גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מדדי וול סטריט נחלשו ב-0.1%1; גיים סטופ זינקה בעוד 90%

הנפט העולמי התקדם והאמריקאי נחלש ● מניית יצרנית תחליפי הבשר ביונד מיט זינקה 18% בעקבות שיתוף פעולה עם ענקית המזון פפסיקו ● מדד דאקס עלה 1.7%, פוטסי 100 התקדם ב-0.2% וקאק 40 הוסיף 0.9% ● בנק UBS פרסם דוחות טובים לרבעון הרביעי של 2020

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי
הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

23:00

יום המסחר בבורסות ניו יורק הסתיים בירידות קלות במדדים המובילים, לאחר מסחר הפכפך שרובו התנהל בשינויים קלים סביב רמות הפתיחה. המדדים המובילים נחלשו ב-0.1%.

מבין הישראליות, ננו דיימנשן איבדה 6.4%, גילת קפצה 4.5%, פריון זינקה 12.6% ופייבר צנחה 8.9%.

קרב ה"שורט סקוויז" המשיך גם היום ומניית גיים סטופ טסה ב-90% נוספים.

22:20

חוזה נפט מסוג ברנט למסירה במרץ עלה ב-0.1% וננעל במחיר 55.9 דולר לחבית.

21:45

נפט מסוג WTI נחלש ב-0.3%, 16 סנט, וננעל במחיר של 51.6 דולר לחבית. 

20:48

הזהב נחלש ב-0.2%, 4.3 דולרים, וננעל במחיר של 1,850.9 דולר לאונקיה.

20:00

המדדים המובילים בוול סטריט נעים סביב רמות הפתיחה בשינויים קלים.

התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב לעשר שנים ללא שינוי ברמה של 1.04%. הדולר נחלש מול סל המטבעות ב-0.2% ומול הין היפני ב-0.1% לשער של 103.7 ין לדולר. הליש"ט מתחזקת ב-0.4% לשער של 1.37 דולר לליש"ט והאירו מוסיף 0.2% לשער של 1.22 דולר לאירו. הנפט האמריקאי מסוג WTI נחלש ב-0.4% למחיר 52.6 דולרים לחבית ואילו נפט מסוג ברנט למסירה במרץ מתחזק ב-0.1% למחיר 55.9 דולר לחבית. הזהב נחלש ב-0.2% ונסחר ברמה של 1,850 דולר לאונקיה. 

19:00

בורסות אירופה ננעלו בעליות, לאחר שני ימי ירידות. בפרנקפורט מדד דאקס הוביל עם עלייה של 1.7%, בלונדון פוטסי 100 התקדם ב-0.2% ובפריז קאק 40 הוסיף 0.9%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.7%. 

בוול סטריט השתנתה המגמה והעליות הקודמות נמחקו. מדד דאו ג'ונס נע סביב רמת הפתיחה, מדד נאסד"ק ומדד S&P 500 נחלשים ב-0.2%.

17:35

שעה לאחר הפתיחה, המסחר בניו יורק מתנהל בעליות קלות, מדד נאסד"ק עולה ב-0.3% ומדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 מוסיפים 0.1%.

מניית ג'נרל אלקטריק  קופצת ביותר מ-6% לאחר דוחות חיוביים, טוויטר  מעט מאחוריה עם עלייה של 6%. בצמרת הדאו, ג'ונסון אנד ג'ונסון  שעולה בכמעט 3% לאחר הדוחות ומיקרוסופט  שעולה 1.5% לקראת הדוחות לאחר סיום המסחר. 

מבין הישראליות, פריון נטוורק  מזנקת 19%, מדיגוס  קופצת 6% ובצד השלילי ננו דיימנשן  מאבדת 3%.

התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב לעשר שנים עולה במעט לרמה של 1.043%. הדולר נחלש מול סל המטבעות ב-0.3% ומול הין היפני ב-0.1% לשער של 103.6 ין לדולר. הליש"ט מתחזקת ב-0.4% לשער של 1.374 דולר לליש"ט והאירו מוסיף 0.3% לשער של 1.217 דולר לאירו. הנפט האמריקאי מסוג WTI נחלש ב-0.1% למחיר 52.7 דולרים לחבית ואילו נפט מסוג ברנט למסירה במרץ מתחזק ב-0.2% למחיר 56 דולר לחבית. הזהב נחלש ב-0.1% ונסחר ברמה של 1,853 דולר לאונקיה. 

