גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט סגרה את אוקטובר באדום: הנאסד"ק התרסק ומניות ענקיות הטק נפלו

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת, הדאקס והפוטסי ירדו בעוד הקאק עלה ● מדד VIX ("מדד הפחד") טיפס ● חמישה ימים נותרו עד לבחירות בארה"ב ● כל מניות הטק נפלו מלבד אלפאבית ● בורסות אסיה ננעלו בירידות חדות

בורסת וול סטריט / צילום: Associated Press
בורסת וול סטריט / צילום: Associated Press

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

22:00

יום המסחר האחרון לחודש אוקטובר בוול סטריט ננעל באדום בוהק, הנאסד"ק צלל ב-2.45%, הדאו ג'ונס איבד 0.6% מערכו ו-S&P 500 ירד ב-1.21%.

בשבוע הגרוע ביותר במדדים מאז חודש מרץ, מדד הדאו ג'ונס מחק 7.4% השבוע, S&P 500 איבד 6.5% מערכו והנאסד"ק נחתך ביותר מ-6% בסיכום שבועי.

מניות ענקיות הטק סבלו כולן מירידות חדות, מניית אפל התרסקה ב-6.4%, אמזון צללה ב-5.9% ופייסבוק ירדה ב-7.6%. טוויטר הייתה המפסידה הגדולה של היום, מנייתה צללה ביותר מ-21%. מניית אלפאבית עלתה ב-3% בניגוד לסנטימנט השלילי.

עוד בירידות הבולטות, טסלה מחקה 5.6%, בואינג ירדה ב-2.63% ונייקי השילה 2.26%?

20:51

קצת יותר משעה לנעילה בוול סטריט והירידות במדדים רק מחריפות, נאסד"ק מוחק 3% מערכו, S&P 500 צולל ב-2% והדאו ג'ונס יורד ב-1.56%.

מניות הטק מוסיפות ליפול בהובלת טוויטר שמתרסקת ב-21.25%, פייסבוק נחתכת ב-7.2% ואפל נופלת ב-6.1%. מניית אלפאבית מצליחה להחזיק את הראש מעל המים ועולה ב-3.5%.

19:40

שוב גובר על הלחץ על מדדי וול סטריט, הנאסד"ק מוחק קרוב ל-3%, S&P 500 נופל ב-1.9 ודאו ג'ונס יורד ב-1.46%.

מניות הטק מוסיפות ליפול, פייסבוק מאבדת 6.7% מערכה, אפל נופלת ב-6% וכך גם נטפליקס, אמזון יורדת ב-5.74%. טוויטר ממשיכה להתרסק במעל 20% בשעה זו.

ויזה מוחקת קרוב ל-3%, נייקי יורדת ב-2.33% ובואינג צוללת ב-4.43%.

בצידם החיובי של המדדים, אלפאבית מוסיפה לעלות, ב-4.3% בשעה זו.

19:00

נעילה מעורבת בבורסות אירופה, הדאקס בגרמניה ירד ב-0.54%, הפוטסי בבריטניה השיל 0.22% מערכו ואילו הקאק בצרפת עלה ב-0.33%.

18:00

יום המסחר האחרון של השבוע בוול סטריט מתנהל בירידות שערים חדות, הנאסד"ק צולל ב-2.46%, S&P 500 מאבד 1.5% מערכו והדאו ג'ונס יורד ב-1.15%

בגזרת ענקיות הטק, מניות אפל ופייסבוק צונחות, 5.4% ו-6% בהתאמה, לאחר ששתי החברות דיווחו אמש על תוצאותיהן לרבעון השלישי של השנה. גם מניית אמזון יורדת ב-4.5%.

מניית טוויטר מוסיפה ליפול, 20% בשעה זו, לאחר שהחברה דיווחה אמש על צמיחת משתמשים מתחת לציפיות האנליסטים. מניית סקוור, החברה האחרת של ג'ק דורסי, צוללת ב-9% לאחר דיווח בוול סטריט ג'ורנל כי היא נמצאת במגעים לרכישת חברת ניהול המס קרדיט קארמה.

בניגוד לטרנד השלילי, מניית אלפאבית מוסיפה לעלות, ב-4.2% בשעה זו, לאחר שהחברה דיווחה אמש על רבעון שלישי טוב מהמצופה בכל הגזרות.

