גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

בני ברק הוכרז כ"אזור מוגבל"; מספר המתים עלה ל-36

מספר הנדבקים בישראל עלה ל-6,857, מתוכם 108 חולים קשה ● 338 איש החלימו ושוחררו ● הכרזה על אזור עם תחלואה גבוהה כ"אזור מוגבל" תאפשר להגביל את תנועת הציבור בכניסה וביציאה מהאזור

בדיקת קורונה לצעיר בבני-ברק / צילום: Ariel Schalit, Associated Press
בדיקת קורונה לצעיר בבני-ברק / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

22:20

הממשלה הכריזה היערב על בני ברק כ"אזור מוגבל". זאת לאחר שאושרו תקנות שעות חירום שמאפשרות להכריז על מקומות עם תחלואה גבוהה כ"אזורים מוגבלים". בהודעת הממשלה נמסר כי "הצעדים יאפשרו להגביל את תנועות הציבור בכניסה לאזור המוגבל וביציאה ממנו, אף מעבר להגבלות הכלליות שנקבעו בתקש״ח (הגבלת פעילות), לצורך שמירה על בריאות הציבור".  בנוסף, הממשלה החליטה על הקמת ועדת שרים בראשות ראש הממשלה שתוסמך להכריז על אזור כ"אזור מוגבל" במסגרת המאמץ למניעת התפשטות הנגיף.

במקביל, אושר גם כי אדם ששב לארץ מחו"ל ואין ביכולתו לקיים את תנאי הבידוד, יעובר למקום בידוד ייעודי מטעם המדינה ל-14 יום. במסגרת התקנות נקבע כי חוזר מחו"ל או אדם המצוי בבידוד, אשר הפר הוראת רופא לשהות בבידוד מטעם המדינה - עובר עבירה בגינה ניתן להטיל עליו קנס מנהלי בגובה 5000 שקל.

מספר הקורבנות בישראל עלה ל-36. מביה"ח שערי הצדק נמסר כי "במרכז הרפואי שערי צדק נפטר הערב מטופל בן 84 שהיה מאושפז במחלקה לחולי קורונה. המטופל אושפז לפני מספר ימים במחלקה המבודדת בשערי צדק במצב בינוני, עם מחלות רקע רבות. ביומיים האחרונים מצבו הדרדר במהירות והוא הונשם. צוות המחלקה העניק למטופל טיפול רפואי צמוד ומקיף. לצערנו הערב חלה הידרדרות במצבו והוא נפטר".

מבילינסון נמסר כי "לצערנו בבי"ח השרון נפטר הערב גבר בן 91 שסבל ממחלות רקע קשות".

21:22

מספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם חצה את רף המיליון. 51,356 מתו מהמחלה. 210,199 החלימו.

מספר החולים בישראל עלה ל-6,857 בני אדם. 6,252 במצב קל, 126 במצב בינוני ו-108 במצב קשה, מתוכם 87 מונשמים. מספר המתים עומד על 34.
338 איש החלימו ושוחררו.

19:55

המרכז הרפואי איכילוב בתל אביב, יאפשר לראשונה בעולם למשפחות של חולי קורונה להפרד מהם בזמן הפטירה. הנהלת בית החולים גיבשה לראשונה בעולם נוהל רפואי שיאפשר לבני משפחה של חולי קורונה להפרד מיקירם טרם הפטירה, ולאפשר להם רגעי חסד אחרונים

18:55

מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עלה ל-6,808 איש, מתוכם 6,443 חולים בפועל (בניכוי נפטרים ומחלימים). 107 חולים קשה, מתוכם 83 מונשמים. מספר המחלימים הוא 334, מתוכם 75 החלימו היום. היום בוצעו 6,169 בדיקות. 

בית החולים הדסה עין כרם דיווח על נפטרת נוספת מקורונה. "חולה בת 98, אשר טופלה במתחם המחלות המתפרצות בבית החולים נפטרה הערב. החולה, שסבלה ממחלות רקע שונות, טופלה במתחם בעשרת הימים האחרונים כשצוות המחלקה עשה כל שביכולתו על מנת להקל על מצבה. חולה נוספת, בת 97, שסבלה ממחלות רקע, נפטרה במחלקת אשפוז רגילה, לאחר ששתי בדיקות מטוש שלה חזרו שליליות ואין אימות מלא לקורונה". 

