גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט; נטפליקס הובילה את הנאסד"ק לשיא כל הזמנים

תוצאות הניסוי של גיליאד מראים שהסיכון למוות בקרב חולים בנגיף הופחת בכ-62% בהשוואה לטיפול הסטנדרטי ● מספר מקרי הקורונה המאומתים בעולם הכפיל את עצמו בששת השבועות האחרונים ויו"ר ארגון הבריאות העולמי ציין כי "ניתן להשתלט על הווירוס, אך ברוב העולם הוא אינו תחת שליטה אלא מתחזק"

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס
זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

נעילה חיובית בבורסות וול סטריט על רקע תוצאות ניסוי שפרסמה גיליאד, שדיווחה שהתוצאות מראות כי הסיכון למוות בקרב חולים בנגיף הופחת בכ-62% בהשוואה לטיפול הסטנדרטי.

הדאו ג'ונס עלה ב-368 נקודות, או 1.4%. מדד ה-S&P 500 טיפס ב -1%. מדד הנאסד"ק עלה ב-0.6% לשיא כל הזמנים, מובל על ידי אמזון ונטפליקס, שזינקה ב-8%.

נטפליקס קפצה לשיא לאחר שגולדמן אמרה שהיא צופה לחברה עלייה של 30% במהלך 12 החודשים הבאים. אמזון עלתה גם היא ב-0.5% לשיא של כל הזמנים.

20:45

מדד הדאו ג'ונס עולה בשעה זו בכ-1%. ה-SַP מתחזק בכ-0.6%, הנאסד"ק יוצא מהטריטוריה השלילית איתה החל את יום המסחר ועולה בשעה זו בכ-0.2%.

בורסות אירופה ננעלו במגמה חיובית. בורסות גרמניה, פריז ואיטליה רשמו עליות של למעלה מ-1%.

19:45

נשמרת היציבות בבורסות ארה"ב ביום המסחר האחרון לשבוע זה. מדד הדאו ג'ונס רושם עליות של 0.8%. ה-S&P 500 מטפס ב-0.4%. הנאסד"ק יורד בכ-0.2%.

גיליאד פרסמה היום את תוצאות הניסוי, ודיווחה שהן מראות כי הסיכון למוות בקרב חולים בנגיף הופחת בכ-62% בהשוואה לטיפול הסטנדרטי.

גם מנכ"ל ביו-טק דיווח מוקדם יותר כי החיסון שלהם נגד הנגיף עשוי להיות מאושר עד דצמבר. מניות החברה עולות ב-3.6%.

החדשות הביאו לירידות במניות הטק הגדולות. פייסבוק, אמזון, אלפבית, אפל ומיקרוסופט כולן נסחרו ברמה נמוכה יותר. דלתא אייר ליינס ויונייטד עלו לפחות ב-1%. מניות הבנקים כמו JPMorgan Chase וסיטיגרופ עלו ב -2.1% ו-1.8% בהתאמה.

18:00

מגמה מעורבת בוול סטריט על רקע הדיווחים על פיתוח לטיפול בנגיף הקורונה, בעוד מספרי החולים מגיעים לשיאים חדשים.

גיליאד פרסמה נתונים חדשים על תוצאות הניסוי החושפים שהסיכון למוות בקרב חולים בנגיף הופחת בכ-62% בהשוואה לטיפול הסטנדרטי.

מדד הדאו ג'ונס מתרומם ב-200 נקודות, או 0.8%. ה-S&P 500 מטפס ב-0.4%. הנאסד"ק יורד בכ-0.2%.

16:30

פתיחה מהוססת בבורסות וול סטריט ביומו האחרון של שבוע המסחר, על רקע העלייה במקרי ההידבקויות בנגיף הקורונה בארה"ב, ומנגד דיווחים על פיתוח לטיפול בנגיף. 

