גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

בורסות וול סטריט ננעלו ללא שינוי מהותי; מניית טבע צנחה בכ-5% ללא דיווח מצד החברה

המדדים בוול סטריט ננעלו סביב רמת הפתיחה ● נעילה שלילית באירופה, מלבד מדד הקאק הצרפתי ● מניית גלנקור נפלה ב-9% בלונדון בצל חקירה וחשד לשוחד ● ההזמנות ממפעלים בארה"ב בחודש אוקטובר האחרון עלו ב-0.3%, אך הנתון לספטמבר עודכן מטה

סוחר בבורסת ניו יורק / צילום: רויטרס, ברנדן מקדרמיד
סוחר בבורסת ניו יורק / צילום: רויטרס, ברנדן מקדרמיד

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל ללא שינוי מהותי, ולאחר העליות אתמול המדדים המובילים סגרו את היום סביב רמת הפתיחה. הנאסד"ק ננעל ללא שינוי, מדד S&P 500 הוסיף 0.1% לערכו.

חברת הנפט הסעודית הממשלתית ארמקו הסעודית הלילה 25.6 מיליארד דולר, במה שנרשם כהנפקה הציבורית הגדולה ביותר בהיסטוריה. החברה גייסה 3 טריליון מניות לפי שווי של 32 ריאל, מה שמשקף לה שווי שוק של 1.7 טריליון דולר.

21:00

המסחר בוול סטריט מתנהל ביציבות בהמתנה לעדכונים מהמגעים בין סין וארה"ב להגעה להסכם, כאשר בעוד 10 ימים אמורה להיכנס לתוקפה העלאה נוספת של מכסים מצד ארה"ב. 

וויאקום-CBC, החברה המוזגת, עולה בכ-3% על רקע השלמת המיזוג לחברה שמבקשת לייצר תחרות לספקיות תוכן כמו דיסני, אפל ואמזון.

מורגן סטנלי  הוריד המלצה למנייתה של אטסי (Etsy) שצופה האטה במכירות. המניה יורדת בכ-1.5%.

ישראליות בוול סטריט

מניית טבע  הישראלית צונחת ב-5% מתחת לרמה של 10 דולרים למניה, וזאת ללא דיווח כלשהו מצד החברה.

ורינט  מזנקת בהמשך להודעתה של החברה על פיצול לשתי חברות.

18:37

בורסות אירופה ננעלו בירידות, מלבד הקאק הצרפתי שנסגר ללא שינוי. מדד הדאקס הגרמני איבד 0.6%, הפוטסי השיל 0.7% מערכו. 

טיפאני  שנרכשה על ידי לואי ויטון דיווחה על תוצאות חלשות לרבעון בצל ירידה בהכנסות שנפגעו כתוצאה מהוצאות נמוכות יותר של תיירים זרים בארצות הברית ובהונג.

מנייתה של קבוצת הכרייה והסחר בסחורות גלנקור  נפלה ב-9% בלונדון על רקע חקירה שנפתחה נגד החברה על ידי הרשויות בבריטניה, וזאת בחשד לשוחד בשדרת הניהול של קבוצת גלנקור, עובדיה, סוכנים ואנשים הקשורים להם. חברת הענק הודיעה בהצהרה כי היא תשתף פעולה עם החקירה.

17:15

המסחר בניו יורק עבר לטריטוריה האדומה לאחר פרסום נתוני ההזמנות ממפעלים בארה"ב בחודש אוקטובר האחרון. אלו עלו ב-0.3%, בדומה לתחזיות, אך הנתון המעודכן לחודש ספטמבר עודכן מטה מירידה של 0.6% לירידה תלולה יותר בהזמנות בשיעור של 0.8%. 

מפגש פסגת מפיקות הנפט החברות באופ"ק החל היום בווינה ולפי הדיווחים הראשוניים, רוסיה וסעודיה ממליצות על קיצוץ קצב הפקת הנפט ב-500 אלף חביות ביום. מדובר בהצעה הגבוהה מזו שדיבר שר האנרגיה העיראקי ביום שלישי. מחיר הנפט מטפס כעת ב-0.2% ונסחר מעל ל-58.5 דולר.

