גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; מניות הטק רשמו ירידות

נעילה מעורבת באירופה בצל הבחירות בגרמניה ● מדד ניקיי ירד ב-0.03%, מדד שנחאי נסגר בירידות של 0.84% ומדד שנזן בירידה של 0.1% ● במהלך הסופ"ש שוק הקריפטו התייצב מעט, הביטקוין יורד כעת ב-1.26%, שער המטבע עומד על 43,056 דולר

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock
וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

בורסות וול סטריט ננעלו במגמה מעורבת שאפיינה את המסחר לאורך היום. מדד הדאו ג'ונס עלה בכ-0.2%, ה-S&P 500 ירד בכ-0.3% והנאסד"ק רשם ירידות של 0.5%.  

21:45

המסחר ממשיך להתנהל במגמה מעורבת בארה"ב:  מדד הדאו ג'ונס עולה בכ-0.3%, ה-S&P 500 יורד בכ-0.1% והנאסד"ק רושם ירידות של 0.4%. מניות אלפאבית ואפל יורדות ב-0.5% ו-1% בהתאמה, אנבידיה יורדת ב-1.7%. 

19:52

הבורסות באירופה ננעלו במגמה מעורבת על רקע הבחירות בגרמניה. ה- Stoxx 600 ננעל בירידות מינוריות, מניות הנפט והגז זינקו ב-2.8%, מניות הטכנולוגיה ירדו ב-1.4%.

המפלגה הסוציאל-דמוקרטית היא המנצחת של הבחירות בגרמניה, ברוב קטן; המפלגה קיבלה כ-25.7% מקולות הבוחרים ותקבל 209 מושבים בפרלמנט הבא. האיחוד הנוצרי-דמוקרטי קיבל כ-24.1% קולות, יקבל 196 מושבים בפרלמנט, ורשם את התוצאה הגרועה ביותר בהיסטוריה של המפלגה, ששלטה ברפובליקה הפדרלית הגרמנית ברוב שנותיה, כולל ב-16 השנים האחרונות תחת אנגלה מרקל. המשא ומתן הקואליציוני עשוי להימשך שבועות ואפילו חודשים.

בארה"ב, מדד הדאו ג'ונס עולה בכ-0.3%, נמשך על ידי מניות האנרגיה והבנקים, ה-S&P 500 יורד בכ-0.3% והנאסד"ק רושם ירידות של 0.8%, מובל על ידי מניות הטק. מניות אלפאבית ואפל יורדות ב-1.1% ו-1.3% בהתאמה, אנבידיה יורדת ב-2.5%. 

הביטקוין יורד כעת ב-1.26%, שער המטבע עומד על 43,056 דולר.

17:55

נמשכת המגמה המעורבת בבורסות וול סטריט: מדד הדאו ג'ונס עולה בכ-0.5%, נמשך על ידי מניות האנרגיה והבנקים, ה-S&P 500 יורד בכ-0.1% והנאסד"ק רושם ירידות של 0.5%, מובל על ידי מניות הטק.

תשואות האג"ח עולות ברקע החששות מאינפלציה לצד אופטימיות זהירה בפן הכלכלי. התשואה ל-10 שנים עולה ב-4% והגיעה לרף של 1.5% - הגבוה ביותר מאז יוני.

מניות אלפאבית, אפל ואנבידיה יורדות ב-0.7%, 1% ו-2% בהתאמה. 

מספר הנדבקים בארה"ב בנגיף הקורונה עומד על ממוצע של כ -120 אלף ביום בשבוע האחרון, על פי נתונים שנאספו על ידי אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, לעומת ממוצע של יותר מ-166,000 מקרים בשיא הגל האחרון בתחילת ספטמבר. מנכ"ל פייזר, אלברט בורלה, אמר השבוע כי להערכתו ארה"ב תוכל לחזור לשגרה "בתוך שנה" אם כי ייתכן שיהיה צורך בחיסונים שנתיים.

16:40 

בורסות וול סטריט נפתחו במגמה מעורבת ביומו הראשון של שבוע המסחר מעבר לים, כאשר הדאו עולה בכ-0.6%, ה-S&P 500 יורד בכ-0.2% והנאסד"ק רושם ירידות של 1%.

בסוף השבוע נסגרו בורסות וול סטריט במגמה יציבה, כשהדאו ג'ונס עלה ב-0.1%, S&P 500 רשם עלייה של 0.15% והנאסד"ק ירד ב-0.03%.

הביטקוין יורד כעת ב-0.27%, שער המטבע עומד על 43,491 דולר.

14:25

הבורסות באירופה נחלשות: הקאק והדאקס נסחרים בעליות של 0.47% ו-0.25%, ואילו הפוטסי יציב לחלוטין. מניית רולס רויס מזנקת ב-11%.

