גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

כשעובד חזק עוזב, גם אחרים שוקלים: איך עוצרים את הסחף?

מחקר חדש מגלה כי התפטרות של עובד עם ביצועים טובים עלולה להיות מידבקת ● איך מונעים התפטרויות נוספות? מומחים מזהירים שהדבר האחרון שארגון צריך לעשות זה להעמיד פנים שהכול בסדר, ומסבירים אילו צעדים כן כדאי לנקוט

כשעובד חזק עוזב, גם אחרים שוקלים להתפטר / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי
כשעובד חזק עוזב, גם אחרים שוקלים להתפטר / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

גל ההתפטרויות ששוטף את העולם, שסיקרנו רק לאחרונה בהרחבה במוסף G של גלובס ("למה כולם מתפטרים?", 9.10.2021), מחייב מנהלים בארגונים לחשוב מחדש על שימור עובדים בארגון. מחקר שנעשה לפני כמה חודשים ופורסם ב- Leadership & Organization Development Journal טוען כי התפטרות עשויה להיות מידבקת.

ההשפעה של עובדים חזקים 

המחקר, שנעשה בקרב כ-200 אנשי מכירות ב-93 סוכנויות רכב, מצא מגמה מעניינת: עזיבה של עובדים עם ביצועים גבוהים מגבירה את הנטייה של עובדים נוספים להתפטר, ועזיבה של עובדים שאינם נחשבים עובדים טובים דווקא מחזקת את הקשר לחברה. המחקר מצא כי גם לאופי היחסים עם המנהל יש משמעות גדולה בהחלטה אם להישאר בחברה.

מדוע עזיבת עובדים חזקים מעודדת עזיבה? לפי המחקר, העובדים נוטים לחשוב שהחברה היא בבחינת "ספינה טובעת" וגם עליהם לעזוב אותה. עזיבה של עובדים שביצועיהם חזקים עלולה להוריד את המורל ולהראות לאחרים שהתפטרות היא אופציה. חשש נוסף של העובדים היא שעכשיו תהיה להם הרבה יותר עבודה.

כשמדובר בעובדים עם ביצועים חלשים, מתקבלת תמונה הפוכה: העובדים הנשארים יצפו שחלוקת העבודה תהיה הוגנת יותר, וזה יחזק את הרצון שלהם להישאר. 

 

מה עובר לעובדים בראש

האם מנהלים יכולים לעצור את הסחף? לדברי אהד גניאל, ממייסדי אימ.טק, חברה המייעצת לארגונים, במקרים רבים כשעובד מחליט להתפטר זה כבר מאוחר מדי להניא אותו מהחלטתו, ויש להתמקד בטיפול בצוות האנשים שסביבו ובמניעת התפטרויות נוספות של עובדים. 

לפי כותבי המחקר, מנהלים צריכים לתקשר את הסיבות להתפטרות של עובדים חזקים כדי למנוע רכילויות ופרשנות מוטעה של המציאות. למשל, אם עובד התפטר כדי לחזור לספסל הלימודים או כדי לעבור לעיר אחרת, כדאי שהעובדים יידעו זאת. בנוסף, כאשר מנהל מעודד ותומך בעובדים ואף נותן להם השראה, הוא ממתן את ההיתכנות של "הדבקה" בנגיף ההתפטרות.

גם גניאל סבור שחשוב להציף את הנושא. "באף ארגון אין באמת עזיבה המונית", הוא אומר, "אבל מה עובר בראשם של אנשי הצוות כשהם שומעים שמישהו התפטר? 'עוד פעם אני צריך לחנוך מישהו?'; 'האם המשימות שלו יעברו אליי? גם ככה אני בעומס'; 'אם הוא מצא עבודה מהר, למה שאני לא אתחיל לחפש?'; 'שום דבר לא משתנה כאן; לא בטוח כאן, כולם עוזבים'".

אל תטאטאו מתחת לשטיח

כשמדובר בגל של מתפטרים, שמירה על המסר שהכול טוב ואין בעיות עלולה להיות רעילה. "אם מנסים להשתיק את המצב, זה מלבה את הכעס. כשכואב לנו בגוף אנחנו ערים לזה שיש לנו משהו", אומר גניאל. "צריך להציף את העניין ולטפל בזה. לשבת עם מחלקת משאבי אנוש, לבדוק אם ההתפטרויות קשורות זו לזו ולראות מה עושים. פתיחות וכנות הן כלים מצוינים לטיפול בשחיקה".