מנייתה של ביוליין  הישראלית צונחת בכ-20% לאחר הדיווח על תוצאות הניסוי הקליני רב-מרכזי שלב 2a להערכת הבטיחות והיעילות של BL-8040 (מעכב CXCR4) בשילוב pembrolizumab וכימותרפיה בחולים עם סרטן לבלב גרורתי. שילוב התרופות נמצא לרוב סביל לשימוש, עם פרופיל בטיחות שתואם את זה של כל אחד מרכיבי השילוב בנפרד, כך דיווחה החברה, אך 15 תופעות לוואי רציניות דווחו על ידי 10 חולים, ושני חולים הפסיקו את הניסוי כתוצאה מהן. 

16:35

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות זה היום השני ברציפות על רקע אופטימיות סחר בהמשך לדיווח אתמול ב"בלומברג", ולפיו ארה"ב וסין קרובות להסכם ראשוני. מאוחר יותר אמר הנשיא טראמפ כי הוא מאמין ששיחות הסחר עם בייג'ינג מתקדמות טוב מאד. לשני הצדדים יש 10 ימים להגיע להסכמות לפני העלאת המכסים הצפויה מצד ארה"ב.

מדד הנאסד"ק עולה ב-0.15%, הדאו ג'ונס ללא שינוי ומדד S&P 500 גם הוא ללא שינוי.

דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב ירדו ב-203 אלף, מתחת לתחזיות השוק שצפו ירידה של 215 אלף דרישות.

14:00

נמשכות העליות בבורסות אירופה, למעט בורסת לונדון שנסחרת סביב רמות הפתיחה. מדד סטוקס אירופה 600  מתחזק ב-0.5%. עליות נרשמות החוזים העתידיים בארה"ב.

התחזקות הליש"ט עקב אופטימיות לקראת הבחירות בבריטניה מכבידה על חברות רב-לאומיות הנסחרות בלונדון, כגון אסטרה-זנקה , שרוב הכנסותיהן מגיעות מחוץ למדינה.

מניית יצרנית הז'קטים האיטלקית מונקלר מזנקת ביותר מ-10%, לאחר דיווח כי בעלת מותגי היוקרה הצרפתית קרינג מתכננת לרכוש אותה.

כלכלת גוש האירו צמחה בשיעור צנוע ברבעון השלישי. התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) ב-19 המדינות החברות בגוש עלה ב-0.2% ברבעון, בהתאם לציפיות ובאותו שיעור כמו ברבעון הקודם.

המכירות הקמעוניות באוקטובר צנחו ב-0.6%, צניחה של פי 2 מהציפיות. במונחים שנתיים נרשמה עלייה קלה של 1.4%. הצניחה החודשית הייתה החדה ביותר ב-2019.  

 11:15

המסחר באירופה מתנהל בעליות שערים ומדד סטוקס אירופה 600  מטפס בכ-0.3%. ירידות קלות נרשמות בלונדון , ומדד דאקס  בפרנקפורט משייט סביב רמות הפתיחה.

אחד המגזרים הבולטים בעליות הוא מוצרים לבית, בעקבות דיווח כי Kering  שוקלת לרכוש את המותג האיטלקי MONCLER , שמנייתה מטפסת בשיעורים דו-ספרתיים.

בהודעה משותפת של מנהיגי נאט"ו אתמול נאמר כי הברית הטרנס-אטלנטית תעמוד מאוחדת כנגד איומים מרוסיה ומסין. ההצהרה באה לאחר יומיים של פגישות אינטנסיביות בלונדון, שהתאפיינו במחלוקות על תפקיד הארגון.

בשוק המטבעות מזנקת הליש"ט לשיא של שבעה חודשים, על רקע ציפיות כי הבחירות הקרבות בבריטניה ימנעו מצב שבו לאף אחת מהמפלגות לא יהיה רוב מוחלט. המטבע עלה היום ב-0.3% מול הדולר לשער של 1.13141 דולר.

חברת Ryanair  הודיעה אתמול כי היא מקצצת את תחזיות תנועת הנוסעים שלה, ואילו דיילי מייל אנד ג'נרל טראסט  דיווחה על צניחה ברווח לפני מס בשנה הפיסקאלית 2019.

ההזמנות במפעלים בגרמניה צנחו ב-0.4% באוקטובר, ובהמשך יתפרסמו נתוני התעסוקה והתמ"ג בגוש האירו.

מנהיגי אופ"ק צפויים להתחיל את יום השיחות הראשון שלהם בווינה.

המשקיעים מצפים לקיצוצים עמוקים יותר בהיצע הנפט מאוחר יותר השבוע.       