רשת בתי החולים השיקומי בית בלב מסר ההיום כי "בבית החולים השיקומי של בית בלב בבת ים, שבו התגלו 3 מקרי קורונה, הושלמו הבדיקות בשתי המחלקות הרלוונטיות. מתוצאות הבדיקות עולה כי 14 מטופלים ו-8 עובדים אובחנו כחולים. העובדים נמצאים בבית מאתמול.

הנהלת בית בלב מנהלת כעת מגעים עם משרד הבריאות, בבקשה להעביר את כל החולים לטיפול בבית חולים. אנו מתדיינים מול משרד הבריאות שבשלב זה מסרב להעבירם למקום מתאים. בנוסף, דורשת הנהלת בית בלב ממשרד הבריאות לעשות בדיקות לכלל החולים והעובדים בבית החולים השיקומי, המונה כ-300 מיטות אשפוז. בנושא זה טרם התקבלה החלטה. רשת בית בלב מתארגנת לתגבור כח אדם ככל שיידרש". 

13:55

10 בתי מלון ברחבי הארץ כבר משמשים לחולי קורונה. 6 מלונות נוספים כבר חתמו על הסכם מול משרד הביטחון, והם בסטנד-ביי לקראת החולים שיגיעו. 

13:50

ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת רפואה במשרד הבריאות, ששהתה לצד שר הבריאות יעקב ליצמן, תיכנס לבידוד. ד"ר עזרא תמשיך לנהל את האירוע מהיבטים הרפואיים של החטיבה ותעשה זאת כפי שעשתה עד כה - דרך תקשורת מרחוק.

13:35

בימים האחרונים הפכה העיר בני-ברק למוקד התפרצות של מגפת הקורונה, כאשר מספר מקרי החולים המאומתים בה עולה במהירות. לפי נתוני משרד הבריאות, אחד מכל שבעה חולים מאומתים בארץ, מתגורר בבני-ברק. הצפיפות הרבה בעיר הופכת את התפשטות הנגיף למהירה יותר, ולכן הואצה הפעילות לגילוי ובידוד חולים בעיר בניסיון לבלום את ההתפשטות.

בדיון שהתקיים היום בוועדת הקורונה בכנסת, מנכ"ל מכבי שירותי בריאות, רן סער, העריך כי מספר החולים בבני-ברק עומד על כ-75 אלף איש, 38% מתושבי העיר. לדבריו, 25% מכל החולים שאומתו על-ידי הקופה הם תושבי בני-ברק.

יו"ר הוועדה, ח"כ עפר שלח, הגיב לדברים ואמר כי "הנתונים מעוררי דאגה ומחייבים פעולה מיידית. ראש הממשלה חייב להתנער מכל שיקול זר ולפעול מיידית, באופן מסיבי וממוקד, לטיפול בבני-ברק". 

12:45

מספר המתים מנגיף הקורונה בישראל עלה ל-32. מהמרכז הרפואי ברזילי נמסר: "אנחנו מודיעים בצער רב על חולה בן 77 מאשקלון שנפטר כעת (לחולה מחלות רקע קודמות). החולה אושפז בתאריך 22.3 במחלקה המיוחדת לחולי קורונה, מצבו הידרדר, והוא הועבר לפני מספר ימים ליחידה לטיפול נמרץ. מזה כיומיים מצבו הוחמר מאוד, ולמרות טיפול בכל האמצעים האפשריים, החולה נפטר". 

12:30

מספר חולי הקורונה המאומתים בישראל עומד הבוקר על 6,211 בני אדם ברחבי הארץ. בבני-ברק, העיר החרדית בה הוחמרו אמש (ד') הגבלות התנועה בשל התפשטותה המהירה של המגפה, עומד הבוקר מספר החולים המאומתים על 900 בני אדם - לעומת 723 אתמול בבוקר. מדובר בעלייה של 25% ביממה אחת, כאשר אמש נרשם בעיר זינוק של 27% לעומת יום שלישי. 

