גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

המסחר בת"א ננעל בעליות: גזית גלוב קפצה לאחר העלאת תחזיות

מדד ת"א 35 עלה ב-0.4%, ת"א 125 הוסיף 0.5%, ות"א 90 טיפס ב-0.9% ● עונת הדוחות נמשכת: ערך פיננסים עלתה על רקע הנפקה באפסייד, ויקטורי התחזקה וחילן נחלשה ● מלם תים דיווחה על עלייה של 19% בהכנסות הרבעון ל-522 מיליון שקל

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

יום המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום (ג') בעליות שערים: מדד ת"א 35 עלה ב-0.4%, מדד ת"א 125 הוסיף 0.5%, ומדד ת"א 90 טיפס ב-0.9%.

מדד הנדל"ן עלה ב-1.4% בהובלת גזית גלוב  שקפצה ב-6%, לאחר פרסום דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה, בהם העלתה תחזיות. במקביל הודיעה החברה על תוכנית לרכישה עצמית של מניות בהיקף של עד 250 מיליון שקל.

מניית טבע עלתה ב-5.5%, במקביל לעלייה של כמעט 4% שרושמת מניית החברה בניו יורק.

15:00

יום המסחר השלישי לשבוע מתנהל בנטייה חיובית. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על מגמה חיובית הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם, וזאת על רקע רמות השיא סביבם נסחרים המדדים המובילים האמריקאיים, כשבשלב הנוכחי נראה כי פחתו במעט חששות המשקיעים מהמשך מלחמת הסחר הנמשכת בין ארה"ב לבין סין, וכן כי הם שואבים עידוד מנתוני המאקרו.

למרות זאת, אנליסטים שהתייחסו למצב השוק האמריקאי ציינו כי האפסייד הגלום בשוק המנייתי בארה"ב נראה בשלב הנוכחי כמוגבל, בשל חוסר הוודאות היחסי לגבי המשך הפעילות הכלכלית.

בצד החיובי במדד ת"א 35, מניית גזית גלוב קופצת בכ-5%, על רקע פרסום דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה, ובמקביל אליהם הודיעה החברה על תוכנית לרכישה עצמית של מניות בהיקף של עד 250 מיליון שקל.

עוד בצד החיובי של המדד המוביל, מניית שופרסל מטפסת בכ-3% במחזור מסחר ער, ומניות מליסרון  ועזריאלי קבוצה  מתחזקות בכ-2%.

בצד השלילי של ת"א 35 מניית טאואר  נחלשת בכ-1%-1.5%.

עוד בין המניות המגיבות לתוצאותיהן הכספיות, זו של חילן  צוללת בכ-5%-6% ולעומתה מלם תים  קופצת בכ-8%-10%. מניית ערד , בעלת השליטה במלם-תים, מטפסת בכ-5%, ומניית ויקטורי , שפרסמה אתמול את הדוחות הרבעוניים, קופצת בכ-6%.

עוד במסחר, מניית סלקום  קופצת בכ-5% בהמשך לזינוק של 21% שרשמה אתמול, ללא דיווח מצידה או פרסומים לגבי שוק התקשורת, ואחרי ירידות חדות מהן היא סובלת מתחילת השנה. מניית המתחרה פרטנר , ש"הסתפקה" אתמול בקפיצה של כ-11%, עולה בעוד כ-1%.

מניית פרוטליקס  צוללת בכ-10% ובכך מתקנת חלקית זינוק של 39% שרשמה אתמול בעקבות הודעת החברה בקשר לקבלת אישור FDA (מינהל התרופות והמזון האמריקאי) למוצר שהיא מפתחת.

חברת כן פייט ביופרמה  דיווחה על קבלת פטנט לטיפול בתרופה בהפרעות תפקוד מיני, ומנייתה קפצה בכ-15%. מניית קמהדע  מרכזת מחזור מסחר גדול מהרגיל, בו התחזקה בכ-1%.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום יציבות ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה שלילית.