17:30

מחמירות הירידות בוול סטריט והמדדים צוללים - הנאסד"ק מאבד 2.8% מערכו, הדאו ג'ונס יורד ב-1.6% ו-S&P 500 נופל ב-1.93%. מדד ה"פחד" (VIX) מטפס ב-3.41% בשעה זו.

בגזרת ענקיות הטכנולוגיה מניית פייסבוק צונחת ב-6.5%, אחריה אפל שנופלת ב-5.13%. טסלה מתרסקת 5.6%, נטפליקס יורדת ב4.7% ואמזון משילה 4.2% מערכה. העליות במניית אלפאבית נחלשו והיא מוסיפה רק 3.6% לערכה.

עוד מניות בולטות בצד השלילי של המדדים הן נייקי שמאבדת 2.8% מערכה ובואינג שיורדת ב-3.16%. ויזה משילה 2.5% מערכה.

לקראת הנעילה, המסחר בבורסות אירופה מתנהל במגמה מעורבת - הקאק בצרפת עולה ב-0.17%, בעוד הדאקס בגרמניה יורד ב-0.63% והפוטסי הבריטי משיל כ-0.2%.

16:37

חמישה ימים לבחירות 2020 בארה"ב וטירוף המכירות בוול סטריט נמשך, והמדדים אדומים: הנאסד"ק צולל ב-2.36%, הדאו ג'ונס נופל ב-1.34% ו-S&P 500 מאבד כמעט 1.5% מערכו.

מניות אפל ופייסבוק מובילות את הירידות במניות הטק כאשר שתיהן נופלות בכ-5.7%, טסלה צוללת ב-5.5%, אמזון יורדת ב-3.95% ואנבידיה מאבדת 3.84% מערכה. גם זום נופלת, ב-4.85%.

16:04

מעמיקות הירידות בבורסות וול סטריט, הנאסד"ק נופל ב-1.45%, S&P 500 יורד ב-0.75% והדאו ג'ונס מאבד כ-0.5% מערכו.

מניית אלפאבית מזנקת ב-5.5%. בצד השלילי של המדדים, פייסבוק ואפל מאבדות שתיהן כ-4.5%, אמזון יורדת ב-3.26% וטסלה מאבדת כ-3% מערכה. גם מניית נטפליקס יורדת ב-2.11%.

15:33

פתיחה שלילית בוול סטריט, הנאסד"ק מאבד 0.54% מערכו, S&P 500 יורד ב-0.23% והדאו ג'ונס משיל 0.13% מערכו.

15:10

חצי שעה לפתיחת יום המסחר האחרון של השבוע בוול סטריט ובחוזים העתידיים על המדדים נרשמות ירידות מתונות, כאשר הנאסד"ק מאבד כ-1%.

בורסות אירופה מתנהלות בשעה זו במגמה מעורבת, הקאק הצרפתי מוסיף כ-0.1% לערכו בעוד הפוטסי בבריטניה משיל כ-0.2% והדאקס בגרמניה יורד ב-0.37%.

התמ"ג הרבעוני של גוש האירו זינק מעבר לצפוי ברבעון השלישי לשנה, וטיפס ב-12.7%. ההתאוששות בכלכלה הגיעה בעיקר מכיוון צרפת, איטליה וספרד, שהוכו ברבעון הקודם בגל הראשון של מגפת הקורונה.

מניית חברת התוכנה השבדית סינץ' מטפסת בכמעט 7% בשעה זו.

13:20

אירופה עברה לירוק: הפוטסי והדאקס נסחרים סביב ה-0%, והקאק עולה ב-0.6% - לאחר שבתחילת המסחר אירופה סבלה מירידות, השתנתה המגמה ועכשיו נצפות עליות ביבשת. העליות התרחשו לאחר העלייה בתמ"ג באיחוד האירופי בנתונים שפורסמו היום. 

בינתיים החוזים העתידיים על וול סטריט ממשיכים לרשום ירידות, אך מתונות יותר - הנאסד"ק יורד ב-1%, והדאו ג'ונס וה-S&P ב-0.6%. 

10:30

שווקי אירופה נפתחו בירידות לאור התגברות מקרי הקורונה בעולם וחשש לקראת הבחירות בארה"ב. אמש נשבר שיא עולמי של חצי מיליון מקרי קורונה ביום אחד.

הדאקס יורד בכ-0.5%, והקאק והפוטסי ב-0.2%. 

