גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

10 פסיקות המס החשובות של 2020 וההשפעה שלהן על הכיס שלנו

בר רפאלי, הרב אבוחצירא ויצחק תשובה - אלה הם רק חלק מהשחקנים שהיו מעורבים בפסקי דין מהפכניים שנתנו בתי המשפט ב-2020 ● פסקי הדין הבהירו כי יש גבולות לתכנוני המס ● כתבה ראשונה בסדרה, שתסגור את השנה ותפתח את 2021 ● מסכמים שנה

בר וציפי רפאלי / צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות"
בר וציפי רפאלי / צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות"

בשנה האחרונה כולם היו עסוקים במגיפת קורונה. בכל הכותרות הגדולות כיכבו הנגיף והשלכותיו, הממשלה וכל משרדיה נכנסו לכוננות וכל החלטה כמעט סבבה סביב השאלה "איך עוברים את התקופה". גם מסדרונות רשות המסים הפכו ל"חמ"ל קורונה", כשהרשות נבחרה להיות הגוף שמחלק את מענקי הסיוע, ולפרק זמן נדמה היה שהיא הפכה מגוף גובה כסף לגוף מחלק.

אבל זו לא התמונה המלאה. במקביל לטיפול בהשלכות הכלכליות של המגפה וחלוקת המענקים, נמשכה עבודתה של רשות המסים בזירת גביית המס ואכיפת חוקי המס, וכך גם בזירה המשפטית - שם התקבלו בשנת 2020 מספר הלכות דרמטיות שמשפיעות ישירות על הכיס של הציבור ועל תכנוני המס של העתיד.

אז מה היה השינוי המשמעותי ביותר שהתחולל השנה? מה קיבל או הפסיד הציבור בעקבות שינויים בעולם המס? מהו פסק הדין החשוב של שנת 2020? ומה צפוי לנו מבחינת חקיקת מס בשנה הבאה? מומחי מס מובילים מספרים לגלובס מהם השינויים הדרמטיים ביותר שהתחוללו בשנת המס החולפת, מהלכת בר רפאלי ועד הכוונות לחוקק הליך גילוי מרצון חדש.

בחלק הראשון של פרויקט "סיכום שנת המס" בחרנו את 10 פסיקות המס הדרמטיות של השנה שכדאי לכם להכיר (ויש הרבה יותר מסתבר), לפני תכנון המס הבא. מסתבר שגם בשנה שזכתה לכינוי "השנה האבודה" המערכת המשפטית לא מפסיקה לחולל מהפכות בתחום המס, ובתי המשפט בעיקר עונים על השאלה "איך לא לתכנן מס". לגזור ולשמור.

1. הדוגמנית הבינלאומית ושאלת התושבות

ההכרעה: בספטמבר הסתיימה פרשת העלמות המס של דוגמנית העל בר רפאלי ואמה, לאחר שבית המשפט הרשיע את השתיים ואישר את העונשים עליהם הוסכם בהסדר הטיעון שנחתם עמן, לפיו הדוגמנית תשלם קנס ומס ויוטלו עליה תשעה חודשי עבודות שירות, בעוד אמה ציפי רפאלי תרצה 16 חודשי מאסר בפועל ותשלם קנס. הדיון בפרשה סבב בעיקר סביב הטענה כי רפאלי העלימה עשרות מיליוני שקלים מהכנסותיה בחו"ל, והציגה מצגי שווא לפיהן היא תושבת חוץ ולכן אינה חייבת במס.

ההשלכות: המשמעות המרכזית של פסק הדין היא כי מחלוקת סביב שאלת תושבות לצרכי מס יכולה להוביל למאסר פלילי. "מדובר במקרה חריג, שבו אגב הליך מס בו נידונה שאלת תושבות של אדם לצרכי חבות במס, מוטלת ענישה פלילית, לרבות עונש מאסר בפועל", אומר עו"ד ליאור נוימן, שותף מנהל תחום המסים במשרד ש. הורוביץ ושות'. לדבריו, "השאלה המקצועית-מיסויית שעלתה בתיק עולה בעשרות דיונים - האם מדובר בתושב ישראל שנוסע לעשות עסקים בחו"ל והקים גם מרכז חיים משני בחו"ל ולכן חייב במס מלא על מלוא הכנסותיו, או מדובר בתושב חוץ שמרכז חייו בחו"ל ומרבה לבקר בישראל משפחה וחברים".

