גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; רובין הוד זינקה בכ-50%, מודרנה ב-8.4%

בורסות אירופה ננעלו בעליות של עד 0.9% ● מודרנה קפצה לקראת פרסום דוחותיה מחר ● עונת הדוחות: קמטק, פלייטיקה וסאפיינס דיווחו על תוצאותיהן הרבעוניות, נובה ונייס יפרסמו מחר

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי
הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

נעילה מעורבת בוול סטריט. מדד הנאסד"ק רשם עלייה קלה ומנגד הדאו ג'ונס ירד בכ-0.9%. 

מניית רובין הוד בלטה בעלייה של כ-50% ומניית נובה-ווקס  קפצה בכ-19%. מנגד, AMC צנחה בכ-11%. 

20:50

מגמה מעורבת בוול סטריט. חוזה על נפט מסוג WTI רושם ירידה של 3.2% לרמה של 68.2 דולר לחבית.

בקרב המניות הישראליות בולטות לייבפרסון ופריון בירידות חדות. מנגד, פלייטיקה וסאפיינס עולות בחדות לאחר שפרסמו היום דוחות כספיים. 

שי זיגלמן, אנליסט בחדר המסחר של בנק הפועלים התייחס לדוחות הרבעון השני של סאפיינס ואמר כי "אנו סבורים שתוצאות ותחזיות סאפיינס שהתפרסמו היום מלמדים כי ההאטה בפעילות בארה"ב והשחיקה ברווחיות הינם זמניים. חזרתה הצפויה של סאפיינס השנה לקצב הצמיחה האורגנית המסורתי בהכנסות מעידה על חזרה לעסקים כמעט כרגיל. המודל העסקי של סאפיינס הוכיח את עצמו עד היום ויש לו את היתרונות שלו, ואנו לא סבורים שהתרחש שינוי משמעותי בקרב לקוחות סאפיינס בהעדפת הצעת הערך של Duck Creek על פני זו של סאפיינס. אנו סבורים כי בטווח הבינוני-ארוך תיתמך פעילות סאפיינס, כמו גם של מתחרותיה, מעליית קרנן של מגמות בתחום הביטוח: החלפת מערכות ה- Legacy, הטרנספורמציה הדיגיטלית, ויישום מערכות בענן. 
לנוכח התרשמותנו מפוטנציאל הצמיחה של פעילות סאפיינס והערכתנו כי המניה מתומחרת בזול אנו ממשיכים עם המלצת תשואת יתר ומחיר יעד של 38 דולר".

18:50

בורסות אירופה ננעלו בעליות של עד 0.9% . בוול סטריט המגמה מעורבת נמשכת כשמדד הנאסד"ק נסחר ביציבות ואילו הדאו ג'ונס יורד ב-0.9%. 

17:40

מגמה מעורבת עם נטייה לירידות בוול סטריט. באירופה רושמים המדדים המובילים עליות של עד 0.8%. 

מודרנה  ממשיכה במומנטום העליות ומתקדמת בעוד 5% לקראת פרסום דוחותיה מחר.

חברת יורוג'ן פארמה  הודיעה על  תוצאות כספיות לרבעון השני  של השנה, מן המוצר Jelmyto לטיפול בסרטן בדרכי השתן, שאושר לשיווק באפריל שנה שעברה. החברה רשמה הכנסות של 13 מיליון דולר, גידול של 70% לעומת הרבעון הראשון של 2021. ברבעון המקביל אשתקד טרם רשמה החברה הכנסות משמעותיות. 

שבוע לאחר הנפקת ריסקיפייד הישראלית בניו יורק, כאשר מחיר המניה כבר עלה ב-34% לעומת המחיר בהנפקה, החתמים שליוו את החברה להנפקה החליטו כצפוי לממש את האופציה ולרכוש עוד מניות במחיר שנקבע בה. החתמים רכשו כ-2.6 מיליון מניות במחיר של 21 דולר למניה, לעומת מחיר השוק שהוא כ-28.1 דולר, ובכך גדל היקף הגיוס של ריסקיפייד ב-55.1 מיליון דולר לסכום של כ-418 מיליון דולר.