באסיה, הבורסות נסגרו בירידות חדות: הונג קונג נסגרה בירידה של 2.36%, מדד שנזן בירידות של 2.09%, הניקיי ירד ב-1.52%, ומדד שנחאי ב-1.47%. 

08:00

הירידות באסיה מחריפות: מדדי ניקיי והונג קונג יורדים ב-1.4%, ומדדי שנחאי ושנזן ב-0.8%.

07:25

בורסות אסיה בירידה: הניקיי יורד ב-1.2%, מדד שנחאי ב-0.06%, מדד שנזן ב-0.4%, והבורסות בהונג קונג יורדות ב-0.7%. הירידות מתרחשות עקב הדוחות הכלכליים של ענקיות הטק אתמול, כאשר החברות שקשורות לענקיות הן אלו שמובילות את הירידות. 

לפני הפרסום, בורסות וול סטריט ננעלו בעליות, בדריכות לקראת פרסום דוחות ענקיות הטק. מדד ה-S&P 500 טיפס ב-1.2%, מדד הנאסד"ק עלה ב-1.6%. הדאו ג'ונס רשם עליות של 0.5%.

לאחר המסחר, פורסמו במקביל דוחות של חמש מענקיות הטכנולוגיה שהובילו ברובן לירידות של אותן חברות במסחר המאוחר. המניה של אפל  ירדה בכ-5% לאחר הכנסות מאכזבות מהאייפון ובעקבות כך שלא פרסמה תחזית מפורטת לרבעון הבא, טוויטר  התרסקה ב-17% למרות שעקפה את תחזיות הרווח שלה, פייסבוק ירדה גם היא וזאת בעוד בדוחות היא פרסמה שהיא עקפה את התחזיות בעקבות מעבר של פרסום לאונליין. גם אמזון הציגה ירידות, עם כי יותר מתונות, למרות זינוק של 37% בהכנסות שהסתכמו ב-96.15 מיליארד דולר

לעומתן, גוגל שהציגה צמיחה של 14% עם רווח נקי שהסתכם ב-11.3 מיליארד דולר, עולה לאחר המסחר ב-6%.  

היום צפויות גרמניה וקנדה להכריז על נתוני התמ"ג שלהן, והאיחוד האירופי צפוי להכריז על מדד המחריים לצרכן השנתי שלו. 

עוד כתבות

מנהל המכון הביולוגי פרופ' שמואל שפירא / צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון, יח"צ

ראש המכון הביולוגי: "אין לנו רוח גבית חזקה, בארץ נותנים כבוד לחברות ששפתן אנגלית"

הצטיידות המדינה בחיסונים של חברות כמו פייזר ומודרנה עוררו היום תגובה ביקורתית מראש המכון הביולוגי: "הייתי רוצה, למרות שאנחנו דוברי עברית, עדיין לקבל את התמיכה" ● האחראי על החיסונים במשרד הבריאות דווקא החמיא לתוצאות שהתקבלו מהמכון הביולוגי עד כה ואמר: "מדובר בנתונים מרשימים מאוד"

רמי דרור / צילום: תמר מצפי

הלמן אלדובי מציג גידול ניכר בהכנסות וברווח, כשהשוק ממתין להחלטה על להצעות לרכישה

בית ההשקעות שבניהול רמי דרור לא שופך אור חדש על גורל ההצעות לרכישתו מצד אלטשולר שחם גמל, הפניקס וקרן בריטית ● בינתיים: מתחילת השנה עבר בית ההשקעות לרווח של כ-5 מיליון שקל

חוקרת בודקת מבחנות דם כחלק מהניסוי בחיסון של מודרנה לנגיף הקורונה / צילום: Taimy Alvarez, AP

מודרנה עדכנה את תוצאות הניסוי שלה עם 94% אפקטיביות; תגיש בקשת אישור חירום לחיסון עוד היום

החיסון של מודרנה מבוסס על הטכנולוגיה החדשה mRNA, כמו החיסון של פייזר, שכבר פרסמה תוצאות לפני כשבוע ● היום החברה פרסמה כי החיסון שלה נמצא יעיל גם בקבוצה גדולה יותר של חולים וכי שיפרה את התנאים בהם ניתן לשנע את המוצר ● המניה מזנקת בכ-11% במסחר המוקדם

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני / צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