בתל-אביב עלה מספר החולים המאומתים ל-324 בני אדם, עלייה של 7% לעומת היום הקודם; בירושלים ישנם 916 חולים בסך-הכול, עלייה של 13.51%; במודיעין עילית - 70 חולים ועלייה של 14.75%; בבית שמש 106 חולים ועלייה של כ-15%; בעיר החרדית אלעד עלה מספר החולים המאומתים ב-106 בני אדם, עלייה של 35.90% לעומת יום רביעי בבוקר.

בערים נוספות נרשמה עלייה במספר החולים: בבאר-שבע אותרו עוד 114 חולים; ובנתניה - 117, עלייה של 23% ביום; באשקלון עלה מספר החולים ב-21%, כשנוספו 151 חולים נוספים.

אמש איים ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה-הכהן, כי אם לא יוטל סגר על בני-ברק הסמוכה, הוא ייפנה לבג"ץ בנושא. מספר החולים ברמת גן עלה ביממה אחת בכ-16%, מ-91 בני אדם ל-106. בחיפה, עיר בה מתגוררים 324,648 בני אדם, לא אותרו אמש חולים נוספים.

במגזר הערבי לא אותרו עד כה חולים רבים, כשלפני שלושה ימים מספר החולים המאומתים עמד על 36 בני אדם. לכן, בימים האחרונים העלו במד"א את מספר הבדיקות המבוצעות במגזר, ומתחם "היבדק וסע" של מד"א לאבחון נדבקים בקורונה במגזר הערבי הוקם בפאתי היישוב ערערה שבוואדי ערה.

אמש בוצעו ברהט 180 בדיקות על-ידי מד"א, והתגלו 4 חולים; בטמרה בוצעו 373 בדיקות, ואותרו 13 חולים; ובוואדי ערה בוצעו 227 בדיקות. היום יבצע מגן דוד אדום בדיקות נוספות בטירה, בטייבה, בכפר קאסם, ברהט ובמזרח ירושלים. 

 

מה אפשר ללמוד מנתוני התחלואה בערים ומהעלייה במספר החולים בימים האחרונים? "אנחנו רואים בשבוע האחרון תופעה מעניינת שמתרחשת גם במדינות אחרות; התחלואה עוברת באנשים ממעמד סוציו-אקונומי גבוה יותר שחזרו מחו"ל, לאוכלוסיות החיות בצפיפות ומתקשות לעמוד בתנאי הריחוק הפיזי", אומר פרופ' נדב דווידוביץ', ראש בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת בן-גוריון. "בנוסף, ככל שהמחלה ממשיכה להתפשט בישראל, אנחנו נראה פערים בין אזורים שונים בשיעורי התחלואה, ולכן חשיבות הבדיקות ובמיוחד בדיקות מדגמיות היא קריטית, כדי לחשוב על המשך המענה באופן דיפרנציאלי.

"אנחנו רואים בימים האחרונים האטה בקצב הגידול. זה דבר מבורך, אך הוא מתעתע. אנחנו לא יכולים לדבר רק על מספר ממוצע, וצריכים להתייחס להתפשטות באזורים שונים, כמו למשל בני-ברק ושכונות מסוימות בירושלים, שם קצב ההתפשטות גדל מאוד.

"אנחנו צריכים ליישם אסטרטגיה שיודעת להתמקד באזורי סיכון, כולל בקרב האוכלוסייה המבוגרת בבתי האבות. חייבים להמשיך באסטרטגיה משולבת של ריחוק פיזי, סיוע בממדים הנפשיים והחברתיים ובחינה מעמיקה בהרבה של התחלואה והתמותה שאיננה כתוצאה מקורונה, היות שמתקבלים נתונים לפיהם אנשים פונים פחות לשירותי רפואה בקהילה ובבתי החולים בשל הפחד מקורונה". 

11:18

ראש הממשלה בנימין נתניהו נכנס לבידוד עד יום רביעי הבא, בעקבות ההודעה על אבחון חיובי לקורונה של שר הבריאות יעקב ליצמן, זאת בהמשך להמלצת רופאו האישי ד"ר ברקוביץ ולפי הנחיית משרד הבריאות.