16:30

המדדים המובילים בוול סטריט פתחו את יום המסחר בעליות של כ-0.4%.

עונת הדוחות נמשכת: ג'נרל אלקטריק  קופצת לאחר שדיווחה על תזרים מזומנים חופשי טוב מהצפוי, שעמד ברבעון הרביעי של 2020 על 4.4 מיליארד דולר. ג'ונסון אנד ג'ונסון  דיווחה על הכנסות בסך 22.48 מיליארד דולר ברבעון האחרון של 2020, לעומת תחזיות של 21.67 מיליארד דולר. מיקרוסופט  תדווח היום לאחר סיום המסחר. 

16:10

החוזים על מדד דאו ג'ונס נסחרים בירידה של כ-0.1% ועל מדדי נאסד"ק ו-S&P 500 בעליות של 0.1%-0.2%.

מניית יצרנית תחליפי הבשר ביונד מיט  מזנקת בטרום מסחר. החברה הודיעה על שיתוף פעולה עם פפסיקו, במסגרתו ייצרו השתיים חטיפים ומשקאות מבוססים על תחליפים מן הצומח.

14:25

ראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה הגיש היום את התפטרותו, אך כלי התקשורת במדינה מדווחים כי מדובר ב"מהלך טקטי" שנועד לקבל מחדש מנדט להרכבת הקואליציה במתכונת הקיימת או מורחבת בצירוף סיעה נוספת. קונטה שרד בשבוע שעבר שתי הצבעות אי-אמון, אחרי שמנהיג סיעה עצמאית בקואליציה שלו, מתיאו רנצי, פרש מהממשלה. קונטה הודיע מראש על כוונתו להתפטר היום. כעת צפוי קונטה, פרופ' למשפטים שמוביל את איטליה כבר שלוש שנים כראש ממשלה שאינו חבר במפלגה מסוימת, לקבל מנדט מחודש מנשיא איטליה להקים ממשלה חדשה. 

13:15

נמשכות העליות באירופה, בהובלת מדד הדאקס שמטפס בכ-1.4%. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בשעה זו בעד 0.3% .

חברת אודיוקודס  סיכמה  את הרבעון הרביעי של 2020  עם הכנסות של 58.7 מיליון דולר, צמיחה של 11.1%, והשנה כולה - עם הכנסות של כ-221 מיליון דולר, בהתאם לתחזית המוגבהת שמסרה החברה ברבעון הקודם.  לפי כללי החשבונאות המקובלים (GAAP), אודיוקודס רשמה ברבעון הרביעי רווח תפעולי של 12.1 מיליון דולר לעומת הפסד תפעולי ברבעון המקביל. 

11:10

בורסות אירופה נסחרות כעת במגמה חיובית, והמדדים המובילים מטפסים בשיעורים של עד 1%. 

מניית רולס רויס צונחת בכ-10% לאחר שהחברה עדכנה למטה את תחזית ההכנסות שלה ל-2021.

הסוחרים ממשיכים לעקוב אחרי ההתפתחויות הקשורות למאבק בקורונה. מקורות בממשלת גרמניה מסרו לכלי תקשורת במדינה כי החיסון לקורונה של חברת "אסטרה-זנקה" יעיל רק ב-8% מהמקרים בהגנה על מבוגרים מעל גיל 65, הרבה מתחת ל-62% היעילות שהחברה חזתה לכלל האוכלוסייה על סמך ניסויים קליניים. הדיווחים, שמבוססים על מקורות אנונימיים בקבינט הגרמני והתפרסמו במקביל ב"בילד" וב"הנדלסבלאט", הוכחשו על ידי החברה. ה"בילד" הגרמני דיווח מפי מקורות גרמניים כי ה-EMA עשוי לפסול השבוע את השימוש בחיסון בתושבי האיחוד מעל גיל 65.

10:10

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה מעורבת. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בשעה זו בעד 0.5% .

בנק UBS  פרסם הבוקר דוחות טובים לרבעון הרביעי של 2020 ודיווח על רווח נקי של 1.71 מיליארד דולר, קפיצה של 137% לעומת הרבעון המקביל ב-2019. הנתון היה גבוה בכ-75% מצפי האנליסטים.