2. פסק הדין שימנע חלוקת דיבידנד

ההכרעה: בית המשפט העליון קבע כי חלוקת דיבידנד בין חברות מרווחי שערוך אינה פטורה ממס, הואיל והחברה מחלקת הדיבידנד לא מוסתה בגין עליית שווי נכסיה (פסק דין בעניין קניון דרורים).

ההשלכות: לדברי עו"ד ליאור נוימן, "פסק הדין שם קץ למחלוקות רבות בין חברות, שחילקו רווחים מרווחי שערוך, לרשות המסים. הוא יחייב חברות אם וחברות אחזקה לתכנן מסלול מחדש. פסק הדין משפיע וישפיע על כך שחברות יימנעו מחלוקת רווחי שערוך, כך שיקטין את חלוקות הדיבידנדים, ישפיע על תמחור של החברות עם רווחי שערוך ועל יכולת ההסתמכות על תזרים רווחי השערוך, שקיימים בחברות הבנות והיכולת ליהנות מתזרים זה בידי חברות האם וחברות אחזקות". לדברי מומחה המס עו"ד ירון אלי, ראש תחום מיסוי במשרד ENF אלי, נדלן, פריידין ושות', "יש גם לשים לב כי הפסיקה מביאה לכפל מס פוטנציאלי בעת מכירת נכס ע"י החברה המקבלת (חברת האם), ועל החברות לתת על כך את הדעת בעת חישוב הרווח ממכירה עתידית כאמור".

3. מיסוי מכירת מניות בחברה זרה

ההכרעה: בית המשפט העליון הכריע כי רשות המסים תקבל מאות מיליוני שקלים מחברת דלק הונגריה, מקבוצת דלק שבשליטת איש העסקים יצחק תשובה, לאחר שקיבל את עמדת פקיד השומה, לפיה במכירת מניות של חברה זרה ובה רווחים ראויים לחלוקה שטרם חולקו לא יינתן פטור ממס (פסק דין דלק הונגריה).

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק / צילום: גדעון לוין

ההשלכות: "יש לתכנון היטב את המס לפני מכירת מניות בחברה זרה שבידי חברה ישראלית, ולבחון כדאיות חלוקת דיבידנד ערב המכירה", אומר נוימן. "ההשפעה הישירה היא על המיסוי של מכירת מניות בחברות זרות בידי חברה ישראלית, כך שיחול מיסוי שונה בתכלית במכירת המניות של החברה הזרה עם הרווחים הראויים לחלוקה, לעומת חלוקה מוקדמת של הרווחים כדיבידנד והפחתת שווי המכירה של המניות הנמכרות. פסק הדין מחייב בחינה מדוקדקת לפני כל מכירת מניות בידי חברה ישראלית".

4. הנכד של הבאבא סאלי ומיסוי חצרות רבנים

ההכרעה: בית המשפט העליון קבע לאחרונה כי רבות מההכנסות של חצרות רבנים - ששימשו לכלכלת הרב ובני ביתו נחשבות כהכנסה מעבודה ולא כתרומה או מתנה, כפי שטוענים רבנים רבים (פסק דין אבוחצירא).

הרב יקותיאל אבוחצירא/ צילום: שי מכלוף

ההשלכות: לדברי נוימן, "לקביעה זו חשיבות רבה לנישומים רבים, לרבות אנשי ציבור. פסק הדין נכנס בצורה מהפכנית בניתוח מתנות של נדבנים לחצרות הרבנים וניתח בצורה חדשנית את הסוגיה של מיסוי מתנה. הרוח הגבית שקיבל פקיד השומה היא בעיקר במגזר הדתי (חרדי, מוסלמי) ובמקומות שבהם יש אינטראקציה בין אנשי רוח ואנשי ציבור לבין אנשי עסקים. מקום נוסף שבו יש להניח שרשות המסים תיכנס אליו הוא המגזר השלישי, במקום שבו יש ערבוב בין העמותות לבין מפעילי העמותות שנהנים משכר והטבות שונים".

5. היטל עובדים זרים והיחס למסתננים

ההכרעה: בית המשפט העליון קבע כי העסקת עובדים זרים גוררת חבות בהיטל (פסק דין סעד). עם זאת, בפסק דין מאוחר יותר קבע העליון כי יחול היטל עובדים זרים מופחת לגבי העסקת עובדים מסתננים בענפים המועדפים, וזאת על אף שאינם מועסקים לפי היתר להעסקת עובד זר בענפים אלה - 10% בענף החקלאות ובענף המסעדות האתניות ו- 15% בענף התעשייה או בענף הבניין, וזאת במקום 20% (פסק דין חברת בית אבות שלמה המלך).