גיליאד סיינסז, חברת ביופארמה אמריקאית המפתחת תרופות מסחריות, פיתחה את התרופה רמדסיביר לטיפול במחלת הקורונה, וקיבלה אישור שיווק בארה"ב מה-FDA (רשות המזון והתרופות) בתחילת מאי. האישור התקבל ימים ספורים לאחר שפורסמו תוצאות הניסוי הרשמי המבוקר הראשון בתרופה, שנערך על ידי המכון למחלות אלרגיות וזיהומיות (NIAID) של ממשלת ארה"ב. 

היום פרסמה החברה נתונים חדשים על תוצאות הניסוי, המראים שהסיכון למוות בקרב חולים בנגיף הופחת בכ-62% בהשוואה לטיפול הסטנדרטי. 

מהחברה נמסר כי במסגרת הניסוי נמצא כי הטיפול תרם ל"החלמה קלינית משופרת בצורה משמעותית". מניית החברה עלתה בלמעלה מ-2% עם פתיחת המסחר.

מנכ"ל ביו-טק אמר גם הוא היום כי החיסון שלהם נגד הנגיף עשוי להיות מאושר עד דצמבר. מניות החברה עולות ב-3.6%.

14:54

לאחר יום מסחר הפכפך אמש, החוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט יורדים בשעה זו. החוזה על הדאו ג'ונס מצביע על פתיחה בירידה של כמאתיים נקודות, גם החוזים על הנאסד"ק ו-S&P 500 מאותתים על פתיחה שלילית.

נזכיר כי אמש מדד הנאסד"ק ננעל בשיא ומניית אמזון קפצה ב-3% לשיא חדש גם כן.

עד כה הדאו ג'ונס איבד 0.5% השבוע, בעוד מדד S&P 500 מוסיף 0.7% בסיכום שבועי והנאסד"ק בדרך לסגור שבוע שלישי רצוף של עליות.

13:27

המדדים באירופה התייצבו, הפוטסי בבריטניה עולה ב-0.38%, הדאקס בגרמניה מוסיף 0.31% לערכו והקאק עולה ב-0.27%. סטוקס 600 עולה בכ-0.3%.

שוקי אירופה קיבלו חיזוק משמעותי לאחר פרסום נתונים מאיטליה שהראו כי הייצור התעשייתי במדינה קפץ ב-42.1% בחודש מאי בהשוואה לחודש הקודם, זאת בשל יציאה חלקית מהסגר שהחלה באותה החודש. תחזית האנליסטים החציונית הייתה עלייה של 22.8% בלבד.

מניית קרלסברג מטפסת כבר ב-5.2%, SES עולה ב-5.1% בצרפת. באוסטריה, מניית חברת החשמל ורבונד יורדת ב-2.5%.

12:24

היפוך מגמה בבורסות אירופה, והמדדים עוברים למגמה מעורבת - הקאק מאוזן, הפוטסי והדאקס עולים ב-0.15%.

מניית יצרנית הבירה הדנית קרלסברג קופצת ב-4.8% לאחר שהחברה הודיעה כי היא מתאוששת לאיטה מהירידה במכירות בעקבות התפרצות הקורונה באירופה.

ספקית התקשורת הצרפתית SES עולה ב-5.1% על רקע עלייה בביקוש לתקשורת נתונים במדינה.

מניית חברת הקרוזים קרניבל נופלת ב-3.4%.

10:35

פתיחה שלילית בבורסות אירופה, הקאק בצרפת יורד ב-0.71%, הפוטסי הבריטי והדאקס הגרמני מאבדים 0.51% מערכם. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי יורד ב-0.34%.

בגזרת הנתונים, יתפרסמו היום נתוני הייצור התעשייתי באיטליה וצרפת.

שוקי אסיה ננעלו בירידות שערים, ההנג סנג צלל ב-2.25%, מדד שנחאי צנח ב-1.95% והניקיי ביפן איבד 1.06% מערכו.