גם החוזים העתידיים על וול סטריט התהפכו ומציגים כעת מגמה מעורבת: הדאו ג'ונס עולה רק ב-0.25%, וה-S&P 500 יציב עם ירידה קלה של 0.05%, אך הנאסד"ק יורד ב-0.5%. 

12:00

לאחר יום מלא עליות, בורסת הונג קונג נסגרה בסוף ביציבות עם עלייה קטנטנה של 0.07%. בינתיים, באירופה, העליות נמשכות, אם כי באנגליה הן מתמתנות: בעוד שהדאקס ממשיך לעלות ב-0.9%, והקאק ב-0.6%, הפוטסי עולה רק ב0.28%: ירידה מהפתיחה, אז עלה ב-0.9%. 

10:10

אירופה נפתחה בעליות בתגובה לבחירות בגרמניה: הדאקס עולה בכ-1% הפוטסי בכ-0.9%, והקאק עולה ב-0.65%. מניית רולס-רויס עולה ב-4.15%. 

באסיה, מדד ניקיי ירד ב-0.03%, מדד שנחאי נסגר בירידות של 0.84% ומדד שנזן בירידה של 0.1%. 

09:00

בורסת הונג קונג ממשיכה לעלות ומגיעה ל-0.6%, ובינתיים הירידות בבורסת שנחאי נרגעות ומסתכמות ב-0.56%. מניית אוורגרנד עולה כרגע ב-5.93%. 

החוזים העתידיים על וול סטריט בשעה זו מצביעים על עלייה בשלל המדדים באזורי ה0.5%-0.6%.

07:45

מגמה מעורבת בבורסות אסיה: הניקיי שומר על יציבות, וכרגע נסחר בירידה מינורית של 0.05%, בורסת הונג קונג לעומתה עולה ב-0.34%, ובבורסות סין יש ירידות חדות, כאשר בורסת שנחאי נופלת ב-1.3%, ובורסת שנזן יורדת ב-0.55%. 

במהלך הסופ"ש שוק הקריפטו התייצב מעט, וכרגע מטבע הביטקוין עומד על 44 אלף דולר - ירידה מ-46 אלף דולר שהיה בו ביום שני שעבר, אך עלייה מהירידה החדה שרשם בחמישי שהורידה אותו ל-41 אלף דולר. 

בסוף השבוע וול סטריט נסגר במגמה יציבה, כשהדאו ג'ונס עלה ב-0.1%, S&P 500 רשם עלייה של 0.15% והנאסד"ק ירד ב-0.03%. באירופה המסחר ננעל בירידות: דאקס ירד ב-0.73%, פוטסי ירד ב-0.36%, קאק ירד ב-0.95% ויורוסטוק 50 ירד ב-0.88%.

עוד כתבות

בזוס, גייטס, צוקרברג, מאסק ובאפט. מה צריך לדעת על מיסוי המיליארדרים / צילום: Associated Press

מס המיליארדרים: מה צריך לדעת על התוכנית של הדמוקרטים

הדמוקרטים במירוץ להעברת מס חדש על רווחי הון לא ממומשים של מיליארדים

השריפה בהרי ירושלים, מוקדם יותר השנה. לפי המבקר, התגברותם והחמרתם של אירועי קיצון אקלימיים לצד שינויים בדפוסי האקלים, עלולים לגרום לנזק ניכר לכלכלת ישראל וטומנים בחובם ''סיכון לביטחון הלאומי'' / צילום: בוריס קריפק, רשות הטבע והגנים

מבקר המדינה בדוח חריף: ההתמודדות של ישראל עם משבר האקלים "נעה בטווח שבין ב'פיגור' לאפס"

יעדים לא שאפתניים בהשוואה עולמית, כישלון בהשגתם, אי מימוש החלטות ממשלה, מחסור בתקציבים, תוכניות שנותרו על הנייר ופעילות ללא בסיס ידע מדעי או מושכל ● אלו רק חלק מהממצאים בדוח חמור של מבקר המדינה שמציג חידלון ממשלתי של יותר מעשור בנוגע להתמודדות עם משבר האקלים

אתר בנייה / צילום: Shutterstock, Unkas Photo

צעד דרמטי: אדריכלים יוכלו לחתום על היתרי בנייה ויבוטלו ההקלות ליזמים

ועדת הפנים של הכנסת אישרה היום תיקונים שיאפשרו חתימה של אדריכלים על היתרי בנייה ואת ביטול ההקלות ● מדובר במהלך משמעותי שנועד לזרז את הוצאת היתרי הבנייה

מימין: עו''ד גדעון פישר ורון חכם / צילום: משרד גדעון פישר ושות'