08:00

בורסות אסיה יורדות בחדות הבוקר. שנחאי מאבדת 1.3%, הונג קונג יורדת ב-2%, הניקיי מאבד 0.8%. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בשעה זו בעד 0.5%. הנפט מאבד 0.8% לרמה של 52.4 דולר לחבית. הזהב ללא שינוי ברמה של 1,856.1 דולר לאונקייה.

אמש בוול סטריט מדד הנאסד"ק עלה ב-0.7% לרמת שיא כל הזמנים. מדד S&P 500 טיפס ב-0.4% והדאו ג'ונס השתרך מאחור כשהשיל 0.1% מערכו.

בישיבת הפד שמתחילה היום (הודעה מחר) לא צפויה להשתנות המדיניות הקיימת אך עשויים לצאת ממנה מסרים חשובים. הנגיד פאואל אומנם אמר לאחרונה כי אין טעם בשלב זה אפילו לדון בצמצום הרכישות, אך בשוק מצפים לקבל חיזוק מצד הוועדה המוניטארית, במיוחד נוכח הדיונים לאישור תוכנית תמריצים נוספת. לדברי אלכס ז'בזינסקי ממיטב דש, "עד לפני כמה שנים לא היה סיכוי לקבל תמיכת הפד בנסיבות דומות. אם הפד יטיל צל קטן של ספק בנכונותו להמשיך ולתמוך בשווקים, זה עלול לגרום לזעזוע, לא רק לשוק האג"ח אלא גם למניות".

חברת התרופות והחיסונים מודרנה הודיעה אמש כי בדקה את יעילות החיסון שלה נגד וירוסי הקורונה עם מוטציות בריטית ודרום אפריקאית, ומצאה אותו יעיל נגד מוטציות אלה. עם זאת, החיסון היה פחות יעיל נגד המוטציה הדרום אפריקאי מאשר נגד זו הסינית המוכרת לנו מתחילת המגיפה וזו הבריטית, אולם עדיין נראה חזק מספיק כדי לנטרל גם את הווירוס מהסוג הזה

עוד כתבות

יעקב לוקסנבורג / צילום: תמר מצפי

בין דניה לאפריקה: כך הפכה תספורת של מיליארד שקל לתשואה פנומנלית

השלמת הנפקתה של חברת הבנייה דניה סיבוס הקפיצה את שווי נכסי אפריקה ישראל לכ-2.4 מיליארד שקל - ומשקפת תשואה של 255% לבעלי הבית החדשים ● ומי נשארו מחוץ לחגיגה? מחזיקי האג"ח, בעל השליטה הקודם לב לבייב ומוטי בן משה, שאמור היה לרכוש את החברה

זפת שנפלטה מהים בחוף הים בחדרה / צילום: המשרד להגנת הסביבה

המשרד להגנת הסביבה: הספינה מינרווה הלן לא קשורה לאירוע הזפת

בתום בדיקה של מכלית הספינה ביוון, ניקה המשרד את הספינה מכל חשד של מעורבות באירוע הזפת החמור בחופי ישראל

אילת / צילום: שלומי יוסף

האם ישראל תהיה החלוצה שלפני המחנה עבור סביבת האינפלציה העולמית?

ההכנסה הפנויה הגבוהה, לצד שיבוש מתמשך בשרשראות הייצור והאספקה, צפויים להמשיך להפעיל לחץ על מחירי המוצרים בחודשים הקרובים ● השאלה הגדולה היא מה יקרה למחירי השירותים, שמהווים חלק הארי ממדד המחירים לצרכן

אביגדור ליברמן, ישראל ביתנו / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מה אפשר לעשות עם 20 מיליארד שקל? שיעור חשבון לצוות הסושיאל של ליברמן

הקמפיין של ליברמן טוען ש"שילוב חרדים בעבודה יניב למדינה 20 מיליארד שקל, שיספיקו לעוד 20 בתי חולים, 2,000 רופאים, קצבת זקנה גדולה פי 10…" ● אז זהו, שלא כל כך ● המשרוקית של גלובס