12:00

יום המסחר השלישי לשבוע זה בבורסה המקומית מתנהל בעליות שערים, בדומה לסנטימנט החיובי מעבר לים, שם החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים על המשך העליות גם היום. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.4%, ת"א 90 עולה ב-1.1%, ומדד הבנקים משיל 0.1% מערכו.

קבוצת שירותי ה-IT מלם תים  דיווחה על עלייה של 14.7% בהכנסות ב-9 החודשים הראשונים של השנה ל-1.62 מיליארד שקל. ברבעון השלישי לבדו עלו הכנסותיה ב-19% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-522 מיליון שקל.

10:40

לאחר זינוק של 20% אתמול, מנייתה של סלקום  ממשיכה לטפס וקופצת ב-6.6% מבלי שהחברה הוציאה הודעה כלשהי. פרטנר , שזינקה אתמול ב-10%, מטפסת גם היא ומוסיפה כ-2.5% לערכה.

גזית גלוב  עולה ב-5% לאחר הדוחות ולאחר שהחברה העלתה את התחזיות ל-FFO לשנה כולה. התחזית העדכנית היא ל-FFO בטווח של 601-590 מיליון שקל, לעומת תחזית קודמת בטווח של 592-577 מיליון שקל. החברה החליטה בנוסף על חלוקת דיבידנד של 1.72 שקלים למניה ב-2020.

מניית נורסטאר  עולה ב-6%, ננו דיימנשן  מזנקת ב-10%, ערך פיננסים  עולה ב-9.5%, אופיסי אנרגיה קופצת ב-3.5%.

ערך פיננסים  הודיעה על גיוס של 7.2 מיליון שקל באמצעות הקצאת 179 אלף מניות שיהוו 9.99% מהחברה (6.56% בדילול מלא) לפי מחיר של 40 שקל למניה - פרמיה של 21% על מחיר הבסיס הבוקר. המניות המוקצות נמצאות בחסימה למשך שנתיים.

המדדים התל אביב ממשיכים במומנטום החיובי, כך מדד ת"א 35 עולה ב-0.3%, ת"א 90 מטפס ב-0.8%, ומדד הבנקים עולה ב-0.1%.

09:45

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב מטפסים בפתיחת המסחר בהמשך לשיאים שנקבעו אמש (ב') בוול סטריט בעליות מתונות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.1%, ת"א 90 מטפס ב-0.4%, ומדד הבנקים עולה ב-0.1%.

גזית גלוב  דיווחה על גידול של 4.8% ב-NOI ברבעון השלישי, ועלייה של 26% ב-FFO למניה (בנטרול FCR, ריג'נסי והשפעת שערי מט"ח).

חילן  דיווחה על תוצאות הרבעון השלישי של השנה, ורשמה עלייה של 12% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-387 מיליון שקל. הרווח התפעולי עלה ב-13% ל-35 מיליון שקל, ובשורה התחתונה הרווח הנקי עלה ב-10% לכ-25 מיליון שקל.

סאני תקשורת  דיווחה על עלייה של 4.4% בהכנסות הרבעון השני של השנה ל-330 מיליון שקל. ה-EBITDA הסתכמה ב-21.7 מיליון שקל. כמו כן, סאני דיווחה על חידוש ההסכם מול סמסונג העולמית.

06:00

המסחר בבורסת ת"א ייפתח הבוקר על רקע הסגירה המעורבת אתמול בת"א, והשיאים החדשים שנרשמו אמש בוול סטריט.  

אתמול ננעל יום המסחר בתל אביב במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 איבד 0.2%, ת"א בנקים השיל 0.3% ומנגד ת"א 90 עלה ב-0.6%.

