גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הבנקים משכו את הבורסה לעליות בסיום; אר.אס.אל זינקה ב-38%

מדד ת"א 35 טיפס בכ-1.3% ● מבנה בוחנת את רכישת השליטה בדסק"ש ● עליות בולטות רשמו מניות פתאל, גב ים, דלתא, שיכון ובינוי ומניות הביטוח מגדל והפניקס

בורסת תל אביב / צילום: רויטרס
בורסת תל אביב / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

לקראת שבוע עמוס דוחות - האם השוק מזכיר את הבועה של שנת 2000; וגם, מבט מקרוב על הגורמים שמשפיעים על הדולר| דוח השווקים עם גיא בן סימון

15:55

יום המסחר בבורסה ננעל בעליות. מדד ת"א 35 רשם עלייה של 1.33% ומדד ת"א בנקים בלט בעלייה של ב-2.6%.

עליות בולטות רשמו מניות פתאל החזקות , גב ים, דלתא, שיכון ובינוי  ומניות הביטוח מגדל  והפניקס. 

אר.אס.אל   קפצה ב-38% לאחר שהחברה עדכנה הבוקר כי זכתה במכרז של לוקהיד מרטין לתכנון, ייצור, פיתוח ואספקה של בקרי בלימה למטוסי F-16, וכן למתן שירותי תחזוקה. ללוקהיד מרטין זכות לרכוש כמות מסויימת של המוצרים והשירותים, במחיר מוסכם, ועל-פני מספר שנים, בהיקף כולל של כ- 4.5 מיליון דולר, עם אפשרות להגדיל את היקף הרכישות עד ל-6 מיליון דולר. 

מניית חברת הקנאביס יוניבו  קפצה לאחר שהחברה דיווחה כי התקשרה בהסכם עם חברה המפיצה באנגליה מוצרי קנאביס רפואי של חברות מובילות בעולם כמו אורורה וטילריי, אשר לפיו יוניבו תמכור לה מוצרים שונים מבוססי קנאביס מתוצרת מפעל החברה תחת מותג UNIVO לצורך שיווקם במדינה. בהתאם להסכם, שנחתם לתקופה של 3 שנים שבסופה יתחדש באופן אוטומטי לשנה נוספת, חברת ההפצה האנגליה תרכוש מיוניבו עד 5 טון מוצרים מבוססי קנאביס .

14:00

מתחזקות העליות בבורסה. מדד ת"א 35 מטפס כעת ב-1.2%, ומדד ת"א בנקים עולה ב-2.6% בהובלת מניות לאומי  והפועלים. 

אורי גרינפלד, הכלכלן הראשי של פסגות, מציין בסקירתו השבועית כי "על אף שאין ספק שהגידול בגירעון וביחס החוב לתוצר של ישראל בשנתיים הקרובות יהיה בקנה מידה היסטורי, לא רק שמדובר על תופעה כלל עולמית אלא שבהשוואה למדינות אחרות מצבנו אף טוב. על אף כל זאת, אין לנו שום סיבה לנוח על זרי הדפנה שכן שאלת הדירוג של ישראל לא תוכרע על יד המצב הפיסקאלי הנוכחי אלא רק על ידי תכניות הממשלה לשנות אותו בעתיד הסביר".

לכן, הוא כותב, "אין להתפלא שדווקא חוסר היציבות במשרד האוצר הוא שהביא לכך שחברות הדירוג נפגשו עם בכירי המשרד כדי לקבל הבהרות. בחברות הדירוג רוצים לראות שמשרד האוצר לא איבד שליטה והוא מתכנן ליישם צעדים שונים לצמצום הגירעון וייצוב המגמה ביחס החוב לתוצר ביום שאחרי הקורונה. לכן, שאלת התקציב של 2021 היא השאלה הקריטית ביותר ועל מנת להימנע מהפחתת דירוג הממשלה תצטרך לא רק להעביר תקציב אלא גם להכניס לתוכו תכניות ארוכות טווח שיאותתו על חזרה לאחריות הפיסקאלית שאפיינה את ישראל בעשור הקודם".

12:30

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בעליות. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.9%, ת"א בנקים עולה ב-1.2%.

דיסקונט השקעות  מזנקת ב-6% על רקע הדיווח של מבנה על הצטרפותה למרוץ לרכישת השליטה בה.

מחזור המסחר מסתכם בשעה זו ב-280 מיליון דולר.

11:15

עליות בבורסה. מדד ת"א 35 מתקדם בכ-0.9%. מדד הבנקים בולט בעלייה של 1.3%. 