עניין נוסף הוא שקיפות. "חישבי על צוות שעבד מרחוק מצוין, ואז בסוף התקופה אומרים לאנשים 'תחזרו למשרדים'. הם שואלים 'למה? הרי התפוקה טובה', והתשובה היא: ''החלטה מערכתית'. עובדים כאלה לא מרגישים שמקשיבים למה שהם עושים והם יחפשו משרה יותר נוחה".

ברמה הפרקטית, ממליצה היועצת הארגונית גליה אלמליח הרמן לראיין כל אחד מהעובדים שעוזבים ולהבין מה הסיבה האמיתית לעזיבה. "לשאול אותו בשיחה של אחד על אחד עם המנהל למה הוא עוזב, למה עכשיו ולא לפני שנתיים, מה צריך לשנות במחלקה ומהן נקודות החולשה, ואז לפעול לסגירת הפערים האלה.

"עניין נוסף הוא מיפוי עובדי מפתח ותוכנית לשימור שלהם. חשוב לדאוג שתהיה ורסטיליות של עובדים. לדוגמה, לדאוג שיהיה לא רק עובד אחד עם מיומנות ספציפית בהפעלת מכונה מסוימת".

להגביר את הוודאות בעבודה מרחוק

ומה עם כסף או שיפור התנאים? "זו הפעולה הראשונה שנוקטים אבל היא לא עושה שום דבר", אומר גניאל, "זה הפתרון הקל שיכול לעבוד רק בטווח הקצר, ואני לא רוצה שמישהו יישאר בעבודה בגלל הכסף".

גניאל ממליץ לטפל בארבעה היבטים כדי למנוע גל של התפטרויות: הראשון הוא להגביר את הוודאות בעבודה מרחוק, להקפיד על מועדי ישיבות ועל פגישות אחד על אחד; להגביר את המעורבות של המנהלים כדי להעמיק את המחוברות של עובדים שנשחקה בתקופת הקורונה; ולהיות השראה לצוות באמצעות הצבת מטרה משמעותית כמו ייצור מוצר שיש לו תרומה לחברה.

המלצה נוספת של גניאל היא ביצוע סקרי עומק שלוש או ארבע פעמים בשנה כדי לבדוק את הלכי הרוח של העובדים ולאתר מגמות לפני שהן קורות.

אלמליח הרמן ממליצה למנהלים להבין שהצרכים והציפיות של העובדים השתנו. "לעובדים חשובה המעורבות של המנהל הישיר, הפנאי, המשפחה, הגמישות. כל הדברים האלה היו נכונים קודם, אבל העוצמה השתנתה".

עוד כתבות

אדם מוסרי בסנאט / צילום: Reuters, ELIZABETH FRANTZ

האם אינסטגרם שומרת על צעירים? מנהל הרשת החברתית העיד מול הסנאט

מנהל אינסטגרם, אדם מוסרי, התייצב אמש מול הסנאט כדי להעיד על מה שנטען כלפי הרשת החברתית אותה הוא מנהל: ההשפעות השליליות הקשות שיש על צעירים, ובעיקר צעירות ● מוסרי ניהל את המערכה כמו שצריך, וכמעט הצליח לשכנע אנשים שאין פה שום האשמות רלוונטיות

רועי קליין ורואי שמיר / צילום: איל יצהר

בית ספר לקריפטו: בין הצופים לבגרויות, הנערים האלה מנהלים בנק דיגיטלי

בין הדרכה בצופים לבגרויות, רועי קליין ורואי שמיר עסוקים בתפקידם כנגידי הבנק המרכזי של גימנסיה הרצליה בתל אביב ● בימים אלה הם עובדים על הנפקת מטבע וירטואלי שישמש ליצירת כלכלת שוק אמיתית בתוך בית הספר ● אבל כל זה, הם חולמים, הוא רק פיילוט ליצירת כלכלת נוער מבוססת קריפטו שתאפשר מסחר בינלאומי בתוך מערכת החינוך, ותסייע לבני נוער בקשיים כלכליים

משרדי משרד הבריאות בירושלים / צילום: איל יצהר

תשתיות המו"פ הדיגיטלי בבתי החולים יתחדשו במענק של 55 מיליון שקל

הגופים יזכו לתמיכה של עד 8 מיליון שקל עבור תוכניות להקמה או הרחבה של תשתיות המידע דיגיטלי שלהם ● תחום הבריאות הדיגיטלית הוא אחד מתחומי ההשקעה החמים היום, וישראל נחשבת כמובילה בתחום