16:50

יום המסחר בוול סטריט נפתח במגמה מעורבת במדדי המניות. מניית רובין הוד מזנקת בעוד 30%.  רובין הוד הונפקה ביום חמישי שעבר בנאסד"ק תחת הסימול HOOD. המניה תומחרה ב-38 דולר, הרף התחתון של טווח ההצעות, בימים הראשונים רשמה ירידות, אתמול זינקה וכעת היא נסחרת על כ-77 דולר. 

 בוול סטריט עדיין מתלבטים בנוגע לדירוג המניה, אך "אטלנטיק אקוויטיס" העניקה לה לקאת ההנפקה דירוג של "משקל יתר" ומחיר יעד של 65 דולר. המניה זכתה להבעת אמון מצד גורו ההשקעות קתי ווד, שרכשה כ-1.85 מיליון מניות רובין הוד ביום שישי, נוסף ל-1.3 מיליון שרכשה ביום חמישי. 

פלייטיקה  דיווחה היום כי הכנסותיה ברבעון השני עלו ל-659 מיליון דולר לעומת 650 מיליון ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי עמד על 90 מיליון דולר בהשוואה להפסד של כ 139.6 מיליון דולר בתקופה מקבילה. 

14:40

דוחות ארה"ב: רשת בתי המרקחת CVS  הכתה את תחזיות האנליסטים בוול סטריט, כאשר רשמה הכנסות בהיקף של 72 מיליארד דולר (לעומת צפי ל-70 מיליארד), וכן רשמה רווח של 2.42 דולר למניה - בעוד שהצפי עמד על 2.06 דולר.

גם קראפט היינץ  עקפה במעט את התחזיות: רשמה הכנסות של 6.6 מיליארד דולר (לעומת צפי ל-6.5 מיליארד) ורווח מדולל למניה של 78 סנט (לעומת צפי ל-72 סנט).

התוצאות של ג'נרל מוטורס  עלו על התחזיות הן בשורת ההכנסות (34.1 מיליארד דולר לעומת אומדן של 30.9 מיליארד דולר) והן בשורת הרווח (1.97 דולר לעומת תחזיות לרווח של 1.69 דולר למניה).

חברת התרופות היפנית Eisai, שחברה לביוג'ן בפיתוח טיפול לאלצהיימר, דיווחה על תוצאות מצוינות ברבעון השני של השנה. החברה רשמה רוח למניה של 147 ין (1.35 דולר) לעומת תחזיות לרווח של 81 ין (74 סנט). גם בשורת ההכנסות היא הכתה את התחזיות, כאשר רשמה הכנסות בהיקף של 199 מיליארד ין (1.82 מיליארד דולר) בעוד שהצפי בשוק היה 174 מיליארד ין (1.59 מיליארד דולר).

14:10

המסחר באירופה עדיין מתקיים במגמה חיובית. מדד דאקס מתחזק ב-0.7%, כאשר את העליות מובילות אינפיניון טכנולוג'יס שמטפסת 4% במחזור מסחר גבוה מאוד, BMW שמתחזקת ב-1.3% וסימנס שעולה 1.7%. מדדי פוטסי וקאק מתקדמים ב-0.4% כל אחד.

במסחר על החוזים העתידיים בוול סטריט נרשמות ירידות קלות. החוזים על הדאו ג'ונס יורדים בקרוב ל-0.2%, החוזים על S&P 500 יורדים ב-0.1% ואילו החוזים על הנאסד"ק נסחרים ביציבות, עם תנודות קלות מעלה.

בגזרת הנפט שוב נרשמות ירידות קלות. נפט מסוג WTI מאבד 1.1% ויורד מתחת לרף ה-70 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט נסוג ב-0.8%, לרמה של 71.8 דולר לחבית.

