גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; אינטל קפצה ב-6.5%, אפל ב-3.7%

סגירה מעורבת באירופה ● התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב הסתכמו בשבוע שעבר בכ-900 אלף, לעומת צפי כלכלנים לכ-925 אלף ● בבית ההשקעות אופנהיימר מעריכים כי צ'קפוינט תציג הפתעה חיובית בדוחות

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי
הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

 סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

יום המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת, כשמדד הנאסד"ק רושם עלייה של כ-0.5% ומנגד מדד הדאו ג'ונס נסוג בשיעור מזערי. 

אינטל בלטה בעלייה של כ-6.5% לקראת פרסום דוחותיה לאחר סיום המסחר.

עוד בלטו בעליות חדות מניות אפל, פייסבוק וסולאראדג', שנהנתה מהמלצה חיובית של מורגן סטנלי וממגמה חיובית בסקטור האנרגיה הסולארית. 

20:55

מגמה מעורבת בוול סטריט, כשמדד הנאסד"ק רושם עלייה קלה ואילו הדאו ג'ונס שומר על יציבות. 

אינטל עולה בכ-2% לקראת פרסום דוחותיה לאחר סיום המסחר.

בקרב המניות הישראליות בולטות בירידות חדות פלייטיקה , סרגון  ואלוט. מנגד, עליות בולטות רושמות אבוג'ן וסולאראדג'. 

18:45

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת. גם בוול סטריט המגמה מעורבת כעת, כשמדד הנאסד"ק רושם עלייה קלה ואילו הדאו ג'ונס בירידה של כ-0.1%. 

לקראת פרסום דוחות צ'ק פוינט  ב-3 בפברואר מעריכים בבית ההשקעות אופנהיימר כי  "תוצאות חברת צ'קפוינט יציגו הפתעה חיובית לעומת תחזיות הקונצנזוס (הכנסות של 556 מיליון דולר ורווח של 2.11 דולר למניה), זאת בהתבסס על בדיקת ערוצי הפצה שערכנו מול 17 מפיצי חברת הסייבר בארה"ב ובאירופה. פעילות צ'קפוינט ממשיכה ליהנות מגידול בתקציבי השקעה של המגזר הארגוני בתחום הסייבר, דבר שצפוי לספק הפתעה לעומת תחזיות הקונצנזוס הנמוכות, המגלמות עדיין צפי לירידה שנתית של כ-3% במכירת מוצרים חדשים, כאשר יתרת השורט במניית CHKP עדיין עומדת על רמה גבוהה של 10.5% מסך המניות. אנו צופים האצה בקצב הצמיחה של צ'קפוינט, משמרים את המלצת Outperform ומעלים את מחיר היעד למניה מ-135 ל-155 דולר".

מניית ננו דיימנשן  בולטת בעלייה חדה. גם מודרנה  בולטת לטובה ומנגד נטפליקס יורדת בכ-2% לאחר הקפיצה אתמול. 

17:30

עליות קלות בוול סטריט. מדדי המניות המובילים מטפסים ב-0.1%-0.4%. 

עליות חדות רושמות מניות אפל , פורד מוטורס , אמזון ואפלאבית. מנגד, מניית יונייטד איירליינס הולדינגס  צונחת. 

הביטקוין צונח בכ-6% לרמה של 31,470 דולר. 

16:30

יום המסחר בוול סטריט נפתח בעליות קלות. מדדי המניות המובילים מטפסים ב-0.1%-0.4%. 

מניית סולאראדג'  קופצת בכ-5% על רקע המלצה חיובית שקיבלה ממורגן סטנלי. אינטל  נסחרת ביציבות לקראת פרסום דוחות החברה היום לאחר סיום המסחר. 

16:05

שי צסלר, אנליסט שווקים גלובליים, ביחידת המחקר של בנק הפועלים, מציין בעקבות הודעת הבנק האירופאי המרכזי (ה-ECB) כי "ה-ECB הותיר את היקף התמיכה המוניטארית ללא שינוי, תוך שהוא מציין כי התוכנית המשודרגת שהושקעה בחודשים האחרונים - מאפשרת מענה מספק להשלכות הגל הנוכחי של הווירוס. בהודעת הבנק המרכזי צוין כי תוכנית התמיכה תיוותר ללא שינוי (ברמה של 1.85 טריליון אירו). זאת, בדומה לריבית - שתיוותר ברמה של 0% (או 0.5%- לפיקדונות) לפחות עד שרמות האינפלציה באיחוד יתקרבו ליעד".