עודד הר אבן ורעות אלפיה, שותפים מנהלים בסאליבן תל אביב / צילום: רן בירן

"היה ברור שהחגיגה צריכה להסתיים": מנהלי פירמת עורכי הדין סאליבן מדברים על ההאטה בהנפקות

פירמת עוה"ד סאליבן תל אביב, שמנוהלת על ידי עו"ד עודד הר אבן ועו"ד רעות אלפיה, מייצגת חברות ישראליות שנסחרות בוול סטריט ● לחברות הם מציעים לא לבזבז זמן במחשבות על לונדון או אוסטרליה, וגם לא להיות "גרידיים" מדי: "השוק מוכיח שחברות שהיו מספיק חכמות לגייס בזמן - רגועות היום"

סמנכלית ביטוח ישיר מרב קליפר פרץ / צילום: איל יצהר

לא רק הפרידה משני כהן: סמנכ"לית השיווק של ביטוח ישיר בראיון

למרות הגידול ברכישות האונליין של ישראלים, עולם הביטוח עדיין נמצא מאחור, אומרת מרב קליפר-פרץ, סמנכ"לית השיווק של ביטוח ישיר ● מה הוביל לפרידה מהפרזנטורית שני כהן, ואיזה תובנות הפיקה בעזרת יחידת הדאטה ● הזווית של סמנכ"לי השיווק בחברות הבולטות במשק

בורסה לניירות ערך ת''א / צילום: איל יצהר

ירידות קלות בנעילה בבורסה בת"א; אספן גרופ זינקה ב-17%

מדד ת"א 90 מחק עלייה של 1% וננעל בירידה של כ-0.6%, ת"א 35 ירד ב-0.3% ● מחזור המסחר הסתכם בכ-2 מיליארד שקל ● הדולר מאבד גובה ויורד לכ-3.10 שקלים ● מניית הפועלים ירדה ב-3% על רקע המכירה של שרי אריסון

גוד פארם / צילום: באדיבות הרשת

רמי לוי נכנס לתחום בדיקות ה-PCR: משיק בדיקות ב-89 שקל בסניפי גוד פארם

הבדיקות מיועדות לטסים ולמי שזקוק לבדיקה צורכי תו ירוק או סיום בידוד ● הרשת נכנסה זה מכבר לתחום בדיקות הקורונה עם בדיקות אנטיגן המוצעות בסניפיה במחיר של 49 שקל

אברהם קוזניצקי / צילום: תמר מצפי

מת אברהם קוזניצקי, מייסד חברת הבנייה מנרב

קוזניצקי הקים את חברת מנרב כשהיה בן 30, לאחר עשור שבו עבד כמורה וכמנהל בית ספר ● במרץ השנה מכר קוזניצקי את החברה לפי שווי של 750 מיליון שקל, לקבוצת משקיעים בראשות אסנס פרטנרס ובהשתתפות כלל, מגדל ולאומי פרטנרס

חצי בצלאל. לפי ההסדר, הוא יחזיק שליש מהמניות של אקספון / צילום: רמי זרנגר

עסקת הרכישה של אקספון על הכוונת: רשות התחרות דורשת הבהרות

הסעיפים הבעייתיים: העברת נכסים בין מרתון לסלקום בעקבות חוב ישן שיש למרתון כלפי סלקום ובעקבות הסעיף שמאפשר לכלירמרק לחייב את סלקום לקנות את החברה בעוד 3 שנים תמורת 130 מיליון שקל

התחלתם ללמוד השבוע לתואר שני? רובכם מבזבזים זמן וכסף / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

שוקלים לוותר על השכלה אקדמית? אתם בדרך לנכות תעסוקתית

אינטרסנטים ועתידני עולם העבודה החדש מובילים דור שלם להאמין שבהייטק כבר לא צריך השכלה ● ניהול וקריירה

מפעל סוכריות הגומי טופ גאם. השווי נחתך בכ-45% / צילום: מצגת החברה

מתחילים הכי גבוה ובסוף מתפשרים: המנגנון שמאחורי קיצוץ מחיר ההנפקות בבורסה בת"א

פעם אחר פעם "נאלצות" החברות המנפיקות לחתוך 20%, 30% ואפילו 50% מהשווי אליו כיוונו טרם ההנפקה ● עם זאת, ברוב המקרים נראה שמדובר במצב שבו כל הצדדים יוצאים מרוצים - החברה מגייסת לפי שווי סביר מבחינתה, והמשקיעים המוסדיים יוצאים כמי שלחצו אותה מטה ● ואיך כל זה קשור לדמי השכירות של רמי לוי?

