גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מתנדב מד"א נפגע מאבנים שהושלכו במאה שערים; מספר המתים מהנגיף בישראל עלה ל-43

מספר החולים בארץ עומד על 7851 אנשים. מספר החולים במצב קשה עומד על 115, מתוכם 98 חולים מונשמים ● מספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם עומד על 1,141,425 איש. 61,205 מתו מהמחלה ● חולץ היום על ידי המשטרה מטייל ששבר את רגלו בעת טיול בנחל כזיב בניגוד להוראות, בכנרת נאלצו הפקחים להרחיק 50 איש שלא נשמעו להוראות הסגר

חובש של מד"א לפני ביצוע בדיקת קורונה / צילום: Ariel Schalit, AP
חובש של מד"א לפני ביצוע בדיקת קורונה / צילום: Ariel Schalit, AP

22:18

מתנדב מד"א נפגע מאבנים שהושלכו במאה שערים

בהמשך לאירועי זריקת האבנים כנגד שוטרים אתמול, היום הותקף גם צוות של מד"א שהגיע לשכונת מאה שערים החרדית בירושלים. מדוברות מד"א נמסר כי מרגע שמתנדב מד"א עטה את המסיכה המגינה כדי להיכנס לבניין בו מתגורר נבדק, נפגע מאבנים וחפצים שהושלכו לעברו. הוא נפגע קלות בראשו ופונה לבית חולים לטיפול רפואי.

חובש רפואת חירום במד"א נסים חטיב סיפר: "יצאתי מרכב הפיקוח של העירייה שמסיע אותנו לדגימות לכיוון ביתו של תושב עם תסמינים לצורך דגימה לקורונה ולפתע החלו מספר אנשים להתקהל סביבי, לצעוק עלי וזרקו לעברי אבנים וחפצים נוספים. נפגעתי קלות בראשי ושמשות הרכב שבו נסעתי נופצו. מיד דיווחתי למוקד על האירוע והוזנקו למקום ניידת משטרה ואמבולנס שפינה אותי לבית חולים.

"זו תחושה קשה שאתה בא לבצע בדיקה לאדם שזקוק לעזרה ובדרך אתה מותקף. אסור שזה יקרה."

21:10

משרד הבריאות עדכן כי מספר החולים בארץ עלה ל-7851. מספר החולים במצב קשה עומד על 126, מתוכם 108 חולים מונשמים.  

20:45

שוטרי תחנת נהריה הגיעו לבית כנסת בעיר בעקבות פרסום של תושבים ברשת החברתית, כי במקום ישנה התקהלות אסורה של מתפללים, הנכנסים מהדלת האחורית. שוטרי התחנה נכנסו למקום ואתרו כ 15 מתפללים, שפרטיהם נרשמו ובהמשך ייבחן המשך הטיפול בעניינם.

20:39

משרד הביטחון יספק חבילת מזון לחג לקשישים

מנהל הרכש במשרד הביטחון חתם על הסכמים עם חמש רשתות המזון הגדולות, לחלוקת מזון לכ-350 אלף קשישים לקראת ליל הסדר. ממשרד הביטחון נמסר כי הצעד הוא חלק מהעברת הטיפול באוכלוסיה המבוגרת בתקופת הקורונה לידי צה"ל ומשרד הביטחון.

משרד הביטחון ופיקוד העורך יפעלו כדי ללקט, לארוז ולהפיץ את הסלים ל-350 אלף הקשישים המוכרים על ידי משרד הרווחה. הרשתות מולן נחתמו ההסכמים הן: שוק העיר, יינות ביתן, שופרסל, ויקטורי ורמי לוי. היקף הרכש נאמד על ידי משרד הביטחון בכ- 40 מיליון שקל. הסלים כוללים בין השאר: מצות, קמח מצה, שמן, סוכר, יין תירוש, קפה, תה, עוגיות, תבלינים ועוד.

פנינה יחזקאל, ראש חטיבת רכש לוגיסטי רב-זרועי במנה"ר שבמשרד הביטחון, אמרה כי: "מרגע קבלת המשימה, אנו עובדים מסביב לשעון ולשמחתי כל רשתות המזון הגדולות נרתמו מיד. זאת למרות הזמן הקצר שנותר עד לליל הסדר".

19:30

בעוד רוב חופי הארץ לא נצפתה תנועה רבה, בכנרת נאלצו הפקחים להרחיק 50 איש, שלא נשמעו להוראות הסגר.

בין היתר ניתנו אזהרות לפי דוח לאזרחים שעשו מנגלים, טיול אופנועים שעצר בחופים, נהגי טרקטרונים בטיול בחופים, גלשני סאפ, נהגי טנדר שרצו לפרוק אופנוע ים לשייט ואף משפחה עם קראוון שהגיעה לשהות באחד החופים.

