גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

המסחר בת"א ננעל בעליות: גזית גלוב קפצה לאחר העלאת תחזיות

מדד ת"א 35 עלה ב-0.4%, ת"א 125 הוסיף 0.5%, ות"א 90 טיפס ב-0.9% ● עונת הדוחות נמשכת: ערך פיננסים עלתה על רקע הנפקה באפסייד, ויקטורי התחזקה וחילן נחלשה ● מלם תים דיווחה על עלייה של 19% בהכנסות הרבעון ל-522 מיליון שקל

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

יום המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום (ג') בעליות שערים: מדד ת"א 35 עלה ב-0.4%, מדד ת"א 125 הוסיף 0.5%, ומדד ת"א 90 טיפס ב-0.9%.

מדד הנדל"ן עלה ב-1.4% בהובלת גזית גלוב  שקפצה ב-6%, לאחר פרסום דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה, בהם העלתה תחזיות. במקביל הודיעה החברה על תוכנית לרכישה עצמית של מניות בהיקף של עד 250 מיליון שקל.

מניית טבע עלתה ב-5.5%, במקביל לעלייה של כמעט 4% שרושמת מניית החברה בניו יורק.

15:00

יום המסחר השלישי לשבוע מתנהל בנטייה חיובית. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על מגמה חיובית הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם, וזאת על רקע רמות השיא סביבם נסחרים המדדים המובילים האמריקאיים, כשבשלב הנוכחי נראה כי פחתו במעט חששות המשקיעים מהמשך מלחמת הסחר הנמשכת בין ארה"ב לבין סין, וכן כי הם שואבים עידוד מנתוני המאקרו.

למרות זאת, אנליסטים שהתייחסו למצב השוק האמריקאי ציינו כי האפסייד הגלום בשוק המנייתי בארה"ב נראה בשלב הנוכחי כמוגבל, בשל חוסר הוודאות היחסי לגבי המשך הפעילות הכלכלית.

בצד החיובי במדד ת"א 35, מניית גזית גלוב קופצת בכ-5%, על רקע פרסום דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה, ובמקביל אליהם הודיעה החברה על תוכנית לרכישה עצמית של מניות בהיקף של עד 250 מיליון שקל.

עוד בצד החיובי של המדד המוביל, מניית שופרסל מטפסת בכ-3% במחזור מסחר ער, ומניות מליסרון  ועזריאלי קבוצה  מתחזקות בכ-2%.

בצד השלילי של ת"א 35 מניית טאואר  נחלשת בכ-1%-1.5%.

עוד בין המניות המגיבות לתוצאותיהן הכספיות, זו של חילן  צוללת בכ-5%-6% ולעומתה מלם תים  קופצת בכ-8%-10%. מניית ערד , בעלת השליטה במלם-תים, מטפסת בכ-5%, ומניית ויקטורי , שפרסמה אתמול את הדוחות הרבעוניים, קופצת בכ-6%.

עוד במסחר, מניית סלקום  קופצת בכ-5% בהמשך לזינוק של 21% שרשמה אתמול, ללא דיווח מצידה או פרסומים לגבי שוק התקשורת, ואחרי ירידות חדות מהן היא סובלת מתחילת השנה. מניית המתחרה פרטנר , ש"הסתפקה" אתמול בקפיצה של כ-11%, עולה בעוד כ-1%.

מניית פרוטליקס  צוללת בכ-10% ובכך מתקנת חלקית זינוק של 39% שרשמה אתמול בעקבות הודעת החברה בקשר לקבלת אישור FDA (מינהל התרופות והמזון האמריקאי) למוצר שהיא מפתחת.

חברת כן פייט ביופרמה  דיווחה על קבלת פטנט לטיפול בתרופה בהפרעות תפקוד מיני, ומנייתה קפצה בכ-15%. מניית קמהדע  מרכזת מחזור מסחר גדול מהרגיל, בו התחזקה בכ-1%.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום יציבות ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה שלילית.

12:00

יום המסחר השלישי לשבוע זה בבורסה המקומית מתנהל בעליות שערים, בדומה לסנטימנט החיובי מעבר לים, שם החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים על המשך העליות גם היום. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.4%, ת"א 90 עולה ב-1.1%, ומדד הבנקים משיל 0.1% מערכו.

קבוצת שירותי ה-IT מלם תים  דיווחה על עלייה של 14.7% בהכנסות ב-9 החודשים הראשונים של השנה ל-1.62 מיליארד שקל. ברבעון השלישי לבדו עלו הכנסותיה ב-19% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-522 מיליון שקל.

