גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סגירה מעורבת בוול סטריט: טסלה צנחה ב-4%

המסחר באסיה ננעל בעליות, למעט ניקיי ● היום צפוייה לצאת לדרך ההנפקה של בורסת המטבעות הדיגיטליים הגדולה בארה"ב קוינבייס ● הביטקוין נסחר בשיא של מעל 64 אלף דולר, ואיתו שוק הקריפטו כולו

בורסת פריז / צילום: Associated Press, Kamil Zihnioglu
בורסת פריז / צילום: Associated Press, Kamil Zihnioglu

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:05

סגירה מעורבת בוול סטריט: הנאסד"ק יורד ב-0.95%, ה-S&P ב-0.44%, בועד מדד הדאו ג'ונס עולה ב-0.1%. מניית טסלה נפלה ב-4%, ומניות הטכנולוגיה אפל, נטפליקס, אמזון ופייסבוק ירדו ביותר מ-2%. לעומת מניות הטק, מניות הבנקים עלו: גולדמן סאקס עלתה ב-3%, ו-וולס פארגו עלתה ב-5%. 

מניית קוינבייס שהונפקה היום נסחרה בסוף מתחת למחיר ההתחלתי, ולבסוף נסחרה ב-333 דולר.

22:20

וול סטריט עברה למגמה מעורבת: הנאסד"ק יורד ב-1.1%, ה-S&P ב-0.45%, ואילו הדאו ג'ונס עולה ב-0.16%.

20:30

הנפקת קוינבייס הולכת טוב מהמצופה והמנייה נסחרת ב-381 דולר למנייה - כ-130 דולר יותר מהמחיר שצפו לה לפני ההנפקה. על פי מחיר המנייה,  ההנפקה הזאת מעריכה את החברה בכ-100 מיליארד דולר. 

19:00

וול סטריט עברה למגמה מעורבת: הנאסד"ק יורד ב-0.2%, בעוד הדאו ג'ונס וה-S&P ממשיכים במגמה החיובית מקודם. גם בורסות אירופה נסגרו במגמה מעורבת: בורסות גרמניה ננעלו בירידה של 0.17%, ואילו בורסות צרפת ובריטניה ננעלו בעליות שערים של 0.4% ו-0.7%.

18:00

הבורסה ממשיכה במגמת עלייה קלה, והדאו ג'ונס שוב שובר שיאים: הדאו עלה ב-0.64%, זאת גם בזכות העליות של מניית גולדמן סאקס שעלתה ב-3.7%. הנאסד"ק ממשיך להיסחר במגמה יציבה של פלוס 0.07%, וה-S&P 500 עולה ב-0.2%.

16:30

וול סטריט נפתחת במגמה יציבה: הנאסד"ק וה-S&P 500 נסחרים בעלייה סביב ה-0.02, והדאו ג'ונס מבצע עלייה קטנה של 0.18%. מניות גולדמן סאקס עלו בכ-1% לאחר שהבנק הוציא דוחות כספיים חזקים. בהמשך צפויה קוינבייס להצטרף לנאסד"ק, מה שמעורר עניין גדול בין המשקיעים, ובייחוד המשקיעים במטבעות דיגיטליים. 

14:15

ברקע הצטרפותה של בורסת המטבעות הדיגיטלייים הגדולה בארה"ב קוינבייס לנאסד"ק, שוק הקריפטו כולו שובר שיאים חדשים. על פי אתר CoinMarketCap, השווי המצרפי של השוק עומד על יותר מ-2.2 טריליון דולר. רק לפני תשעה ימים חצה השוק לראשונה את רף ה-2 טריליון - והכפיל עצמו בתוך חודשיים.

הביטקוין בשיא של יותר מ-64 אלף דולר למטבע אחד, והוא לא לבד. האתריום רושם עלייה של יותר מ-7% בתוך 24 שעות, ושערו עומד על כמעט 2,400 דולר למטבע. הריפל עולה בכ-13.5%, והדוג'קוין, אותו מטבע שהתחיל בתור בדיחה, רושם עלייה של כ-80% בתוך יממה.

13:15

המסחר באירופה עבר למגמה חיובית. קאק מטפס ב-0.5%, פוטסי מוסיף 0.3% ודאקס נסחר ללא שינוי. סטוקס 600 עולה ב-0.2%. החוזים העתידיים מאותתים על פתיחה חיובית בארה"ב.

הנפט מזנק ב-1.8% ומחיר חבית עומד על 61.26 דולר. הביטקוין נחלש מעט, וכעת שערו עומד על 63,975 דולר. 