11:15

עקבות התפרצות הקורונה, הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן מזהירה את הציבור בקניית תכשירים הומאופטיים או נטורופתיים הנחזים כיעילים לטיפול ומניעת וירוס הקורונה. 

לפי הודעת הרשות להגנת הצרכן, "בעקבות עבודת מודיעין שביצעה הרשות, התגלו מספר מקרים של מכירת תכשירים הנחזים להיות רפואיים, להם מיוחסות סגולות רפואיות לטיפול וחיסון וירוס הקורונה. הרשות הגיבה במהירות, והעוסקים נקנסו תוך ימים ספורים". 

11:05

מנכ"ל בית החולים הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, נכנס לבידוד עד לביצוע בדיקת קורונה שנייה.

רוטשטיין מסר היום: "ב-31 למרץ נפגשתי עם שר הבריאות יעקב ליצמן. אומנם שמרנו על מרחק של 2 מטר, ולא היה מגע בינינו, גם לא נגיעת מרפק, אך למרות זאת החלטתי על בידודי מרצון.

"כיוון שב-30 במרץ ביצעתי בדיקת קורונה שהייתה תקינה, אשאר בבידוד עד לאחר הבדיקה השנייה המתוכננת ליום שני הקרוב.

"הודות לבדיקות סקר נרחבות וחוזרות שאנו מבצעים בהדסה לכלל הצוותים לאיתור וירוס הקורונה, ניתן לדעת במהירות מי מאיתנו בטוח לחזור לעבודה. אמשיך בניהול השוטף של הדסה ואעמוד לרשות כולם באמצעות הסלולרי". 

10:05

מספר הקורבנות בישראל שנגיף הקורונה גבה את חייהם עלה ל-31. 

מהמרכז הרפואי איכילוב נמסר: "לצערנו אמש נפטר מטופל ממחלת הקורונה. מדובר בגבר בן 72 עם מחלות רקע רבות שאושפז מתאריך 26.3.20. בית החולים משתתף בצער המשפחה". 

 

09:40

ועד איגוד רופאי בריאות הציבור מבקש לשקול האם לחייב מסיכות במרחב הציבורי. לדברי הוועד, "קיימת אי-ודאות מדעית לגבי כדאיות עטיית מסיכות במרחב הציבורי. בצד תועלת פוטנציאלית, שימוש לא נכון במסיכה יכול לגרום יותר נזק מאשר תועלת. שימוש חוזר במסכה עלול לסכן את המשתמש בה. תחושת ביטחון כוזבת עלולה להזיק.

"מסיכה איננה תחליף לצעדי הריחוק הפיזי ולצורך בשמירה על כללי ההיגיינה האישית. חיוב עטיית מסיכה ואכיפת החיוב עלולה לפגוע במאמץ הלאומי למיגור הקורונה. לאור זאת אנו קוראים למשרד הבריאות לעודד חבישת מסיכות בצורה נכונה, אך לשקול האם לחייב ולאכוף עטיית מסיכות במרחב הציבורי. לצורך הגברת אמון הציבור כדאי לפרסם את חוות-הדעת המקצועית העומדת בבסיס ההחלטה".

09:20

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, ייכנס לבידוד בעקבות ההודעה על כך ששר הבריאות יעקב ליצמן אובחן כחיובי. בר סימן טוב ימשיך לנהל את האירוע ממתקן בידוד ייעודי בשיבא הכולל חדר עבודה ואמצעי תקשורת מתאימים.

בר סימן טוב מסר הבוקר: "התכוננו לאפשרות כזאת ונערכנו בהתאם. אני אמשיך לנהל את האירוע יחד עם חבריי להנהלה באמצעים דיגיטליים. רצף השליטה על האירוע יימשך.

"הצורך להיכנס לבידוד יכול לקרות לכולנו, וחובה עלינו להישמע להוראות. מכאן אני ממשיך לקרוא לאזרחי ישראל לשמור על ההנחיות משרד הבריאות". 

09:10

לפי נתוני משרד הבריאות, נכון להבוקר (ה') יש בישראל 6,211 חולי קורונה מאומתים, מתוכם 107 במצב קשה (בהם 83 מונשמים), 127 במצב בינוני, והשאר במצב קל. 289 בני אדם בישראל שחלו בקורונה כבר החלימו מהמחלה. 