12:52

חברת התוכנה הישראלית סאפיינס , שנסחרת גם בנאסד"ק, פירסמה את תוצאותיה לרבעון השני, ומהן עולה שההכנסות (Non-GAAP) עלו ב-23.6% לכ-115 מיליון דולר, לעומת 93.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה (Non-GAAP) עלה ב-19.7% ל-16 מיליון דולר (29 סנט למניה בדילול מלא), בהשוואה ל-13.3 מיליון דולר (26 סנט למניה) ברבעון המקביל אשתקד.

12:19

בורסות אירופה רושמות עליות שערים. מדד דאקס מתחזק ב-0.6%, קאק עולה 0.5% ופוטסי מתחזק ב-0.3%. BMW ממשיכה לטפס בפרנקפורט, דויטשה בנק נסחר ביציבות ואדידס עולה 1.4%. בלונדון בולטת חברת הנדל"ן טיילור ווימפי שמתקדמת 3.1% במחזור מסחר גבוה מהרגיל.

החוזים על מדדי וול סטריט נסחרים במגמה מעורבת. בטרום המסחר בולטת מנייתה של אפליקציית המסחר המקוון רובין הוד, שמזנקת מעל 7%. 

הבורסות באסיה, פרט לטוקיו, ננעלו בעליות שערים. מדד הונג קונג עלה בכמעט 0.9%, שנחאי התחזקה ב-0.8% ושנזן ב-1.7%. גם בטייוואן ודרום קוריאה נרשמו עליות.

לקראת החלטת הריבית של הבנק המרכזי בבריטניה מחר, איתי יושע מחדר המסחר של בנק הפועלים מסביר כי "הציפייה הרחוקה של השוק להעלאת ריבית ראשונה הינה רק לקראת סוף שנת 2022. חלק מחברי הוועדה המוניטרית בבנק המרכזי אמנם תומכים בעד סיום תוכנית ההרחבה הכמותית אך רוב הוועדה מאמינה שנתוני האינפלציה האחרונים והצפויים הם זמניים. ההערכה היא שרכישות האג"ח לא יסתיימו לפני דצמבר השנה והיקף הרכישות יעמוד על כ-900 מיליארד פאונד כמתוכנן. הפאונד ממשיך להתחזק כנגד הדולר ונסחר סביב 1.39 דולר לפאונד. בבריטניה יש במהלך השבוע האחרון בממוצע כ-25 אלף מקרי הדבקה ביום וקרוב ל-1.9 מיליון אזרחים עדיין נמצאים בחל"ת".

10:20

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה חיובית, כאשר מדד דאקס מטפס 0.6%, הקאק והפוטסי עולים ב-0.4% וגם בשאר הבורסות העיקריות נרשמות עליות שערים.

בולטות לחיוב מניות הבנקים והרכב באירופה, למשל בגרמניה BMW  מטפסת 1.5% ודויטשה בנק  עולה 0.9%, בלונדון נרשמות עליות אצל לוידס , סטנדרט צ'רטרד , רולס רויס , ברקליס  ו-HSBC, בפריז הבנק סוסייטה ג'נרל  מטפס 1.5% וגם אצל קרדיט אגריקול  ורנו  נרשמות עליות.

באסיה, המסחר בטוקיו ננעל בירידה של 0.2%, הבורסה בשנזן עלתה ב-1.6%. בשנחאי והונג קונג עדיין מתקיים מסחר במגמה חיובית.

