גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

דילמת המייסד: איך מעבירים את המושכות בחברה למנכ"ל חיצוני

מייסדי סטארט־אפים והמנכ"לים שנכנסו לנעליהם מספרים כיצד קיבלו את ההחלטה הלא פשוטה וחולקים מניסיונם איך עושים את זה באופן שלא יפגע בתפקוד של החברה ולא יבריח את העובדים החוצה ● ניהול וקריירה

להכנס לנעליים של המייסדים / צילום: Shutterstock
להכנס לנעליים של המייסדים / צילום: Shutterstock

תקופת הקורונה טרפה את הקלפים בשוק העבודה. מנהלים ועובדים כאחד נאלצים לעכל שינויים מהירים ולהסתגל אליהם תוך כדי תנועה. איך מנהלים ומתנהלים בעולם כזה? במדור החדש "ניהול וקריירה" נציג בפניכם את מיטב המומחים שיציעו דרכים להתמודד עם עולם העבודה המשתנה, או לכל הפחות ייתנו לנו כמה נקודות למחשבה 

כ-20 "דייטים" היו למייסד חברת הסייבר הייסולייט, טל זמיר, עם מנכ"לים אופציונליים לחברה. זה היה שנתיים אחרי שייסד את הסטארט-אפ שלו, שמפתח מוצר המפצל את המחשב הנייד לשני עולמות - העולם הרגיש של העבודה והעולם של הבית.

כמו מייסדים אחרים של סטארט-אפים, זמיר הבין שהוא חייב לזוז הצדה ולהעביר הלאה את המושכות בחברה. "ככל שהחברה גדלה האופרציה הפכה למשמעותית יותר, הביזנס, השיווק, המכירות. הרגשתי שחבל לי להתגלח על החברה של עצמי", הוא אומר. "זה אתגר לקחת מנכ"ל, לא קל לשחרר את הבייבי שלך, אבל גם להיות יחיד זה לא הכי קל. אם אתה רוצה למקסם את הפוטנציאל של החברה שלך, צריך לעשות את זה".

 

בסופו של דבר, נבחר לתפקיד מרק גפן, שהיה לו חלק באקזיט של סאיוטה (החברה של נפתלי בנט), ייסד ומכר את אינקפסולה לאימפרבה, ומילא תפקידים בכירים בנקסאר ובקרן בסמר. זמיר עצמו הוא היום סמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה. "פגשתי את מרק בתחילת הדרך והוא היה עסוק בחברה שלו, אבל מאוד התחברתי אליו. הוא מנוסה בתחום הזה. הוא הרים חברות מאפס למאות מיליוני דולרים, עשה כמה אקזיטים ומאוד בראש שלי. יש לנו גם תכונות משלימות וגם חופפות, שחיפשתי אותם בשותף".

ג’ף בזוס, שרק לאחרונה פינה את כס המנכ"ל באמזון, ומארק צוקרברג בפייסבוק הם דוגמאות ליזמים של חברות ענק שצמחו תחת ניהולם לאורך השנים, אבל הם היוצאים מהכלל בעולם הסטארט-אפים. הכישורים הדרושים להתנעת עסק והכישורים הדרושים להתרחבות בהמשך אינם דומים, ורוב המייסדים שואלים את עצמם בשלב מסוים אם הם האדם הנכון לתפקיד המנכ"ל.

יואב שרייבר, שייסד את גלאסבוקס עם ירון גואטה וחנן בלומשטיין, וכיום משמש סמנכ"ל התפעול, מספר מניסיונו: "אחרי כמה שנים שעבדנו יחד היה קשה להמשיך לנהל חברה באופן דמוקרטי. בשביל לרוץ קדימה צריכים לקבל החלטות. היינו שלושה חברים טובים שעבדו יחד הרבה שנים ושלושתנו החלטנו לוותר על האגו ולתת למישהו חדש להיכנס. אני חושב שהכי בריא לעשות את זה כמה שיותר מוקדם, אבל חיכינו לסיבוב הגיוס הראשון, כי לפני זה היה גם קשה לגייס מנכ"ל.

העברת התפקיד למישהו מבחוץ, שלא היה איתך בזמנים הכי קשים של בניית החברה זה לא דבר פשוט, אבל אם אנחנו היזמים נדע לשחרר, יש לזה סיכוי הרבה יותר גדול להצליח".