11:10

המסחר באירופה מתנהל במגמה מעורבת. קאק מוסיף 0.2%, פוטסי נסחר ללא שינוי ודאקס מאבד 0.1%. הנג סנג ננעל בזינוק של 1.2%. החוזים העתידיים מאותתים על פתיחה יציבה בארה"ב. 

הנפט קופץ ב-1.1%. מחיר חבית עומד על 60.87 דולר.

הביטקוין שבר שיא חדש. מחיר המטבע הדיגיטלי עומד כעת על 64,590 דולר, עלייה של 6% ב-24 השעות האחרונות. כך לפי "coinmarketcap".

10:20

המסחר באירופה נפתח הבוקר במגמה מעורבת. קאק עולה ב-0.4% ודאקס מוסיף 0.1%, פוטסי מאבד 0.1%. סטוקס 600 מוסיף 0.1%.

המסחר באסיה ננעל בעליות, למעט מדד ניקיי שאיבד 0.4%. ASX 200 עלה ב-0.7%, שנחאי הוסיף 0.6% וקוספי טיפס ב-0.4%. הנג סנג קופץ כעת ב-1.2%.

מניית טסקו יורדת ב-3.9%. זאת לאחר שהחברה דיווחה על ירידה של 14.9% ברווח השנתי שלה.

מניית איזיג'ט עולה ב-2.8%. חברת התעופה דיווחה כי היא צופה שההפסד לפני מס בחצי השנה הראשונה של השנה הפיסקלית יעמוד בין 690 מיליון ליש"ט ל-730 מיליון ליש"ט.

7:25

המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר בעליות, למעט מדד ניקיי היפני שמאבד 0.5%. הנג סנג קופץ ב-1.3%, ASX 200 מטפס ב-0.35% ושנחאי וקוספי מוסיפים 0.2%.

המסחר בוול סטריט ננעל אמש במגמה מעורבת. נאסד"ק קפץ ב-1% ו-S&P 500 הוסיף 0.3% וננעל בשיא חדש. דאו ג'ונס איבד 0.2%. המסחר באירופה ננעל בעליות.

הנפט עולה הבוקר ב-0.7% ומחיר חבית עומד על 60.60 דולר. הזהב מאבד 0.2% ומחיר אונקיה עומד על 1,743.9 דולר.

היום צפוייה לצאת לדרך ההנפקה של בורסת המטבעות הדיגיטליים הגדולה בארה"ב, קוינבייס (Coinbase). החברה מתכננת להיות מונפקת בבורסה דרך הנפקה ישירה בבורסת נאסד"ק, והיא עשויה להגיע לשווי שוק גדול יותר מכל מפעילות הבורסות המסורתיות בעולם. ב"וול סטריט ג'ורנל" ציינו כי  בהתבסס על מחיר מניות קוינבייס שנסחרו בשווקים פרטיים מוקדם יותר השנה, החברה שווה 91.5 מיליארד דולר על בסיס מדולל לגמרי, כך מראים דיווחים לרשות ניירות ערך. קוינבייס הגיעה להערכה הזו אפילו לפני שהציגה דוחות מזהירים לרבעון הראשון, בו היא הרוויחה מראלי אדיר במחיר הביטקוין.  בשלושת החודשים הראשונים של 2021, משכה קוינבייס 13 מיליון משתמשים חדשים, וההערכה היא שהחברה ייצרה רווחים של 730 מיליון עד 800 מיליון דולר מתוך הכנסות של 1.8 מיליארד דולר. 

בתוך כך, מחיר הביטקוין ממשיך לעלות. לפי אתר coinmarketcap, המטבע הדיגיטלי טיפס  בכ-5% ב-24 השעות האחרונות למעל 63.7 אלף דולר. האתריום טיפס ב-8.8% ב-24 השעות האחרונות ל-2,358 דולר.

חברת מודרנה  דיווחה הלילה כי החיסון שלה נגד הקורונה מספק הגנה גם חצי שנה לאחר מנת החיסון השנייה. לפי החברה, החיסון ממשיך לספק הגנה של 90% נגד כל סוגי התחלואה והגנה של 95% נגד תחלואה קשה. מניית החברה עלתה בכ-2% במסחר המאוחר.