ראש מחלקת חקירות ומודיעין ברשות המסים, רון חכם, מצטרף כיועץ למשרד גדעון פישר ושות'

חכם יספק ייעוץ ללקוחות בנושאי מסים בתחום האזרחי והפלילי, וילווה אותם בהליכי הגשת בקשות לגילוי מרצון ● בשנים האחרונות כיהן חכם כסמנכ"ל בכיר למודיעין, חקירות, סמים והלבנת הון ברשות המסים - אחד התפקידים הרגישים והמשמעותיים ביותר בארגון

דורון גרסטל, מנכ״ל פריון / צילום: פריון

"אנחנו לא סנאפ, השינוי של אפל לא יפגע בנו": חברת הפרסום הדיגיטלי פריון מזנקת, והמנכ"ל בטוח שזו רק ההתחלה

בסוף השבוע הביאה סנאפ לירידות במניות הקשורות לפרסום דיגיטלי, לאחר שתלתה את חולשת תוצאותיה בשינויי הגדרות הפרטיות אצל אפל ● פריון הישראלית, לעומתה, מעלה שוב תחזיות, והמניה משלימה זינוק של 200% בשנה האחרונה ● המנכ"ל: רק 1% מפעילותנו קשורה לאפל"

תחנת הכוח אורות רבין -  חדרה / צילום: איל יצהר

מנכ"ל חברת החשמל: לא נעמוד ביעד הפסקת פעילות היחידות הפחמיות בתחנת הכוח בחדרה

בוועדה המיוחדת לעניין הקרן לאזרחי ישראל, הודיע מנכ"ל חברת החשמל כי החברה לא תעמוד ביעד שהציבה הממשלה להפסקת פעילות יחידות 1-4 בתחנת הכוח הפחמית אורות רבין עד סוף השנה

ראש הממשלה נפתלי בנט / צילום: יואב דודקביץ, פול ידיעות אחרונות

הפלונטר של בנט: תקציב של מאות מיליוני שקלים ממתין למינוי שר

משרד ההתיישבות אינו מתפקד; הסיבה: רה"מ, שמחוייב למנות למשרד את חגית משה מהבית היהודי, הבטיח את המשרד מאוחר יותר לניר אורבך ממפלגתו

הדולר בשפל מאז ינואר 2021 / צילום: Shutterstock, Lord King

הדולר מגרד שפל של 10 חודשים: יורד מתחת ל-3.2 שקלים

השקל מתחזק על רקע העליות מעבר לים וגידורים של הגופים המוסדיים ● יוסי פריימן, פריקו: "עודפי היצע מט"ח גדולים בשוק המקומי, גוררים לייסוף השקל"

פרויקט MOMENT / צילום: 3Division

זינוק של עשרות אחוזים במחירי הדירות: נתוני אפריקה ואזורים חושפים את הסחרור

טירוף רכישת הדירות נמשך גם כשהמחירים בשמיים: מספר הדירות שמכרה אפריקה מגורים ברבעון השלישי זינק יותר מ-70%, ועלייה חריגה בשיעור דומה נרשמה במחיר הממוצע ליחידת דיור ● אזורים רשמה זינוק של 66% בדירות שנמכרו מתחילת השנה ועלייה של 26% במחיר לדירה

צחי כץ בכנס מהנדסי הערים באילת / צילום: אודי פורטל

"התאחדות בוני הארץ היא אחת מקבוצות הלחץ המרכזיות שמשפיעות על התכנון בארץ"

יו"ר איגוד מהנדסי הערים, צחי כץ, מתח ביקורת חריפה על התאחדות בוני הארץ בכנס איגוד מהנדסי הערים, שנערך באילת ● לדבריו, "הקבלנים, הנהנים הגדולים ביותר ממחירי הדיור, זורעים בהלה בקרב אנשי הממשלה. אפשר לייעל תהליכי תכנון, אבל לא באמצעות סירוס מהנדסי הערים והרשויות המקומיות. החקיקה החפוזה מסוכנת"

השותפים בסילבר קסטל (מימין): מיזרוח, רביד וזיו / צילום: כדיה לוי

בית השקעות הקריפטו של צבי זיו וגבי רביד מתקדם לבורסה עם הפסדים

בעלי המניות של השלד הבורסאי איי.סי.בי יתבקשו לאשר את מיזוג סילבר קסטל לתוכו ● למרות הערכת שווי של 12-16 מיליון דולר, צבר סילבר קסטל מאז הקמתו הפסדים של 9 מיליון שקל • המנכ"ל אלי מיזרוח צפוי ליהנות מתגמול שנתי של 1.3 מיליון שקל

