גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

העליות בוול סטריט נמחקו לאחר מסיבת העיתונאים של פאואל

הפד הותיר את הריבית ללא שינוי ● אפל עלתה ב-2% והגיעה לשיא חדש ● מניית בואינג מטפסת למרות שדיווחה על הפסד שנתי ראשון מאז 1997 ● דוחות טובים למקדונלד'ס ולג'נרל אלקטריק ● בורסות אירופה ננעלו בעליות

יו"ר הפדרל ריזרב, ג'רום פאואל / צילום: KEVIN LAMARQUE, רויטרס
יו"ר הפדרל ריזרב, ג'רום פאואל / צילום: KEVIN LAMARQUE, רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:30

מניית מיקרוסופט  עולה הלילה (ד') ב-2% במסחר המאוחר. ענקית הטכנולוגיה הציגה דוחות חזקים ברבעון השני של שנת הכספים: בשורה העליונה צמחה החברה ב-14% והציגה הכנסות של 36.9 מיליארד דולר, מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 35.7 מיליארד דולר. בשורה התחתונה, החברה הציגה רווח של 1.51 דולר למניה, 18 סנט מעל התחזיות. הרווח הנקי הכולל הסתכם ב-11.7 מיליארד דולר, עלייה של 38% לעומת הרבעון המקביל. 

מניית פייסבוק  צונחת בכ-7% במסחר המאוחר. הרווח למניה ברבעון הרביעי של פייסבוק עומד על 2.56 דולר, מעט מעל ציפיות האנליסטים לרווח של 2.53 דולר למניה. הרווח הנקי של החברה הוא 7.3 מיליארד דולר, צמיחה של 7% לעומת הרבעון המקביל. הכנסות החברה עמדו על 21.1 מיליארד דולר, מעט מעל הציפיות להכנסות של 20.9 מיליארד דולר. מדובר בצמיחה של 25% לעומת הרבעון המקביל, וברבעון הרביעי ברצף שבה החברה מדווחת על צמיחה של פחות מ-30%. 

מניית טסלה  מזנקת בכ-7% במסחר המאוחר. יצרנית הרכבים החשמליים דיווחה הלילה לאחר המסחר על דוחות טובים מהצפוי לרבעון הרביעי, עם רווח למניה של 2.14 דולרים, מעל לתחזיות השוק לרווח של 1.72 דולרים למניה. בשורה העליונה, הכנסותיה של טסלה הסתכמו ב-7.38 מיליארד דולר, מעל לתחזיות השוק להכנסות של 7.06 מיליארד דולר.

23:00

העליות בוול סטריט נמחקו לאחר מסיבת העיתונאים של פאואל. דאו ג'ונס ונאסד"ק ננעלו ללא שינוי ו-S&P 500 ירד ב-0.1%.

מניית אפל  עלתה ב-2% והגיעה לשיא חדש. מניית טסלה  עלתה ב-2.5% והגיעה גם היא לשיא חדש. 

מניית קומטק צנחה ב-19% וגילת  איבדה 6%.

22:30

התמתנו העליות בוול סטריט על רקע נאום יו"ר הפד ג'רום פאואל במסיבת העיתונאים לאחר הודעת הריבית. פאואל אמר כי ישנן סיבות ל"אופטימיות זהירה" בנוגע לתחזית לכלכלה העולמית. פאואל התייחס בנוסף להתפשטות נגיף הקורונה ואמר כי יש לכך השפעה מסוימת על הכלכלה הסינית לפחות לטווח הקצר.

הלילה לאחר המסחר פייסבוק , מיקרוסופט  וטסלה  יפרסמו את תוצאותיהן הכספיות לרבעון. אפל עולה לשיא לאחר פרסום הדוחות אתמול אחרי סגירת המסחר.

21:25

המסחר בארה"ב מתנהל בעליות לאחר הפד הותיר את הריבית ללא שינוי. נאסד"ק ודאו ג'ונס עולים ב-0.5%, ואילו S&P 500 מוסיף 0.4%.

ההחלטה להותיר את הריבית ברמה של 1.5%-1.75% ניתנה פה אחד בקרב חברי הוועדה. ההחלטה עמדה בהתאם לתחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק, ולמרות ההפצות החוזרות ונשנות של הנשיא טראמפ, שקרא גם השבוע להוריד את הריבית.