08:05

מספר המתים מנגיף הקורונה בישראל עלה ל-29. מדוברות בית החולים העמק נמסר הבוקר: "בן 77, חולה סיעודי עם מחלות רקע מורכבות, נפטר הלילה במרכז הרפואי העמק, לאחר שחלה בקורונה. אנו משתתפים בצערה של המשפחה".

06:10

שר הבריאות יעקב ליצמן ורעייתו אובחנו כחולים בקורונה. ממשרד הבריאות נמסר כי השניים מרגישים טוב, מטופלים כראוי וישהו בבידוד ובהשגחה בהתאם להנחיות.

בהתאם לחקירה האפידמיולוגית שתתבצע, יימסרו הודעות לכניסה לבידוד לאלו שנחשפו לקרבת ליצמן ורעייתו בשבועיים האחרונים. ליצמן ימשיך לנהל מביתו סדר יום רגיל, בהתאם להמלצות הרפואיות.

אתמול יצא ראש הממשלה בנימין נתניהו מהבידוד, והודיע על שורה של צעדים נוספים במסגרת המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. בין הצעדים: הגבלות תנועה בבני-ברק תוך צמצום הכניסות והיציאות מהעיר; מענק של 500 שקל לכל ילד - עד הילד הרביעי במשפחה; ניתנה הנחיה לחבוש מסכות במרחב הציבורי; והחלטה כי כל ישראלי ששב ארצה יוכנס לבידוד במלונית.

היקף הנדבקים בנגיף הקורונה ברחבי העולם עומד הבוקר על 935,957 איש. מתוכם, 47,245 מתו ו-194,286 החלימו.

מספר המתים מנגיף הקורונה בארץ עלה ל-26. גבר בן 72 שהובא אתמול בלילה למרכז הרפואי שערי צדק על-ידי מד"א במצב קשה מאוד נפטר בשעות הבוקר.

מניין הנדבקים בקורונה בישראל עלה ל-6,092, בהם 95 במצב קשה. מספר המתים עלה ל-26.

עוד כתבות

מיכה אבני/ צילום: שלומי יוסף

בדרך למיזוג אגוד במזרחי טפחות: פנינסולה במו"מ מתקדם לרכישת תיק האשראי ליהלומנים

אגוד ומזרחי טפחות חייבים למכור את התיק על מנת לקבל את אישור רשות התחרות למיזוג ● עם השלמת מיזוג אגוד בבנק מזרחי טפחות יהיו בישראל רק 6 קבוצות בנקאות מסחריות נפרדות

סניף איקאה חדש באשתאול / צילום: שלאגר מדיה, יח"צ

המדינה עותרת נגד פתיחת איקאה אשתאול: "תוכנית שחוסר החוקיות שלה חמור"

מתכננת מחוז ירושלים טוענת לחריגות בנייה קשות, שאושרו ע"י הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה ואושרו בדיעבד ע"י ועדת הערר המחוזית ● איקאה בתגובה: "איקאה היא לא הבעלים של הנכס אלא שוכרת אותו"

רכבת ישראל / צילום: דוברות רכבת ישראל

שרת התחבורה מירי רגב: הרכבת תחזור ביום שני כמובטח

הרכבת תחזור לפעילות מלאה ב-8 ביוני, ולא תהיה חזרה הדרגתית כפי שנשקל בעבר

לגו / צילום: דוברות הכנסת

לגו בעד המפגינים: מסירה פרסום של צעצועים שמכילים שוטרים, כבאים ורכבי חירום

חברת הצעצועים שעומדת מאחורי זיכיון הסרטים המצליח של סרטי לגו לא עצרה רק במתן תרומה אלא הודיעה כי תוריד כל פרסום לסטים של לגו הכוללים דמויות של שוטרים

כרטיסי אשראי / צילום: שאטרסטוק

בנק ישראל לבנקים: אפשרו לחברות כרטיסי האשראי לסלוק במס"ב

בבנק המרכזי רוצים להביא לכך שהיכולת להתממשק למערכות הסליקה של הבנקים תיפתח מיידית לחברות כרטיסי האשראי ובעתיד ליתר חברות נותנות שירותי אשראי ופינטק

