גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

במקאן בונים את ההנהלה מחדש ומציגים את "מקאן 2025"; אמיר וייס ודן אלעזרי ישמשו כמשנים למנכ”ל

ל"גלובס" נודע כי מנכ"ל הקבוצה עמית משיח צפוי להודיע לעובדים על תוכנית אסטרטגית שכוללת שורת צעדים ארגוניים, לרבות מינויים חדשים בהנהלת הקבוצה וכניסה לתחומים חדשים, בהם עולם הדאטה ● נדב פרסמן ימונה למנכ"ל משרד הפרסום

נדב פרסמן. ימונה למנכ"ל מקאן תל-אביב / צילום: תמר מצפי
נדב פרסמן. ימונה למנכ"ל מקאן תל-אביב / צילום: תמר מצפי

לפני מספר שבועות הודיעה קבוצת הפרסום מקאן תל-אביב על מינויו של נדב פרסמן לתפקיד משנה למנכ"ל משרד הפרסום ועל פרישתו של אלדד ויינברגר מפעילות. ההודעה גרמה ללא מעט הרמות גבה בענף - פרסמן ו-ויינברגר חלקו ביניהם את תפקיד המשנה למנכ"ל מיום הצטרפותם, ולכן העריכו רבים כי ההודעה היא רק הכנת השטח למהלך פרסונלי רחב יותר.

ואכן, לקראת תחילת השנה החדשה, צפוי להודיע מנכ"ל הקבוצה עמית משיח לעובדים על תוכנית אסטרטגית הנחשבת ללא פחות ממהפכה במשרד - שמטרתה תמיכה במנועי הצמיחה של הארגון כפי שהוא רואה אותם. התוכנית כוללת שורת צעדים ארגוניים, לרבות מינויים חדשים בהנהלת הקבוצה וכניסה לתחומים חדשים.

שני המינויים המשמעותיים הם של אמיר וייס, עד עתה מנכ"ל זרוע הפרסום הדיגיטלית של מקאן יוניברסל דיגיטל, ודן אלעזרי, מנכ"ל יוניברסל מקאן - לתפקידי משנה למנכ"ל הקבוצה. השניים יקבלו אחריות רוחבית על תחומים נוספים לאלה שהיו עד עתה בכפיפותם. כך למשל, דן אלעזרי, שהיה אחראי בעיקר על ניהול לקוחות המדיה והסכמי הלקוחות מול המדיות השונות, יקבל אחריות רוחבית על כל ענייני הרכש בקבוצה - עד רמת המכוניות והעפרונות. וייס יישא באחריות על כל הפעילות הדיגיטלית של מקאן - לרבות פיתוח העסקים של הקבוצה בחו"ל והטמעת עסקים חדשים בארץ.

וייס ואלעזרי אינם היחידים שיקודמו: גם נדב פרסמן יעשה קפיצה ניהולית נוספת ויהפוך למנכ"ל משרד הפרסום והאחראי המלא על כלל התוצר הפרסומי שהוא מייצר.

עם זאת, מנכ"ל הקבוצה עמית משיח לא יוצא ממשרד הפרסום. פרט לפיתוח עסקי של כלל הקבוצה ואחריות על סנכרון הקשר בין זרועותיה השונות, תכלול האחריות שלו מעתה את ניהול הקשר מול המנהלים בקרב לקוחות באספקטים אותם מגדירים במשרד כ"רחבים יותר מהתוצר הפרסומי". כמו כן, יהיו באחריותו הובלת פרויקטים אסטרטגיים כמו מכרזים. 

מבנה קבוצת מקאן ישראל

היקף פעילות המוערך ביותר ממיליארד שקל בשנה

מקאן ישראל היא כבר שנים ארוכות קבוצת הפרסום הגדולה בישראל. החברה מעסיקה כיום כ-500 עובדים, ויש לה היקף פעילות המוערך ביותר ממיליארד שקל בשנה. הקבוצה שבבעלות מלאה של קבוצת הפרסום הבינלאומית מקאן צמחה ממשרד הפרסום שהיווה את הגרעין המשמעותי של העסק, אולם בהדרגה התפתחו בה מרכזי פעילות נוספים, אשר חלקים - כמו המדיה והדיגיטל - מהווים היום חלק משמעותי ביותר בכלל הרווחים של הקבוצה, לעתים גדולים בהרבה מעסקי הפרסום הקלאסיים. עוצמתה של מקאן בתחום המדיה ידועה: מזה שנים ארוכות נעשים מאמצים של כל השחקנים הענף הפרסום להחליש אותה - ללא הצלחה. 