ד"ר גיל מיכאל בפמן, הכלכלן הראשי של בנק לאומי, ואסטרטג הריביות דודי רזניק כותבים בסקירתם השבועית כי "ניכרת עלייה במידת הפסימיות של משקי הבית בחודש ספטמבר עקב הסגר של חגי תשרי, אשר צפויה להימשך גם באוקטובר" , השניים מוסיפים כי "ההרעה באמון הצרכנים בספטמבר משקפת, בין היתר, ירידה בכוונות לביצוע רכישות גדולות מצד משקי הבית. רכיב זה במדד צפוי להמשיך לרדת גם באוקטובר, תוך הרעה בהערכת משקי הבית את מצבם הכלכלי, התפתחות אשר משפיעה לשלילה על הנכונות של משקי הבית לצרוך".

עוד הם מעריכים כי "שיעור האבטלה ה"רחב" בכלל המשק (גילאי 15 ומעלה) יעמוד על יותר מ-15% בסיכום השנה (בממוצע שנתי), ויישאר ברמה דו-ספרתית גם במהלך 2021. התפתחות זו, צפויה להמשיך להכביד על הביקושים המקומיים לצריכה מצד משקי הבית ולחייב את הממשלה לגבש מדיניות צופה פני עתיד, שמטרתה שימור יסודות הפעילות הכלכלית ויצירת התשתית להתאוששות כלכלית מהירה, בעתיד, לאחר השתלטות ממושכת על נושא התחלואה."

10:00

שבוע המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בעליות. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.8%, ת"א 90 עולה ב-0.36% ומדד הבנקים מקפץ ב-1.2%.

סומוטו  בולטת בעלייה של 10%. החברה שהודיעה לאחרונה על רכישת נוסטרומו, דיווחה הבוקר כי נוסטרומו חתמה על שיתוף פעולה עם בלאק אנד ויץ' (Black & Veatch), חברה אמריקאית העוסקת במתן שירותי תכנון הנדסי, רכש ובנייה ומעסיקה מעל ל-11 אלף עובדים. מטרת שיתוף הפעולה היא לפעול במשותף עם לקוחות בשוק חוות השרתים בארה"ב, כאשר נוסטרומו תפעל כספקית טכנולוגית בלעדית בתחום אגירת האנרגיה התרמית ובלאק אנד ויץ' תפעל כמתקינה הראשית של מוצרי נוסטרומו אצל לקוחות הקצה.

דלק מזנקת ב-3% על רקע השלמת הליך האיגוח של תמלוגי העל מלוויתן.

ישראל קנדה  דיווחה כי ICR, החברה המוחזקת (50%), התקשרה בפרויקט פינוי בינוי ברחוב ההסתדרות בגבעתיים. היקף ההשקעה הצפוי עומד על 500 מיליון שקל והיקף ההכנסות הצפוי הינו  610 מיליון שקל.

הכשרת הישוב  דיווחה הבוקר כי חברת-הבת MLP, הנסחרת בבורסה בוורשה שבפולין, ומתמקדת בפעילות השכרה של שטחים ללוגיסטיקה באירופה - גייסה כ-97 מיליון שקל בדרך של הנפקת מניות פרטית. מחיר ההנפקה משקף שווי חברה (לפני ההנפקה) של כ-1.1 מיליארד שקל ל- MLP.

5 דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת המסחר בבורסה בתל אביב

1. תל-אביב: צפי ליציבות בפתיחת המסחר

שבוע המסחר בבורסה של תל אביב צפוי להיפתח הבוקר ביציבות עם נטייה לעליות קלות, וזאת לאחר שיום המסחר האחרון בוול סטריט ננעל בעליות ברקע לעונת הדוחות וציפייה של הסוחרים מהבית הלבן וראשי המפלגה הדמוקרטית להגיע להבנות בנוגע לחבילת תמריצים נוספת למשק האמריקאי. 

יו"ר בית הנבחרים האמריקאי ננסי פלוסי אמרה בשישי שוב שעדיין ישנה אפשרות להגעה להסכמה על תוכנית תמריצים לפני הבחירות ב-3 בנובמבר. פלוסי ציינה שמי שצריך לפעול כעת הוא הנשיא טראמפ, וזה כולל גם לשכנע את חברי הסנאט הרפובליקנים שמסרבים לתמוך בתוכנית.