מטוס של אל על / צילום: יח"צ

שוב התפוצץ המו"מ בין הנהלת אל על לנציגי הטייסים

נציגי הטייסים טוענים שהפיצוץ במו"מ הגיע על רקע הסירוב של בעלי החברה להזרים הון לחברה לפי דרישות האוצר ● עוד נטען לאי נכונותם של בעלי החברה, משפחת בורוביץ המחזיקה בחברת כנפיים, לדון עם הטייסים על התמורה להשקעה הנדרשת מהם, כלומר מתווה של אופציות או חלוקה של רווחים עתידית

הון סיכון / צילום: שאטרסטוק

גלורי ונצ'רס הסינית סגרה קרן חדשה של 96 מיליון דולר להשקעה בחברות מישראל ומסין

לפי הפרסומים, הקרן, שתשקיע במטבע היואן, הגיעה לסגירה בסכום של 96 מיליון דולר ● לצד זאת, גלורי הגיעה גם לסגירה ראשונה של קרן נוספת שתשקיע בדולרים וצפויה להגיע לסכום של 100 מיליון דולר.

דונלד טראמפ / צילום: Gripas Yuri -ABACA, רויטרס

טראמפ צדק? חורים במחקר נגד שימוש בתרופת המלריה לקורונה

האם זה אומר טראמפ צדק כשהחליט על דעת עצמו לקחת את התרופה למניעה? לא בהכרח ● מחקרים נוספים הראו כי תרופת ההידרוקסיכלורוקווין לא יעילה בטיפול בקורונה, ובימים אלה מתפרסם מחקר נוסף המעיד כי אין לה תועלת במניעה

נועה קירל בפרסומת של YES  / צילום: צילום מסך

נועה תנוע: הפרסומת ל-yes עם נועה קירל ממשיכה להוביל את הדירוג

גיאוקרטוגרפיה: בראש טבלת הפרסומות הזכורות ביותר מדורגת גם השבוע הפרסומת של yes+ בכיכובה של נועה קירל ● הפרסומת של מכבי שירותי בריאות עם אדיר מילר – עדיין האהודה ביותר

ניצן אנגלנדר, יועץ תיירות ומתכנן טיולים / צילום: תמונה פרטית

"בעוד ארבעה חודשים אני מתחתן. החמצן שלנו הולך ואוזל"

ניצן אנגלנדר הוא יועץ תיירות ומתכנן טיולים בהתאמה אישית לאוסטרליה וניו זילנד ● "ההפסד הכספי המיידי הוא עשרות ואולי אף מאות אלפי שקלים" ● "גלובס" שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז

איתמר דויטשר, מנכ"ל קבוצת אלקטרה  / צילום: ישראל הדרי

אלקטרה תנהל מתקנים עבור רפאל תמורת מאות מיליוני שקלים

אלקטרה זכתה במכרז שפרסמה רפאל לניהול כל מתקניה למשך שנתיים, עם אופציה לשש שנים נוספות ● לפי הודעת אלקטרה, ההיקף הכספי הכולל לתקופה של שמונה שנים צפוי לעמוד על כ-650 מיליון שקל

סניף של יינות ביתן / צילום: איל יצהר, גלובס

הסכם קיבוצי בין הנהלת יינות ביתן לוועד עובדי מגה

בנוסף להסכם הקיבוצי הגיעו הצדדים להסכמות לגבי צעדי ההתייעלות בחברה ● בין צעדי ההתייעלות: סגירת המרלו"ג בקיבוץ אייל, כפי שנחשף לראשונה ב״גלובס״

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ / צילום: Patrick Semansky, AP

ממשל טראמפ מאיים: נאסור על חברות תעופה סיניות לפעול בארה"ב

ממשל טראמפ מאשים את סין כי לא אישרה חידוש טיסות של חברות אמריקאיות לתחומה ● אם מדיניות זו לא תשתנה, ארה"ב צפויה לאסור על חברות סיניות לנחות ולהמריא ממנה החל מ-16 ביוני

ליאור ורונה, בעלי חברת השיווק “סילקרואוד” הפועלת מול השוק הסיני / צילום: איל יצהר, גלובס