ועדת הכספים תדון בביטול הגדלת מס הרכישה למשפרי דיור

הוועדה תדון מחר בההצעה שמבקשת להשיב את המצב לקדמותו ולקבוע כי משפרי דיור יכולים לרכוש דירה חדשה ולהחזיק בישנה במשך שנתיים, מבלי שייחשבו למשקיעים ויוטל עליהם מס גבוה ● שר האוצר לשעבר כחלון קיצר את משך הזמן לשנה וחצי

עודד פלר, מנכ"ל אמיליה / צילום: פאול אורלייב

אמיליה מבקשת למזג לתוכה את אוברסיז בעסקת מניות

אמיליה מחזיקה כיום ב-43.1% ממניות אוברסיז, כך שמדובר על עסקה בהיקף של כ-122 מיליון שקל

ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: Abir Sultan, AP

נתניהו: הליכוד יצביע נגד בחירות ובעד אחדות

רה"מ מסר הצהרה מיוחדת בפתח ישיבת סיעת הליכוד בנושא הבחירות ● ההודעה של נתניהו נמסרה לאחר שבכחול לבן הודיעו כי בכוונתם לקדם חבילת חוקים בנושא דת ומדינה כבר ביום רביעי הקרוב, וכשעל הפרק האפשרות להצביע בעד הפלת הממשלה

יאיר אבידן / צילום: רמי זרניגר, יח"צ

הפיקוח על הבנקים מודיע על גיבוש מתווה נוסף לדחיית תשלומי משכנתאות והלוואות

חלון הזמנים לדחיית ההחזרים מוארך בשלושה חודשים, עד סוף הרבעון הראשון ב-2021 ● מדובר במהלך שיש לו עלויות, לא זניחות, שמגבירות את נטל ההלוואה על כתפי הלווה ● בנק ישראל: "דחיית תשלומים כמוה כאשראי חדש"

ישראל כ"ץ / צילום: אמיל סלמן-הארץ

כאוס בדרך? ללא שינויי חקיקה משמעותיים, פעילות הממשלה תושבת בתוך חודש

לפי בכירים במשרד האוצר, המסגרת הנוכחית לא תאפשר לחלק כספים לפעילות השוטפת של משרדי הממשלה החל מ-2021 - ללא קשר לאישור תקציב 2020

שלט רמי לוי תקשורת / צילום: איל יצהר

הוגש מחדש כתב האישום נגד רמי לוי תקשורת בגין פגיעה בפרטיות

כתב האישום המקורי בוטל לפני שלושה שבועות, מאחר והפרקליטות חרגה ביומיים מהתקופה המוגדרת בהנחיות של היועמ"ש וללא קבלת היתר ●  לאחר הביטול פנתה פרקליטות מחוז ירושלים למנדלביט לקבלת האישור, ועם קבלתו הוגש היום התיק מחדש לבית המשפט

שמואל סנראי/  צילום: יחצ

בכיר בלשכה המשפטית של רפאל תובע את החברה על התעמרות קשה

עו"ד חנן אבני, ראש שטח בכיר ולשעבר מ"מ יועמ"ש רפאל, תובע 7.5 מיליון שקל מהחברה ומהיועמ"ש שלה לשעבר, עו"ד שמואל סנראיי ● טוען כי ההתעמרות, הבריונות והפוגענות כלפיו הלכו והחריפו כשניסה לבלום את עו"ד סנראיי מלאשר פעולות המפרות את חוק חובת מכרזים

המגן צילום: מסך

משרד הבריאות: פיתוח אפליקציית מגן הופסק

סגן ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר אודי קלינר אמר בוועדת חוץ וביטחון כי "היישומון לא נתן את מה שרצינו, לא מבחינת מספר המשתמשים, ולא מבחינת מספר האנשים שנכנסו לבידוד" ● משרד הבריאות מתכוון לעבור לשימוש באפליקציית רמזור

מסכים במנהטן. לפי אחד התרחישים, בעתיד נוצף עוד יותר במסכים עם תכנים פרסומיים / צילום: Associated Press, John Minchillo

הקרב על תשומת הלב: 4 תרחישים משרטטים איך ישתלבו המסכים בחיינו

ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום התקשורת יצרו שדה קרב חדש: מי ישלוט בתכנים שנצפה בהם, ובאופן שבו נעשה זאת ● דוח חדש משרטט ארבעה תרחישים אפשריים לחיים עם המסכים, ומכולם עולה סוגיה מהותית נוספת: מי יחזיק במידע שלנו, אנחנו או חברות הטכנולוגיה