המניות הדואליות צפויות לתמוך במדד ת"א 35 כאשר הפער המשוכלל עומד על פלוס 0.2%. המניות אופקו , אורמת , ואיי.אפ.אפ חוזרות עם פערים חיוביים של 1.2%, 4.8% ו-0.8% בהתאמה, מנגד אלביט מערכות חוזרת עם פער שלילי של 0.5% וטאואר עם פער שלילי דומה.

2. על שולחן הממשלה: הגדלת ייצור חשמל באנרגיה מתחדשת

היום תדון הממשלה בהצעת משרד האנרגיה להגדלת יעדי ייצור החשמל באמצעות אנרגיה מתחדשת מ-17% כיום ל-30% עד שנת 2030. בנוסף, תדון הממשלה בבקשת משרד האנרגיה לצמצם את מספר תחנות הכוח שיוקמו בשנים הקרובות, באופן שבו תינתן עדיפות להקמתן של תחנות כוח הצמודות לתחנות קיימות, ללא הקמה של תחנות נוספות. ההצעה משפיעה על קידומן של מספר תחנות כוח פרטיות הנדונות במוסדות התכנון.

3. עונת הדוחות: אודיוקודס ולייבפרסון ידווחו בת"א; ענקיות הטכנולוגיה בארה"ב במוקד

עונת הדוחות לרבעון השלישי של 2020 מעלה הילוך. בשוק המקומי יפרסמו השבוע החברות אודיוקודס, פריון, אופקו הלת', לייבפרסון, פרוטליקס ואורמת טכנולוגיות.

בוול סטריט שבוע עמוס דוחות צפוי להסתיים ביום חמישי עם פרסום הדוחות של אפל, פייסבוק, טוויטר ואמזון לאחר הנעילה של המסחר. ביום שני גוגל (אלפאבית) תפרסם דוחות לאחר הנעילה, ביום שלישי תהיה זו ענקית השבבים AMD לאחר הנעילה של המסחר, בואינג תפרסם ברביעי לפני הפתיחה, ויזה ואי.ביי יפרסמו דוחות לאחר הנעילה ברביעי.

4. הסכם לישראל עם סודאן; אנשי עסקים ממדינות ירוקות יורשו להיכנס ללא צורך בבידוד

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע ביום שישי האחרון על השגת הסכם לכינון יחסים בין ישראל לסודאן. בתוך כך, ארה"ב הודיעה על חבילת סיוע הומניטרית מהירה של 81 מיליון דולר לסודאן. בהודעה נאמר כי סודאן סובלת ממשבר כלכלי והומניטארי עמוק הן בשל מספר הפליטים הרב (כ-3 מיליון) שנמלטו מבתיהם בשל מלחמת האזרחים הממושכת, והן בשל בצורת כבדה מחד ושיטפונות מהגדולים בתולדותיה מאידך. מנתוני ארגוני הסיוע בסודאן עולה כי יותר מתשעה מיליון בני אדם סובלים מרעב, מחסור חמור במים, היעדר טיפול רפואי ועוד.

"אתמול היה צעד היסטורי, שלום בין ישראל לסודאן. היא היתה מדינת אויב. השתתפה במלחמה נגד ישראל. היא הכריזה בחרטום על 3 הלוואים", כך אמר אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהתייחס גם לקשרי העבר של סודאן עם איראן. "איראן גם השתמשה בסודאן כדי להבריח נשק מסוכן לחמאס. דרך עמק הנילוס וסיני". 

משרד הכלכלה והתעשייה בשיתוף עם רשות האוכלוסין וההגירה, משרד הבריאות ומשרד החוץ, גיבש נוהל שיאפשר כניסת אנשי עסקים מחו"ל לישראל ממדינות ירוקות ללא צורך בבדיקה או בידוד. נוהל זה מיועד עבור אנשי/נשות עסקים מחו"ל שאינם אזרחי ישראל, המעוניינים להגיע לישראל על-מנת לקיים ביקור עסקי שמשכו קצר מ-7 ימים.

"הכניסה לישראל תתאפשר רק עבור ביקורים שתרומתם לחברות הישראליות או למשק חיונית, ורק במקרים בהם לא ניתן לקיים את המפגש העסקי באופן וירטואלי, זאת על מנת לאפשר את המשך תפקודן התקין של החברות הישראליות ולמנוע פגיעה בהן או במשק בתקופת הקורונה", כך נמסר מהרשויות.