מגזר התקשורת צפוי להמשיך לרכז היום עניין, לאחר שאתמול בלטו צמד מניות הסלולר סלקום  ופרטנר  בצד החיובי ללא דיווח מצד החברות; ככל הנראה המשקיעים מקווים לתוצאות חיוביות שיציגו צמד החברות לרבעון השלישי של השנה. סלקום זינקה בכ-20%, פרטנר זינקה ב-10.6%, חלל תקשורת  ניתרה ב-9%, אינרום  ב-6.7%, גילת  ב-6.6%.

המדדים בוול סטריט סגרו אמש את יום המסחר בשיאים חדשים, לאחר שרשמו עליות קלות בלבד. זאת לאחר הדיווח שלפיו בכירי ממשל סיניים גילו פסימיות לגבי האפשרות לסגירת עסקת סחר מול ארה"ב, שהקשה על המדדים לעלות, ושלח את המשקיעים לחפש השקעות בטוחות. תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים נפלה ל-1.8%, והחוזים על הזהב עלו ב-0.2%. 

מדד דאו ג'ונס עלה ב-31 נקודות, או 0.1%, ל-28,036.22 נקודות. ה-S&P 500 התקדם ב-0.05% והנאסד"ק הוסיף 0.1%.

עוד כתבות

בנימין נתניהו בועדת הכספים, השבוע / צילום: דני שם טוב- דוברות הכנסת

בדרך לתקדים היסטורי? תקציב המדינה מגיע לבג"ץ בצל הביקורת החריפה

בג"ץ קבע כי על הממשלה והכנסת להסביר את חוקיות "פשרת האוזר" שאפשרה את דחיית אישור התקציב ומנעה הליכה נוספת לבחירות • איך בג"ץ יכול להתערב בחוק יסוד, למה ההרכב הורחב, ומה המשמעויות? • בעזרת מומחי משפט, גלובס עושה סדר

חמי רודנר בהופעה במגדלי הים התיכון / צילום: אודי גורן

הכירו את ההופעות הכי טובות שאתם לא מוזמנים אליהן

כשקיסריה ושוני סגורים ואולמות ההזאפה מעלים אבק, המופעים הכי לוהטים קורים בבתי הדיור המוגן ● בקפסולות, באוויר הפתוח או מהמרפסת - אמני ישראל מרקידים את בני הגיל השלישי, עם חוזים שיכולים להגיע גם ל־20 הופעות לסיבוב ● רמי קליינשטיין: "אני לא רגיל לקהל שמתיישב במקומות על השעון"

בניין נטוש בחיפה / צילום: ויטלי דותן לובוב

"הזנחה גוררת הזנחה": אתר אינטרנט חדש ימפה את המבנים הנטושים בארץ

במדינת ישראל יש 170 אלף דירות עזובות - ואלה רק הרשומות • ויטלי דובוב דותן הקים אתר ליצירת מאגר מידע על המבנים הנטושים: "בניין זה לא מוצר כלכלי פרטי. מרגע שהוא עומד במרחב הציבורי הוא משפיע על סביבתו"

אתר שאיבת נפט באיראן / צילום: ראהיב הומוודני, רויטרס

גורמי מודיעין לניו יורק טיימס: ישראל אחראית לחיסול אבי תוכנית הגרעין האיראנית

לפי הניו יורק טיימס, שלושה גורמי מודיעין אמרו כי ישראל אחראית לחיסולו של פחריזאדה, וכי לא עדכנה את הממשל האמריקאי טרם הפעולה ● מפקד משמרות המהפכה הבטיח כי איראן תנקום על כל פגיעה באנשיה

הדמיית סילון אנרגיה הנע דרך חומר במהירות שקרובה למהירות האור. מחקר של פרופ' אהוד נקר מאוני' ת"א / צילום מתוך התערוכה "היופי במדע"

גם המדע רוצה להיות יפה: כך משפיעה האסתטיקה על חוקרים

מה נחשב בעיני מדענים יפה, ומדוע הוויזואליזציה של הביג דאטה עשויה לשנות את מה שאנחנו חושבים על ידע ● תערוכה בשם "היופי של המדע", שהוצגה לאחרונה באקדמיה הלאומית בירושלים, מעלה מחדש שאלות לא פתורות