10:40

לאחר זינוק של 20% אתמול, מנייתה של סלקום  ממשיכה לטפס וקופצת ב-6.6% מבלי שהחברה הוציאה הודעה כלשהי. פרטנר , שזינקה אתמול ב-10%, מטפסת גם היא ומוסיפה כ-2.5% לערכה.

גזית גלוב  עולה ב-5% לאחר הדוחות ולאחר שהחברה העלתה את התחזיות ל-FFO לשנה כולה. התחזית העדכנית היא ל-FFO בטווח של 601-590 מיליון שקל, לעומת תחזית קודמת בטווח של 592-577 מיליון שקל. החברה החליטה בנוסף על חלוקת דיבידנד של 1.72 שקלים למניה ב-2020.

מניית נורסטאר  עולה ב-6%, ננו דיימנשן  מזנקת ב-10%, ערך פיננסים  עולה ב-9.5%, אופיסי אנרגיה קופצת ב-3.5%.

ערך פיננסים  הודיעה על גיוס של 7.2 מיליון שקל באמצעות הקצאת 179 אלף מניות שיהוו 9.99% מהחברה (6.56% בדילול מלא) לפי מחיר של 40 שקל למניה - פרמיה של 21% על מחיר הבסיס הבוקר. המניות המוקצות נמצאות בחסימה למשך שנתיים.

המדדים התל אביב ממשיכים במומנטום החיובי, כך מדד ת"א 35 עולה ב-0.3%, ת"א 90 מטפס ב-0.8%, ומדד הבנקים עולה ב-0.1%.

09:45

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב מטפסים בפתיחת המסחר בהמשך לשיאים שנקבעו אמש (ב') בוול סטריט בעליות מתונות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.1%, ת"א 90 מטפס ב-0.4%, ומדד הבנקים עולה ב-0.1%.

גזית גלוב  דיווחה על גידול של 4.8% ב-NOI ברבעון השלישי, ועלייה של 26% ב-FFO למניה (בנטרול FCR, ריג'נסי והשפעת שערי מט"ח).

חילן  דיווחה על תוצאות הרבעון השלישי של השנה, ורשמה עלייה של 12% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-387 מיליון שקל. הרווח התפעולי עלה ב-13% ל-35 מיליון שקל, ובשורה התחתונה הרווח הנקי עלה ב-10% לכ-25 מיליון שקל.

סאני תקשורת  דיווחה על עלייה של 4.4% בהכנסות הרבעון השני של השנה ל-330 מיליון שקל. ה-EBITDA הסתכמה ב-21.7 מיליון שקל. כמו כן, סאני דיווחה על חידוש ההסכם מול סמסונג העולמית.

06:00

המסחר בבורסת ת"א ייפתח הבוקר על רקע הסגירה המעורבת אתמול בת"א, והשיאים החדשים שנרשמו אמש בוול סטריט.  

אתמול ננעל יום המסחר בתל אביב במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 איבד 0.2%, ת"א בנקים השיל 0.3% ומנגד ת"א 90 עלה ב-0.6%.

מגזר התקשורת צפוי להמשיך לרכז היום עניין, לאחר שאתמול בלטו צמד מניות הסלולר סלקום  ופרטנר  בצד החיובי ללא דיווח מצד החברות; ככל הנראה המשקיעים מקווים לתוצאות חיוביות שיציגו צמד החברות לרבעון השלישי של השנה. סלקום זינקה בכ-20%, פרטנר זינקה ב-10.6%, חלל תקשורת  ניתרה ב-9%, אינרום  ב-6.7%, גילת  ב-6.6%.

המדדים בוול סטריט סגרו אמש את יום המסחר בשיאים חדשים, לאחר שרשמו עליות קלות בלבד. זאת לאחר הדיווח שלפיו בכירי ממשל סיניים גילו פסימיות לגבי האפשרות לסגירת עסקת סחר מול ארה"ב, שהקשה על המדדים לעלות, ושלח את המשקיעים לחפש השקעות בטוחות. תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים נפלה ל-1.8%, והחוזים על הזהב עלו ב-0.2%. 

מדד דאו ג'ונס עלה ב-31 נקודות, או 0.1%, ל-28,036.22 נקודות. ה-S&P 500 התקדם ב-0.05% והנאסד"ק הוסיף 0.1%.

עוד כתבות

נתניהו וריבלין / צילומים: איל יצהר ורויטרס

המתווה שלא היה: איך הפיל הליכוד על ריבלין הצעה לרוטציה

במערכת הפוליטית שוב עולות הקריאות לכבד את "מתווה הנשיא", וחוזרת המנטרה: שנה-שנתיים-שנה • אלא שריבלין מעולם לא הזכיר רוטציה ולא הציע שנתניהו ישוב לשנת הכהונה הרביעית • כיצד נולד הספין, איך הוא התגלגל, ואיך נראית רוטציה אמיתית? ● המשרוקית של גלובס

בנימין נתניהו / צילום: חיים צח לעמ

נתניהו: דנתי עם פומפיאו בנושא סיפוח בקעת הירדן. האם זה באמת קרה?