"בדבריה לאחר ההכרזה, ציינה נגידת הבנק, כריסטין לאגארד, כי קצב ההתאוששות של האיחוד עומד בתחזיות שהציבו באיחוד וכי "הסיכונים פחות מוחשיים בהשוואה לנובמבר", בעוד הבנק המרכזי ממשיך לעקוב אחר מגמת ההתחזקות של האירו מול הדולר בשנה האחרונה. לבסוף, פנתה לאגארד לממשלות המובילות באיחוד וקראה להמשיך ולספק תמיכה פיסקאלית ממוקדת לכלכלה בכדי לתמוך בעת הזו בביקוש המתון בקרב משקי הבית".

15:30

התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב הסתכמו בשבוע שעבר בכ-900 אלף, לעומת צפי כלכלנים לכ-925 אלף . מדד ה"פילי-פד" עמד ברמה של 26.5 נק' לעומת צפי ל-11 נק'. 

עוד פורסם היום בארה"ב כי התחלות הבנייה הסתכמו ב-12 החודשים האחרונים בכ-1.67 מיליון לעומת מפי לכ-1.55 מיליון, ואישורי הבנייה עמדו על 1.71 מיליון לעוצת צפי לכ-1.6 מיליון.

14:45

הבנק האירופי (ECB) הותיר את הריבית לא שינוי ברמת האפסית, ואת הרבית על הפיקדונות הותיר ברמה של מינוס 0.5%.

בארה"ב החוזים העתידיים על המדדים בניו יורק מאותתים על המשך העליות לאחר השיאים שנקבעו אמש לצד השבעת הנשיא ביידן.

13:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל במגמה מעורבת. מדד הדאקס הגרמני מוסיף 0.4% לערכו, מנגד מדד הקאק הצרפתי עבר לירידות של 0.1% ומדד הפוטסי הבריטי ללא שינוי.

10:00

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעליות בהמשך לשיאים שנקבעו אמש בוול סטריט. מדד הדאקס הגרמני עולה ב-0.8%, הקאק הצרפתי מטפס ב-0.65%, הפוטסי הבריטי עולה ב-0.4%.

09:30

הבנק היפני הותיר את הריבית ללא שינוי והפחית את תחזית הצמיחה בצל הסיכונים שנובעים לכלכלה נוכח התפשטות נגיף הקורונה. בתוך כך פורסמו נתוני סחר לפיהן הייצוא היפני לאסיה עלה ב-6.1% בדצמבר האחרון לעומת אשתקד. הייצוא לסין עלה ב-10.2% והייצוא לארה"ב מנגד ירד ב-0.7%. 

נשיא ארה"ב הנכנס ג'ו ביידן נקט שורה של פעולות ממשלה ביומו הראשון לתפקיד, כולל הוראה מחייבת לעטות מסכות בעת שהות בבניינים פדרליים, ביטול האישור לצינור הנפט של חברת קיסטון (Keystone XL) וביטול איסור הכניסה לארה"ב מכמה מדינות אפריקאיות ומדינות עם רוב מוסלמי.

טוויטר נעלה את חשבון השגרירות הסינית בארצות הברית בעקבות ציוץ על נשים מהמיעוט האויגרי.

08:10

המסחר באסיה מתנהל בעליות בהמשך לשיאים שנקבעו אמש בניו יורק. מדד הניקיי היפני עולה ב-0.75%, שנחאי קופצת ב-1.3%, מדד אסיה דאו עולה בכ-1% והונג קונג מטפסת ב-0.2%. החוזה על הזהב למסירה בפברואר עולה ב-0.38% ל-1,873.7 דולר. הנפט מטפס ב-0.6% לרמה של 53.3 דולר לחבית. החוזים העתידיים בוול סטריט מטפסים בשעת בוקר מוקדמת זו.

ערב השבעתו של הנשיא ה-46 של ארה"ב, ג'ו ביידן, הסתיים אמש בוול סטריט בטריטוריה הירוקה כאשר המדדים המובילים עלו לשיא כל הזמנים, במה שמסתמן כהמשך מסע העליות בשוקי המניות לקראת הניסיון להעברת חבילת תמריצים נוספת לכלכלה האמריקאית בסנאט.

מניות הטכנולוגיה בלטו בעליות בהובלת אלפאבית , אמזון , מיקרוסופט , ואפל - ודחפו את מדד S&P 500 לעלייה של 1.4%. הנאסד"ק הוביל את העליות וזינק ב-2%. מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.8%.

