גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; אינטל צנחה ב-11%

נאסד"ק ו-S&P 500 עלו בכ-0.4% ודאו ג'ונס איבד 0.1% ● המסחר באירופה ננעל בעליות: פוטסי קפץ ב-1.3% וקאק טיפס ב-1.2% ● המסחר באסיה ננעל במגמה מעורבת ● אינטל צנחה על רקע דוחות חלשים ● חברת הביומד הישראלית ביונדווקס נכשלה בניסוי קליני במוצר המוביל שלה

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס
זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בארה"ב ננעל הערב במגמה מעורבת. נאסד"ק ו-S&P 500 עלו בכ-0.4% ודאו ג'ונס איבד 0.1%. 

מניית אינטל  צנחה ב-11% ואילו מניית ביונדווקס  התרסקה ב-86%. מניית יצרנית הצעצועים מאטל  זינקה ב-10%. 

מחיר הנפט יורד ב-2.2%.

22:30

המסחר בארה"ב מתנהל במגמה מעורבת. S&P 500 עולה ב-0.2%, נאסד"ק מוסיף 0.1% ודאו ג'ונס יורד ב-0.2%. 

21:40

המסחר בארה"ב עבר למגמה מעורבת. S&P 500 עולה ב-0.1%, אך נאסד"ק נסחר ללא שינוי ודאו ג'ונס יורד ב-0.2%. הנפט מאבד 2%. 

אינטל  מאבדת 11%, ביונדווקס  מתרסקת ב-86%. מאטל  קופצת ב-10.7%. אמריקן אקספרס  יורדת ב-3.4%. 

21:00

המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו בירידות. דאו ג'ונס מאבד 0.4%, נאסד"ק יורד ב-0.1% ו-S&P 500 נסחר ללא שינוי.

הנפט מתרסק ב-2.5%. מחיר חבית עומד על 39.64 דולר. 

יו"ר בית הנבחרים האמריקאי ננסי פלוסי אמרה היום שוב שעדיין ישנה אפשרות להגעה להסכמה על תוכנית תמריצים לפני הבחירות ב-3 בנובמבר. פלוסי ציינה שמי שצריך לפעול כעת הוא הנשיא טראמפ, וזה כולל גם לשכנע את חברי הסנאט הרפובליקנים שמסרבים לתמוך בתוכנית.

עם זאת, טראמפ ומזכיר האוצר סטיבן מנושין ציינו כי פלוסי והמפלגה הדמוקרטית חייבים להתפשר כדי להגיע להסמכות על התוכנית. "אנחנו מנהלים דיונים עכשיו ונראה מה יקרה, אבל ברגע הזה, הייתי אומר שאני חושב שננסי מעדיפה לחכות לאחר הבחירות", אמר היום טראמפ לכתבים בבית הלבן. מנושין, שהיה איתו, ציין כי "אם היא תרצה להתפשר, יהיה הסכם". 

19:55

המסחר בארה"ב עבר לירידות. דאו ג'ונס מאבד 0.7%, S&P 500 ונאסד"ק יורדים ב-0.4%.

מחיר הנפט יורד ב-1.75%. כעת מחיר חבית עומד על 39.9 דולר.

מניית חברת הביומד הישראלית ביונדווקס  צונחת ב-80%. זאת לאחר שהחברה הודיעה על תוצאות שליליות בניסוי קליני שנערך במוצר המוביל שלה, חיסון אוניברסלי לשפעת. החברה מסרה כי לא היה הבדל מובהק בין קבוצת הניסוי לקבוצת הביקורת. 

אינטל  מאבדת 11%. מאטל  קופצת ב-12%.

מניית סנאפ  עולה ב-9%. זאת לאחר שהחברה פרסמה בשלישי האחרון דוחות טובים לרבעון השלישי. המניה קרובה להשלים את השבוע הטוב ביותר שלה מעולם, עם צפי לזינוק של 50% בשבוע האחרון. החברה דיווחה על הכנסות של 679 מיליון דולר לעומת צפי להכנסות בהיקף 556 מיליון דולר. הרווח למניה עמד על סנט לעומת צפי להפסד של 5 סנט למניה. 