חגי לוין מנהל יחידת הפיקוח והאכיפה ברשות הכינרת, ציין כי בכניסה לחופים קיים שילוט על פיו אין כניסה לחופים. עד הודעה חדשה.

17:30


לפי עדכון משרד הבריאות, ישנם 7,589 חולים בישראל. מספר המתים עלה ל-43. מספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם עומד על 1,141,425 איש.
61,205 מתו מהמחלה. 238,498 החלימו.

מתפללים במאה שערים יידו אבנים לעבר שוטרים ונעצרו

דוברות המשטרה מסרה כי בליל שישי באזור השכונה החרדית מאה שערים בירושלים, החל עימות בין המשטרה לבין מפרי תקנות הקורונה שכלל זריקת אבנים ומעצרים.

בערב שבת ביקשה המשטרה לפזר התקהלות של כמה עשרות תושבי האזור. חלקם החלו ליידות אבנים לעבר השוטרים אשר השתמשו באמצעי פיזור הפגנות כדי לפזר את ההתקהלות, כך מסרה המשטרה.

בשבת זיהתה המשטרה כמה אירועים נוספים של התקהלויות ותפילות בציבור במאה שערים, בבתי כנסת ובאזורים, וגם במקרים האלה הותקפו שוטרים. עשרה תושבי השכונה נעצרו, ונרשמו מעל 30 דוחות.

כוחות משטרה בבני ברק / צילום: דוברות המשטרה

מטייל שבר את רגלו בעת טיול בנחל כזיב בניגוד להוראות

חולץ היום על ידי המשטרה מטייל ששבר את רגלו בעת טיול בנחל כזיב בניגוד להוראות. שני המטיילים שחולצו יחד נקנסו ב-500 שקלים כל אחד והמשטרה פועלת לחייב אותם בעלות החילוץ.

דוח לעסק לשטיפת רכב בעכו

שוטרי תחנת עכו ערכו ביקורת חוזרת בעסק לשטיפת כלי רכב במרכז העיר לאחר שהוזהר בעבר כי עליו לסגור את המקום. בביקור השני הסתבר שבעל העסק ניסה להסוות את פעילותו באמצעות בד כהה שתלה לאורך הגדר המקיפה את המקום, אך כשהשוטרים נכנסו למתחם גילו כמה כלי רכב בתהליך שטיפה, ולקוחות ממתינים. לבעל העסק נרשם קנס של 5,000 שקל.

בראשל"צ ויתרו על הים

פקחי החברה לביטחון של עיריית ראשון לציון פועלים מאז שעות הבוקר בחוף הים של ראשון לציון כדי לאכוף את צו הבריאות. הפקחים פועלים בסיוע רחפני החברה לביטחון. בחברה לביטחון נערכו בכוחות גדולים מחשש כי רבים ינצלו את מזג האוויר הקיצי כדי להגיע אל הים. לפי שעה הציבור נשמע לצווי הבריאות ונמנע מלהגיע לחוף הים והפארקים.

כוחות משטרה בבני ברק / צילום: דוברות המשטרה


12:10

מבית החולים ברזילי באשקלון נמסר על חולה בן 76 מאשקלון שנפטר אמש. החולה אושפז בתאריך 24 במרץ במחלקה המיוחדת לחולי קורונה. בכך עלה מספר המתים מנגיף הקורונה בארץ ל-43.

10:00

מספר המתים מנגיף הקורונה בישראל הגיע ל-42. 

משרד הבריאות מעדכן כי מספר החולים בארץ עומד על 7,589 אנשים. מספר החולים במצב קשה עומד על 115, מתוכם 98 חולים מונשמים.  

מבית החולים סורוקה נמסר כי בת 67 נפטרה הלילה בביה"ח לאחר שאובחנה כחיובית לנגיף הקורונה. סבלה מריבוי מחלות רקע קשות, והועברה לפני מספר ימים מבית אבות בבאר שבע.

ביחידה לטיפול באירועים מיוחדים וביחידה לטיפול נמרץ הייעודיות לחולי קורונה בסורוקה מאושפזים כעת 25 מטופלים: 7 במצב קשה, 2 במצב בינוני והיתר במצב קל. שתי מטופלות, בת 81 ובת 24, הועברו אתמול לבית מלון.

מספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם עומד על 1,118,562 איש. 59,226 מתו מהמחלה. 229,274 החלימו.