עוד כתבות

מנכ"ל לאומי, חנן פרידמן / צילום: אורן דאי

חדש בלאומי: מענק של 50 שקל לעובד על כל צירוף של לקוח לאפליקציית התשלומים

מדובר במהלך שנועד להגדיל את היקף השימוש באפליקציית לאומי, ולא דרך אפליקציית פיי ● המבצע הנוכחי מצטרף למענק דומה, שכבר ניתן ללקוחות הבנק שמתחילים להשתמש בשירות

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

עליות בבורסות אירופה; הביטקוין מתאושש, הזהב מטפס

התשואה על אג"ח אמריקאי ל-10 שנים יורדת לכ-1.43% ● במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות של 1.5%-1.1% ● פריגו מוכרת את החטיבה הגנרית לתרופות מרשם שלה בכ-1.55 מיליארד דולר

יאיר נתניהו / צילום: שלומי יוסף, גלובס

יאיר נתניהו חויב לשלם 500 אלף שקל לאחר שהפסיד בתביעת דיבה

יאיר נתניהו רמז בשני ציוצים על קשר אינטימי בין פעילה של מפלגת כחול לבן ליו"ר המפלגה בני גנץ - ונתבע על-ידה ● נתניהו הבן לא הגיש כתב הגנה וטען כי לא קיבל את התביעה, אך באוגוסט 2020 התייחס לתביעה ואמר כי מדובר בתביעת השתקה מגוחכת שדינה להידחות

בזק פורסת סיבים אופטיים / צילום: איל יצהר

בזק רוצה להוציא לדרך את פרויקט הסיבים: הדרך לשם רצופה מכשולים

ספקיות האינטרנט פנו למשרד התקשורת בבקשה שלא לאפשר לבזק להפעיל סוף סוף את תשתית הסיבים האופטיים ולספק אינטרנט מהיר בהרבה ● מה עומד מאחורי הבקשה ומה החלופות שעומדות בפני המשרד?

מארק צוקרברג, מייסד ומנכ"ל פייסבוק / צילום: Shutterstock

אוסטרליה נגד גוגל ופייסבוק: כך מדינה אחת ניצחה את החברות החזקות בעולם

אוסטרליה הפכה למדינה הראשונה בעולם שבה פייסבוק חסמה את כל אתרי החדשות מהפיד של האזרחים ● זה קרה אחרי שגם גוגל איימה להעלים את החדשות ממנוע החיפוש במדינה ● אוסטרליה עמדה על שלה, קיפלה את הענקיות ומאותתת לעולם עם מודל להצלת העיתונות הכתובה והדמוקרטיה ● האזינו

הפגנה בעד החוק להגבלת שכר הדירה. ביהמ"ש העליון יצטרך להכריע / צילום: Reuters, Christian Ditsch

שנה לרפורמת השכירות בברלין: המחירים ירדו ב-11%, ההיצע צנח במחצית

לפי בדיקה של מכון כלכלי המחיר למ"ר ירד ב-11% מאז יישום הרפורמה השנויה המחלוקת, אבל נרשמה צניחה של 50% גם בהיצע הדירות להשכרה ● באזורים אחרים בגרמניה המחירים דווקא עולים בגלל המחסור בברלין

חברת הסייבר ההתקפי NSO / צילום: shutterstock, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

סכסוך חריף בין השותפים בקרן השולטת ב-NSO הישראלית

לפי פרסום של רשת סקיי, הוועדה המייעצת של קרן ההשקעות נובלפינה הפועלת מלונדון תתכנס להכריע מי ימשיך לנהל את נכסיה, לאחר שהיחסים בין השותפים בה עלו על שרטון ● הכרעה בנושא צפויה בשבועות הקרובים

מורי קסלר מנכל פריגו / צילום: רויטרס

פריגו נפרדת מהפעילות בישראל: האם תיפרד גם מהבורסה בת"א

מוכרת פעילות תרופות המרשם ב-1.55 מיליארד דולר - כוללת מפעל בירוחם בו מועסקים 850 עובדים ● הכנסות פריגו ב-2020 הסתכמו ב-5.1 מיליארד דולר, צמיחה של 4.7% ביחס ל-2019 ובדומה לתחזיות השוק

שר החוץ והשגריר מאיחוד האמירויות / צילום: דוברות משרד החוץ

שגריר איחוד האמיריות הראשון בישראל נחת בארץ

השגריר הגיע הבוקר לישראל ופתח בסדרת פגישות, הראשונה שבהן עם שר החוץ גבי אשכנזי ● גבי אשכנזי: "יש לנו הזדמנות היסטורית להציג מודל של שלום חם וכולל בין המדינות ובין העמיפ"

יואב זייף - מנכל סטרטסיס / צילום: איל יצהר

סטרטסיס עקפה את תחזיות האנליסטים: רווח נקי של 7 מיליון דולר ברבעון הרביעי

מנכ"ל סטרטסיס, ד"ר יואב זייף: "אנו מאמינים, כי החברה והתעשייה שלנו נכנסות לתנופה משמעותית ומתמשכת של צמיחה חסרת תקדים"

נורה נסייר מנסה / צילום: איל יצהר

נורה נוסייר-מנסא, הסטארט-אפיסטית שהקימה חברה מצילת חיים

נורמי מדיקל, החברה שייסדה נורה נוסייר-מנסא מנצרת, עוסקת בתחום שהוא על סף המדע הבדיוני: פיתוח תחליפים לרקמות רכות בגוף