רחוב בתל אביב בסגר השלישי / צילום: איל יצהר

מקדם ההדבקה נושק ל-1: המשך פתיחת המשק בסכנה

כך עולה מנתוני משרד הבריאות ● גם בדוח היומי של אמ"ן מדווחים על מגמה דומה: "השבוע נפתח בהיקף תחלואה גבוה ובעצירת מגמת הירידה" ● במשרד הבריאות הגדירו את תמונות ההתקהלות ברחבי הארץ כ"תמונות איומות", שאת התוצאה שלהן נרגיש בעוד שבועיים

שולמית גרי. מנכ"לית בנק ישראל / צילום: איל יצהר

"לא היה צריך לחלק מענקים לכולם": המנכ"לית החדשה של בנק ישראל בראיון ראשון

שולמית גרי נכנסה לתפקידה כמנכ"לית בנק ישראל - אחד המוסדות השמרניים בארץ - דווקא בשיא תקופת הקורונה, שדורשת יותר מהכל גמישות ארגונית ● "אנחנו צריכים להתנהל כמו גוף פרטי", היא אומרת בראיון ראשון מאז מינוייה, ולא חוסכת ביקורת על תוכניות הממשלה

מישל סיבוני / צילום: איל יצהר

מסר למשקיעים: קבוצת הראל קבעה מדיניות לחלוקת דיבידנד

בכך מצטרפת הראל להפניקס, כששתיהן מתכוונות לחלק לבעלי המניות לפחות 30% מהרווח השנתי ● במקביל הראל מבצעת שינוי מבני שצפוי לשחרר לה דיבידנד חד פעמי 310 מיליון שקל

השאטל האוטונומי החדש של מובילאי. יפעל גם בישראל בעתיד / צילום: יח"צ

מה מסתתר מאחורי "מהפכת הרכב האוטונומי" שאוטוטו מגיעה לישראל

משרד התחבורה הצהיר החודש על כוונות "להביא את מהפכת הרכב האוטונומי לישראל" ולהתחיל בניסויים מתקדמים ברכב לא מאויש • עם זאת, מאחורי "המהפכה" המקומית מסתתרים שלל אינטרסים מסחריים, מיסויים ופוליטיים • מורה נבוכים למי נגד מי בתחום

קשישה דנית מקבלת את אחד החיסונים הראשנים במדינה, כשרה"מ פרדריקסן צופה בה בטאבלט / צילום: Reuters, RITZAU SCANPIX

מפחדים מ"אפקט הקטשופ" ונותנים רק חיסון אחד: מה קורה אצל אלופת אירופה בחיסוני קורונה

ראשת ממשלת דנמרק חוששת שלאחר תקופה של מחסור בחיסונים, המדינה תקבל הרבה מהם ויווצר בזבוז - כמו קטשופ בבקבוק שלאחר ניעור וטפיחה חזקה נשפך ממנו יותר מדי ● ראשת הממשלה פרדריקסן וקאנצלר אוסטריה קורץ יגיעו השבוע לארץ ל"פסגת החיסונים"

שרת התחבורה מירי רגב בנתב"ג

רגב: נביא מחר לממשלה מתווה לפתיחת השמיים למבקשים להגיע לבחירות

זאת בלי ועדת חריגים ועם טיסות מכלל היעדים ● במסיבת העיתונאים שכינסה שרת התחבורה בנתב"ג, התייחסה רגב גם לסערת ועדת החריגים וכינתה את הפרסומים בנושא "הכפשה, שקר ופייק ניוז" ● לטענתה, "ועדת החריגים הפכה לכלי ניגוח פוליטי"

פרופ' אמיר ירון / צילום: יונתן בלום

הדולר בשיא של 3 חודשים, הקרדיט לבנק ישראל? לא בהכרח

אחרי שצלל באמצע ינואר לשפל של 25 שנים, הדולר משלים עלייה של כמעט 6% אל מעל 3.3 שקלים ● מדוע סוחרי המט"ח לא ממהרים לייחס את שינוי המגמה לבנק ישראל, והאם הכל מתחיל ונגמר בירידה בשוקי המניות שייצרה ביקושים למט"ח

המנהיג העליון של איראן, האייתולה חמינאי./ צילום: רויטרס

איראן דחתה הצעה של האיחוד האירופי לקיים שיחות ישירות על הסכם הגרעין

איראן סירבה להשתתף בשיחות באירופה על הסכם הגרעין אך לא פסלה לחלוטין את האפשרות ודרשה כי בתמורה ארה"ב תתחייב להסיר חלק מהעיצומים ● ברקע הדברים, באיראן הודו היום כי הם אחראים לפגיעה באנייה שבבעלות איש העסקים הישראלי אלי אונגר