עוד כתבות

יפעת קריב, מנכ"לית קנביט / צילום: איל יצהר, גלובס

חדשות הקנאביס: השקעת מוסדיים בשיח; קנביט חתמה על הסכם ההפצה בגרמניה

כשבועיים עברו מאז האישור הרשמי של יצוא הקנאביס, החברות מצטיידות במזומנים, חותמות על הסכמים ונערכות עם מלאי, ובמקביל פועלות לקבל את ההכרה גם מהצד השני של הגבול

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון/ צילום: רפי קוץ

נגיד בנק ישראל: לא להעלאת מסים השנה; כן להפעלה מיידית של תכניות הסיוע

בישיבת הממשלה בה אושרה הצעת החוק לתקציב חירום נוסף של 14 מיליארד שקל אמר הנגיד פרופ' אמיר ירון כי אין מקום לצעדים הפוגעים בפעילות הכלכלית עד שהמשק ישוב לפסים של צמיחה. בנוסף טען כי אין לעכב את התכנית למענקים לעידוד התעסוקה בגלל ויכוחים על פגמים בה

סניף איקאה חדש באשתאול / צילום: יח"צ

למרות משבר הקורונה: איקאה פותחת חנות שישית בישראל

היקף ההשקעה בהקמת חנות איקאה באשתאול נאמד ב-390 מיליון שקל, והיא תשתרע על כ-25 אלף מ"ר

דרור שרון, מנכ"ל מגל / צילום: איל יצהר, גלובס

פימי מנצלת צלילה של 40% במגל כדי להכפיל את החזקותיה

פימי הגישה הצעת רכש בהיקף של עד 26 מיליון דולר למניות החברה הביטחונית, כדי להגדיל את החזקותיה מ-42% ל-80% מהמניות

 ג'יבלי מאייר את משפט נתניהו / צילום: חן מענית, גלובס

כך תופסים את הרגע הנכון: מאייר "גלובס" גיל ג'יבלי בטור מיוחד

במעל שלושים שנות עבודה ב"גלובס", המאייר גיל ג'יבלי זכה לאייר מהשטח את המשפטים הגדולים של השנים האחרונות ● איך מתכוננים למשפט, מה החששות הכי גדולים ומי ביקש את האיור שלו מבית המשפט?

שער הניו יורק טיימס / צילום: צילום מסך

"אובדן בלתי ניתן לחישוב": השער יוצא הדופן של "ניו יורק טיימס"

"ניו יורק טיימס" נחשב לעיתון המזוהה עם לוגיקה ועובדות, אולם הבוקר הוקדש כל השער הראשי שלו לפריטה על נימי הרגש: על השער הודפסו שמותיהם של כ-1,000 אנשים שמתו מקורונה בארה"ב, כשבכותרת המשנה נכתב: "הם לא היו רק שמות ברשימה, הם היו אנחנו"

רכבת ישראל / צילום: יח"צ

דחייה נוספת בהפעלת הרכבת: תחזור לפעילות רק בעוד שבועיים

הרכבות ישובו לפעילות מלאה ב-8 ביוני ● עם זאת, כבר מסוף השבוע קיבולת האוטובוסים תעלה ל-75%

זוג קשישים בקניות בשוק / צילום: Oded Balilty, Associated Press

מחדל כפל הקצבאות: האם במשרד האוצר יצליחו למצוא 100 מיליון שקל עבור החלשים ביותר בחברה?

שר האוצר הנכנס ישראל כ"ץ התחייב למצוא פתרון תקציבי למקבלי קצבאות שנכנסו למעגל האבטלה בעקבות הקורונה, ואינם זכאים ל"כפל קצבאות", אך לא ידוע כמה כסף יוקצה ומתי ● ייתכן שמקבלי קצבאות הבטחת הכנסה וקצבאות מזונות יידרשו אפילו להשיב את מענק הקורונה

סוכנות של חברת הרץ בדנבר, בסוף השבוע. קשיים כלכליים עוד מלפני המגפה / צילום: David Zalubowski, Associated Press

פרשנות - פשיטת הרגל של הרץ: כרוניקה של פעילות ממונפת

קצב ההתאוששות של ענף השכרת הרכב והליסינג, והסיכוי של החברות בענף לשרוד, תלוי במידה רבה במועד ובקצב שבו תחזור התעופה האזרחית לתקנה ובסינכרון בין המועד הזה לתקופת ההתאוששות שדרושה של תעשיית הרכב

דוד פתאל / צילום: איל יצהר

רוב בלי אישור: פתאל לא קיבלה אישור לדחיית ההתניות הפיננסיות

כ-96% ממחזיקי סדרה ג' ו-61% מהמחזיקים בסדרה ב' הצביעו בעד דחיית הפעלת הקובננטים שקשורים לרווחיות ● דוד פתאל: "בימים הקרובים נקיים שיחות עם המשקיעים ונתאם הצבעה נוספת שאותה אני מקווה יאשרו ברוב קולות. ניצנים של התאוששות כבר נראים במרבית המדינות בהן אנו פועלים. בישראל לדוגמא צפוי לנו חג שבועות מוצלח מאוד ובחודש יוני מלונות הנופש שלנו צפויים לתפוסות של למעלה מ-60%"