איך מחלקים תפקידים

ירון מורגנשטרן, מנכ"ל גלאסבוקס, המפתחת ומשווקת פלטפורמה טכנולוגית לניתוח ושיפור חוויית משתמש, אומר שהכלל הראשון הוא שכל אחד צריך להתמקד בחוזקות שלו. מורגנשטרן הגיע לחברה ב-2014, לאחר שכיהן בתפקידים בכירים בחברות אמדוקס ונייס.

גלאסבוקס מנתה אז שבעה עובדים - שלושת המייסדים וארבעה מתכנתים. היום עובדים בה יותר מ-270 עובדים. "חשוב לזהות באופן לא אמוציונלי וריאליסטי מה החוזקות של כל אחד ולוודא שכל אחד עוזר בתחומים שלו. כשאתה חברה קטנה, כולם עושים הכול. בחברה של 270 עובדים, האחריות נחלקת בין הרבה אנשים. גם היזמים באים לידי ביטוי בדברים שהם חזקים בהם".

זמיר, שמגיע מעולמות הטכנולוגיה, נותן את הדוגמה שלו. "התשוקה שלי היא לא בעולמות של מכירות, שיווק ורגולציה, וידעתי שהחזקת המושכות לא תתרום למטרה הזאת. ראינו את זה ממש עכשיו בתקופת הקורונה. יכולנו לעשות התאמות בטכנולוגיה משום שהייתה לנו אפשרות להתמקד בזה. כשהייתי גם בניהול וגם בטכנולוגיה, היו מקומות שהייתי צריך להתפשר. אם לא הייתה חלוקת כוח ביני למרק, לא בטוח שהיינו מצליחים לעשות את השינוי.

"ככל שהגבולות ברורים וכל אחד אחראי על תחום מסוים, כך זה יעבוד טוב יותר. מרק אחראי על הביזנס ואני נותן לו עצמאות מלאה. ברגע שכל אחד פולש לתחום של השני צריך לשחרר אותו. יש לנו דין ודברים על הרבה דברים ואנחנו צריכים להגיע להסכמה. אני יושב בבורד יחד איתו ויש לי נגישות מלאה לכל מה שקורה בחברה".

לדברי מורגנשטרן, שהחל לנהל את גלאסבוקס עוד כשהייתה בגראז’ בפתח תקווה, "למרות שהיזמים הבינו שהם צריכים להביא מישהו מבחוץ, הם נשארו רתומים בצורה הכי חזקה לחברה ונשארו בתפקידים בכירים. את זה הצלחנו לעשות הרבה בזכותם".

מה אומרים לעובדים

תזוזת המייסד המנכ"ל מציב אתגר נוסף מול העובדים, שעלולים לחשוב שהמנכ"ל החיצוני הונחת על המייסדים או שהחברה בצרות. "חשוב להסביר שלא מדובר באירוע כזה", אומר זמיר. "במקרה שלנו חיפשנו מנכ"ל הרבה זמן, וכולם מבינים מדוע. גם היה ברור שאני נשאר בחברה. אם עובדים ירגישו שהדבר הזה נכפה עליהם, הם לא יישארו בחברה".

גיא בלוך, מנכ"ל Bringg, חברה שפיתחה טכנולוגיה לניהול לוגיסטיקה ומשלוחים, החליף בתפקיד את אחד המייסדים, רענן כהן, ב-2018. "כשאתה נכנס לחברה שהיא סטארט-אפ במהות, לנעליים של מייסד חזק וכריזמטי, הדבר הראשון שצריך להפגין זה אמפתיה ורוגע. אף שרענן ליווה את המהלך כדי שתהיה העברת ניהול שלמה וחלקה, עדיין יש ואקום מסוים. מי זה הבחור החדש? הוא הולך להפוך אותנו לתאגיד?

"אני ממליץ לא לצאת בהרבה הכרזות, לא לשבור את מה שעובד, אלא לטפס לאוטובוס ולנסוע איתו. דבר ראשון זה להכיר את ההנהלה. לקחתי כל אחד לשיחה אישית ונתתי להם להוביל אותי לתוך הארגון. הגישה שלי הייתה ‘אתם יודעים הרבה יותר ממני’. אמרתי להם שאני מאמין בחברה, מחובר לאותו חזון ושהכוונות שלי מאוד טהורות. דיברתי איתם גם על הפחד מתאגיד וסיפרתי שהייתי בחברה שגדלה בקצב רצחני ומעולם לא הייתה קורפורייט.

