטפליקס ● זה לא מקרי: הגלובליזציה גרמה לאנושות להבין עד כמה הבעיות בעולם משותפות, והחברות המסחריות שינו כיוון

תחנת דלק באיראן / צילום: Reuters, סוכנות הידיעות WANA

"חמינאי, איפה הדלק?": מתקפת סייבר על תחנות דלק באיראן

דוברה של החברה הממשלתית האחראית על הפצת הדלק פרסם הודעה ולפיה אין להגיע לתחנות עד להשלמת הטיפול במה שכינה "תקלה טכנית" ●  במקביל, השתלטו האקרים על מאות שלטי חוצות אלקטרונים וכתבו עליהם "חמינאי איפה הדלק שלנו"

עופר נמרודי / צילום: רמי זרנגר

הכשרת הישוב גייסה מהמוסדיים 100 מיליון שקל בהנפקת מניות פרטית

החברה שבניהולו של עופר נמרודי גייסה את הכסף בין השאר מהפניקס, קרן נוקד, ארקין אחזקות ומנורה מבטחים ● בתחילת השבוע השלימה חברת הבת 'הכשרת הישוב התחדשות עירונית' גיוס הון בסך 29 מיליון שקל תוך הצפת ערך מהותית

מימין: עו''ד גדעון פישר ורון חכם / צילום: משרד גדעון פישר ושות'

ראש מחלקת חקירות ומודיעין ברשות המסים, רון חכם, מצטרף כיועץ למשרד גדעון פישר ושות'

חכם יספק ייעוץ ללקוחות בנושאי מסים בתחום האזרחי והפלילי, וילווה אותם בהליכי הגשת בקשות לגילוי מרצון ● בשנים האחרונות כיהן חכם כסמנכ"ל בכיר למודיעין, חקירות, סמים והלבנת הון ברשות המסים - אחד התפקידים הרגישים והמשמעותיים ביותר בארגון

סונדאר פיצ'אי, מנכ''ל גוגל / צילום: Associated Press, Tsering Topgyal

היכו את התחזיות בכל הגזרות: דוחות טובים למיקרוסופט וגוגל

גוגל עקפה את תחזיות האנליסטים והציגה רווח למניה של 27.99 דולר ● מיקרוסופט דיווחה על גידול של 22% בהכנסות

נציגי טיקטוק וסנאפצ'אט בוועדת המשנה להגנת הצרכן, בטיחות מוצר ואבטחת מידע בסנאט / צילום: Reuters, Rod Lamkey / CNP/Sipa USANo

טיקטוק, יוטיוב וסנאפצ'ט בקונגרס: נשתף במחקרים פנימיים שביצענו

נציגי טיקטוק, טיקטוק, סנאפצ'ט ויוטיוב השתתפו היום בדיון מיוחד בקונגרס שעסק בהגנה על ילדים ברשת ● נציגי החברות הודיעו כי ישתפו עם הרשויות בארה"ב את המחקרים שביצעו לגבי השפעת הפלטפורמות על המשתמשים הצעירים

רמת השרון. המכרז ממשיך את קדחת המכרזים שנרשמה באחרונה / צילום: Shutterstock, AmitL1

שפיר תשלם 138 מיליון שקל עבור קרקע למסחר ברמת השרון

החברה תשלם סכום של 138 מיליון שקל לא כולל מע"מ, עליו תוסיף עוד 16 מיליון שקל ● המחיר שבו זכתה החברה גבוה כמעט פי 15 ממחיר המינימום שננקב במכרז

אבי ניסנקורן / צילום: אורן בן חקון

סערה בהתאחדות המלונות: עתירה לדחות את מועד הבחירות לנשיאות

הבחירות לנשיאות התאחדות המלונות אמורות להתרחש מחר, אך כעת הוגשה עתירה לדחות אותן ● בנוסף, העותרים מבקשים מבית המשפט לדחות את מועמדותו של אבי ניסקורן לנשיא ההתאחדות ● אלי גונן פרש מהמרוץ לתפקיד

אלון מאסק / צילום: Associated Press, John Raoux

טסלה נכנסה מהר מכולן ל"מועדון הטריליון", ואפילו מאסק בהלם

יצרנית המכוניות החשמליות הגיעה לשווי האסטרונומי מהר יותר מכל חברה אחרת אי פעם ● זה קרה מיד אחרי עסקת ענק עם חברת השכרת הרכבים הרץ, אבל ההסכם רחוק מלהסביר את הסיבה

מימין: סער יוסקוביץ׳, גל שאול / צילום: Augury

הסטארט-אפ הישראלי שמקשיב לרעש של מכונות הפך לחד-קרן

חברת אוגורי, שמנתחת פעולת מכונות ע"י רישום הוויברציות, הטמפרטורה והקול שהן מפיקות, גייסה 180 מיליון דולר לפי שווי של מיליארד דולר ● המתחרה החדשה של אוגורי בשוק היא אמזון AWS

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

וול סטריט ננעלה בעליות קלות; פייסבוק איבדה 4%, טבע נחתכה 7%

מדד דאו ג'ונס ננעל ביציבות, מדד נאסד"ק התחזק 0.1% ומדד S&P 500 עלה 0.2% ● פריון זינקה 31% ● טבע איבדה 7% ● מדד דאקס עלה ב-1%, פוטסי 100 התקדם 0.7% וקאק 40 התחזק ב-0.8% ● בורסות סין ננעלו בירידות, ביפן חברת הדואר זינקה כ-5% במחזור מסחר עצום לאחר התקדמות בהפרטתה

צחי כץ בכנס מהנדסי הערים באילת / צילום: אודי פורטל

"התאחדות בוני הארץ היא אחת מקבוצות הלחץ המרכזיות שמשפיעות על התכנון בארץ"

יו"ר איגוד מהנדסי הערים, צחי כץ, מתח ביקורת חריפה על התאחדות בוני הארץ בכנס איגוד מהנדסי הערים, שנערך באילת ● לדבריו, "הקבלנים, הנהנים הגדולים ביותר ממחירי הדיור, זורעים בהלה בקרב אנשי הממשלה. אפשר לייעל תהליכי תכנון, אבל לא באמצעות סירוס מהנדסי הערים והרשויות המקומיות. החקיקה החפוזה מסוכנת"