19:00

המסחר בוול סטריט מתנהל כעת במגמה מעורבת. נאסד"ק מאבד 0.5%, S&P 500 יורד ב-0.1%, אך דאו ג'ונס עולה בכ-0.2%.

המסחר באירופה ננעל הערב בעליות. פוטסי עלה ב-1.3%, קאק טיפס ב-1.2% ודאקס הוסיף 0.8%. מניית  ברקליס  קפצה ב-7% במסחר בלונדון.

17:30

המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת. דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים ב-0.15%, אך נאסד"ק מאבד 0.2%, בהובלת מניית אינטל  שצונחת ב-11%.

העליות באירופה התמתנו מעט. פוטסי מוסיף 1.3%, קאק קופץ ב-1.2% ודאקס עולה ב-0.8%. סטוקס 600 עובד ב-0.6%.

16:30

המסחר בבורסות ארה"ב נפתח היום בעליות. S&P 500 עולה ב-0.3%, דאו ג'ונס ונאסד"ק מוסיפים 0.1%.

המסחר באירופה מתנהל גם בשעה זו בעליות חדות: פוטסי עולה ב-1.5%, קאק קופץ ב-1.6% ודאקס מטפס ב-1.3%. סטוקס 600 מוסיף כ-1%. 

מניית אינטל  צונחת ב-11%. אתמול פרסמה החברה דוחות מאכזבים, שאמנם עקפו את תחזיות האנליסטים אבל גם העידו כי הקורונה פגעה משמעותית בחלק מפעילות החברה. ההכנסות הסתכמו ב-18.3 מיליארד דולר, ירידה של 4% לעומת הרבעון המקביל, ו-100 מיליון דולר מעל לתחזיות. בשורה התחתונה, החברה רשמה רווח נקי מתואם (Non-GAAP) של 6.3 מיליארד דולר, ירידה של 26% לעומת הרבעון המקביל. 

מניית מאטל  עולה ב-10% עם פתיחת המסחר ומניית גיליאד  מוסיפה 3.7%. אמריקן אקספרס  מאבדת כ-3%.

15:05

המסחר באירופה מתנהל בשעה זו בעליות חדות. פוטסי מזנק ב-1.6%, קאק קופץ ב-1.4% ודאקס מטפס ב-1.2%. סטוקס 600 עולה ב-0.9%. המסחר בארה"ב צפוי להיפתח בעליות. 

העליות בשווקים מיוחסות לצפייה שהמפלגה הדמוקרטית והמפלגה הרפובליקנית בארה"ב יגיעו להסכמה על תוכנית תמריצים להתמודדות עם הקורונה הכלכלית. אתמול אמרה יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי כי הצדדים "כמעט שם" בנוגע לעסקה. 

מניית ברקליס  מזנקת ב-8% במסחר בלונדון. הבנק דיווח על רווח נקי בהיקף 611 מיליון ליש"ט ברבעון השלישי של השנה - יותר מכפול מצפי האנליסטים, שעמד על 273.5 מיליון ליש"ט. 

מניית אינטל  מאבדת 10% במסחר המקדים.

מניית יצרנית הצעצועים מאטל  מזנקת ב-8% במסחר המקדים לאחר שעקפה את ציפיות האנליסטים לרבעון השלישי. החברה דיווחה על הכנסות בהיקף 1.63 מיליארד דולר ורווח למניה של 95 סנט, זאת לעומת צפי לרווח למניה של 39 סנט והכנסות של 1.46 מיליארד דולר. 

מניית חברת התרופות גיליאד  מטפסת ב-4.6% במסחר המקדים. 