מניית קומטק צונחת ב-19%, ומניית גילת  יורדת ב-6%. 

18:44

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות. מדד הדאקס הוסיף 0.17% לערכו, הפוטסי ללא שינוי, ומדד הקאק טיפס ב-0.5%.

18:18

בהמשך לדיווח כי החברה האמריקאית Comtech Telecommunications רוכשת את גילת לוויינים, בעסקה שמשקפת לחברה הישראלית שווי של כ-577 מיליון דולר, מניית גילת צונחת בכ-6%, קומטק צונחת ב-18%.

17:44

המסחר בוול סטריט מתנהל בטריטוריה הירוקה, במה שנראה לעת עתה כהתפוגגות אפקט נגיף הקורונה. מדד הדאו ג'ונס עולה ב-0.5%, הנאסד"ק מטפס ב-0.2%, ומדד S&P 500 מוסיף 0.3% לערכו. הלילה יפרסמו דוחות כספיים החברות פייסבוק  ומיקרוסופט . מחר אמזון  תפרסם דוחות. בינתיים, מניית אפל  מטפסת לאחר שהיכתה את התחזיות לרבעון אמש עם פרסום הדוחות לאחר הנעילה של המסחר.

על רקע החשש השפעת נגיף הקורונה על השווקים המתעוררים, וסיליוס קיונאקיס, ראש אסטרטגיית המסחר במט"ח בבנק השווייצרי לומברד אודייה, אמר כי "בשבועיים האחרונים מטבעות השווקים המתעוררים רשמו עלייה משמעותית עם חתימת הסכם סחר ראשוני בין ארה"ב לסין, מספר מטבעות הציגו תשואות של 1%-2%. עם זאת, תגובת ה'קנה בשמועה מכור בידיעה"השווקים המתעוררים' לחתימת הסכם סחר ראשוני על רקע חששות התפשטות נגיף הקורונה, צמצמה את סנטימנט הסיכון. מצב זה עלול להימשך בשבועות הקרובים עד להמתנה לסימנים לכך שמספר מקרי הנגיף הגיע לשיאו".

"אנו עדיין מניחים כי רשויות הבריאות הציבוריות באזור יגיבו כראוי למגפה, כמו שקרה בהתפשטות ה-MERS בשנת 2015 ואיומי התפשטות נגיף האבולה בין 2014-2016, אך סביר להניח כי השווקים יהיו תנודתיים במעט במהלך מאמצי ההכלה הראשונית של הרשויות". בהקשר ליואן הסיני וסיליוס מציג תחזית אופטימית למרות התפשטות מגפת הקורונה, וצופה התחזקות של היואן: "עסקת הסחר הראשוני בין ארה"ב לסין החזירה את המטבע הסיני למקומו לפני איומי טראמפ באוגוסט האחרון, ללא קשר להתפשטות הקורונה שהתחילה להפריע למהפך. ההתאוששות היואן נראית סבירה מכיוון שההסכם הסיר את האיום של מכסים נוספים והחזיר את המכס למחצית מהתעריף שהוטל לאחרונה על כ-100 מיליארד דולר של היצוא הסיני לארה"ב".

17:00

המסחר בוול סטריט נפתח היום בעליות שערים, כשהשוק ממשיך בהתאוששות מירידות כבדות מוקדם יותר השבוע, בעוד שאפל  עומדת בראש קבוצה של חברות שדיווחו על תוצאות טובות מהצפוי. מדד דאו ג'ונס מטפס ב-180 נקודות, כ-0.7%. ה-S&P 500 מתקדם ב-0.5% והנאסד"ק מתחזק בשיעור דומה. 

מניית אפל מתחזקת בכ-2.5% לשיא לאחר שהיכתה אמש בקלות את תחזיות האנליסטים.

חברה נוספת בדאו ג'ונס, מקדונלד'ס , פרסמה אף היא היום תוצאות רבעוניות טובות מהצפוי, ומנייתה רושמת עליות של כ-2%. Dow In c ו-ADP  פרסמו רווחים שמזכירים את התחזיות, וכך גם ג'נרל אלקטריק , שמנייתה מזנקת בכ-7%.