שלטי הסברה בנצרת הנתונה בסגר. "הישארו בבית למען בריאותנו ובטיחותנו" / צילום: איל יצהר

יותר נדבקים, פחות בדיקות: כך מזנקת התחלואה בחברה הערבית

שרשראות הדבקה שלא נקטעות, קנסות לא אפקטיביים ותחלואה שמתפשטת לערים הסמוכות ● כמעט כל היישובים האדומים והכתומים בישראל מצויים בחברה הערבית ● פרופ' ינון אשכנזי: "צריך לסגור מסחר, להדק פיקוח, לבצע הרבה בדיקות. סגרו יישובים ובפנים הייתה מסיבה אחת גדולה"

דגלי איחוד האמירויות וערב הסעודית / צילום: שאטרסטוק

סעודיה והאמירויות משיקות מיזם לקידום המטבע הדיגיטלי שלהן

הנהלות הבנקים המרכזיים של איחוד האמירויות וערב הסעודית הכריזו על פרויקט משותף לקידום השימוש במטבע הדיגיטלי החדש שלהן, שיימשך שנה לפחות, ואחר כך יוחלט כיצד להמשיכו ● המטבע, "עביר" יוצע לציבור לשימוש ברכישות פיננסיות בשוק ההון

הפגנה בעד העלאת שכר המינימום ל־15 דולר במיאמי פלורידה, יולי / צילום: Associated Press, Lynne Sladky

העלאת שכר המינימום בפלורידה הרפובליקאית ל-15 דולר, מציתה רוח קרב במדינות אחרות

נבחרי ציבור התומכים בנושא במדינות אחרות מעודדים מההצבעה, ומתכוונים להילחם על העלאת רצפת השכר

מנכ"ל ארטימדיה עופר מילר. קו תקיף עם תג מחיר / צילום: תמר מצפי

עלייתה ונפילתה של הקואליציה שביקשה להילחם בגוגל ובפייסבוק

5 שנים אחרי שהוקמה, חברת ארטימדיה סוגרת את שירות הפרסום בווידאו שלה ● איך קרסה ההבטחה הגדולה למענה לענקיות הטכנולוגיה הבינלאומיות שנגסו נגיסות ענק בתקציבי הפרסום בישראל, ומה תהיה ההשפעה של הפסקת הפעילות על השוק

מיקי חיימוביץ', יו"ר ועדת הפנים ואיכות הסביבה / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

אושרה הארכת הפטור מהיטל השבחה על התקנת מערכות סולריות בגגות מבנים

ועדת הכלכלה אישרה את הארכת הפטור בחמש שנים נוספות ● עקב הסבך הפוליטי הארכת הפטור, שיזמה ח"כ מיקי חיימוביץ', התאפשרה באמצעות עדכון של חוק מקורות האנרגיה שמקדם משרד האנרגיה

מטרו / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

"יותר פוליטיקה מתכנון, יותר נזק מתועלת": מחאת ראשי הערים נגד המטרו

ראשי הערים שבתחומן יעבור המטרו מותחים ביקורת חריפה גם על הליכי התכנון הלא משתפים, וגם על התוואי המתוכנן, שלדבריהם מפספס מקומות חשובים • נת"ע: היו מאות פגישות עם נציגי הרשויות

מטוס ישראייר / צילום: יחצ

טיסת ישראייר מת"א לדובאי אמורה להמריא מחר, אך האישור לטוס מעל סעודיה טרם התקבל

טיסה ראשונה של ישראייר לאיחוד האמירויות אמורה להמריא מחר, אך עד כה חברות התעופה הישראליות לא קיבלו אישור רשמי לטוס בשמי סעודיה ● גורמים במשרדי ראש הממשלה והתחבורה: "הנושא בטיפול"

השופט בדימוס אורי גורן / צילום: שלומי יוסף

"גורן היה מזועזע": החוקר שגרם לשופט בדימוס לעזוב את בוררות המיליארדים

אורי גורן, נשיא המחוזי בדימוס, ששימש כבורר בסכסוך בין משה ומנדי גרטנר לבין המיליארדר דן גרטלר, התפטר לאחרונה מתפקידו • זאת, לאחר שגילה כי משה גרטנר שכר חוקר פרטי, אחיו של אפי נוה, כדי לברר עליו מידע • "גורן נפגע מהטלת הספק ביושרתו ומעצם שכירת החוקר"