10:15

בורסות אירופה פתחו את המסחר בעליות שערים, על רקע ההתפתחויות בחזית הסחר, נתונים כלכליים ופגישת אופ"ק. 

הזמנות המפעלים בגרמניה הצביעו באוקטובר על ירידה של 0.4%, לעומת צפי לעלייה של 0.3% ולעומת עלייה של 1.5% בחודש הקודם.

בספרד נרשמה באוקטובר ירידה של 1.3% בקצב השנתי של הייצור התעשייתי, לעומת צפי לירידה של 0.5% ולעומת עלייה של 0.8% בחודש הקודם. 

בורסות אסיה ננעלו בעליות. בורסת טוקיו הוסיפה 0.7%. בשנחאי ובשנזן נרשמו בסיום עליות של 0.7 ו-1.15% בהתאמה, ומדד הנג סנג בהונג קונג הוסיף קרוב ל-0.6%. בורסת אוסטרליה עלתה בקרוב ל-1.2%.  מדד קוספי בקוריאה הדרומית איבד כ-0.4%. ע   

מדד ניפטי 50 בהודו נסגר ללא שינויים מהותיים, לאחר שהתאושש מירידות שרשם מוקדם יותר בעקבות כך שהבנק המרכזי בהודו הפתיע והשאיר את הריבית ברמה של 5.15%, בניגוד לציפיות להורדה שישית, של 0.25%, לרמה של 4.9%, על רקע האטה ניכרת בכלכלת המדינה. 

07:00

רוב הבורסות באסיה נסחרות היום בעליות שערים, תוך שהמשקיעים מעכלים את ההתפתחויות בחזית הסחר בין ארה"ב לסין. 

מדד ניקיי  ביפן מטפס בכ-0.8%, בהובלת מניית יצרנית הרובוטים Fanuc.  

עליות של 0.3% ושל 0.6% נרשמות, בהתאמה, בבורסות שנחאי  ושנזן, ועלייה של 0.4% רושם מדד הנג סנג  בהונג קונג.

בורסת אוסטרליה מתחזקת לאחר שהובילה אתמול את הירידות במזרח. מדד S&P/ASX 200  מוסיף 1.1%. נתוני המכירות הקמעוניות באוסטרליה מראים על יציבות בניכוי עונתיות, מתחת לציפיות לצמיחה של 0.3%. 

מדד קוספי  בקוריאה רושם ירידות של כ-0.3%. 

הבנק המרכזי של הודו יפרסם בהמשך היום את הודעת הריבית שלו.

האופטימיות בתחום הסחר שלחה את בורסות וול סטריט לעליות אמש, ביום המסחר השלישי של השבוע בארה"ב, אם כי אלו נחלשו לקראת הנעילה. זאת לאחר דיווח שסין וארה"ב קרובות להסכמה בנוגע להיקפי המכסים שיבוטלו במסגרת הסכם "שלב 1". המדדים בוול סטריט תיקנו את הירידות שנרשמו שלשום. מדד נאסד"ק טיפס ב-0.54%, הדאו ג'ונס עלה בשיעור זהה, ומדד S&P 500 הוסיף 0.64% לערכו.

 

עוד כתבות

יורם דמבינסקי / צילום: איל יצהר, גלובס

סוף לסיפור: משרד הפרסום JWT ייסגר באפריל

ההחלטה לסגור את המשרד התקבלה ע"י בעלי קבוצת WPP בחו"ל, שגמרו בדעתם לסגור את הנציגות בארץ ● סגירת הפעילות של JWT כוללת גם את סגירת הפעילות של y&r ישראל

מטוס של חברת התעופה הגרמנית קונדור  / צילום: קונדור

קבוצת תעופה חדשה: חברת-האם של לוט איירליינס רכשה את חברת התעופה הגרמנית קונדור

החזון של PGL הוא להפוך את קונדור לשחקנית משמעותית בסגמנט חבילות הנופש, בדגש על שווקי ליבה בגרמניה ובפולין ● נשיא מועצת המנהלים של PGL: "אנו רוצים לפתח את המותג האייקוני של קונדור בגרמניה ולהכיר אותו גם לשווקים אחרים באירופה"

נמל חיפה / צילום: איל יצהר, גלובס

נחתם הסכם הרפורמה בנמל חיפה: מענק פרישה בהיקף 2.7 מיליון שקל לעובד

אחרי שש שנות מו"מ נחתם ההסכם שפותח את הדרך למכירת החברה לידי משקיע פרטי, שעשוי להיות ממשלת סין ● במסגרת תוכנית ההתייעלות, 200 מעובדי החברה יקבלו חבילת פרישה בתנאים אטרקטיביים במיוחד