אלון מאסק / צילום: Shutterstock

אלון מאסק מתנגד להצעת ביידן שתעודד רכישת מכוניות חשמליות

מנכ"ל טסלה מתח ביקורת על הצעת חוק מרכזית של ממשל ביידן בעת ריאיון שערך במסגרת כנס ועידת המנכ"לים שמארח הוול סטריט ג'ורנל ● "בכנות, הייתי מסלק את הצעת החוק הזו כולה"

ג'ף בזוס, מייסד אמזון / צילום: Associated Press, Tony Gutierrez

אי השיוויון בין מדינות הצטמצם; המיליארדרים לא שמעו על כך

לפי דוח אי השוויון העולמי 2022, מגפת הקורונה היטיבה עם צמרת המיליארדרים העולמית, שרשמה ב-2020 את הזינוק החד ביותר המתועד בחלקה בסך העושר בעולם ● בישראל יש נקודת אור בולטת: חלקן של הנשים בהכנסות מעבודה קפץ בכ-10 נקודות האחוז בהשוואה לתחילת שנות ה־90

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: יוסי זמיר

הגירעון ממשיך לרדת: עמד על 4.6% בנובמבר

מדובר בירידה של כמעט אחוז לעומת אוקטובר, שאז הגירעון עמד על 5.5% מהתוצר ● באוקטובר 2020 הגירעון היה גבוה כמעט פי שלושה

ביל גייטס / צילום: Shutterstock

למרות האומיקרון: ביל גייטס (שוב) מנבא שהקורונה תדעך במהלך השנה הבאה

התחזית של ביל גייטס לשנת 2022: השלב האקוטי של מגפת הקורונה יגיע לסיומו ● למרות כל האתגרים, ולמרות שהשנה הנוכחית נראתה פחות טוב משקיווה – גייטס עדיין אופטימי

ח''כ מאיר יצחק הלוי / צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

חוק הפייסבוק עובר בקריאה טרומית; סמוטריץ': "זה החוק לסתימת פיות הימין"

לאחר שנפל לפני מספר שנים, כעת יו"ר השדולה למיגור האלימות ברשתות החברתיות, ח"כ מאיר יצחק הלוי, מקדם את חוק למניעת ביצוע עבירות ופגיעה בשלומו של אדם ברשתות החברתיות – חוק הפייסבוק

קרית ים. ''אחלה חוף שלא חוצה אותו מסילת רכבת'' / צילום: Shutterstock

משנה את פניה: האם קריית ים תהפוך ללהיט נדל"ני

בהיעדר קרקעות פנויות, העיר יכולה לצמוח רק לגובה באמצעות פרויקטים של התחדשות עירונית ● אלכס מריאש, מנכ"ל הכשרת הישוב התחדשות עירונית: "ההיצע נמוך והצפיפות נמוכה, ואין צורך במפלסי חניה תת-קרקעיים"

קרן ברק, ליכוד / צילום: דוברות הכנסת

האם אין הבדל בין אכילת פרי לבין צריכתו בצורת 100% מיץ טבעי?

מה ההבדל בין לאכול תפוז ללשתות אותו? "מס הסוכר" הוא הזדמנות להסביר ● המשרוקית של גלובס

מטבעות קריפטו / צילום: Shutterstock

מצטרפת לחגיגה: ויזה תציע ללקוחותיה שירותי ייעוץ לשוק הקריפטו

קבוצת ויזה מנסה לצמוח מעבר לשוק כרטיסי האשראי המסורתי, בעקבות התחרות המתפתחת בשוק. עכשיו היא משיקה שירות יעוץ בעולמות הקריפטו ללקוחות העסקיים שלה

קונים בסופרמרקט במיזורי ארה''ב. האמריקאים מודאגים מעליית מחירי המזון / צילום: Reuters, Lawrence Bryant

סקר "וול סטריט ג'ורנל": האינפלציה מתגלה כחשש המרכזי של האמריקאים

סקר חדש של ה"וול סטריט ג'ורנל" מגלה שרוב המצביעים אומרים שהאינפלציה גורמת להם ללחץ פיננסי