9:10

בית ההשקעות אופנהיימר עדכן את סקירתו לחברת סולאראדג'  - שהציגה תוצאות חזקות לרבעון השני 2021 וסיפקה תחזית מעל הצפי לרבעון הבא. "החברה שומרת על יציבות בשיעור הרווח הגולמי, על אף עליית מחירי השבבים ועלויות תובלה, הודות לניהול מוקפד של שרשרת האספקה ובניית מלאים מראש. יתרה מזו, החברה החלה באספקות הראשוניות של מוצר EnergyHub משולב ממיר וסוללה, עם חוזי אספקת סוללות לקיבולת כוללת של 1 גיגה וואט לשנת 2022, וצפי להאצה בייצור סוללות עצמאי לאחר מכן. האנליסטים של אופנהיימר מעריכים את פוטנציאל ההכנסות מייצור סוללות עצמי במפעל בקוריאה בכ-300-400 מיליון דולר מעבר לתחזית, אך בשלב הנוכחי שומרים על המלצת Perform הנייטרלית".

לאומי פרטנרס עדכנו את המלצתם למניית טאואר . אנליסט הטכנולוגיה עמרי לפידות עידכן את מחיר היעד למניית טאואר ל-32.9 דולר, מחיר המשקף אפסייד של 12.3%: "דוחות הרבעון היו מעל לקונצנזוס וכן החברה הגדילה תחזיות מעל לציפיות השוק ברבעון הבא, דבר המציג את תחילת הפירות הצפויים מביצוע הרחבות הקווים הקיימים. האמור משקף להערכתנו את הביקושים הגבוהים הקיימים כיום בשוק הסמיקונדוקטור. הן הרווח הגולמי והן הרווח התפעולי הציגו שיפור אל מול השנה האחרונה, ובהתאם לתחזיות החברה בנוגע לצמיחה אנו מניחים כי ימשיכו להציג שיפור משמעותי יותר במהלך המחצית השנייה של 2021, כאשר הרחבות הקווים הנוכחית מספקת רוח גבית להמשך צמיחה משמעותית בתוצאות החברה בעתיד הקרוב. אנו מעניקים למניה מחיר יעד של 32.9 דולר בהמלצת BUY".

8:08

בורסות אסיה רושמות בעיקר עליות שערים הבוקר, כאשר שנחאי מתחזקת ב-0.6%, שנזן עולה ב-0.9% ומדד ההנג סנג מטפס 1.5%.

מנגד, מדד ניקיי בטוקיו נחלש ב-0.3%, בין השאר בעקבות ירידות חדות במחזורים גבוהים של Sojitz Corp, סומיטומו כמיקלס, קוואסאקי ומארובני קורפ. יחד עם זאת, Z הולדינגס ( לשעבר יאהו! יפן קורפוריישן) מזנקת כמעט 10% במחזור מסחר עצום, לאחר שפרסמה תוצאות רבעוניות חזקות עם צמיחה נאה ברווחיה.

עוד בגזרת הדוחות: היום לפני פתיחת המסחר בארה"ב יתפרסמו דוחות ג'נרל מוטורס  וקראפט היינץ , במהלך היום יתפרסמו דוחות CVS , פוקס  ו-MGM , ועם סיום המסחר יפרסמו בוקינג  ואובר . בין הישראליות שגם יפרסמו תוצאות היום: פלייטיקה , מאנדיי , למונייד  ואבן קיסר . באסיה יתפרסמו דוחות סוני, הונדה, איסוזו, ימאהה ועוד.

כיומיים לאחר שמחיר הנפט נחתך ביותר מ-3%, נרשמת יציבות יחסית בגזרה. נפט מסוג WTI נחלש ב-0.1% וכעת נסחר ברמה של 70.5 דולר לחבית, נפט מסוג ברנט מתחזק בשיעור דומה, לרמה של 72.5 דולר לחבית. אתמול ירידת מחיר הנפט גררה את מדד נפט וגז 2.9% למטה.

בשוק הקריפטו נרשמות ירידות שערים קלות, והביטקוין אט אט מוחק את העלייה המרשימה שרשם בשבוע שעבר. כעת הוא נסחר תמורת פחות מ-38 אלף דולר, ירידה של כ-4,000 דולר בתוך מספר ימים.