הרכבת התחתית בבייג'ין / צילום: רויטרס

חשש מהאטה כלכלית משמעותית בסין בעקבות נגיף הקורונה: "הרע מכול עדיין לא הגיע"

כלכלת סין שגם ככה חווה האטה בצמיחתה הכלכלית נאלצת כעת להתמודד עם נגיף הקורונה ● מהן ההשלכות המיידיות על הכלכלה השנייה בגודלה בעולם וכיצד הנגיף החדש דומה לקודמו - הסארס - שתקף את מזרח אסיה בתחילת שנות האלפיים

נתן חץ / צילום: איל יצהר

נתן חץ במגרש של הגדולים: בנק ג'יי.פי מורגן פועל למכירת החזקותיו בפעילות הנדל"ן המשותפת בארה"ב תמורת כ-900 מיליון דולר

עפ"י ההערכות, העסקה כוללת את חלקה של ג'יי.פי מורגן בחברת קאר, בהיקף של כ-700 מיליון דולר, וכן השקעה של כ-200 מיליון דולר נוספים, הנדרשת להתבצע לתוך החברה הנרכשת

נתי כהן/  צילום: כדיה לוי

משרד התקשורת מונע מבזק להשיק שירות טלוויזיה

המשרד סבור כי שירות טלוויזיה שיסופק ע"י בזק יפגע במתחרותיה ויאפשר לה למכור חבילות שירות הנוגדות את חובת ההפרדה המבנית החלה עליה

אבי בן טל / צילום: ynet

האתגר של מנכ"ל רשת 13: לעשות טלוויזיה שמרוויחה כסף

אבי בן טל ייכנס בחודש הבא לתפקיד מנכ"ל רשת 13 כשלפניו מספר משימות דחופות על סדר היום, ובראשן הגדלת הרווחיות ומציאת אפיקי הכנסה חדשים ● גם שאלת הדיגיטל דורשת הכרעה מהירה ● לשם כך נדרשת גם חשיבה חדשה בכל הנוגע לתוכן שמייצר הערוץ, הנמצא במשבר זהות

חדוה בר/ צילום איל יצהר

הוועדה לבחירת המפקח על הבנקים החלה להיפגש עם מועמדים לתפקיד

ד"ר חדוה בר צפויה לפרוש מתפקיד הפיקוח על הבנקים באמצע אפריל

דוד ביטן / צלם: איל יצהר

היועמ"ש הכריע: כתב אישום נגד ח"כ דוד ביטן בגין עבירות שוחד בהיקף של כמיליון שקל

מנדלבליט שוקל להעמידו לדין את ח"כ דוד ביטן, בכפוף לשימוע, בעבירות של לקיחת שוחד מבעלי אינטרסים שונים בסך של כ-990 אלף שקל, זכות לדירות ושוחד נוסף בהיקף שאינו ידוע במדויק ● במקביל החליט היועמ"ש שלא להעמיד לדין את ביטן בשלוש פרשות נוספות בהן נחקר בעבירות דומות

גדעון תדמור / צילום: תמר מצפי

ההפקה החדשה של גדעון תדמור: מונה ליו"ר איגוד החברות הציבוריות

וגם: גבי מיודובניק יחליף את רן מידן כמנכ"ל חברת נטפים

מתחם רייסדור בבני ברק / צילום: צ.ל "טיטו אדריכלים"

רייסדור תקים שני מגדלי משרדים ברחוב הלח"י בבני ברק

החברה זכתה במכרז של רמ"י לקרקע בשטח 4 דונם ברחוב ● היא תשלם עבורו 55 מיליון שקל ● ביוני 2019 רכשה החברה קרקע סמוכה עם שותפה ב-57 מיליון שקל

משרדי רישום מקרקעין./ צילום: תמר מצפי

התשלום המקוון בטאבו הוא לא מהפכה שתעמוד בפני עצמה

האפשרות של בעל נכס לקבל התראה אם מישהו מנסה לבצע פעולה בנכס שרשום על שמו היא שיפור נחמד, אבל בשירות רישום המקרקין דרוש שיפור גדול יותר

אנשי ביטחון בודקים טמפרטורות גוף של הנכנסים לרכבת התחתית על רקע התפשטות נגיף הקורונה, בייגי'ן / צילום: רויטרס