5. מסביב למסחר: ישראכרט תציג את המועמדים לדירקטוריון; ביהמ"ש אישר מכירת מניות השליטה בדסק"ש 

ישראכרט תציג את המועמדים לדירקטוריון. ל"גלובס" נודע כי ברשימת המועמדים לדירקטוריון החברה שללא גרעין שליטה צפויים להיכלל ארז יוסף, תמר יסעור, אמנון דיק, חנה פרי-זן, בני שיזף, שי פלדמן, דני ימין וגם הדירקטורים המכהנים מתי טל ויורם ויסברם - כשכמה מהם מכוונים לתפקיד יו"ר החברה.

סגן נשיא ביהמ"ש המחוזי בת"א, השופט חגי ברנר, אישר ביום חמישי באופן עקרוני את בקשת כונסי הנכסים של מניות השליטה (70.2%) בחברת דיסקונט השקעות, לאשר את ההסכם אליו הגיעו עם קבוצת המשקיעים בראשות חברת מגה אור, שבשליטת צחי נחמיאס. עם זאת, האישור לתוקף רק ביום ה-27 באוקטובר, אם עד אז לא תוגש הצעה שוות ערך לזו של מגה אור ובצירוף ערובה זהה לזו שהעמידה מגה אור.

* המירוץ אחר החיסון לקורונה

חברת מודרנה (Moderna) דווחה ביום חמישי כי רשות המזון והתרופות בארה"ב (FDA) תוכל לאשר את השימוש בחיסון שפיתחה כבר במהלך דצמבר, במידה ויתקבלו תוצאות חיוביות מהניסוי רחב ההיקף אותו היא מבצעת. במקביל, נזכיר כי החברות אסטרה זניקה וג'ונסון אנד ג'ונסון צפויות לקבל השבוע אישור לחזור לתהליך הניסוי שנמצא בשלב מתקדם.

עוד כתבות

נשיא סין, שי ג'ינפינג / צילום: Associated Press, Nicolas Asfouri

נשיא סין משכתב את ההיסטוריה של המפלגה הקומוניסטית

החלטה היסטורית תשים את המנהיג במדרגה אחת עם מאו ועם דנג שיאופינג, ותציג את כוחו על אף האתגרים הכלכליים והדיפלומטיים איתם מתמודדת המדינה

יובל גלוז / צילום: קובי בן עזרא

"הייתי מאוד בטוח בעצמי, ולא הקשבתי לאחרים. ואז אתה נופל"

יובל גלוז, ממייסדי אוגמיינד ● בן 38, נשוי ואב לשלושה, גר ברעננה ● בעל תואר בכלכלה ומינהל עסקים מהמכללה האקדמית תל אביב יפו ● "הקורונה נתנה לנו בוסט רציני, כי הטכנולוגיה שלנו מאפשרת לראות ולחוש מוצרים גם בלי להיות בחנות" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

ג'נט ילן, שרת האוצר של ארה''ב / צילום: Shutterstock, Alexandros Michailidis

ג'נט ילן: הסכם תקרת החוב יאפשר פעילות הממשלה עד 3 בדצמבר

שרת האוצר אומרת לקונגרס כי "ישנו הכרח" להגדיל את תקרת החוב על-מנת לספק ודאות לטווח ארוך יותר

התחליף הטבעוני לטונה של אסם. שוק הטונה בישראל נאמד בכ-700 מיליון שקל בשנה / צילום: אסם-נסטלה

אסם-נסטלה משיקה תחליף טבעוני לדג טונה

בשלב הראשון המותג VUNA יימכר במארז קפוא שמכיל 300 גרם, ובשלב הבא תיתכן גם גרסת שימורים ● רשת בתי הקפה לנדוור תהיה הראשונה לשלב את המוצר בתפריטיה, ולאחר מכן הוא יימכר בחנויות טבע ולבסוף גם ברשתות המזון

מטבע האת'ריום / צילום: Shutterstock, AlekseyIvanov

"אפשר להתחיל ללכלך את הידיים": השקל הדיגיטלי עולה שלב, ואלה מסקנות הביניים

בבנק ישראל מציגים את הסוגיות המהותיות בניסוי השקל הדיגיטלי ● יואב סופר, מנהל הפרויקט: "עשינו ניסוי בטכנולוגיית את'ריום, לא כי אנו חושבים שהיא בהכרח הטכנולוגיה שנשתמש בה, אלא כדי להבין את היתרונות והחסרונות שבה"