עוד כתבות

מעבר הגבול באב אל האווה. המעבר היחיד שבו לאו"ם מותר לעבור לסוריה כדי לספק סיוע הומניטרי / צילום: Reuters, Osman Orsal

ביידן עומד למבחן מול רוסיה לגבי סיוע בסוריה

עימות מתקרב לגבי מעבר הגבול האחרון שהאו"ם משתמש בו להכנסת ציוד סיוע למדינה

שוטרים נערכים אל מול המהומות / צילום: איל יצהר

20 דקות מתל אביב, וזו מדינה אחרת לגמרי, חסרת כל סממן של משילות

לילות סוערים ומדממים אינם זרים לעיר לוד, אבל הלילה שבמהלכו ישיבה ובית כנסת נשרפו, והעירייה ותחנת המשטרה הותקפו - הוא שונה ● דרור פויר יצא לשטח, וגילה עיר שבה אף אחד לא שם על המשטרה: לא היהודים, לא הערבים, לא הפושעים ולא שומרי החוק

יאיר לפיד / צילום: שלומי יוסף

המגעים להקמת ממשלת שינוי הוקפאו בשל המצב הביטחוני

על פי הערכות, המשא ומתן לא צפוי להתקדם כל עוד נמשכת ההסלמה הביטחונית ● גוש השינוי יצטרך להתמודד עם אתגרים מכמה חזיתות כדי להצליח להקים ממשלה

אסדת תמר / צילום: אלבטרוס

פעילות אסדת הגז תמר הושבתה בשל ההסלמה הביטחונית

שברון השביתה את האסדה בעקבות הנחיות שהתקבלו ממשרד האנרגיה ● בעת הזו אין צפי לחידוש הפעילות

השריפה במתקן תש"ן באשקלון / צילום: Reuters, AMIR COHEN

בין ביטחון לסביבה: האם מתקני האנרגיה של ישראל ערוכים למתקפת טרור?

פגיעת הרקטות של החמאס במתקן תש"ן באשקלון ממחישה את גודל הסיכון שגורם השימוש בדלקים פוסיליים ● החשש גדל כאשר מדובר במתקנים הנמצאים בסמוך לריכוזי אוכלוסייה ● הסכנה לאזרחים, למשק האנרגיה המקומי ולסביבה מחייבת מציאת פתרונות מתאימים

מטוס אל על נוחת בנתב"ג / צילום: Shutterstock

אל על: נשמר על שמי ישראל פתוחים גם תחת האיום הביטחוני

חברת אל על הודיעה כי "תפעל לשמירת שמי ישראל פתוחים ולשימור נתיבי האוויר לישראל וממנה פתוחים" ● זאת בזמן שחברות תעופה זרות הודיעו על ביטול פעילותן בשלב זה בישראל

יירוט טילים בשמי גוש דן / צילום: Reuters, Amir Cohen

באולפנים התרגלו למציאות בדרום. מה ההבדל כשהיא מגיעה לאזור חיוג 03?

כשהרקטות חוצות את קו אשקלון לאזור חיוג 03 - התיאורים הופכים להיות לקוחים מזירת מלחמה ● כפועל יוצא מהדרמה באולפנים, הממשלה נדרשת סוף סוף להגיב - לפתע יש אפס סובלנות על ירי לעבר ריכוזי אוכלוסייה

בנימין נתניהו / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

ביהמ"ש הורה לנתניהו למסור לעיתון "הארץ" את יומן פגישותיו עם עורכי דינו

עיתון "הארץ" ועמותת הצלחה ביקשו לקבל פרטים אודות הפגישות של נתניהו עם עורכי דינו בשנים 2016-2018 ● בית המשפט המחוזי קבע כי "מסירת המידע משרתת אינטרס ציבורי כבד משקל"

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

הירידות בוול סטריט התחזקו בסיום; למונייד צנחה ב-18.5% לאחר הדוחות

אירופה ננעלה בעליות ● מדד המחירים לצרכן בארה"ב רשם עלייה של 4.2% ב-12 החודשים האחרונים לעומת צפי כלכלנים לעלייה של 3.6% ● טאואר נפלה ב-8% לאחר שפרסמה דוחות

מנהל רשות המסים ערן יעקב./ צילום:  כדיה לוי

בעקבות ההסלמה: הוארך מועד דיווח ותשלום דוחות מע"מ ל-24 במאי

דוברות רשות המסים הודיעה על הארכת מועד דיווח ותשלום דוחות מע"מ ל-24 במאי בשל המצב הביטחוני ● מועד זה הוא גם לעוסקים המדווחים דיווח חד-חודשי לחודש אפריל 2021

יירוט של כיפת ברזל הבוקר באשקלון / צילום: Reuters, Amir Cohen

עימותים קשים בין יהודים לערבים: ניסיונות לינצ'ים במספר מוקדים

פצועים בעכו, בלוד, בבת ים, באור עקיבא ובחיפה בעימותים אלימים שהתחדשו הערב בין יהודים לערבים ברחבי הארץ ● הילד שנפגע הערב בשדרות מפגיעת רסיסי טיל מת מפצעיו ● שני פצועים מפיגוע ירי בשומרון