שניים אושפזו באיכילוב ובברזילי מחשש שנדבקו בנגיף הקורונה

לבית החולים איכילוב הגיעה אישה בת 60, שחזרה לפני ארבעה ימים מסין ● צוותי מד"א פינו הערב פועל סיני לבית החולים ברזילי באשקלון

נהגי מוניות מפגינים נגד “אובר” בגרמניה. / צילום: רויטרס, FABRIZIO BENSCH

כך הפכה ענקית ההסעות "אובר" לסמל של כל מה שרע בשוק ההון האמריקאי

שוקי ההון של וול סטריט אינם משרתים עוד את הכלכלה של האנשים הרגילים • רק 15% מהכסף מגיע לעסקים יצרניים - היתר מסתובב במעגל סגור ומשמש למסחר בניירות ערך ונדל"ן שלא מייצרים ערך אמיתי • הפיננסיאליזציה של ארה"ב - כתבה שנייה בסדרה

נתן חץ, עמיר בירם ואמיר ברנע / צילומים: איל יצהר,  אייל פרידמן ואוריה תדמור

בכירי ענף הנדל"ן דורשים שיערוך שווי הנכסים: "אני רוצה להגיד לכל השמאים, זה השוק. אל תספרו לנו מעשיות"

לדעת בכירים בשוק, שיעורי ההיוון בהם השתמשו עד כה השמאים להערכות שווי הנכסים בדוחות הכספיים, גבוהים מדי ולא מייצגים את סביבת הריבית ● בפורום "שווי הוגן" של המרכז הבינתחומי הרצליה אמר יו"ר אמות: "חברות מוכנות לרכוש נכסים בתשואות של 40% מעל השמאות הממוצעת"

דני עטר  / צילום: חיים ורסנו, יח"צ

חריגות הבנייה בביתו של יום קק"ל דני עטר יטופלו במסלול מינהלי

בפרקליטות החליטו כי יו"ר קק"ל דני עטר, בת זוגו ובנם ישלמו קנס מינהלי בגין בנייה לא חוקית שביצעו ביישוב גן-נר ● אם החריגות יטופלו, ייתכן כי הקנס לא יוטל ● בספטמבר הודיעה הפרקליטות על הגשת כתב אישום נגד עטר בכפוף לשימוע, אך לאחר השימוע הוחלט לעבור להליך מינהלי

קניון ארנה ביום שמשי וחניון קניון ארנה המוצף עקב השטפון בנהריה / צילומים: ערן גילווארג, קודקוד מזג אוויר

האם הצפת הקניון בנהריה עלולה להטביע את רכישת ארנה גרופ בידי מגה אור?

ההצפה שגרמה לסגירת קניון ארנה בנהריה, במזג האוויר הסוער בראשית החודש, עלולה לסכן את עסקת מכירת השליטה בידי מגה אור

הנשיא טראמפ./ צילום:רויטרס

פרקליטי טראמפ: התנהלות הנשיא באוקראינה – למען האינטרס הלאומי

בפתיחת שלב ההגנה במשפט טראמפ בסנאט טוענים עורכי הדין שלו: הדמוקרטים שואפים לקרוע את טפסי ההצבעה וליטול מהבוחרים את זכותם להחליט

משאית של חברת ביכורי השדה / צילום: איל יצהר

ביכורי שדה חוזרת לבורסה: הסכנות וההזדמנויות בהנפקה

הניסיון של האחים שבע, בעלי ביכורי שדה, בתחום הסחר בתוצרת חקלאית עדיין לא הופך אותם למנהלים אולטימטיביים לרשת קמעונאית ארצית ● אבל אם הם יצליחו במשימה, תהיה זו בוננזה גדולה עבור המשקיעים

פסולת פלסטיק בחופים  / צילום : Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

צורכים יותר, ממחזרים פחות: צריכת החומרים העולמית מזנקת לשיא של 100 מיליארד טון בשנה

החומרים המשמשים את הכלכלה העולמית גדלו פי ארבעה מאז 1970, הרבה יותר מהר מקצב הגידול באוכלוסייה ● בשנתיים האחרונות הצריכה קפצה אך דווקא השימוש החוזר במשאבים צנח ● הפורום הכלכלי העולמי: כלכלה מעגלית יכולה לייצר הזדמנויות עסקיות בסכום של 4.5 טריליון דולר