ההשלכות: "חשיבותו של פסק הדין היא בתיקון האפליה ביחס להעסקת מסתננים בענפים המועדפים", אומר נוימן. "קיומם של המסתננים היא עובדה מוגמרת וכל עוד לא פותרים את הבעיה ברמה המערכתית, אין מקום ליצור תמריץ שלילי להעסקתם על-ידי הענשת המעסיקים שלהם דרך שיעור היטל העסקת עובדים זרים".

6. רכישה עצמית: אין רווח אין מס

ההכרעה: בית המשפט קבע כי רכישה עצמית של מניות בידי חברה אינה מהווה בהכרח אירוע מס בידי בעל המניות הנותר בחברה (פסק דין בית חוסן), ואף מתח ביקורת חריפה על עמדת רשות המסים, שחייבה במס למרות שלא מדובר באירוע שיצר רווח לבעלי המניות שנותרו בחברה.

ההשלכות: לדברי רו"ח איריס שטרק, נשיאת לשכת רואי חשבון, "בית חוסן בע"מ הוא פסק דין מהפכני שנותן לגיטימציה לביצוע הפרדה בין בעל מניות לחברה דרך דלת המסים, באמצעות רכישה עצמית של מניות ע"י החברה. כתוצאה מכך בעלי המניות הנותרים אינם צריכים להביא ממון מהבית לצורך הגדלת החזקתם בחברה, עקב הרכישה העצמית ואף לא צריכים למשוך דיבידנד, שחייב במס לשם כך. מדובר איפה בדחיית מס שיש לה ערך רב".

7. יותר קשה להסביר רכישת חברה בהפסדים

ההכרעה: בית המשפט המחוזי קבע כי האחים נאוי לא הוכיחו קיומו של טעם מסחרי יסודי ברכישת שלד בורסאי בהפסדים, ולכן לא יותרו להם ההפסדים לקיזוז.

האחים נאווי

ההשלכות: לדברי שטרק, "הניתוח של בית המשפט בפסק דין נאווי, מצמצם באופן משמעותי את המקרים בהם רכישת חברה או שלד בורסאי, עם הפסדים לצרכי מס, תוכר כלגיטימית. מדובר בהעלאת הרף להוכחת סיבה לרכישת חברה בהפסדים. יש להוכיח שהחלופה שנבחרה היא העדיפה ברמה הכלכלית, מלבד יתרון המס".

8. לא ממסים נכסים שחולטו

ההכרעה: רועי חיון, ילד הפלא לשעבר של שוק ההון שהורשע בהלבנת הון ובעבירות מס, גרר לבית המשפט את רשות המסים שרצתה למסות את רכושו שחולט - וניצח. נקבע, כי לצרכי הכרה בהוצאה, חילוט כספים של עבריין - "מאיין" את ההתעשרות.

רועי חיון / צילום: תמר מצפי

ההשלכות: בית המשפט קבע קביעה עקרונית, לפיה מערכת המס אינה עונשית גם לעבריינים שחולט רכושם. לדברי עו"ד אורי גולדמן, המתמחה במיסוי ובעבירות כלכליות, "פסק הדין יביא סוף לגביה כפולה ומכופלת שהייתה נהוגה ברשות המסים במסגרת תיקים כלכליים, כאשר היא היתה מתעלמת מהחילוט וממסה את הכספים שהופקו כביכול בעבירה בלי התייחסות לכך שאותם כספים חולטו בהליך הפלילי".

9. איך למכור דירת מגורים בפטור ממס כבד?

ההכרעה: ביולי השנה פטרה ועדת הערר למיסוי מקרקעין את איש העסקים שלמה נחמה מתשלום 4 מיליון שקל מס שבח, שדרשה רשות המסים, לאחר שקבעה כי מגיע לו פטור כי מכר דירת מגורים ולא מעטפת (נחמה ערך שיפוץ בסטנדרט נמוך בדירת יוקרה שרכש, ומכר אותה בסמוך לאחר השיפוץ).

באוגוסט השנה נתן בית המשפט פסק דין בעניין בניזרי, במסגרתו נקבע, כי כ-5.3 מיליון שקל שקיבל תושב חוץ שעיסוקו בתחום האחזקה של בתים פרטיים ודירות יוקרה, ממכירת וילה בהרצליה פיתוח - כמעט 5 שנים לאחַר רכישתה - ימוסו כעסקת אקראי בעלת אופי מסחרי ולא כעסקה פרטית.