מקאן הייתה קבוצת הפרסום הראשונה שנכנסה להשקעות מאסיביות בדיגיטל, עוד בתקופה בה אילן שילוח ניהל את הפעילות השוטפת. אומנם הקבוצה חתומה על מספר כישלונות מפוארים בתחום, אבל הסימון של הדיגיטל כנושא אסטרטגי, הנכונות להשקיע בו כסף והשמירה של כוח ניהולי מוכשר ומיומן נשאו פירות ומקאן הפכה לחוד חנית בתחום.

בשונה מרוב קבוצות הפרסום האחרות, מקאן גם מצליחה להרוויח מהדיגיטל כסף בארץ ובחו"ל. כך למשל, הפעילות של יוניברסל מקאן בחו"ל באמצעות חברת הפרפורמנס סקינדו משיאות לחברה הכנסות של מיליוני שקלים מתחת לרדאר. סקינדו הוקמה כאחת מרשתות הפרסום הפרוגרמטיות הראשונות בשוק. החברה נרכשה על-ידי מקאן - בעיקר בזכות התעקשותו של אמיר וייס, והחלה לפעול בחו"ל.

לפני שנתיים, בעקבות שינוי כללים של הפלטפורמות הבינלאומיות, ספגה כל תעשיית האד-טק, וסקינדו בתוכה, מכה קשה בגלל שינויי כללים של גוגל ופייסבוק. אולם בעוד שחברות אד-טק נסגרו כפטריות אחרי הגשם, במקאן דיגיטל קראו את התמונה בזמן, ביצעו שינויים באופן הפעילות, מיתגו את החברה מחדש וחזרו להרוויח מיליוני שקלים תחת שם חברה חדש: פרימיסיס.

התוכנית: כניסה עמוק לליבת העסק

עתה, בנוסף לשלל הפעילויות הדיגיטליות שכבר קיימות בקבוצה, מייבאת מקאן לישראל את חברת MRM שמתמקדת בדאטה - אחד התחומים החמים ביותר בעולם השיווק. במקאן ישראל כבר נעשה בעבר ניסיון לייבא לישראל את החברה שעסקה אז בשיווק ישיר, אולם פעילות החברה בשוק המקומי לא התרוממה, ובמקאן בחרו בסופו של דבר לסגור אותה.

השינויים בשוק והמשמעות החדשה שנולדה למונח "שיווק ישיר" יצרו במקאן העולמית אפיקים חדשים גם ל-MRM, שהפכה כאמור לחברת דאטה מהמובילות בעולם, ובחמש השנים האחרונות היא החברה הצומחת ביותר בין כל החברות שבבעלות מקאן העולמית. תחת MRM ישראל יוצעו ללקוחות החברה אפיון, הטמעה, ניהול מערכות דאטה חוצות ארגון ובניית אסטרטגיית דאטה באמצעות מודלים של אנליטיקה מתקדמת. סוג כזה של שירותים מרחיב מאוד את הנגיעה שיש לקבוצת הפרסום בתוך עסקי הלקוח ומכניס אותה עמוק לליבת העסק, באופן שקשה יותר לוותר עליה בגלל הצלחה או כישלון של קמפיין כזה או אחר.

בשיחה עם "גלובס" הגדיר משיח את המהלכים האחרונים כ"תוכנית מקאן 2025". לדבריו, "מדובר בתוכנית אסטרטגית רחבה שנועדה לחזקת את קבוצת מקאן בחמש השנים הבאות ולאפשר לקבוצתה להמשיך לצמוח ולתת ללקוחות ליהנות מהצעה הוליסטית חזקה, המתאימה לאתגרים החדשים והעתידיים. לצד השינוי בהנהלת הקבוצה ומשרד הפרסום, יחוזקו היחידות המתמחות הקיימות, ויוקמו יחידות מתמחות חדשות בעולמות הדאטה וה-D2C".

לדבריו, "אמיר, דן ונדב הם מהמנהלים הטובים בתחומם בישראל. הם הובילו את לקוחות מקאן להצלחות רבות. הקידום של כל אחד מהם הוא צעד טבעי ומתבקש, ואני משוכנע שהלקוחות שלנו ימשיכו ליהנות מיכולותיהם ומהשיפור בתוצר התקשורתי והדיגיטלי שהם מקבלים יחד". 