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

וול סטריט חזרה לבלאק פריידיי: מודרנה זינקה ב-16%, הביטקוין מתחת ל-17 אלף ד'

נעילה חיובית באירופה לאחר שבצרפת פורסמו נתוני צמיחה מעודדים ● רווחי החברות התעשייתיות בסין זינקו ב-28.2% בחודש אוקטובר ● הערב יסתיים המסחר בניו יורק בשעה 20:00 (שעון ישראל) לאחר שאתמול לא התקיים מסחר

חנות של טופשופ / צילום: רויטרס, Tim Wimborne

״הבעלים של טופשופ על סף קריסה בתוך ימים ספורים״

לפי דיווח ברשת סקיי ניוז קבוצת ארקדיה שבבעלות פיליפ גרין עשויה למנות כונס נכסים כבר ביום שני הקרוב ● לדברי גורם בתעשיית הקמעונאות הקריסה הפכה לבלתי נמנעת, לאחר ששיחות עם מספר גופים פיננסיים בניסיון לגייס הלוואת חירום של 30 מיליון ליש"ט הסתיימו ללא הצלחה

היועמ”ש, ד”ר אביחי מנדלבליט / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

מנדלבליט לבג"ץ: יש להוציא צו על תנאי ולחייב את השר אוחנה למנות מפכ"ל

היועמ"ש אביחי מנדלבליט חזר על עמדתו בבג"ץ נוסף למינוי מנכ"ל קבוע לפיה - "הסכמות ומחלוקות קואליציוניות אינן יכולות לגבור על חובת הממשלה והגורמים המוסמכים לפעול לאיוש משרות בכירות במינוי קבע"

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

"מעולם לא היה כדבר הזה": התקלה בבורסה - במערכת הפצת המידע

תקלה חריגה בבורסה שהחזירה את שערי המסחר לרמה של לפני הפתיחה הבוקר העלתה ספקולציות בשוק על מתקפת סייבר ● מהבורסה נמסר בתגובה: "מדובר בתקלה הקשורה רק למערכות הפצת המידע ולא למערכות המסחר" ● יו"ר רשות ני"ע ענת גואטה דורשת מהבורסה "דוח מפורט בנושא, לאחר שיתבצע תחקיר"

חברת טבע / צילום: רויטרס

האיחוד האירופי קנס את טבע ב-60.5 מיליון אירו בשל פגיעה בתחרות

האיחוד קנס את חברת התרופות בשל הסכם שחתמה עם חברת ספלון לפני רכישתה, שהוביל לעיכוב בכניסת תחרות גנרית

ח"כ מנסור עבאס / צילום: דוברות רע"מ

המפרק הלאומי: אחרי כחול לבן וקדימה, נתניהו סודק גם את הרשימה המשותפת

נתניהו למד את הלקח מבחירות 2019 בהם "חוק המצלמות" דווקא העצים את כוחה של הרשימה המשותפת, ובמקום זה הוא מנסה בכל כוחו לפצל אותה, בדיוק כפי שעשה למפלגות רבות לפניה • וגם: מרצ מחפשת זכות קיום, בזמן שחבר הכנסת יאיר גולן מאיים עליה מבפנים

דואר ישראל. ממתינים / צילום: שלומי יוסף, גלובס

הקורונה פגעה קשה בדואר ישראל: הפסד של 68 מיליון שקל ברבעון

הכנסות ברבעון השלישי ירדו ב-11% ● ההפסד בתשעת החודשים הראשונים הסתכם ב-230.7 מיליון שקל, לעומת רווח בתקופה המקבילה ● היו"ר חזי צאיג: "רואים התחלה של התאוששות בעקבות התגברות הקניות אונליין"