מניית אמריקן אקספרס  מאבדת 3.7% במסחר המקדים זאת לאחר שפספסה את תחזיות השוק. החברה דיווחה על רווח למניה של 1.3 דולר והכנסות בהיקף 8.75 מיליארד דולר בעוד הצפי היה לרווח למניה של 1.35 דולר והכנסות של 8.62 מיליארד דולר.

13:00

מתחזקות העליות בבורסות אירופה. כאשר בורסת לונדון מובילה עם עליות של עד 1.45%. כמו כן, בורסות אסיה ננעלו במגמה מעורבת. מדד ניקיי טיפס 0.2%, ההנג סנג הוסיף 0.54% ומדד שנחאי איבד 1.05%.

מניית אינטל מאבדת גובה וצונחת בקרוב ל-10% במסחר המקדים וזאת בעקבות הדוחות הפושרים שפרסמה אמש ענקית השבבים עם תום המסחר. 

10:30

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעליות שערים. כך, בלונדון מדד הפוטסי עולה ב-0.94%, בפריז הקאק עולה ביותר מ-1% ובפרנקפורט הדאקס מטפס 0.73%. 

07:30

בורסות אסיה מתנהלות בשעה זו בעליות שערים. כך, בסין מדד שנחאי מטפס ב-0.13%, בהונג קונג ההנג סנג נסחר 0.6% יותר וביפן מדד ניקיי עולה 0.35%.

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות על רקע התקווה לתמריצים. הדאו עלה ב-0.6%, מדד S&P 500 עלה ב-0.5% ומדד הנאסד"ק הוסיף 0.2% לערכו.

הנעילה החיובית בוול סטריט הגיעה על רקע העדכון כי רשות המזון והתרופות (FDA) אישרה את רמדסיביר, הטיפול של גיליאד לטיפול בקורונה. תרופה זו של חברת גיליאד, כבר אושרה לשיווק במסלול חירום בחודש מאי (ונמכרת תחת השם המסחרי Veklury).

עוד כתבות

פנינה קרן / צילום: תמונה פרטית

עכשיו יותר מתמיד: גם המנהלים צריכים פסק זמן

מנהלים בכל הרמות ולאורך כל שדרת הארגון מתמודדים בתקופה האחרונה עם קשיים מורכבים יותר • איך מתמודדים עם האתגרים שמציב משבר הקורונה לשדרה הניהולית ● ניהול וקריירה, מדור חדש

אילנה דיין / צילום: קובי קלמנוביץ'

הגרדיאן: בלאק קיוב תשלם הוצאות משפט בסך 350 אלף ליש"ט לתוכנית עובדה

הגרדיאן הבריטי דיווח כי בית משפט בבריטניה הורה לחברת המודיעין העסקי בלאק קיוב לשלם לתוכנית "עובדה" הוצאות משפט לאחר שמשכה את תביעת הדיבה שלה ● בשנה שעברה הגישה החברה לביהמ"ש הגבוה בבריטניה תביעה על סך 15 מיליון ליש"ט נגד התוכנית

בנימין נתניהו בועדת הכספים, השבוע / צילום: דני שם טוב- דוברות הכנסת

בדרך לתקדים היסטורי? תקציב המדינה מגיע לבג"ץ בצל הביקורת החריפה

בג"ץ קבע כי על הממשלה והכנסת להסביר את חוקיות "פשרת האוזר" שאפשרה את דחיית אישור התקציב ומנעה הליכה נוספת לבחירות • איך בג"ץ יכול להתערב בחוק יסוד, למה ההרכב הורחב, ומה המשמעויות? • בעזרת מומחי משפט, גלובס עושה סדר

ועדת הכספים בראשות משה גפני, היום / צילום: דוברות ועדת הכספים

בכירים בוועדת הכספים בביקורת על בג"ץ: "אין עילה לביטול דחיית אישור התקציב"

לאחר שבג"ץ הוציא צו על-תנאי לממשלה לנמק את דחיית אישור התקציב מאוגוסט לדצמבר, גורמים בכירים בוועדת הכספים מתחו ביקורת על ההחלטה וטענו כי נעשתה בחוסר סמכות