ההשלכות: "פסק הדין בעניין בניזרי מהווה סמן דרך עבור כל מי ששוקל למכור דירת מגורים שגלום בה רווח הון (שבח) משמעותי", אומרת שטרק. לדבריה, "מומלץ לבדוק היטב את נסיבות הרכישה והמכירה ולוודא שאכן מדובר במכירה הונית החייבת (או לפי העניין פטורה) ממס שבח. כן, מומלץ לבצע שיפוץ מתאים של הדירה לפני מכירתה כתכנון מס מקדים, כפי שעשה שלמה נחמה".

10. הכרה בזכויות הנישומים מול רשות המסים

ההכרעה: במספר פסקי דין שניתנו השנה פסקו בתי המשפט לטובת הנישומים (ככלל הרשות היא המנצחת הגדולה בבתי המשפט), ובעיקר מתחו ביקורת נוקבת על התנהלות רשות המסים ונציגיה.

ההשלכות: לדברי גולדמן, "ההיגיון וראיית טובת הנישומים הגיעו לבתי המשפט. בתי המשפט החלו להיות קשים יותר מול פקיד השומה - בהבנתם את הכוח הרב שיש לרשות מול האזרח, לבטח לאור המצב הכלכלי השורר בישראל ובעולם. הדבר מהווה שינוי של הרוחות הנושבות נגד נישומים ואזרחים מבתי המשפט, שעד לאחרונה סטטיסטית היו פוסקים כמעט תמיד נגד האזרחים".

עו"ד ירון אלי מוסיף, כי "בית המשפט החל לשלוף כרטיסים אדומים תכופים לרשויות המס במקרים שבהם מצא כי הרשות התעמרה ו/או פעלה בחוסר תום לב זועק כלפי נישומים. מדובר במגמה שהחלה לצבור תאוצה בשנת המס האחרונה שעה שבתי המשפט וועדות הערר לא חסכו מביקורת שיפוטית נוקבת כלפי רשויות המס ובעיקר ביחס להתנהלותה בתיקים מסויימים. המשותף למרבית התיקים - "נישומים קטנים" עם שומות בסכומים צנועים שלרוב נרתעים ללכת מול הרשות "עד הסוף" חרף אמונתם בצדקתם". 

עוד כתבות

איתן נאה, השגריר באבו דאבי / צילום: משרד החוץ

משרד החוץ פתח היום את שגרירות ישראל באבו דאבי

השגרירות נפתחה עם הגעתו של הממונה על הנציגות איתן נאה ● בימים הקרובים יחנכו המשרדים הזמניים שבהם תפעל השגרירות עד למציאת מבנה קבע

גילת לווינים / צילום: תמר מצפי, גלובס

גילת לוויינים נוסקת: חזרה לשווי שבו אמורה הייתה להימכר אשתקד לקומטק מארה"ב

מניית חברת התקשורת הלוויינית זינקה 38% בשבוע האחרון ● בעקבות ביטול מכירתה קיבלה גילת מקומטק פיצוי של 70 מיליון דולר, שמחציתו חולקה כדיבידנד לבעלי המניות

ביטקוין צ'יינג' בתל אביב / צילום: כדיה לוי

ביטקוין תחת מעקב: הפיקוח על המטבעות הווירטואליים מגיע גם לישראל

בשבועות הקרובים אמור לעבור חוק איסור הלבנת הון שיחייב את כל הגופים הנותנים שירותים בנכסים וירטואליים לזהות את הפועלים בהם • גלובס בעקבות החוק החדש שבדרך - מה המשמעות עבור שחקני הביטקוין, מאיזה סכום תידרש חובת דיווח, ומה המחיר ששילמה ישראל על העיכוב בהסדרה

הנשיא ביידן מתחת לציור של לינקולן מתייחס לתוכנית הכלכלית בבית הלבן, שישי / צילום: Reuters, JONATHAN ERNST

מאה שעות של אדרנלין בבית הלבן של ג'ו ביידן

עם ערימות של צווים נשיאותיים על שולחנו, ביידן התחיל את נשיאותו בפרץ מרשים של פעילות - אבל גם בהמהומים מוקדמים של אי נוחות מימין ● "הוא דיבר על אחדות, כמו איש מרכז, אבל הוא מושל כמו איש השמאל הקיצוני", התלונן סנאטור רפובליקאי