"בשיחות האישית עם העובדים שאלתי כל אחד מהם: מה מניע אותך ומה מפריע לך לממש את השאיפות שלך. כך אתה מקבל את תמונת המצב בחברה. כשאתה שומע 70 דעות שונות, קל מאוד לראות מה עובד מעולה ומה פחות. אתה מבין לאן האוטובוס הזה נוסע, ואז אתה אומר, בוא נאמץ אותה גישה בדיוק ונכפיל את היעדים לשנה הבאה".

7 סימנים שהגיע הזמן לזוז הצדה

מחקרים מראים שכאשר המייסד של חברה נשאר כמנכ"ל, הסקיילביליות של המיזם יורדת. הסבירות שאותו צוות או ראש צוות מייסד יוכל להיות האדם הנכון במקום הנכון. המייסד הוא בדרך כלל איש מקצוע בתחומי התוכן שקשורים למיזם שייסד, אבל יש רגע שצריך איש מקצוע בניהול. מהם הסימנים?  פרופ’ דפנה קריב, חוקרת בבי"ס אדלסון ליזמות במרכז הבינתחומי הרצליה, מפרטת:

1. ירידה ברמת החדשנות.לעתים ההיכרות, הרגש ותחושת המשפחתיות של המייסדים מכניסים אותם ל"קומפורט זון", שקשור ללקיחה של פחות סיכונים והזדמנויות, וירידה בחדשנות של המוצר, השירות או פנייה לשוקי נישה חדשים.

2. קושי בגיוס השקעות.אם הדלתות לא נפתחות או מתקשים לעמוד ביעדי גיוס הון, כדאי לבדוק אם הסיבה קשורה לזהות המייסד ומידת ההערכה שמייחסים לו משקיעים.

3. מעבר בין שלבי התפתחות. האדם שהתאים להוביל חדשנות בחברה קטנה וחלוצית קרוב לוודאי אינו מתאים לשלבי ההתפתחות האחרים שלה.

4. ניתוק רגשי. כמו שמנתח לא ינתח את בני משפחתו, מתחייב נתק בין ההיבט הרגשי והעסקי-מימוני. כשיש לקבל הכרעות, ונדרש ויתור על משהו ש"לשמו המיזם נולד" אך הוא פחות מתאים לשוק המשתנה, ייווצר הכרח לפנות את המקום למנכ"ל מקצועי.

5. נראות. חברה שרוצה להיראות רצינית בעיני בעלי העניין והעובדים מחויבת בשלב מסוים לעבור לניהול של מנכ"ל מקצועי.

6. עייפות. כשמזהים שהמייסד איבד עניין או מצא עניין במיזם חדש, כנראה הגיע הזמן להחליפו.

7. הזמן לפיבוט. במחקר חדש שבדק מהו הזמן המתאים לעשות פיבוט, כלומר לשנות את המיקוד של החברה (בהקשר של התמודדות עם הקורונה), התברר שחלק לא מבוטל מהמייסדים זיהו שצריך להחליף את המייסד. 

עוד כתבות

אולם מכירה של טסלה / צילום: Shutterstock, Ivan Marc

למותגי היוקרה תהיה בקרוב שכנה חדשה? טסלה נערכת לפתיחת "חנות הדגל" במרכז הארץ

החברה שכרה את שירותיה של חברת נדל"ן בינלאומית לאיתור ולניהול הנכס, שצפוי להיות בלוקשיין מרכזי בהרצליה ככל הנראה ● וגם: כל המשלוחים הבאים הקרובים של טסלה 3, בכל הגרסאות, צפויים להגיע מסין

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

טכנולוגיית הנעה סילונית שפותחה ברפאל מגיעה לבורסה עם יישום לתחום האנרגיה

טורבוג'ן, המבקשת להנפיק בשווי של כ-200 מיליון שקל, מוחזקת בין היתר על-ידי דנה כספי ואהוד בן ש"ך, שהסתכסכו לאחרונה בחברה הבורסאית גלובל פאוור ● טורבוג'ן טרם רשמה הכנסות והיא נושאת הערות רו"ח בדוחות