אמיל וינשל / צילום: ערן ירדני

וישור השלימה את ההנפקה הראשונית לפי שווי חברה של כ-382 מיליון שקל לאחר הכסף

החברה שבשליטת אמיל וינשל וניצן צעיר הרים גייסה כ-85 מיליון שקל לאחר שביקשה בתחילה לגייס 100 מיליון שקל לפי שווי של 500 מיליון שקל לאחר הכסף ● התוכנית של החברה: שימוש בכספי הגיוס לשם כניסה לשוק האמריקאי

אסון הזפת בשמורת גדור. המדינה אינה מסוגלת לנטר את הנעשה בים / צילום: Associated Press, Ariel Schalit

מחדל הזפת: כיצד ייתכן שכתמי שמן צפו בים התיכון, אך איש לא הבחין בהם

ניתוח של תצלומי לוויין שנחשף כעת מצביע על כ-10 כתמים החשודים כנפט בלב ים התיכון, בימים שקדמו להגעת הזפת לחופי ישראל ● עם זאת, המשרד להגנת הסביבה לא קיבל התראות בזמן אמת ● לפי גרינפיס, התצלומים מעידים על תופעה יומיומית המתרחשת באזורנו

מניית גיימסטופ מזנקת על רקע המלצות ב-WallStreetBets / צילום: Shutterstock, Hanson-Leung

עליית גיימסטופ מאלצת את קרנות הגידור לחשב מסלול מחדש

קרנות המשקיעות במניות ספציפיות, כיסו את פוזיציות השורט שלהן ושינו את טכניקות המכירה בחסר שלהן, בניסיון למזער הפסדים

מתחם שניר / צילום: צחי קיבנשטיין

קרן ריאליטי וקרדן נדל"ן רכשו את רוב מתחם פרדס שניר ביפו ב-336 מיליון שקל

המתחם הוא בעל 55 דונם ועל הקרקע קיימים עוד בעלים פרטיים וגם עיריית תל אביב מחזיקה בחלק מהבעלות עליו ● "זו עתודת הקרקע המשמעותית האחרונה שנותרה באזור ובאמצעות קידום שינוי ייעוד, נוכל לחולל מהפך של ממש שיגרום ליצירת רצף אורבני חדש במקום"

חיסון לקורונה של חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון / צילום: Reuters, Dado Ruvic

זריקה אחת, שיטה מסורתית ויעילות פחותה: למי מתאים החיסון החדש של ג'ונסון אנד ג'ונסון

החיסון שזכה באישור חירום של ה-FDA מבוסס על וירוס שהונדס גנטית, בשונה מחיסוני פייזר ומודרנה מבוססי טכנולוגיית ה-RNA החדשנית ● הוא אמנם מספק יעילות נמוכה יותר, אך מצד שני אינו דורש הקפאה, מספיקה זריקה אחת בלבד והוא נותן מענה למי שלא שם ידו על חיסוני פייזר ומודרנה

אזרחית ממלאת דלק עם כפפות בצל הקורונה / צילום: איל יצהר, גלובס

החל מחצות: מחיר הדלק יעלה ב-27 אגורות

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת בשירות עצמי יעמוד על 5.99 שקל

דת הביטקוין / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

למרות החיבוק מוול סטריט בפברואר: מחיר הביטקוין צנח 20% בשבוע האחרון

נפחי המסחר בבורסות הקריפטו עלו החודש לשיא כל הזמנים, כשחצו את רף הטריליון דולר ● בחלוף השבוע הגרוע ביותר שלו מאז מרץ 2020, ביטקוין קרוב לסיים את פברואר עם עלייה חודשית של 33% במחירו

מבנה בנין אברהם הוסטל / איור: גיל ג'יבלי

עכשיו זה רשמי: קבוצת עזריאלי רכשה את אברהם הוסטל בתל אביב ב-180 מיליון שקל

רשת אברהם הוסטל שכרה ב-2016 את הקומות העליונות של המבנה לתקופה של 20 שנים ● החברה הודיעה כי החוזה יימשך עד 2035, אז תבנה במקום 110 יח"ד להשכרה