מנכ''ל פרטנר אבי צבי / צילום: ישראל שם טוב

פרטנר תיכנס לשוק החשמל אחרי שקיבלה רישיון ממשרד האנרגיה

החברה קיבלה רישיון משרת האנרגיה קארין אלהרר ותתחיל בקרוב פיילוט בקרב לקוחות עסקיים ● מדובר במהלך הדומה במידה רבה לשוק הסיטונאי בענף התקשורת, המאפשר לבעלי רישיון "לרכוב" על רשת התקשורת של בזק

קידוח לוויתן / צילום: מארק ישראל סלם - הג'רוזלם פוסט

משרד האנרגיה "נרדם" בשמירה, ומאות מיליוני שקלים לא הגיעו לקרן העושר

מבקר המדינה מצא כי למרות שמאגר הגז לוויתן - הגדול בישראל - התגלה ב-2010, חלפו ארבע שנים לקביעת התגלית באופן רשמי ע"י משרד האנרגיה ● המשמעות: קיטון עצום בהכנסות המדינה ודחייה של תשלומים לקרן העושר ● דוח מבקר המדינה

אמזון תכה שוב את התחזיות? / צילום: Shutterstock, Jonathan Weiss

אמזון נערכת למבצעי נובמבר ומקדימה עם מבצע משלה: משלוח חינם לישראל בקנייה מ-49 דולר

הפטור ממס לקונים באונליין עומד כיום על רף של 75 דולר ● עפ"י מנהל קבוצת הפייסבוק "I need it", המבצע בשלב זה לא מופיע על כל המוצרים והקטגוריות, אבל עוד ועוד מוצרים מתעדכנים כשהם נכללים בשילוב השילוח החינמי

הופקדה תוכנית התחדשות עירונית הכוללת מגדלים בגובה 25 קומות בנוף הגליל / הדמיה: SO אדריכלים בע''מ

הופקדה תוכנית התחדשות עירונית הכוללת מגדלים בגובה 25 קומות בנוף הגליל

התוכנית שהופקדה בוועדה מחוזית צפון מציעה פינוי של חמישה מבני שיכון ובהם 120 יח"ד, כאשר במקומם ייבנו 8 מגדלים ובהם 758 יח"ד ● לצד תוספת המגורים המשמעותית ייבנו גם מבנה משרדים בשטח של 3600 מ"ר, שטחי מסחר בהיקפים של כ-5000 מ"ר, מבני ציבור ושטחים ירוקים

יוליאן רייכלט / צילום: Reuters

שערוריית מין בעיתון הגדול בגרמניה: העורך פוטר אחרי חשיפת החשדות

אתמול פרסם ה"ניו יורק טיימס" כתבה שמציגה לקהל הקוראים באנגלית את החשדות נגד יוליאן רייכלט, עורך העיתון הגרמני "בילד", הנוגעים למערכות יחסים עם עובדות וניצול לרעה של יחסי מרות ● הכתבה הפכה לשיחת היום בעיתונות הגרמנית, ורייכלט סולק מהתפקיד באופן מיידי

רן גוראון / צילום: תמר מצפי

הנהלת פלאפון ובזק בינלאומי מאיימת בהשבתת מגן

בעקבות עיצומי העובדים ההולכים ומחריפים, הנהלת קבוצת אלפא מזהירה מפני השבתת מגן שבכוונתה לנקוט

מסחר בבורסה / צילום: Shutterstock

יום שקט בשוקי אירופה, עליות קלות בחוזים; טרמור עולה ב-5% בטרום מסחר

התחלות הבנייה בארה"ב בספטמבר ירדו יותר מהצפוי ● מדד ניקיי התחזק ב-0.6%, סופטבנק עלתה ב-3% ● דאקס, פוטסי וקאק נסחרים ללא תנודות מהותיות ● עונת הדוחות: ג'ונסון אנד ג'ונסון עקפה את התחזיות, ענקית התוכן נטפליקס תפרסם תוצאות לאחר סיום המסחר

חנות בקניון בקניון K11 בהונג קונג. מייצגת את העקרונות הנדרשים להצלחה / צילום: תמיר בן שחר

עקפו את ת"א: הנתון המפתיע על המרכזים המסחריים בכפר סבא ובאר שבע

בישראל יש יותר מ-500 מרכזי מסחר, ותוך חמש שנים צפויים להיבנות עוד כ-100 חדשים בשטח של כמיליון מ"ר ● התכלית שלהם תהיה שונה מזו שהכרנו: בילוי, פנאי, הסעדה - וגם מסחר ● הלקוח כבר לא יסתפק בחללים וקירות, אלא יחפש את החוויה הרגשית שתחבר אותו למותגים