עוד כתבות

פרסומת ביטוח ישיר / צילום: יחצ רן דנינו

היונים יורדות מהעץ: תקציב ביטוח ישיר עובר למקאן

לגלובס נודע כי תקציב הפרסום של ביטוח ישיר עוזב את משרד הפרסום באומן בר ריבנאי, ועובר למשרד הפרסום מקאן ת"א ● קניון עופר רמת אביב משיק חנות פופ-אפ יד שנייה, שכל הכנסותיה ייתרמו לעמותות הפועלות למען נערות בסיכון ● אירועים ומינויים 

סדרות מומלצות

הדרמה הבלתי נסבלת שתגרום לכם להתמכר והסדרה של מארוול שתעביר לכם את הסופ"ש: המלצות טלוויזיה

הסדרה הצפויה שתדביק אתכם למסך, המשפחה שבנתה לעצמה טירה - ותיעדה הכול, סיפור האונס שכמעט כולם מכחישים ועונה שלישית לקופה ראשית ● מה שכדאי לראות בטלוויזיה עכשיו

יהב יולזרי, גל קרובינ, אביטל פרדו - בעלי פאגאיה / צילום: רועי פרי

מכשול בדרך למיזוג פאגאיה? האשמות בדילול יתר של מניות ה-SPAC

שני משרדי עורכי דין הוציאו מכתבים לבעלי המניות שהם פותחים בחקירה על טענות ל"דילול יתר של המניות" ● עסקת הספאק מגלמת שווי חברה של 8.5 מיליארד דולר, ובמסגרתה צפויים בעלי המניות הקיימים ב-SPAC להחזיק פחות מ-6% מהחברה לאחר המיזוג

דודי עזרא / צילום: אביב חופי

דודי עזרא מאבד שליטה: השלים מכירת 23% מניות נטו אחזקות לדוד מצסה בכ-270 מיליון שקל

לאחר שמכר כמחצית ממניותיו בנטו למצסה לפי שווי כפול ממחיר השוק, דיווחה ענקית המזון כי עזרא חדל להיות בעל השליטה בחברה, שהקים אביו לפני כ־80 שנה ● סך התמורות לעזרא בפחות משלוש שנים ממכירת מניות ודיבידנדים - כמעט מיליארד שקל

רונאל פישר / צילום: יונתן בלום

הסאגה שלא נגמרת כבר 6.5 שנים, והיד עוד נטויה: מה קורה במשפטו של רונאל פישר?

בדיקת גלובס מעלה כי ההליך בתיק פישר, שנמשך שנים רבות וסבל מליקויים ועיכובים, ממשיך להתנהל באיטיות - בין היתר בשל עיכוב בהחלטות מצד השופט משה סובל, לצד עיכוב שנבע מהחלפת ייצוג הנאשמים בתחילת 2021

ברק כהן, מירב אורן, דני הרמן ורן אורן, Versatile / צילום: Ray Habot

מירב אורן גייסה 80 מיליון דולר ורוצה להיות חד-קרן ישראלי ראשון בעולם הבניין

הסטארט-אפ ורסטיל, שמנטר את עבודת המנופים באתר הבנייה, השלים גיוס משמעותי מקרנות הענק אינסייט פרטנרס וטייגר גלובל ● המייסדת-שותפה והמנכ"לית מירב אורן, שגדלה לאב קבלן, פוזלת היום לדבריה לתואר היוניקורן הישראלי הראשון בעולם של טכנולוגיית בנייה

שופטי בית משפט עליון / צילום: יוסי זמיר

הגיעה העת להחזיר את השימוש בכלי הסליחה לדיון המשפטי

אשה דתייה תבעה פיצויים של חמישה מיליון שקל מבעלה, לאחר שגילתה שהסתיר ממנה את היותו הומוסקסואל וחילוני • שופטי העליון הבינו את כאבה של האשה, אך דחו את התביעה בפסק דין שממחיש את הפער בין החוק היבש לבין המוסר והכפרה: "הדין האזרחי לא נועד לרפא לב שבור"