מייסד סילקרואוד: "מי שחושב שהוא יגיע לשוק הסיני ויחנך אותו, נועד לכישלון"

ליאור ורונה הוא מנכ"ל ומייסד "סילקרואוד", חברת שיווק לשוק הסיני ● "בתקופה הזו הסינים חוששים לפגוש אזרחים זרים, משום שהם חושבים שהזרים לא לוקחים את הקורונה ברצינות, למשל שהם לא עוטים מסכות"

מחכים בתור לעלות לאוטובוס / צילום: בר לביא, גלובס

אפליקציית התשלומים החדשה של משרד התחבורה: עולים על אוטובוס או רכבת - ומגלים רק בסוף החודש כמה זה עלה

בסוף יוני יושקו אפליקציות תשלום בתחבורה הציבורית, שניתן יהיה להשתמש בהן לצד הרב-קו • החישוב על התשלום ייערך רק בסוף החודש, בהתאם לפרמטרים שונים כמו היקף השימוש ומרחק הנסיעה • מי ירוויח ומי יפסיד? הנוסעים באוטובוס או ברכבת יידעו רק בדיעבד

אורי יהודאי/ צילום:איל יצהר

יהודאי ושלושה בכירים לשעבר בפרוטרום שוחררו בתנאים מגבילים: "ממצאים המחזקים את החשד לשוחד"

לפי החשד, אורי יהודי, שהיה נשיא פרוטרום, וכן הבכירים לשעבר אלון גרנות, ארי רוזנטל וגיא גיל שיחדו פקידים ברוסיה ובאוקראינה וביצעו בנוסף עבירות דיווח, רישום כוזב במסמכי תאגיד ומרמה והפרת אמונים בתאגיד

מחאת המסעדנים שנפגעו ממגפת הקורונה מול הבונדסטג בברלין / צילום: DPA, Associated Press

המודל הגרמני לשיקום הכלכלה: לשפוך הרבה כסף על הבעיה, במהירות רבה

גרמניה החליטה על חבילת תמריצים נוספת במסגרתה היא תוציא 130 מיליארד אירו שיתווספו ל־50 מיליארד אירו לעצמאים ובעלי עסקים – פי ארבעה משיעור ההוצאה כחלק מהתמ"ג בישראל ● זאת בנוסף להלוואות וערבויות בשווי 1.5 טריליון אירו לחברות גרמניות

ח"כ עמיר פרץ בהשבעת הכנסת ה-35 / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

הכדור בעניין היטל ההיצף על המלט עבר לידי השר פרץ - הוועדה המייעצת המליצה שלא להעלותו

עתה, משהמלצות הוועדה נמסרו לשר פרץ, עומדים לרשותו 15 ימים להחלטה, שמבחינתו כנראה שלא תהיה קלה כל כך, זאת משום שלפרץ מכריז לאורך כל דרכו הפוליטית, כי הוא מתעתד להגן על התעשייה הישראלית

אדם עם מסכה עובר ליד בניין בורסת ניו יורק / צילום: Mark Lennihan, AP

זו לא אשליה אופטית – המניות בארה"ב באמת יקרות

מדד S&P 500 נסחר כעת במכפיל רווחים עתידיים של 21.6, רמה שנראתה לאחרונה בבועת הדוט.קום בתחילת שנת 2000 ● המדד אומנם חזר לאחרונה לרמתו בסוף אוקטובר, אך אז ציפיות הרווחים ל-12 החודשים קדימה היו גבוהות בכ-25% מהציפיות כעת

פגישת האוצר ואל על אמש / צילום: חו"ל מהודר

שר האוצר ישראל כ"ץ במסר לבכירי משרדו: זרזו את ההליך מול אל על וסכמו את ההלוואה מולם

כדי לקבל את הסיוע המיוחל אל על תהיה חייבת להציג הסכם קיבוצי עם עובדיה, שיעבוד מניות, סגירת קווים חדשים ומכירת מטוסים ● אמש, שעות ספורות אחרי שהסתיימה הרמת הכוסית לפרידה ממנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, התכנסו נציגי האוצר ואל על בכדי לנסות ולמצוא את המתווה שייתן אור ירוק להלוואה