גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

התמתנו הירידות בנעילה בוול סטריט: בואינג צנחה ב-5%, אמריקן איירליינס ב-7.5%

הנאסד"ק איבד 0.7%, מדד S&P 500 ירד ב-0.3% ● בנק אוף אמריקה היכה את תחזיות האנליסטים ודיווח על רווח של 3.5 מיליארד דולר ברבעון השני ● הבנק המרכזי של אירופה הותיר את הריבית ללא שינוי ● מדד הייצור של פילדלפיה ביולי טוב מהצפוי

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס
זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בניו יורק ננעל בירידות שהתמתנו לקראת הנעילה. הנאסד"ק איבד 0.7%, מדד S&P 500 ירד ב-0.3% ומדד דאו ג'ונס השיל 0.5% מערכו.

22:00

הנפט איבד 1.2% לרמה של 40.75 דולר לחבית, וזאת בצל החשש מפגיעה בביקושים על רקע העלייה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה.

21:00

המסחר בניו יורק מתנהל בירידות על רקע נתוני מאקרו מעורבים ועונת הדוחות לרבעון השני.

מניית בנק אוף אמריקה מאבדת כ-3% בהמשך לפרסום הדוחות הכספיים לרבעון השני.  הבנק הפריש 4 מיליארד דולר לכיסוי חובות אבודים עקב הקורונה.

הזהב נסוג לרמתו הנמוכה השבוע ומחיר אונקייה השיל 0.7% מערכו לרמה של 1,800 דולר.

20:00

המדדים בוול סטריט נסחרים בירידות לאחר רצף עליות של חמישה ימים ברציפות במדד הנאסד"ק שיורד ב-1.1%. הדאו ג'ונס מאבד 0.6% ומדד S&P 500 יורד בשיעור דומה.

הנפט מאבד כ-1% מתחת ל-41 דולר לחבית, וזאת בהמשך להחלטת אופ"ק אתמול להעלות את קצב הפקת הנפט החל מאוגוסט ברקע לסימני התאוששות בביקושים. לאחר הסרת הסגרים בעקבות מגפת הקורונה. מדינות מפתח בקרטל יצואניות הנפט אופ"ק, ובעלות בריתן בראשות רוסיה הסכימו להקל את מכסת התפוקה הנוכחית בכ-1.6 מיליון חביות ביום.

נטפליקס  תרכז עניין עם פרסום הדוחות הלילה לאחר נעילת המסחר. בשוק צופים רווח של 1.82 דולרים למניה

18:35

בורסות אירופה ננעלו ברובן בירידות בהמשך להודעת הריבית של הבנק המרכזי של אירופה (ECB), שהותיר את הריבית ללא שינוי ברמה השלילית.

מדד הדאקס הגרמני איבד 0.5%, הקאק הצרפתי השיל 0.46% והפוטסי הבריטי ירד ב-0.6%.

בסוף השבוע מתוכנן מפגש פסגה (וירטואלי) נוסף בין מנהיגי אירופה שעיקרו המשך הלחץ של הכלכלות הגדולות, בהובלת גרמניה, לאישור קרן החילוץ הכלל אירופאית ורכיב המענק בקרן. כלכלני הראל מציינים כי ההתקדמות בנושא, לצד שיעורי תחלואה יחסית נמוכה (כרגע), ממשיכים לתמוך בחוזקו של האירו.

בוול סטריט בשעה זו מניות הקרוזים והתעופה ממשיכות לבלוט לשלילה, כאשר הנאסד"ק מוביל את הירידות ומאבד 1.45%. 

17:30

המסחר בוול סטריט מתנהל בירידות מלבד הדא ג'ונס שנסחר ללא שינוי מהותי. הנאסד"ק מאבד 1.4%, מדד S&P 500 יורד ב-0.5%. הנפט נסוג בכ-1% ל-41.2 דולר לחבית, הזהב מאבד 0.4% לרמה של 1,812 דולר לאונקייה.

מניות התעופה בולטות בירידות חדות. מנייתה של אמריקן איירליינס בולטת בירידה של 6.5%, יונייטד איירליינס צונחת ב-4.8% ומנייתה של יצרנית המטוסים בואינג מאבדת 3%. מניות הקרוזים נורווג'יאן וקרניבל צונחות ב-12% ו-8.5% בהתאמה.