גדעון סער משיק את קמפיין הפריימריז שלו / צילום: קמפיין גדעון סער, יח"צ

גדעון סער הציג תוכנית כלכלית: מענקים להחזרת עובדים והכשרות מקצועיות

יו"ר תקווה חדשה הציג את התוכנית שלו לתקופה שלאחר הקורונה ● התוכנית שמה דגש, בין השאר, על חיזוק שוק העבודה והגדלת ההשקעות בתשתיות

איתי בן זאב / צילום: תמר מצפי

הבורסה נגד הצעד של רשות ני"ע בקרנות הסל על הבנקים: "תייצר מדד נכה ולא אטרקטיבי"

לפני פחות משבועיים הורתה הרשות כי על קרנות הסל שעוקבות אחר מדד הבנקים 5 המקומי להקטין את החשיפה למניות שני הבנקים הגדולים, ולהגדיל את החשיפה לאחרים ● בבורסה ובקרב מנהלי קרנות הנאמנות מבקרים את המהלך, שברשות מגדירים כ"תיקון עיוות היסטורי" ● ברשות טענו לאחרונה כי מדובר ב"תיקון עיוות היסטורי" והטילו ספק בשיקולי הבורסה

בני שטיינמץ, בשווייץ. מתכוון לערער / צילום: Reuters, DENIS BALIBOUSE

איך יושפעו ההליכים נגד שטיינמץ בישראל מהרשעתו בשווייץ

המיליארדר, שנגדו מתנהלים הליכים פליליים בשלוש מדינות, נידון לאחרונה לחמש שנות מאסר הן בשווייץ והן ברומניה בשתי פרשות שונות • גלובס בוחן את מצבו המשפטי, היכן ירצה מאסר, ומהי ההשפעה של ההרשעה בשווייץ על חקירתו באותה פרשה בישראל

לירן אבישר בן חורין / צילום: רפי קוץ

דוחפים את השוק הסיטונאי: משרד התקשורת כופה על הוט להוריד מחירים

בצעד מפתיע הודיע היום משרד התקשורת כי הוט תחויב לאפשר חיבור של ספקיות האינטרנט ישירות למתגי הרשת שלה כדי לקצר את העלויות בהגעה ללקוחות שוק סיטונאי

מאיר בנימיני - תאטרון פלאים / צילום: שוקי לוי

"אני כבר ברמה של יאוש. גם אם לקוח מתקשר אליי ואומר לי 'בוא נדבר על הקיץ', מהפחד, אני לא רוצה"

מאיר בנימיני הוא הבעלים של תיאטרון הילדים "פלאים" ● "אם בתקופות רגילות היינו מתפרנסים יפה ומתנדבים לעשות הצגות בחינם, עכשיו פתאום צריך לעזור לשחקנים עצמם" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

גליקמן אלי - חברת חשמל / צילום: אוריה תדמור

הנפקת צים תזניק את שווי האופציות שבידי עובדי החברה ל-90-75 מיליון דולר

מנכ"ל חברת הספנות אלי גליקמן יקבל לאחר ההנפקה בונוס הוני של כ-10 מיליון שקל, ובנוסף יחולקו בונוסים בהיקף מצטבר של 8 מיליון דולר לעובדים נוספים ● בתשקיף נחשפים גם שכר היו"ר יאיר סרוסי והבונוס לקודמו אהרון פוגל

חיסון קורונה בברזיל. המוטציה החדשה שברה שיאים במדינה / צילום: Associated Press, Bruna Prado

מונדיאל המוטציות: איך הן מתרחשות, מי יותר מדבקת, והאם מי שהתחסן יכול להיות רגוע?

פרופ' ג'וני גרשוני, אימונולוג וחוקר נגיפים מאוניברסיטת ת"א, עושה סדר במוטציות החדשות ובקבוצות הסיכון ● "ככל שהמחלה נפוצה יותר, יש יותר מוטציות. אנחנו עדיין לא יודעים בוודאות שהווירוס לא ישתכפל אצל אדם מחוסן", הוא אומר, אך מוצא גם בסיס לאופטימיות

נתב"ג בימי קורונה / צילום: מיכל רז חיימוביץ'

לקראת סגירת נתב"ג: אלה השאלות שהממשלה תצטרך להכריע בהן

על רקע הביקורת הציבורית על השארת נתב"ג פתוח למרות המוטציות שהתגלו בעולם, תתכנס הממשלה לדיון שבו ככל הנראה יוחלט על סגירת נמל התעופה לשבועיים לפחות ● אלה הנושאים הפתוחים שהממשלה תצטרך לתת להם פתרון, לאחר שיוחלט על הסגירה