ראש מחלקת המזרח התיכון, דייויד שנקר: נתניהו לא העלה את הנושא בפני פומפיאו

אליזבת וורן, ג’ו ביידן וברני סנדרס / צילום: רויטרס

זאת הכלכלה, טמבל: הדמוקרטים נערכים לתת פייט לטראמפ

סגן הנשיא לשעבר, הסוציאליסט המהפכן והפרופסורית למשפטים: המועמדים העיקריים בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית נאבקים על כרטיס הכניסה למרוץ הנשיאותי נגד טראמפ, בבחירות שייסובו סביב הכלכלה ויותירו בסופן את אמריקה מותשת ומפוצלת כפי שלא הייתה מאז מלחמת האזרחים

הפגנות בבגדאד נגד השלטון / צילום: רויטרס

צרות לטהרן גם ממערב: ההמונים בעיראק סימנו את האחראים לכאוס

הצרות של איראן בימים האחרונים אינן רק בתוך המדינה ● המפגינים בעיראק רואים בטהרן כאחראית עיקרית למצבם הקשה ● שריפת הקונסוליה האיראנית בעיר נג'ף שמדרום לבירה בגדד, סימלה את האשמה הזו

מאי שוחט  / צילום: רמי זרנגר, יח"צ

"ניסינו לעשות לירקנים מה ש-Gett עשו לנהגי המוניות": ראיון עם היזמת שגייסה מיליונים בגיל 33

כבת לדור המילניאלס, מאי שוחט, מייסדת-שותפה של שוקיט, מיזם אונליין לשיווק פירות וירקות, מאמינה באקסטטיות קיומית ● "הקפיצות שלי הן מסע למצוא את המקום שהכי מתאים לי", היא אומרת ל"ליידי גלובס", אחרי שהצליחה לגייס מיליוני דולרים משתי קרנות הון-סיכון ● ליידי גלובס

ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון / צילום: דני מולושוק, רויטרס

אמזון תפתח משרדים במערב מנהטן; תעסיק למעלה מ-1,500 עובדים

הדיווח מגיע אחרי שבתחילת השנה אמזון ביטלה את פתיחת HQ2 בקווינס, וזאת בעקבות ביקורת ציבורית על הטבות המס שענקית הקמעונאות קיבלה בתמורה לפתיחת המטה בניו יורק ● עוד דווח כי פייסבוק נמצאת גם היא במגעים לשכור שטחי משרדים גדולים במערב מנהטן

בנימין נתניהו / צילום: רויטרס

בין מצודת זאב לקריה: היום שבו גיבש נתניהו את הקמפיין לבחירות

עם סיגר בפה ובקשב רב, האזין נתניהו ביום שלישי לפעילי ליכוד במצודת זאב וגם הבטיח להם כי הימין ישיג 60 מנדטים בבחירות הבאות • משם הוא עבר למשרד הביטחון בקריה לפגישה קצרצרה עם גנץ, שנועדה לצורכי הקמפיין בלבד: מו"מ לא התנהל שם

פרויקט תמ"א 38 בראשל"צ / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מי רשאי לדרוש להפעיל את הבוררות בהסכמי תמ"א 38

האם צריך שכל בעלי הדירות יסכימו על מנת להפעיל את המנגנון, או שמספיק שרק חלק מהם יבקשו לעשות זאת?

צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

מפלצת משוכללת של ארס והרס בגודל מילימטר וחצי: נמלת האש משתלטת על ישראל

נא להכיר: נמלת האש היא מפלצת משוכללת של ארס והרס בגודל מילימטר וחצי ● אוכלת כול, שוחה, עפה וזורעת חורבן בעולם ● המומחים מזהירים: כל נקודה בישראל תהיה נגועה בהן

גלעד אלטשולר / צילום: איל יצהר

2019 הייתה שנה טובה לבתי ההשקעות - ובעיקר לאלטשולר שחם

בית ההשקעות, שהנפיק השנה בהצלחה את חברת הגמל שלו, מציג רווחים אדירים של 213 מיליון שקל מתחילת השנה - ונהפך לבעל היקף הנכסים השני בגודלו בשוק ההון הישראלי

אפרת סלע איתמר / צילום: איל יצהר

"תוך שבוע היו לנו 40 אלף נרשמים. טובי המשפיענים רצו אלינו"

פורטפוליו עם אפרת סלע איתמר, מנכ"לית ומייסדת The Leaders, על הישגיות, ניהול מותג והשפעה ברשתות