עלייה חדה נרשמת גם במניות בואינג , למרות שיצרנית המטוסים דיווחה על הפסד שנתי ראשון מאז 1997. 

חברת אמריקן איירליינס  מצטרפת ליונייטד  ומפסיקה גם היא חלק משירותי הטיסות שלה לסין למשך יותר מחודש.

הגירעון המסחרי בארה"ב זינק בדצמבר ב-8.5% ל-68.33 מיליארד דולר, לעומת 62.99 מיליארד דולר בנובמבר, ומעל לציפיות של 68.75 מיליארד דולר, מה שמצביע על עלייה חלשה יותר בצמיחת התמ"ג ברבעון הרביעי. 

היום התפרסמו תוצאות חברת התרופות השווייצרית נוברטיס  לרבעון הרביעי, שעלו בדוחק על ציפיות האנליסטים, עם רווח למניה של 1.32 דולר, לעומת צפי ל-1.31 דולר.

 

13:30

בורסות אירופה ממשיכות להיסחר בעליות שערים של עד 0.6% במדדים המובילים. 

בניו יורק מצביעים החוזים העתידיים על המדדים על עליות הצפויות בפתיחת המסחר שם. 

המשקיעים מצפים להתכנסות, הראשונה העשור, של ראשי הפד, לקביעת המדיניות המוניטרית. שיעור הריבית לא צפוי להשתנות אולם המשקיעים יעקבו בדריכות אחר דברי יו"ר הפד, ג'רום פאואל.

עונת הדוחות נמשכת במרץ, והיום צפויות לפרסם דוחות לפני פתיחת המסחר חברות AT&T, בואינג, ג'נרל אלקטריק ומקדונלד'ס, בעוד שדוחות פייסבוק, מיקרוסופט וטסלה יפורסמו לאחר נעילת המסחר. 

11:00

מתחזקות העליות בבורסות אירופה. מדד סטוקס אירופה 600  מתחזק בכ-0.5%, ועליות דומות נרשמות במילאנו בצרפת ובלונדון, בעוד שבורסת פרנקפורט מטפס בכ-0.1%. היום פורסם מדד סנטימנט של GFK בגרמניה לפברואר, שהצביע על נתון של 9.9 לעומת ציפיות ל-9.6 ולעומת 9.7 בחודש הקודם.

מניות סנטנדר  רושמות עליות היום לאחר שהבנק הספרדי היכה את תחזיות הרווח לרבעון הרביעי. 

מניות TEMENOS מזנקות ב-2.8% לאחר שספקית התוכנה השווייצרית הכריזה על שותפות אסטרטגית גלובלית עם גוגל קלאוד.  

מניית חברת הטלקום ההולנדית KPN  צונחת 7% לאחר שהחברה דיווחה על עלייה ברווח הנקי ברבעון הרביעי ועל תחזית "יציבה" ל-2020. מניות מפעילת המובייל SES  הנסחרות בפריז צונחות.

עליות נרשמות במניות LVMH  לאחר שענקית מוצרי היוקרה הצרפתית פרסמה צמיחה חלשה יותר במכירות ברבעון הרביעי, והודיעה כי היא צופה ביקושים נמוכים יותר בהונג קונג על רקע המחאות נגד השלטון.  

10:15

המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר בעליות שערים קלות, עם ירידה במפלס החששות מפני התפשטות הווירוס. מדד סטוקס אירופה 600  מטפס ב-0.1%, בהובלת עליות של 0.6% במגזר הבנקים, בעוד שמגזרי המזון והמשקאות, הרכב והמוצרים למשק הבית מאבדים כ-0.2%.

הסנטימנט החיובי בשווקים האירופיים בא בעקבות התאוששות במניות בוול סטריט אמש, לאחר הירידות החדות ביותר זה שלושה חודשים. 

בהונג קונג ננעל המסחר היום בצניחה של יותר מ-2.8% במדד הנג סנג, לאחר שהבורסה חזרה מחופשת ראש השנה הסיני. מדד ניקיי ביפן טיפס ב-0.7% ובאוסטרליה ובקוריאה נרשמו עליות של כ-0.5%. הבורסות בסין היבשתית היו סגורות היום לרגל חג.