הבורסה בפרנקפורט, גרמניה / צילום: Shutterstock

ירידות קלות באירופה; דויטשה בנק מאבד גובה בשל ירידה בהכנסות

מדד ניקיי בטוקיו ננעל ביציבות, בהונג קונג המדד יורד ב-1.7% ● מחירי הנפט והזהב נחלשים ● מטבע הקריפטו "שיבה אינו" מזנק בעשרות אחוזים למקום ה-11 בטבלת המטבעות ● עונת הדוחות בארה"ב: תוצאות טבע, קוקה-קולה ומקדונלדס יתפרסמו היום

כלים חד פעמיים בסניף של טיב טעם / צילום: עינת לברון

המס על החד"פ: 4 ימים לפני כניסתו לתוקף, מגיעה העתירה לבג"ץ

לטענת העותרות, כניסתו לתוקף של מס הקנייה כבר ב-1 בנובמבר תעמיד את החברות הפועלות בשוק הכלים החד-פעמיים בפני מציאות בלתי אפשרית ובלתי ניתנת ליישום העלולה לגרום להן לנזקים כבדים - במיוחד לאור העובדה שהמס יחול גם רטרואקטיבית על מלאים קיימים ועל הזמנות שבדרך ● "ראוי לתת תקופת מעבר של 3 חודשים"

אלון מאסק / צילום: Associated Press, John Raoux

טסלה נכנסה מהר מכולן ל"מועדון הטריליון", ואפילו מאסק בהלם

יצרנית המכוניות החשמליות הגיעה לשווי האסטרונומי מהר יותר מכל חברה אחרת אי פעם ● זה קרה מיד אחרי עסקת ענק עם חברת השכרת הרכבים הרץ, אבל ההסכם רחוק מלהסביר את הסיבה

קבוצת תיירים בירושלים / צילום: Shutterstock

מתווה התיירות אושר: התיירים יחזרו לישראל בעוד שבוע. אלו התנאים

החל מ-1 בנובמבר תותר כניסת תיירים מחוסנים או מחלימים לישראל ● המתווה "יעודכן בהתאם להתפתחויות ולגילוי וריאנטים חדשים"

ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

מחתולי הרחוב ועד למוסדות התורניים: הכספים הקואליציוניים בשיא, והמתנגד הגדול ביותר שלהם שומר על שתיקה

את אמירות העבר שלו בגנות כספים קואליציוניים נטש יאיר לפיד בממשלה הנוכחית ● השבוע זכו מפלגות וח"כים לתוספות תקציביות בנוסף ל-2.1 מיליארד שקל שסוכמו ● הח"כים ניר אורבך ועידית סילמן זכו לתוספת "פרטית" של 85 מיליון שקל ויהנו מיחסי ציבור שיחזקו את מעמדם ● 12 מיליון שקל הוקצו לטיפול בחתולי רחוב

ג'ו ביידן / צילום: Associated Press, Susan Walsh

המאבק על התקציב בארה"ב: מה יישאר מהביידנומיקס?

הדיונים הקדחתניים לקראת אישור התוכניות השאפתניות של הנשיא מגיעים לרגע האמת ● כשברקע בחירות אמצע הקדנציה שצפויות להקטין עוד יותר את כוחו בוושינגטון, הנשיא מוכן להתפשר, והרבה ● הסעיפים, אלה שיישארו בפנים ואלה שבחוץ, יגדירו במידה רבה את "מורשת ביידן"

מימין: סער יוסקוביץ׳, גל שאול / צילום: Augury

הסטארט-אפ הישראלי שמקשיב לרעש של מכונות הפך לחד-קרן

חברת אוגורי, שמנתחת פעולת מכונות ע"י רישום הוויברציות, הטמפרטורה והקול שהן מפיקות, גייסה 180 מיליון דולר לפי שווי של מיליארד דולר ● המתחרה החדשה של אוגורי בשוק היא אמזון AWS

אסדת תמר / צילום: אלבטרוס

הבורר קבע: ישראמקו תשלם לנפטא תמלוגים נוספים בהיקף 49.1 מיליון דולר

פסק הבורר צפוי להגדיל ב-108 מיליון שקל את הרווח המיוחס לבעלים שתציג נפטא בדוחות הרבעון השלישי ● במקביל צפויה שותפות ישראמקו לרשום בגין פסק הבורר הוצאה נוספת של כ-5 מיליון דולר בדוחות

רו''ח חן שרייבר / צילום: כדיה לוי

עכשיו זה רשמי: רו"ח חן שרייבר נכנס לתפקיד נשיא לשכת רואי החשבון

שרייבר נכנס לתפקידו הערב לאחר שהאסיפה הכללית הכריזה באופן רשמי על תוצאות הבחירות ללשכת רואי החשבון בישראל ● שרייבר ניצח את המועמדת היריבה, רו"ח אלינה פרנקל, בפער קולות משמעותי