•	שי רקנאטי, מבעלי קבוצת R.G.E. / צילום: פזית עוז

משפחת רקנאטי השלימה רכישת 50% ממניות קבוצת RGE

זאת מידי קבוצת אקסס אינדסטריז שבשליטת לן בלווטניק ● בכך הפכה משפחת רקנאטי למחזיקה הבלעדית ב-RGE; שי רקנאטי מונה ליו"ר הקבוצה ● ל-RGE יש מספר ערוצי תוכן, בהם ערוצי ספורט 5, ערוץ הילדים, ערוץ לוגי וערוץ הכנסת

בנימין נתניהו + ישראל כץ / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

בניגוד לעמדת היועמ"ש: נתניהו וכ"ץ הודיעו על תוכנית מענקים נוספת למשקי הבית, למובטלי הקורונה ולעסקים

ראש הממשלה ושר האוצר מציגים כעת תוכנית כלכלית על אף שהיועמ"ש הזהיר אותם מקידום צעדים כלכליים העשויים להיחשב לצורכי הבחירות ● נתניהו: "אם התוכנית לא תאושר, היא תידחה בחודשים רבים עד לממשלה הבאה"

רון חולדאי, ראש עיריית ת"א / צילום: איל יצהר

השופט פוגלמן אסר על רון חולדאי לבצע תעמולת בחירות בעמוד הפייסבוק שלו

יו"ר ועדת הבחירות, השופט עוזי פוגלמן, קבע כי עמוד הפייסבוק הנוכחי של רון חולדאי לא יוכל לשמש אותו לתעמולת בחירות, מכיוון שהעמוד משמש בפועל כעמוד רשמי של ראש עיריית ת"א ● "חולדאי רשאי לפתוח עמוד פייסבוק חדש לטובת מפלגתו או לטובת מועמדותו שלו"

ד"ר עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות / צילום: איל יצהר

בשל העדר תקציב: רשות החדשנות עוצרת מענקים חדשים לסטארט-אפים

הרשות הודיעה היום לחברות כי מאחר שלא קיבלה מסגרת תקציב ל-2021, היא אינה יכולה לאשר בשלב הזה מענקים חדשים ● מתחילת השנה התקבלו כבר ברשות החדשנות 188 בקשות למענקים שיעלו לדיון רק לאחר קבלת מסגרת התקציב

הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: שלומי יוסף, גלובס

המהפכה הטכנולוגית בבורסה נמשכת: מניות ההייטק מחזקות את הדומיננטיות שלהן במדדים

עם המניות שיצטרפו לת"א-90 נמנות מפתחת המערכות לאספקת חשמל ג'נסל, יצרנית הרובוטים לניקוי מתקנים סולאריים אקופיה ויצרנית המנועים אקוואריוס ● שלוש החברות השלימו באחרונה הנפקות, וכל אחת מהן נסחרת בשווי של 1.4-1.5 מיליארד שקל

מנכ”לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן חורין / צילום: רפי קוץ, גלובס

משרד התקשורת יודיע בקרוב כיצד יפעל שוק האינטרנט בישראל

המשרד השתכנע כי הספקיות הקטנות באינטרנט חייבות תמיכה, ולכן ידרוש שינויים בשוק הסיטונאי ויחייב את בזק להמשיך ולמכור חבילות עם ספקי אינטרנט ● בתמורה ככל הנראה תקוצר תקופת ההתארגנות בשוק ל-9 חודשים, ורק לאחר מכן בזק והוט יוכלו להתחיל לספק אינטרנט ישירות

לן בלווטניק / צלם: יחצ

שותפה חדשה ברשת 13: דיסקברי רוכשת 21% ממניות החברה

כפי שנחשף בגלובס, ענקית המדיה האמריקאית תיכנס כשותפה בחברה ● דיסקברי נכנסת על חשבון המניות של קבוצת אנדמול שתצא לחלוטין מרשת, ודילול המניות שמחזיקים אודי אנג'ל ומשפחת שטראוס שיחזיקו כעת יחד 14% מרשת

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל / צילום: Associated Press, Michael Kappeler

הראשונה באירופה: גרמניה רכשה טיפולי נוגדנים בקורונה בסכום של 400 מיליון אירו

לפי שר הבריאות הגרמני יינס שפאן, שהודיע היום על הרכישה, גרמניה רכשה כ-200,000 מנות של הטיפול, שנועד להגביר את רמת הנוגדנים בדם נגד נגיף הקורונה ומיועד לחולים בסיכון גבוה