07:35

יומו האחרון של שבוע המסחר בבורסות אסיה מתנהל בירידות שערים הבוקר, המשקיעים מתנהלים בזהירות עודפת בעוד מספר מקרי הקורונה המאומתים בעולם עולה. מדד ההנג סנג נופל ב-1.17%, מדד שנחאי מאבד מעל 1% מערכו והניקיי בטוקיו יורד קלות, ב-0.21%. מדד טופיקס ביפן מאבד 0.59% מערכו, הקוספי בדרום קוריאה יורד ב-0.73% וגם הבורסה באוסטרליה בצד השלילי.

ארגון הבריאות העולמי טוען כי למרות השתלטות חלקית על ההתפרצויות בעולם, הנגיף עדיין "מתגבר". יו"ר הארגון תאודרוס אדהנום גברה-יסוס אמר אמש (ה') כי "ניתן להשתלט על הווירוס, אך ברוב העולם הוא אינו תחת שליטה אלא מתחזק". נזכיר כי עד כה נדבקו בנגיף מעל 12 מיליון בני אדם סביב לעולם ומספר הקורבנות שגבתה הקורונה עומד על לפחות 550,300 בני אדם. "מספר המקרים המאומתים הכפיל את עצמו בששת השבועות האחרונים", הוסיף גברה-יסוס.

אתמול בלילה, המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת - מדד דאו ג'ונס איבד 1.4%, הנאסד"ק עלה ב-0.6% לשיא. מניות הטק המשיכו לספק גב יציב למשקיעים בארה"ב ולמונייד הישראלית שהונפקה בשבוע שעבר אף זינקה ב-11%.

עוד כתבות

סאנה מרין

המנהיגה הצעירה ביותר בעולם שוברת שיאי אהדה בפינלנד אחרי משבר הקורונה

היא נאבקה לשרוד כלכלית בילדותה, גדלה במשפחה חד-מינית, לא נותנת לפוליטיקה להשתלט על חייה ומכונה "המנהיגה של דור האינסטגרם" ● בגיל 34, כשהיא מובילה את הממשלה הנשית ביותר אי פעם ומתמודדת בהצלחה עם משבר הקורונה, סאנה מרין עושה היסטוריה

בורסת וול סטריט / צילום: Associated Press

מגמה מעורבת בוול סטריט: ה-S&P 500 נושק לשיא; רשת בתי הקולנוע AMC מזנקת בכ-20%

לראשונה מפרוץ הקורונה, דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב ירדו מתחת למיליון ● אפל בשיא כל הזמנים, סיסקו צונחת בכ-10% לאחר הדוחות ● מדד הפוטסי הבריטי הוביל את הירידות באירופה

משה חוגג, מנהל קרן הון סיכון סינגולריטים / צילום: יונתן בלום

יצרנית הסמארטפונים פוקסקון תובעת את משה חוגג ומנהלי סירין ב-20.3 מיליון שקל בגין אי תשלום חובות

חברת FIH, מקבוצת ענקית האלקטרוניקה הטייוואנית פוקסקון, טוענת בתביעה כי סירין לאבס של חוגג, שפיתחה סמארטפון בלוקצ'יין, חייבת לה יותר מ-6 מיליון דולר על עבודות ייצור ופיתוח שביצעה בעבורה ב-2018

ראג'ה קודורי, מנכ"ל קבוצת הארכיטקטורה, הגרפיקה והתוכנה באינטל / צילום: דוברות אינטל

ראש בראש עם אנבידיה ו-AMD: אינטל נכנסת לשוק המעבדים הגרפיים

בסוגיית המשך הייצור הבהירה אינטל: "נמשיך להשקיע בטכנולוגיות ייצור עתידיות של אינטל. לא חוששים שנפגר אחרי המתחרים" ● אינטל חשפה את המעבד החדש "אלדר לייק", המפותח בישראל ושלטענתה יהיה "המוצר הטוב ביותר של אינטל אי פעם בכל הקשור לביצועים מול צריכת חשמל"

חילי טרופר, כחול לבן / צילום: שלומי יוסף, גלובס

האם בענף התרבות משתכרים 3,000 שקל פחות מהממוצע?