עוד כתבות

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - סופ"ש 24-25 בינואר

סופ"ש באיכילוב: 12 נפגעים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

פסטיבל האביב בצל נגיף הקורונה / צילום: רויטרס

בהלה ממגיפה באסיה, דוחות ענקיות הטק וריבית הפד: השבוע בשווקים

לקראת הודעת הריבית בארה"ב השבוע, כלכלני פועלים מעלים את האפשרות שהפד יוריד ריבית בצל החששות מהתפשטות נגיף הקורונה ● מרבית מדדי המניות בסין ירדו בעשרה ימים האחרונים בכ-5%, ובנוסף נרשמה ירידה בתשואות לפדיון של האג"ח הממשלתיות ● עונת הדוחות נמשכת: אמזון, מיקרוסופט, אפל ופייסבוק במוקד ● התחזית השבועית של "גלובס"

איש ביטחון בכביש אגרה בסין בודק את חום גופה של נוסעת, כדי לשלול הידבקות בנגיף קורונה / צילום: Martin Pollard, רויטרס

ביטולי טיסות לסין וחוסר ודאות: ענף התיירות בצל נגיף הקורונה

נגיף הקורונה הקטלני משליך קשות על ענף התיירות והתעופה: מבול של פניות לביטול טיסות של ישראלים שמתוכננים לצאת לסין וביטול ביקורים בישראל של אלפי תיירים סינים שתוכננו להגיע בשבועות הקרובים ● וגם: רוצים לבטל טיסה לסין? זו המדיניות של חברות התעופה

אבי בן טל / צילום: ynet

האתגר של מנכ"ל רשת 13: לעשות טלוויזיה שמרוויחה כסף

אבי בן טל ייכנס בחודש הבא לתפקיד מנכ"ל רשת 13 כשלפניו מספר משימות דחופות על סדר היום, ובראשן הגדלת הרווחיות ומציאת אפיקי הכנסה חדשים ● גם שאלת הדיגיטל דורשת הכרעה מהירה ● לשם כך נדרשת גם חשיבה חדשה בכל הנוגע לתוכן שמייצר הערוץ, הנמצא במשבר זהות

פסולת פלסטיק בחופים  / צילום : Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

צורכים יותר, ממחזרים פחות: צריכת החומרים העולמית מזנקת לשיא של 100 מיליארד טון בשנה

החומרים המשמשים את הכלכלה העולמית גדלו פי ארבעה מאז 1970, הרבה יותר מהר מקצב הגידול באוכלוסייה ● בשנתיים האחרונות הצריכה קפצה אך דווקא השימוש החוזר במשאבים צנח ● הפורום הכלכלי העולמי: כלכלה מעגלית יכולה לייצר הזדמנויות עסקיות בסכום של 4.5 טריליון דולר

ג'ף הורינג / צילום: יח"צ

אינסייט רכשה מניות מון אקטיב בהיקף של 125 מיליון דולר

קרן ההשקעות האמריקאית רכשה מניות של חברת המשחקים מון אקטיב לפי שווי של 1.25 מיליארד דולר ● הקרן רכשה את המניות מבעלי מניות קיימים, והכסף לא נכנס לקופת החברה

מתנגדי ברקזיט מוחים ברחוב דאונינג בלונדון /צילום: רויטרס, HENRY NICHOLLS

5 ימים ל"ברקזיט" ובאיחור של שנה: המרחב הפוליטי והכלכלי באירופה עומד להשתנות

הממלכה המאוחדת תפרוש ביום שישי בשעה 23:00 באופן רשמי ● מומחים כלכליים במדינה מקווים לצמיחה מוגברת וסוכני נדל"ן מקווים כי השוק - שחווה קיפאון ואפילו ירידת מחירים בשלוש וחצי השנים האחרונות - ישוב וישגשג כמו לפני ההחלטה על ה"ברקזיט"

הנשיא טראמפ./ צילום:רויטרס

פרקליטי טראמפ: התנהלות הנשיא באוקראינה – למען האינטרס הלאומי

בפתיחת שלב ההגנה במשפט טראמפ בסנאט טוענים עורכי הדין שלו: הדמוקרטים שואפים לקרוע את טפסי ההצבעה וליטול מהבוחרים את זכותם להחליט

ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון / צילום: רויטרס Rex Curry

תמונה של בזוס ללא חולצה והודעה פלרטטנית: אלו הראיות שנמצאות בידי התביעה בחקירת ניסיון הסחיטה

הכול נשאר במשפחה: לפי מקורות יודעי דבר, מי ששלח את ההודעות שהוחלפו בין מנכ"ל ומייסד אמזון לבת זוגו הוא לא אחר מאשר אחיה של סנשז ● האח: השגתי את המסרונים ואת התצלומים בדרכים חוקיות

הבנק להסדרי סליקה בינלאומיים (BIS) בבאזל / צילום: רויטרס

בנקים מרכזיים צפויים להנפיק מטבעות דיגיטליים בשנים הקרובות

כ-10% מבין 66 בנקים מרכזיים שהשתתפו בסקר של הבנק להסדרי סליקה בינלאומיים (BIS), אומרים כי הם צפויים להנפיק מטבע דיגיטלי משלהם בתוך שלוש שנים בלבד ● בשבדיה ובאורוגוואי כבר בוצעו פיילוטים בתחום