שי באב"ד / צילום: יונתן בלום, גלובס

"יש לנו אפס ציפיות מהמנהיגים שלנו": שי באב"ד רוצה שתדעו מה הוא עשה באוצר

שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר, בראיון אישי ● על הילדות בהרצליה בבית דתי, על הסב הדומיננטי, על המינוי למנכ"ל "צים ישראל" בגיל 31, על ההתקדמות המהירה במגזר הציבורי, על ההצטרפות לרשימת כולנו לכנסת ועל הבוס, השר כחלון: "בתקופתו נעשו דברים שלא נעשו עשרות שנים"

נכנסים הביתה / צילום: איתי בנית

משחקי חום וקור: הבית במרכז שמציג תפיסות עיצוב מנוגדות תחת קורת גג אחת

המעטפת החיצונית של הבית במרכז הארץ תוכננה בסגנון אירופי קלאסי, בעוד הוויזואליה הפנימית היא אקלקטית ● "האתגר המרכזי היה ליצור מרחב מגורים כפרי בלב סביבה אורבנית", מסבירות האדריכליות שרה ונירית פרנקל

הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר

עליות בבורסה בתל אביב; אפי נכסים מזנקת ב-7.2%, דלק רכב קופצת ב-11%

מגה אור השתתפה בהנפקה של אפי נכסים כשרכשה מניות ב-83 מיליון דולר ● שיכון ובינוי הגישה הצעה לרכישת השליטה בתהל ● גיל אגמון הגיע להסכמות עם קבוצת דלק לרכישת מניות דלק רכב

אמיר אוחנה, שלמה (מומו) למברגר, אביחי מנדלבליט / צילומים: רפי קוץ, לשכת עורכי הדין

משפט שלמה של אוחנה ומנדלבליט: העימות של שר המשפטים והיועמ"ש על ממלא-המקום של שי ניצן

אמיר אוחנה מאמין ששלמה למברגר יכול לכהן כמ"מ פרקליט המדינה ● אבל למברגר הוא המועמד המועדף של היועמ"ש, ולאוחנה חשוב להראות שהוא הבוס ● למה ליאת בן-ארי לא מועמדת להחליף את שי ניצן? יכול להיות שהתשובה נמצאת בכלל אצל בודהא ● פרשנות

תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינוי / צילום: אלון רון

מתחרה בפימי: שיכון ובינוי מציעה לרכוש את השליטה בתהל

שיכון ובינוי הגישה הצעה לרכישת השליטה בתהל באמצעות השקעה של עד 40.1 מיליון דולר ● החברה בניהולו של איל לפידות תעמיד לתהל הלוואה של 11.95 מיליון דולר למשך שנתיים, שתהיה המירה ל-49.9% ממניות תהל, מה שמשקף לה שווי של 12 מיליון דולר לפני הכסף

צילום האלבום

"9" של האחיות כרקוקלי: מרקיד וקולי

"9" של האחיות כרקוקלי עונה על כל כללי הז'אנר, אבל לא מצליח לפרוץ את גבולותיו

גיל אגמון / צילום: איל יצהר

גיל אגמון מגדיל את ההחזקה בדלק רכב, המניה מזנקת

העסקה צפויה להתבצע בימים הקרובים לפי במחיר של 19.27 שקל למניה ● מדובר באפסייד של כ-20% על מחיר השוק הבוקר בבורסה בתל אביב

יולי אדלשטיין / צילום: דוברות הכנסת

ח"כ עמר בר-לב מנסה לגייס 61 חתימות להמלצה על יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין

חבר הכנסת מהעבודה-גשר אמר באירוע שבתרבות: צריך הרבה אומץ במפלגות השונות בשביל להבין שאולי זאת האפשרות היחידה שתמנע מאיתנו את הבחירות השלישיות – ולוותר על הרבה אגו" ● במקביל, נודע שמאחורי הקלעים אדלשטיין קיבל פניות להקמת מממשלה בראשותו

מייגן מרקל  / אינפוגרפיק: גטי אימג'ס

"כולנו יצורים פצועים שצריכים להירפא”

היא הואשמה בצביעות ובקפריזיות, בהעכרת היחסים עם משפחת המלוכה הבריטית, ובתרומה לקרע בין הנסיכים וויליאם והארי ● על רקע ההתנפלות עליה, קיבלה מייגן מרקל תמיכה בלתי צפויה דווקא מ-72 חברות פרלמנט מרחבי הקשת הפוליטית, שהתאחדו להגן עליה מפני התקשורת ● עכשיו היא משקיעה בבניית נוכחות גלובלית ● קווים לדמותה של מנהיגות נשית מזן חדש