המחאה של אנשי התרבות לא באה מעשירים מפונקים, אומר השר ● ומה אומרים הנתונים? ● המשרוקית של "גלובס"

אבי גבאי / צילום: כדיה לוי, גלובס

תם ונשלם: אושרה עסקת המיזוג בין סלקום לגולן טלקום

שר התקשורת יועז הנדל אישר את העסקה בתנאים שישאירו את גולן טלקום כמפעיל וירטואלי

ניסוי בחיסון לקורונה של חברת מודרנה בניו יורק   / צילום: Hans Pennink, Associated Press

קורונה זה התרופה שלהן: הנפקות הביוטק בארה"ב גייסו סכום שיא של 9.4 מיליארד דולר מתחילת השנה

הנפקות הביוטק שוברות את השיא של 2018, שבכולה גויסו 6.5 מיליארד דולר ● העלייה הממוצעת במניות ביום המסחר הראשון שלהן, בשיעור של 34% - הזינוק החד ביותר מאז ההייפ של מניות הטכנולוגיה בוול סטריט בשנת 2000

פנקוטה תירס ששודכה לפופקורן מקורמל  / צילום: ניצן רובין

בים בם בום: איך הפך התירס לאבוקדו החדש

אחרי הקורונה יהיה גל של מסעדות יוקרה, מתנבא השף שחף שבתאי, ורואה במסעדה החדשה שלו, סנונית ראשונה ● אחד הכוכבים בתפריט הוא התירס, שעכשיו בשיאו ● גם בגרסת פנקוטה תירס עם פופקורן מקורמל

מדד דופק התעסוקה של "גלובס"

שוב מהפך: פחות חוזרים לעבודה מנפלטים מהשוק

המספרים של שוק התעסוקה בישראל מבלבלים, שלושה גופים רשמיים מפרסמים נתונים שונים, הפערים גדולים ובלתי מוסברים • "גלובס" מנסה לפזר את הערפל באמצעות מדד יומי חדש לבחינת "הדופק של שוק התעסוקה

דירות חדשות/צילום: אייל יצהר

הלמ"ס: היקף רכישת הדירות החדשות בחודש יוני זינק לנתוני הימים שלפני הקורונה

רבע מהדירות החדשות בחודש זה נמכרו במחוז הדרום ● בסך הכל כמות רכישת הדירות החדשות במחצית השנה נמוכה ב-2.5% מזו של המחצית הראשונה של 2019

הנשיא טראמפ בחדר הסגלגל עם צוות משרדו בהצהרה על נירמול היחסים  / צילום: Andrew Harnik, Associated Press

נתניהו: "רגע היסטורי של פריצת דרך לשלום במזרח התיכון"

ההסכם נחתם בשיחה בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויורש העצר מוחמד בין זאיד ● נתניהו: "אני מחויב לריבונות לארץ ישראל ולעולם לא אוותר על זכותנו"

ארומה סניף טאגור / צילום: שני מוזס, גלובס

ארומה ת"א ממשיכה בסגירת הסניפים: הפעם ברמת אביב

ל"גלובס" נודע כי ארומה ת"א סוגרת את סניף רמת אביב במרכז המסחרי טאגור ● הסגירה הנוכחית שמצטרפת לשלושה סניפים נוספים שנסגרו במהלך משבר הקורונה ● ברשת מציינים כי מדובר בסגירה שתוכננה עוד לפני השפעות משבר הקורונה על הענף

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 12 באוגוסט 2020

אמש באיכילוב: 8 פצועים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

"גלובס" ובית החולים איכילוב חוזרים לדווח על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