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

השוק מאותת לפד: אם אתה לא מעלה ריבית - אני אעלה

עליית התשואות באיגרות החוב מעידה על צפי חיובי בסך הכל - צופים התאוששות כלכלית, הגלגלים יחזרו להסתובב, האינפלציה תרים קצת ראש כשהצרכנים יחזרו לחנויות ● כסף בורח מהמניות הטרנדיות וחוזר למניות ה"עייפות"

לולה קצ'קה, בעלת "קרטון סטודיו" / צילום: בר זכריה

"התפיסה שלי היא שהכול אפשרי וניתן להפוך 'זבל' לזהב"

לולה קצ'קה, בת 36 ● הבעלים של "קרטון סטודיו", עסק לבניית תפאורות ורהיטים מקרטון ● "היה נזק כלכלי, אבל גם טוויסט חיובי" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

מנואל טרכטנברג / צילום: איל יצהר

פרופ' מנואל טרכטנברג נבחר לעמוד בראש המכון למחקרי ביטחון לאומי

פרנק לאוי, יו"ר הוועד המנהל של המכון, הודיע היום על המינוי ● טרכטנברג יחליף את עמוס ידלין וייכנס לתפקידו במאי ● לאוי: "מגפת הקורונה הוכיחה ביתר שאת כי ביטחון לאומי תלוי לא רק בכוח צבאי כי אם גם בחוסנה ובלכידותה של החברה הישראלית"

קשישה דנית מקבלת את אחד החיסונים הראשנים במדינה, כשרה"מ פרדריקסן צופה בה בטאבלט / צילום: Reuters, RITZAU SCANPIX

מפחדים מ"אפקט הקטשופ" ונותנים רק חיסון אחד: מה קורה אצל אלופת אירופה בחיסוני קורונה

ראשת ממשלת דנמרק חוששת שלאחר תקופה של מחסור בחיסונים, המדינה תקבל הרבה מהם ויווצר בזבוז - כמו קטשופ בבקבוק שלאחר ניעור וטפיחה חזקה נשפך ממנו יותר מדי ● ראשת הממשלה פרדריקסן וקאנצלר אוסטריה קורץ יגיעו השבוע לארץ ל"פסגת החיסונים"

מירי רגב / צילום: אמיל סלמן, הארץ

משרד התחבורה מקדם רשמית את חיבור הרכבת ממפרץ חיפה למפרץ הפרסי

הוועדה הלאומית לתשתיות החלה לדון בהפקדת המיזם ● עלות החיבור בין המסילה הקיימת למסוף גשר הירדני מוערכת בכ-3.5 מיליארד שקל

מירי רגב - שרת התחבורה / צילום: דוברות הכנסת

האם ועדת החריגים תבוטל לקראת הבחירות?

בשעות הצהריים תתכנס הממשלה ותדון בהצעה לפתוח את השמיים על מנת שלא להפר את זכות הציבור לבחור ● שרת התחבורה הציגה מתווה שיאפשר לו"ז טיסות רגיל, מה שייתר את פעילות ועדת החריגים ● על פי נתונים שפורסמו אתמול, כ-4,500 פניות מתקבלות מדי יום בוועדה

אביגדור ליברמן, ישראל ביתנו / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מה אפשר לעשות עם 20 מיליארד שקל? שיעור חשבון לצוות הסושיאל של ליברמן

הקמפיין של ליברמן טוען ש"שילוב חרדים בעבודה יניב למדינה 20 מיליארד שקל, שיספיקו לעוד 20 בתי חולים, 2,000 רופאים, קצבת זקנה גדולה פי 10…" ● אז זהו, שלא כל כך ● המשרוקית של גלובס

תאונת מנוף באתר בנייה בשכונת אור ים באור עקיבא / צילום: איחוד הצלה

תאונה רודפת תאונה: פועל נהרג בתאונת מנוף באור עקיבא

לדברי עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה, התאונה אירעה בזמן הרכבת העגורן ● אף שתאונה דומה התרחשה ב-2019, המדינה עדיין לא הסדירה תקנות להרכבה ולפירוק מנופים ● אתמול התחשמל למוות עובד באתר בנייה באשדוד

יורש העצר מוחמד בן סלמאן / צילום: Associated Press, Alastair Grant

בן המלך והנשיא: מה יוכל ג'ו ביידן ללמד את מוחמד בן סלמן

הסעודים תמיד היו שותפים קצת מפוקפקים, אך נראה כי החיפוי על יורש העצר הסעודי הגיע אל קיצו ● ממשל ביידן יגלה השבוע את עתיד מדיניותו כלפי ערב הסעודית ● האיש ש"ידיו מוכתמות בדם" יכול רק לקוות להיות שארה"ב תבלע את הרוק ותראה בו "בן כלבה שלנו", כפי שאמר בזמנו רוזוולט