ג'ייסון ויליאמסון / צילום: איל יצהר, גלובס

דעה: מה אפשר ללמוד על המשבר הנוכחי מהטלפון בשפעת הספרדית

סטארט-אפים מוכנים לקחת סיכונים ואין להמעיט בחשיבותם ובתרומתם לחדשנות גם בזמנים קשים ● לכן ממשלות והחברות הגדולות צריכות לתמוך בפעילותם

הבורסה בת"א / צילום: שלומי יוסף, גלובס

דעה: היתה מפולת? פניית הפרסה של האג"ח הקונצרניות

כמו שוק המניות, גם שוק האג"ח הקונצרניות חווה התרסקות עם התפשטות מגפת הקורונה, ומיד לאחריה התאוששות - שתיקנה כשני שלישים מהירידות ● האם השוק יחזור לנקודת השיא שלו? ומה הסיכון העיקרי במשבר?

תומכי נתניהו מחוץ לביהמ"ש: "העם דורש צדק משפטי" / צילום: Sebastian Scheiner, Associated Press

התומכים מילאו את אזור בית המשפט: "לעולם לא תצעד לבד בנימין נתניהו"

שעות לפני שהחל הדיון, הרחובות ליד ביהמ”ש המחוזי צפופים; מפגינים מאילת, מקרית גת, מפתח תקוה וממעלה אפרים הגיעו לחזק את נתניהו • למשפט הדמה שנערך בחוץ יש תוצאה חד משמעיות - נתניהו זכאי, מנדלבליט לכלא

שכונת אגמים בדרום העיר אשקלון / הדמיה: דני שמש Ddesign3

קרן הריט אזורים ליווינג זכתה במכרז דירה להשכיר באשקלון

אזורים תשלם על הקרקע, כולל הפיתוח, סך של 31 מיליון שקל ● עלות הבנייה מוערכת בכ-200 מיליון שקל ● בפרויקט ייבנו כ-200 דירות, מחציתן לשכירות ארוכת טווח

גדעון המבורגר / צילום: תמר מצפי

הראל תייצג בישראל את חברת הביטוח הסינית TPRe

מבחינת הראל מדובר בהסכם בלעדיות ראשון עם גוף ביטוח סיני גדול, שיתווסף לשורת הסכמי שיתוף פעולה גלובאליים שיש לקבוצה, "עם יותר מ-14 תאגידי ביטוח בינלאומיים

השר משה 40, רמת גן / הדמיה: שרפן

"אנחנו רק שמונה דירות, אבל לא היה פשוט עם כל הדיירים"

במקום 8 דירות בבניין שנמצא ברחוב השר משה 40 ברמת גן, בבניין החדש יהיו 24 דירות ● הדיירים יקבלו דירות גדולות יותר עם מעלית, חניה ומרפסת

בנימין נתניהו / צילום: עמוס בן גרשום, דוברות הכנסת

דעה: מתלבטים אם לצפות במשדרי משפט נתניהו? אל תטרחו

משפט נגד ראש ממשלה מכהן הוא אירוע חדשותי ולאומי חשוב ומעניין מאוד, אבל כאירוע טלוויזיוני - אל תבנו עליו

מפגינים נגד ההגבלות על החיים בגרמניה / צילום: Felix H'rhager, Associated Press

חגיגה פרטית במסעדה ותפילה בכנסייה: גרמניה חוששת לאחר שני מקרי התפרצות חדשים

המקרים, שאירעו אחרי הסרת הסגר, ממחישים לרבים בגרמניה את הסכנה המוגברת להידבק בנגיף הקורונה כתוצאה משהייה בחללים סגורים

נתניהו משדר עסקים כרגיל, אולם בית המשפט / צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות

דעה: קמפיין הדה-לגיטימציה של נתניהו נכשל

מאז הגשת כתב האישום בתיקי האלפים, התחלנו לשמוע את בנימין נתניהו, בעיקר דרך כוחות פרוקסי, מפליא בביקורות על בית המשפט ועל הרכב השופטים שדן בעניינו ● רק לפני חצי שנה נתניהו התגאה שאין לו שום ביקורת על מערכת המשפט ● מה שהשתנה הוא מצבו המשפטי של נתניהו

הפרוייקט בשכונת טרייבקה /  צילום: מצגת החברה

בחברת HAP מבקשים לאשר בדיעבד עסקת בעלי עניין

החברה המשקיעה בארה"ב מבקשת להכשיר בדיעבד עסקת בעלי עניין שבוצעה לפני כשנה וחצי, והיקפה כ-4 מיליון דולר ● על רקע עסקה זו, שדווחה לדירקטוריון בעיכוב משמעותי, התפטר בחודש מרץ הדירקטור אלדד אברהם