מנכל אל על אביגל שורק / צילום: יח"צ

הוקפץ לקוקפיט: הכירו את אביגל שורק, מנכ"ל אל על החדש

הידיעה על מינויו של אביגל שורק למנכ"ל אל על התקבלה השבוע בחברה בהלם מוחלט ● עם זאת, הבעלים החדש אלי רוזנברג ביקש מלכתחילה למנות לחברת התעופה מנכ"ל מארה"ב ● "הוא מוכשר ומהיר מחשבה", אומר גורם שהיה קשור לחברת דלק US שממנה מגיע שורק

מלי מרגליות / צילום: יחצ

מיהם עשרת המועמדים שמהם יבוא היו"ר הבא של קבוצת כלל?

בתחילת ינואר יכריעו בעלי המניות בין המועמדים: אבי קנובל, ורדה אלשיך, מלי מרגליות, חיים סאמט, מיה ליקוורניק, רון טירה אוסאמה חסן, יגאל בר יוסף, איציק הורוביץ ושמואל שורץ ● בניגוד להערכות קודמות: אייל לפידות לא יתמודד על התפקיד

השלט של קניון שבעת הכוכבי / צילום: כדיה לוי, גלובס

דווקא בבלאק פריידיי? הקניונים שישתתפו בפיילוט וייפתחו כבר היום

הקניונים באם הדרך, שבעת הכוכבים, קניון שרונים, לב המפרץ, ארנה נהריה, קניון מבנה נוף הגליל ועוד יוכלו להיפתח מיידית בהתאם להוראות הממשלה

חנויות סגורות בקניון דיזנגוף סנטר. סגר סבב ב' / צילום: כדיה לוי, גלובס

פארסת הקניונים הגדולה: כך יוחלט בחצות מי ייפתח מחר

בשעה 23:59 צפויה להסתיים ההרשמה להגרלה שתקבע מי הם הקניונים שזכאים להיפתח מחר בבוקר במסגרת הפיילוט שקבע קבינט הקורונה ● אותם תשעה זוכים מאושרים יקבלו גושפנקא מהממשלה לציין מחר את חגיגות הבלאק פריידי למרות הגבלות הקורונה

הצפות בגוש דן / צילום: מתוך יוטיוב

הצפות ברחבי הארץ: כיבוי והצלה חילצו לכודים, נזק כבד לתשתיות ורכוש

עד לשעות הצהריים המוקדמות, טיפלו כוחות הכיבוי וההצלה ב-140 אירועי הצפות, הכוללים בתים, מרתפים, חניונים תת קרקעיים ורכבים

אופירה אסייג / צילום: רונן אקרמן יח"צ

הכללים הבסיסיים נשכחו. ואז הגיעה אופירה אסייג

תקשורת המיינסטרים נכנעה ברובה לסטנדרטים עיתונאיים רופסים והתרגלה להנהן לראשים מדברים שמדקלמים דפי מסרים ● השפה הבוטה שלה אולי מטעה, אבל אסייג עובדת בשביל הצופים

יפתח רון טל / צילום: יוסי וייס חברת החשמל

ירידה בהכנסות חברת חשמל לכ-7.4 מיליארד שקל ברבעון השלישי

עלות צריכת הדלקים נפלה ב-27% בין היתר בשל הירידה במחירי הדלקים שנבעה בעיקר מרכישת גז טבעי משדה לוויתן במחירים נמוכים משמעותית ממחירי חוזה תמר משנת 2012

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד / צילום: תמונה פרטית

נתניהו נפגש עם בר-דוד ברקע המשבר הפוליטי בין כחול לבן לליכוד

בזמן שבין בר דוד ושר האוצר ישראל כ"ץ לא נערכה פגישה בשל המתיחות בין השניים, נפגש היום יו"ר ההסתדרות עם ראש הממשלה ● בין הנושאים שעלו בפגישה התמקדו השניים גם בצורך בחיזוק התעשייה הישראלית