רה"מ בריטניה בוריס ג'ונסון / צילום: בן סטנסל, AP

הורידה 5,000 קורבנות: אנגליה שינתה את הגדרות התמותה מקורונה

באנגליה החליטו מעתה לא לספור במניין המתים מהמגפה אנשים שמתו לאחר יותר מ-28 יום לאחר שאובחנו לראשונה כחולי קורונה ● עכשיו עומד מספר המתים מקורונה בבריטניה כולה על 41,329 בני אדם

אסי (אסא) לוינגר, מנכ"ל אנרג'יקס  / צילום: שלומי יוסף, גלובס

אנרגיה ירוקה: קפיצה של 118% ברווחי אנרג'יקס ברבעון השני

את החצי הראשון של השנה סיימה החברה עם הכנסות של כ-132 מיליון שקל, צמיחה של 8% לעומת התקופה המקבילה ב-2019 ● בשורה התחתונה רשמה החברה עלייה של 45% ברווח הנקי לכ- 46 מיליון שקל

קניון שבעת הכוכבים / צילום: איל יצהר

חיים בסרט: קניון שבעת הכוכבים דורש דמי שכירות מהקולנוע, שסגור כבר חצי שנה

חברת בתי הקולנוע רב-חן הודיעה להנהלת שבעת הכוכבים כי תעזוב את המתחם בסוף אוגוסט עם סיום החוזה שלה בשל מחלוקת על דמי השכירות ● גורמים המעורים בסכסוך טוענים כי בקניון דרשו כי בית הקולנוע ישלם דמי שכירות על ששת החודשים בהם נסגר בשל הנחיות הממשלה ● בחודש שעבר נקלע הקניון לסכסוך עם קבוצת קסטרו

שטיפת מכוניות. רק להתקין חיישן ולהוריד אפליקציה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

תשלומים אוטונומיים: כשהמכונית משלמת בעצמה עבור השטיפה

חברת Finn ההולנדית מפתחת מודלים של תשלומים אוטונומיים בין חפצים ● אחד המוצרים שלה, מערכת של Pay by Car, הופכת את הרכב לכלי תשלומים - שבאמצעות חיישנים יודע לשלם בעצמו, למשל, לכבישי אגרה או למתקנים לשטיפת רכב

יורש העצר של איחוד האמירויות מוחמד בן זאיד / צילום: AP

ההסכם עם איחוד האמירויות: פוטנציאל כלכלי ענק מול העולם הערבי כולו

הקשרים והיחסים שהתקיימו עד כה בין ישראל לבין העולם הערבי היו ברובם מתחת לפני השטח, ופה ושם יצאו לאור ● כעת, לאחר ההסכם עם איחוד האמירויות, האפשרויות הנפתחות בשווקים הערביים עבור החברות הישראליות הן עצומות ועשויות להגדיל באופן דרמטי את הייצוא הבינלאומי, ולכאן נכנס היתרון הכלכלי האמיתי של ההסכם

נתב"ג ריק בצל סגירת השמיים עקב הקורונה / צילום: יוסי פתאל

בדיקת קורונה ללא מגע בשדה התעופה: ככה זה הולך לעבוד

חברת בינה. AI, המפתחת מערכת לחישה מרחוק של סמנים רפואיים, הודיעה על תחילתם של שני ניסויי פיילוט עם שדות תעופה בעולם, לבדיקות קורונה ללא מגע

פרופ' רוני גמזו צילום: איל יצהר

רוני גמזו הניח על שולחן הקבינט תוכנית אסקלציה לסגר

על אף שפרויקטור הקורונה מצדד בהצמדות לניסיון להפחית את התחלואה בהתנהלות הנוכחית, פרופ' גמזו התבקש להכין תוכנית לאפשרות של סגר ● גמזו הניח על שולחן הקבינט 3 תוכניות, בהן סגר חלקי ומלא