אפל  מאבדת 1.44%, סיסקו יורדת ב-2.5%, אדובי  ב-1.5%, טריפ אדוויזר  יורדת ביותר מ-4%.

בנק ההשקעות נידהאם העלה את ההמלצה למניית אודיוקודס  מ'החזק' ל'קנייה' ונוקב במחיר יעד של 42 דולר.

באופנהיימר העלו את מחיר היעד למניית Wix  מ-205 דולר ל-305 דולר. מחיר היעד הקודם נקבע לפני כחודשיים, והמניה המשיכה לזנק מאז ועקפה את מחיר היעד הקודם. המלצת אופנהיימר נשארת ללא שינוי, 'תשואת יתר'.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בטריטוריה האדומה בצל האכזבה מנתוני הבקשות הראשוניות לדמי אבטלה. הנאסד"ק מאבד 0.9%, מדד S&P 500 יורד ב-0.7% ומדד דאו ג'ונס משיל 0.6%.

ג'ונסון אנד ג'ונסון  היכתה את התחזיות לרבעון השני אם כי הרווח נפל ב-35% לעומת התקופה המקבילה אשתקד וההכנסות ירדו ב-10% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

נטפליקס  צפויה לפרסם דוחות הלילה לאחר נעילת המסחר.

מקרי ההדבקה בנגיף הקורונה בארה"ב עלו על 60,000 בני אדם, זה היום השני ברציפות.

15:45

המכירות הקמעונאיות בארה"ב עלו ב-7.5% בחודש יוני, מעבר לתחזיות של הכלכלנים בשוק. זאת בהמשך לעלייה של 18.2% שנרשמה בחודש מאי האחרון - העלייה החדה ביותר מאז 1992.

התביעות החדות לדמי אבטלה בארה"ב בשבוע החולף הסתכמו ב-1.3 מיליון בקשות, מעל לתחזיות ל-1.25 מיליון בקשות.

מדד הייצור של פילדלפיה בחודש יולי ירד ל-24.1 נקודות. התחזיות היו לירידה חדה יותר ל-27.5 נקודות.

14:50

הבנק המרכזי של גוש האירו (EBC) בראשות כריסטין לגארד השאיר את הריבית ללא שינוי, כצפוי, ולא הודיע על שינוי בתכנית ההרחבה הכמותית שלו. הריבית תישאר, לכן, ברמה שלילית של 0.5%. 

ה-ECB הכריז בחודש מרץ השנה על תכנית הרחבה כמותית גדולה לתמוך בכלכלת הגוש, ובחודש שעברה הרחיב את התכנית לרכישת אגרות חוב בעוד 600 מיליון אירו עד להיקף של כ-1.35 טריליון אירו. 

בורסות אירופה רושמות כעת ירידות של 0.3%-0.7% והאירו נסחר ביציבות סביב רמה של 1.14 דולרים לאירו. 

13:50

בנק אוף אמריקה  דיווח היום על רווח של 3.5 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה. הרווח למניה עמד על 37 סנט, גבוה ב-10 סנט מצפי האנליסטים. הכנסות הבנק ברבעון הסתכמו ב-22.5 מיליארד דולר לעומת צפי אנליסטים ל-22 מיליארד דולר. 

12:20

נמשכות הירידות בבורסות אירופה. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות כעת ירידות של 0.6%-1.5%. 

במסחר המוקדם רושמת מניית טסלה  ירידה של כ-6%. ירידות בולטות של עד 3% נרשמות במניות אמזון , אפל, מיקרוסופט ואנבידיה. 

10:30

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח כשמדדי המניות המובילים נסחרים בירידות קלות. גם במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות כעת ירידות קלות. 

באסיה רשמו היום מדדי המניות המובילים ירידות, לאחר שבסין פורסמו היום נתוני מאקרו חשובים. בורסת שנחאי צנחה ב-4.5%. 

בסין פורסמו היום נתוני הצמיחה לרבעון השני. הכלכלה השנייה בגודלה בעולם התרחבה ב-3.2% ברבעון זה, לעומת הרבעון המקביל אשתקד, לאחר התכווצות של 6.8% ברבעון הראשון. כלכלנים ציפו לעלייה של 2.5% בקצב הצמיחה בסין. 