אלימות כלכלית / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

טרור כלכלי במשפחה: תופעה חמקמקה ונסתרת

על רקע הדיון בכנסת על הצעת החוק למניעת אלימות כלכלית, מסבירה ד"ר קרני קריגל שחקרה את הנושא כי אלימות כלכלית של גברים כלפי נשותיהן היא "אלימות נסתרת - לא רואים אותה, אין נזקים פיזיים" ● לכן, לדבריה, החוק יאפשר לקרוא לילד בשמו, וניתן יהיה להעניק מענה לאלימות כלכלית מתמשכת

פעוט בבייג'ין מחזיק בידו במסכת המגן שלו / צילום: Andy Wong, Associated Press

תמכו בסין בשעתה הקשה, וקיבלו אות הערכה

וגם: הקריה האקדמית אונו מינתה את פרופ' יובל אלבשן, לתפקיד דיקן הקמפוסים הרב תרבותיים בירושלים ● השיחה

ביטקוין צ'יינג' בתל אביב / צילום: כדיה לוי

תיקון חד: מחיר הביטקוין צנח בכ-3,000 דולר בתוך יממה אחת

ביממה האחרונה נרשמו מימושים גדולים של החזקות ביטקוין בבורסות הקריפטו, ומחיר המטבע הדיגיטלי ירד בכ-12% ● אתמול הגיע הביטקוין עד לרמה של כ-19,390 דולר - מחירו הגבוה מאז דצמבר 2017, וקרוב לשיא של כל הזמנים

כרמלה מנשה / עוזר צלמת: אריאל בלאק

תא"ל מרדכי כהנא הגיש תביעת לשון הרע נגד תאגיד "כאן" וכרמלה מנשה

טוען כי עם תחילת חקירתו פרסמה מנשה בשידורי התאגיד כתבות בהן הוצגו החשדות נגדו כעובדות, וגם כאשר הסתבר כי "ההר הוליד עכבר", לא פורסמה התנצלות

יפתח רון טל / צילום: יוסי וייס חברת החשמל

ירידה בהכנסות חברת חשמל לכ-7.4 מיליארד שקל ברבעון השלישי

עלות צריכת הדלקים נפלה ב-27% בין היתר בשל הירידה במחירי הדלקים שנבעה בעיקר מרכישת גז טבעי משדה לוויתן במחירים נמוכים משמעותית ממחירי חוזה תמר משנת 2012

יוסי מלכה / צילום: יח"צ

שינוי בהנהלת H&O בשיא משבר הקורונה: יוסי מלכה מונה למנכ"ל

יחליף בתפקיד את עמיר משה ששימש כמנכ"ל הקבוצה בשמונה השנים האחרונות

אייל מליס / צלם: אוריה תדמור

מנכ"ל תנובה: "איבדנו מחזור מכירות של 350 מיליון שקל"

המנכ"ל אייל מליס אולי רצה להבהיר שתנובה לא נהנית מבוננזה ברווחים בתקופת הקורונה כפי שנהנות רשתות קמעונאות המזון, אך בפועל תנובה תסיים את 2020 עם צמיחה במכירות, והעלייה בפעילות הקמעונאית שלה קיזזה את הירידות במכירות שלה לשוק המוסדי

רון תומר / צילום: פאול אורלייב

התאחדות התעשיינים: האוצר מנסה לעקוף את חובת העדפת כחול-לבן באמצעות תרגילים אסורים

בימים הקרובים יכריע רה"מ במחלוקת בין התעשיינים לאוצר על הרחבת העדפת תוצרת הארץ במכרזים ממשלתיים, אך בינתיים ניטשה מחלוקת חדשה בין האוצר, התאחדות התעשיינים וחברת טלדור סביב מכרז לציוד ושירותי תקשורת ● התאחדות התעשיינים: "האוצר המציא תרגיל חדש ומנסה לא לקיים את החוק" ● האוצר: "הטענות אינן נכונות"