ביל גייטס. יותר ממקרה אחד / צילום: Associated Press, Markus Schreiber

מנהלים במיקרוסופט אמרו לביל גייטס להפסיק לשלוח הודעות לאחת העובדות

עורך דין מוביל ומנהלת כוח-האדם יידעו כמה דירקטורים במיקרוסופט על כך שאמרו למייסד השותף והמיליארדר שהודעות ששלח לאחת העובדות בחברה היו בלתי ראויות

בית להשכרה בארה''ב / צילום: Shutterstock

המוסדיים לומדים להכיר - עדיף בית להשכיר

השילוב בין משבר הקורונה לסביבת הריבית האפסית, לצד גידול בביקוש לדיור, הביאו לעליות מחירים חדות בשוק הנדל"ן למגורים בעולם ובארה"ב בפרט ● אחד הגורמים המרכזיים לכך בארה"ב הוא כניסה רחבה של בני דור המילניום לשוק הדיור ● במקביל, משקיעים מוסדיים מעוניינים לנצל את הגאות במחירי הדיור ובהיקף השוכרים ויוצרים אפיקי השקעה חדשים

כתב היד היהודי העתיק ''מחזור לוצאטו'' שיימכר במכירה פומבית של בית המכירות ''סות'ביס'' / צילום: אתר Sotheby's

ביקורת בצרפת: למה המדינה לא עוצרת את המכירה הפומבית של "מחזור לוצאטו" היהודי

עצומה מקוונת של אנשי תרבות צרפתים, מהקהילה היהודית ומחוצה לה, קראה לממשלת צרפת להכריז על כתב היד כאוצר לאומי ולמנוע את מכירתו, אך הדבר לא התרחש ● "זהו כתב יד מופלא, ובלתי מתקבל על הדעת שהוא יעזוב את צרפת", אמרה מומחית לעיתון הצרפתי "לה מונד"

בנק לאומי / צילום: איל יצהר

אחרי החיבור למערכת הערבויות הממשלתית: בנק לאומי הנפיק ערבות דיגיטלית למכרז ממשלתי

באמצעות ערבות דיגיטלית יכולים בעלי עסקים הניגשים למכרז ממשלתי להגיש מסמכים ללא צורך בהגעה לסניף ולהימנע מפסילת ההצעה בשל טעות טכנית • בנוסף, אם לא זכה המגיש במכרז, הערבות מתבטלת באופן אוטומטי

שדה תעופה בן גוריון / צילום: מיכל רז חיימוביץ

מחיר הסגר: רשות שדות התעופה הפסידה מעל 2 מיליארד שקל בשנה וחצי

דירוג חברת מידרוג חושף את עומק הבור אליו נקלעה רש"ת בעקבות משבר הקורונה ● כעת הרשות פועלת לגיוס אג"ח בהיקף של מיליארדי שקלים, על רקע הרעה ניכרת בעסקיה ● במידרוג מעריכים: "אירוע כשל פירעון של רשות שדות התעופה עלול להסב נזק משמעותי לפרופיל האשראי של ישראל"

עופר גרוסקופף - שופט / צילום: שלומי יוסף

סוכני האוניות עשו מיליונים מגבייה לא חוקית – העליון לא התערב

ביהמ"ש העליון אישר החלטה שדחתה ניהול תביעה ייצוגית נגד סוכני אוניות שגבו סכומים גבוהים בניגוד לדין - זאת למרות שהבקשה לאישור הייצוגית נמצאה מוצדקת ● באי-כוח סוכני האוניות: "פסק דין תקדימי בו נקבע כי לביהמ"ש נתון שיקול-דעת לא לאשר ייצוגיות גם אם התנאים מתקיימים. הפסיקה מציבה גבולות לכוח של יוזמי תובענות ייצוגיות"

שר החוץ לפיד. לדבריו, הסינרגיה בין המדינות תעזור לעבוד יחד על תשתיות / צילום: יואב דודקביץ'

ישראל, הודו, איחוד האמירויות וארה"ב יקימו פורום לשיתוף-פעולה כלכלי

ההחלטה התקבלה בשיחה שהתקיימה בין ארבעת שרי החוץ של המדינות ● השרים דנו באפשרויות לתשתיות משותפות בתחום התחבורה, הטכנולוגיה, הביטחון הימי, כלכלה ומסחר ופרויקטים משותפים נוספים ● במקביל, בנט הוזמן לביקור רשמי באיחוד האמירויות