בהמשך היום תתפרסם החלטת הריבית בגוש האירו. איתי יושע, מנהל דסק אופציות מט"ח בחדר המסחר של בנק הפועלים, מציין כי "נתון הריבית על ההפקדות של הבנקים המסחריים בבנק המרכזי האירופאי לחודש יולי שיתפרסם היום (ה') בשעה 14:45 (שעון ישראל) צפוי להישאר ברמה שלילית של 0.5%, ללא הפתעות. אינדיקטור טוב שיכול להעיד על נתון הריבית הוא תשואת האג"ח (Bund) ל-10 שנים של ממשלת גרמניה".

"באמצע חודש מאי ניתן היה לראות את התשואה הזו יורדת מתחת למינוס 0.5% אך מאז היא התבססה מעל לרמה זו, לאחר שממשלת גרמניה התחייבה לבצע את תוכנית התמריצים הגדולה בהיסטוריה שלה. מבחינה טכנית, ירידה של תשואת האג"ח אל מתחת לרמה של מינוס 0.5% מעידה על ציפייה שה-ECB יעמיק את מדיניות ההרחבה שלו, אך לעת עתה היא צפויה להישאר ללא שינוי", הוא אומר.

בארה"ב יתפרסמו היום (15:30 שעון ישראל) מספר נתוני מאקרו, ביניהם הנתון השבועי של דורשי העבודה החדשים (צפי לכ-1.25 מיליון) ומדד הפילי-פד שצפוי לעמוד ברמה של 20 נק'. המכירות הקמעונאיות לחודש יוני צפויות לגדול בכ-5%.

עונת הדוחות לרבעון השני בארה"ב נמשכת, והיום צפויה נטפליקס לפרסם את תוצאותיה לאחר סיום המסחר בוול סטריט. לפני הפתיחה יפרסמו דוחות, בין השאר, בנק אוף אמריקה, מורגן סטנלי ואבוט. 

עוד כתבות

בונים מחדש האתגרים של ענף הנדלן / צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב, שאטרסטוק

הבעיות הבוערות של שוק הדיור: איך לטפל בתחום ההשכרה ומה עושים עם קרקעות חקלאיות

איך ייראו הבתים במציאות שבה אנשים רבים יעבדו מהבית, האם ההבטחות על קידום הפריפריה יהפכו למציאות ואיך ניתן להזרים מזומנים למשק בעזרת הגדלת מינוף ● בונים מחדש - האתגרים של ענף הנדל"ן, כתבה חמישית ואחרונה בסדרה

שר האוצר ישראל כ"ץ / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

צעד לעידוד השקעות: האוצר הודיע על "פחת-מואץ" בהיקף של כ-2 מיליארד שקל

במסגרת הוראת שעה יקבע, כי מכונות וציוד המשמשים לפעילות יצור בתחומי התעשייה בישראל יהיו זכאים לקבל פחת בשיעור כפול משיעור הפחת לו היו זכאים בגין נכסים אלו, ובלבד שסך כל הפחת לא יעלה על מחירו המקורי ובהתאם לתנאים שנקבעו בהוראת השעה

טוויטר כבר הודיעה שתאפשר לעובדיה להמשיך לעבוד מהבית - לתמיד! / איור: חן ליבמן

ניהול עובדים מרחוק: מה יכולים מנהלים ללמוד מההחלטה של מנכ"ל טוויטר, להעביר את כל החברה לעבודה מהבית

טוויטר כבר הודיעה שתאפשר לעובדיה להמשיך לעבוד מהבית - לתמיד ● זה אמנם לא מתאים לכל ארגון, אבל יש 9 כללים שיכולים לסייע למנהלים לעשות את השינוי

יו"ר הרשות אבו מאזן וראש הממשלה הפלסטינית ראמי חמדאללה/  צילום: רויטרס: Mohamad Torokman

נשארו מחוץ להסכם: הפלסטינים יאלצו לשנות פרדיגמה

המסר היוצא מוושינגטון הוא ברור: לא מספיק להטיל סנקציות כלכליות על איראן, אלא יש לבסס ולחזק את הציר בין ישראל למדינות ערביות מתונות וזאת כדי להחליש את ציר הקיצוניים ● בינתיים, הפלסטינים לומדים לקח כואב - העולם הערבי לא מחכה להם לעד