רשויות הבריאות בסין מסרו כי מספר מקרי המוות כתוצאה מהווירוס עלה ל-132, ומספר מקרי המחלה עומד על 5,974, יותר ממספר מקרי הסארס. בין 1 בנובמבר 2002 ל-31 ביולי 2003 נרשמו בסין 5,327 מקרי סארס, כך לפני נתוני ארגון הבריאות העולמי.   

08:15

אמש בארה"ב, טבע  הודיעה על קבלת אישור ה-FDA לתרופה למניעת מיגרנה. התרופה הינה מזרק אוטומטי של AVJOY, והיא תהיה זמינה למטופלים בארה"ב החל מסוף הרבעון הזה או תחילת הרבעון הבא. 

 

07:30

המניות בבורסת הונג קונג צונחות היום, לאחר שהשווקים חזרו לפעילות מראש השנה הסיני, על רקע החששות מווירוס הקורונה. מדד הנג סנג  צנח בפתיחת המסחק ב-3%, ובהמשך נחלשו הירידות ל-2.3%. את הירידות מובילות מניות תחום הנסיעות, עם ירידות של כ-4% במניות חברות התעופה המובילות. ירידות חדות נרשמות גם במניות הביטוח ובמגזר הגיימינג.

השווקים בסין נותרו סגורים היום לרגל חג. עליות של כ-0.6% נרשמות בבורסות טוקיו  וקוריאה , וכך גם באוסטרליה. 

אמש בניו יורק נרשמו עליות. נאסד"ק עלה בכ-1.4%, S&P 500 הוסיף 1%, ומדד דאו ג'ונס טיפס בכ-0.6%.

עוד כתבות

דירת 4 חדרים בלוד / צילום: יח"צ

עסקה בעיצומם של ימי המגפה: כמה עלתה דירת 4 חדרים בלוד

אילו נכסים נוספים נמכרו והושכרו לאחרונה בערד ורמת גן?

בורסת ניו יורק / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

יום מסחר תנודתי בוול סטריט: מדד דאו ג'ונס מחק 900 נקודות וננעל בירידות

רכבת ההרים במדדים בוול סטריט הסתיימה בטריטוריה האדומה, ושלושת המדדים המובילים איבדו 0.3%-0.1%, לאחר שבמשך היום נרשמו עליות של יותר מ-3% ● בארה"ב פועלים לאישור סיוע נוסף לעסקים קטנים

אמזון./ צילום:  צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

נכנסת לתחרות המקומית: אמזון במבצע ראשון בישראל

ענקית הקמעונאות יוצאת במבצע התקף לאתר המקומי שלה בישראל במסגרתו תעניק 10% הנחה על כל קנייה, בהגבלה לסכום של עד 20 דולר לכל קנייה בשילוח מקומי ●  מדובר ביוזמה של אמזון ולא מבצע של ספק זה או אחר

ג'ק דורסי, מנכ"ל טוויטר / צילום: מייק בלייק, רויטרס

מייסד טוויטר ג'ק דורסי תורם מיליארד דולר למאבק במגפת קורונה

דורסי צייץ אמש כי בכוונתו לתרום כשליש מהונו העצמי והוסיף כי כי לאחר שיחלוף המשבר והחיים ישובו למסלולם, הכסף שיישאר יוקדש לחינוך ולבריאות של ילדות ולנזקקים ● "מקווה שזה יעודד אחרים בעלי השפעה לעשות מעשה דומה"

אישה בשדה התעופה בווהאן מתכוננת לחזור הביתה ביום הראשון לשחרור לאחר הסגר / צילום: AP

77 ימים של סגר מאימת הקורונה. היום תושבי ווהאן יצאו לחירות. כך זה נראה

המקור להתפרצות מגפת הקורונה שהתפשטה בכל העולם במהירות מטילת אימה היא עיר הממוקמת במרכז סין. מאז ה-23 בינואר 11 מיליון תושביה שהו בסגר, בעוד כל העולם לוטש עיניים בחשש, ועכשיו בתקווה ● היום, בחג החירות של היהדות, הם יצאו לחופשי