מריוס נכט - תמר מצפי

הבנק הדיגיטלי חושף את מנהליו ומדווח: נתחיל לפעול במחצית השנייה של 2021

הבנק הדיגיטלי בשליטת מריוס נכט ואמנון שעשוע חבר לטאטא ליצירת מערכת מחשב ונערך לגיוס הון

התפרצות וירוס הריאות המסתורי בסין / צילום: Koki Kataoka, רויטרס

האם מקור הנגיף בנחש, ולמה בני 40 צריכים לחשוש מהידבקות: שאלות ותשובות על נגיף הקורונה המסתורי והקטלני

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט ולייצר חששות גוברים מצד ממשלות ואזרחים ברחבי העולם ● נכון להבוקר הדיווחים הרשמיים בסין מדברים על 56 מקרי מוות ועל כ-2,000 אנשים מאובחנים ● "גלובס" עם שאלות ותשובות על הנגיף "המסתורי"

מודי שפריר / צילום: Tracy מחברת Paul clarke

"מחירי הדירות יעלו, השקל ימשיך להתחזק": האסטרטג של מזרחי טפחות לא רואה מיתון באופק

מודי שפריר מעריך כי הצמיחה במשק תימשך השנה, אך בקצב מעט נמוך יותר ● בבנק צופים אפשרות של הורדת ריבית פעם אחת במהלך 2020, לרמה של 0.1%, ללא השפעות משמעותיות למהלך

דני עטר  / צילום: חיים ורסנו, יח"צ

חריגות הבנייה בביתו של יום קק"ל דני עטר יטופלו במסלול מינהלי

בפרקליטות החליטו כי יו"ר קק"ל דני עטר, בת זוגו ובנם ישלמו קנס מינהלי בגין בנייה לא חוקית שביצעו ביישוב גן-נר ● אם החריגות יטופלו, ייתכן כי הקנס לא יוטל ● בספטמבר הודיעה הפרקליטות על הגשת כתב אישום נגד עטר בכפוף לשימוע, אך לאחר השימוע הוחלט לעבור להליך מינהלי

קניון ארנה ביום שמשי וחניון קניון ארנה המוצף עקב השטפון בנהריה / צילומים: ערן גילווארג, קודקוד מזג אוויר

האם הצפת הקניון בנהריה עלולה להטביע את רכישת ארנה גרופ בידי מגה אור?

ההצפה שגרמה לסגירת קניון ארנה בנהריה, במזג האוויר הסוער בראשית החודש, עלולה לסכן את עסקת מכירת השליטה בידי מגה אור

חווה סולארית / צילום: רויטרס

המיזם שמסעיר את האוצר: חשש לעצירת הפרויקט הסולארי הגדול בישראל

פרויקט אנרגיה סולארי עצום שייבנה על שטח של 3,000 דונם ליד דימונה מקודם על ידי אגף החשב הכללי באוצר ● עם זאת, ל"גלובס" נודע כי ברשות מקרקעי ישראל נדהמו מהמהלך שלא תואם מולם, וכי הם מקדמים מכרז לכריית מיליוני טונות של חול בחלק מהקרקע

בני גנץ, בנימין נתניהו / צילום: איל יצהר, תמר מצפי

תוכנית המאה: נתניהו ייפגש עם טראמפ ראשון; גנץ אחריו

פגישת נתניהו תתקיים ביום השני הקרוב מול מצלמות, כפי שמקובל במעמד מסוג זה ● גנץ ייפגש עם טראמפ בשעה 12:00 שעון וושינגטון

הרכבת התחתית בבייג'ין / צילום: רויטרס

חשש מהאטה כלכלית משמעותית בסין בעקבות נגיף הקורונה: "הרע מכול עדיין לא הגיע"

כלכלת סין שגם ככה חווה האטה בצמיחתה הכלכלית נאלצת כעת להתמודד עם נגיף הקורונה ● מהן ההשלכות המיידיות על הכלכלה השנייה בגודלה בעולם וכיצד הנגיף החדש דומה לקודמו - הסארס - שתקף את מזרח אסיה בתחילת שנות האלפיים

גדעון תדמור / צילום: תמר מצפי

ההפקה החדשה של גדעון תדמור: מונה ליו"ר איגוד החברות הציבוריות

וגם: גבי מיודובניק יחליף את רן מידן כמנכ"ל חברת נטפים

אנשי ביטחון בודקים טמפרטורות גוף של הנכנסים לרכבת התחתית על רקע התפשטות נגיף הקורונה, בייגי'ן / צילום: רויטרס

שניים אושפזו באיכילוב ובברזילי מחשש שנדבקו בנגיף הקורונה

לבית החולים איכילוב הגיעה אישה בת 60, שחזרה לפני ארבעה ימים מסין ● צוותי מד"א פינו הערב פועל סיני לבית החולים ברזילי באשקלון