אלי עזור / צלם: יחצ / צילום: יחצ

מסתמן: על רקע אי-הסכמות מסחריות - וואלה תצא מרשת הפרסום של ארטימדיה

בין הצדדים נערך לאחרונה מו"מ על חידוש החוזה ביניהם, במסגרתו ניסתה ארטימדיה להקטין או לשנות את מודל ההתקשרות עם וואלה, של התחייבות לתשלום מינימום נדיב ● בוואלה לא מעוניינים לשנות את המודל או לוותר על חלק מתשלום המינימום, ולכן הצדדים לא הגיעו להסכמות

שלט "נחנקנו" על חלון עסק שסגר תחת הסגר השני / צילום: כדיה לוי, גלובס

בנקאות בצל קורונה: יותר הפרשות בגין חוב, פחות אשראי ופגיעה ברווח

המערכת הבנקאית הציגה ברבעון השלישי רווח נקי מצרפי של 2.33 מיליארד שקל - נמוך ב-11.5% מהרבעון המקביל ● היקף האשראי המצרפי בסוף הרבעון הסתכם ב-1.1 טריליון שקל ● הפועלים ולאומי חתכו יותר מ-4% באשראי לעסקים קטנים מתחילת השנה

דוד ברודט/ צילום: איל יצהר

יו"ר אל על הודיע לעובדים על מינוי אביגל שורק למנכ"ל החברה

דוד ברודט שלח מכתב לעובדי אל על ובו הסביר על תהליך הבחירה בשורק, שמגיע מחברת דלק ארה"ב ● לאחרונה התבשרו 5,074 מעובדי אל על כי יישארו בחל"ת עד סוף 2020

הפרסומת של פרטנר / צילום: יח"צ

מחזות הזמר שולטים: הפרסומת לפרטנר היא האהובה והזכורה ביותר השבוע

הפרסומת לפרטנר באמצעות מקאן ת"א ממשיכה - שבוע שני ברציפות - להיות הפרסומת האהודה ביותר עם שיעורי האהדה הגבוהים ביותר שנרשמו בשלושת החודשים האחרונים

חיים רומנו / צילום: תמר מצפי

חיים רומנו פורש מתפקיד יו"ר הדירקטוריון של חברת חלל תקשורת

רומנו החליט שלא להציע את מועמדותו לתקופת כהונה נוספת, כך שזו תסתיים בסוף 2020 ● גם הדירקטורים תמיר פוליקר ואבי ברגר החליטו שלא להציע את מועמדותם לתקופת כהונה נוספת

החיסון לקורונה של חברת סינבאק הסינית / צילום: Eraldo Peres, AP

יצרניות חיסונים סיניות בלחץ להוכיח שזריקות הקורונה שלהן יעילות

החברות לא פרסמו תוצאות של מבחנים קליניים מתקדמים, בעוד תוצאות מהיצרניות המערביות המובילות מראות שיש שלושה מועמדים מבטיחים לחיסון עובד

חיים גליק. מנכ"ל נת"ע / צילום: איל יצהר, גלובס

נת"ע פרסמה את מכרז המתכננים לשבעת הטרמינלים של המטרו

המכרז הוא חלק משמעותי בפרויקט העצום שעלותו מוערכת בכ-150 מיליארד שקל ● מדובר במרכזי התחבורה הכי גדולים שייבנו בשנים הקרובות במטרופולין תל אביב, ושבהם ישתלבו מערכות תחבורתיות שונות

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

הבורסה בת"א ננעלה בעליות לאחר התקלה הדרמטית: ת"א 35 קפץ ב-1.3%

לאחר התקלה החמורה בבורסה המדדים חזרו לטפס, כאשר בוול סטריט לא יתקיים הערב מסחר בשל חג ההודיה ● דלק זינקה ב-10%, דלק רכב קפצה ב-10%, תפרון עלתה ב-7%, ביו ויו ב-13%, פוקס עלתה ב-5.25%, אפולו פאוור זינקה ב-20