קרוון לבדיקת קורונה בעיירה גנגלט. כ־44% מהאנשים ששהו במתחם הסגור במהלך המסיבה חלו בקורונה / צילום: רויטרס

כך הפכה עיירה קטנה במערב גרמניה לשדה ניסויים ענק למדעי הקורונה

פרופ' הנדריק שטריק, וירולוג בן 43 בלבד, היה אחד מהחוקרים בעירייה הקטנה גנגלט והוא גם זה שחתום על גילוי אחד התסמינים העיקריים של הקורונה – אובדן חוש טעם וריח • בראיון ל"גלובס" הוא מספר על מאחורי הקלעים של המבצע המורכב, על הגילויים המדעיים ומספק תחזית אופטימית לישראל

עלומים 23–31 רמת גן / הדמיה: יח"צ

"מה שעיכב אותנו שנתיים זו הביורוקרטיה": התחדשות עירונית ברמת גן

"אנחנו שני בניינים. הבניין השני היה חתום עקרונית עם קרדן עד לפני שאנחנו הצטרפנו, והבניין שלנו היה חתום עם חברה אחרת" ● מ-32 דירות ללא מעלית וחניה ל-95 דירות בבניינים בני 8 קומות

הצעדה השבוע בוואדי עירון. מימין: ח"כ היבא יזבק, מונה אום חליל שבנה נרצח, ח"כ איימן עודה ונכדה של אום חליל  / צילום: איל יצהר, גלובס

מחיפה לירושלים: הצעדה למיגור האלימות בחברה הערבית יצאה לדרך

החום הכבד ומיעוט הצועדים לא הפחיתו מחשיבות המטרה והמוטיבציה של המשתתפים, שמקווים שבסוף השבוע המחאה תצבור תאוצה ● ביום א’ היא תגיע לבית הנשיא ● "זה אינטרס של כולנו"

אבו דובאי, עיר הבירה של איחוד האמירויות הערביות / צילום: שאטרסטוק

כלכלה, פוליטיקה וחברה: 6 דברים שכדאי לדעת על איחוד האמירויות

מי ה"פאוור-קפל" של האיחוד, כמה גדולים באמת מצבורי הנפט, ומה היחס לנשים שם? ● "גלובס" מציג בקצרה את השותפה החדשה של ישראל

אולם בית המשפט העליון / צילום: ראובן קסטרו

השופט מזוז, פלא סטטיסטי ואיוולת הימין

פסיקת בג"ץ שמנעה את הריסת בית המחבל הביאה את ראש הממשלה נתניהו לדרוש מהעליון דיון נוסף ועקרוני בנושא ● אלא שהדרישה הזו היא איוולת ● אם ראש הממשלה רוצה ללמוד כיצד מנתבים את הפסיקה לתוצאה הרצויה כדאי לו לתפוס את השופטת נאור לשיחה קצרה

בניין באור יהודה שבו יש דירות דיור ציבורי/ צילום: תמר מצפי

מחירי הדירות ירדו בחצי אחוז, אך הציבור רוכש נכסים זולים

ברבעון הראשון שלה בישראל, הקורונה הביאה לירידת מחירים של חצי אחוז, אך בלטה בעיקר בהשפעתה על מחירי העסקאות שירדו ב-6%; הדבר מעיד על כך שהרוכשים כיום מתרחקים מנכסים יקרים

קניון TLV בתל אביב סגור בתקופת הקורונה. רבע מהמ”ר של מרכזי המסחר בישראל פתוח בשבת / צילום: איל יצהר, גלובס

הגבלות חדשות על המסעדות, שטוענות מצדן ל"מחטף פוליטי"

על רקע ההודעה החדשה שתאפשר התקהלות של עד 10 אנשים בשטח של עד 80 מ"ר, המסעדנים זועמים וטוענים שלהחלטה אין דבר וחצי דבר עם שמירה על בריאות הציבור  ● "ההחלטה מנוגדת להסכמות שלנו עם פרופ׳ גמזו על מתווה שיגובש בשקיפות ותוך כדי התייעצות מולנו"