מיצג של בית מעוקל בתוצאה ממשבר הסאב פריים, 2010. האם ארה"ב בדרך למשבר נדל"ן חריף יותר? / צילום: Mike Segar, רויטרס

חובות המשכנתאות מאיימים לכתוש את כלכלת ארה"ב הרבה אחרי שהקורונה תיעלם

בחסות חוק התמריצים החדש, רוב המפוטרים הפסיקו לפרוע את המשכנתאות החודש ● באמריקה חוששים כי שוק הנדל"ן עומד בפני קריסה

בני גנץ / צילום: יוסי זמיר

גנץ: "לא אכנס לממשלת חירום עם הליכוד בכל מחיר"

לדברי גנץ על אף שהיו הסכמות כמעט סופיות וניתן היה כבר לברך על המוגמר, ראש הממשלה נתניהו ביקש לשנות את הרכב הוועדה לבחירת שופטים ● הליכוד: "ספינים תקשורתיים כוזבים של כחול לבן אינם מקרבים את האחדות אלא מרחיקים אותה"

מישל סיבוני, מנכ''ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים / צילום: "פלאש 90".

"הביצועים של הראל ראויים להערכה בגלל שאיכות נשמרת בעקביות ולאורך זמן"

כך אמר ראש מחלקת המחקר בלאומי שוקי הון, אייל דבי, על קבוצת הביטוח הראל, שמציגה "צמיחה אדירה בנכסים" ● "זה לא דבר של מה בכך, שהרי מכאן נגזרת בסופו של יום השורה התחתונה"

מנכ"ל רשות החדשנות אהרון אהרון / צילום: איל יצהר

מענקים מהירים והגנה על השקעות מוסדיים: תוכנית הסיוע של המדינה לתעשיית ההייטק בימי הקורונה

האוצר יעביר לרשות החדשנות באופן מיידי 1.25 מיליארד שקל, כחלק מהתקציב השנתי שלה, שישמשו בעיקר למענקים בתמורה לתמלוגים ● המדינה תספק למוסדיים מנגנוני הגנה במטרה לעודד אותם להשקיע בחברות הייטק בהיקף של 2 מיליארד שקל

חוסן כלכלי / צילום: איל יצהר, גלובס

מדד החוסן הכלכלי של גלובס: מה עשתה הקורונה לכיס שלנו, ומה להערכת הישראלים היא עוד תעשה

"גלובס" ומכון שילוב משיקים מדד דו-שבועי לבדיקת הדופק הכלכלי: ההכנסות של למעלה מ-60% ממשקי הבית כבר נפגעו, כ-40% מהאזרחים מעריכים שמצבם הכלכלי יורע וכרבע לא יוכלו לעמוד בחודש הבא בהוצאה בלתי צפויה • אצל העצמאים, התמונה חריפה עוד יותר: 85% איבדו מהכנסתם

המשטרה סוגרת את הרחוב הראשי ז'בוטינסקי בכניסה לבני ברק בדרך להטלת סגר על העיר על פי הוראות הממשלה / צילום: Oded Balilty, Associated Press

הסגר החל; משרד הבריאות ירחיב את מספר הבדיקות בבתי האבות

ממחר ב-15:00 ועד מחרתיים ב-7:00 לא ניתן יהיה לצאת מן הבית לצורך הצטיידות במזון ● תוקף ההחמרות הוא עד יום שישי ב-6:00 ● צו משרד הבריאות לחבישת מסכות ייכנס לתקוף בראשון בבוקר ● מספר מקרי הקורונה בארץ עומד על 9,248; מספר המתים - 65

משה כחלון / צילום: רפי קוץ

תדברו על זה בליל הסדר: הגרלה מחודשת ל-418 דירות מחיר למשתכן

אחרי שבהגרלות קודמות של מחיר למשתכן לא היה להן ביקוש, משרד הבינוי והשיכון מוציא להגרלה חוזרת 418 דירות ב-11 ערים