מיכאל בן ארי / צילום: תמונות מאירועי החברה- מתוך כתב התביעה

חשד שבן ארי נמלט עם דרכון מונטנגרי: פרטים חדשים על הונאת הענק

השופט חגי ברנר הוציא צו פירוק לחברה שבבעלות מיכאל (מייק) בן ארי, החשוד בהונאת לפחות 400 משקיעים בסכום של כ-300 מיליון שקל • בכוונת המשקיעים להגיש תביעה אישית נגד בן ארי • בדיון עלה לראשונה חשד שבן ארי מחזיק בדרכון מונטנגרי, שלא נתפס על ידי הרשות לניירות ערך

עופר חדד ותמיר סטיינמן במשדר צהריים מיוחד / צילום: צילום מסך חדשות 12

התותחים רועמים, הרייטינג בשמיים, והמפרסמים בטלוויזיה יורדים מהאוויר

את נתוני הרייטינג הגבוהים של הערוצים בימים אלה, לא ניתן יהיה לתרגם להכנסות • מאז התברר שיש הרוגים ישראלים בהתקפות, הקמפיינים נעצרו, והמפרסמים דיללו את הנוכחות • כעת הם ממתינים לראות את ההתפתחויות ולהחליט

יהודים אורתודוקסיים בברוקלין בניו יורק / צילום: Associated Press, Wong Maye-E

יותר צעירים יהודים בארה"ב מזדהים כאורתודוקסים

יהודים בגילאים 18 עד 29 מתפלגים בין המסורות המחמירות ביותר לחוסר עניין מוחלט בדת, כך מראה מחקר חדש

אבי צבי / צילום: אודי פורטל

דירקטוריון פרטנר הכריע: אבי צבי מונה לתפקיד המנכ"ל

המועמדות של צבי לתפקיד נחשפה לראשונה בגלובס ● צבי שימש כמנכ"ל ערוץ רשת 13, ממנו פרש בסוף 2018

ראש הפד, ג'רום פאוול / צילום: רויטרס

האינפלציה בארה"ב קופצת מדרגה: מדד המחירים זינק ב-0.8% באפריל

מדובר בקצב האינפלציה הגבוה ביותר בארה"ב מאז 2008 והוא נרשם, בין היתר, על רקע פגיעה בשרשראות אספקה גלובליות בשנה האחרונה

אילן צחי ואבי צבי / צילום: איל יצהר, אודי פורטל

ההכרעה על זהות מנכ"ל פרטנר מתקרבת: אילן צחי ואבי צבי ראש בראש

שני המתמודדים הסופיים הם אבי צבי, מנכ"ל רשת, ואילן צחי, מנכ"ל זאפ לשעבר ● דירקטוריון החברה יתכנס הערב לקבלת ההחלטה

פגיעה ישירה ברכב באשקלון / צילום: Associated Press, Ariel Schalit

"הזכות להגן על עצמה": כך רואים כלי התקשורת באירופה את ההסלמה

מנהיגים פוליטיים רבים באירופה וברחבי העולם נמנעים עדיין מלהגיב ישירות על העימות המסלים ● ג'ונסון נמנע מלגנות את ירי הרקטות, בארה"ב ביקורת הובעה מהצד הימני של המפה על שתיקתו המתמשכת של ביידן ● הודעות שפורסמו בשם האיחוד האירופי וע"י דוברי ממשלות ביבשת גינו את העובדה כי רקטות שמשוגרות מעזה מכוונות למרכזי אוכלוסייה ישראלים

שי וינינגר ודניאל שרייבר, מייסדי למונייד / צילום: בן קלמר

סופה בטקסס פגעה בתוצאות למונייד; לסערה שמלווה את המניה תרמו הצעת מכר וציוץ של שורטיסט

חברת הביטוח הדיגיטלי רשמה הפסד של 49 מיליון דולר ברבעון הראשון ● מניית למונייד צנחה בכ-60% מהשיא, לאחר שכמה מבעלי המניות שלה מימשו מהחזקותיהם בכרבע מיליארד דולר

דב צור/ צלם:תמר מצפי

נסגר תיק החקירה נגד דב צור, ראש עיריית ראשון לציון לשעבר

צור נחקר בחשד ללקיחת שוחד ומרמה והפרת אמונים בכל הקשור ליחסיו עם איש העסקים והיזם ארז מוסאצ'ו ● המשנה לפרקליט המדינה קבע כי הסיוע שהעניק מוסאצ'ו לצור והתמורה שניתנה ע"י צור לא הצביעו על חומרה המצדיקה העמדה לדין פלילי