עומר אדם בפרסומת לבזק / צילום: ליאור נורדמן

בריחת העובדים מענף הפרסום וניצחון וולט על המסעדנים: 10 הפספוסים הגדולים של השנה בתחומי המדיה, השיווק והפרסום

הם היו יכולים להצליח, אבל המציאות הסתדרה אחרת: המותג שנסגר כשכולם חגגו, הרשתות שלא הרוויחו מהנהירה לאונליין, המסעדנים שאיחרו את הרכבת, ההזדמנויות שרשת 13 החמיצה ועוד 6 דברים ש(לא) התרחשו השנה

תמונתו של נשיא ז'ובנל מואיז על קיר חדר הישיבות / צילום: Reuters, Ricardo Arduengo

מי רצח את נשיא האיטי? חלפו חודשיים, והעלילה רק מסתבכת

בחודשיים שחלפו מאז נרצח הנשיא ז'ובנל מואיז, ראיינו כתבי הוול סטריט ג'ורנל יועצים פוליטיים, חוקרים ועורכי דין, קראו הודעות וואטסאפ של החשודים, האזינו להקלטות של פגישת המזימה, בחנו תצלומים מהתגרה שהובילה למות הנשיא - וחזרו עם יותר שאלות מתשובות | מיטב הסיפורים מהעולם

אדם מוסרי, ראש אינסטגרם / צילום: Reuters, Beck Diefenbach

מסמכים חדשים חושפים: פייסבוק ידעה שאינסטגרם מזיקה לבני נוער

בדיווח של וול סטריט ג'ורנל צוטטו מחקרים פנימיים של פייסבוק שבדקו כיצב אינסטגרם משפיעה על קהל המשתמשים הצעיר, כשאחד הממצאים מצביעים שבנות מתבגרות נפגעות הכי במיוחד: "32% מבנות נוער אמרו שכשהרגישו רע עם הגוף שלהן, אינסטגרם גרמה להן להרגיש יותר גרוע"

ביטקוין / צילום: יח''צ

למשקיעי הקריפטו יש סיבה לדאגה? בכירים בוושינגטון שוקלים להדק את הפיקוח

בוושינגטון מנסים להגדיר גבולות לשוק הקריפטו החופשי והלא מפוקח: נציגים של משרד האוצר האמריקני נפגשו בסוף השבוע עם נציגי המגזר הפיננסי כדי לבדוק את כלי הרגולציה המתאימים ל"מטבעות יציבים" כגון BitUSD ו-Tether

מתחם הבניינים במהלך ההריסה. עמדו נטושים במשך שנים וניזוקו / צילום: מתוך יוטיוב

סין מציגה: כך הורסים 15 בניינים ב-45 שניות בלבד

שכונה שלמה בעיר קונמינג בסין נהרסה בשבוע שעבר באמצעות חומרי נפץ ● הבניינים בני פחות מעשר שנים אולם מעולם לא הושלמו

רגעי לכידת האסירים הנמלטים / צילום: דוברות המשטרה

הציבור הערבי נמצא במלכוד נוכח בריחת האסירים הביטחוניים

בריחת האסירים מכלא גלבוע הציפה מחדש את הפלונטר הטעון שניצבים בפניו ערביי ישראל ● למי להיות נאמנים, למדינה או לזהותם הלאומית?