סימולטור הקורונה של גלובס / אינפוגרפיק: אפרת לוי, גלובס

סימולטור הקורונה של גלובס: בואו לבדוק איך ההתנהגות שלכם תשפיע על התפשטות המגפה

חושבים לנסוע להורים לחג? להחלטות שתקבלו בשבועות הקרובים תהיה השפעה קריטית על החיים של כולנו ● סימולטור הקורונה של "גלובס" מאפשר לבחון את התרחישים האפשריים, בהתאם להתנהגות הציבור ● היכנסו ובדקו מה יכול לקרות בישראל ובשאר העולם ● פיתוח: ירון שמש

רוני חזקיהו / צילום: תמר מצפי

עוד קרן אשראי בדרך: 6 מיליארד שקל לעסקים גדולים

קרן אשראי נוספת תספק הלוואות לעסקים בעלי מחזור של 200 מיליון שקלים ומעלה בערבות מדינה חלקית ● חשיפת המדינה לקרן הוגבלה ל-720 מיליון שקל

אריק יואן מנכ"ל זום /  REUTERS/Carlo Allegri

זהירות, זום! מה כל כך מסוכן באפליקציה הפופולרית של ימי הקורונה?

אפליקציית שיחות הווידאו הפופלרית כבר הפכה לסוג של מוצר צריכה בסיסי בכל בית ומשרד, ולאחת החברות הבודדות ששורדות את ההתרסקות בנאסד"ק • האם למרות אזהרת שימוש של ה-FBI היא תשנה את דפוסי העבודה וחיי שלנו שלנו, לתמיד? ● האזינו

מסעדה סגורה בסיאטל. בעל המסעדה חוסם את החלונות כדי למנוע ביזה / צילום: Ted S. Warren, AP

OECD: חודש מרץ מסתמן כגרוע בהיסטוריה מבחינה כלכלית

על-פי סקירה שמפרסם היום הארגון, הסימנים לכניסה למיתון באירופה ובגוש האירו חזקים יותר מכפי שהיו במהלך משבר 2008 ●לפי כותבי הסקירה, לא ניתן כעת לצפות מתי המיתון יגיע לסופו, אולם ככל שהסגרים יתארכו הפעילות הכלכלית צפויה להתאים את עצמה למציאות החדשה

חלוקת חבילות סיוע לנזקקים בחיפה / צילום: ברק סלע

מהצעירים של חיפה דרך השכנים בבני ברק ועד המתנדבים בקיבוץ גת: הקהילות שלא מחכות לסיוע מהמדינה

בימים של ניתוק פיזי וסגר תחבורתי, קמות באזורים שונים בארץ יוזמות מקומיות, שהופכות את החיים של הנזקקים לקצת יותר טובים ● מהמתנדבים בקיבוץ גת, דרך השכנים בבני ברק ועד לצעירים בחיפה - כך פועלות הקהילות שמעדיפות לא לחכות לסיוע מהמדינה

 כינוס אופ"ק / צילום: רויטרס

אופ"ק חדש: המחסור בשטחי אחסון דוחף את המפיקות לדון על "שביתת נשק" במלחמת המחירים

ביום חמישי יתקיים מפגש קריטי בין נציגות אופ"ק פלוס שנדחה בתחילת השבוע ● ביחד עם מדינות אחרות סעודיה מנסה לשכנע חברות נפט לרסן את התפוקה

צעיר עם מסיכה ועם הטלפון שלו בתל אביב / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מגפת הקורונה צריכה ללמד אותנו גם שיעור בצניעות

במלחמתם במידע כוזב, עיתונאים ובודקי עובדות עלולים להתמכר לאשליה ההפוכה: שהעובדות הוודאיות על המגפה נמצאות במספרים הרשמיים ובעמדות של המומחים ● לפעמים מוטב להודות בצניעות, שלא על כל הסוגיות יש כבר תשובה חד־משמעית

פרויקט בנייה של אאורה ביהוד / צילום: איל יצהר, גלובס

מפחדים מהעלאת ריבית: הקורונה הטיסה את לקיחת המשכנתאות ב-50% לשיא כל הזמנים

הסיבות: העלאת רף המגבלה להלוואה במשכון הדירה והחשש מעליות ריבית ● סך המשכנתאות שניתנו במרץ 2020 עמדו על כ-9 מיליארד שקל ● משכנתאות בהיקף של כ-1.1 מיליארד שקל הוקפאו ● בבנקים מעריכים כי המשבר יבוא לידי ביטוי בנתוני אפריל