פרופ' רוני גמזו צילום: איל יצהר

רוני גמזו הניח על שולחן הקבינט תוכנית אסקלציה לסגר

על אף שפרויקטור הקורונה מצדד בהצמדות לניסיון להפחית את התחלואה בהתנהלות הנוכחית, פרופ' גמזו התבקש להכין תוכנית לאפשרות של סגר ● גמזו הניח על שולחן הקבינט 3 תוכניות, בהן סגר חלקי ומלא

עו"ד ליאת בן־ארי / צילום: מארק ישראל סלם - ג'רוזלם פוסט

ה"בן-אריסטים" מאמצים את השיטות של ה"ביביסטים"

הם טוענים שהיא לא עשתה שום עבירה וסתם מתנכלים אליה, שהסיפור האמיתי הוא לא המעשה שלה אלא האינטרסים של מתנגדיה, ומזדעזעים מההפגנות נגדה ● כל הטענות שמחנה לוחמי השחיתות לעגו להן עד לפני רגע, מאומצות שם עכשיו בחום רב

מסעדה בתל אביב. חלק ניכר ממקומות הישיבה בחוץ / צילום: Amir Cohen, רויטרס

הגבלות חדשות: עד 10 אנשים במסעדות קטנות

המגבלות החדשות מתירות התקהלויות של עד כ-30 אנשים במקומות פתוחים, ובמקומות סגורים הגדולים מ-80 מ"ר מגדילה את המגבלה מ-10 ל-20 בני אדם ● התקהלות במקומות קטנים שגודלם עד 80 מ"ר עדיין תוגבל ל-10 אנשים בלבד

מיליציות של חמאס ברצועה  / צילום: רויטרס, Ibraheem Abu Mustafa

ארה"ב חילטה מטבעות קריפטו בשווי כ-2 מיליון דולר מידי ארגוני טרור אסלאמיים

במבצע האכיפה הגדול ביותר עד כה של הממשל האמריקאי נגד מימון טרור באמצעות מטבעות קריפטו, נתפסו יותר מ-300 ארנקים דיגיטליים ששימשו את דאעש, אל-קאעידה והזרוע הצבאית של חמאס ● תרומות ביטקוין לחמאס נחשפו ב"גלובס" כבר ב-2019

קאדילק XT5  / צילום: יח"צ

הקאדילק שהיא גם חשמלית, גם מסורתית, גם קליפורנית

עד שקאדילק תהפוך ל"יותר טסלה מטסלה", ממשיך מותג הפרימיום האמריקני לייצר רכבי SUV אופנתיים ומפוארים עם מנועי בנזין, שמותאמים לרוח התקופה, אם כי לא בהכרח למדיניות טראמפ

בנימין נתניהו / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

פרשת בן-ארי: חייבים לפרסם את המידע, אך גם את התמונה המלאה

הפרסומים בנושא עבירת הבנייה, לכאורה, של בן ארי, הם חלק מקמפיין מתוזמר שמתנהל דווקא עכשיו נגד הפרקליטות ובכיריה העוסקים בתיקי נתניהו • התקשורת חייבת לתת גם את ההקשר הרחב לפרשה

קניות בשוק הכרמל בימי קורונה  / צילום: בר לביא, גלובס

מדד המחירים לצרכן עקף במעט את התחזיות: עלייה של 0.2% ביולי

עליות מחירים בולטות נרשמו בסעיפי הפירות והירקות והתרבות והבידור ● מחירי ההלבשה וההנעלה ירדו כמעט 6%

נתב"ג / צילום: שאטרסטוק

הנה רשימת המדינות הירוקות מהן תותר הכניסה לישראלים ללא בידוד

הנכנסים לישראל יצטרכו למלא טופס דיווח כניסה לישראל במהלך 24 ‏השעות שלפני הטיסה ● איטליה, גאורגיה, ניו זילנד, קנדה, דנמרק, אנגליה ופינלנד אלו חלק מהמדינות

שביל הסלט / צילום: מיטל סטרז

רק החודש, הכול בעשר: פסטיבל תיירות בנגב, ברוח התקופה

סיורים חקלאיים וקטיף עצמי, סדנאות אצל אומנים, מרכזי מבקרים וחוות, פעילויות ספורט וטיולים מודרכים