מנכ״ל נטו החזקות עמי גולדין / צילום: נטו

נסגר תיק החקירה בחשד למידע פנים נגד האחים נאוי ועמי גולדין

מחלקת חקירות ברשות ני"ע המליצה להעמיד לדין את החשודים בפרשה, אולם מחלקת ני"ע בפרקליטות החליטה לסגור את התיק ללא שימוע ● בבסיס החקירה עמד החשד כי גולדין, שכיהן כדירקטור חיצוני בקבוצת נאוי, מסר מידע פנים למקורבו אילן שבע, מבעלי ביכורי השדה, על כך שאחים נאוי עתידה לבטל את מדיניות חלוקת הדיבידנדים שלה

מכוניות בנמל אשדוד / צילום: תמר מצפי

בזמן ששוק הרכב העולמי מתקשה להשתקם מהמגפה, בארץ שוברים שיאים

למרות נתוני המאקרו העגומים, הקורונה והזעזועים הפוליטיים והביטחוניים, שוק הרכב המקומי לועג לתחזיות וקובע רף חדש, הן במסירות והן בשוק החשמליות ● איך ישפיעו על השוק רפורמות המס שבדרך, והאם יימשך הקצב המסחרר של צמיחת פלח החשמליות

סניף סטימצקי / צילום: תמר מצפי

שבע שנים לאחר שסטימצקי עמדה בפני קריסה, מבצע ההצלה של ג. יפית מקבל חותמת משוק ההון

ההתייעלות של רשת חנויות הספרים והרחבת תחומי הפעילות, לצד ההשקעה המוצלחת ברשת גולף, הובילו למגעים לעסקה בה תרכוש דיסקונט קפיטל 20% ממניות הרשת

מתנגדי חיסונים בגרמניה,  ציוץ בטוויטר / צילום: Shutterstock

האם חלה עלייה של 483% בהפלות מאז קמפיין החיסונים?

כך הפכה בדיקה של המשרוקית לכלי של מתנגדי חיסונים בגרמניה ● מבדיקת עובדות לפייק ניוז ● המשרוקית של גלובס

יועז הנדל / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

יועז הנדל חוזר למשרד התקשורת, והפעם יש לו הזדמנות אמיתית לחולל מהפכה

בקדנציה הראשונה והקצרה שלו כשר התקשורת, יועז הנדל כבר חולל רפורמות משמעותיות בשוק ● כעת בקדנציה השנייה שלו זה הזמן להתמקד בבעיות השורש של ענף התקשורת - בעיות שאם לא יטופלו במהרה, ישבשו את חיינו כמעט בכל תחום

תשלום מסים / צילום: Shutterstock

איך לנצל את ההפסדים מהקורונה כדי להקטין תשלום מס?

פתיחת המשק מחדש בחודשים האחרונים גרמה לעסקים רבים להתאושש ולצמוח ● אלא שרבים מהם סוחבים הפסדים משנת הקורונה ● חוקי המס בישראל מאפשרים קיזוז של הפסדי עבר עם הרווחים החדשים - כך תוכלו לעשות זאת

מנכ"ל סולאיר, אלון שגב / צילום: תומר יעקובסון

חברת האנרגיה המתחדשת סולאיר מגייסת 60 מיליון שקל

החברה תקצה לשלושת המשקיעים - הפניקס, ילין לפידות וארקין הולדינגס - קרוב למיליון וחצי מניות, לפי מחיר של 40.9 שקל למניה ● המשקיעים יוכלו לממש 735 אלף אופציות לפי 48 שקל למניה

יבואנית סוני בישראל משיקה את ליין המסכים BRAVIA 2021 עם המעבד החכם החדש / צילום: נבו טרבלסי

קורצת לגיימרים: סוני משיקה מסכים חדשים עם מעבד חכם

המוצרים החדשים של סוני כוללים מסכים שונים, והחברה מכניסה להם לראשונה את מעבד ה-XR החדש שלה עם טכנולוגיית האינטליגנציה הקוגנטיבית ● המחירים גבוהים, והחברה רוצה שתשתמשו במוצרים שלה בשביל חוויה אולטימטיבית

אמיר ברמלי / צילום: שלומי יוסף

אמיר ברמלי נשלח ל-10 שנות מאסר, אך הפרקליטות דורשת להחמיר בעונשו

פרקליטות המדינה הגישה לביהמ"ש העליון את נימוקיה להודעת הערעור על קולת עונשו של אמיר ברמלי, שהורשע בהונאת משקיעים בהיקף 340 מיליון שקל ● לעמדת הפרקליטות, על אף שנגזר על ברמלי עונש מאסר ממושך, העונש אינו הולם את מסכת העבירות המופלגת בחומרתה