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

למרות המדד הטוב מהצפוי: וול סטריט ננעלה בירידות

מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.8%, נאסד"ק איבד 0.4% ומדד S&P 500 נסוג 0.6% ● מדד המחירים בארה"ב עלה באוגוסט בשיעור שנתי של 5.3% ● רדהיל צנחה בעקבות כישלון ניסוי בחולי קורונה קשים ● סיירן זינקה לאחר חוזה הפצה חדש ● הזהב התחזק ושוב מעל 1,800 דולר, הנפט יציב

ניל צור, האוני' העברית / צילום: יוסי זמיר

"בעקבות ההרצאה 'המתמטיקה של המלחמה' הבנתי שאפשר לשלב יחסים בינלאומיים ופיזיקה"

ניל צור, בן 34, דוקטורנט במחלקה ליחסים בינלאומיים ומכון דיוויס ליחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית ● חוקר תופעות של סינכרון חברתי, השייכות לתחום הפיזיקה של מערכות מורכבות ● פרויקט מיוחד

ציור קיר של קריקו בבודפשט, כמחווה לתרומתה למלחמה בקורונה / צילום: Reuters, KRISZTINA FENYO

"הייתי הולכת באוניברסיטה ואומרת לחוקרים 'קחו RNA'!": החוקרת שמאחורי חיסוני הקורונה בראיון בלעדי

ד"ר קטלין קריקו, החוקרת שגילוייה אפשרו את פיתוח חיסוני הקורונה של פייזר ומודרנה, היא היום סמנכ"לית בכירה בביונטק וכבר מוזכרת כמועמדת לפרס נובל, אבל הדרך להכרה הייתה רצופה כישלונות ● בראיון לגלובס היא מספרת שמבחינתה, חיסוני הקורונה הם רק ההתחלה

הרצאה אקדמית / צילום: Shutterstock

החוק הראשון של המערכת האקדמית היום: אתה חייב להכניס לנו כסף

במודל התקצוב הנוכחי יכול חבר סגל להכניס למערכת כסף בשתי דרכים מרכזיות: קרנות מחקר ופרסום מאמרים ● כאשר המטרה היא הפרסום עצמו ולא תוכן הפרסום התוצאות לא מאחרות להגיע - כתיבה מיותרת ואינסופית תוך ציטוט עצמי בלתי נגמר ● התוצאה היא שאנשי האקדמיה נאלצים להצדיק את קיומם באינספור דרכים נלוזות

איילת שקד, שרת הפנים / צילום: יוני קלברמן

במשרדי הממשלה מכינים תוכניות לעזור לשוק הדיור, אבל אף אחד לא מצפה להן

קצב העליות בעליית מדד מחירי הדירות השנתית חוצה את ה-10%, ובמשרדי הממשלה שומרים על שתיקה בכל הנוגע לתוכנית הדיור שהם אמורים לפרסם ● הציבור מרגיש שהוא היה כבר בסרט הזה, אבל שמחיר הכרטיס כל הזמן עולה, אז עדיף שלא להמתין לסוף, כי אין למה

פתיחת דיוני חוק ההסדרים בוועדת הכספים / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

אנשי האוצר גרמו לחברי הממשלה להתגעגע לריבים והצעקות עם האופוזיציה

העתירה בבג"ץ מתנהלת בעצלתיים, במשכן עדיין רחוקים מלהגיע להסכמות והחרם של האופוזיציה על ועדות הכנסת נמשך כבר שבועות ● האבסורד מתחדד עם דיוני התקציב: מאחורי הקלעים חברי קואליציה מודים שיש לא מעט תיקונים נחוצים בחוק ההסדרים שהם לא יוכלו לעשות בלי האופוזיציה

מנכ''ל Airbnb בריאן צ'סקי / צילום: Reuters, Mike Hutchings

מנכ"ל Airbnb מודה לראשונה: הקורונה הצילה אותנו ממשבר

רגע אחרי ההנפקה Airbnb לא היתה רחוקה ממשבר קיומי: על פניו היא היתה חברת ענק בשווי 100 מיליארד דולר, אבל היא גם דיממה מיליארדים ● תחקיר פאסט קומפני מביא את מאחורי הקלעים של הטלטלה שעברה על החברה שעיצבה מחדש את התיירות העולמית | מיטב הסיפורים מהעולם