אלון מאסק / צילום: Shutterstock

מאסק עונה לאישה העשירה באפריקה: עסקאות בביטקוין - רק כשהכרייה תהיה נקייה

מנכ"ל טסלה אלון מאסק הודיע אמש כי החברה תסכים לעסקאות בביטקוין רק לאחר שהיא תדע בוודאות שתהליך הכרייה של המטבע, שנחשב כיום ל"מזהם" מאוד מבחינתה השימוש בחשמל, ישתמש באנרגיה נקייה ופחות מזהמת

מיכאל בן ארי / צילום: תמונות מאירועי החברה- מתוך כתב התביעה

הוא חשוד בהונאת פונזי וכעת מציע איך לחלק את הכסף למשקיעים

מיכאל (מייק) בן ארי, הבעלים של חברת EGFE החשוד בהונאת פונזי בהיקף של כחצי מיליארד שקל, כתב ממקום המחבוא בחו"ל ניתוח המבוסס על המשפט האמריקאי ובו הצעה לאופן חלוקת הכספים למשקיעים שרומו ● לפי הניתוח, החזר החוב למשקיעים לא צריך לכלול את הריביות שהובטחו

נפתלי בנט / צילום: Associated Press, Ronen Zvulun

פגישת החפיפה בין נתניהו לבנט: חצי שעה בלבד

לא ברור אם השניים ייפגשו לפגישת חפיפה נוספת ● בנט, שכבר החל לקבל תדרוכים, יצטרך להכריע היום לגבי קיום מצעד הדגלים מחר ● נתניהו נשא נאום ראשון כראש האופוזיציה

הצהרת אמונים, הכנסת ה-24 / צילום: ראובן קסטרו

גם יפעת גליק ואוהד חמו ברשימה: כל הזוכים בפרס סוקולוב 2021

עוד בין הזוכים: העיתונאי גדעון לוי מ"הארץ"; קרינה שטוטלנד, עורכת מגזין "לאישה"; והקריקטוריסט גיא מורד

בורסת ת"א. עידן חדש? / צילום: שלומי יוסף

נעילה מעורבת בבורסה; אקוואריוס קפצה ב-9%, נופר ב-8.5%

אורה סמארט ונקסט ויז'ן קפצו ב-13%-15% ביום המסחר הראשון שלהן ● מדד ת"א 35 שמר על יציבות ות"א 90 רשם עלייה של 0.75% ● מחזור המסחר הסתכם בכ-1.6 מיליארד שקל

אבטלה / צילום: כדיה לוי

החל"ת והאבטלה בעלייה: הלחימה בעזה בלמה את התאוששות שוק העבודה

בצל מבצע שומר חומות ההתאוששות שנרשמה בשוק העבודה נעצרה במאי ● שיעור האבטלה הרחב הגיע ל-9.9% במחצית השנייה של מאי

איילת דודיק, זמרת, מפיקת אירועים ודיג'יי / צילום: ראובן חיון

"הסגרים גרמו לכך שהמכונות לא עבדו זמן ממושך, וזה גרם נזקים טכניים לציוד בשווי של אלפי שקלים"

איילת דודיק, בת 46 ממודיעין ● מתקלטת באירועים משפחתיים, לפני הקורונה החזיקה מכון העתקות - בעיקר של תוכניות מתחום הבנייה ● "בעלי ואני השקענו במקום הרבה מאוד כסף. לקחנו כמה הלוואות" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

נעמי וולפנר / צילום: נטלי שור

נעמי וולפנר ונווה זרח עוזבות את קבוצת מקאן

וולפנר הצטרפה למקאן לפני 12 שנה ונמנית עם הגרעין הראשון שהקים את מקאן דיגיטל במתכונתו הקיימת ● זרח ניהלה במשך שנים ארוכות את מחלקת ההפקה של מקאן והייתה שותפה להקמת הפקטורי - זרוע הקריאטיב של מקאן דיגיטל

מטבעות קריפטו / צילום: Shutterstock, eamesBot

רשות ניירות ערך אישרה לוויטסמוק להמשיך בפעילות מסחר מתקדם בנכסים דיגיטליים

אסדרת פעילות הבלוקצ'יין בישראל מתקדמת: הושגו הסכמות מול הרשות לפעילות המסחר וכן להקמת קרן הון סיכון להשקעה בחברות טכנולוגיה בתחום הבלוקצ'יין